EKSTRA
MENÜ

Formül

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.757 haberi bulunmuştur.

Formül Haberleri

Ziraat Türkiye Kupası maçları ne zaman 2. eleme turu maç programı belli oldu

Ziraat Türkiye Kupası maçları ne zaman? 2. eleme turu maç programı belli oldu

Ziraat Türkiye Kupası maçları futbolseverlerin gündeminde ilk sıralarda yer alıyor. Maçların tarihlerine odaklanan futbolseverler, kendi takımlarının ne zaman ve kiminle karşılaşacağını araştırıyor. Peki, Ziraat Türkiye Kupası maçları ne zaman?

27.09.2021Spor Arena
Ziraat Türkiye Kupasında 2. eleme turu oynanacak

Ziraat Türkiye Kupası'nda 2. eleme turu oynanacak

Ziraat Türkiye Kupası'nın 2. eleme turu yarın oynanacak 6 karşılaşmayla başlayacak.

27.09.2021Futbol
Erdoğan: Yenilenebilir enerji kaynaklı kurulu güçte dünyada 12nci sıradayız

Erdoğan: Yenilenebilir enerji kaynaklı kurulu güçte dünyada 12'nci sıradayız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Enerji Diyaloğu Toplantısı'na video mesaj gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında iklim kriziyle mücadele edeceklerini belirterek, "Yenilenebilir enerji kaynaklı kurulu güçte Avrupa'da 5'inci, dünyada 12'nci sırada yer alıyoruz" ifadelerini kullandı.

24.09.2021Gündem
Üçgenin alanı nasıl bulunur Taban alanı nasıl bulunur Alanı verilen üçgenin yüksekliği nasıl bulunur

Üçgenin alanı nasıl bulunur? Taban alanı nasıl bulunur? Alanı verilen üçgenin yüksekliği nasıl bulunur?

Üçgen, düzlem üzerinde birbirine doğrusal olmayan noktayı, üç noktayı birleştiren doğru parçası birleşimi olarak bilinir. Üç bucak ve müselles olarak da adlandırılan üçgen, düzlem geometrisi adı altında kullanılan temel şekillerden biri olarak bilinir. Bir üçgene ait üç köşe bulunur ve bu köşelerin birleşimi içerisinde doğru parçaları yer alır. Bu doğru parçalarından meydana gelen üç kenarı bulunur. İç açı toplamı 180, dış açısı ise iki katı olan 360 dereceye sahiptir. Her geometrik şekle ait olduğu gibi üçgene ait olan bir hesaplama da bulunur. Alan hesaplama, yükseklik hesaplama ve taban hesaplama gibi hesaplama çeşitleri bulunur. Bu hesaplamalar nedir ve nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.09.2021Araştırma
Karenin alanı nasıl bulunur Karenin alanı nasıl hesaplanır

Karenin alanı nasıl bulunur? Karenin alanı nasıl hesaplanır?

Kare, geometrinin önemli konularından bir tanesidir. Tüm kenarlarının uzunluğu birbirine eşit olan bunun yanında iç ve dış açıları da birbirine eşit olan dörtgen türü kare olarak isimlendirilmektedir. Kare, geometri de öğrenilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Karenin alanı nasıl bulunur? Karenin alanı nasıl hesaplanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.09.2021Araştırma
Deniz suyunu içebilir miyiz Sıfır Gününe doğru hızla ilerlerken...

Deniz suyunu içebilir miyiz? 'Sıfır Günü'ne doğru hızla ilerlerken...

Dünya'daki su kaynaklarının sadece yüzde 2,5’i tatlı su. Bunların da yaklaşık yüzde 70’i buzullar içinde. Yani erişebileceğimiz tatlı su miktarı, dünyanın toplam su varlığının yüzde 1’inden bile daha az. Ve yerküredeki sular hızla tükeniyor. Buzulların tamamen erimesini beklemeyeceksek geriye tek bir seçenek kalıyor: Deniz sularını içilebilecek hale getirmek. Peki bu mümkün mü? İşte Avşa Adası örneğinden hareketle bu sorunun cevabı ve Türkiye'yi de tehdit etmeye başlayan Sıfır Günü alarmı...

19.09.2021Gündem
Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme Turu maçları ne zaman Kura çekimi yapıldı

Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme Turu maçları ne zaman? Kura çekimi yapıldı

Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme Turu kurası çekildi. 50 takımın mücadele edeceği 2. Eleme Turu müsabakaları, 28, 29 ve 30 Eylül tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre, eşleşmede kura sonucunda ismi önce çıkan takımların sahalarında oynanacak. İşte, Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme Turu maçlarından ayrıntılar...

16.09.2021Spor Arena
Müteahhitlerin de gündeminde fren var... Kiralama formülüne yeşil ışık

Müteahhitlerin de gündeminde 'fren' var... Kiralama formülüne yeşil ışık

Kiralardaki fahiş artışa karşı hükümet yeni bir formül üzerinde çalışıyor. Kiralama amacıyla konut üretilmesi, bu alandaki firmalara da vergi avantajı sağlanması gündemde. Konut üreticileri kararı desteklerken, vergi indiriminin yeterli olmadığını, uygun maliyetli finansman gerektiğini söyledi.

15.09.2021Ekonomi
Fiyatlar gündemden düşmüyor Sektörden yüksek kiralara çözüm önerisi...

Fiyatlar gündemden düşmüyor! Sektörden yüksek kiralara çözüm önerisi...

Son dönemde artan kira fiyatlarına çözüm aranıyor. Kiralardaki fahiş artışa karşı planlanan formül hayata geçerse kiralamak için ev ve iş yeri üretecek şirketlere vergi avantajı sağlanacak. Uzmanlar söz konusu formülün fayda sağlayacağını belirtirken kendi çözüm önerilerini de açıkladı.

14.09.2021Ekonomi
Yüksek kiraya fren formülü AK Parti gündeme getirdi, Avrupada da uygulanıyor

Yüksek kiraya fren formülü! AK Parti gündeme getirdi, Avrupa'da da uygulanıyor

Kiralardaki fahiş artışa karşı planlanan formül hayata geçerse kiralamak için ev ve işyeri üretecek şirketlere vergi avantajı sağlanacak. Şu ana kadar sadece satmak için gayrimenkul üreten TOKİ’nin yanı sıra belediye şirketlerinin de sisteme dahil edilmesi ve kiralama yapabilmeleri üzerinde duruluyor.

14.09.2021Ekonomi
Sığınmacılara yeni formül

Sığınmacılara yeni formül

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün düzenlenen MYK toplantısında, sığınmacı sorununa bulunan çözümler anlatıldı.

4.09.2021Gündem
Sosyal medya devleri de yalan haberden sorumlu olacak

Sosyal medya devleri de yalan haberden sorumlu olacak

Sosyal medya düzenlemesiyle ilgili süreci hızlandıran AK Parti, cezai yaptırımlar için ifade özgürlüğüyle çelişmeyecek formül arayışında. Yalan haberlerde sadece paylaşımı yapan değil sosyal medya platformları da sorumlu tutulacak.

3.09.2021Gündem
‘Parayı veriyoruz, Afganları tutun’ olmaz

‘Parayı veriyoruz, Afganları tutun’ olmaz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Afgan mülteciler konusunda AB’nin “Para veriyoruz. Afganları tutun, gelmesin” gibi bir tavır takınmasını kabul etmeyeceklerini söyledi. Çavuşoğlu ayrıca, Kabil havalimanının işletilmesi için gerekli teknik şartlara dikkat çekerek bunları Taliban’a ilettiklerini kaydetti.

3.09.2021Dünya
Sosyal medya kullananlar dikkat Herkesi ilgilendiriyor... Yeni özellik test ediliyor

Sosyal medya kullananlar dikkat! Herkesi ilgilendiriyor... Yeni özellik test ediliyor

Sosyal medya platformu Twitter, rahatsız edici etkileşimleri ortadan kaldırmak için "Güvenlik Modu" ismini verdiği yeni özelliği test ettiğini duyurdu.

2.09.2021Ekonomi
Coca Cola Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Coca Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Coca Cola Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Coca Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Coca cola çağımızda en fazla bilinen ve tercih edilen markaların başında yer almaktadır. Coca cola markası bugün çok sayıda ülkeye ürünlerini ihraç etmektedir. Coca cola markasının nerde üretildiğini, tarihçesini ve özelliklerini sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Son dakika... Kiracı ve ev sahipleri dikkat Zam sabitlenir mi İşte o yöntemler...

Son dakika... Kiracı ve ev sahipleri dikkat! Zam sabitlenir mi? İşte o yöntemler...

Kira artışları kiracıları da ev tutacakları da ev sahiplerini de en çok ilgilendiren konulardan biri oldu. Kiracılar yasalara göre yapılan zammı yüksek bulurken, ev sahipleri de rayicin altında kira almamak için çaba harcıyor. Bununla birlikte kiralık ev bulmak da zorlaşıyor. Bulunan kiralık dairelerin de fiyatları cep yakıyor. Çin hükümeti kira artışlarını sınırlamak için harekete geçti. Uzmanlar emlak vergisi rayicine göre kiralarda güncelleme yapılabileceğine dair görüş verdi.

31.08.2021Ekonomi
Afgan bankaları çökmenin eşiğinde

Afgan bankaları çökmenin eşiğinde

Bankaların yaklaşık 2 haftadır kapalı olduğu Afganistan’da finansal sistem çökmenin eşiğinde. Merkez Bankası kaynakları, Taliban’ın emrine rağmen bankanın kapalı kalmayı sürdüreceğini söyledi.

30.08.2021Ekonomi
Son Dakika: Cristiano Ronaldo transferinde son dakika İstanbulda görüşme derken Manchester City...

Son Dakika: Cristiano Ronaldo transferinde son dakika! İstanbul'da görüşme derken Manchester City...

Juventus'un yüksek maliyeti sebebiyle satmaya sıcak baktığı Cristiano Ronaldo'nun İtalya'daki geleceğine ilişkin sıcak gelişmeler yaşanıyor. Manchester City'nin Portekizli oyuncuya iki yıllık sözleşme teklifi ortaya çıkarken, İstanbul'da gerçekleştirilen UEFA Şampiyonlar Ligi kura çekiminde PSG ile Juventus arasında sürpriz bir zirve gerçekleşeceği öne sürülmüştü. Son olarak Manchester City'nin Portekizli yıldız ile 2 yıllık prensip anlaşmasına vardığı, Juventus ile City arasındaki görüşmeler sonucunda transferin netleşeceği iddia edildi.

26.08.2021Futbol
Manchester City transfer son dakika haberleri Ronaldo ve Kane detayı

Manchester City transfer son dakika haberleri! Ronaldo ve Kane detayı!

Manchester City son dakika transfer haberleri ile çalkalanıyor. Fransa Ligi'nin güçlü ekibi PSG'nin Lionel Messi'yi transfer etmesinin ardından gözler Cristiano Ronaldo'ya çevrilmişti. İlkin ortaya atılan iddialarda, Ronaldo'nun Fransız ekibine yakın olduğu ve transfer için görüşmelerin gerçekleştiği ifade edilmişti. Ancak İngiliz ekibi Manchester City'nin Portekizli oyuncuya ilgisi devam ediyor. Juventus'un da Ronaldo'yu satmaya sıcak baktığı ifade ediliyor. İşte, Manchester City transfer haberlerinde son dakika gelişmeleri

26.08.2021Spor Arena
Terim Sayısı Nasıl Bulunur Toplam Terim Sayısı Nedir Terim Sayısı Neye Denir

Terim Sayısı Nasıl Bulunur? Toplam Terim Sayısı Nedir? Terim Sayısı Neye Denir?

Matematiğin en önemli konuları içerisinde terim sayısı gelir. Özellikle belli bir sayı aralığı içerisindeki rakamları bulma konusunda büyük bir kolaylık vermektedir. Peki, terim sayısı nasıl bulunur? Toplam terim sayısı nedir? Terim sayısı neye denir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.08.2021Araştırma
Karenin Çevresi Nasıl Bulunur Karenin Uzunluğu Ve Bir Kenarı Nasıl Bulunur

Karenin Çevresi Nasıl Bulunur? Karenin Uzunluğu Ve Bir Kenarı Nasıl Bulunur?

Geometrik şekiller arasında matematikte en çok kullanılanlar genelde kare olarak öne çıkar. Üstelik kare üzerinden üçgen ya da dikdörtgen gibi birçok farklı geometrik şekil elde edilebilmektedir. Peki, karenin çevresi nasıl bulunur? Karenin uzunluğu ve bir kenarı nasıl bulunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.08.2021Araştırma
Dikdörtgenin Çevresi Nasıl Bulunur Dikdörtgen Alanı Nasıl Hesaplanır

Dikdörtgenin Çevresi Nasıl Bulunur? Dikdörtgen Alanı Nasıl Hesaplanır?

Geometrideki önemli şekillerden biri de dikdörtgendir. Dikdörtgenin çeşitleri de bulunmaktadır. Dikdörtgen alanı ve çevresi önemli bir konu olması nedeni ile sınavlarda sıklıkla sorulmaktadır. Bu nedenle konunun iyi bir şekilde öğrenilmesi gerekmektedir. Dikdörtgenin çevresi nasıl bulunur? Dikdörtgen alanı nasıl hesaplanır? İşte, tüm detaylar.

24.08.2021Araştırma
Son dakika: Gaziantep - Beşiktaş maçı sonrası yabancı kuralı eleştirisi Böyle saçmalık olmaz

Son dakika: Gaziantep - Beşiktaş maçı sonrası yabancı kuralı eleştirisi! 'Böyle saçmalık olmaz'

Hürriyet Gazetesi yazarları Güntekin Onay ve Uğur Meleke, Beşiktaş'ın deplasmanda Gaziantep FK ile 0-0 berabere kalmasını köşe yazılarında değerlendirdi.

22.08.2021Futbol
Halil Dervişoğlu transferinde son dakika Taksitle bonservis ödemesi... Galatasaray Haberleri

Halil Dervişoğlu transferinde son dakika! Taksitle bonservis ödemesi... Galatasaray Haberleri

Galatasaray'da geçtiğimiz sezon kiralık olarak forma giyen Halil Dervişoğlu için görüşmeler sürüyor. Galatasaray, tıpkı Cicaldau'nun transferinde olduğu gibi, 21 yaşındaki golcünün bonservis bedelini de taksitlerle ödemek için harekete geçti

20.08.2021Futbol
Sosyal medyada ‘trol’lere karşı formül

Sosyal medyada ‘trol’lere karşı formül

AK Partili kurmaylar ve ilgili bakanlar, sosyal medya düzenlemesi için bir araya gelecek. Düzenlemeyle trol hesapların bulunması için sosyal ağ sağlayıcılarından bilgi istenecek.

20.08.2021Gündem
Pvc nedir, nerede kullanılır Kimyada Pvc nasıl ve neyden yapılır

Pvc nedir, nerede kullanılır? Kimya'da Pvc nasıl ve neyden yapılır?

Pvc kelimesi bir kısaltma sözcüğüdür. Kelimenin uzun hali ise Polivinil klorür olarak geçmektedir. Bu madde aslında plastik içerikli bir formdur. Aynı zamanda oldukça geniş bir kullanım alanına da sahiptir. Pvc nedir, nerede kullanılır, kimya sektöründe Pvc nasıl ve neyden yapılmaktadır detayları ile derledik.

19.08.2021Araştırma
İsveç şurubu nedir, ne işe yarar İsveç şurubu zayıflatır mı

İsveç şurubu nedir, ne işe yarar? İsveç şurubu zayıflatır mı?

Yağ yakıcı etkileri ile dikkat çeken İsveç şurubunun içinde yer alan elma sirkesi ile birlikte mür otu, ravent otu, safran, aloe vera ve az miktarda sinameki olmak üzere farklı bazı bitki özleri bulunur. Bunların hepsinin bir araya gelmesi ile elde edilen İsveç şurubu, bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine sağlar. İsveç Şurubu nedir, ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.08.2021Araştırma
Zakkumcu Ziya hayatını kaybetti

Zakkumcu Ziya hayatını kaybetti

80’li ve 90’lı yıllarda zakkum çiçeğinden ürettiği ilacın kanser tedavisinde kullanılabileceğine ilişkin açıklamalarıyla gündeme gelen Op. Dr. Ziya Özel, haziran ayında ABD’deki evinde hayatını kaybetti. Araştırmaları ve açıklamalarıyla bazı kesimler tarafından sertçe eleştirilen ve adı ‘Zakkumcu Ziya’ya çıkan Dr. Özel, hayatının sonuna kadar kanser hastalarının tedavisi için bilimsel çalışmalar yapmaktan hiç vazgeçmedi.

14.08.2021Gündem
Alan Nedir Fizikte Alan Hesabı Nasıl Yapılır, Alan Nasıl Bulunur

Alan Nedir? Fizikte Alan Hesabı Nasıl Yapılır, Alan Nasıl Bulunur?

Alan, hem fizik kuramlarında kullanılmakta olan hem de matematikte yer alan cebirsel alan özelliklerini taşıyan bir tanım olarak bilinir. Çoğu zaman etkisi 100 nanometre ya da daha küçük değerde etkili olmaktadır. Alan, pek çok yerin değerini ifade eden bir miktar olarak tanımlanabilir. Manyetik alan, bir mıknatısta yer alan özellikleri göstermeye yarayan bir ifade olarak tanımlanabilir. Kullanım alanı ise çok geniştir. Dünya kendi alanını meydana getirir ve bu alan pusulanın çalışma prensibini meydana getirir. Alan hesabı nedir ve nasıl bulunur? Alan nedir, ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

12.08.2021Araştırma
Bugün hava nasıl olacak | BÖCEKTEN AL HABERİ...

Bugün hava nasıl olacak? | BÖCEKTEN AL HABERİ...

Yağmur mu yağacak, güneş mi açacak, kış sert mi geçecek? Yüzyıllardır çiftçiler ve denizciler tarafından kullanılan hava tahminleri yöntemleri iklim değişikliğinin etkilerini belirgin bir şekilde hissettiğimiz bu dönemde bir çare olabilir mi? Böcekler havayı önceden tahmin edebilir mi?

12.08.2021Gündem
YKSde baraj puanları düşürüldü

YKS'de baraj puanları düşürüldü

Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'YÖK, 2021-YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır.' açıklamasında bulundu. Erdoğan ayrıca, 'Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT'de 140, AYT ve YDT'de 170 olarak uygulanacaktır.' ifadelerini kullandı.

10.08.2021Haber
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu YKS tercih barajı düştü...

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! YKS tercih barajı düştü...

Gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'YÖK, 2021-YKS tercih sürecinde merkezi ve ek yerleştirmeye ilave bir ek yerleştirme yapılmasını kararlaştırmıştır.' açıklamasında bulundu. Erdoğan ayrıca, 'Bu ilave ek yerleştirmede baraj puanı TYT'de 140, AYT ve YDT'de 170 olarak uygulanacaktır.' ifadelerini kullandı.

10.08.2021Gündem
Kloroform Nedir, Ne İşe Yarar Kloroform Suda Çözünür Mü, Yanıcı Mıdır

Kloroform Nedir, Ne İşe Yarar? Kloroform Suda Çözünür Mü, Yanıcı Mıdır?

Bazı maddeler doğada etken madde olarak yer almaz. Ama farklı türlerde bulunan maddelerin birleşimi ile oluşup yine başka bir madde ya da ürünün üretiminde kullanılırlar. Kloroform ise, bu tanıma en uygun olan terimler arasında yer alır. Kloroform nedir, ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Sağlık
Geometrik Ortalama Nedir, Nasıl Bulunur Geometrik Ortalama Bulma Formülü..

Geometrik Ortalama Nedir, Nasıl Bulunur? Geometrik Ortalama Bulma Formülü..

Matematik ve istatistikte, tüm veri seti değerlerini tanımlayan özet, merkezi eğilim ölçüleri yardımıyla kolaylıkla tanımlanabilir. Merkezi eğilimlerin en önemli ölçüleri ortalama, medyan, mod ve aralıktır. Bunlar arasında, veri setinin ortalaması, verilerin genel fikrini sağlayacaktır. Ortalama, sayıların ortalamasını tanımlar. İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
BPA nedir ve zararları nelerdir BPA nelerde bulunur

BPA nedir ve zararları nelerdir? BPA nelerde bulunur

Bisfenol A olarak da bilinen BPA, son dönemlerde en merak edilen ve İnternetten araştırılan kısaltmalar arasında geliyor. Peki, BPA nedir ve zararları nelerdir? BPA nelerde bulunur? İşte bu kısaltma ve yapı konusunda tüm detayları derledik.

19.07.2021Araştırma
Son dakika: DSÖ’den Türkiye açıklaması… Koronavirüse karşı güvenli bayram için madde madde formül verdiler

Son dakika: DSÖ’den Türkiye açıklaması… Koronavirüse karşı güvenli bayram için madde madde formül verdiler

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ve Türkiye Temsilcisi Dr. Batyr Berdyklychev, salgın önlemleri konusunda tüm dünyada yaşanan rehavetle ilgili uyarılarda bulunarak yazılı bir açıklama yayınladı. Dr. Kluge ve Dr. Berdyklychev, güvenli bir yaz geçirmenin formülünü ise madde madde açıkladı.

18.07.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Kürt meselesini çözelim çözmesine de mesele nedir?

Eskiden bana birisi “Kürt meselesi yok. Ne meselesi?” dediğinde...

23.09.2021

Kuyruklu, üç kulaklı çocuklar saçmalığını bırakın! Ölüm oranları artıyor!

Aşı karşıtlığı “demokratik hak” ve “özgürlük” terimleriyle açıklanıyor. Ben de o terimlerden yola çıkarak, “Aşı karşıtlarına karşıyım!” diyorum. Nedenlerini açıklayacağım. Ancak o nedenlerden önce bir ayda yüzde 50 artan vaka sayılarına ve ölüm sayılarına bakmanız da tek başına yeterli. Daha önceki bir yazımda Fransa örneğini anlatmış, aşı olmayanın eczaneye bile giremediğini aktarmıştım.

17.09.2021

Baraj meselesi

Neredeyse bir yıldan beri izlediğimiz “Siyasi Partiler ve Seçim Yasası” çalışmaları, farklı bir boyuta taşındı.

11.09.2021

Gaziantep’te tatsız gece

Ev sahibi takım, Beşiktaş’ın istediği futbolu oynamasına izin vermedi.

22.08.2021

Doğru izleri takip etti

Duygusuyla, tekniğiyle iyi bir şarkıcı olan Hande Mehan’ı çoğumuz Cem Adrian’la birlikte seslendirdiği ‘Sen Benim Şarkılarımsın’ parçasıyla tanıdık. Kariyerinde emin adımlarla ilerleyen şarkıcı geçen hafta söz ve müziği kendisine ait olan yeni teklisi ‘Olamam’ı yayımladı. Çok seveceğinize inandığım şarkının klibinde de gelin ve damat rolünü Mehan’ın anne ve babası oynuyor.

21.08.2021

Kolayı zora çevirdik

Trabzonspor'un Molde gibi mütevazi bir takımdan 4 gol yemesi düşündürücü.

13.08.2021

Prim günü eksik olana erken emeklilik imkânı

Özellikle son günlerde okuyuculardan, ‘prim gün sayım eksik nasıl emekli olacağım, çalışmaya ara verdim emeklilik için ne yapmam lazım?’ benzeri sorular alıyorum. Salgın nedeniyle kısa çalışma ödeneğinden yararlandırılan ve işvereni tarafından ücretsiz izne çıkartılanlar da eksik prim günlerini nasıl tamamlayacaklarını merak ediyor. Benzer soruları, işten çıkarma yasağının kalkması üzerine işten çıkartılanlardan da alıyorum. 

12.08.2021

Bu yangında çalışan 350 gönüllünün 250’si kadın

Fotoğrafta gördüğünüz yer, Bodrum’un Konacık bölgesindeki Herodot Kültür Merkezi’nin ana salonu...

10.08.2021