EKSTRA
MENÜ

Figen Yüksekdağ

Figen Yüksekdağ haberleri sayfasında güncel ve son dakika Figen Yüksekdağ hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 966 Figen Yüksekdağ haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Figen Yüksekdağ Haberleri

Yüksekdağ, SEGBİS ile hakim karşısına çıktı

Yüksekdağ, SEGBİS ile hakim karşısına çıktı

HDP Eş Genel Başkanı ve Van eski Milletvekili Figen Yüksekdağ, 'Devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma' ve ’terör örgütü propagandası yapmak’ ve 'Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkındaki Kanuna muhalefet etmek’ suçmalarıyla hakkında açılan dava için hakim karşısına çıktı. Yüksekdağ, "Vekilliğim düşürüldü, yine siyasetçiyim. Mazbatalar bir kağıt parçasıdır. Bizler için aslolan halkımızın oylarıdır" dedi.

23.02.2017Gündem
ABden, Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş ile ilgili açıklama

AB'den, Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş ile ilgili açıklama

Avrupa Birliği'nden (AB), el yapımı bombanın patlaması sonucu ölen bir MLKP'li teröristin anma etkinliğine katılarak terör propagandası yaptığı suçlamasıyla hapis cezası alan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşürülmesi ve diğer Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş'a da Türk milletini ve devletini aşağıladığı gerekçesiyle 5 ay hapis cezası verilmesinin endişeleri artırdığı belirtildi.

22.02.2017Gündem
Son dakika haberi: HDPden Figen Yüksekdağ açıklaması

Son dakika haberi: HDP'den Figen Yüksekdağ açıklaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından, Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düşmesinin kabul edilemez olduğu belirtildi.

21.02.2017Gündem
Son dakika: TBMMde gergin dakikalar

Son dakika: TBMM'de gergin dakikalar

TBMM Genel Kurulu’nda HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliğinin düştüğünün açıklanmasının ardından HDP Diyarbakır Milletvekili  Sibel Yiğitalp TBMM kürsüsünü işgal etti.

21.02.2017Gündem
flaş

flaş

21.02.2017Ankara
HDPli Yüksekdağın milletvekilliği düştü

HDP'li Yüksekdağ'ın milletvekilliği düştü

TBMM, HDP’li Figen Yüksekdağ’ın milletvekilliğini düşürdü. HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın hakkındaki yargı kararının kesinleşmesi üzerine TBMM bilgisine sunuldu ve milletvekilliği düştü.

21.02.2017Haber
Son dakika: Figen Yüksekdağın milletvekilliği düştü

Son dakika: Figen Yüksekdağ'ın milletvekilliği düştü

HDP Eş Genel Başkanı ve Van Milletvekili Figen Yüksekdağ'ın, milletvekilliği düştü. Bahçekapılı, Anayasanın 76. maddesi kapsamında milletvekili seçilmeye engel bir suça ilişkin olan ve Anayasanın 84. maddesi 2. fıkrası gereğince bilgiye sunulan kesinleşmiş mahkeme kararı okunduğu için, Yüksekdağ'ın milletvekilliğinin düştüğünü duyurdu.

21.02.2017Gündem
AİHMdeler

AİHM'deler

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın tutukluluk hallerinin sona erdirilmesi için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvuru yapıldı.

20.02.2017Gündem
HDP,  AİHMe başvurdu

HDP, AİHM'e başvurdu

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’ın devam eden tutukluluk durumları için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvuru yapıldı.

20.02.2017Gündem
Selahattin Demirtaş tahliyesini istedi

Selahattin Demirtaş tahliyesini istedi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden, Diyarbakır 8'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği dilekçede tahliyesini istedi.

15.02.2017Gündem
‘Siyasi alan’dan 142 yıl isteniyor

‘Siyasi alan’dan 142 yıl isteniyor

DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturmada tutuklanan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş hakkında 142, Figen Yüksekdağ hakkında ise 83 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

17.01.2017Gündem
İşte Demirtaş ve Yüksekdağ’a istenen ceza

İşte Demirtaş ve Yüksekdağ’a istenen ceza

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamelere göre, Selahattin Demirtaş hakkında 142, Figen Yüksekdağ hakkında ise 83 yıla kadar hapis cezası istendi. Edinilen bilgilere göre, terör operasyonları kapsamında gözaltına alınıp ifadeleri alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkındaki iddianameler hazırlandı. Demirtaş hakkında hazırlanan iddianamede, Demirtaş’ın PKK/KCK terör örgütünün yöneticisi olduğu, bu kapsamda örgütün ‘siyasi alan merkezi sorumlusu’ olarak faaliyetlerini yürüttüğü, ayrıca değişik tarihlerde katıldığı örgütün yasama organı konumunda olan DTK içerisinde de yönetici sıfatıyla hareket ederek eylem ve işlemlerde bulunduğu belirtildi.

17.01.2017Haber
HDP lideri Demirtaşa 142, Yüksekdağa 83 yıl hapis istendi

HDP lideri Demirtaş'a 142, Yüksekdağ'a 83 yıl hapis istendi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş hakkında 142 yıla kadar, Figen Yüksekdağ hakkında ise 83 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

17.01.2017Gündem
Yeni yıl mesajları

Yeni yıl mesajları

Siyaset dünyasından yeni yıl mesajları...

31.12.2016Gündem
Yüksekdağ, cezaevinden ifade verdi

Yüksekdağ, cezaevinden ifade verdi

İZMİR’de katıldığı bir panelde terör örgütü propagandası yaptığı gerekçesiyle hakkında dava açılan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, cezaevinden SEGBİS sistemi üzerinden ifade verdi. İddianameyi kabul etmediğini söyleyen Figen Yüksekdağ, "Benim işim konuşmak, siyaset yapmak. Yaşanan çatışma ve çok trajik olaylara panelde ışık tutmaya çalıştım. Konuşmamın içeriğini çarpıtan bir anlayış var, niyeti görülmemiş" dedi.

26.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Tuhaf şeyler

Hangi birini neresinden düzelteceksin?

22.02.2017

Moskova’da Kürt toplantısı, hem de öyle bir günde ki

Dün, 15 Şubat’ta Moskova’da bir Kürt toplantısı düzenlendi.

15.02.2017

Oy kullanarak terörist, ya da darbeci olunur mu?

Anayasa değişikliği üzerine halk oylaması için 16 Nisan’da sandık başına beklenen 55 milyon küsur seçmen var, 3 milyona yakın da yurt dışında.

13.02.2017

“Evet” deme özgürlüğü mü?  

Hükümet yeni bir Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) radyo ve televizyonlara taraflı yayın yapma nedeniyle ceza verme yetkisini iptal etti.

9.02.2017

AKP’de referandum sonrası kabine değişikliği ve kongre

Rıdvan Dilmen’in Arda Turan’ı çağırarak sosyal medyada başlattığı “Sen de var mısın?” kampanyası önce pek sevildi.

5.02.2017

Önümüzdeki iki güne dikkat

Tesadüf mü sayarsınız bilmem ama önümüzdeki iki gün hem Türkiye'de hem dünyada köklü değişimlerin başlangıcı olacak.

17.01.2017

Son Başbakan

Öncelikle söyleyelim, Başbakan Binali Yıldırım pek etkilenmiyor bu “Son başbakan” takılmalarından, kompleks de yapmıyor.

10.01.2017