EKSTRA
MENÜ

Flamenko

Flamenko haberleri sayfasında güncel ve son dakika Flamenko hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.138 Flamenko haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Flamenko Haberleri

Dansla veda

Dansla veda

Antalya Manavgat’ta 28 Temmuz’da çıkan Türkiye’nin en büyük orman yangınından sonra bir taraftan yeni filizler ortaya çıkarken, diğer taraftan yaralar sarılıyor.

10.09.2021Gündem
Offenbach’tan tüm dünyaya müzik kapısı

Offenbach’tan tüm dünyaya müzik kapısı!

Frankfurt yakınlarındaki Offenbach kentinde artık gelenekselleşen ve geçen yıl pandemi nedeniyle iptal edilen ‘Main Dünya Müzik Festivali’nin 7’ncisi sanal ortamda gerçekleştiriliyor. Çevrimiçi olarak yayınlanacak konserlerden oluşan festivale Türkiye, Almanya, Yunanistan, İspanya, Polonya ve İsrail’den müzisyenler katılıyor.

26.06.2021Avrupa
8 yılın ardından

8 yılın ardından

“Evlerinin Önü Boyalı Direk” isimli Kerkük türküsüne getirdiği Flamenko yorumuyla tanınan Öykü –Berk Gürman, 8 yıl sonra 'Unutuldum Mu Yani' şarkısı için yeniden bir araya geldi.

22.06.2021Keyif
İsmail Altunsaray kimdir, nereli İsmail Altunsaray hakkında bilgiler

İsmail Altunsaray kimdir, nereli? İsmail Altunsaray hakkında bilgiler

Anadolu Abdalları’nın-Ustaların diyarı Kırşehir’de doğup büyümüş olan İsmail Altunsaray, Abdal aşiretine mensup olmamasına rağmen Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Hacı Taşan ve Çekiç Ali gibi efsanelerden feyz alarak sanatını, bağlama ve vokal icrasını ve tavrını geliştirmiş, konservatuvarda aldığı nazari bilgiler ile harmanlayarak hem alaylı hem mektepli nadir sanatçılar arasına girmiştir. Peki, İsmail Altunsaray kimdir? İşte İsmail Altunsaray hakkında bilgiler

7.04.2021Televizyon
Ergün Demir: Dünyanın en büyük palyaçosuyum

Ergün Demir: Dünyanın en büyük palyaçosuyum

Adını Türkiye’den daha çok Arjantin’den dünyaya duyuran oyuncu Ergün Demir’le; değerlendirdiği projelerini, CAST 34’te verdiği doğaçlama derslerini ve birçok konuyu konuştuk. Klişe olmayan, sıra dışı ama gerçekçi cevaplarında sanata ve hayata dair yıldız tozları bulacaksınız.

6.02.2021Televizyon
Türkiye âşığı İspanyol kökenli bir İngiliz

Türkiye âşığı İspanyol kökenli bir İngiliz

Maria Ramos, pek çok ülkede görev yaptıktan sonra İstanbul’a göçmüş ve ülkemize âşık olmuş bir gazeteci. TRT World spikeri Ramos’la Rize’de hayatını kurtarıp İstanbul’a getirdiği köpeğini, Türkiye sevdasını ve ülkemizde neden evinde hissettiğini konuştuk.

13.12.2020Hürriyet Pazar
Demrede flamingo heyecanı

Demre'de flamingo heyecanı

Antalya'nın Demre ilçesi Çayağzı sulak alanında, 6 genç flamingo görüntülendi.

26.10.2020Seyahat
Turna Hatun kimdir Uyanış Büyük Selçuklu Turnası Sevda Erginci kimdir kaç yaşında

Turna Hatun kimdir? Uyanış Büyük Selçuklu Turna'sı Sevda Erginci kimdir kaç yaşında?

Turna Hatun kimdir sorusu, Uyanış Büyük Selçuklu dizisini izleyen pek çok kişinin araştırdığı husus oldu. Sencer ile yaşadığı aşk ile ekranlarda yer alacak olan Turna, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde ön plandaki isimler arasında yer alacak. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu Turna Hatun karakterini canlandıran Sevda Erginci kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

2.10.2020Televizyon
Güç Başar Gülle: ‘Bensiz’ bir arınma, temizlenme albümü

Güç Başar Gülle: ‘Bensiz’ bir arınma, temizlenme albümü

Prestijli müzik okulu Berklee’i iki yılda tamamlayan, BBC Senfoni ve ECM tarafından yürütülen projelere davet edilen besteci, müzik teorisyeni Güç Başar Gülle, yeni albümü ‘Bensiz’i (Live) yapıtlarına imza koymayan ortaçağ sanatçılarına ithaf etti. 2013 tarihli ‘Bensiz’ albümünün Borusan Müzik Evi’ndeki canlı konser kayıtlarından oluşan yeni albümü Gülle’yle konuştuk: “Ortaçağ sanatçıları benim için bir sembol; üretimin hem düşünsel hem de pratik hayatta ortak olduğuna inanıyorlar.”

1.10.2020Kitap Sanat
Flamenko ve Türk müziği temelden birbirine bağlı

'Flamenko ve Türk müziği temelden birbirine bağlı'

Müzisyen Erdoğan, flamenko gitaristi Moreno ile bir araya geldiği "Connected Disconnection" albümüne ilişkin, "Flamenko ve Türk müziği aslında temelden birbirine bağlı. Biz de bu bağı havalandırmaya çalıştık." dedi.

29.09.2020Keyif
Uyanış Büyük Selçuklu Turna karakterini canlandıran Sevda Ergindi kimdir kaç yaşında

Uyanış Büyük Selçuklu Turna karakterini canlandıran Sevda Ergindi kimdir kaç yaşında?

Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Turna karakteri ile dikkat çeken Sevda Erginci, araştırılan isim olmaya başladı. Sencer ile yaşadığı aşk ile ekranlarda yer alacak olan Turna, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde ön plandaki isimler arasında yer alacak. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu Turna karakterini kim canlandırıyor? İşte, Uyanış Büyük Selçuklu Turna hakkında detaylı bilgiler

28.09.2020Televizyon
Öykü Gürman, İspanyol televizyon kanalına İstanbul’da röportaj verdi

Öykü Gürman, İspanyol televizyon kanalına İstanbul’da röportaj verdi

Türkülere getirdiği Flamenko yorumla adını duyuran Öykü Gürman, İspanyol televizyon kanalına İstanbul’da röportaj verdi.

13.09.2020Magazin
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Kültürel Farklılıklar Konu anlatımı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Kültürel Farklılıklar Konu anlatımı

Dünyada yaklaşık 8 milyar insan yaşamaktadır. Farklı kıtalarda ve ülkelerde yaşayan insanların dilleri, dinleri ve buna bağlı olarak kültürleri farklılık gösterir. Coğrafya, gelenek ve görenekler de kültürlerin oluşmasında etkilidir. 7. sınıflar için kültürel farklılık konusunu örneklerle anlattık.

14.08.20207. SINIF
‘Müziğin tarihsel kodlarını keşfetmek iyi insan olmak için de önemli’

‘Müziğin tarihsel kodlarını keşfetmek iyi insan olmak için de önemli’

Dünyanın en prestijli müzik okullarından Berklee College of Music’ten mezun olan Alper Tuzcu, besteleriyle bambaşka coğrafyalara davet eden, farklı müzik türlerini keşfetmeyi seven üretken bir müzisyen. Aynı zamanda Grammy jürisine seçilen en genç Türk müzisyen Tuzcu, Marquez’in ‘12 Gezici Hikâye’ eserinden esinle hazırladığı üç aşamalı projesinin ilk bölümü ‘Migrante’yi dinleyicilerle buluşturdu. Tuzcu’yla Neruda’nın ‘Con Ella’ adlı şiirine yaptığı bestesinin de yer aldığı projeyi ve müzik yolculuğunu konuştuk.

28.05.2020Kitap Sanat
Bilgen Korzaydan yeni single

Bilgen Korzay'dan yeni single

Avrupa dilleri ve farklı etnik dillerde şarkılar söyleyen Bilgen Korzay, yeni single ‘ını hazırlıyor. Korzay İstanbul’da sahne aldığı mekânların yanı sıra müziğini youtube üzerinden dünya ile paylaşıyor. Caz ve Flamenko ile başlayan müzik yolculuğu Türkülerden Rembetikoya, Balkan ezgilerinden Fadoya kadar uzanıyor.

21.05.2020Keyif
Dünyaca ünlü 23 sanatçı çocukların bayramını kutladı

Dünyaca ünlü 23 sanatçı çocukların bayramını kutladı

Almanya'dan İngiltere'ye, Amerika'dan Kanada'ya, Hindistan'dan Uruguay'a, İspanya'dan Arjantin'e 23 ünlü sanatçı, çektikleri videolarla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

22.04.2020Keyif
İZDOB, Carmen balesinin dünya prömiyerini yapacak

İZDOB, "Carmen" balesinin dünya prömiyerini yapacak

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının düzenlediği hava saldırısında 33 askerin şehit edilmesi nedeniyle ertelenen İzmir Devlet Opera ve Balesinin (İZDOB) "Carmen" balesi prömiyeri, 2 Mart Pazartesi günü sahneye konulacak.

29.02.2020Keyif
Barcelona Gitar Üçlüsünden İspanyol rüzgarı

Barcelona Gitar Üçlüsü'nden İspanyol rüzgarı

İspanyol müzik topluluğu Barcelona Guitar Trio (Barcelona Guitar Trio) Türkiye'deki "Barcelona Guitar Trio & Dance" turnesine devam ediyor.

14.02.2020Keyif
İstanbulda konser salonları hareketli

İstanbul'da konser salonları hareketli

Farklı müzik türlerinde ün kazanmış yabancı sanatçılar, İstanbullu müzikseverlere renkli bir ay yaşatacak.

31.01.2020Keyif
Antonio Gades Topluluğu, İstanbulda Carmeni sahneleyecek

Antonio Gades Topluluğu, İstanbul'da "Carmen"i sahneleyecek

İspanyol flamenko dansçısı ve koreograf Antonio Gades'in adını, sahneye koyduğu eserlerle yaşatmayı amaçlayan Antonio Gades Topluluğu, Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda sahne alacak.

29.01.2020Keyif
İstanbulda sanat dolu hafta

İstanbul'da sanat dolu hafta

İstanbul bu hafta, geniş bir yelpazede, birbirinden farklı etkinliklerle yerli ve yabancı sanatçıların katıldığı konser, sergi, tiyatro ve performanslara sahne olacak.

25.11.2019Keyif
Vicento Amigo, 21 Aralıkta İstanbulda

Vicento Amigo, 21 Aralık'ta İstanbul'da

Grammy ödüllü gitarist Vicento Amigo, 21 Aralık'ta İstanbul'da konser verecek.

22.11.2019Keyif
13. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali başladı

13. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali başladı

13. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali, İspanyol flamenko dans sanatçısı Jesus Carmona'nın dansı gösterisiyle başladı.

16.11.2019Keyif
Kuzey Irak’ta ilk flamenko

Kuzey Irak’ta ilk flamenko

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin başkenti Erbil, İspanyol flamenko sanatçısı Carolina Morgado’yu ağırladı.

25.10.2019Dünya
Sidi Larbi Cherkaoui Kimdir

Sidi Larbi Cherkaoui Kimdir?

Bugüne kadar 33 ülkede, 83 kentte 250 bini aşkın seyirciye ulaşan Sidi Larbi Cherkaoui ve Sadler’s Wells London yapımı Sutra, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) işbirliğiyle İstanbul’a geliyor. Dansın gelenek ve ruhunun fiziksel disiplinle buluştuğu bir deneyim sunan Sutra’nın koreografı Sidi Larbi Cherkaoui kimdir?

29.08.2019İyi Yaşam
Düğün yaz sonuna kaldı

Düğün yaz sonuna kaldı

Ziynet Sali, 25 Temmuz akşamı sevenleriyle Harbiye Açıkhava Sahnesi’nde buluşacak. Ünlü sanatçıyla büyük heyecanla hazırlandığı o konser öncesinde buluştum; sürprizlerini, 100 milyona yaklaşan YouTube çıkışını, evlilik hazırlıklarını ve yeni müzikal projelerini konuştum.

20.07.2019Magazin
Dünya müziği 6’ncı kez Offenbach’ta buluşuyor

Dünya müziği 6’ncı kez Offenbach’ta buluşuyor

Hasan Yükselir ve arkadaşlarının kurduğu ‘Su Arts Derneği’ tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Uluslararası Main Dünya Müzik Festivali’ 14 Haziran’da başlıyor. Hessen Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Tarek Al-Wazir’in herkesi davet ettiği festivalde Flamenkodan, Tangoya, Roman müziğinden Anadolu türkülerine dünya müzik gelenekleri sahneye taşınacak.

12.06.2019Avrupa
Dünya Müzik Festivali başlıyor

Dünya Müzik Festivali başlıyor

Main Nehri kıyısındaki Offenbach‘ta Türkiye kökenli bir grup sanatçı tarafından başlatılan ‘Main Dünya Müzik Festivali’nin 6’ncısı 14 Haziran’da dünyanın çeşitli bölgelerinden müzisyenlerin katılımıyla başlıyor.

1.06.2019Avrupa
Granada’da turist öfkesi

Granada’da turist öfkesi

İspanya’nın Dünya Mirası Listesi’nde bulunan şehri Granada’nın sokaklarında, turistlere yönelik nefret içerikli duvar yazıları son iki haftada büyük artış gösterdi.

1.06.2019Dünya
Mavi Boncuk İspanya sokaklarında

'Mavi Boncuk' İspanya sokaklarında

Türk Sanat Müziği sanatçı Deniz Gençay, "Mavi Boncuk" şarkısının klibindeki flamenko dans figürlerini sosyal medyasında yayınlamak üzere İspanya sokaklarında dans etti.

27.05.2019Keyif

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak?

Biraz aksiyon ile kafa dağıtmak isterseniz üç sezonluk “Shooter”ı seyretmeye başlayın.

26.07.2021

Kendi karantinamızı sürdürmeliyiz

EELEŞTİREN de var ama destek veren, sözünü dinleyen daha çok...

16.05.2021

Seni Soruyorlar

Ersay Üner sürprizli müzisyenlerden. Ne zaman ne yapacağı belli olmaz. Pandemi dönemi şarkılar yazmaya ara vermeden devam eden Üner, geçtiğimiz hafta bunlardan bir tanesini dinleyici ile paylaştı.

26.01.2021

Kafka’nın ayak izleri: Prag

Prag son 10 yılda Avrupa’nın en çok turist çeken şehirleri arasında yer alıyor. Nedeni müthiş mimari, tarihsel zenginlik, harika restoranlar… Ben de pandemiden önce bu güzel şehre yolumu düşürmüştüm. Gecesi gündüzünden gizemli, gündüzü ise ışık altında polisiye bir film izler gibiydi… İşte size Prag gezi rehberi…

9.12.2020

‘Anadolu’nun bozkırından Endülüs’e esen yel’

İKİ türün eşliğinde gezerim, biri edebiyat, diğeri müzik.

25.10.2020

İspanya’nın iki güzeli: Madrid ve Barselona

Bu dönemde madem gezemiyoruz, bari seyahat etmek istediğimiz yerlerle ilgili araştırmalar yapalım, tatil planlarımızı şimdiden oluşturalım. Tapasları, flamenko gösterileri, ünlü parkları, müzeleri, kiliseleriyle rengârenk bir ülke İspanya. Her şehri elbette güzel ama Madrid ve Barselona çok farklı… Peki hangi şehir size göre? Madrid mi, yoksa Barselona mı?

19.05.2020

MeToo çağında siz bu 9 Juliet’ten hangisisiniz

CEREN Özdemir’in öldürüldüğü gün, İtalya’da Verona şehrinin Via Capello Sokağı’nın 23 numaralı evinden içeri giriyordum.

8.12.2019

İmamoğlu kadınlarda Babacan AB’de üstün

Habertürk’te Fatih Altaylı iki gün üst üste genç kuşak siyasetçileri ekrana çıkardı...

29.11.2019

Ege’nin ağustos ajandası

Ağustos Ege’ye neşesiyle, coşkusuyla, festivaliyle geldi. Bodrum’a bir tık torpil geçse de dolu dolu ajandasıyla gönülleri fethetti. Hazırsanız başlıyoruz...

3.08.2019

Endülüs hatıraları... Vur patlasın çal oynasın

‘Az çalış, iyi yaşa’ yaşam felsefesinin çok cazip tarafları da var. Burada herkes rahat, herkes neşeli. En güzeli de eğlenmeyi bilmeleri ve eğlencenin sudan ucuz olması.

30.06.2019