EKSTRA
MENÜ

Figen Yüksekdağ

Figen Yüksekdağ haberleri sayfasında güncel ve son dakika Figen Yüksekdağ hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 966 Figen Yüksekdağ haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Figen Yüksekdağ Haberleri

Gaziantepde katliam

Gaziantep'de katliam!

Gaziantep'in merkez Şahinbey İlçesi'nde sokakta yapılan düğünde kalabalığın arasına karışan canlı bomba terörist, üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirdi. Gaziantep Valiliği, patlamada hayatını kaybedenlerin sayısını 51, yaralıların sayısını ise 69 olarak açıkladı. Yaşamını yitirenlerin çoğunun kadın ve çocuk olduğu belirtiliyor. Yaralıların tedavisi sürüyor. Saldırıda terör örgütü IŞİD şüphesi değerlendiriliyor. Başsavcılığın açıklamasında olay yerinde parçalanmış canlı bomba yeleği bulunduğu belirtildi. Katliamda yaşamını yitirenlerden 41'inin kimliği belirlendi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı bomba ile ilgili olarak, "12-14 yaşlarında canlı bomba patladı ya da patlatıldı" dedi. Yaşamını yitirenlerden 40 kişinin cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

21.08.2016Gündem
Figen Yüksekdağ: Demokratik Suriye Güçleri Menbiç’te harekatı devam ettirecekler

Figen Yüksekdağ: Demokratik Suriye Güçleri Menbiç’te harekatı devam ettirecekler

HDP EŞ Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Menbiç’in IŞİD’den kurtarılmasına ilişkin "Menbiç’in IŞİD’den temizlenmesi ve Demokratik Suriye Güçleri tarafından IŞİD’e karşı başlatılan harekatın devam ediyor oluşu, Menbiç’in IŞİD’den temizlenmesi ve kurtarılması bu harekatın bittiği anlamına gelmiyor. Demokratik Suriye Güçleri harekatı devam ettirecekler" dedi.

16.08.2016Gündem
HDPli Yüksekdağ: Fason anayasa değişikliği olur

HDP'li Yüksekdağ: Fason anayasa değişikliği olur

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Korsan biçimlerde, HDP'den ve milyonlarca yurttaşın iradesinden kaçırarak yaptıkları anayasa, meşru bir anayasa değildir, olmayacaktır. Korsan, merdiven altı komisyonlarda yaptıkları anayasa da fason anayasa değişikliğidir" dedi.

16.08.2016Gündem
Demirtaş, Yüksekdağ ve Beştaş hakkında 5 ayrı iddianame

Demirtaş, Yüksekdağ ve Beştaş hakkında 5 ayrı iddianame

ADANA Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile Genel Başkan Yardımcısı, Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş hakkında, ’Terör örgütü propagandası yapmak’ ve ’Türkiye Cumhuriyeti devleti, hükümeti, yargı organları, askeri ve Emniyet Teşkilatı’nı alenen aşağılamak’ suçlarından 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle 5 ayrı iddianame hazırlandı.

14.08.2016Gündem
Yenikapı mitingi İtalyan basınında: İstanbul dünyayı korkuttu

Yenikapı mitingi İtalyan basınında: 'İstanbul dünyayı korkuttu'

FETÖ/PDYnin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından pazar günü Yenikapı'da milyonların katıldığı Demokrasi ve Şehitler Mitingi, İtalyan basınında da yankı buldu. Ülke basınında mitinge katılanların sayısının 5 milyon yerine genellikle 1 milyon olarak belirtilmesi dikkat çekti.

8.08.2016Dünya
Silahlarla değil oylarınızla kazanabilirsiniz

Silahlarla değil oylarınızla kazanabilirsiniz

HDP’lilerle bir araya gelen Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland, görüşme öncesi darbe girişimini kınarken ince bir mesaj verdi.

4.08.2016Dünya
Yüksekdağ: 15 Temmuz gününden sonra yaşananlar darbe zeminini ortadan kaldırmadı

Yüksekdağ: 15 Temmuz gününden sonra yaşananlar darbe zeminini ortadan kaldırmadı

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Askeri kurumların sivil siyasete bağlanması en doğru ve olması gereken yöntemdir ama sivil siyasetin de demokrasiye, demokratik bir programa bağlanması gerekir" dedi.

2.08.2016Gündem
Erdoğan miladı: Liderler de  dahil  hakaret davalarından vazgeçiyor

Erdoğan miladı: Liderler de dahil hakaret davalarından vazgeçiyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir defaya mahsus hakaret edenleri affedeceğini belirtmesi, halen süren yaklaşık 1.500 davayı ve çok sayıda soruşturmayı da etkileyecek. Yakın çevresine göre bu açıklamanın ilk adımını Cumhurbaşkanı hemen atacak ve siyasi liderler başta olmak üzere açtığı tazminat davalarını geri çekecek.

30.07.2016Gündem
Ne cunta, ne dikta

Ne cunta, ne dikta

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, darbeye karşı çıktıklarını belirtirken, “Darbeyi alaşağı etmek demokrasinin kazandığı anlamına gelmez. 4 darbe yaşandı ama hiçbir zaman demokrasi inşa edilemedi” dedi.

19.07.2016Gündem
Yüksekdağ: Darbe ürünü kurumlar dağıtılmalı

Yüksekdağ: Darbe ürünü kurumlar dağıtılmalı

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Bizler, Meclis'i bombalayan, halkın iradesini hiçe sayan bu darbeci zihniyetle ve anlayışla asla uzlaşmadık, uzlaşmayacağız ama bizler bu darbeciliği doğuran, var eden, büyüten ve koşullarını oluşturan iklim ve zeminle de uzlaşmayacağız" dedi.

19.07.2016Gündem
CHP ve HDP liderlerinin fezlekesi savcılıkta

CHP ve HDP liderlerinin fezlekesi savcılıkta

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 9 milletvekili hakkında hazırlanan 14 fezleke, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.

3.07.2016Gündem
Gelmezlerse zorla getirin

'Gelmezlerse zorla getirin'

DOKUNULMAZLIKLARIN kaldırılmasının ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında ‘terör örgütü propagandası’ suçlamasıyla başlatılan soruşturmada ifadesinin alınması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na talimat yazısı gönderdi.

2.07.2016Gündem
İfadeye çağrıldılar

İfadeye çağrıldılar

Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasının ardından muhalefet liderleri arasında ilk mahkeme çağrısı HDP eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’a gitti.

30.06.2016Gündem
Demirtaş ve Yüksekdağ ifadeye çağrıldı

Demirtaş ve Yüksekdağ ifadeye çağrıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Talimat Bürosu, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ı ifadeye çağırdı. İfadeye çağrıldığını doğrulayan HDP Eş Başkanı Demirtaş, ifadeye vermeye gitmeyeceğini söyledi.

30.06.2016Gündem
Yüksekdağ: gerilim siyasetinin bedelini halk ödüyor

Yüksekdağ: gerilim siyasetinin bedelini halk ödüyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, İsrail ile yapılan anlaşmaya değinerek, "Yürüttükleri çatışma ve gerilim siyasetinin bedelini halk ödüyor, yaptıkları anlaşmanın bedelini de halk ödüyor" dedi.

28.06.2016Gündem
Çilem Doğanın avukatından bu fotoğraf için açıklama

Çilem Doğan'ın avukatından bu fotoğraf için açıklama

Eşini öldürmekten 15 yıl hapis cezasına mahkum edildikten sonra 50 bin lira kefaletle tahliye edilen Çilem Doğan'ın (Karabulut) avukatı Ayanoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın ziyaretiyle ilgili açıklama yaptı. Ayanoğlu, "Müvekkilimin ve ailesinin hiçbir şekilde hiçbir siyasi partiyle bağı yok" dedi.

23.06.2016Gündem
Canlı bombanın cenazesine giden vekilin dosyası savcılıkta

Canlı bombanın cenazesine giden vekilin dosyası savcılıkta

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 9 HDP milletvekili hakkındaki 25 fezleke, Van Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı. Fezlekeler arasında, Ankara'daki terör saldırısını gerçekleştiren terörist için kurulan taziye çadırını ziyaret eden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk hakkında hazırlanan dosya da bulunuyor.

22.06.2016Gündem
Milletvekilleri dokunulmazlıkta söz artık yargının

Milletvekilleri dokunulmazlıkta söz artık yargının

Adalet Bakanlığı, TBMM tarafından iletilen 139 milletvekili hakkındaki 682 dosyanın tamamını ilgili savcılıklara gönderdi. Çeşitli suçlardan 152 milletvekili hakkında hazırlanan 799 dosya önümüzdeki günlerde açılacak

22.06.2016Gündem