EKSTRA
MENÜ

Finansman

Finansman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Finansman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 17.943 Finansman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Finansman Haberleri

ABD Dışişleri Bakanlığı: ‘F-35 konusunda istişareler sürüyor’

ABD Dışişleri Bakanlığı: ‘F-35 konusunda istişareler sürüyor’

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, günlük basın toplantısında Türkiye’yle yaşanan F-35 anlaşmazlığına dair açıklamalarda bulundu.

19.10.2021Dünya
Son dakika haberi: ABDden flaş F-35 açıklaması Türkiye ile görüşüyoruz

Son dakika haberi: ABD'den flaş F-35 açıklaması! Türkiye ile görüşüyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), F-35 anlaşmazlığının çözümü için Türkiye ile istişareler yürüttüğünü açıkladı.

18.10.2021Dünya
Türkiye-Almanya ilişkilerinde üçüncü ülkelere yatırım fırsatı

Türkiye-Almanya ilişkilerinde üçüncü ülkelere yatırım fırsatı

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Türkiye ziyaretiyle gözler, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilere çevrildi. Türkiye'nin en önemli ticaret ortağı olan Almanya ile ilişkilerde, üçüncü ülkelere ortak yatırım yapma fırsatları da bulunuyor.

17.10.2021Ekonomi
Basketbol camiası BİDEVin organizasyonunda buluştu

Basketbol camiası BİDEV'in organizasyonunda buluştu

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfının (BİDEV) ilk toplantısı, Eskişehir'de gerçekleştirildi.

16.10.2021Basketbol
SPK iki tebliğde değişiklik yaptı

SPK iki tebliğde değişiklik yaptı

SPK'nın Pay Alım Teklifi Tebliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğine göre, hak sahipliği, pay alım teklifi fiyatı ve süreci, pay alım teklifinde bulunma yükümlülüğünün doğmadığı haller ile muafiyet halleri belirlendi.

16.10.2021Ekonomi
Azerbaycan’la ek doğalgaz için anlaşma tamam

Azerbaycan’la ek doğalgaz için anlaşma tamam

Türkiye’nin ilave doğalgaz arzının sağlanması noktasında önemli ilerlemeler kaydettiğini ifade eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin başarılı bir enerji diplomasisi yürüterek dünyanın ciddi bir arz kriziyle karşılaştığı dönemi sıkıntısız şekilde atlatacağını vurguladı.

16.10.2021Ekonomi
Vergi kanunlarına ilişkin düzenleme içeren teklif TBMM Genel Kurulunda yasalaştı

Vergi kanunlarına ilişkin düzenleme içeren teklif TBMM Genel Kurulu'nda yasalaştı

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan ve milyonlarca vatandaşı ilgilendiren Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.

15.10.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu İhracatı Geliştirme A.Ş. kuruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İhracatı Geliştirme A.Ş. kuruldu

Ticaret Bakanlığı'nın koordinesinde, ihracatçıların finansmana erişim ve kredi kefalet sorunlarının çözümüne katkı sağlamak amacıyla İhracatı Geliştirme Anonim Şirketi (İGE) kuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen ay TİM 28. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada "Bugün burada artan ihracatımızın hızına uygun finansmanı sağlayacak yeni bir mekanizma kurmakta olduğumuzun müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum." ifadelerini kullanmıştı.

15.10.2021Ekonomi
KİTlerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyor

KİT'lerin gelecek yıl 61,9 milyar lira yatırım yapması öngörülüyor

Kamu teşebbüsleri, 2022 yılına dair işletme bütçelerini hazırlayarak 31 Aralık'a kadar Hazine ve Maliye Bakanlığına ve ilgisine göre Özelleştirme İdaresi Başkanlığına bildirecek.

15.10.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmez: Botaş ve Türkiye Petrollerinin satışı söz konusu değildir

Son dakika... Bakan Dönmez: Botaş ve Türkiye Petrolleri'nin satışı söz konusu değildir

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Azerbaycan ile 2024 sonuna kadar geçerli ve Bakü-Tiflis-Erzurum Hattı’ndan gelecek 11 milyar metreküplük ilave doğal gaz ticaret anlaşması yapıldı. Ne Türkiye Petrolleri’nin ne de BOTAŞ’ın satılması kesinlikle söz konusu değildir" dedi.

15.10.2021Ekonomi
Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Birol: İklim değişikliği için daha fazla yatırım şart

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Birol: İklim değişikliği için daha fazla yatırım şart

Uluslararası Enerji Ajansının (IEA) Dünya Enerji Görünümü 2021 raporuna göre, dünyada güneş ve rüzgar enerjisi, elektrikli araçlar ve diğer düşük karbon teknolojiler gelişirken, yeni bir enerji ekonomisi ortaya çıkıyor.

14.10.2021Ekonomi
G7den dijital paraya yeşil ışık

G7'den dijital paraya yeşil ışık

G7 maliye bakanları ve merkez bankası başkanları, merkez bankası dijital para birimlerinin merkez bankalarının parasal ve finansal istikrar hedeflerini yerine getirme kabiliyetine zarar vermemesi gerektiğini bildirdi.

14.10.2021Ekonomi
AB, ilk yeşil tahvil ihracını gerçekleştirdi

AB, ilk yeşil tahvil ihracını gerçekleştirdi

15 yıl vadeli 12 milyar avroluk yeşil tahvil ihraç edildi - 2026 sonuna kadar 250 milyar avroluk yeşil tahvil ihracı planlanıyor.

13.10.2021Ekonomi
DSÖden iklim değişikliğiyle mücadele için reçete

DSÖ'den iklim değişikliğiyle mücadele için reçete

Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) İklim Değişikliği ve Sağlık COP26 Özel Raporunda, 31 Ekim-12 Kasım tarihlerinde İskoçya'nın Glasgow kentinde düzenlenecek Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 26. Taraflar Konferansı (COP26) öncesinde liderler ve COP26 ülke delegasyonlarına iklim değişikliğiyle mücadeleyi hızlandırmaları yönünde çağrı yapıldı.

11.10.2021Dünya
İklim krizi için çok önemli bir adım… 12 soruda Paris İklim Anlaşması

İklim krizi için çok önemli bir adım… 12 soruda Paris İklim Anlaşması

197 ülkenin imzaladığı Paris İklim Anlaşması, geçtiğimiz günlerde Türkiye tarafından da onaylandı. İklim krizine karşı evrensel mücadeleyi örgütleyen tek anlaşma olan Paris İklim Anlaşması hakkında hâlâ pek çok merak edilen bulunuyor. İşte dünyamız için büyük önem taşıyan Paris İklim Anlaşması hakkında en sık sorulan 12 soru ve 12 yanıtı…

11.10.2021Gündem
Yaşlı bakımında maddi destek artıyor

Yaşlı bakımında maddi destek artıyor

Federal Alman İstatistik Dairesi’nin (DESTATIS) verilerine göre, 2019 yılı itibariyle Almanya’da 4.1 milyon insan bakıma muhtaç durumda. Önceki yıla göre, bakım ihtiyacı olanların sayısı yüzde 21 yani 710 bin kişi arttı.

9.10.2021Avrupa
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Enflasyondaki geçici unsurlar etkisini yitirecek

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu: Enflasyondaki geçici unsurlar etkisini yitirecek

Merkez Bankası (MB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların Türkiye’de de etkisini yitireceğini belirterek, “Para politikası duruşumuzu belirlerken, para politikasının etkileyebildiği talep unsurları, çekirdek enflasyon gelişmeleri ve arz şoklarının yarattığı etkilerin ayrıştırılmasına yönelik analizleri değerlendirdik” dedi.

8.10.2021Ekonomi
İngiltere’de konut fiyatlarında 14 yılın en sert yükselişi görüldü

İngiltere’de konut fiyatlarında 14 yılın en sert yükselişi görüldü

İngiltere’de konut fiyatları bu yılın eylül ayında yüzde 1,7 artış göstererek 2007 yılından bu yana aylık bazdaki en sert yükselişini kaydetti.

7.10.2021Ekonomi
ECB tutanakları: Üyeler eylülde tahvil alımlarında daha büyük kesintiyi tartıştı

ECB tutanakları: Üyeler eylülde tahvil alımlarında daha büyük kesintiyi tartıştı

Avrupa Merkez Bankası (ECB) eylül ayı para politikası toplantı tutanakları, ECB Yönetim Konseyi'nin bazı üyelerinin piyasaların Pandemi Acil Varlık Alım Programı (PEPP) kapsamındaki desteklerin sona ermesi için hazır olduğu ve varlık alımlarında daha büyük kesintiye vurgu yaptığını ortaya koydu.

7.10.2021Ekonomi
AB fonlarıyla Türk ve Suriyeli girişimcilere verilecek destekler Hatayda tanıtıldı

AB fonlarıyla Türk ve Suriyeli girişimcilere verilecek destekler Hatay'da tanıtıldı

Hatay'da, Avrupa Birliği (AB) fonlarıyla Türk ve Suriyeli girişimcilere 30 bin avroya kadar hibe desteği sağlayacak Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon İçin Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesinin tanıtımı yapıldı.

7.10.2021Ekonomi
Son dakika... TCMB Başkanı Kavcıoğlundan enflasyon açıklaması

Son dakika... TCMB Başkanı Kavcıoğlu'ndan enflasyon açıklaması

TCMB yatırımcılarla faiz indirimi sonrası ilk toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Kavcıoğlu yatırımcılar ile yaptığı toplantıda "Enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların Türkiye’de de etkisini yitireceğini öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

7.10.2021Ekonomi
Milyonlarca KOBİ’ye ‘yeşil’ destek yolda

Milyonlarca KOBİ’ye ‘yeşil’ destek yolda

Türkiye, Paris İklim Anlaşması’nı TBMM’de onaylayarak yeni bir sürece girerken, KOSGEB de dönüşümün en zor olduğu üretici kitlesini oluşturan KOBİ’ler için düğmeye bastı.

7.10.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Vergi usul kanun teklifi Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Son dakika haberi: Vergi usul kanun teklifi Bütçe Komisyonunda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Teklifle, Vergi Usul Kanunu'na "elektronik defter beratı" ve "elektronik muhasebe fişi" tanımları ekleniyor; mükelleflere, defter ve belgelerini elektronik ortamda ibraz edilebilme imkanı sağlanıyor. Ayrıca iktisadi kıymetlerin değerleme ölçüsü olarak dikkate alınan "maliyet bedeli" tanımına girmesi zorunlu olan ve olmayan unsurlar kapsamlı sayılıyor. Öte yandan, teklife göre banka, ödeme kuruluşu ve PTT tarafından düzenlenen belgeler ile belge düzenleme yükümlülüğü bulunmayan kamu kurum ve kuruluşlarının tabi oldukları diğer ilgili mevzuat dahilinde düzenledikleri belgeler, bazı durumlarda gider pusulası yerine kabul edilecek. Belge basımıyla ilgili bildirim görevinibelirlenen sürede yerine getirmeyen ya da bildirimi eksik, hatalı yapan matbaa işletmecilerine 1400 lira özel usulsüzlük cezası kesilecek. Varlık yönetim şirketlerine,kuruldukları takvim yılı ve bunu izleyen 5 yıl süresince uygulanan damga vergisi, harç ve KKDF istisnası sürekli hale getirilecek. Bu şirketlere tanınan banka ve sigorta muameleleri vergisine ilişkin istisna kaldırılacak. Mükellefler, usulüne uygun çifte vergilendirmeyi önleme anlaşması hükümlerine aykırı vergilendirilmesi veya bu şekilde vergilendirileceğine dair kuvvetli emareler bulunduğu iddiasıyla "anlaşmanın karşılıklı anlaşma usulü" hükümlerine göre Gelir İdaresi Başkanlığına başvurabilecek. Teklife ihdas edilen bir maddeyle de konaklama vergisinin yürürlük tarihi 1 Ocak 2022'den 1 Ocak 2023'e ertelendi.

6.10.2021Gündem
Sosyal medyada şaşırtan değişim: Aylık 250 bin TL kazanan var

Sosyal medyada şaşırtan değişim: Aylık 250 bin TL kazanan var

Hürriyet Bizimle'nin bu bölümünde Fulya Soybaş, Hürriyet Sosyal Medya ve Video Koordinatörü Umut Asil ile Okan Bayülgen'in 'sosyal medya içerik üreticileri çöptür' açıklamasıyla alevlenen sosyal medya içeriklerinin niteliğini, Youtuber ve Tiktoker'ların aylık kazançlarını ve sosyal medyanın yarattığı yeni finansman kaynaklarını konuştu.

6.10.2021Gündem
Dünya Bankasından Türkiye büyüme tahmini

Dünya Bankası'ndan Türkiye büyüme tahmini!

Dünya Bankası, Türkiye ekonomisine yönelik 2021 yılı büyüme beklentisini 3,5 puan artırarak yüzde 5'ten yüzde 8,5'e revize etti.

6.10.2021Ekonomi
Devlet kontrolüyle hızlı büyüme

Devlet kontrolüyle hızlı büyüme

Vatandaşları faizsiz, kredisiz ev ve otomobil sahibi yapan ‘tasarruf finansman modeli’nin devlet kontrolü sonrası hızlı büyümesi bekleniyor. Sektörde faaliyet gösteren Fuzulev’in Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, “Kredi faizine karşı ciddi avantaj sağlıyoruz. Mesela 300 bin liralık bir evi banka kredisi ile alırsanız toplam maliyet 563 bin TL oluyor. Tasarruf finansman sisteminde ise 356 bin 250 TL. 207 bin liralık kâr sektörün hızla büyümesini sağlayacak” dedi.

6.10.2021Ekonomi
Yarın itibarıyla başlayacak... 750 bin TLye kadar destek verilecek

Yarın itibarıyla başlayacak... 750 bin TL'ye kadar destek verilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yarın itibarıyla Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile sebze-meyve zayiatını azaltacak 'Soğuk Zincir Finansal Destek Programı'nı başlatıyoruz. Program kapsamında, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) leasing yöntemiyle edinecekleri yerli malı ve yeni frigorifik kasa ve ünitelerine 750 bin TL'ye kadar destek vereceğiz. Hedefimiz KOBİ'lerimizin maliyetlerini azaltarak tezgahlardaki yüksek fiyatları düşürmek" dedi.

5.10.2021Ekonomi
Son dakika Bakan Soylu duyurdu: Yurt içindeki PKKlı terörist sayısı 181e indi

Son dakika! Bakan Soylu duyurdu: Yurt içindeki PKK'lı terörist sayısı 181'e indi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugün birilerinin medet umduğu PKK'nın yurt içindeki bütün silahlı eleman sayısı, yeni bir rakam veriyorum, 181'e inmiştir. Kandil'den Batı'ya yaptıkları imdat çağrılarını görmüyor değiliz." dedi.

5.10.2021Gündem
Göktaş: Hedefimiz 2025 sonunda KOBİ bankacılığı payını %35’e çıkarmak

Göktaş: Hedefimiz 2025 sonunda KOBİ bankacılığı payını %35’e çıkarmak

Türkiye ekonomisinde işletme sayısı açısından yüzde 99.8'ini oluşturan KOBİ'lere yönelik olarak bankalar ürünlerini artırıyor. Vakıf Katılım da KOBİ'lere olan eğilimin artması için çalışmalarına devam ediyor. Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş "KOBİ'lerimiz kurumumuzun tabana yaygın büyüme politikasının temelini oluşturuyor" dedi.

5.10.2021Ekonomi
Dünyanın konuştuğu tesis... İklim krizine karşı umut olabilir mi

Dünyanın konuştuğu tesis... İklim krizine karşı umut olabilir mi?

Dünya İzlanda’da kurulan ve iklim krizine çözüm olarak gösterilen karbon arıtma tesisini konuşuyor. Daha büyük kapasiteli karbon arıtma tesislerinin yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Peki bu tesisler sürekli kâbus senaryolarının muhattabı olan dünyamız için bir umut ışığı mı, yoksa dikkat dağıtıcı bir önlem mi?

4.10.2021Dünya
İhracat dolu dizgin

İhracat dolu dizgin

İhracatta eylül ayında Cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı. Eylül ayında yapılan ihracat, geçen yıla göre yüzde 30 artarak 20.8 milyar dolara ulaştı. Son 12 aylık ihracat değeri 212 milyar doları aşarken, yılın ilk 9 ayında yapılan ihracat 161 milyar dolara çıktı.

2.10.2021Ekonomi
TİM Başkanı Gülle: 212,2 milyar dolar ile yıllık hedefi aştık

TİM Başkanı Gülle: 212,2 milyar dolar ile yıllık hedefi aştık

Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) açıkladığı eylül ayı rakamlarına göre Türkiye, ihracatta tarihî bir eşiği daha geçti. Ekonomi ve ticaret diplomasisinin saha neferleri olan Türk ihracatçısı, eylül ayında ilk kez bir ayda 20 milyar doları aştı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gülle, Yılın ilk 9 ayında ihracatımız, yüzde 36 artışla 161 milyar dolar oldu. Son 12 ayda ise 212,2 milyar dolar ihracat gerçekleştirerek yıllık ihracat hedefimiz olan 211 milyar dolara aşmayı başardık. Son 13 ayın 11inde ihracat rekorları kırdık. Böylelikle, Orta Vadeli Program hedefini şimdiden yakalamış olduk dedi.

1.10.2021Ekonomi
Bakan Muş duyurdu İhracat rakamlarında Cumhuriyet tarihinde ilk

Bakan Muş duyurdu! İhracat rakamlarında Cumhuriyet tarihinde ilk

Ticaret Bakanı Muş, "İhracat eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30 artışla 20,8 milyar dolar oldu. Cumhuriyet tarihimizde ilk kez aylık bazda 20 milyar dolar eşiğini aştık" açıklamasında bulundu.

1.10.2021Ekonomi
Aşı yaptırmayan Hasan Ali öğretmen, koronavirüsten hayatını kaybetti

Aşı yaptırmayan Hasan Ali öğretmen, koronavirüsten hayatını kaybetti

Nevşehir’de, aşı yaptırmayan, lisede muhasebe ve finansman öğretmeni Hasan Ali Yıldırım (45), koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

1.10.2021Gündem
Son dakika... TBMM’de yeni yasama yılı başladı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meclisin ışıkları yanıyorsa bu ülkenin sırtı yere gelmez

Son dakika... TBMM’de yeni yasama yılı başladı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meclis'in ışıkları yanıyorsa bu ülkenin sırtı yere gelmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin 27'nci dönem 5'inci yasama yılı açılış programında konuştu. Konuşmasında yeni anayasa çalışmalarından bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Meclisimizin, mümkün olursa tamamının uzlaşmasıyla hazırlanacak bir yeni anayasa, milletimize vereceğimiz en güzel 2023 hediyesi olacaktır'' dedi. ''Adına Kürt sorunu denen meseleyi hak ve özgürlüklerden kalkınmaya kadar tüm boyutlarıyla biz çözdük'' diyen Erdoğan, ''Diyarbakır'daki vatandaşlarımıza söz verdiğimiz şekilde ret, inkar politikalarını nasıl ortadan kaldırdıysak bu meseleyi hala istismar konusu yapmak isteyenlerin maskelerini de aynı şekilde düşüreceğiz'' ifadelerini kullandı. Vekillere hitap ederken ''Birilerinin sürekli nerede diye sordukları Merkez Bankası rezervimiz de 122 milyar dolar seviyesine ulaştı'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İnşallah 2021'i yüzde 9'luk bir büyüme ile kapatmayı öngörüyoruz'' dedi. Enflasyonu tek haneli rakamlara düşürmekte kararlı olduklarını söyleyen Erdoğan, fahiş fiyatlarla ilgili olarak da ''Rekabeti bozan piyasadaki hakim durumunu kötüye kullanan ve fiyatları keyfi şekilde belirleyen firmaların üzerine kararlılıkla gideceğiz'' şeklinde konuştu.

1.10.2021Gündem
Sarkozy’ye bir yıl ev hapsi

Sarkozy’ye bir yıl ev hapsi

Eski Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2012’deki seçim kampanyasına yasa dışı finansman sağlamaktan yargılandığı davada suçlu bulundu.

1.10.2021Dünya
İstanbulda terör örgütüne operasyon 78 milyon Kuzey Kore Wonu ele geçirildi

İstanbul'da terör örgütüne operasyon! 78 milyon Kuzey Kore Wonu ele geçirildi

İstanbul Başakşehir'de terör örgütü TKP- ML TİKKO terör örgütüne finansman sağladıkları ve para transfer ettikleri belirlenen 5 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin yakalandığı araçta 15 bin 701 adet 5 binlik banknot şeklinde 78 milyon 505 bin Kuzey Kore Wonu ele geçirildi. Operasyon anları da kameraya yansıdı.

30.09.2021Haber
İngiltere’de konut fiyatları yüzde 10 arttı

İngiltere’de konut fiyatları yüzde 10 arttı

İngiltere’de konut fiyatları 2021 yılının eylül ayında yıllık bazda yüzde 10 arttı.

30.09.2021Ekonomi
İstanbulda terör örgütüne operasyon 78 milyon Kuzey Kore Wonu ele geçirildi

İstanbul'da terör örgütüne operasyon! 78 milyon Kuzey Kore Wonu ele geçirildi

İstanbul Başakşehir'de terör örgütü TKP- ML TİKKO terör örgütüne finansman sağladıkları ve para transfer ettikleri belirlenen 5 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin yakalandığı araçta 15 bin 701 adet 5 binlik banknot şeklinde 78 milyon 505 bin Kuzey Kore Wonu ele geçirildi. Operasyon anları da kameraya yansıdı.

30.09.2021Gündem
İngiliz hükümetinin maaş destek programı sona erdi

İngiliz hükümetinin "maaş destek programı" sona erdi

İngiliz hükümetinin 2021 yılının mart ayında başlattığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çalışamayacak durumda olanlara verilen maaş destek programı bugün itibarıyla sona ererken, yaklaşık 1 milyon kişi işini kaybetme riskiyle karşı karşıya.

30.09.2021Ekonomi
Son dakika: Fransa mahkemesi kararını verdi... Sarkozy suçlu bulundu

Son dakika: Fransa mahkemesi kararını verdi... Sarkozy suçlu bulundu!

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 2012'de kaybettiği cumhurbaşkanlığı seçiminde yasa dışı finansman sağlamakla yargılandığı davada suçlu bulundu.

30.09.2021Dünya
Bütçeye yapılandırma desteği

Bütçeye yapılandırma desteği

Son iki yapılandırmadan bütçeye bu yıl ağustos ayına kadar 24.3 milyar liralık gelir gelmişti. Bu akşam başvurusu sona erecek olan 7326 ve geçtiğimiz kasımda çıkarılan 7256 sayılı bu yapılandırmalardan yıl sonunda bütçeye toplamda 39.4 milyar liranın gelmesi bekleniyor.

30.09.2021Ekonomi
Almanyanın kamu borcu 2 trilyon 256 milyar avroya çıktı

Almanya'nın kamu borcu 2 trilyon 256 milyar avroya çıktı

Almanya'nın kamu borcu, bu yılın ikinci çeyreğinde ilk çeyreğe göre 46,3 milyar avro artarak yaklaşık 2 trilyon 256 milyar avroya çıktı.

29.09.2021Ekonomi
Almanya’nın kamu borcu 2 trilyon 256 milyar euroya çıktı

Almanya’nın kamu borcu 2 trilyon 256 milyar euroya çıktı

Almanya’nın kamu borcu, bu yılın ikinci çeyreğinde ilk çeyreğe göre 46.3 milyar euro artarak yaklaşık 2 trilyon 256 milyar euroya çıktı.

29.09.2021Avrupa
TBB Yönetim Kurulu Başkanı Çakar: Geleceğe daha olumlu bakıyoruz

TBB Yönetim Kurulu Başkanı Çakar: Geleceğe daha olumlu bakıyoruz

Geçen yıl salgınla birlikte küresel ekonomide başlayan ve etkileri devam eden olumsuzluklara değinen Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar, salgının getirdiği bu ani duruşun hemen hemen tüm sektörlerin iş planlarını, nakit akışlarını ve ticaretini bozduğunu söyledi.

29.09.2021Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül: Türkiye Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesi

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gül: Türkiye Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesi

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, Türkiye’nin Avrupa’nın en iyi büyüyen ülkesi olduğunu belirterek, “İngiltere ikinci çeyrekte bizden bir puan yüksek büyüdü ama İngiltere geçen sene ikinci çeyrekte yüzde 20 küçülmüştü, net büyümesi yüzde 2 bile değil. Bizim net büyümemiz yüzde 10’unun üzerinde. Türkiye, Avrupa’nın net olarak en iyi büyüyen ülkesi hiç tartışmasız, açık ara” dedi.

28.09.2021Ekonomi
SPK Başkanı Taşkesenlioğlu açıkladı Halka arz tarihinin en yüksek seviyesi

SPK Başkanı Taşkesenlioğlu açıkladı! Halka arz tarihinin en yüksek seviyesi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, bu yıl toplam büyüklüğü 16,3 milyar TL olan 38 adet halka arzın gerçekleştirildiğini belirterek, "Eylül sonu itibarıyla ulaştığımız bu sayı, halka arz tarihimizin yıllık bazda en yüksek seviyesine işaret etmektedir." dedi.

28.09.2021Ekonomi
Euro Bölgesinde şirket kredilerinde büyüme ivme kaybetti

Euro Bölgesi'nde şirket kredilerinde büyüme ivme kaybetti

Euro Bölgesi'nde bankalar başta olmak üzere finans kuruluşları tarafından şirketlere verilen kredilerdeki büyüme, ağustosta ivme kaybetmeye devam etti.

27.09.2021Ekonomi
Steve Jobs olamadı çünkü... Kıymeti bilinmemiş bir dahi Clive Sinclair

Steve Jobs olamadı çünkü... Kıymeti bilinmemiş bir dahi Clive Sinclair

20'nci yüzyılın en üstün zekâlı insanlarından biri, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız aramızdan ayrıldı. Birkaç hamleyi doğru yapsa bugün teknoloji denince akla ilk gelecek isimlerden biri olabilecek Sör Clive Sinclair'i biraz daha yakından tanımak istemez misiniz?

26.09.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Fed’in ayağı frende

Geçen hafta merkez bankalarının kararları takip edildi. ABD Merkez Bankası (Fed), beklentilere paralel olarak faizi değiştirmedi. Kararın ardından Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarına odaklanıldı. Tahvil alımları konusunda yol haritası şekillendi. Fed üyelerinin çoğunluğunun beklentisi 2022 sonuna doğru faiz arttırımı yönünde oldu. Bu bakımdan Fed’in ayağını fren pedalına koyduğunu ancak henüz frene basmadığını söyleyebiliriz.

26.09.2021