EKSTRA
MENÜ

Ferhat Pişmaf

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 20 haberi bulunmuştur.

Ferhat Pişmaf Haberleri

Kredi desteğiyle 120 bin koyuna ulaşıldı

Kredi desteğiyle 120 bin koyuna ulaşıldı

Ziraat Bankası’nın, küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla başlattığı ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ projesinde kredi ile sürüye katılan koyun sayısı 120 bin oldu.

2.03.2021Ekonomi
Ziraat Bankasının Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var projesi büyüyor

Ziraat Bankası'nın "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" projesi büyüyor

Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf "Proje, ülkemizin küçükbaş hayvan sayısının 80 milyon başın üzerine çıkarılmasına yönelik çalışmalara katkı sağlamayı ve her ilin küçükbaş hayvancılık potansiyelini kendi içinde değerlendirerek, oluşacak ekonomik değerin o ilde kalmasını hedefliyor" dedi.

1.03.2021Ekonomi
Çiftçiye ‘tasarruflu sulama’ kredisi

Çiftçiye ‘tasarruflu sulama’ kredisi

Geleneksel sulamanın toprağı yıprattığını söyleyen Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf, “Hem ülkemizin su kaynaklarının daha verimli şekilde kullanılmasına hem de çiftçilerimizin modern basınçlı sulama sistemlerini uygun koşullarla alabilmelerine katkı sağlamak amacıyla ‘Tasarruflu Sulama Kredisi’ni üreticilerimize sunuyoruz” diye konuştu.

27.01.2021Ekonomi
Ziraat Bankası’ndan Çiftçilere “Tasarruflu Sulama Kredisi”

Ziraat Bankası’ndan Çiftçilere “Tasarruflu Sulama Kredisi”

Ziraat Bankası, tarımsal sulamada modern basınçlı sulama sistemlerinin kullanımının yaygınlaştırılması ve su kaynaklarının daha verimli kullanılmasının sağlanması amacıyla çiftçiler için uzun vadeli Tasarruflu Sulama Kredisi’ni uygulamaya koydu.

26.01.2021Ekonomi
Ziraat Bankasından çiftçilere Tasarruflu Sulama Kredisi

Ziraat Bankası'ndan çiftçilere Tasarruflu Sulama Kredisi

Ziraat Bankası Tarımsal Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf "Hem ülkemizin su kaynaklarının daha verimli şekilde kullanılmasına hem de çiftçilerimizin modern basınçlı sulama sistemlerini uygun koşullarla alabilmelerine katkı sağlamak amacıyla Tasarruflu Sulama Kredisi'ni üreticilerimize sunuyoruz" dedi.

26.01.2021Ekonomi
Çiftçilere 202 milyar lira kredi desteği

Çiftçilere 202 milyar lira kredi desteği

Ziraat Bankası’nın tarım kredileri 2020 yılında yüzde 24 artarken, son 5 yılda tarımsal üreticilere kullandırdığı kredi hacmi 202 milyar TL’yi aştı.

21.01.2021Ekonomi
Küçükbaş hayvan varlığı Ziraat Bankasının katkılarıyla artıyor

Küçükbaş hayvan varlığı Ziraat Bankası'nın katkılarıyla artıyor

Küçükbaş hayvan varlığının artırılması kapsamında başlatılan "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" projesine 15 il katıldı. Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf "Projeden yararlanmak isteyen üreticilerimizin öncelikle asgari 100 baş koyun alabilecek kapasitede bir ağıla sahip olmaları, koyunlarını beslemek için mera kullanmaları ya da kaba yem ihtiyacının bir kısmını yetiştirmeleri gerekiyor" dedi.

11.10.2020Ekonomi
Bankalardan tarıma büyük destek

Bankalardan tarıma büyük destek

Türk bankacılık sektörünün tarıma sağladığı kredi desteği, temmuz sonu itibarıyla 121 milyar 832 milyon liraya yükseldi.

21.09.2020Ekonomi
Ziraat Bankasından damızlık sığır yetiştiricilerine destek

Ziraat Bankası'ndan damızlık sığır yetiştiricilerine destek

Ziraat Bankası Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf "Amacımız yurt içinde doğan dişi hayvanların mümkün olduğu kadar büyük kısmının hayatta ve üretimin içinde tutulmasını sağlamaktır. Kendi kaynaklarımızı bu şekilde koruyarak hayvan ithalatının sona erebileceğini, hatta ihracatçı konumuna geçebileceğimizi düşünüyoruz" dedi.

23.06.2020Ekonomi
Ziraat Bankasından küçükbaş hayvan varlığını artıracak iş birliği

Ziraat Bankası'ndan küçükbaş hayvan varlığını artıracak iş birliği

Banka, küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve küçükbaş hayvan varlığının artırılması amacıyla Tokat Valiliği ile "Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var" Projesi İş Birliği Protokolü imzaladı.

3.06.2020Ekonomi
Yerli üretim atağı

Yerli üretim atağı

2020 yılıyla birlikte, üreticilerle yatırımcıların önlerini daha rahat görebilmelerine imkan sağlayan bir finansman programının uygulanmasına adım adım başladıklarını dile getiren Ziraat Bankası Tarım Bankacılığından Sorumlu Pazarlama Grup Başkanı Ferhat Pişmaf, “Bu finansman programı ile ülkemizin mevcut tarımsal üretim potansiyelini harekete geçirip, kaynakların daha etkin kullanılması, ithalatın azaltılarak yerli üretimin daha üst seviyelere çıkarılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

14.05.2020Ekonomi
Çiftçiye tedarik desteği

Çiftçiye tedarik desteği

Ziraat Bankası ve Migros çiftçiler için yeni bir protokole imza attı. Buna göre çiftçilerin tarım ve hayvancılık ürünleri Migros kanalıyla doğrudan tüketiciye ulaşacak. Çiftçiler ürünlerinin bedellerini vade beklemeden Ziraat Bankası’ndan alacak.

13.05.2020Ekonomi
Ziraat Bankası ve Migros’tan çiftçiye büyük destek

Ziraat Bankası ve Migros’tan çiftçiye büyük destek

Çiftçilerin tarım ve hayvancılık ürünlerini Migros kanalıyla doğrudan tüketiciye ulaştırırken bedellerini de peşin alabilmelerini sağlamak üzere Migros ile Ziraat Bankası önemli bir iş birliğine imza attı.

12.05.2020Ekonomi
Üreticiye 62.3 milyar TL’lik destek

Üreticiye 62.3 milyar TL’lik destek

Ziraat Bankası olarak hem ürün ve hizmetleri günün gereklerine uygun olarak sürekli yenilediklerini hem de yeni uygulamalar geliştirdiklerini belirten Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf, “Tarım sektöründeki müşterilerimizin sayısı 2 milyonun üzerinde. Bankamızca kredi kullandırılan üretici sayısı ise 700 bine yaklaştı. Üreticimize kullandırdığımız krediler nisan ayı itibariyle 62.3 milyar TL’ye ulaştı” diye konuştu.

14.05.2019Ekonomi
Ziraat Bankasının Seracılık Kredi Paketine büyük ilgi

Ziraat Bankası'nın Seracılık Kredi Paketi'ne büyük ilgi

Ziraat Bankası tarafından şubat ayında üreticilere ve yatırımcılara sunulan “seracılık kredi paketi” kısa sürede talep patlaması yaşadı.

9.05.2019Ekonomi
Genç çiftçileri eğitiyor

Genç çiftçileri eğitiyor

Geçen yıl Ziraat Bankası tarafından gençlerin tarıma olan ilgisini arttırmak, tarımsal üretim ve yatırım yapmayı öğretmek, eğitimli ve bilinçli genç çiftçiler yetiştirmek ve gençlere tarım alanında girişimcilik bilincini kazandırmak amacıyla hayata geçirilen Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi, süt sığırı yetiştiriciliğinden sonra seracılık eğitimlerine de başladı.

5.05.2019Ekonomi
Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Seracılık Eğitimlerine başladı

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Seracılık Eğitimleri'ne başladı

Ziraat Bankası tarafından 2018 yılında hayata geçirilen Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi, süt sığırı yetiştiriciliğinden sonra seracılık eğitimlerine de başladı.

3.05.2019Ekonomi
Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi büyüyor

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi büyüyor

Ziraat Bankası Tarım Politikaları Bölüm Başkanı Ferhat Pişmaf, Genç Çiftçi Akademisi'nin ilk mezunlarını vermeye başladığını söyledi.

22.02.2019Ekonomi
Ziraat Bankası sera kredilerinde yapı ruhsatı şartı kaldırıldı

Ziraat Bankası sera kredilerinde yapı ruhsatı şartı kaldırıldı

Yeni seralar kurulması ve atıl seraların ekonomiye kazandırılması amacıyla Ziraat Bankası çalışmalarına devam ediyor.

20.02.2019Ekonomi