EKSTRA
MENÜ

Fortinet

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 64 haberi bulunmuştur.

Fortinet Haberleri

FortiCloud 3.2 güncellemesi beraberinde ne getiriyor

FortiCloud 3.2 güncellemesi beraberinde ne getiriyor?

FortiCloud 3.2 güncellemesi ile FortiGate cihazları güvenlik operasyonlarını tek merkezden yönetecek.

16.08.2017Teknoloji
Petya salgını Wannacryın izinden mi gidiyor

Petya salgını Wannacry'ın izinden mi gidiyor?

Geçtiğimiz günlerde dünyayı kısmen etkileyen ve Wannacry sonrası ortaya çıkan Petya salgınının nasıl ortaya çıktığı bilinmiyor; ancak özellikle enerji, bankacılık ve taşımacılık sistemleri en büyük hedefi... Fortinet Türkiye Kıdemli Teknik Müdürü Melih Kırkgöz, Petya salgını sonrası durumu Hürriyet'e değerlendirdi.

4.07.2017Teknoloji
Kişisel bilgileriniz, siber suç dünyasında ne kadara satılıyor

Kişisel bilgileriniz, siber suç dünyasında ne kadara satılıyor?

Fortinet'in araştırmasına göre kredi kartı bilgileri, Yahoo hesapları, banka hesapları ve tıbbi kayıtların siber suç dünyasındaki fiyatları şaşırtıyor.

25.04.2017Teknoloji
Siber saldırganlar “nesnelerden” ordu kuruyor

Siber saldırganlar “nesnelerden” ordu kuruyor

Fortinet'in yaptığı araştırma hızla evrimleşen teknoloji altyapılarını hedefleyen sofistike saldırıların hızla büyüyen yeraltı siber suç ekonomisi nedeniyle artışını gözler önüne seriyor.

5.04.2017Teknoloji
Teknoloji devleri siber güvenlikte ittifak kurdu

Teknoloji devleri siber güvenlikte ittifak kurdu

Teknoloji dünyasında siber güvenliğe yön veren Check Point, Cisco, Fortinet, Intel Security, Palo Alto Networks ve Symantec, “Siber Tehdit İstihbaratı” çatısı altında güç birliğine gitti. Bu ittifakın başkanlığına ise Beyaz Saray’ın siber güvenlik eski danışmanı getirildi.

21.02.2017Teknoloji
Android telefonlarda, bankaların SMS onay mesajlarını etkisiz hale getiren tehlike

Android telefonlarda, bankaların SMS onay mesajlarını etkisiz hale getiren tehlike

Fortinet, Türkiye'deki bankaların mobil uygulamalarını hedef alan ve bankaların SMS onay mesajlarını etkisiz hale getiren bir malware tespit etti. Zararlı yazılım kullanıcıların banka ve kredi kartı bilgilerinin yanı sıra sosyal medya hesaplarının giriş bilgilerini de ele geçiriyor.

24.11.2016Teknoloji
İşte 2017de dünyayı bekleyen siber tehditler

İşte 2017'de dünyayı bekleyen siber tehditler

Gelecek yıl dünyayı bekleyen tehlikeleri açıklayan Fortinet'e göre ünlü ve siyasilere karşı çok daha güdümlü saldırılar yaşanacak, fidye yazılımlar ile çok sayıda kurbana eş zamanlı saldırılar yapılacak ve her birinden alınacak küçük miktarlarda fidye ile büyük vurgunlar yapılacak, kamu hizmetlerinde kullanılan sistemler siber suçluların en değerli hedefleri arasına girecek.

24.11.2016Teknoloji
Türkiye’de siber saldırılar Cuma günü zirve yapıyor

Türkiye’de siber saldırılar Cuma günü zirve yapıyor

Fortinet’in yurtdışından gelen güvenlik uzmanları dünyada ve Türkiye’de siber güvenlik alanında yaşanan gelişmeleri değerlendirirken Türkiye’de görülen siber saldırılar hakkında da çarpıcı veriler paylaştı.

17.11.2016Teknoloji
Sanal saldırılar hayatınıza mâl olabilir

Sanal saldırılar hayatınıza mâl olabilir

Sürücüsüz bir araçta Wi-Fi sisteminin kesintiye uğratılarak sürüş sistemlerinin çalışamaz hale getirilmesi veya evinizden çok uzakta seyahat ettiğinizi bilen hackerların, bu bilgiyi suç çetelerine satarak onların evlerinize hırsızlık için girmelerine yardımcı olması. Güvenlik çözümleri alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden Fortinet, sürücüsüz araç sahiplerini uyardı.

14.10.2016Teknoloji
Pokemon Go oynayanlara çok önemli uyarı

Pokemon Go oynayanlara çok önemli uyarı

Fortinet, Pokemon GO oyununun kodları üzerinde yaptığı incelemede muhtemel tehditleri de ortaya çıkardı.

22.08.2016Teknoloji
Olimpiyat Oyunları Brezilyada sanal saldırıları artırdı

Olimpiyat Oyunları Brezilya'da sanal saldırıları artırdı

Fortinet’in raporuna göre 2016 Yaz Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Brezilya’da sanal tehditler artarken eski saldırı teknikleri güncellenmiş şekilde yeniden ortaya çıkıyor.

5.08.2016Teknoloji
Yılbaşı alışverişinden önce dikkat

Yılbaşı alışverişinden önce dikkat!

Fortinet, yılbaşı alışverişi öncesinde tüketicileri potansiyel tehditlere karşı uyarıyor. FortiGuard Laboratuvarları'nda potansiyel riskleri analiz eden uzmanlar, hem mağazalarda hem de online alışveriş sitelerinde kolaylıkla tüketiciler tarafından uygulanabilecek olan güvenli alışveriş tüyolarını bir infografikte topladı.

30.11.2014 Teknoloji
Vekillerin sanal turu kayıt altında

'Vekillerin sanal turu kayıt altında'

TBMM'nin bu itirafı soru önergesine verilen yanıtla geldi: "Evet, log (giriş) kayıtları güvenlik gerekçesiyle tutuluyor ve saklanıyor." TBMM Başkanlığı'nın bu cevabına CHP büyük tepki gösterirken Meclis'te vekillerin bazı sitelere erişiminin engellenmesiyle ilgili olarak 'Vekillere filtre' uygulamasına ise son veriliyor.

3.11.2011Gündem
DNA’nızı incelenmesi bir tükürüğe bakar

DNA’nızı incelenmesi bir tükürüğe bakar

Çocukluğundan beri israfa karşı olan ve her şeyin değerlendirilmesi gerektiğini savunan Mike Biddle, Dow Chemical şirketinde high tech ürünler yerine plastiklerin yeniden dönüşümüne kafa yormaya başlayınca, patronundan ‘Ben doktora dereceli bir mühendisi çöplerle uğraşsın diye işe almadım’ yanıtını alır. Biddle, bunun üzerine işten ayrılır ve MBA Polymers adlı firmayı kurar.

10.12.2005Gündem