EKSTRA
MENÜ

Fidan

Fidan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Fidan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 15.825 Fidan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Fidan Haberleri

Üniversiteler yanan ormanlar için fidan bağışlıyor

Üniversiteler yanan ormanlar için fidan bağışlıyor

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ve Medipol Üniversiteleri yanan ormanlar için fidan bağışı kampanyası başlattı.

31.07.2021Eğitim
Ciğerlerimiz yanıyor: Tuğba Özay tayına ağladı, Şahan Gökbakarın evi risk altında... Ünlü isimler TEMAyı bağış yağmuruna tuttu

Ciğerlerimiz yanıyor: Tuğba Özay tayına ağladı, Şahan Gökbakar'ın evi risk altında... Ünlü isimler TEMA'yı bağış yağmuruna tuttu!

83 milyon günlerdir yanan ormanına, telef olan hayvanına ve can kayıplarına ağlıyor. Türkiye’nin farklı noktalarında ardı ardına çıkan orman yangınları, söndürme çalışmalarına rağmen henüz kontrol altına alınamadı. Ünlü isimler de ülkenin yanan dört bir yanı karşısında üzüntülerini sosyal medyadan dile getirdi.

31.07.2021Magazin
İş dünyasından fidan seferberliği

İş dünyasından fidan seferberliği

Türkiye, birçok faklı noktada çıkan orman yangınlarını söndürmek için seferber olurken, yanan bölgelerin tekrar yeşillendirilmesi için Türk iş dünyası kaybedilen ormanlık alanlara fidan dikim kampanyası başlattı.

31.07.2021Ekonomi
Uzmanlar piknikçileri uyardı: Aman dikkat

Uzmanlar piknikçileri uyardı: Aman dikkat

Türkiye yanan ormanlarına ağlarken, yeni acıların yaşanmaması için de uzmanlar vatandaşlara çağrı yaptı: “Mangal yapmayın, ateş yakmayın, sigara izmaritlerini yere atmayın, tarımsal alanlarda anız yakmayın. Dikkat edilmezse piknik yapacak alan bulamazsınız.”

31.07.2021Gündem
TEMA Vakfı fidan bağışı katılım ekranı: Fidan bağış ücreti ne kadar Manavgat ve tüm ormanlar için OGM ve TEMA fidan bağışı nasıl yapılır

TEMA Vakfı fidan bağışı katılım ekranı: Fidan bağış ücreti ne kadar? Manavgat ve tüm ormanlar için OGM ve TEMA fidan bağışı nasıl yapılır?

TEMA Vakfı fidan bağışı kampanyası başlattı. Birçok ilde yaşanan orman yangınlarının ardından başlatılan kampanya ile TEMA Vakfı ağaçlandırma fidan dikim başvurusu "https://www.tema.org.tr/anasayfa" internet sitesi üzerinden "Bağış Yap" ekranı ile gerçekleşecek. TEMA Vakfı sosyal medya hesabından 30 Temmuz saat 12:00'da tekrar ağaçlandırılma kampanyasının başlatılacağını bildirdi. "Hep birlikte, yaşamı da umudu da yeniden yeşerteceğiz!" sloganı ile başlatılan TEMA fidan kampanyasına vakfın internet sitesi üzerinden katılım sağlanacak. TEMA Vakfı gönüllüsü olmak isteyenlerin de kayıt formunu doldurması gerekecek. Orman Genel Müdürlüğünün (OGM) ise 'Geleceğe Nefes' isimli fidan sahiplendirme internet sitesi üzerinden halihazırda ekilmesi planlanan fidanların isme özel sertifikalandırılmasına devam ediyor. Peki, TEMA Vakfı fidan bağışı nasıl yapılır? İşte, TEMA Vakfı fidan bağışı kampanyası katılım ekranı ve fidan ücreti hakkında ayrıntılı bilgiler...

30.07.2021Gündem
Galatasaray ve Fenerbahçeden anlamlı hareket Orman yangınlarına duyarsız kalmadılar

Galatasaray ve Fenerbahçe'den anlamlı hareket! Orman yangınlarına duyarsız kalmadılar

Fenerbahçe Kulübü, son günlerde yaşanan orman yangınları sebebiyle 19 bin 70 fidan dikeceğini duyurdu. Galatasaray Kulübü de 9709 fidan ile TEMA Vakfı'nın kampanyasına destek verdi.

30.07.2021Futbol
İBB, 1 milyon 85 bin adet fidan dikecek

İBB, 1 milyon 85 bin adet fidan dikecek

İstanbul Büyükşehir Belediye(İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB ve iştirakler adına yangın bölgelerine 1 milyon 85 bin adet fidan dikeceklerini açıkladı.

30.07.2021Gündem
Türk Telekom’dan 100 bin fidan

Türk Telekom’dan 100 bin fidan

Türk Telekom, toplumsal sorumluluk anlayışıyla, başta Antalya’nın Manavgat ilçesinde olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde çıkan yangınlarda yok olan ormanlarımıza yeniden hayat vermek için fidan bağışı seferberliği başlattı. Türk Telekom Grubu çalışanları, bayileri ve tüm iş ortakları adına Tarım ve Orman Bakanlığı’na 100 bin fidan bağışlıyor. Türk Telekom çalışanlarının gönüllülük esasıyla bir araya gelerek oluşturdukları Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi (TTAKE) de AFAD ile bölgedeki yardım çalışmalarına katılıyor.

30.07.2021Teknoloji
Son dakika... Dev şirketler yangın bölgeleri için harekete geçti

Son dakika... Dev şirketler yangın bölgeleri için harekete geçti

Orman yangınları ile mücadele devam ederken şirketler de yardım kampanyaları ile mücadeleye destek olmaya başladı. Türkiye'nin önde gelen zincir marketleri bölgede ihtiyaç duyulan malzemelerin tedarik edileceğini açıklarken, TOBB maddi yardımda bulunulacağını, TİM ve TESK de ağaçlandırma kampanyaları başlatılacağını ifade etti.

30.07.2021Ekonomi
Pınar Altuğdan sert tepki: Siz güzel vakit geçiriyor olabilirsiniz...

Pınar Altuğ'dan sert tepki: Siz güzel vakit geçiriyor olabilirsiniz...

Türkiye’nin dört bir yanında eş zamanlı başlayan yangınlar, herkesi üzerken, ünlüler de bu yangınlara sessiz kalmadı. Yılmaz Erdoğan, Sibel Can, Murat Boz, Cüneyt Arkın, Ajda Pekkan, Yalın gibi birçok ünlü isim yangınlarla mücadele eden tüm gönüllülere ve kamu görevlilerine destek oldu. Ünlü oyuncu Pınar Altuğ ise Türkiye'nin farklı bölgelerinde çıkan yangınlara rağmen sosyal medyadan eğlenceli paylaşımlarda bulunan ünlülere sert çıktı.

30.07.2021Magazin
Son dakika: Yangında THK uçakları kullanılmadı iddiasına Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirliden net yanıt

Son dakika: 'Yangında THK uçakları kullanılmadı' iddiasına Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den net yanıt!

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, 'Orman yangınlarında THK uçakları kullanılmadı' iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Pakdemirli, "Eksik müdahale yok. Coğrafyaya göre uçak değil helikopterlerin daha faydalı olacağı düşünülmüş, zamanla uçaklar filoya katılmış. THK ile sorunumuz yok, olmaz da. Bu uçak uçabilecek kapasitede değil, uçsa dahi performans verebilecek kapasitede yok." ifadelerini kullandı. Orman yangınlarına müdahale ile ilgili detayları paylaşan Pakdemirli, 3 uçak, 9 İHA, insansız helikopter, 1 su tankı, 38 helikopter, 680 arazöz, 55 iş makinesi ve 4 bin personelle yangınla mücadele edildiğini belirtti. Bakan Pakdemirli, orman yangınlarıyla mücadelede iyiye gidiş olduğunu vurguladı ve 57 yangının kontrol altına alındığını açıkladı.

30.07.2021Gündem
Bakanlar, yangınla mücadelede son bilgileri paylaştı

Bakanlar, yangınla mücadelede son bilgileri paylaştı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu Türkiye'nin çeşitli noktalarında etkili olan yangınlar ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli, 'İyiye gidiş var, 57 yangın kontrol altında.' dedi. Pakdemirli 3 uçak, 9 İHA, insansız helikopter, 1 su tankı, 38 helikopter, 680 arazöz, 55 iş makinesi ve 4 bin personelle yangınla mücadele edildiğini belirtirken, 'Yangından zarar görenlerin kredi borçlarını erteleyeceğiz.' dedi. Pakdemirli ayrıca, 'Eksik müdahale yok. Coğrafyaya göre uçak değil helikopterlerin daha faydalı olacağı düşünülmüş, zamanla uçaklar filoya katılmış. THK ile sorunumuz yok, olmaz da. Bu uçak uçabilecek kapasitede değil, uçsa dahi performans verebilecek kapasitede yok.' ifadelerini kullandı.

30.07.2021Haber
Türk futbolu orman yangınları için tek yürek Kulüpler ve futbolculardan anlamlı kampanyalar...

Türk futbolu orman yangınları için tek yürek! Kulüpler ve futbolculardan anlamlı kampanyalar...

Ege ve Akdeniz bölgesini etkisi altına alan ve büyük can ve mal kayıplarına yol açan orman yangınları için Türk futbolundan anlamlı kampanya... TFF'nin ardından Göztepe fidan bağışı için kampanya başlatırken, Fenerbahçeli futbolcular da büyük felakete duyarsız kalmadı.

29.07.2021Futbol
Türkiye Futbol Federasyonundan sarı ve kırmızı kart sayısı kadar fidan desteği

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan sarı ve kırmızı kart sayısı kadar fidan desteği

Türkiye Futbol Federasyonu, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada bu sezon görülen sarı kart için 1, kırmızı kart içinse 5 adet fidan dikerek TFF Orman Projesi'ni hayata geçireceğini belirtti.

29.07.2021Futbol
Son dakika: Artvin Arhavideki selden yeni görüntü ortaya çıktı Mahsur kalan çift hayata böyle tutundu

Son dakika: Artvin Arhavi'deki selden yeni görüntü ortaya çıktı! Mahsur kalan çift hayata böyle tutundu

Artvin'in Arhavi ilçesinde meydana gelen sel felaketinde zemin katta oturan ve evleri suyla dolan Mustafa ve Fatma Töngel çifti komşularının sarkıttığı iple hayata tutundu. Dehşeti yaşayan karı koca balkona çıktığında komşularına el salladı.

25.07.2021Gündem
Gurbetçinin ilk hasadı toplamaya başladı

Gurbetçinin ilk hasadı toplamaya başladı

Almanya’da yaşayan Muzaffer Bilkoç (55) geçen yıl Antalya’nın Alanya ilçesinde 3 dekarı örtü altı, toplam 15 dekara passiflora (çarkıfelek meyvesi) bahçesi kurdu. Bilkoç’un bu yıl ilk hasadını yaptığı ürünler kalitesine göre kilosu toptan 40 ila 75 lira arasında alıcı bulurken, market fiyatı ise yaklaşık 100 lira oldu. Muzaffer Bilkoç, “Verimli bir sezon olacak” dedi.

25.07.2021Avrupa
Passiflora yetiştirmek için Türkiye’ye döndü

Passiflora yetiştirmek için Türkiye’ye döndü

Almanya’nın Stuttgart şehrinin Markdorf kabasında yaşayan, inşaat işi ve sendika başkanlığı yapan Muzaffer Bilkoç, passiflora yetiştirmek için Türkiye’ye geldi.

25.07.2021Ekonomi
Dünya İsrail kökenli Pegasusu konuşuyor Casus yazılım Türkiye’ye de sızmış

Dünya İsrail kökenli Pegasus'u konuşuyor! Casus yazılım Türkiye’ye de sızmış

İsrailli teknoloji şirketi NSO Group’un geliştirdiği “Pegasus” adlı casus yazılımının hükümetler tarafından aktivistler, gazeteciler, iş insanları ve siyasetçileri izlemek için kullanıldığı öne sürüldü. Türkiye’den de isimlerin telefonlarının takip edildiği ve hatta Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili dava sürecini takip eden başsavcının telefonunun da izlendiği belirlendi.

20.07.2021Dünya
Ukraynada yakalanan FETÖ üyesi iki öğretmen hakim karşısında

Ukrayna'da yakalanan FETÖ üyesi iki öğretmen hakim karşısında

FETÖ'nün yurtdışı eğitim sorumluları hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Ukrayna'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen örgütün Irak öğretmenlerinde Salih Fidan, "Bu örgütün gerçekten çok kötü işler içinde olduğunu anladım. Böyle bir örgüt ile ilişkili olduğum için çok pişmanım" dedi. Yine Irak'ta Fizik öğretmenliği yaptığını söyleyen sanık Samet Güre ise, "Terör kelimesi ile anılmak istemiyorum. Emniyet güçleri bizi aldığında, kibar davrandılar, korktuğumuz gibi olmadı" diye konuştu.

16.07.2021Gündem

Yaban mersini üreticisine servet kazandırıyor

Türkiye'de en fazla yaban mersini üretilen illerden Bursa'da yıllarca atıl kalan arazilerine yaban mersini diken üreticiler, dönüm başı 50-60 bin lira kazanç sağlıyor.

16.07.2021Ekonomi
Tatilde doğayla buluşma fırsatı

Tatilde doğayla buluşma fırsatı

Bu yıl pandemi nedeniyle hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimle derslerine devam eden 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen için yaz tatili başladı. Okul öncesinden lise son sınıfa kadar tüm öğrenciler zorlu bir yılı geride bıraktı ve 6 Eylül’de başlayacak yeni eğitim öğretim yılında arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşacakları günü iple çekiyor.

15.07.2021Eğitim
Abdulkadir Selvi: Yeni 15 Temmuzlar olmaması için

Abdulkadir Selvi: Yeni 15 Temmuzlar olmaması için

27 Mayıs gecesi darbeciler Çankaya Köşkü’nü basınca Cumhurbaşkanı Celal Bayar, tabancasını çekip direnmek istemiş ama “Çok kan dökülür” endişesiyle silahı kendi şakağına dayamıştı.

15.07.2021Gündem
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Filistin mesajı İsrailin zulmüne sessiz kalmayacağız

Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Filistin mesajı! 'İsrail'in zulmüne sessiz kalmayacağız'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasındaki görüşmede, Türkiye ile Filistin ilişkilerini güçlendirecek adımlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşmesinde, İsrail'in Filistin'deki zulümlerine sessiz kalmadıklarını ve kalmayacaklarını vurguladı.

10.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mahmud Abbas arasındaki kritik görüşme sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mahmud Abbas arasındaki kritik görüşme sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Vahdettin Köşkü'ndeki kabul basına kapalı olarak 1 saat sürdü. Ardından heyetlerarası görüşmeye geçildi. Basına kapalı olarak gerçekleşen heyetlerarası görüşme de yaklaşık 1 saat sürdü.

10.07.2021Gündem
Eski haline döndürülmeye çalışılan Gümüşhanedeki Dipsiz Göl, berraklığına kavuşamadı

Eski haline döndürülmeye çalışılan Gümüşhane'deki Dipsiz Göl, berraklığına kavuşamadı

Gümüşhane’nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan ve eylem planı kapsamında eski haline döndürülmeye çalışılan, Buzul Çağı’ndan kalma 12 bin yıllık Dipsiz Göl, berraklığına kavuşamadı. Çamurlu haliyle göl, eski dokusundan uzak görünüme büründü. Jeoloji mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, "Kazı yapıldığı için gölü besleyen drenaj ve taban bozuldu. Her yağmurda göldeki hareketlilikte su bulanıp çamurlu görünecek. Doğallığı ile fauna ve florasını kaybeden gölün eski haline dönmesi çok zor" dedi.

9.07.2021Haber
Görenler şaşkınlığını gizleyemiyor Dipsiz Gölden eser yok

Görenler şaşkınlığını gizleyemiyor! Dipsiz Göl'den eser yok

Gümüşhane’nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan ve eylem planı kapsamında eski haline döndürülmeye çalışılan, Buzul Çağı’ndan kalma 12 bin yıllık Dipsiz Göl, berraklığına kavuşamadı. Çamurlu haliyle göl, eski dokusundan uzak görünüme büründü. Jeoloji mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, "Kazı yapıldığı için gölü besleyen drenaj ve taban bozuldu. Her yağmurda göldeki hareketlilikte su bulanıp çamurlu görünecek. Doğallığı ile fauna ve florasını kaybeden gölün eski haline dönmesi çok zor" dedi.

9.07.2021Gündem
Kırkpınara ilk günde 650 güreşçi kayıt yaptırdı

Kırkpınar'a ilk günde 650 güreşçi kayıt yaptırdı

660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde mücadele edecek pehlivanların kayıt işlemleri devam ediyor.

8.07.2021Diğer
Öldürülen çevreci çift için duygusal adım

Öldürülen çevreci çift için duygusal adım

TEMA Vakfı, Antalya'nın Finike ilçesinde kızılçam ve sedir ormanlarındaki mermer ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan ve yaşadıkları dağ evinde öldürülen Ali Ulvi- Aysin Büyüknohutçu çifti için Gaziantep'in Kızılin bölgesinde orman oluşturmak için kampanya başlattı.

6.07.2021Gündem
Serenay Sarıkayaya çok özel iki hediye

Serenay Sarıkaya'ya çok özel iki hediye

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Magazin dünyasından kısa haberler...

4.07.2021Magazin
Bilecikte apartman bahçesinde kazı 8 bin 500 yıllık... Hepsi bulundu

Bilecik'te apartman bahçesinde kazı! 8 bin 500 yıllık... Hepsi bulundu

Bilecik'te apartman bahçesinin Batı Anadolu'da ilk yerleşim yerlerinden biri olduğu ortaya çıktı. Başlatılan kazıda 2 yıllık çalışmalar sonucu 8 bin 500 yıllık olduğu değerlendirilen 11 insan iskeleti, aynı döneme ait 3 delikli müzik aleti ile siyez buğdayı, gernik buğdayı, ekmeklik ve makarnalık buğday, arpa, mercimek ile kara burçak gibi tohum kalıntıları bulundu.

3.07.2021Gündem
Bilecikte apartman bahçesinde kazı

Bilecik'te apartman bahçesinde kazı!

Bilecik'te apartmanın bahçesindeki Batı Anadolu'da ilk yerleşim yerlerinden biri olduğu ortaya çıkan kazı alanında, 2 yıllık çalışmalar sonucu 8 bin 500 yıllık olduğu değerlendirilen 11 insan iskeleti, aynı döneme ait 3 delikli müzik aleti ile siyez buğdayı, gernik buğdayı, ekmeklik ve makarnalık buğday, arpa, mercimek ile kara burçak gibi tohum kalıntıları bulundu.

3.07.2021Gündem
Son dakika: Diyanet 15 Temmuz genelgesi yayımlandı

Son dakika: Diyanet 15 Temmuz genelgesi yayımlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”yle ilgili yayımladığı genelgeye göre, tüm camilerde saat 00.13'te sela okunacak, şehitler için tüm camilerde hatim okunacak, cami bahçelerine 251 şehit için 251 fidan dikilecek.

1.07.2021Gündem
Son dakika... Selam Tevhid davasında karar MİT Başkanını ifadeye çağıran savcının cezası belli oldu

Son dakika... Selam Tevhid davasında karar! MİT Başkanı'nı ifadeye çağıran savcının cezası belli oldu

FETÖ'nün "Selam Tevhid" soruşturması kumpası davasında, usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcı hakkında karar açıklandı.

30.06.2021Gündem
Ceviz üreticileri ceviz ithalatını azaltmak için harekete geçti: Cari açığa ‘yerli ceviz’ çözümü

Ceviz üreticileri ceviz ithalatını azaltmak için harekete geçti: Cari açığa ‘yerli ceviz’ çözümü

Ceviz Üreticileri Derneği’nin amacının dünyanın en büyük ceviz pazarı olan Türkiye’de, üyeleri tarafından yüksek standartlarda üretilen lezzetli ve kaliteli ceviz miktarını arttırmak olduğunu belirten Erba Tarım kurucusu Ömer Ergüder, “250 milyon dolara yaklaşan cari açığa pozitif katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Türkiye genelinde dekar başına 200-250 kg olan ortalama ceviz verimini de 500-550 kilograma yükseltmeyi planlıyoruz” dedi.

30.06.2021Ekonomi
90 yaşındaki Osman Erol, 35 yılda 40 bin fidanı toprakla buluşturdu

90 yaşındaki Osman Erol, 35 yılda 40 bin fidanı toprakla buluşturdu

Çankırı'nın Kızılırmak ilçesi Hallaçlı köyünde oturan 90 yaşındaki Osman Erol, diktiği binlerce fidan sayesinde köyünün yeşil bir görüntüye kavuşmasına katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor.

28.06.2021Haber
Adalet Bakanı Gül, 1 milyondan fazla dosyanın mahkemelere gitmeden çözüme kavuştuğunu bildirdi

Adalet Bakanı Gül, 1 milyondan fazla dosyanın mahkemelere gitmeden çözüme kavuştuğunu bildirdi

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ceza uyuşmazlıklarında alternatif çözüm yöntemi olan uzlaştırmada çözüme kavuşturulan dosya sayısının 1 milyonu aştığını duyurdu.

24.06.2021Gündem
Çiftçi Kayıt Sistemine 2021 başvuru döneminde son haftaya girildi

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne 2021 başvuru döneminde son haftaya girildi

Sisteme başvurusunu 30 Haziran'a kadar yapmayan üreticiler desteklerden ve düşük faizli kredi uygulamalarından yararlanamayacak.

24.06.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Kuraklıkla mücadele ediyoruz

Bakan Pakdemirli: Kuraklıkla mücadele ediyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tunceli’ye yaptığı ziyarette, kuraklıkla mücadeleye değinerek, "Ülkemizde kuraklıkla mücadele ediyoruz. Tunceli’de de benzer durum söz konusu. Özellikle sonbahar dönemi için hibe tohum projesi de başlatıyor olacağız Tunceli özelinde. Ormancılık alanında 580 bin fidan dikeceğiz. Ama Tunceli’de 2 milyona yakın fidan üreteceğiz" dedi.

23.06.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sosyal medya da yangın kadar tehlikeli bir ortam

Bir taraf “PKK yaktı, teröristler yaktı” diye bağırıyor. Öbür taraf “Otel yapmak için yaktılar” diye bağırıyor.

31.07.2021

Uzaktan kumanda yetiştirilen 1200 ağacın hikâyesi

Benim çocukluğumda, özellikle ilkokul zamanlarında, fidan dikme seremonileri vardı. Her okul bir alanı belirler, tüm öğrencilerle beraber fidan dikilirdi.

31.07.2021

At ‘fav’a bekle

Bazı zamanlar vardır susarsın.

31.07.2021

CHP’nin başına operasyonla gelen tek isim

Zülfü Livaneli, gazeteduvar.com internet sitesinde İrfan Aktan’a 3 Temmuz 2021 günü verdiği röportajda, PKK’nın siyasi kolu HDP ile işbirliği yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu överken şunları söyledi: “Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve HDP’nin sağduyulu siyaseti Türkiye’ye iyiye doğru tarihi bir adım attırdı.”

9.07.2021

Tokyo 2020 Olimpiyatları’na Türk dokunuşu

Covid-19 sebebiyle ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları, 23 Temmuz itibariyle başlıyor. Küçük bir kız çocuğuyken ekrana kitlenmiş bir halde olimpiyat meşalesinin yanmasını ve ülkelerin seremoni kıyafetleriyle resmi geçiş yapmalarını dört gözle beklerdim.

26.06.2021