EKSTRA
MENÜ

Film Festivali

Film Festivali haberleri sayfasında güncel ve son dakika Film Festivali hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 16.888 Film Festivali haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Uluslararası Antalya Film Festivali, 2015'ten önceki adıyla Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali, 1964 yılından bu yana Antalya'da düzenlenen Türkiye'nin en önemli film festivalidir. Festival, Antalya Büyükşehir Belediyesi (ABB) tarafından her yılın sonbahar mevsiminde Antalya Kültür Merkezi (AKM) ve Cam Piramit’te gerçekleştirilmektedir.

Antalya Altın Portakal Film Festivali, Avrupa ve Asya'nın en köklü film festivallerinden biri, Türkiye'nin ise en eski ve uzun soluklu film festivalidir. Festival, 2005 yılından bu yana Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali adıyla gerçekleşmekte; festival programı içinde uluslararası yarışma bölümü de yer almaktadır.

DEVAMI

Film Festivali Haberleri

13. Uluslararası Kısa Film Festivali başlıyor

13. Uluslararası Kısa Film Festivali başlıyor

13. Uluslararası Kısa Film Festivali, 26 Ekim'de başlıyor. İnönü Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek festival, 28 Ekim'e kadar sürecek. Organizasyonunda öğrencilerin yer aldığı festivale, birbirinden değerli akademisyen ve oyuncuların yanı sıra sinema sektörünün önde gelen isimleri de katılacak.

23.10.2021Gündem
Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivalinin kazananları belli oldu

Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali'nin kazananları belli oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı ve Kalkınma Eski Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valiliği, Bingöl Belediyesi ve Bingöl Üniversitesi tarafından desteklenen, Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneği tarafından düzenlenen 3'üncü Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu.

22.10.2021Keyif
Saraya gelin getirmek için şeytani bir plan yapmışlar: Grace Kelly belki de bir masal prensesi değildi

Saraya gelin getirmek için "şeytani" bir plan yapmışlar: Grace Kelly belki de bir masal prensesi değildi

Her adımları merak uyandıran kraliyet ailesi üyelerinin evlilikleri size de masal gibi mi geliyor? Yakışıklı prens ile güzel kız birbirlerine aşık oluyorlar. Dillere destan bir düğünde evleniyorlar ve "ölüm onları ayırıncaya kadar" mutlu bir şekilde yaşıyorlar. Elbette bunun geçerli olduğu durumlar var ama hepsi değil!

21.10.2021Magazin
Kadir İnanırdan mesaj var

Kadir İnanır'dan mesaj var!

Sinema sektörünü Bingöl’de bir araya getiren Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali, dün yapılan törenle açıldı. Sinemaya emek verenlerin ödüllendirildiği geceye Kadir İnanır videomesajıyla katıldı.

20.10.2021Keyif
Bosnalı yönetmen Danis Tanovic, Boğaziçi Film Festivaline konuk olacak

Bosnalı yönetmen Danis Tanovic, Boğaziçi Film Festivali'ne konuk olacak

Oscar Ödüllü Bosnalı yönetmen Danis Tanovic, Türkiye ve dünya sinemasının en yeni örneklerini İstanbullu sinemaseverlerle buluşturacak 9. Boğaziçi Film Festivali'nin bu yılki onur konuklarından olacak.

14.10.2021Keyif
‘Haydi Almanya’ya Gidelim’

‘Haydi Almanya’ya Gidelim’

Almanya’da yaşayan belgesel ve uzun metrajlı film yapımcısı, yönetmen ve senarist, uluslararası ödüllü sanatçı Gülsel Özkan, ‘Haydi Almanya’ya gidelim’ (Auf nach Almanya) adlı bir göç belgeseli çekti. 1961’in sonlarında Anadolu’dan Almanya’nın dört bir yanına başlayan göçün dünden bugüne hikâyesini anlatan Özkan, filmin, 1 Kasım 2021 tarihinde saat 23.30’da Alman televizyon kanalı ARD’de ve 1 Aralık 2021 tarihinde saat 21.45’te BRD kanalında yayınlanacağını söyledi.

14.10.2021Avrupa
Müfit Can Saçıntı: Senaryosu  hayatın içinden  olan diziler tutar

Müfit Can Saçıntı: Senaryosu hayatın içinden olan diziler tutar

Müfit Can Saçıntı, senaryo yazarlığı ve yönetmenlik yaparken ‘ilk aşkım’ dediği oyunculuktan da kopmadı ve dizi, film TV projeleriyle adını duyurdu. Şöhreti ise 2010 yılında “Çocuklar Duymasın”da canlandırdığı ‘Mustafa Ali’ karakteriyle yakaladı. “Mandıra Filozofu”nda hem yönetmen hem de başrol oyuncusu olan Saçıntı, şimdilerde “Parasız Yaşamanın Sırrı” isimli ilk romanı üzerinde çalışıyor. Saçıntı ile Harput Kısa Film Festivali’nde bir araya geldim ve pek çok konuyu konuştum.

13.10.2021Keyif
Türk Film Festivali gün sayıyor

Türk Film Festivali gün sayıyor

21'inci Uluslararası Frankfurt Film Festivali, pandemi sonrası sinema salonlarında film gösterimi ve yüz yüze etkinliklere hazırlanıyor. Türkiye proje ortağı olarak destek veren FİLM-SAN Vakfı iş birliğiyle hazırlanan festival, Hessen Başbakanı Volker Bouffier, Hessen Bilim ve Sanat Bakanlığı Müsteşarı Ayşe Asar, Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann ile Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer himayesinde 25-30 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

13.10.2021Avrupa
Umut Evirgen kimdir, kaç yaşında, nereli İşletmeci Umut Evirgen eski sevgilisi Melisa Şenolsun  ile yan yana

Umut Evirgen kimdir, kaç yaşında, nereli? İşletmeci Umut Evirgen eski sevgilisi Melisa Şenolsun ile yan yana!

İşletmeci umut Evirgen sevgilileri ile gündemden düşmüyor. Adı bir süre önce de Serenay Sarıkaya ile anılan Evirgen, bir süre önce ayrıldığı sevgilisi oyuncu Melisa Şenolsun’ la bir araya geldi. Kimya filmi galasında birlikte görüntü veren eski sevgililer, “Biz profesyoneliz” açıklamasında bulundu. Sık sık oyuncu sevgilileriyle gündeme gelen Umut Evirgen kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Umut Evirgen hakkında merak edilenler…

12.10.2021Magazin
58. Antalya Altın Portakal Film Festivaline Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı arasındaki ödül gerginliği damga vurdu

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı arasındaki ödül gerginliği damga vurdu

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali, ödül töreniyle sona erdi. Sanat dünyasının ünlü isimlerini buluşturan geceye damgasını vuran, Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı arasındaki ödül gerginliği oldu.

11.10.2021Magazin
58. Antalya Altın Portakal Film Festivaline Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı arasındaki ödül gerginliği damga vurdu: Oscar’da da böyle olur

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı arasındaki ödül gerginliği damga vurdu: Oscar’da da böyle olur

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali, ödül töreniyle sona erdi. Sanat dünyasının ünlü isimlerini buluşturan geceye damgasını vuran, Nihal Yalçın ve Tamer Karadağlı arasındaki ödül gerginliği oldu.

11.10.2021Magazin
Nihal Yalçın: Lütfen Tamer Karadağlının önüme geçmesine izin vermeyin

Nihal Yalçın: Lütfen Tamer Karadağlı'nın önüme geçmesine izin vermeyin!

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nün sahibi olan Nihal Yalçın'ın ödül aldığı sırada ilginç anlar yaşandı.

10.10.2021Keyif
58. Antalya Altın Portakal Film Festivalinde ödüller sahiplerini buldu

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda En İyi Film Ödülü, Ferit Karahan'ın yönettiği "Okul Tıraşı" filmine gitti.

9.10.2021Kitap Sanat
Bakan Ersoy: Sinema sektörüne yaklaşık 150 milyon liralık destek sağladık

Bakan Ersoy: Sinema sektörüne yaklaşık 150 milyon liralık destek sağladık

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) döneminde bakanlık olarak sinema sektörüne yaklaşık 150 milyon liralık destek sağladıklarını bildirdi.

9.10.2021Gündem
Kürtaj filmdeki gerçekçi sahneler baygınlık geçirtti

'Kürtaj' filmdeki gerçekçi sahneler baygınlık geçirtti

Bu yıl 58’incisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali’nda dün gece özel gösterimde yer alan Audrey Diwan’ın yönetmenliğini üstlendiği ’Kürtaj’ filmindeki gerçekçi sahnelerden etkilenen 3 seyirci baygınlık geçirip hastaneye kaldırıldı.

9.10.2021Keyif
Beş ay arayla önce kendisi sonra kocası ölmüştü: Ünlü çiftin hiç çözülemeyen gizemi belgesel oldu

Beş ay arayla önce kendisi sonra kocası ölmüştü: Ünlü çiftin hiç çözülemeyen gizemi belgesel oldu

Takvimler 2009 yılının 20 Aralık gününü gösteriyordu. O dönemin en gözde oyuncularından birinin, evinde öldüğü haberi gündeme bomba gibi düştü. Oyuncu, henüz 32 yaşındaydı... Hem ailesi hem de hayranları bu ölümle sarsıldı.

9.10.2021Magazin
Altın Portakalda Kürtaj filminde 3 seyirci baygınlık geçirip hastaneye kaldırıldı

Altın Portakal'da 'Kürtaj' filminde 3 seyirci baygınlık geçirip hastaneye kaldırıldı

Bu yıl 58'incisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde dün gece özel gösterimde yer alan Audrey Diwan'ın yönetmenliğini üstlendiği 'Kürtaj' filmindeki gerçekçi sahnelerden etkilenen 3 seyirci baygınlık geçirip hastaneye kaldırıldı.

9.10.2021Gündem
Ünlü oyuncu artık ne saç boyuyor, ne makyaj yapıyor: Hayat kendini üzmek için çok kısa

Ünlü oyuncu artık ne saç boyuyor, ne makyaj yapıyor: Hayat kendini üzmek için çok kısa

'Kendimi, tıpkı başkalarını sevdiğim gibi sevecek cesaretim var. Korkusuzca ve koşulsuzca... Dürüst ve gerçek. Hayat, kendinizden memnuniyetsiz olmanız için çok kısa... "

8.10.2021Magazin
Ruslar Dilan Çiçek Denize bayıldı

Ruslar Dilan Çiçek Deniz'e bayıldı

Geçtiğimiz günlerde Taşkent Film Festivali’ne katılan Dilan Çiçek Deniz, güzelliğiyle büyüledi. Başarılı oyuncu yer aldığı projelerle yurtdışında en çok tanınan isimlerin başında geliyor. Özellikle “Çukur” dizisindeki Sena karakteriyle Özbekistan’da izlenen oyuncu, yoğun bir ilgiyle karşılaştı.

8.10.2021Magazin
9. Boğaziçi Film Festivalinin afişi belli oldu

9. Boğaziçi Film Festivali'nin afişi belli oldu

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 23-30 Ekim arasında düzenlenecek 9. Boğaziçi Film Festivali'nin afişi belirlendi.Tasarımcı Ege Öztayfun imzası taşıyan ve Bauhaus tasarım dilini modern bir tarzla kullanan, renkli yapısıyla festivalin dinamizmini öne çıkaran afiş, çeşitli geometrik şekillerin kullanımı ile festivalin enerjisine de vurgu yapıyor.

7.10.2021Keyif
Ceviz Ağacı 7. Balkon Panorama Festivalinden 2 ödülle döndü

'Ceviz Ağacı' 7. Balkon Panorama Festivali'nden 2 ödülle döndü

Faysal Soysal'ın son filmi "Ceviz Ağacı", Uluslararası 7. Balkon Panorama Festivali'nden "En İyi Oyuncu" ve "En İyi Film" ödüllerini kazandı.

5.10.2021Keyif
Altın Portakal başladı

Altın Portakal başladı

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali önceki akşam açılış galasıyla başladı. 9 Ekim’de son bulacak festivalin jüri başkanı yönetmen Emin Alper “Türkiye’nin en eski ve köklü festivalinde jüri olmak hepimiz için gurur meselesi” dedi.

4.10.2021Magazin
Altın Portakal başladı

Altın Portakal başladı

58. Antalya Altın Portakal Film Festivali önceki akşam açılış galasıyla başladı. 9 Ekim’de son bulacak festivalin jüri başkanı yönetmen Emin Alper “Türkiye’nin en eski ve köklü festivalinde jüri olmak hepimiz için gurur meselesi” dedi.

4.10.2021Keyif
Küslük bitti

Küslük bitti

Türk sinemasının önde gelen isimleri Nuri Bilge Ceylan ve Ercan Kesal’ın ‘Bir Zamanlar Anadolu’da’ filminden sonra başlayan küslükleri Taşkent’te sona erdi.

4.10.2021Kitap Sanat
Uzak Ülkeye İspanyadan iki ödül

"Uzak Ülke"ye İspanya'dan iki ödül

Yönetmen Kubilay Erkan Yazıcı, ilk uzun metrajlı filmi "Uzak Ülke" ile Saraqusta Uluslararası Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" ödülüne değer görüldü.

3.10.2021Kitap Sanat
Çöpçüler Kralı filmi konusu nedir, nerede çekildi İşte Çöpçüler Kralı filmi oyuncuları

Çöpçüler Kralı filmi konusu nedir, nerede çekildi? İşte Çöpçüler Kralı filmi oyuncuları

Yönetmenliğini Zeki Ökten'in üstlendiği, 1977 yapımı Bir Türk filmi klasiği haline gelen Çöpçüler Kralı yeniden ekranlara geliyor. Filmin bu akşam yayınlanacak olması nedeniyle, usta oyuncular Kemal Sunal, Şener Şen ve Aysel Gruda’nın başrollerini paylaştığı Çöpçüler Kralı’nın konusu ve oyuncuları araştırılmaya başlandı. Ayrıca Çöpçüler Kralı nerede çekildi merak eden izleyiciler için ,işte Çöpçüler Kralı hakkında merak edilenler…

3.10.2021Televizyon
’Altın Portakal’ kırmızı halı ve galayla başladı

’Altın Portakal’ kırmızı halı ve galayla başladı

Antalya’da bu yıl 58’incisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivalinin açılışı 10 bin kişilik spor salonunda koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. Kırmızı halı ve açılış galasında, her yıl olduğu gibi bu yıl da şıklık yarışı yaşandı. Görkemli geceye festivalde yer alan filmlerin dünyaca ünlü yönetmenleri, oyuncular, Türk sinema ve televizyon dünyasının birbirinden ünlü yıldızları ile Antalyalı sinemaseverler katıldı.

2.10.2021Kitap Sanat
Gastronomi kazanında kaynayanlar

Gastronomi kazanında kaynayanlar

Dünyanın en iyi 50 restoranı bu hafta açıklanıyor, işletmeler rezervasyon yaptırıp gelmeyen müşterilerine karşı kampanya yapıyor. Yeme-içme dünyasından en son haberler burada...

Türk filmleri 8. Taşkent Uluslararası Film Festivalinde seyirciyle buluşacak

Türk filmleri 8. Taşkent Uluslararası Film Festivali'nde seyirciyle buluşacak

8. Taşkent Uluslararası Film Festivali'nin Türkiye özel bölümünde, Nuri Bilge Ceylan'ın "Ahlat Ağacı" ve Semih Kaplanoğlu'nun "Bağlılık Aslı" dahil toplam 11 seçkin film gösterime sunulacak.

28.09.2021Keyif
Kısa film yarışmasının kanaat önderi usta sinemacı Agnieszka Holland

Kısa film yarışmasının kanaat önderi usta sinemacı Agnieszka Holland

Sabancı Vakfı tarafından bu yıl “Konu Uzun Film Kısa” sloganı ile altıncı kez düzenlenen “Kısa Film Yarışması”nın kanaat önderi, ödüllü Polonyalı yönetmen Agnieszka Holland oldu.

28.09.2021Keyif
Dünya onu Hotel Rwanda filmiyle tanıdı... Gerçek hayatı da filmleri aratmadı

Dünya onu 'Hotel Rwanda' filmiyle tanıdı... Gerçek hayatı da filmleri aratmadı!

27 yıl önce düşürülen bir uçak, bütün bir ülkenin kaderini değiştirmişti. Kaderi değişenlerden biri olan Paul Rusesabagina'nın hayatı geçtiğimiz yıl yaptığı bir uçak yolculuğuyla bir kez daha bambaşka bir yöne saptı. Bir zamanların ulusal kahramanı bugünün terör hükümlüsü, Rusesabagina'nın hikayesine biraz daha yakından baktık...

28.09.2021Dünya
Cesurun bakışı korkağın kılıcından keskindir yeğen Tuncel Kurtizsiz 8 yıl

"Cesurun bakışı korkağın kılıcından keskindir yeğen!" Tuncel Kurtiz'siz 8 yıl

Yüzden fazla sinema filminin yanı sıra Alacakaranlık, Hacı, Asi, Ezel ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde canlandırdığı karakterlerle tanınan Tuncel Kurtiz, vefatının 8. yılında anılıyor.

27.09.2021Keyif
En’lerin şehri: Adana

En’lerin şehri: Adana

Geçen hafta düzenlenen 28’inci Altın Koza Film Festivali için Adana’daydık. Sanat ve kültür dolu bir hafta sonunda, bu güzel şehrin merkezini köşe bucak gezdik. En büyük camisi, en eski köprüsü, en uzun saat kulesiyle burası tam bir turizm kenti.

26.09.2021Seyahat
Yavuz Bingöl kimdir kaç yaşında nereli Ünlü türkücü Yavuz Bingölün hayatı ve şarkıları hakkında merak edilenler

Yavuz Bingöl kimdir kaç yaşında nereli? Ünlü türkücü Yavuz Bingöl'ün hayatı ve şarkıları hakkında merak edilenler

Yavuz Bingöl'ün hayatı, şarkıları ve katıldığı televizyon programları ile gündeme geliyor. Çok sayıda albüme imza atan ve aynı zamanda oyunculuk da yapan Türk Halk Müziği’nin usta ismi Yavuz Bingöl, Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programına konuk oldu. Ortaokul öğrencisi iken Ankara Devlet Konservatuvarı sınavlarını kazanarak korno-piyano bölümüne giren başarılı isim, Üç Maymun filminde gösterdiği performans ile 61. Cannes Film Festivali'nde en iyi erkek oyuncu ödülüne aday oldu. Peki, Yavuz Bingöl kimdir kaç yaşında nereli? İşte, Yavuz Bingöl'ün hayatı, biyografisi ve şarkıları hakkında bilgiler.

25.09.2021Magazin
Demet Öger, Matt DIllon’LA belgesel çekti

Demet Öger, Matt DIllon’LA belgesel çekti

Demet Öger, dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Matt Dillon’ın yönettiği “The Great Fellove” adlı belgeselin prodüktörlüğünü üstlendi.

24.09.2021Keyif

Yazar Sonuçları

‘Dune’kü çocuk ‘Mesih’ olur mu?

Frank P. Herbert’ın kült bilimkurgu serisi ‘Dune’ son uyarlamasıyla huzurlarımızda. Genç Paul Atreides’in kitlelerin beklediği ‘Mesih’ vasfına erişme sürecine odaklanan yapım, görselliğiyle dikkat çekiyor. Kadroda Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson ve Javier Bardem gibi isimler var.

23.10.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Yılın en merakla beklenen film projelerinden “Dune: Çöl Gezegeni” sinemalarda. Frank Herbert’in meşhur bilimkurgu serisinin ilk kitabından uyarlanan film, Timothée Chalamet ve Zendaya’yı buluşturuyor. Leos Carax’ın Cannes’dan En İyi Yönetmen Ödülü ile dönmüş müzikali “Annette”, Marion Cotillard ve Adam Driver’ın eşliğinde perdede görmelik bir görsel bir şölen sunuyor. Korku klasiklerinden “Chucky” ve “I Know What You Did Last Summer”ın dizi uyarlamaları, özellikle türün meraklılarına bu haftanın ekran tavsiyeleri.

21.10.2021

‘Aile kurumunu dört kişilik fotoğrafla idealize etmekten vazgeçmeliyiz’

‘Bekleyiş’ avukat ve belgesel sinemacı Aslı Akdağ’ın bekâr anne olma kararı almasından başlayarak oğlu Aren’in doğumuna uzanan süreci anlatan bir belgesel. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü ve bolca seyirci övgüsüyle dönen ‘Bekleyiş’; aile kurumuna, baba figürüne, toplumun kadından beklentilerine şık bir sol kroşe geçiriyor.

17.10.2021

Bilge, Daren ve Bennu

Bir ay önce Akyaka’daki No22 Riders’Inn’de Deniz Sipahi’nin söylediği şarkılarla eğlenirken onlar da aramızdaydı: Bilge Öztürk’le Daren Gerede Erkaya.

13.10.2021

Ruslar Dilan’a bayıldı

Geçtiğimiz günlerde Taşkent Film Festivali’ne katılan Dilan Çiçek Deniz, güzelliğiyle büyüledi. Başarılı oyuncu yer aldığı projelerle yurtdışında en çok tanınan isimlerin başında geliyor. Özellikle “Çukur” dizisindeki Sena karakteriyle Özbekistan’da izlenen oyuncu, yoğun bir ilgiyle karşılaştı.

8.10.2021

“Kayıp Sembol”ün dizi uyarlaması gösterimde

Dünyaca ünlü yazar Dan Brown’ın çok satan romanı “Kayıp Sembol”den uyarlanan televizyon dizisi “The Lost Symbol Peacock” izleyicilerle buluşuyor.

6.10.2021

Scheufele: İstanbul Türkiye’nin gerdanlığı

Dünyanın en ünlü saat ve mücevherat markalarından Chopard’ın kurucu ortağı ve kreatif direktörü Caroline Scheufele ile Londra’da katıldığımız James Bond galası sonrası bir araya geldik. İşte mücevher dünyasının gözde ismi ile sohbetimizden dikkat çekici anekdotlar...

4.10.2021

Bond'ların en romantiğine veda ederken...

Daniel Craig’i son kez James Bond olarak izleyeceğimiz ‘Ölmek İçin Zaman Yok’, hüzünlü bir veda sonatı tadında. ‘Majestelerinin Ajanı’, 25’inci sinema serüveninde bir virüsü dünyaya yaymak isteyen Lyutsifer Safin’e karşı mücadele ediyor, bir yandan da kırık kalbini tamir etmeye çalışıyor.

2.10.2021

Ünlü ressamın yaşam hikayesi

Resim sanatının Don Kişot’u Zahit Büyükişliyen’in yaşamı, “Yel Değirmenlerine Karşı” adlı kitapta yakında okurla buluşuyor.

29.09.2021

Adalardaki her deprem bizleri tedirgin eder

GİRİT adasında 6 büyüklüğünde bir deprem oldu.

28.09.2021

Serdar Ortaç’ın başına açtığı iş

Yaptığı büyük hata sonrasında mahkeme süreci gündeme geldi. Ama nasıl olur, insanın aklı onu da almıyor. Çünkü bu adamın ne tazminat ödeyebilecek parası ne de girip hapis yatabilecek durumda bir bedeni var.

26.09.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Nisan Dağ’ın geçen hafta Adana Altın Koza Film Festivali’nde, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Senaryo’ ödüllerini kazanan filmi ‘Bir Nefes Daha’ sinemalarda. Joachim Trier’in korku ögelerini kullanarak etkileyici bir büyüme hikâyesi anlattığı filmi ‘Thelma’, Isaac Asimov’un efsanevi Vakıf Serisi’ni ekranlara taşıyan bilimkurgu dizisi ‘Foundation’ ve Emmy Ödülleri’nin kazananları bu hafta ekranlarda öne çıkanlar.

24.09.2021