EKSTRA
MENÜ

Flamenko

Flamenko haberleri sayfasında güncel ve son dakika Flamenko hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.138 Flamenko haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Flamenko Haberleri

Flamenkocu kardeşler tekrar geliyor

Flamenkocu kardeşler tekrar geliyor

Yedi kardeşten oluşan Los Vivancos, 24 Mayıs’ta Congresium Ankara’da, 25 Mayıs’ta İstanbul’da İş Sanat’ta sezon kapanış gösterisi için sevenleriyle buluşacak.

22.05.2012Kelebek
Neredeyse koca bir spor kulübüyüz

Neredeyse koca bir spor kulübüyüz

Los Vivancos grubunun flamenko dansçısı yakışıklıları, Malagalı ve aynı babadan yedi erkek kardeş. Konservatuvar mezunu yedili, ilk gösterileriyle 30 ülkede milyonlarca kişiye ulaştı. Yeni gösterileri ‘Aeternum’ ise senfonik müzikle ve flamenkoyu birleştiriyor. Hikâyelerini kardeşlerden Josua Sayos anlattı.

18.05.2012Kelebek
Flamenko rüzgarı Soyerde

Flamenko rüzgarı Soyer'de

Flamenco Esmirna Flamenko, yarın akşam saat 21.00’de, Bayraklı’daki Soyer Jazz Studio’da sahne alacak.

11.05.2012Ege
Bana deli dedikleri için sloganım iyi bayramlar

Bana deli dedikleri için sloganım iyi bayramlar!

15 yıldır aynı mekanda sahneye çıkan ve sloganı da ‘İyi Bayramlar’ olan Soner Olgun, elinde sigarası, sakalı ve şairane sözleriyle sizi kendine çeken modern bir ozan. Olgun, sekiz yıl aradan sonra çıkarttığı ‘Sevda Diye Bir Kuş’ albümü ekseninde hayata bakışının şifrelerini verdi.

4.05.2012Kelebek
Ajanda

Ajanda

6.04.2012Seyahat
Yakında sadece bestelerimle konuşacağım

Yakında sadece bestelerimle konuşacağım

‘Dönmez Yol’, Erkan Oğur’un kendi adıyla yayımladığı ikinci, 45 yıllık müzik serüveninin 14’üncü albümü. Albümde perdesiz gitardan çelloya, kemandan kopuza 10 farklı enstrüman çalıyor.

6.04.2012Kelebek
İspanya’nın flamenko yıldızı TİM sahnesinde

İspanya’nın flamenko yıldızı TİM sahnesinde

Prosper Merimée’nin klasik eseri Carmen’in, İspanya’nın flamenko yıldızı Maria Carrasco tarafından sahneye aktarılan uyarlaması 6, 7 ve 8 Nisan’da gerçekleştirilecek dört gösterim için TİM Show Center’a geliyor. 25 kişilik kadro tarafından sahnelenecek gösteride İspanyol dansı, flamenko, Arjantin tangosu ve modern dansı aynı sahnede buluşturuyor.

31.03.2012Kelebek
Bir tutku hikayesi

Bir tutku hikayesi

İspanya’nın en ünlü flamenko yıldızı Maria Carrasco ve grubu, “Carmen” gösterisiyle 6-8 Nisan tarihlerinde TİM Show Center’da olacak.

27.03.2012Kelebek
Karayipler’in gurme merkezi Porto Riko

Karayipler’in gurme merkezi Porto Riko

Karayipler’deki Porto Riko sadece tarih ve doğa keyfi sunan bir ada değil; restoranları gurmeleri mutlu etmek üzerine kurulmuş.

25.03.2012Seyahat
Karayipler’in gurme merkezi PORTO RİKO

Karayipler’in gurme merkezi PORTO RİKO

Karayipler’deki Porto Riko sadece tarih ve doğa keyfi sunan bir ada değil; restoranları gurmeleri mutlu etmek üzerine kurulmuş. Eğlence mekanları açısından da bölgedeki en iddialı merkezlerden. 177 kilometre uzunluğa, 56 kilometre genişliğine sahip adanın kuzey ve güneyinde geniş sahiller, ortasında ise ormanlarla kaplı dağlık bölge bulunuyor. Ülkenin sembolü “Coqui” denilen minik bir kurbağa. Vatanseverliğini anlatmak isteyenler “Ben de en az coqui kadar Porto Rikoluyum” diyor.

24.03.2012Seyahat
Rembetiko rüzgârı başlıyor

Rembetiko rüzgârı başlıyor

2009 yılında Stelyo Berber ve Pelin Suer çifti tarafından kuruldu Cafe Aman İstanbul. Şarkılarıyla dinleyicilerini adeta 19. yüzyıla götüren grup, Osmanlı fasıl geleneğinden de esinlenerek hazırladığı Fasl-ı Rembetiko albümüyle Rembetiko’ya yeni bir soluk getirdi.

10.03.2012Kelebek
Bosna’nın sadece kötü haberle duyulmasını engelledik

Bosna’nın sadece kötü haberle duyulmasını engelledik

Şimdiye kadar 200’ün üzerinde konser vermiş, 14 yıllık köklü bir grup Mostar Sevdah Reunion. Yaptıkları müziği birçokları ‘tuhaf’ olarak yorumlasa da, Balkanlar’ın en iyi gruplarından biri onlar.

9.03.2012Kelebek
Ankara’nın festivali başlıyor

Ankara’nın festivali başlıyor

Her yıl Nisan ayında Başkentlileri müzikle buluşturan Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 05 Nisan’da sanatseverlere kapılarını açacak.

5.03.2012Gündem
Kadıköyde müziğe ve tiyatroya doyacaksınız

Kadıköy'de müziğe ve tiyatroya doyacaksınız

Kadıköy'ün yeni mekanı Living Room, sanat dünyasının seçkin ve değerli sanatçılarını dinleme ve izleme fırsatını bulacağınız bir adres.

2.03.2012Gündem
Flamenkonun Küçük Türk’ü TURKHINA

Flamenkonun Küçük Türk’ü TURKHINA

İspanyol dansçı ve koreograf Cristiane Azem, ekibindeki iki başdansçı Miriam Gala ve Myriam Soler ile birlikte İstanblue Vodka’nın gerçekleştirdiği ıstanbul Blue Night etkinliğinde özel bir dans gösterisi için Türkiye’ye geldi. Azem ıstanbul’un semtlerini anlatan özel bir koreografisini ve hikayesini anlattı

25.02.2012Kelebek
Flamenko  Alaturka Agora’yı büyüledi

Flamenko Alaturka Agora’yı büyüledi

İZMİR Balçova’daki Agora Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşen gösteride, Flamenko ustaları Josemanuel Picolopez ve Manuel Reina’nın da aralarında bulunduğu İstanbul’dan gelen altı kişilik ‘Flamenko Alaturka’ grubu izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı.

15.02.2012Ege
Cemal Reşit Reyde 80 konser

Cemal Reşit Rey'de 80 konser

İstanbul'un kültür-sanat mekanlarından Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu, bu sezon 80 konsere ev sahipliği yapacak.

8.02.2012Spor Arena
Ata Nirun ile söyleşiler

Ata Nirun ile söyleşiler

Kadıköy'ün yeni mekanı Living Room, sanat dünyasının seçkin ve değerli sanatçılarını dinleme ve izleme fırsatını bulacağınız bir adres.

18.01.2012Gündem
Souad Massi

Souad Massi

İş Sanat Kültür Merkezi
20.01.2012
20:00

16.01.2012Gündem
Akdenizli, Afrikalı ve Arabız

Akdenizli, Afrikalı ve Arabız

Müthiş bir sesi, bambaşka bir müzikal hissi ve büyüleyici bir sahne zarafeti var. Berberice, Fransızca ve İngilizce şakıyan Souad Massi, nihayet Türkiye'ye de geliyor. Hayranlarının 'Cezayir Menekşesi' dedikleri Massi ile terk etmek zorunda kaldığı memleketini, Arap Baharı'nı ve türler arasında gezinen müziğini konuştuk

14.01.2012Gündem
İstanbul olmazsa Roma’da yaşarım

İstanbul olmazsa Roma’da yaşarım

Adını ikiz kardeşi Berk Gürman’la flamenko tarzında yorumladığı “Evlerinin Önü Boyalı Direk” türküsüyle duyurdu. Sonra bir sürpriz yapıp yola yalnız kararı aldı. Ve “Bir Başka” adlı solo albümünü birkaç ay önce müzikseverlerin beğenisine sundu. Öykü Gürman, bu ay da Esquire dergisinin “10 Soru 10 Cevap” bölümünün konuğuydu.

6.01.2012Kelebek
Agora’da İspanyol ezgileri

Agora’da İspanyol ezgileri

FLAMENKO ustaları Josemanuel Picolopez ve Manuel Reina’nın da aralarında bulunduğu İstanbul’dan gelen altı kişilik ‘Flamenko Alaturka’ grubu Agora Alışveriş Merkezi’nde unutulmaz anlar yaşattı.

17.12.2011Ege
Estrella Morente

Estrella Morente

CRR Konser Salonu
19.12.2011
20:00

15.12.2011Gündem
Soyer Jazz’da Latin rüzgarı

Soyer Jazz’da Latin rüzgarı

İZMİR Bayraklı’daki Soyer Kültür Sanat Fabrikası bünyesinde açılan Jazz Studio, Latin müziğin sevilen gruplarından Lejos’u ağırladı.

27.10.2011Ege
‘İffet’ basit bir aşk hikayesi değil

‘İffet’ basit bir aşk hikayesi değil

Deniz Çakır, geçmiş yıllardaki kötü kadın imajını sildi, masum kıza doğru belirgin bir geçiş yaptı. “İffet” dizisi izleyicilerine mahallenin masum ve aşık kızı olduğuna inandıran Çakır, değişimi InStyle dergisine anlattı.

26.10.2011Kelebek
Dekolteyi iyi taşırım

Dekolteyi iyi taşırım

Öykü Gürman, ikizi Berk’le başladığı müzik yolculuğuna yalnız devam etme kararı aldı.

23.10.2011Kelebek
Alba Düşesi 85 yaşında üçüncü kez evlendi

Alba Düşesi 85 yaşında üçüncü kez evlendi

Dünyanın en çok soyluluk unvanına sahip kişisi, 85 yaşındaki Alba Düşesi, Cayetana Fitz James Stuart, üçüncü kez evlendi.

5.10.2011Gündem
Süpermen değil babam başardı

Süpermen değil babam başardı

Süpermen karakterini canlandıran Christopher Reeve’den bir yıl önce boynu kırıldı, felç oldu. Hem de daha beteri. Süpermen tekerlekli sandalyeyle gezebildiği halde, o yerinden bile kımıldayamadı.

24.09.2011Kelebek
Sibel’den flamenko şov

Sibel’den flamenko şov

Sibel Can, rol aldığı yeni reklam filminde bütün dans hünerlerini sergiledi. Ünlü şarkıcı, çekimlerde vals ve tangonun ardından kırmızılara bürünüp flamenko şovu yaptı.

23.09.2011Kelebek
Ustaları unutmayalım dostlar

Ustaları unutmayalım dostlar

Önemli bağlama virtüözlerinden Erdal Erzincan, enstrümanda teknik yetkinlik arayışının sazla sözü ayırdığına, türkülerin ruhunu öldürdüğüne inanıyor. Geçmişin kayıt tekniklerini kullandığı albümünde, Doğu Anadolu bölgesinden âşıkların az bilinen deyişlerini çalıp söylüyor ve “Bağlamayı besleyen ana damarı, aşıkları unutmamalıyız” diyor

9.09.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

GELECEĞİM PARLAK KARİYERİM MUTFAK!

Nihayet sonuna geldik. Aylardır üzerinde çalıştığımız sosyal sorumluluk projemiz yarından başlayarak hayata geçiyor. Bu arada son yıllarda yaptığım hiçbir iş beni bu kadar heyecanlandırmamıştı.

19.05.2012

Avrupa’dan beş bahar şehri

Avrupa’nın güneyinde bahar bir başka güzel olur. Dalmaçya sahillerindeki Dubrovnik yeşilin envai çeşit rengiyle karşılar konuklarını. Fas’ın karşı kıyısındaki Cebelitarık’ın plajlarında hareket başlar. İstanbul gibi Sevil de erguvanlarla selamlar baharı, flamenko daha bir hoş gelir kulaklara. Malta’da balığın en iyisi baharda Marsaxlokk’ta yenir, balıkçıların ağlarından masanıza gelir derya kuzuları. Cannes ise mayıs ortasındaki festivale hazırlanır, kırmızı halıda yürüyecekleri bir heyecan kaplar. Yunan mitolojisine göre bahar, Persephone’nin yeraltından yeryüzüne çıkış zamanıdır. Annesi Demeter öyle mutlu olur ki kızını görünce, her tarafı yeşilin renklerine boyar, doğa canlanır ve Akdeniz’in güneyi bahardan payına düşeni fazlasıyla alır.

6.05.2012

Diplomalı cehalet!

GEÇTİĞİMİZ hafta Türkiye’deki eğitim sisteminin içinde bulunduğu derin çukuru ve cehaleti bir kez daha gördük hep birlikte...

31.03.2012

Koç’tan eğitime ödül

Türkiye’nin ilk özel vakfı olarak 43 yıl önce kurulan Vehbi Koç Vakfı’nın insanların yaşam kalitesinin artırılmasına katkıda bulunan kişi ve kurumları teşvik etmek amacıyla her yıl sırasıyla kültür, eğitim ve sağlık alanlarında verilen ‘Vehbi Koç Ödülü’ne, bu yıl eğitim alanında Prof. Dr. Nermin Abadan Unat layık görüldü.

26.02.2012

Dans ediyor İzmir!

BİR vakitler hani ünlü bir deyiş vardı, “Savaşma, Seviş”. Geçen cumartesi kızlı erkekli bir topluluğun ortasına düştüm de o sözü anımsayıverdim.

5.02.2012

‘Ermeni’yiz’ diyenler şimdi ne diyecekmiş

FRANSA ’da “soykırımı inkârı suç” kabul eden yasanın geçtiği akşam sanal âlem coştu.

25.01.2012

Evde, bütün aile birlikte…

Budur... Mutluluk budur. Maaile yine bir arada, Adana’da, baba ocağında. Ahali şahane; amcam, yengem, annem, ablam, eniştem, yeğenlerim, kardeşim, görümcem, küçük Memo, babamın kuzeni, onun eşi, ablamın görümcesi, kayınvalidesi, sevgilim, kızım... Uçsuz bucaksız aile... 30 kişi filanız. Eskiden ne yalan söyleyeyim, yavan gelirdi böyle muhabbetler. Bayramda, yılbaşında hep kaçardım, sevgiliyle tek tabanca takılırdım, kaçışlara yine devam ama ‘büyük aile’ olmayı da artık en az o kaçışlar kadar seviyorum...

30.12.2011

Hayatı yavaşlatmak

BANA bir haller oldu.

Evde olmak, kızımla daha çok vakit geçirmek istiyorum.

6.12.2011

Van için fotoğraf çekmek

FOTOĞRAFA ucundan kıyısından bulaşmak bile acayip bir his...

28.10.2011