EKSTRA
MENÜ

Forrest Gump

Forrest Gump ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Forrest Gump haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 201 Forrest Gump haberi bulunmuştur.

Forrest Gump Haberleri

Haley Joel makes his B’way debut

Haley Joel makes his B’way debut

NEW YORK - Haley Joel Osment, who was an 11-year-old Oscar nominee for 'The Sixth Sense,' switched coasts: He enrolled at New York University's theater program to hone his craft two years ago. Now 20, he's making extra credit of sorts - and his Broadway debut - in a revival of David Mamet's 'American Buffalo'

23.11.2008Gündem
’Button’ dazzles visually, emotionally

’Button’ dazzles visually, emotionally

LOS ANGELES - 'The Curious Case of Benjamin Button' based on an F. Scott Fitzgerald short story about a man who ages in reverse, is rambling and gorgeous -- perhaps a bit overlong and gooey in the midsection -- but one that leaves you with a lingering wistfulness.

15.01.2009Gündem
Curious case of Button’s great success in Hollywood

Curious case of Button’s great success in Hollywood

MINNEAPOLIS - Some successful TV versions have been made of the short stories of F. Scott Fitzgerald, who died 70 years ago. But 'Benjamin Button', with its gimmick of aging in reverse, may be the most difficult of Fitzgerald's stories to translate to the screen. Brad Pitt, appearing as Button, is nominated for Academy Award as best actor.

8.02.2009Gündem
Koş Robert koş

Koş Robert koş

Melekler ve Şeytanlar’da Dan Brown’un simgebilimcisi Robert Langdon’u ikinci kez oynayan Tom Hanks, belli ki Forrest Gump yıllarına özenmiş. Bu sefer alakasız partneriyle oradan oraya koşup dururken bize de büyük bir oyuncunun fazlasıyla sıradanlaşmasına hayıflanmak kalıyor.

15.05.2009Kelebek
Üç darbe, reklam ve hakikat

Üç darbe, reklam ve hakikat

Kuzey’i bir kenara bırakırsak piyasada dişe dokunur film yok maalesef. Böyle olunca insan eski defterleri karıştırmak zorunda kalıyor. Ben de fırsattan istifade Kieslowski’nin Üç Renk’iyle ilgili bir itirazımı dile getirmek istiyorum.

23.06.2009Kelebek
Big Fish

Big Fish

Hani bazı filmler vardır masal olduğunu bilirsiniz, ama "keşke gerçek olsaydı " diyerek izlemeye devam edersiniz hatta yalandan da olsa inanmaya çalışırsınız. Big Fish işte böyle bir film.

3.08.2011İyi Yaşam
Engellerin aşıldığı filmler

Engellerin aşıldığı filmler

Engellilerin beklentilerini, duygularını, hayata bakışlarını, yaşama katılımlarını, hayatın içinde aktif rol alarak üretici bir düzeye erişebilmelerini, çağın en etkili ve en yaygın iletişim aracı olan sinema yoluyla ortaya koyabilecek filmlerle ilgili bir festival projesi var; Barikat Film Festivali. İkincisi, 2 Aralık’ta İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Yerleşkesi’nde oynanacak Engelli Futbol Karşılaması ile başlıyor. Festival kapsamında 3 Aralık tarihinde, Galatasaray Meyda’nından Taksim’e bir yürüyüş düzenlenecek. Filmlerse 4-5 Aralık’ta İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Yerleşkesi’nde.

2.12.2011Kelebek
‘Bambi’ koruma altına alındı

‘Bambi’ koruma altına alındı

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca izleyiciye ulaşan ünlü Hollywood yapımları ‘Bambi’, ‘Kuzuların Sessizliği’ ve ‘Forrest Gump’ artık koruma altında.

28.12.2011Gündem
Yürüyemezsin dediler 1 ayda 30 maraton koştu

Yürüyemezsin dediler 1 ayda 30 maraton koştu

Çek Cumhuriyeti’nde beş yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından doktorların “yürüyemeyebilirsin” dediği Rene Kujan, 30 günde İzlanda’nın etrafını koştuğunu duyurdu.

23.10.2012Gündem
Forrest Gump

Forrest Gump

Forrest Gump düşük IQ’lu bir adamdır ama fiziksel olarak gelişmiştir. Zeka seviyesi nedeniyle okula bile alınmayan Gump zamanla çok büyük işler başarmıştır..

20.02.2013Ekran
Mesut, Manu’nun kapısından dönmüş

Mesut, Manu’nun kapısından dönmüş

Sir Alex Ferguson’un yeni yayımlanan biyografisi spor dünyasını ayağa kaldıracak.

23.10.2013Futbol
Eleştirmenler zirvesi: Haftanın kahramanı: Walter Mitty

Eleştirmenler zirvesi: Haftanın kahramanı: Walter Mitty

En iyi sinema yorumcuları haftanın filmlerini değerlendiriyor

3.01.2014Kelebek
Çok alametler belirdi...

Çok alametler belirdi...

Reha Erdem, son çalışmasında bir tür ‘Kıyamet’ tasvirine soyunuyor. Farklı okumalara açık ‘Şarkı Söyleyen Kadınlar’, Erdem’in ‘İnanmak’ meselesine ilişkin fikriyatının yeni bir yansıması olarak da ele alınabilir.

21.02.2014Kelebek
Reha Erdem: ‘Kıyamet dışımızda değil, içimizde…

Reha Erdem: ‘Kıyamet dışımızda değil, içimizde…'

‘Şarkı Söyleyen Kadınlar’ vesilesiyle Reha Erdem’le filmi ve tartışmaya açtığı meseleler üzerine söyleştik…

22.02.2014Kelebek
Ünlü aktör eşini öldürdü

Ünlü aktör eşini öldürdü!

'The Shield' dizisiyle tanınan ABD'li aktör Michael Jace eşi April Jace'i silahla vurdu. Maddi zorluklar yaşadığı bilinen aktörün olay sırasında iki çocuğunun da evde olduğu belirtildi.

22.05.2014Gündem
Tom Amcanın Beyaz Sarayı…

'Tom Amca'nın "Beyaz Saray"ı…'

Haftanın politik göndermelerle süslü yapımı ‘The Butler: Başkanların Hizmetkârı’, pamuk tarlalarından Beyaz Saray’a uzanan bir ‘Siyah’ın öyküsünü anlatıyor. ‘12 Yıllık Esaret’in daha ön planda olduğu bir sezonda ‘The Butler’, tuhaf bir oluşumun ifadesi. ‘Precious’ ve ‘The Paperboy’ filmleriyle tanınan Lee Daniels imzalı yapım, bazen son derece derin sulara dalıyor, bazen de sığ sularda gezinip didaktik olmaktan kurtulamıyor. Ama yine de ilgiyi hak ediyor…

1.06.2014Keyif
Hayatlarının rollerini reddettiler

Hayatlarının rollerini reddettiler

Jack Nicholson'dan Michael Corleone olur mu? Peki ya Michelle Pfeiffer'ın 'Temel İçgüdü'de o koltukta oturduğunu düşünebiliyor musunuz? Aslına bakarsanız, bu roller önce bu isimlere teklif edilmişti.

24.10.2014Hayat
Alibaba.com’un eski Başkan Yardımcısı eBay’ı nasıl yendiklerini anlattı

Alibaba.com’un eski Başkan Yardımcısı eBay’ı nasıl yendiklerini anlattı

Dünyanın ‘Yangtze timsahı ile okyanus köpekbalığı’nın savaşı şeklinde izlediği Alibaba.com ile eBay rekabetinden galip çıkan Alibaba.com’un eski Başkan Yardımcısı Porter Erisman, “Sırrımız, Uzakdoğu dövüş sanatında gizli. Düşmanımızın gücünü kullandık. eBay’ın bizden söz etmesini sağlayarak onların reklam gücünü kullandık. Onlar bize cevap verdikçe, herkes Alibaba.com’u konuştu” dedi.

20.11.2014Ekonomi
Merve Oflaz’ın tatil sırları

Merve Oflaz’ın tatil sırları

Survivor’dan ve Muhteşem Yüzyıl’dan tanıdığımız oyuncu Merve Oflaz, şimdilerde Güzel Köylü dizisinde rol alıyor. Bunun yanında kendi açtığı pilates stüdyosuyla ilgilenen Oflaz, seyahat kelimesinin özgürlükle eşanlamlı olduğunu düşünüyor. Seyahat etmekten asla yorulmadığını söyleyen Oflaz’ın favori mekânları şöyle...

23.11.2014Seyahat
Hemingway’in izinde Paris’ten Miami’ye

Hemingway’in izinde Paris’ten Miami’ye

Tasarımcı Özlem Öztürk, Amerikan edebiyatının en önemli isimlerinden Ernest Hemingway’in hayranı bir gezgin. Seyahatlerinde ünlü yazarın izini sürdü. Öztürk, ister Los Angeles ister Bangkok artık tüm seyahatlerini bir hikâyenin peşinden giderek gerçekleştiriyor.

2.05.2015Seyahat
Türk’ün Tinder’la imtihanı

Türk’ün Tinder’la imtihanı

Yurtdışında Tinder genelde ‘gecelik ilişki, kaçamak’ arayanların favori aplikasyonu. Öyle ki popüler kültürün kullandığı sözlüğe ‘Tinderella’ adlı yeni bir sözcük eklendi. Peki ülkemizde durum ne? Erkekler ne ister, kadınlar ne bekler?

21.08.2015Hayat
Kanal D, Fox TV, Star TV, Show TV Yayın Akışı (Kanalların yayın akışı, bugün kanallarda neler var)

Kanal D, Fox TV, Star TV, Show TV Yayın Akışı (Kanalların yayın akışı, bugün kanallarda neler var?)

Bugün kanallarda neler var? Programlar, diziler ve filmler hangi kanalda ve saat kaçta yayınlanacak? Detaylar haberimizde..

28.09.2015Gündem
Bu hafta hangi filmler vizyona girdi

Bu hafta hangi filmler vizyona girdi?

Sinemaseverlerin merak ettiği filmler birer birer vizyona girmeye devam ediyor. Bu hafta da birbirinden önemli filmler beyaz perdeye kavuşuyor. 2'si yerli toplam 6 yeni filmin izleyiciyle buluşacağı haftada Hayat Öpücüği, Geniş Aile: Yapıştır, Tehlikeli Yürüyüş, Ejder Kılıcı, Mantıksız Adam ve Korku Terapisi vizyonda!

8.10.2015Keyif
Bu hafta hangi filmler vizyona girdi

Bu hafta hangi filmler vizyona girdi?

Sinemaseverlerin merak ettiği filmler birer birer vizyona girmeye devam ediyor. Bu hafta da birbirinden önemli filmler beyaz perdeye kavuşuyor. 2'si yerli toplam 6 yeni filmin izleyiciyle buluşacağı haftada Hayat Öpücüğü, Geniş Aile: Yapıştır, Tehlikeli Yürüyüş, Ejder Kılıcı, Mantıksız Adam ve Korku Terapisi vizyonda!

8.10.2015Keyif
Yayın akışı | Cuma günü televizyonda hangi programlar var

Yayın akışı | Cuma günü televizyonda hangi programlar var?

Yayın akışında neler var? Hangi kanalda, hangi program var? İzleyeceğim program saat kaçta? diye düşünüyorsanız, haberimize bir göz atın.

9.10.2015Gündem
Fox Tv Yayın Akışı | 9 Kasım 2015

Fox Tv Yayın Akışı | 9 Kasım 2015

Fox Tv'de bu akşam hangi film, saat kaçta yayınlanacak?

9.11.2015Bilgi
Kanalların yayın akışı (KANAL D, STAR TV, SHOW TV, ATV, FOX TV, TV8) | 9 Kasım Pazartesi TV REHBERİ

Kanalların yayın akışı (KANAL D, STAR TV, SHOW TV, ATV, FOX TV, TV8) | 9 Kasım Pazartesi TV REHBERİ

Bugün kanallarda hangi program ve diziler var? Diziler ve programlar saat kaçta başlıyor? 9 Kasım Pazartesi televizyon kanallarının yayın akışı.

9.11.2015Bilgi
Spor yazarları Fenerbahçe-Çaykur Rizespor maçı için ne dedi

Spor yazarları Fenerbahçe-Çaykur Rizespor maçı için ne dedi?

Fenerbahçe, bütün gollerin penaltılardan geldiği maçta Çaykur Rizespor'u 2-1 yenerek, zirvedeki yerini korudu. Karşılaşmayı değerlendiren spor yazarları, sarı lacivertli takımın savunmasını överken, hücumda yine kısır kaldığına vurgu yaptı. Şansal Büyüka ise, Fernandao'nun attığı gollerden sonra Robin van Persie'nin yedek kulübesindeki tavrına dikkat çekti. İşte o görüşler...

25.01.2016Futbol

Yazar Sonuçları

The curious case of government bonds

Last week, the economics agenda was rather lively. While the policymaking community was doing its best to lighten up the mood with humorous words and deeds, it was also possible to detect some important signals pertaining to government bonds, most of which got almost lost in all the clatter.

15.02.2009

İyi ki gözü yok

FEHMİ Koru’nun yerimizde gözü yokmuş...

1.03.2009

Hey gidi Dubai hey!

Geçen hafta, Dubai International Financial Center’da (DIFC) Akbank Dubai Ltd.’in şerefine, Suzan Sabancı Dinçer’in açılışını yaptığı Çağdaş Türk Resim Sergisi’ne davetliydik eşimle. Offf amma uzun cümle!

13.12.2009

Yonca@Yolda

Bir büyük kadın, bir küçük kadın, bir büyük erkek, bir küçük erkek, dört kişi yola çıkmışlar.

31.03.2011

Olacak şey değil

Geçtiğimiz hafta Cuma günü size annemin gelinliğinin hikayesini yazmıştım hani, “Nisan Yağmuru”nu. Bizim ailede bambaşka bir yeri vardır o gelinliğin.

5.05.2011

Tayyip Erdoğan: Ekoseden kurtulsa

Okul hayatım ekose eteklerle geçti diye mi bilmem... Ama ekoseyi oldum olası severim.

19.05.2011

Virgin Bella

Yani hakikaten isyan ediyorum şu an. Sansür yüzünden. Berbat bir şey sansür.

2.12.2011

İslamcı gençlerle buluştum

SULTANAHMET’te İstanbul Valiliği’nin hemen ilerisinde Hacı Beşir Ağa Camii ve Külliyesi var.

19.02.2012

Aşksız hayat harcanmış demektir

‘ŞAHANE bir aşk, çoğu zaman harcanmış bir hayat demektir’ diye başlıyor Ahmet Ümit’in son romanı Sultan’ı Öldürmek (Everest Yayınları).

27.04.2012

Tory Burch’un Dubai partisi

Adını ToRy değil de ToNy algıladığımdan erkek sandığım ve partisine gitmeden “Dur bir Google’dan bakayım neymiş, kimmiş?” deyince kadın olduğunu anlayıp cehaletime pes dediğim Amerikalı modacı Tory Burch, Dubai’de defile düzenleyip özel bir parti verdi. (Of bu cümlede nefessiz kaldım!)

29.11.2012

Zemeckis’ten Oscar ‘Uçuş’u

Son yıllarda fantastik ve çocuk filmlerine kayan Robert Zemeckis’in klasik dramaya geri dönüşünü müjdeleyen “Uçuş”, haftanın en iyisi. Özellikle uçak kazası sahneleriyle çok konuşulan filmin adı şimdiden Oscar adayları arasında anılmaya başlandı bile.

6.12.2012

Amerikan Kongresi’nin çizgi roman yazarı Türk danışmanı

“Nereden başladı bu merak” dedim.“Kongre’deki danışmanlık benim gündüz işim. Çizgi roman hiç bırakmadığım çocukluk merakım” dedi.“Kitabı yazmaya nasıl karar verdin” dedim.“Kongre Üyesi John Lewis’e ben önerdim. ‘Sen de olacaksan beraber yaparız’ dedi. Sonra başladık” dedi.

13.03.2013

Camideki Rihanna

13 senedir Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai Emirliği’nde yaşıyorum.

21.10.2013

Açın önünü Jet Fadıl’ın!

FADIL Akgündüz, namı diğer Jet Fadıl çağımızın bir kahramanıdır.

30.07.2014

Dirk Kuyt yoksul balıkçının ketum kahramanı*

Babası, onun için her sabah kalkarak Kuzey Denizi’nin buz gibi sularına açılıp kısmet arardı. Oğlundan tek isteği vardı; “Denizler benim. Senin işin karada... Başarılı bir futbolcu olman için her şeyi yaparım.”

11.10.2014
90’lı yılların unutulmaz filmleri

90’lı yılların unutulmaz filmleri

Şimdi teknoloji her ne kadar ilerlese de o zamanlar Türk, yabancı sinema yapımları bile daha bir güzeldi bana kalırsa. Bu yazımda 90’lı yılların yabancı filmlerinden benim favorim olanları, tekrar tekrar izlediğim filmleri bir araya getirdim.

4.12.2014

Kadınlar Günü’nden geriye kalan üç şey

Hande Doğandemir, Güneşi Beklerken dizisiyle popüler olmuş, iletişim sosyolojisi üzerine tez yazmış, akıllı/kafalı genç bir kadın oyuncu.

8.03.2015

Ve Miami yeniden…

Türk Hava Yolları, 14 yıl önce durdurduğu İstanbul Atatürk – Miami hattını yeniden açıyor.

24.10.2015

Oscar sezonunu açtık

O şahane ve acayip günden bir gece önce Tom Hanks’i kendisine Oscar getiren 1994 yapımı Forrest Gump filminde izlemiştim.

25.11.2015

‘Sultan’ın yeniden ‘dönüş’ü

Türkan Şoray, 1972’de ‘Dönüş’le yönetmenliğe adım atmıştı. Kamera arkasına en son 1981’de geçen ‘Sultan’, ‘Uzaklarda Arama’yla tam 34 yıl sonra yeniden, yönettiği bir filmle seyirci karşısına çıkıyor.

27.11.2015