EKSTRA
MENÜ

Ferah

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.277 haberi bulunmuştur.

Ferah Haberleri

ABDden Çine sert tepki: Bu tüm ülkelere hakarettir

ABD'den Çin'e sert tepki: Bu tüm ülkelere hakarettir

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin yönetiminin Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde uygulamaya koyduğu Ulusal Güvenlik Kanunu'nun bölgedeki hukukun egemenliğini "katlettiğini" ve bunun tüm ülkelere bir hakaret olduğunu vurguladı.

1.07.2020Dünya
Sular ne zaman gelecek 1 Temmuz İSKİ kesinti listesi

Sular ne zaman gelecek? 1 Temmuz İSKİ kesinti listesi

İstanbul'un bazı ilçelerinde çeşitli nedenlerle su kesintileri yaşanıyor. Su kesintilerinin yaşandığı bölgelerde ikamet eden ve bu durumdan etkilenen vatandaşlar, suların ne zaman geleceği konusunda bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, sular ne zaman gelecek? İşte, 1 Temmuz İSKİ kesinti listesi...

1.07.2020Gündem
Türkiyenin High-Tech hastanesi

Türkiye'nin High-Tech hastanesi

Koronavirüsten hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun adının verildiği Okmeydanı Hastanesi, son teknolojik cihazlarla donatıldı. Başhekim Gürbüz, bir kamu hastanesinde ilk kez kullanılan 5 görüntüleme cihazıyla radyoloji bölümlerinin Türkiye’nin en nadide servisi olduğunu söyledi.

27.06.2020Gündem
İstanbulda elektrik kesintisi yaşanıyor - İstanbulda elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul'da elektrik kesintisi yaşanıyor - İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'un Anadolu ve Avrupa Yakası'ndaki ilçelerinde elektrik kesintisi yaşanıyor. Kesintilerden etkilenen ilçelerde ve mahallelerde yaşayanlar, elektriklerin ne zaman geleceğine yönelik internetten araştırma yapıyor. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek?

25.06.2020Gündem
Türkiye Triatlon Federasyonu’na dev sponsor

Türkiye Triatlon Federasyonu’na dev sponsor

Türkiye Triatlon Federasyonu’nun ana sponsoru Oral-B oldu. Elektronik ortamda düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Procter&Gamble Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, yüzme, bisiklet ve koşuyu birleştiren bu spora, “Oral-B sponsorluğu ile Türkiye’de daha fazla görünürlük kazandırmayı istediklerini” ifade etti.

25.06.2020Diğer
Şarkıcı Ferah Zeydanın inanılmaz değişimi 70 kilo verdi

Şarkıcı Ferah Zeydan'ın inanılmaz değişimi! 70 kilo verdi

Genç şarkıcı Ferah Zeydan, mide küçültme ameliyatı ile 70 kilo verdi. Yeni haliyle çok mutlu olduğunu ifade eden Zeydan, hedefinin kısa zamanda 80 kilonun altına düşmek olduğunu söyledi.

17.06.2020Magazin
Şarkıcı Ferah Zeydan, mide küçültme ameliyatı ile 70 kilo verdi.

Şarkıcı Ferah Zeydan, mide küçültme ameliyatı ile 70 kilo verdi.

Yeni haliyle çok mutlu olduğunu ifade eden Zeydan, hedefinin kısa zamanda 80 kilonun altına düşmek olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl 2. Sayfa programına katılan genç şarkıcı, ameliyat sürecini anlatmıştı.

17.06.2020Magazin
İmamoğlundan taksicilerin açıklamasına yanıt

İmamoğlu'ndan taksicilerin açıklamasına yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da 5 bin taksiyi belediye olarak kiraya vereceklerini açıklamasının ardından gelen tepkiler üzerine yeni bir açıklama daha yaparak, "İstanbul halkının, taksi ihtiyacı olup olmadığına karar verecek makam, Bağcılar Oto Galerisi'ndeki birkaç taksi galericisi değildir. Sakın bizi başka şeylerle tehdit etmeye çalışmasınlar" dedi.

17.06.2020Ekonomi
Yaz mevsiminde koronavirüs riskine karşı nelere dikkat edilmeli

Yaz mevsiminde koronavirüs riskine karşı nelere dikkat edilmeli?

Tüm dünya için bu yaz diğer yazlardan çok farklı olacak. Sosyal mesafenin olduğu ve gerekli yerlerde maskenin takıldığı daha az sosyalleşeceğimiz bir yaz bizi bekliyor. Peki bu yaz nelere dikkat edeceğiz? Nerelerde maske takmak gerekir? Denize, havuza girecek miyiz? Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ferah Ece, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

17.06.2020Sağlık
Kadınlara dil öğretip yurtdışına gönderecekler

Kadınlara dil öğretip yurtdışına gönderecekler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Şanlıurfa’dayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

14.06.2020Ekonomi
Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi ilk hastalarını almaya başladı

Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi ilk hastalarını almaya başladı

Pandemi hastanesi olarak hizmet vermesi planlanan ve 35 günde restorasyonu tamamlanarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleştirilen Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi (Tarihi Hadımköy Askeri Hastanesi) ilk hastalarını almaya başladı. Tarihi hastanenin acil servisine son 24 saatte 15 hasta muayene olmaya geldi. Havadan drone ile görüntülenen hastaneye günlük 100 kişinin muayene için gelmesi bekleniyor.

9.06.2020Gündem
Reges, A Luxury Collection Resort & SPA, Çeşme’de Marriott farkı

Reges, A Luxury Collection Resort & SPA, Çeşme’de Marriott farkı

Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme Marriott International otel grubunun lüks otel kategorisindeki Luxury Collection markasının Türkiye’deki üçüncü oteli olarak 2019 yılının Haziran ayında Çeşme’de hizmete girdi.

9.06.2020Ekonomi
Türkiyenin ilk sanal gerçeklik galerisi Fi Art Gallery sanatseverleri bekliyor

Türkiye'nin ilk sanal gerçeklik galerisi 'Fi Art Gallery' sanatseverleri bekliyor

Koronavirüs salgını sürecinden etkilenen sanatçılar için farkındalık yaratan Türkiye'nin ilk sanal gerçeklik (VR) galerisi 'Fi Art Gallery', sanatseverler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

8.06.2020Keyif
Son dakika... Bakan açıkladı 47 havalimanı uçulabilir sertifikası aldı

Son dakika... Bakan açıkladı! 47 havalimanı uçulabilir sertifikası aldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "(Kovid-19) Daha önce sertifikasını alan 6 havalimanına ek olarak bugün itibari ile 47 havalimanı daha uçulabilir sertifikasını almaya hak kazandı" dedi.

5.06.2020Ekonomi
Logitechten evden daha verimli çalışmak için öneriler

Logitech'ten evden daha verimli çalışmak için öneriler

Logitech, öğrencilerin evde nasıl daha verimli çalışabileceklerine dair ipuçlarını paylaştı. Uygun çalışma ortamının ve doğru ekipmanın verimlilik üzerindeki olumlu etkilerini göz önüne alarak bir öneriler listesi hazırlayan şirket, öğrencilerin motivasyonunu artırmayı hedefliyor.

5.06.2020Teknoloji
Kısıtlamalar bitiyor... Ya sonra

Kısıtlamalar bitiyor... Ya sonra?

Koronavirüs kısıtlamalarının büyük bir bölümü yarın sona eriyor. AVM’leri doldurmaya devam edecek, restoran veya kafelerde saatlerce sohbet edecek miyiz? Sinema, tiyatro ve konserlere koşacak mıyız? Tokalaşma, sarılma, kucaklaşma, el öpme gibi alışkanlıklarımız rafa mı kalkacak? Bilim kurulu üyesinden öğrenciye, turizmciden emekliye; 19-81 yaş aralığındaki 100 kişiye eski alışkanlıklarını devam ettirip ettirmeyeceklerini sorduk.

31.05.2020Hürriyet Pazar
10 yıldır barınak yapıp, sokak hayvanlarını besliyor

10 yıldır barınak yapıp, sokak hayvanlarını besliyor

ŞIRNAK'ın Cizre ilçesinde, servis şoförlüğü yapan Mazlum Serim (30), 10 yıldır barınak yapıp sokak hayvanlarını besliyor. Kendisini sokak hayvanlarına adayan Serim, maaşının önemli bir kısmını da onlar için harcıyor.

30.05.2020Gündem
Rüyada sülük görmek ne anlama gelir Rüyada sülük toplamak ve öldürmek tabiri

Rüyada sülük görmek ne anlama gelir? Rüyada sülük toplamak ve öldürmek tabiri

Rüyada sülük görmek, bu rüyayı gören kişiler tarafından çokça araştırılmaktadır. Özellikle rüyanın tabiri ve bu tabirin olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğu çok araştırılır. Sizler için rüyada sülük görmenin ne anlama geldiğini ve rüyada sülük toplamak ile sülük öldürmenin tabirlerini sizler için derledik.

30.05.2020Rüya Tabirleri
Rüyada maydanoz görmek ne anlama gelir Rüyada maydanoz yemek ve ayıklamak tabiri

Rüyada maydanoz görmek ne anlama gelir? Rüyada maydanoz yemek ve ayıklamak tabiri

Genel olarak olumlu yönden ele alınan rüyada maydanoz görmek, görülen rüyaya bağlı olarak yorumlar değişkenlik göstermektedir. Birçok insan böyle bir rüya gördüğünde internet üzerinden yorumları incelemektedir. Peki, rüyada maydanoz görmek ne anlama gelir? Rüyada maydanoz yemek ve ayıklamak tabiri hakkında detaylar.

30.05.2020Rüya Tabirleri
Gaziantep lezzetleri fıstık gibi sertifikasıyla güven verecek

Gaziantep lezzetleri 'fıstık gibi' sertifikasıyla güven verecek

Dünyanın lezzet başkentleri arasında yer alan Gaziantep, Kovid-19 tedbirleri kapsamında "Fıstık gibi" sloganıyla hayata geçirilecek yeni dönemde hijyen ve bağışıklık sistemini güçlendiren lezzetlerle ön plana çıkacak. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Kentimize gelecek konuklar 'Fıstık gibi' sertifikasını görenler gönlü ferah şekilde yemeğini yiyecek. Bu sertifika, 'Bu lokantadaki yiyeceklerin bağışıklık sistemini güçlendiren alt yapısı var ve hijyen konusu üst düzeyde' anlamına gelecek. Proje kapsamında restoranda kullanılacak çatal, kaşık, tabak ve bıçak gibi tüm ürünler ultraviyole ışınlarla dezenfekte edilecek" dedi.

Müslüm Gürses kimdir Müslüm Baba hayatı, filmleri, şarkıları, sözleri ve eşi Muhterem Nur hakkında her şey

Müslüm Gürses kimdir? Müslüm Baba hayatı, filmleri, şarkıları, sözleri ve eşi Muhterem Nur hakkında her şey

Müslüm Gürses Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu nadide sanatçılardan bir tanesidir. Arabesk ve Fantezi müziğinin duayenlerinden bir tanesi olan Müslüm Baba bestelediği ve söylediği şarkıları ile binlerce kişinin kalbini fethetmiştir. Bu sayfamızda Müslüm Gürses kimdir sorusunun yanıtını bulmanıza yardımcı olacak olan Müslüm Gürses hayatı hakkında bilgiler ile birlikte, filmleri, sözleri, şarkıları, albümleri, babası, kardeşi ve gençliği hakkında tüm detayları bir araya getirdik. Bunlara ilave olarak çok sevdiği biricik eşi Muhterem Nur'un hayatı ve evlilikleri hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz.

25.05.2020Magazin
Diplomamı Lionel Richie’nin elinden aldım

Diplomamı Lionel Richie’nin elinden aldım

Dünyanın en prestijli müzik okullarından Berklee College of Music’te eğitim alan Bengisu, “Bir Dost Bulamadım” cover’ıyla müzikseverlere “merhaba” dedi. Dört farklı dilde şarkı söyleyen genç müzisyen, yıl içinde iki single daha yayınlamayı planlıyor.

23.05.2020Keyif
Bayram gerçek, tebrikler sanal

Bayram gerçek, tebrikler sanal!

Bayramda sokağa çıkma yasağı nedeniyle çoğu kimsenin aile büyükleriyle bir araya gelemeyeceğini hatırlatan Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferah Onat, sanal da olsa bayramlaşmanın önemini vurguladı. Onat, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle çocuklarına, torunlarına hasret olan aile büyükleri için onlara yanlarında olduğumuzu hissettirecek önerilerde bulundu.

22.05.2020Avrupa
Baharın enerjisini evinize de yansıtabilirsiniz

Baharın enerjisini evinize de yansıtabilirsiniz

Uzun süren kışın ardından, nihayet sabırsızlıkla beklediğimiz bahar geldi. Baharın gelmesiyle içimizdeki heyecanlar da yavaş yavaş uyanıyor. Kendimizi daha güçlü, daha enerjik hissedip, bu enerjimizi yaşadığımız mekanlara da yansıtmak istiyoruz. Peki, baharın enerjisini evlerimize nasıl yansıtabiliriz? İşte Mimar ve İç Mimar Eda Yürenk Odabaş’tan harika öneriler…

21.05.2020Dekorasyon
Çocuk odasında hangi renkler kullanılmalı İşte öneriler...

Çocuk odasında hangi renkler kullanılmalı? İşte öneriler...

Çocuk odası dekorasyonunda kullanılan renklerin çocukların psikolojik gelişimini etkilediğini belirten Mimar ve İç Mimar Eda Yürenk Odabaş, ailelere odada kullanılacak renk seçimi konusunda yardımcı olabilmek için fikirlerini sundu.

19.05.2020Dekorasyon
Orhan Gencebay: Çocuklarımıza sarılmayı çok özledik

Orhan Gencebay: Çocuklarımıza sarılmayı çok özledik

Çoğu evde 7 gün 24 saat bir arada olmanın verdiği sıkıntıyla ipler gerildi. Ama Orhan Gencebay ve Sevim Emre’nin evinde hâlâ tansiyon stabil, keyifler yerinde. 2 ayı aşkın süredir sokağa çıkmayan, çocuklarıyla görüşemeyen ünlü çiftin günleri nasıl geçiyor merak ettim; karantina günlerini, en çok özlediklerini ve bu olağanüstü günlerde sakin kalabilmelerinin sırrını Gencebay’a sordum.

19.05.2020Magazin
Rüyada Pire Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Pire Öldürmek Ve Temizlemek Tabiri

Rüyada Pire Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Pire Öldürmek Ve Temizlemek Tabiri

Rüyasında pire gören insanlar ne anlama geldiği konusunda internet üzerinden araştırma gerçekleştiriyor. Bu konuda rüya tabiri uzmanlarının dile getirdiği farklı yorumlar bulunmaktadır. Bu yorumlar özellikle rüyanın nasıl ve ne şekilde göründüğüne bağlı olarak farklılık yaratır. Peki rüyada pire görmek ne anlama gelir? Rüyada pire öldürmek ve temizlemek tabiri hakkında bilinmesi gereken detaylar.

18.05.2020Rüya Tabirleri
Rüyada Makarna Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Makarna Almak, Yapmak Ve Yemek Anlamı

Rüyada Makarna Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Makarna Almak, Yapmak Ve Yemek Anlamı

Rüyada makarna görmek pek çok kişi tarafından araştırılan ve yorumu merak edilen bir rüyadır. Rüyanın farklı alimler tarafından yorumlanması rüyanın anlamını da değiştirmiştir. Bu yazımızda rüyada makarna görmek, makarna yemek, makarna yapmak ve makarna dağıtmak gibi rüya tabirlerine ait detayları derledik.

18.05.2020Rüya Tabirleri
Rüyada Hortum Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Hortum Almak Ve Kesmek Tabiri

Rüyada Hortum Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Hortum Almak Ve Kesmek Tabiri

Rüyada hortum görmek, hem bir hava olayı olarak değerlendirilir hem de bir bahçe eşyası olarak yorumlanır. İkisinin de anlamı ve rüya yorumu benzerdir. Rüyasında hortum gören kişi, rüyanın ne anlama geldiğini merak eder ve rüya tabirlerine bakar. Bu yazımızda rüyada hortum görmek, hortum kesmek ve hortum çıktığını görmek şeklindeki rüya tabirlerini sizler için derledik.

18.05.2020Rüya Tabirleri
Rüyada Akarsu Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Akarsuda Balık Tutmak Ve Yüzmek Anlamı

Rüyada Akarsu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Akarsuda Balık Tutmak Ve Yüzmek Anlamı

Rüyada su görmek en fazla araştırılan rüya tabirlerinden birisidir. Özellikle rüyada görülen akarsu hakkında pek çok farklı yorum bulunmaktadır. Bu yazımızda rüyada akarsu görmek ve akarsuda yürümek, balık tutmak, yüzmek gibi rüya yorumlarının ne anlama geldiğini sizler için derledik.

18.05.2020Rüya Tabirleri
Son Dakika | Fatih Terimden 20 yıl önceki kendisine mektup

Son Dakika | Fatih Terim'den 20 yıl önceki kendisine mektup!

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Kupası şampiyonluğunun yıldönümünde 20 yıl önceki kendine bir mektup yazdı.

16.05.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Kendi evinin mimarı olmak

Herkes öncelikle kendi evinin mimarıdır bunda hemfikiriz. Çünkü o mekanda biz yaşıyoruz, neyi isteyip neyi istemediğimizi elbette biz bileceğiz, nerede uzun vakitler geçiriyoruz, hangi renk objeleri sevip hangi tarz konseptle bunları evimize yakıştırıyoruz biz biliyoruz.

4.07.2020

Arabalı konser, YKS, Hediyeler ve diğer güzel şeyler...

Bu haftaki yazının yolculuğu geçen cuma başladı. Kenan Doğulu’nun İstanbul’daki ilk arabalı konserini gerçekleştirdiği ana tanıklık etmesem olmazdı. Bu konser “yeni normal” olarak adlandırılan dönemin ilk etkinliği olması açısından da önemliydi.

2.07.2020

Kendi Küçük İçi Büyük: Hyundai i10

A (Mini) Segmentinin oyuncularından ve ülkemizde üretilen Hyundai i10’u test ettim. Dış görünümü ne kadar küçükse iç mekanı bir o kadar ferah olan tam bir şehirli otomobille tanıştım.

28.06.2020

Evden çalışma sürecinde motive edici dekorasyon önerileri

Hepimiz koronavirüs salgını nedeniyle evlerimize kapanmak zorunda kaldık. Bu süre zarfında işe gitmek durumunda olanların yanı sıra çalışmalarını evden sürdürenler de çoğunlukta.

27.06.2020

Havalimanları, uçaklar ve THY

Nihayet bir dönem neredeyse zamanımın çoğunu geçirdiğim uçaklara son sürat dönüş yaptım.

26.06.2020

Haziranın biri

Sanki hiçbir şey olmamış gibi, yaz geldi 1 Haziran’da.

22.06.2020

Macarların 'Sevr'inin 100. yılı

Birinci Dünya Savaşı kendilerinin de mecali tükenen galiplerin en acımasız biçimde mağlupları tarihten silme gayretiyle neticelendi. Almanya haklı olarak, savaşın baş sorumlusu görülüyordu.

21.06.2020

Canlı renkleri yaşadığımız mekanda kullanabilmek

Yaşadığımız mekanlarda sevdiğimiz renkleri görmek, o renk ile özdeşleşen objelerimizi sergilemek isteriz. Fakat seçimimiz olan renkler, canlı renkler ise? Elbette, sevdiğimiz renklerin nötr veya soft renkler olması gerekmiyor.

20.06.2020

Bozcaada Hakkında Her Şey…

İnsan kalabalığının henüz bastırmadığı, havaların sıcaktan bayıltmadığı haziran ayı veya rüzgarların dindiği, kalabalığın çekildiği, denizin ısındığı eylül aylarında Bozcaada’da olmak çok daha keyifli olacaktır düşüncesiyle çıkarım ben her yaz bu adanın yollarına… Sizlere de aynısını önererek başlamak isterim Bozcaada yazıma…

14.06.2020

Alaçatı bu yaz eski haline mi dönüyor?

Popüler plajların çoğu 19-20 Haziran’da açılıyor. Alaçatı’nın ise sakin ve gürültüsüz bir yaz geçireceği yorumları yapılıyor. Hatta “Köyün o ilk ve güzel haline geri döneceğiz” deniliyor. After kulüpler açılamayacağı için ev partilerinin çoğalacağı beklentisi de var. O zaman buyurun Alaçatı’yı bu yaz nelerin beklediğine...

7.06.2020

3 büyük şehir için sosyal mesafeli mekân önerileri

Yandaki iki fotoğraf, kısıtlamaların kalkmasının ardından İstanbul’un iki yakasında çekildi. Oysa kendimizi ve normalleşmeyi korumanın yolu sosyal mesafeden geçiyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de daha güvenli hissedeceğiniz adresler derledik, yeni normalin kent trendlerini uzmanlarıyla konuştuk.

6.06.2020

Hoş geldin yeni normal

Bugün itibariyle hayatımızın her alanında yeni ve farklı bir sayfa açıyoruz.

1.06.2020

Şeker gibi bayram zehir aracı olmasın

BİR aylık kutsal Ramazan bugün sona eriyor, yarın bayram. Bugünden başlayıp dört gün sokağa çıkma kısıtlaması var. Bugün 65 yaş ve üstündekilerde 12.00-20.00 saatleri arasında dışarı çıkış izni var. Ama evlere yakın yürümek, maske takmak, sağlık uzaklığını korumak koşuluyla.

23.05.2020

Çocuklarımıza sarılmayı çok özledik

Çoğu evde 7 gün 24 saat bir arada olmanın verdiği sıkıntıyla ipler gerildi. Ama Orhan Gencebay ve Sevim Emre’nin evinde hâlâ tansiyon stabil, keyifler yerinde. 2 ayı aşkın süredir sokağa çıkmayan, çocuklarıyla görüşemeyen ünlü çiftin günleri nasıl geçiyor merak ettim; karantina günlerini, en çok özlediklerini ve bu olağanüstü günlerde sakin kalabilmelerinin sırrını Gencebay’a sordum.

19.05.2020

Olan oldu artık, önümüzdeki gecelere bakalım

Eğlence ve gece hayatında kimse net bir şekilde önünü göremiyor, sadece bazı tahminler yapılabiliyor. Korona meselesi daha uzunca bir süre gündemimizde kalacağına göre, ihtimallerin üzerinden geçelim mi?

15.05.2020

Nur Yoldaş Efsanesi ‘İz Bırakanlar Vol.1’ ile Geri Döndü

Nur Yoldaş müzikseverlerin karşısına sürpriz bir projeyle çıktı. Sanatçı rock şarkılara yaptığı yepyeni yorumlarla dinleyiciye koleksiyonluk bir albüm hediye etti. Nur Yoldaş’ın sesini özleyenler albümde yeniden yorumlanan bu unutulmaz eserleri onun sesinden dinleme imkanı buldular. ‘İz Bırakanlar Vol.1’ 8 Mayıs’ta dinleyiciyle buluştu. Albümde ilk klip ise bir Cem Adrian klasiği olan ‘Ben Seni Çok Sevdim’ şarkısına çekildi.

14.05.2020