EKSTRA
MENÜ

Fındık Alımı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 708 haberi bulunmuştur.

Fındık Alımı Haberleri

Fındık alımları pazartesi başlıyor

Fındık alımları pazartesi başlıyor

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’nin (FİSKOBİRLİK), 16 Ağustos Pazartesi yeni sezon fındık alımlarına başlanacağı bildirildi.

12.08.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı: 30 Nisan 2021 tarihine uzatıldı

Son dakika... Bakan açıkladı: 30 Nisan 2021 tarihine uzatıldı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık alım süresini 30 Nisan 2021'e kadar uzattıklarını bildirdi.

16.12.2020Ekonomi
TMO son 3 yılda 223 bin ton fındık aldı

TMO son 3 yılda 223 bin ton fındık aldı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) bu yıla ilişkin fındık müdahale alımlarına başlarken, kurum tarafından son 3 yılda alınan fındık miktarı 223 bin tonu buldu.

28.08.2020Ekonomi
FİSKOBİRLİK fındığı piyasa fiyatının 50 kuruş üzerinde alacak

FİSKOBİRLİK fındığı piyasa fiyatının 50 kuruş üzerinde alacak

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Birlik ortağı olan tüm üreticilerin fındığının üye kooperatifler tarafından piyasa fiyatının 50 kuruş üzerinde alınacağını bildirdi.

14.08.2020Ekonomi
TMO fındık alımı için hazırlıklara başladı

TMO fındık alımı için hazırlıklara başladı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, alımı yapılacak fındığın kurum kriterlerin uygun rutubet oranında teslim edilmesinin önem taşıdığını belirterek, "Üreticimizin fındığını iyi kurutması önemli. Buruşuk, kırık ve çatlak oranı gibi standart kriterlerimiz de önceki yıllarla aynı şekilde korunacak." dedi.

30.07.2020Ekonomi
İhracatçılardan fındık üreticilerine uyarı

İhracatçılardan fındık üreticilerine uyarı

Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Başkanı Edip Sevinç, fındık üreticilerine erken hasattan kaçınmaları uyarısında bulundu.

20.07.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirliden fındık rekoltesi açıklaması

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den fındık rekoltesi açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2020 yılı tahmini fındık rekoltesinin 665 bin ton olmasını beklediklerini açıkladı. Bakan Pakdemirli, Toprak Mahsülleri Ofisi’nin devreye girerek fındık alımı yapacağını da sözlerine ekledi.

17.07.2020Ekonomi
TMOnun piyasaya fındık satışına, sektörden olumlu yaklaşım

TMO'nun piyasaya fındık satışına, sektörden olumlu yaklaşım

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük "Serbest piyasaya inmemiş mahsulün yanı sıra piyasada halen ticarete konu fındık bulunuyor. Ofisin de gerçekleştirdiği satışlarla pazarda sezon sonuna kadar ürün sıkıntısı yaşanmayacağı düşüncesindeyim" dedi.

13.05.2020Ekonomi
Fındık alım ödemeleri başladı TMO fındık alımı randevusu nasıl yapılır

Fındık alım ödemeleri başladı! TMO fındık alımı randevusu nasıl yapılır?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, fındık alım ödemelerine başlandığını belirterek, '700 üreticimizin hesabına 11,2 milyon lira yatırıldı.' ifadesini kullandı. Peki, TMO fındık alımı randevusu nasıl yapılır?

6.09.2019Gündem
TMO fındık alımı randevu işlemi nasıl yapılır TMO 2019 fındık fiyatları

TMO fındık alımı randevu işlemi nasıl yapılır? TMO 2019 fındık fiyatları

Fındık alımı için randevu sistemini kuran Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), randevu almak isteyen üreticilerden bazı bilgiler talep edecek. Fındık alım fiyatları, ürünlerin kalitesine göre değişkenlik gösterecek. Peki, TMO fındık alımı randevu işlemleri nasıl yapılacak ve fındık alım esasları neler olacak? İşte, fındık alımı hakkında bazı bilgiler

3.09.2019Ekonomi
TMO son iki yılda 150 bin ton fındık aldı

TMO son iki yılda 150 bin ton fındık aldı

Toprak Mahsulleri Ofisince, bu yıla ilişkin fındık müdahale alımlarına başlanırken Ofis tarafından son iki yılda 150 bin tonluk ürün alımı gerçekleştirildi.

22.08.2019Ekonomi
TMO bayramdan sonra fındık alımına başlıyor

TMO bayramdan sonra fındık alımına başlıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "TMO olarak gereken hazırlıkları yapıyoruz. Kurban Bayramı'ndan sonraki hafta alım noktalarını harekete geçirerek, fındık üreticisinin bu seneki ürünlerini almaya başlayacağız. Ödemeleri ilk 15 gün içinde yapacağız. Hasat döneminden önce fındık fiyatı belli oldu. Piyasada başka aktörler fiyatı speküle edemeden fiyatı açıkladık" dedi.

5.08.2019Ekonomi
Levant fındık fiyatı TMOda ne kadar oldu 2019 Fındık taban fiyatları

Levant fındık fiyatı TMO'da ne kadar oldu? 2019 Fındık taban fiyatları

2019 yılına ait fındık taban fiyatları, Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) tarafından belirlendi. Birçok vatandaşın merakla araştırdığı fındık fiyatları için ilk duyuru, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. İşte, Levant ve kabuklu fındık fiyatları hakkında detaylı bilgiler

26.07.2019Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan yeni parti iddialarıyla ilgili açıklama: İhanet içinde olanlar bedelini öderler

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni parti iddialarıyla ilgili açıklama: İhanet içinde olanlar bedelini öderler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Gündeme ilişkin birçok konuda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankasının faiz indirimi ile ilgili "Bu bile yeterli değil. Yıl sonuna kadar bunun kademeli şekilde devamı gerekir." dedi. Yeni parti iddialarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, "Bu tür ihanetlerin içerisinde olanlar bu işin bedelini de ağır öderler." diye konuştu.

26.07.2019Gündem
FİSKOBİRLİK, piyasanın üzerindeki fiyattan alım yapacak

FİSKOBİRLİK, piyasanın üzerindeki fiyattan alım yapacak

FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar "Son 4 yıldan bu yana uyguladığımız bir metot var, piyasada oluşan fiyatın bir miktar üzerinde üreticilerimizden fındık alımı yapıyoruz. Bu politikamızı 2019 fındığı için de sürdüreceğiz" dedi.

14.07.2019Ekonomi
TMO Genel Müdürü Güldal: TMO ihtiyaç olduğu zaman görevini yerine getirmiştir

TMO Genel Müdürü Güldal: TMO ihtiyaç olduğu zaman görevini yerine getirmiştir

Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü Ahmet Güldal "TMO ihtiyaç olduğu ve görev verildiği her zaman görevini yerine getirmiş, en son 2018 yılında verilen görevi yerine getirmiş ve fiyata müdahale ederek piyasanın da yükselmesine vesile olmuştur" dedi.

12.04.2019Ekonomi
FİSKOBİRLİK TMOdan fındık almaya başladı

FİSKOBİRLİK TMO'dan fındık almaya başladı

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, TMO stoklarındaki 10 bin ton fındığı bugün itibariyle teslim almaya başladıklarını ve sürecin 6 ayda tamamlanacağını bildirdi.

23.01.2019Ekonomi
Fındık alımına başlandı, depo önünde uzun kuyruklar oluştu

Fındık alımına başlandı, depo önünde uzun kuyruklar oluştu

Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın TMO tarafından fındık alımına 1 Kasım itibariyle başlanacağı açıklanmasının ardından bugün itibariyle TMO tarafından Akçakoca’da fındık alımına başlandı. Depo önünde uzun kuyruklar oluştu.

1.11.2018Ekonomi
Serbest piyasada fındık yükselişe geçti

Serbest piyasada fındık yükselişe geçti

Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) 1 Kasım’dan itibaren fındık alımlarına başlayacak olması üreticileri umutlandırırken, serbest piyasadaki fındık fiyatları da 1 TL yükseldi.

31.10.2018Ekonomi
Fındık alımları yarın başlıyor

Fındık alımları yarın başlıyor

Giresun Ticaret Borsası, lisanslı depolarını, yarından itibaren fındık alımına başlayacak TMO'nun kullanımına açtı. GTB Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar İbaş: "İlk gün 65 üreticinin Giresun'da fındık teslimi için randevu aldığını öğrendik." açıklamalarında bulundu.

31.10.2018Ekonomi
TMO, 1 Kasım’dan itibaren fındık alımlarına başlıyor

TMO, 1 Kasım’dan itibaren fındık alımlarına başlıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 1 Kasım’dan itibaren 5 Şube Müdürlüğünde 15 noktada fındık alımlarına başlayacağını açıkladı.

30.10.2018Ekonomi
Giresunda fındık fiyatı 13,50 liraya yükseldi

Giresun'da fındık fiyatı 13,50 liraya yükseldi

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin 1 Kasım'dan itibaren fındık alımına başlaması kararı, Giresun'da serbest piyasada fiyatların artmasını sağladı.

30.10.2018Ekonomi
TMO Fındık için randevu almaya başladı

TMO Fındık için randevu almaya başladı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) fındık alımı için tüm hazırlıklarını tamamlayarak, bugün itibariyle üreticilere randevu vermeye başladığını açıkladı.

30.10.2018Ekonomi
1 kilo fındık 14+2 TL

1 kilo fındık 14+2 TL

Ağustosta hasada başlanan fındıkta fiyat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamayla belli oldu. Erdoğan, TMO’nun 1 Kasım’dan itibaren fındık alımana başlayacağını belirterek, “Levant kalite fındığın kilogramı 14 TL, Giresun kalite fındığı kilogramı ise 14.5 TL olacak. Kilo başına verilen 2 TL destekle üreticinin eline 16 veya 16.5 TL geçmiş olacak” diye konuştu.

26.10.2018Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ekim ayı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı verirken, "Bu sözlerimiz son ikazlarımız olarak kabul edilmelidir" dedi. Erdoğan ayrıca Suudi başsavcının Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak Pazar günü Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Fındık fiyatlarıyla ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "TMO ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 kilodan almaya başlayacağız. Kayıtlı fındık alımlarında 2 lira da destekleme ödemesi yapıyoruz" dedi.

26.10.2018Gündem
Bankalar, fındık ihracatçısına desteğini kesti

'Bankalar, fındık ihracatçısına desteğini kesti'

Doğu Karadeniz İhracatçıları Birliği (DKİB) Fındık ve Mamülleri Sektör Komitesi Başkanı Mehmet Cirav, bankaların fındık ihracatçısından desteği kesmesinin fındık fiyatlarının düşük kalmasında en büyük neden olduğunu söyledi.

21.09.2018Ekonomi
FİSKOBİRLİK 2018 ürünü fındık alımına başladı

FİSKOBİRLİK 2018 ürünü fındık alımına başladı

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK), 2018 ürünü fındık alımına başladı.

13.08.2018Ekonomi
Fındığı Türkiyenin sahiplenmesi lazım

"Fındığı Türkiye'nin sahiplenmesi lazım"

Ulusal Fındık Konseyi Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran, fındığın Türkiye'nin tarımsal ürünler içinde en fazla ihraç kapasitesine sahip ve en fazla girdi sağlayan ürünü olduğunu belirterek, "Dolayısıyla burada 'Fındığı sadece üretici ve ihracatçı sahiplenecek' diye bir durum yok. Fındığı Türkiye'nin sahiplenmesi lazım." dedi.

8.08.2018Ekonomi
Karadeniz’e fındık sözü

Karadeniz’e fındık sözü

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “Fındıkta devletin ilan etmesi gereken fiyat 15 liradır. Biz 24’ünden sonra fındığın taban fiyatını 15 lira ilan edeceğiz” dedi. Akşener, miting alanındaki Ceren isimli bir gence cebindeki parayı sordu.

9.06.2018Gündem
Çikolata devinden Türk fındığına övgü

Çikolata devinden Türk fındığına övgü

İtalyan çikolata üreticisi Ferrero'nun Fındık Genel Müdürü Stefano Gagliasso, "Gelecek 10-15 yılda Türkiye’nin fındıktaki yerini dolduracak hiçbir ülke yok. Kaliteli fındığa yüksek fiyat ödemeye hazırız." dedi.

17.05.2018Ekonomi
Fındık fiyatı haftaya yükselişle başladı

Fındık fiyatı haftaya yükselişle başladı

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Temel Yanıkoğlu, fındık fiyatının yeni haftaya 25 kuruş artışla başladığını ve bugün serbest piyasada ürünün 9,75 liradan işlem gördüğünü söyledi.

13.11.2017Ekonomi
TMO 1 milyar liralık fındık aldı

TMO 1 milyar liralık fındık aldı

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, satın aldıkları fındığın değerinin yaklaşık 1 milyar lira olduğunu ve bugün itibarıyla üreticilere 800 milyon lira civarında ödeme yapıldığını bildirdi.

29.10.2017Ekonomi
Üreticilere 420 milyon lira ödeme yaptı

Üreticilere 420 milyon lira ödeme yaptı

TMO, 35 gün içinde üreticilerden 60 bin ton fındık alımı yaparken karşılığında 420 milyon lira ödeme yaptı. Gelecek hafta 180 milyon lira daha ödeme yapacak olan TMO, 90 bin ton fındık daha alacak.

13.10.2017Ekonomi
TMO 22 bin ton fındık aldı

TMO 22 bin ton fındık aldı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan, alımlara yaklaşık bir ay önce başlayan TMO'nun şimdiye kadar 12 bin üreticiden 22 bin ton fındık alarak karşılığında 166 milyon lira ödediğini bildirdi.

1.10.2017Ekonomi
Orduda fındık 8,50 liradan işlem gördü

Ordu'da fındık 8,50 liradan işlem gördü

Serbest piyasada geçen hafta 8 liradan işlem gören 50 randımanlı kabuklu fındığın kilogram fiyatı 8,50 liraya yükseldi Ordu'da serbest piyasada geçen hafta 8 liradan işlem gören 50 randımanlı kabuklu fındığın kilogram fiyatı 8,50 liraya yükseldi.

25.09.2017Ekonomi
İşte fındığın yolculuğu

İşte fındığın yolculuğu

Fındık fiyatları son dönemde en büyük tartışma konuları arasında. Fındık üreticileri para kazanamadığını, aksine zarar ettiğine iddia ediyor. Belirlenen 10 liralık fiyatın yeterli olmadığını savunuyor. Kilosu 10 liraya üreticiden alınan fındık market raflarında, en düşük 45 liradan yer bulabiliyor. Biz de fındık üreticileri ne kadar para kazanıyor, fındık fiyatları mağazaya gelene kadar neden bu kadar yüksek fiyata çıkıyor onu araştırdık.

21.09.2017Ekonomi
FİSKOBİRLİK de satın alsın bize versin

'FİSKOBİRLİK de satın alsın bize versin'

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İsmail Kemaloğlu, fındık alımlarına ilişkin, "FİSKOBİRLİK de satın alsın bize versin diyoruz.' Pazartesi arkadaşlar buluşacak, FİSKOBİRLİK ile de iş birliği yapacağız inşallah." dedi.

17.09.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ormanlara böyle ihanet ediliyor... 19 yıl önce yazdığımız bu yazıyı utanarak yeniden yayınlıyoruz

ÜLKEMİZDE büyük yangınlar söz konusu olunca, aklımıza yalnız yazın çıkan orman yangınları geliyor.

21.08.2019

Memurun zor pazarlığı

Hükümet ile yetkili konfederasyon Memur-Sen, 3 milyon 33 bin memur ile 2 milyon 56 bin memur emeklisinin 2020-2021 yıllarına ilişkin zam ve sosyal destek ödemelerinin belirlenmesi için Ağustos ayı başında toplu iş sözleşmesi masasına oturacak.

19.07.2019