EKSTRA
MENÜ

Fırınlar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.141 haberi bulunmuştur.

Fırınlar Haberleri

Bombalar AVM’deki mikrodalgadan çıktı

Bombalar AVM’deki mikrodalgadan çıktı

İstanbul’da bir AVM’nin otoparkındaki otomobil ve motosiklette ele geçen bombaların dışında polis, AVM’ye yerleştirilmiş içleri bomba dolu 4 mikrodalga fırın buldu. İki DEAŞ hücresinin üç aşamalı dehşet planları yaptığı iddia edildi. Buna göre teröristler önce fırınlardaki bombaları, ardından da AVM’nin otoparkında araçların içindeki bombaları patlatacaklardı. DEAŞ’lı teröristler son olarak ise canlı bomba yeleklerini giyerek yardım için toplananları katledeceklerdi.

30.10.2017Gündem
Ekmeği bölünce şok oldu: Tel, kablo, düğme...

Ekmeği bölünce şok oldu: Tel, kablo, düğme...

İzmir'in Konak ilçesinde oturan 67 yaşındaki Ayten Avkan'ın süpermarketten aldığı ekmeğin içinden tel ve metal düğme çıktı. Ekmeği inceleyen Avkan, bir de erimiş kablo parçası görünce durumu market yetkililerine bildirdi. Suç duyurusunda bulunmaya hazırlanan Avkan, "Eğer bu ekmeği dikkat etmeden yeseydim ne olacaktı? Fırıncıdan şikayetçiyim" dedi. Yaşanan bu durum "Fırınlar iyi denetlenmiyor mu?" sorularını akıllara getirdi.

2.09.2017Gündem
Nesnelerin İnterneti insanlığın geleceği olacak

Nesnelerin İnterneti insanlığın geleceği olacak!

Günümüzde akıllı cihazlar neredeyse herkesin hayatına girmiş bulunmakla beraber vazgeçilmez bir unsur olarak da karşımıza çıkmakta. Akıllı telefonlar, akıllı evler, akıllı buzdolapları, akıllı arabalar, akıllı fırınlar ve daha birçokları hayatımızın içinde. Fakat Nesnelerin İnterneti (IoT) dediğimiz konsept bizim akıllı cihazlarımızın biraz daha üzerinde bir olgu. İnternete bağlı tüm cihazların oluşturduğu kollektif bir ekosistemden bahsediyoruz aslında Nesnelerin Interneti (IoT) derken.

23.08.2017Teknoloji
“Yılda 31,4 milyarın üzerinde ekmek israf ediyoruz”

“Yılda 31,4 milyarın üzerinde ekmek israf ediyoruz”            

İsraf edilen ekmeğin günde 5 milyonu geçtiğine dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülkemizde günde üretilen ekmeğin yüzde 5,4’ü israf ediliyor. Bu israfın 3 milyonu fırınlarda, 1,4 milyonu hanelerde, 0,5 milyonu personel ve öğrenci yemekhanelerinde israf ediliyor” dedi.

17.08.2017Ekonomi
2 bin yıllık marka

2 bin yıllık marka

ANTALYA'nın Gazipaşa ilçesine bağlı Güney Mahallesi'nde bulunan Roma ve Bizans dönemlerinden kalma tarihi 2 bin yıl öncesine dayandığı tahmin edilen Antiocheia Ad Cragum antik kentinde, ABD Nebraska Üniversitesi'nden Prof. Dr. Michael Hoff başkanlığında yürütülen kazılarda üzerinde 'ANT' yazılı damganın yer aldığı seramik çömlek parçaları bulundu.

25.07.2017Kitap Sanat
Taksici esnafımız ÖTV indiriminden yararlandı

"Taksici esnafımız ÖTV indiriminden yararlandı"

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Taksici esnafımız ÖTV indiriminden yararlandı. Çok sayıda taksici aracını yeniledi. Onlar memnun, müşteri de memnun." dedi.

23.07.2017Ekonomi
Uzayda yeni dönem başlıyor

Uzay'da yeni dönem başlıyor!

Uzay'da uzun zaman geçiren astronotları fazlasıyla sevindirecek bir haber var!

22.07.2017Dünya
Bursa Çimento’ya teknoloji yatırımı

Bursa Çimento’ya teknoloji yatırımı

BURSA Çimento’nun ‘Çimento Fabrikası Kapasite Artışı ve Atık Isıdan Enerji Üretim Tesisi Projesi’ne ‘ÇED Raporu Olumlu’ kararı çıktı.

19.06.2017Ekonomi
Beyaz eşya devinden o ürünler için kritik uyarı

Beyaz eşya devinden o ürünler için kritik uyarı

BOSCH Ev Aletleri,sınırlı sayıdaki eski tarihli ev aletleri için çok önemli bir uyarıda bulundu. Şirkettin sitesinde yer alan ve "Gazlı fırınlar ve ocaklar için potansiyel patlama riski" başlığı taşıyan uyarı yazısında "Bazı durumlarda gaz sızıntısı olabilir ve son derece nadir durumlarda olası bir patlama riski ortaya çıkabilir" denildi.

1.06.2017Ekonomi
Karışık pide

Karışık pide!

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte pide fiyatları da tartışma konusu oldu. Birçok ilde bir önceki yıl ile fiyatların aynı olduğu gözlenirken, fırıncıların gramajı düşürdüğü gözlendi. Aynı ilde aynı gramajdaki bir pidenin farklı fiyatlardan satılması ise tüketicilerin kafasını karıştırdı.

25.05.2017Ekonomi
Palandökenden askıya ekmek ve pide bırakma

Palandöken'den "askıya ekmek ve pide bırakma"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ramazan ayında maddi imkanları yeterli olmayanlar için askıya pide ve ekmek bırakılması çağrısında bulundu.

21.05.2017Ekonomi
Bakanlık o ürünler için toplatma kararı verdi

Bakanlık o ürünler için toplatma kararı verdi!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı evde bulunan tehlikeleri maddeleri toplatma kararı aldı. Ocaklar, mangallar, fırınlar, şarj cihazları ve gece lambalarının da içinde yer aldığı 64 farklı ürün, evlerde tehlikeli bulundu

21.05.2017Ekonomi
FETÖcüler, askere ekmeği 4 katı fiyatla satmış

FETÖ'cüler, askere ekmeği 4 katı fiyatla satmış

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı sanık olduğu, aralarında tutuklu eski Tuğamiral Demirhan ve 3. sınıf emniyet müdürü Dağdelen'in de bulunduğu 29 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, terör örgütünün askeri birliklere ekmek alım ihalelerinde usulsüzlük yaptığı sanık ifadelerine yansıdı. Sanık eski Deniz Binbaşı İ.T: - "Ekmek ihale şartnamesi sadece FETÖ içerisinde yer alan bir fırına verildi. Başka fırınlar da bu belgeyi alamadığı için ihaleye girememiş ve bu şekilde ekmek ihalesinde FETÖ'ye haksız kazanç sağlanmıştır. Ekmek, birliklere 4 katı fiyatla satıldı. Ekmek gündüz teslim edilmesi gerekirken, muayeneden kaçırmak ve tarttırmamak için gece saatlerinde birliklere teslim edildi. Bu şekilde büyük miktarda haksız kazanç elde edildi" dedi.

6.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Ve IŞİD’ciler dönmeye başladı: 900 terörist aramızda

New York polisi 31 Ekim’de kamyonetini kaldırımdaki yaya ve bisikletlilerin üzerine sürerek 8 kişiyi öldürüp 11’ini de ağır yaralayan teröristin Özbek asıllı Sayfullo Saipov olduğunu açıkladı; belki Seyfullah diye de telaffuz edilebilir.

1.11.2017

Yani başı örtülü kadın soyulmamış domates mi

BAŞI örtülü kadınlar sakın üzerinize alınmayın...

5.09.2017

Ortak dilimiz, yemek…

Terör, savaş, geçim derdi, gelecek korkusu, bilinmezlik birçok insanı memleketinden eder. Bazısı zorunludur, bazısı da daha iyi hayatlar kurabilme hayali…

9.08.2017

Ocakbaşı, meyhane, balıkçı üçü bir arada

Ev sahibi AKFEN. İşletmeci, Raffles ve Fairmont gibi otel zincirlerini elinde bulunduran ACCOR. Danışman, dünyanın en iyi 56’ncı restoranı Mikla’nın sahibi ve şefi Mehmet Gürs. Bu üçlüyü bir araya getirense Karaköy’ün en yenisi Mürver. Ama durun, hemen elitizm titremesine kapılmayın...

4.08.2017

Kate Moss neden yeniden göbeklendi?

Mitokondrilerini ve probiyotiklerini kaybetti de ondan! Yaşınız, cinsiniz, işiniz, gücünüz, kilonuz ne olursa olsun mitokondrilerinize gözünüzün için gibi bakın. Bana göre hanımefendinin sorunu sadece mitokondri fakiri haline gelmek de değil. Meselenin bir de probiyotik kaybı yönü var ki o da tam bir felaket.

21.07.2017

Yayın yasağı modası

 Ünlüler, kendileriyle ilgili olumsuz bir gelişme olduğunda hemen yayın yasağı aldırıyor...

30.05.2017

El yakan pideler

En pahalı pideyi, 100 gramlık hesap üzerinden 68 kuruşla Bursa, 67 kuruşla Ankara, Samsun, Edirne, Sakarya ve Isparta’daki tüketiciler yiyecek. En ucuz pide ise 40 kuruşla Konya ve Nevşehir’de. Belediye iştirakleri fırınlarda pidenin 100 gramı 24 kuruşa kadar düşüyor. Fiyatların denetim işi ise hayli karışık.

26.05.2017