EKSTRA
MENÜ

Fırınlar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.130 haberi bulunmuştur.

Fırınlar Haberleri

Trumptan bir hamle daha 50 milyar dolarlık vergi...

Trump'tan bir hamle daha! 50 milyar dolarlık vergi...

ABD Başkanı Donald Trump, Çin’den ithal edilen bazı teknolojik ürünlere 50 milyar dolarlık gümrük vergisi getirileceğini açıkladı.

15.06.2018Ekonomi
2100 yıllık şifa merkezi

2100 yıllık şifa merkezi

Tekirdağ Karaevlialtı mevkisinde yaklaşık 2100 yıllık tedavi merkezi bulundu. Prof. Dr. Neşe Atik tarafından sürdürülen kazılarda Heraion Teikhos (Hera’nın Şehri) antik kentine ait tedavi ve kült merkezinde çok sayıda ilaç küpleri, ilaç yapımında kullanılan fırınlar, ilaç olarak kullanılan dikenli deniz salyangozu kalıntıları tespit edildi.

14.06.2018Gündem
Tatlıcılardan market ve fırınlara tepki

Tatlıcılardan market ve fırınlara tepki!

ANTALYA’daki tatlıcılar, süpermarketlerin ve fırınların tatlı satışına isyan etti. Antalya Pastacılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kerim Üre, fırıncının ekmeğini marketin de sigarasını satmadıklarını belirterek, herkesin kendi işini yapması uyarısında bulundu.

13.06.2018Ekonomi
Oral, Erdemirin yeni genel müdürü oldu

Oral, Erdemir'in yeni genel müdürü oldu

OYAK Maden Metalürji Grubu bünyesinde 25 yıl çalışan Salih Cem Oral, Erdemir'in yeni genel müdürü oldu. Oral, geçen Nisan ayında Erdemir İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı görevine getirilmişti.

7.06.2018Ekonomi
Ucuz ekmek kavgasında yeni gelişme... Marketçi Ragıp pes etmedi

Ucuz ekmek kavgasında yeni gelişme... Marketçi Ragıp pes etmedi

Antalya’da 1 liraya satılan ekmeği 75 kuruşa satarak haksız rekabet yaptığı gerekçesiyle mahkemece haksız bulunan market işletmecisi Ragıp Şahin, kararı protesto edip ekmek fiyatını 65 kuruşa kadar düşürdü. Satışlarında yüzde 10 artış beklediğini dile getiren Şahin, Ramazan ayında da pide ile ekmeğin fiyatını aynı yapacağını belirterek, "Tedarik fiyatını daha az bulursam, 40 kuruşa kadar inerim" dedi.

1.05.2018Gündem
Bit pazarına nur yağarken…

Bit pazarına nur yağarken…

“Eskiye rağbet olsa, bit pazarına nur yağardı” diye bir söz vardır. Doğru, eskiye oldukça rağbet var. Sanırım insanların eskideki samimiyet arayışları hiç bitmeyecek.

10.04.2018Seyahat
Son dakika... Erdoğan-Putin-Ruhani zirvesi sonrası önemli açıklama

Son dakika... Erdoğan-Putin-Ruhani zirvesi sonrası önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katıldığı "Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi" sona erdi. Zirve sonrasında ortak basın açıklaması yapıldı. Üç lider Suriye için toprak bütünlüğü vurgusu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, "Benim asıl üzerinde durmam gereken, şöyle bir teklifim var. Ben bu teklifi daha önce de yaptım. Güvenli bölgede, gerek bizim tarafta gerekse Kuzey Suriye tarafında, güvenli bölgede konut inşası temin edelim diyorum. Bu konut inşasını yapmak suretiyle bu insanları çadırlardan, konteynır kentlerden kurtaralım" dedi.

4.04.2018Gündem
Polonya’da pazar günü alışveriş yasağı başlıyor

Polonya’da pazar günü alışveriş yasağı başlıyor

Polonya’da, kilise ve ekonomi çevreleri arasında uzun tartışmalara yol açan pazar günü alışverişin yasaklanmasını öngören yasa, mart ayı itibarıyla devreye girdi. Yasak pazar günü başlıyor.

9.03.2018Avrupa
Ekmeğe gizli zam

Ekmeğe gizli zam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki Halk Ekmek, ekmek fiyatlarına ‘dolaylı’ yoldan zam yaptı. Geçmişte 300 gram olarak ürettikleri ekmekleri, 250 grama çeken Halk Ekmek, fiyatta ise değişikliğe gitmedi. 250 gramlık ekmekler de 300 gram ekmekler gibi 75 kuruştan satılmaya devam ediyor.

24.02.2018Ekonomi
Bu aletler kısır yapıyor

Bu aletler kısır yapıyor!

Kullanmadığınız zaman fişini çekin.

10 farklı mısır patlatma tekniği

10 farklı mısır patlatma tekniği

Patlamış mısırı sevmeyen yoktur. Özellikle akşamları dizi seyrederken en lezzetli atıştırmalıklardan biri olan patlamış mısır diyetisyenler tarafından da öneriliyor. Siz de 10 farklı mısır patlatma tekniği ile akşamlarınızı keyifli hale getirebilirsiniz.

Telefonunuz internete neden yavaş bağlanıyor

Telefonunuz internete neden yavaş bağlanıyor?

Telefonunuzun internet bağlantısı, bu 7 nedenden dolayı yavaşlıyor olabilir! Peki sorunu nasıl çözebilirsiniz?

31.01.2018Teknoloji
‘Yılda 40 milyon pizza satıyoruz’

‘Yılda 40 milyon pizza satıyoruz’

BUGÜN Türkiye’de 68 ilde 490 restoran ile hizmet veren Domino’s Pizza, 2017 yılının son günlerinde Hakkari Yüksekova’da yeni şubesini açtı.

12.01.2018Ekonomi
Şanlıurfa’dan  gastronomi atağı

Şanlıurfa’dan gastronomi atağı

O Antep, Şam fıstığı diye bildiğiniz fıstığın yüzde 60’ı burada üretiliyor. Yine Türkiye’nin yüzde 70 buğdayı bizden çıkıyor. Ama Gaziantep bizim sadeyağı alıyor, buğdayı alıyor, fıstığı alıyor, baklavayı yapıyor, oluyor Gaziantep baklavası. Ustalar onlardaydı. Ama artık biz de varız, yemeklerimizin lezzetini göstereceğiz. Burası 12 bin yıllık tarihi, mutfağı olan bir şehir.

18.12.2017Seyahat
İlginç çıkış: Ekmek 5 TL olsun

İlginç çıkış: Ekmek 5 TL olsun

Ekmekte gramajın düşürülmesini eleştiren Ekmek Sanayii İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar, ekmeğin, ucuz olması nedeniyle israf edildiğini iddia etti ve “Bana kalsa ekmeği 5 liraya yediririm israf olmasın diye. Siz hiç çöpte sucuk, pastırma, kavurma gördünüz mü? Göremezsiniz, çünkü pahalı” dedi.

6.12.2017Ekonomi
Ekmek kavgası İptal için dava açacaklar Yeni yılda ekmek...

Ekmek kavgası! İptal için dava açacaklar! Yeni yılda ekmek...

Yeni yılda ekmekler en az 250 gram değil artık 200 gram da üretilebilecek. Ancak İstanbul Ekmek Fırıncıları Odası Başkanı Fahri Özer ve Ekmek Sanayii İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Cihan Kolivar küçük fırınların teknik olarak 200 gr’lık ekmek üretemeyeceğini, yeni kararın büyük fırınların ve Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı’nın lobisi ile alındığını öne sürdü. Balcı ise bu iddiayı ‘saçmalık’ olarak yorumladı.

2.12.2017Ekonomi
Lays Fırından İle Özel Lezzetler Yarattılar

Lay's Fırından İle Özel Lezzetler Yarattılar

Sevilen patates tadının fırınlanmış hali Lay’s Fırından ile ünlü şef Yağız İzgül önderliğinde keyifli bir workshop etkinliği düzenlendi. Dream Akademi’de gerçekleşen etkinliğe katılanlar Lay’s Fırından lezzetleri ile birbirinden farklı ve özel tatlar hazırladılar. Lay’s Fırından ile hazırlanan Aperativo, Lay’s Eğlenceli, Tavuk Parmakları, Lay’s Tatlı büyük beğeni topladı.

30.11.2017Alışveriş
Paşa paşa büyüyecek

Paşa paşa büyüyecek

Son yıllarda markalı fırınlara olan talep arttı. Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde büyümeyi sürdüren markalı fırınlar şimdi Türkiye’nin dört bir yanına yayılıyor. Bugün 29 şube ile hizmet veren Paşafırını, 5 yılda 200 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Metrekare başına yatırım tutarı ise 1000 dolar.

Bombalar AVM’deki mikrodalgadan çıktı

Bombalar AVM’deki mikrodalgadan çıktı

İstanbul’da bir AVM’nin otoparkındaki otomobil ve motosiklette ele geçen bombaların dışında polis, AVM’ye yerleştirilmiş içleri bomba dolu 4 mikrodalga fırın buldu. İki DEAŞ hücresinin üç aşamalı dehşet planları yaptığı iddia edildi. Buna göre teröristler önce fırınlardaki bombaları, ardından da AVM’nin otoparkında araçların içindeki bombaları patlatacaklardı. DEAŞ’lı teröristler son olarak ise canlı bomba yeleklerini giyerek yardım için toplananları katledeceklerdi.

30.10.2017Gündem
Ekmeği bölünce şok oldu: Tel, kablo, düğme...

Ekmeği bölünce şok oldu: Tel, kablo, düğme...

İzmir'in Konak ilçesinde oturan 67 yaşındaki Ayten Avkan'ın süpermarketten aldığı ekmeğin içinden tel ve metal düğme çıktı. Ekmeği inceleyen Avkan, bir de erimiş kablo parçası görünce durumu market yetkililerine bildirdi. Suç duyurusunda bulunmaya hazırlanan Avkan, "Eğer bu ekmeği dikkat etmeden yeseydim ne olacaktı? Fırıncıdan şikayetçiyim" dedi. Yaşanan bu durum "Fırınlar iyi denetlenmiyor mu?" sorularını akıllara getirdi.

2.09.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Deyrul Zafaran Sızması

Mardin’den gelen (kuzenim Bülent yollamıştı) bir şişe sızma zeytinyağı, mutfağın köşesinde epeydir duruyordu.

17.04.2018

Uçaklar serinliyor

THY uçaklarında artık terlemeyeceğiz. Özellikle uçağa bindiğimizde kabin ısısı mutlaka 23 derece olacak. Yani sonuçta kanatlı fırınlar dönemi bitiyor.

10.04.2018

Bitcoin Kadar Hızlı Yükseliyor: Şırdan

İstanbul’da gece geç saatte midye dolma yemek, işkembeciye gitmek ne demekse Adana’da şırdana gitmek de aynı görevi görüyor. Bir gece sonlandırma kayıntısı, kazınan mideyi susturma, alevi söndürme çabası anlayacağınız…

6.04.2018

Kahvenizi kafeinli mi kafeinsiz mi alırdınız?

Kahveden kafeini çıkarırken kullanılan kimyasalların, size kafeinden daha fazla zarar verme ihtimalleri var!

20.11.2017

Ve IŞİD’ciler dönmeye başladı: 900 terörist aramızda

New York polisi 31 Ekim’de kamyonetini kaldırımdaki yaya ve bisikletlilerin üzerine sürerek 8 kişiyi öldürüp 11’ini de ağır yaralayan teröristin Özbek asıllı Sayfullo Saipov olduğunu açıkladı; belki Seyfullah diye de telaffuz edilebilir.

1.11.2017

Yani başı örtülü kadın soyulmamış domates mi

BAŞI örtülü kadınlar sakın üzerinize alınmayın...

5.09.2017