EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Fikret Bila

Fikret Bila ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fikret Bila haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.103 Fikret Bila haberi bulunmuştur.

Fikret Bila Haberleri

Behzatı uğurladık

Behzat'ı uğurladık

Geçirdiği kalp krizi sonrası dün yaşama veda eden gazeteci Behzat Miser için görev yaptığı Radikal Gazetesi'nde tören düzenlendi.

16.06.2010Gündem
Çetin Doğan: Balyoz soruşturması gayri ciddi

Çetin Doğan: "Balyoz soruşturması gayri ciddi"

MİLLİYET Gazatesi’nde Fikret Bila ile yaptığı ropörtajda Balyoz Güvenlik Harekat Planı’na ilişkin soruşturmanın "Olay ciddidir ve bugüne kadar belki yaşanan olayların TSK üzerindeki etkisi açısından en önemlilerinden birisidir. Ve en ciddilerinden birisidir" diyen Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un sözlerine yanıt, aynı soruşturma kapsamında tutuklanan 1’inci Ordu eski Komutanı emekli Orgerenal Çetin Doğan’ın avukatı Celal Ülgen’den geldi.

17.03.2010Gündem
Başbuğdan istifa iddiasına cevap

Başbuğ'dan istifa iddiasına cevap

Genelkurmay Başkanı istifa iddialarına yanıt verdi: Böyle bir şey kesinlikle ne konuşulmuştur, ne tartışılmıştır, ne yansıtılmıştır. Balyoz planı konusu ise şöyle değerlendirdi: Olay ciddidir ve bugüne kadar belki yaşanan olayların en önemlilerinden birisidir

14.03.2010Gündem
HSYKyı ortadan kaldırmaya çalışıyorlar

'HSYK'yı ortadan kaldırmaya çalışıyorlar'

HSYK Başkan Vekili Özbek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in dün akşam yaptığı açıklamaları üzerine de ''HSYK'yı ortadan kaldırmaya çalıştığı izlenimi aldım'' dedi.

18.02.2010Gündem
AK Partili Arslan beni öldürtmek istedi

'AK Partili Arslan beni öldürtmek istedi'

İkinci Ergenekon Davası'nın 27’inci oturumunda savunmasına devam eden Yeni Parti Genel Başkanı Tuncay Özkan, gazetecilik hayatında yaşadığı olayları ve anılarını anlattı. Ergenekon iddianamesindeki bir çok iddianın yazdığı kitaplarda da yer aldığını belirten Tuncay Özkan, AK Parti Milletvekili İhsan Arslan’ın kendisini öldürtmek istediği yönündeki iddialarını da tekrarladı.

24.12.2009Gündem
Balbay, altın üçgeni anlattı

Balbay, 'altın üçgen'i anlattı

İKİNCİ Ergenekon Davası'nın 18’inci oturumunda Cumhuriyet Gazetesi’nin Ankara temsilcisi Mustafa Balbay’ın savcılık ifadelerinin okunmasına devam edildi.

20.11.2009Gündem
Çiçekten önemli açıklamalar

Çiçek'ten önemli açıklamalar

Cemil Çiçek CNN Turk'te Fikret Bila ve Murat Yetkin'in sorularını cevapladı.

12.11.2009Gündem
Balbay: Bana atfedilen günlükler benim değil

Balbay: "Bana atfedilen günlükler benim değil"

İkinci “Ergenekon” davasının tutuklu sanığı Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi sanık Mustafa Balbay, “İddianamede yer alan ve bana atfedilen günlük adındaki notlar bana ait değildir” dedi. Tutuklu sanık Ali Özoğlu ise "Savcı Zekeriya Öz’ün hangi gerekçeyle askerlik yapmadığının araştırılmasını istiyorum" dedi.

15.09.2009Gündem
Adalet Bakanından Yandaş Yargı yorumu

Adalet Bakanı'ndan "Yandaş Yargı" yorumu

Adalet Bakanı Ergin, “HSYK'nın 20 kişilik bir kurulunda eşit oyla bir tek bakanın ( Adalet ) bulunması o kurulun bağımsızlığına halel getirmez” dedi.

11.09.2009Gündem
CNN TÜRKün yeni yayın dönemi başladı

CNN TÜRK'ün yeni yayın dönemi başladı

CNN TÜRK’ün yeni yayın dönemindeki programları ve yeni yüzleri 1 Eylül Salı günü, CNN TÜRK Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ali Birand’ın evsahipliğinde Doğan Tv Center’da yapılan toplantıda tanıtıldı.

2.09.2009Kelebek
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JULY 2

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON JULY 2

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on July 2, 2009. Hurriyet Daily News does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

2.07.2009Gündem
’Suicide rather than prosecution’

’Suicide rather than prosecution’

ISTANBUL - Ret. Gen. Kenan Evren says he would rather commit suicide than be prosecuted for the Sept. 12, 1980 military coup and have to live with such dishonor. Evren headed the military at the time of the coup and became president for seven years after retiring from active duty

26.06.2009Gündem
Büyükanıt: İlk ve son kez konuşuyorum

Büyükanıt: İlk ve son kez konuşuyorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın NTV’de, bir soru üzerine, 2007 yılında dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ile Dolmabahçe’de yaptığı görüşmenin kendisiyle mezara gideceğini açıklaması konuyu yeniden gündemin üst sıralarına taşıdı. Erdoğan’ın, “Büyükanıt açıklarsa ben de açıklarım” sözleri üzerine CHP lideri Deniz Baykal’ın, Büyükanıt’ı açıklamaya davet etmesi bu konudaki merakı artırdı. Gözler bir önceki Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a çevrildi. Büyükanıt, Milliyet Gazetesi yazarı Fikret Bila'ya 'ilk ve son kez' konuştuğunu söyleyerek açıklamalarda bulundu. İşte Bila'nın bugünkü köşe yazısı:

15.06.2009Gündem
Hilmi Özkök 8 saat ifade verdi

Hilmi Özkök 8 saat ifade verdi

Eski Genelkurmay Başkanı, emekli orgeneral Hilmi Özkök, Ergenekon soruşturmasını yürüten iki savcıya İzmir'de ifade verdi.

27.04.2009Gündem
İşte Baykalın bu aralar en çok dinlediği şarkı

İşte Baykal'ın bu aralar en çok dinlediği şarkı

Siyasetin ciddi yüzü Deniz Baykal'ın dün gazetecilerle yaptığı sohbette konu bu kez siyaset değil özel hayattı. Baykal bu aralar en çok sevdiği parçayı dinletti ve bir sonraki buluşmanın konusunu belirledi: Şiir

25.04.2009Gündem
Prime Ministry scribes get their pencils back

Prime Ministry scribes get their pencils back

ANKARA - An Ankara court ordered a stay of execution on the Prime Ministry’s decision to cancel the press accreditation of a daily Milliyet reporter. The court said he did not violate principles of his profession while covering the prime minister.

23.04.2009Gündem
Analysts comment on Turkish local elections

Analysts comment on Turkish local elections

ISTANBUL - Turkish columnists and analysts underlined the decline in public support for Turkey’s ruling Justice and Development Party, or AKP, saying the results indicate that the ruling party might have entered a downward trend.

30.03.2009Gündem
Court gives lesson on press freedom

Court gives lesson on press freedom

ANKARA - An Ankara court ordered a stay of execution on the Prime Ministry’s decision to cancel the press accreditation of a daily Milliyet reporter. The court said the reporter did not violate principles of his profession while covering the PM.

22.03.2009Gündem
Olay günlüklerdeki iki komutan konuştu

Olay günlüklerdeki iki komutan konuştu

Eski Deniz Kuvvetleri Komutanı, emekli Oramiral Özden Örnek’ten sonra Cumhuriyet’in Ankara Temsilcisi ve yazarı Mustafa Balbay’a ait olduğu öne sürülen günlükler de basına yansıdı. Milliyet Gazetesi yazarı Fikret Bila, olay günlüklerde adı geçen iki komutanla konuştu. İşte komutanların Fikret Bila'ya söyledikleri...

19.03.2009Gündem
Former chiefs say will attend court

Former chiefs say will attend court

ANKARA - Former chiefs of staff, generals Hilmi Özkök and Yaşar Büyükanıt, say they will go to court to make a deposition as part of the ongoing Ergenekon probe either as witnesses or a suspect if they are asked to do so by the court

18.03.2009Gündem
Theology diploma divides high board

Theology diploma divides high board

ISTANBUL - An annotation on the theology diplomas reads: ’Admissible to work for the Presidency of Religious Affairs Directorate and/or for religious service class,’ which meant the diplomas were not valid for public service jobs outside the religious services sphere

3.03.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Kürt sorununda çok mesafe alındı, geriye PKK kaldı

Belki size garip gelebilir, ancak başlangıçtan bu yana PKK’nın istekleriyle bugün gelinilen noktayı karşılaştırırsak, Kürt Sorununda son derece önemli ilerlemeler sağlandığını, geriye sadece bunların kağıda dökülmesi ve PKK’a ne olacak gibi konuların kaldığını görüyoruz. Bakın, nereden nereye geldik?

6.05.2010

Kürt sorununda hep birlikte sınıfta kaldık

Fikret Bila’nın genişletip yayınladığı Komutanlar Cephesi adlı kitabını yeniden okudum. 1980’lerden bugüne kadar, Kürt Sorunu ve PKK terörüne karşı mücadele veren, 10 kadar Genelkurmay Başkanı ve Bölge Komutanıyla yapılan söyleşiler bir araya getirilmiş. Komutanlarımızın anlattıklarına baktıkça, PKK ile mücadelede nelerin yanlış yapıldığı çok daha iyi görülüyor.

5.05.2010

Mehmet Baransu söyleşisinin düşündürdükleri

TARAF’ın popüler gazetecisi Mehmet Baransu (Zaman-04.04.10) ile bir söyleşi yayınlandı. Son dönemde TSK’nın “içyüzünü ifşa” eden bir sürü haberde imzası olan Baransu’nun “habercilik” başarısını kimse inkâr edemez.

5.04.2010

Eğer dava gerekçesi Ermeni memursa çok ayıp

POLONYA AB müzakere sürecini kaç avukatla yürüttü biliyor musunuz?

5.04.2010

‘Şaşkın muhalefet’

ADIM Cavid Sezen; emekli coğrafya öğretmeniyim. “Bilgisayarda seçim hilesi engellensin” başlıklı yazınızı okudum. Yazıyı okuduktan sonra, bu konuda yapılabilecekler konusunda usuma gelen bir düşünceyi, sizinle paylaşmak istiyorum.

29.03.2010

Genelkurmay’ın açıklamaları

MİLLİYET 2 gün üst üste (Fikret Bila) ve Hürriyet 2 gün (Enis Berberoğlu) Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ ve Kurmaylarının yaptıkları açıklamaları yayınladılar.

15.03.2010

Org.Başbuğ’un hakkını yememeliyiz…

Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ, Türk Silahlı Kuvvetlerini en fırtınalı havada yönetmesini bildi. Hem içerden, hem de dışardan gelen baskılara göğüs germesini bildiği gibi, yargıya meydan okumadı, iktidara baş kaldırma anlamına gelecek adımlar atmadı. Uluslararası değişen koşulları, Washington ve Avrupa’da esen rüzgarları iyi okudu. İlerde daha da iyi değerlendirilecektir, ancak bugün için de, TSK’yı yavaş yavaş durgun sulara doğru götürüyor.

14.03.2010

En önemli delil incelenmeli

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç’ın evinin bulunduğu sokakta keşif gezisine çıktıkları ileri sürülen iki subay ile ilgili en önemli bilgi, subayların Arınç’ın evinin adresinin yazılı olduğu kâğıdı yutmaya çalıştıkları iddiasıydı.

7.01.2010

Hilmi Özkök Paşa’nın açıklamaları üzerine

GENELKURMAY eski Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün Fikret Bila ile yaptığı söyleşiyi daha önceki açıklamaları gibi yine hayretle okudum.

20.08.2009

1 Mart Tezkeresi’ni hatırlayalım

ÖNCE gazetelerden birkaç alıntı:

1) “Cumhurbaşkanımızın terör örgütü elebaşısına dolaylı olarak mesaj gönderip ricada bulunduğu yolundaki haberler, gerçekle hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır ve terör örgütü elebaşısının avukatlarının iddiaları tümüyle asılsızdır.”

28.07.2009

Military cannot trust civil judgment

Fikret Bila’s headline story in the daily Milliyet on Sunday reminded us of a painful truth. Bila, in his article, revealed reasons for the General Staff’s objection to military personnel under certain circumstances being tried before a civil court. The General Staff sent these valid objections to the president. Gül, who has consulted the government, will either today or tomorrow make a decision about the bill.

6.07.2009

Teşekkürname

KAYDIM... Ve düştüm...

Gözlerimden bir milyon yıldız fırladı...

10.06.2009

Bir ’çizen adam’ olarak Başbakan

ÖNCE kendisini "kedi" olarak çizen karikatüristi çizdi...

Sonra biraz mesafeli, biraz alaycı dili yüzünden Ahmet Hakan’ı çizdi...

4.06.2009

Uçak yolculuğunun zihin açıcı etkisi

HATIRLAYACAKSINIZ, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bir yurtdışı gezisinden dönerken, "Türkiye’nin Kürt sorununu çözebilmesi için önünde tarihi fırsatlar bulunduğunu" açıklamıştı. Sonra kopan gürültüyü de hatırlayacaksınız. Muhalefet liderlerinden tutun da biz köşe yazarlarına kadar birçok kişi bu "tarihi fırsat" nedir diye sormuş, yanıt alamamıştık.

18.05.2009

Emperyalizmin renk değişimi

GEÇEN hafta yazdım:- Sakın kendinizi kandırmayın... Obama aslında yorulan bir emperyalizmin renk değiştirmesidir, o kadar... Ve bu doğaldır...

26.04.2009

Emperyalizmin renk değişimi

GEÇEN hafta yazdım:- Sakın kendinizi kandırmayın... Obama aslında yorulan bir emperyalizmin renk değiştirmesidir, o kadar... Ve bu doğaldır...

26.04.2009

Emperyalizmin renk değişimi

GEÇEN hafta yazdım:- Sakın kendinizi kandırmayın... Obama aslında yorulan bir emperyalizmin renk değiştirmesidir, o kadar... Ve bu doğaldır...

26.04.2009

Emperyalizmin renk değişimi

GEÇEN hafta yazdım:- Sakın kendinizi kandırmayın... Obama aslında yorulan bir emperyalizmin renk değiştirmesidir, o kadar... Ve bu doğaldır...

26.04.2009

Obama aslında yorulan bir Emperyalizmin renk değiştirmesidir

GEÇEN hafta yazdım:- Sakın kendinizi kandırmayın... Obama aslında yorulan bir emperyalizmin renk değiştirmesidir, o kadar... Ve bu doğaldır...

26.04.2009

Askeri ortamda Türk medyası

KLASİK girişi yapalım: Genelkurmay Başkanı Org. İlker Başbuğ’un "Yıllık Değerlendirme Konuşması" nedeniyle Harp Akademileri Komutanlığı’nda gerçekleşen buluşmada her şey alışılmış havadaydı: Yine disiplin egemendi... Yine insanı sinir edecek denli düzgün bir organizasyon vardı... Yine görevliler mesafeli bir nezaket içindeydiler...

14.04.2009
Obama’s model partnership

Obama’s model partnership

U.S. President Barack Obama during his trip to Ankara gave strong messages implying that a new period of Turkish-American relations had begun. His discourse was quite different than that of former President George W. Bush. Not only for Turkey but also for all countries, Obama shared his worldview based on peace, reconciliation and dialogue, not military force.

7.04.2009
Bad management and reporting on Yazıcıoğlu tragedy

Bad management and reporting on Yazıcıoğlu tragedy

The Great Union Party, or BBP, leader Muhsin Yazıcıoğlu’s death in a helicopter accident was announced by the party headquarters late Saturday afternoon.

29.03.2009

Özkök: Darbeler devri kapandı

ANKARAEMEKLİ Orgeneral, eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök, Milliyet’ten Fikret Bila’ya "Savcılık davet ederse gider konuşurum" deyince herkes heyecanlandı.

20.03.2009

Yine hava değişti bakalım ne olacak?

ANKARAÖNCEKİ gece CNN Türk’te Fikret Bila ve Murat Yetkin’le birlikte Emekli Orgeneral Necati Özgen’i ağırladık...

16.03.2009

Speaking Kurdish in the Turkish Parliament

The leader of the Democratic Society Party, or DTP, Ahmet Türk, shocked the country the other day, by speaking Kurdish in the Turkish Parliament. At a session with his parliamentary group, he reminded that Feb. 21 is celebrated as "International Mother Tongue Day," and then uttered words in his own mother tongue.

25.02.2009

Yalçın, Pako pamuk eller cebe

BEN vergi işinden anlamam. Ama, konuştuğum tüm uzmanlar bizim gruba kesilen yaklaşık 1 milyar TL cezayı, vergi yasaları açısından, anlamanın mümkün olmadığını söylüyorlar.

21.02.2009

Press freedom attacked

If it looks like a duck and walks like a duck then it is a duck. The same might be said of the campaign of intimidation being spearheaded by Prime Minister Erdoğan against those elements of the media that he does not like.

19.02.2009
Tax terror

Tax terror

I believe journalism is a public service. So I don’t think it is right for columnists to talk about themselves in their articles or to address problems of the company they work for. I also think that using columns as a tool for verbal attacks or polemics is violation of journalism ethics. I presume this is not fair to the reader or people. The press is a control body for the people. This is what I’ve been trying to teach my students at communication faculties.

19.02.2009