EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Fırınlar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.135 haberi bulunmuştur.

Fırınlar Haberleri

Akıllı evler geliyor

"Akıllı evler" geliyor

İş ve ev hayatını kolaylaştıran son teknolojilerin tanıtıldığı Compex Digital Fuarı başladı. Harbiye Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'ndeki fuarda bilgisayar donanımlı "akıllı ev" büyük ilgi görüyor.

7.02.2002Gündem
Compex Digital Yaşam Fuarı başladı

Compex Digital Yaşam Fuarı başladı

Ev ve işyerlerinde kullandığımız teknolojiler sürekli gelişiyor, yenileniyor. Bu başdöndürücü değişimle ilgili yenilikler, son çıkan ürünler "Compex Digital Ev ve İş Teknolojileri Fuarı"nda sergileniyor. Lütfü Kırdar Kongre Merkezi'ndeki Compex Digital Fuarı 10 Şubat'a kadar gezilebilir.

7.02.2002Gündem
Yemek yakmak tarihe karışacak

Yemek yakmak tarihe karışacak

Bilim adamları, kekin ya da yemeğin piştiğini ''elektronik burun''larıyla anlayan fırın geliştiriyor. Tek tek programlanmış koku alıcılarının yerleştirileceği fırınlar, içindeki kek ya da yemeğin piştiğini kokusundan anlayarak, kendi kendini kapatacak.

13.03.2002Gündem
Yapay güneş provası

Yapay güneş provası

Bir grup bilim adamının Güneş’teki gibi ‘atom çekirdeğini kaynaştıran’ bir tepkimeyi çok basit bir deneyle gerçekleştirdiklerini açıklaması dünyada heyecan yarattı.

15.03.2002Spor
Kardemirden hükümete süre

Kardemir'den hükümete süre

Mali sıkıntı içindeki Kardemir, borçlarının yeniden yapılandırılması için 24 Ocak 2002 tarihinde yaptığı başvuruya hükümetin olumlu yanıt vermemesi veya peşin para talep edilmeden hammadde temini ve nakliye sağlanmadığı takdirde, işletme faaliyetlerini durduracağını açıkladı.

18.06.2002Ekonomi
Hasankeyfte kazılar başladı

Hasankeyf'te kazılar başladı

Ilısu Barajı suları altında kalacak olan Batman'ın tarihi ilçesi Hasankeyf'te kazılara başlandı. Kazı ekibi idarecisi Muharrem Çeken, Prof. Dr. Oluş Arık başkanlığında yürütülen kazı çalışmalarının, bu yıl 3 ayrı noktada sürdürüleceğini söyledi.

4.07.2002Gündem
Büyülü Karadeniz

Büyülü Karadeniz

Gezimin ikinci etabında kıyı kıyı tüm Karadeniz'i geçtim. Yemyeşil dağların, masmavi, beyaz köpüklü Karadeniz'le kucaklaşması ortaya büyülü bir görünüm çıkartıyor. Samsun'dan Rize'ye uzanan yolculuk gördüğüm manzaraları dünyanın hiçbir yerinde görmedim desem yeridir.

13.07.2002Gündem
İstanbulda fırınlar iki tip ekmek üretecek

İstanbul'da fırınlar iki tip ekmek üretecek

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, İstanbul'da bugüne kadar tüketicileri ekmekte gramaj oyunuyla aldatanların bulunduğunu belirterek, ''Bundan böyle fırınların, 200 gram tekli, 400 gram çiftli ekmek dışında ekmek üretmeleri yasaklanmıştır'' dedi.

16.07.2002Gündem
Şişecam: Batan geminin bacasını tüttüremeyiz

Şişecam: Batan geminin bacasını tüttüremeyiz

Paşabahçe'de eylem sürerken Şişecam kesin tavrını koydu. Şişecam Cam Ev Eşyası Grup Başkanı Gülsüm Azeri, ‘‘Gemi su alıyor, dibe iniyor. Sadece baca dışarıda. Batan geminin bacasını tüttüremeyiz’’ dedi.

2.08.2002Ekonomi
Paşabahçede sendika pes etti

Paşabahçe'de sendika pes etti

Türk-İş 1. Bölge Temsilcisi Faruk Büyükkucak, sendikanın, Şişecam'a bağlı Paşabahçe Fabrikası'nda üretim olayının bittiğini kabullendiğini ve bunu işçiye deklare ettiğini belirterek ''Bu saatten sonra 'gelin masaya oturalım, bu sorunları çözelim' mesajını veriyoruz'' dedi.

5.08.2002Gündem
İstanbulda ekmek 200 bin TL

İstanbul'da ekmek 200 bin TL

İstanbul Fırıncılar Odası'nca, İstanbul'da 200 gramlık ekmeğin ''tavan fiyatı'' 250 bin lira olarak belirlendi. Zam, eylül başından itibaren geçerli olacak. İstanbul'da 200 gram ekmek halen 200 bin liraya satılıyor.

22.08.2002Gündem
İnsanoğlu ekmekten önce birayı bulmuş

İnsanoğlu ekmekten önce birayı bulmuş

İngiliz bir arkeolog, taş devri insanının biraya bayıldığını ve ekmekten önce bira yaptığını öne sürdü.

14.09.2002Gündem
Ekmekte suçlu un fiyatları değilmiş

Ekmekte suçlu un fiyatları değilmiş

Un fiyatlarındaki artışın bahane edilerek gündeme ekmek zammının getirilmesine karşın ekmeğin maliyetinde unun payı yüzde 30-40 arasında kalıyor. Halk Ekmek ise ekmeği 125 liraya satıp 100 milyar kar ettiklerini açıkladı.

23.09.2002Ekonomi
Ütü de cep de ömür törpüsü

Ütü de cep de ömür törpüsü

İnsan yaşamını kolaylaştıran elektrikli ev aletlerinin aynı zamanda sağlığı da tehdit ediyor. Uzmanlar, yaydıkları elektromanyetik alanla radyosyona neden olan elektrikli aletlerden mümkün oldukça uzak durulmasını öneriyor. Çamaşır makinesinden buzdolabına, televizyondan ütüye, radyodan cep telefonunü kadar akla gelebilecek elektrikli ev aletlerinin hepsi çevrelerine elektromanyetik alan yayıyor ve bu elektromanyetik alan insan vücudunu olumsuz etkiliyor.

30.11.2002Gündem
Beyaz felç

Beyaz felç

Türkiye, sıcak günler geçirirken, ABD'nin bir bölümü kar fırtınasına tutuldu, yüzlerce okul kapatıldı, 1 milyon kişi elektriksiz kaldı, 8 kişi öldü.

5.12.2002Dünya
Saddam Batının yardımı ile silahlanmış

Saddam Batı'nın yardımı ile silahlanmış

Körfez savaşı çıkmasaymış Irak'ın atom bombası yapmayı başaracağı Amerikalı uzmanlartarafından belirtildi. Irak'a, Körfez savaşı öncesinde giriştiği atom bombası yapım çalışmaları sırasında 30 dolayında ülkeden çok sayıda firmanın yardımcı olduğu ortaya çıktı.

18.12.2002Gündem
Ankarada ekmeğe yüzde 33.3 zam

Ankara'da ekmeğe yüzde 33.3 zam

Ankara'da ekmeğin fiyatına yüzde 33.3 zam yapıldı. Piyasada daha önce 200 gramı 200 bin liradan satılan ekmeğin gramajı 300'e yükseltilirken, fiyatı 400 bin lira oldu.

10.02.2003Ekonomi
ABD ve İngiliz mallarına boykot kampanyası

ABD ve İngiliz mallarına boykot kampanyası

Tüketiciyi Koruma Derneği (TükoDer), bazı sivil toplum örgütlerinin katılımıyla, Irak'a askeri müdahalede bulunan ABD ve İngiliz ürünlerine karşı boykot kampanyası başlattı.

31.03.2003Gündem
Türkiyeden geçen Merlonide yükseliyor

Türkiye'den geçen Merloni'de yükseliyor

İtalyan Merloni, Türkiye'yi yöneticileri için ‘eğitim merkezi’ gibi görüyor. Şirket, yöneticilerini önce Türkiye'ye gönderiyor, performansına göre daha üst görevlere getiriyor. Bunlar arasında Merloni'nin şu andaki CEO'su Andrea Guerra ve Genel Direktörü Andrea Sasso da bulunuyor.

7.04.2003Ekonomi
Sessiz ticaret

Sessiz ticaret

Her şeyin akıllandığı ve birbiriyle iletişim kurduğu dünya için hazır mısınız? Hazır olsak da olmasak da, yeni teknolojiler sıradan nesneleri bile akıllı ve interaktif hale getiriyor. İnsanlara ihtiyaç duyulmayan iletişim ve ticaret yöntemi giderek yayılıyor. Temelinde ‘Radyo Frekansı ile Tanımlama’ teknolojisinin bulunduğu sessiz ticaret, bir hayli ses getireceğe benziyor. Sessiz ticaret hem sosyal hem de iş hayatında yeni bir sayfa açacak. Bu teknolojinin yaygınlaşması için tahmin edilen süre, en az bir en çok beş yıl.

12.04.2003Gündem
Gelir vergisi fiyasko

Gelir vergisi fiyasko

Gelir vergisi beyannamelerine göre, sadece noterler sanatçılar gibi bir kaç meslek kendini kurtarıyor. İhracatçılar, avukatlar ve doktorlar ise, yoksulluk sınırının altında gelir beyan ettiler. Aralarında sanayiciler müteahhit ve kuyumcuların da bulunduğu büyük bir kesim ise, açlık sınırının bile altında gelir bildirdi.

8.06.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

21 milyar dolara nasıl ulaştılar?

BAKANLAR Kurulu, gündemdeki konuları görüşmek üzere olağan toplantılarından birini yapıyordu.

25.03.2002

Martha Stewart Amerika'nın gözdesi

Martha Stewart tek başına firma, abartısız mültimilyon dolarlık sanayi Amerika'da. Orta yaşlı kadın yirmi yıldır Amerikan halkına gıdadan, misafir ağırlaması, ev bakımı, dekorasyon ve bahçecilikte öğretmenlik yapıyor.

4.05.2002

Karadeniz'in kışlık yüzü

Kentten sıkıldım, Karadeniz kıyısındaki yazlıklarda kış sesizliğini seyretmeye gittim. Yaz müşterileri evlerine dönmüş, balıkçılar dalgalardan yorulmuş, bulutlar güneşi saklamıştı. Meydanı boş bulan kuzeyli poyraz uzaklardan taşıdığı soğukla ıssız sokakları üşütüyordu.

15.02.2003

Benim kasabalarım(2)

Bahar geldi. Artık hafta sonları yola çıkıp, güzellikleri keşfetmenin tam zamanıdır. Geçen hafta size sevdiğim kasabaların bir bölümünü tanıtmaya çalıştım.

26.04.2003