EKSTRA
MENÜ

Fırınlar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.130 haberi bulunmuştur.

Fırınlar Haberleri

İçişleri Bakanlığından flaş açıklama

İçişleri Bakanlığı'ndan flaş açıklama

İçişleri Bakanlığı, dün 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması ve Ramazan ayı öncesi 31 il başta olmak üzere Türkiye genelinde "Türkiye Güven Huzur" uygulaması düzenledi.

23.04.2020Gündem
Gaziantepte koronavirüs denetimleri devam ediyor

Gaziantep'te 'koronavirüs' denetimleri devam ediyor

İÇİŞLERİ Bakanlığı genelgesi ile 23-26 Nisan tarihleri arasında uygulanacak sokağa çıkma yasağı kapsamında olan Gaziantep’te koronavirüs tedbirleri polis, bekçi ve zabıta ekiplerinin denetimleri ile devam ediyor.

22.04.2020Gündem
İçişleri Bakanlığı duyurdu: Dev denetim 52 bin personel katılıyor…

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Dev denetim! 52 bin personel katılıyor…

İçişleri Bakanlığınca ülke genelinde 3 bin 321 noktada 52 bin 220 personelin katılımıyla bugün 15.00-00.00 saatlerinde denetim gerçekleştirilecek. Denetimlerde Kovid-19 salgınını ve ramazanı fırsat bilerek pazar ve marketlerde fahiş fiyat uygulayanlara yönelik kontrollere ağırlık verilecek.

22.04.2020Gündem
1 ekmek 1 gazete kapınızda

1 ekmek 1 gazete kapınızda

Sokağa çıkma yasağı uygulanan 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta bayiler gazeteleri motosiklet ve araçlarla gezerek okuyucularına ulaştırdı. “Yazıyor, yazıyor, gazete” seslerini duyanların üst katlardan sepetleri sarkıtmasıyla nostaljik görüntüler oluştu. Fırıncılar da sokak sokak ekmek taşıdı.

19.04.2020Gündem
Eskişehir’de kurallara uyuldu

Eskişehir’de kurallara uyuldu

ESKİŞEHİR’de, koronavirüs tedbirleri kapsamında ikinci kez uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte cadde ve sokaklar tamamen boşaldı. Halkın temel ihtiyaçları, özel araçlarıyla sokaklara çıkan işletmeler tarafından karşılanırken, yasağı ihlal edenlere idari para cezaları uygulandı.

18.04.2020Gündem
Son dakika haberi: 31 şehirde sokağa çıkma yasağı başladı

Son dakika haberi: 31 şehirde sokağa çıkma yasağı başladı

30 büyükşehir ve Zonguldak'ta koronavirüs tedbirleri kapsamında 19 Nisan saat 24.00'e kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

17.04.2020Gündem
Telaşsız yasak

Telaşsız yasak

İçişleri Bakanlığı'nın hafta sonu 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı genelgesine göre fırınlar, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları ile eczaneler açık olacak. Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler sokağa çıkma yasağı sırasında açık olacak.

17.04.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı Eczaneler kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor

Sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı? Eczaneler kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor?

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili yeni genelge yayınlandı. Hafta sonu 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağında eczaneler açık mı, kaçta kapanıyor? sorusu araştırılan konular arasında yerini aldı. Genelgeye göre, hafta sonu ekmek üretiminin yapıldığı fırınlar ile kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları ile eczaneler açık olacak. İşte eczane çalışma saatleri…

16.04.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağında fırınlar açık mı

Sokağa çıkma yasağında fırınlar açık mı?

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine, hafta sonu 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge gönderildi. Genelgeye göre, hafta sonu açık olacak işletme ve kurumların hangileri olduğu açıkça belirtildi. Yasak öncesi vatandaşlar da fırınların yasak kapsamında açık olup olmayacağını merak ediyor. Peki, sokağa çıkma yasağında fırınlar açık mı?

16.04.2020Gündem
Son dakika... İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge yayınladı

Son dakika... İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge yayınladı

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine, hafta sonu 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge gönderildi. Genelgeye göre, hafta sonu ekmek üretiminin yapıldığı fırınlar ile kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşları ile eczaneler açık olacak. Ekmek dağıtımının düzenli olması amacıyla vali ve kaymakamların başkanlığında oluşacak komisyon tarafından, her mahalle için dağıtım planı yapılacak. Sokağa çıkma yasağı süresince gazete dağıtımının evlere servis şekilde yapılması esas olacak. Kamu güvenliğinin sağlanması ile acil çağrı merkezleri, AFAD ve Kızılay ile Vefa Sosyal Destek Birimleri'nde görevli olanlar yasaktan muaf olacak. Tarımsal üretimin devamlılığı için gerekli ekim-dikim, sulama-ilaçlama faaliyetleri kapsamında izin verilenler yasaktan muaf olacak. İşte genelgeyle ilgili tüm detaylar...

16.04.2020Gündem
Gözler bakkal kararında

Gözler bakkal kararında

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken “Sokağa çıkma yasağında bakkallara özel bir izin çıkarsa insanlar ekmeğine, gazetesine, sütüne ya da diğer ihtiyaçlarına rahatlıkla ulaşır. Kaos yığılma olmaz” dedi.

16.04.2020Ekonomi
İzmirliler, yasağın ardından market ve pazar yerlerine koştu

İzmirliler, yasağın ardından market ve pazar yerlerine koştu

İZMİR'de yaşayanlar, 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından bu sabahtan itibaren alışveriş için market ve pazar yerlerine gitti. Kentte yasak sonrası hareketlilik gözlenirken, anonslarla halka sosyal mesafeye uyulması çağrısı yapıldı.

13.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı her hafta sonu olur mu

Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı her hafta sonu olur mu?

Salgın geçene kadar önümüzdeki hafta sonları da sokağa çıkma yasağı uygulamasının devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeleri Hürriyet’e, hafta sonu yasaklarının ilerleyen dönemlerde de olup olmayacağını değerlendirdi. İşte yanıtları:

12.04.2020Gündem
24 saatte 950 bin ekmek üretiyorlar

24 saatte 950 bin ekmek üretiyorlar

İki günlük sokağa çıkma yasağında birçok vatandaş, geç saatlerde market ve fırınlara akın etti. Oysa fırınlar tam kapasite olarak çalışmaya devam ediyor.

12.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi: 31 ilde sokağa çıkma yasağı devam ediyor İçişlerinden yeni sokağa çıkma yasağı açıklaması

Son dakika haberi: 31 ilde sokağa çıkma yasağı devam ediyor! İçişleri'nden yeni sokağa çıkma yasağı açıklaması

İçişleri Bakanlığı koronavirüs önlemleri kapsamında 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta cumartesi ve pazar günü sokağa çıkma yasağı ilan etti. Sağlık faaliyetleri ve kamu güvenliğinin kapsam dışında kalacağı, fırınların açık olacağı yasağa uymayan vatandaşlara adli ve idari işlem yapılacak. İçişleri Bakanlığı'nca, "Sokağa çıkma yasağı başladığı andan itibaren bu kuralı ihlal eden 2 bin 756 kişiye adli- idari işlem gerçekleştirilmiştir" açıklaması yapıldı.

11.04.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağında ekmek nasıl alınacak Fırınlar bugün açık mı

Sokağa çıkma yasağında ekmek nasıl alınacak? Fırınlar bugün açık mı?

Sokağa çıkma yasağının başlamasının ardından vatandaşlar fırınların açık olup olmayacağını öğrenmek istiyorlar. Bugün fırınlar açık mı? İçişleri Bakanlığınca 10 Nisan'dan, 12 Nisan saat 24.00'e kadar 30 büyükşehirle Zonguldak'ta, il sınırları içerisinde sokağa çıkma yasağı getirildi. Bakanlık tarafından yayınlanan ek genelgede yasak kapsamı dışında tutulan iş yerlerini açıkladı. Peki ekmek nasıl alınacak?

11.04.2020Gündem
Başkentte meydanlar, caddeler boş kaldı

Başkent'te meydanlar, caddeler boş kaldı

BAŞKENT'te, koronavirüs salgını nedeniyle 2 günlük sokağa çıkma yasağı ile birlikte, cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

11.04.2020Gündem
Hangi illerde sokağa çıkma yasağı var Sokağa çıkma yasağı olan illerin listesi.. Marketler açık mı

Hangi illerde sokağa çıkma yasağı var? Sokağa çıkma yasağı olan illerin listesi.. Marketler açık mı?

İçişleri Bakanlığı 31 ilde sokağa çıkma yasağı getirildiğini duyurdu. Corona virüsü salgını kapsamında geçerli olan yasak 10 Nisan saat 24.00'dan itibaren geçerli olacak. Sokağa çıkma yasağının getirilmesinin ardından çok sayıda vatandaş, sokağa çıkma yasağının hangi illere getirildiğini ve yasağın kaç gün süreceğini araştırmaya başladı. Peki, Hangi illerde sokağa çıkma yasağı var? Sokağa çıkma yasağı kaç gün sürecek? Fırınlar ve marketler açık mı? İşte, sokağa çıkma yasağıyla ilgili merak edilen bilgiler.

11.04.2020Gündem
48 saat sokak yasak

48 saat sokak yasak

İçişleri Bakanlığı koronavirüs önlemleri kapsamında 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta cumartesi ve pazar günü sokağa çıkma yasağı ilan etti. Sağlık faaliyetleri ve kamu güvenliğinin kapsam dışında kalacağı, fırınların açık olacağı yasağa uymayan vatandaşlara adli ve idari işlem yapılacak.

11.04.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağının ardından Bakan Soyludan ilk açıklama

Sokağa çıkma yasağının ardından Bakan Soylu'dan ilk açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2 günlük sokağa çıkma yasağına ilişkin açıklamalarda bulundu.

10.04.2020Gündem
Borçkada karantinanın 5inci günü

Borçka'da karantinanın 5'inci günü

TÜRKİYE'de koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 15 gün boyunca karantinaya alınan ilk ilçe Artvin Borçka'da, 5’inci güne girildi. Sessizliğin hakim olduğu ilçede, halk evlerinden çıkmıyor.

7.04.2020Gündem
Fırın tepsisi nasıl temizlenir

Fırın tepsisi nasıl temizlenir?

Mutfaktaki en büyük yardımcılarımızdan biri de fırınlar. Onlarla en güzel yemekleri hazırlayıp sofraya getiriyoruz. Fakat, fırın tepsilerinde oluşan yiyecek ve yağ kalıntılarını çıkarmak bazen uğraştırıcı olabilir. Bu durumda, fırın tepsisi nasıl temizlenir?

26.03.2020Evdehayat

Yeni genelge yayınlandı! Fırınlar ekmekleri ambalajlı satacak

Corona virüs salgını önlemleri kapsamında, fırınlardan ekmek satışına ambalaj şartı getirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı'nın yayımladığı genelgede, fırınların ekmek ve ekmek çeşitlerini, gıda ile temasa uygun kağıt veya plastik esaslı bir ambalaj malzemesine konularak satışa sunabilecekleri belirtildi.

25.03.2020Gündem
1.9 milyon kişiyi rahatlatacak erteleme

1.9 milyon kişiyi rahatlatacak erteleme

Vergi ertelemesinden yararlanacak 16 sektör belirlendi. Ayrıca çiftçi, terzi, manav, avukat gibi 1.9 milyon gelir vergisi mükellefi de ertelemeden yararlanacak. Beyannameler 27 Temmuz’da verilecek, vergi ödemeleri ise ekim, kasım ve aralık aylarının son haftası yapılabilecek.

25.03.2020Ekonomi
Fırın içi temizliği nasıl yapılır

Fırın içi temizliği nasıl yapılır?

Mutfaktaki en büyük yardımcılarımızdan biri de fırınlar. Onlarla en güzel yemekleri hazırlayıp sofraya getiriyoruz. Fakat, yemeklerin pişerken bıraktığı izler çıkmayabiliyor. O halde fırın içi temizliği nasıl yapılır? İşte, bu konuda işinize yarayacak ipuçları...

24.03.2020Evdehayat
Vergi ertelemesinden yararlanacak sektörler

Vergi ertelemesinden yararlanacak sektörler

Kovid-19 salgını nedeniyle gelir vergisi, stopaj ve KDV ödemelerinin 6 ay erteleneceği sektörler belirlendi.

20.03.2020Ekonomi
Son dakika... GİBden vergi ödemelerine erteleme açıklaması

Son dakika... GİB'den vergi ödemelerine erteleme açıklaması

Gelir İdaresi Başkanlığı, koronavirüs nedeniyle doğrudan etkilenen mükelleflerin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında ödemeleri gereken muhtasar ve KDV ödemelerine ilişkin 6 ay erteleme çalışmalarına başlandığını duyurdu.

19.03.2020Ekonomi
Fırıncılardan Corona virüs uyarısı

Fırıncılardan Corona virüs uyarısı

Ekmek Üreticileri İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Cihan Kolivar, koronavirüs salgınına karşı hijyen açısından ekmeklerin kağıt ambalajla satılması gerektiğini belirterek, "Bu uygulamayı halihazırda sürdürdüğümüz yerler mevcut. Kağıt ambalaj sayesinde hem ekmeğe çıplak elle dokunmanın önüne geçiliyor hem de ekmeğin ömrü iki kat uzuyor." dedi.

18.03.2020Ekonomi
Mesafeyi koruduk

Mesafeyi koruduk

Koronavirüs önlemleri kapsamında tüm Türkiye evlere kapandı. Herkes doktorların ve devletin uyarılarına kulak verdi. Dükkânlar kapandı, çok sayıda işyeri evden çalışma sistemine geçti. İstanbul’un en kalabalık noktaları ıssızlığa büründü.

18.03.2020Gündem
Başbakan Tatardan corona virüs açıklaması

Başbakan Tatar'dan corona virüs açıklaması

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, koronavirüs nedeniyle sıkıntılı günler geçirdiklerini belirterek, "İnsanlarımız zaruri olmadığı takdirde evlerinden çıkmasın" dedi. Türkiye'nin sıkıntılı bir dönemde, kendilerinin yanında olduğuna da işaret eden Tatar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine destek belirttiğini söyledi. Tatar, İngiltere'den KKTC'ye gelecek Kıbrıslı Türklere de, “KKTC’ye gelmeyin” çağrısı yaptı.

16.03.2020Gündem
Dünya Patlamış Mısır Gününe özel mısır patlatma ipuçları

Dünya Patlamış Mısır Günü'ne özel mısır patlatma ipuçları

Patlamış mısır kadar güzel ne var? Doğru pişirildiğinde çok lezzetli ve keyif verici aynı zamanda da çok düşük kalorili olan bu atıştırmalık o kadar seviliyor ki 19 Ocak Dünya Patlamış Mısır Günü olarak kutlanıyor. Biz de bugünü nefis patlamış mısırlar eşliğinde geçirmek isteyenler için nefis ipuçları hazırladık. Mısır patlatmanın püf noktaları nelerdir? Mısır patlatırken nelere dikkat edilmeli? Hangi mısır daha iyi patlar? Hangi tencereler mısır patlatmak için uygun? Hangi yağlar tercih edilmeli? İşte çıtır çıtır patlamış mısır keyfi için bilmeniz gereken her şey…

Doğru kullanımla faturalarınızı yüzde 50 azaltabilirsiniz

Doğru kullanımla faturalarınızı yüzde 50 azaltabilirsiniz

Kış aylarında artan enerji kullanımı faturalara yansımaya başladı. Evlerde kullanılan buzdolabının yüzde 30, aydınlatmanın yüzde 28 oranında enerji harcadığını belirten uzmanlar, doğru kullanımın faturalarda yüzde 50 oranında tasarruf sağlayacağını belirtiyor.

24.12.2019Ekonomi
Botulizm (Botulismus) nedir, belirtileri nelerdir

Botulizm (Botulismus) nedir, belirtileri nelerdir?

Botulizm hastalığı nedir ve nasıl bulaşır sorusunun cevabı internette araştırılırken, hastalık hakkında dikkat çeken bilgiler mevcut. Peki Botulizm nedir ve nasıl bulaşır? İşte Botulizm belirtileri ve bu hastalık hakkında detaylar

30.11.2019Sağlık
Fakir Baykurt, ölümünün 20’nci yılında Essen’de anıldı

Fakir Baykurt, ölümünün 20’nci yılında Essen’de anıldı

Türk edebiyatının önemli yazarlarından Fakir Baykurt, yaşama gözlerini yumduğu Almanya’nın Essen kentinde düzenlenen törenle anıldı.

27.10.2019Avrupa
Ankaranın saklı gölü havadan görüntülendi

Ankara'nın saklı gölü havadan görüntülendi

Ankara’da bulunan Sarıyar Hasan Polatkan Baraj gölü, güzelliğiyle görenleri hayran bırakıyor. Göl üzerinde gezintiye çıkanlar, oluşumunu yüzyıllar önce tamamlayan gökkuşağını andıran sedimanter kayaçlarını ve tarihi kalıntıları da da yakından görme imkanı buluyor.

20.10.2019Ekonomi
Klozet için dev yatırım

Klozet için dev yatırım

Seramik ihracatında dünyada ilk 5’te olan Türkiye bu alanda daha da güçleniyor.

9.09.2019Ekonomi
Otel ve moteller doldu, evler pansiyon oldu... Tatilciler oraya akın etti

Otel ve moteller doldu, evler pansiyon oldu... Tatilciler oraya akın etti

Balıkesir, Kurban Bayramı tatilinin başlaması ile birlikte Erdek'te gözle görülür bir hareketlilik başladı. Güney Marmara Bölgesinin önemli tatil merkezi Erdek, Kurban Bayramı tatillerini geçirmek isteyenlerin akınına uğruyor.

10.08.2019Ekonomi
Pasta ve fırıncılık yatırımcılar için risksiz yeni bir sektör

Pasta ve fırıncılık yatırımcılar için risksiz yeni bir sektör

Dünyada atağa geçen sektörlerden biri olan pasta ve fırıncılık Türkiye’de de alışılagelmiş kalıpları kırarak yeni bir gelenek oluşturdu.

1.08.2019Kobi

Yazar Sonuçları

Hafta sonları sokağa çıkma yasağı sürmeli

HAFTA sonu evlerdeydik, cuma gece yarısından itibaren iki gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

14.04.2020

Takılar, Cilt Bakım Ürünleri, İç Çamaşırları Akciğer Kanserine Sebep Olur mu?

Radon gazı, doğadaki toprak ve taşta normal olarak bulunan radyum, toryum ve uranyumun bozunuma uğraması ile ortaya çıkan bir radyoktif gazdır. Doğada oluşan radyasyonun yaklaşık %50’si radon kaynaklıdır. Radon’un bilinen 40 izotopu olup, bunların ikisi ((Radon 222 (Radon) ve Radon 220 (Thoron) insana zarar veren asıl türleridir.

30.01.2020

Enkaz altından yükselen insanlık

Elazığ’da büyük acılar görüyoruz. Kayıplar... Gözyaşı... İzleri silinmeyecek yaralar görüyoruz...

27.01.2020

Hatay sokaklarının eşsiz kokusunun kaynağı şifa deposu zahterli ekmek

Zahter otunun kullanılması Fenikelilerden başlayan tarihsel bir sürece sahip… Bizans döneminde de kuvvet vermesi ve açık yaralardaki mikropları öldürme özelliği sayesinde sıklıkla kullanılmış. Osmanlı dönemindeyse tütsü görevinde kullanılan bu ot, kekiğin kardeşleri arasında yer alıyor. Zahter, insan eli değmeden dağlarda kendiliğinden yetişiyor ve küçük yapısına rağmen insan bedenine kocaman bir şifa kaynağı oluyor. Doğada kendiliğinden yetişen bir bitki olması da, şifa kaynağının topraktan geldiğini kanıtlıyor. Hoş bir kokuya sahip olan zahter, şifa kaynağı olmasıyla birlikte kahvaltılarda da bolca kullanılıyor.

25.01.2020

Tuvalette DJ var

İstanbul’dakiler dahil epeydir hiçbir mekân beni bu kadar heyecanlandırmamıştı. İzmir’de yeni açılan Kürkçü Dükkânı, birbirinin aynı, dejavu hissi yaratan yüzlerce örnek arasında girişinden konseptine, mönüsünden dekoruna kadar herkesin ilham alması gereken bir yer.

11.01.2020

'Kullanmıyorsan söndür'den buzdolaplarına, fırınlara

Son birkaç senedir bazı kavramlar hayatımızdan çıkmaz, dilimizden düşmez oldu. Farkındalıklar, sürdürülebilirlikler havalarda uçuyor. Tabii bundan mutfaklarımız da payını alıyor. Sıfır atık hedefi, sürdürülebilir gıda, iyi tarım uygulamaları, yerel ürünler, coğrafi işaretler derken epey şey öğrendik bu konularda.

10.01.2020

Hüzün ve neşe arasında zorlu bir macera: Ho Chi Minh

Ho Chi Minh, Vietnam’ın en büyük şehri ve eski başkenti. Sürekli canlı… Caddelerden akan motosikletler, birbiri ardına açılan barlar, restoranlar… Belirgin bir gençlik enerjisi ve yaratıcı atmosferi var. Kuzey Vietnam savaş boyunca komünizmden hiç kopmadığı için halen net bir şekilde batılı yaşam biçiminden farklıyken Ho Chi Minh’in hem mimarisi hem de sosyal yaşamı hemen farklılığını ortaya koyuyor. Benim için yine oldukça zor ama eğlenceli bir seyahat oldu. Eğer engelli bir gezginseniz sizin için tüm detayları düşünülmüş bir yazı hazırladım. İşte size Ho Chi Minh gezi rehberi…

20.12.2019

Zordu ve pisti

On sekizinci yüzyılda İngilizler dünya haritasının eksik yerlerini tamamlarken, denizciler apayrı bir çile çekiyorlardı.

12.10.2019

Ordu-Giresun: Yayla lezzetleri peşinde

Ordu-Giresun Havalimanı denizde, her iki şehrin tam ortasında... Bu öyle bir ortaklık ki uçak tekerini Giresun’da piste koyuyor, freni Ordu’da basıyor. Havalimanına sırtınızı verdiğinizde 15 dakika doğu yönü Giresun, 15 dakika batı yönü Ordu… Havalimanının bu konumu her iki il için de değişimin başlangıcı olmuş. Ordu’da sohbet ettiğim vatandaşlardan biri gerçekten haklı: “Ok yaydan çıktı artık, geri dönüş yok.”

27.07.2019