EKSTRA
MENÜ

Feng Shui

Feng Shui ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Feng Shui haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 338 Feng Shui haberi bulunmuştur.

Feng Shui Haberleri

Feng shui modası yayılıyor

Feng shui modası yayılıyor

Çin'de, yaklaşık 4 bin yıldan beri uygulandığı bildirilen ''Feng Shui'' yöntemleriyle evler dekore edilerek, şansın artırılabileceğine inanılıyor. ''Doğanın güçlerini ve enerjisini yönlendirme sanatı'' olarak nitelendirilen Feng Shui hakkında her şey, internetteki ''fengshui-tr.com'' adlı sitede yer alıyor.

15.07.2001Gündem
Beyoğlu’nun yükselen delikanlısı

Beyoğlu’nun yükselen delikanlısı

Müzik ve köşe yazılarından tanıdığımız arkadaşımız Kanat Atkaya, bundan böyle Galatasaray yazılarıyla da karşımızda olacak.

18.08.2001Kelebek
Herkes yoga çılgını oldu

Herkes yoga çılgını oldu

Tütsüler ve mumlar yakıldı, egzersiz yatakları sahile dizildi.
Güneş batarken, Fethiye'de deniz kenarında meraklılar biraraya gelip YogaFit yaptılar.

22.09.2001Spor Arena
Stattaki uğursuzluğa karşı Feng Shui uzmanı çağırdılar

Stattaki uğursuzluğa karşı Feng Shui uzmanı çağırdılar

İngiliz ligi takımlarından Cardiff'in Millennium Stadı açıldığından bu yana güney tarafındaki soyunma odasını kullanan takım maç alamıyor. Bu nedenle bir Feng Shui uzmanı, laneti kaldırmak için stada çağrıldı.

20.03.2002Dünya
Aşk Oyunlarıyla Onu Etkileyin

Aşk Oyunlarıyla O'nu Etkileyin

Seksi kokular, bitkisel bir yağ ile masaj... Partnerinizle sürpriz yapıp onunla harika bir gece geçirmek istiyorsunuz. Ancak nereden başlayacağınızı bir türlü karar veremediniz. Ona hissettirmeden hazırlayacağınız küçük aşk oyunlarıyla işe başlayabilirsiniz. Nasıl mı? İşte size partnerinizin beş duyu organına hitap edecek aşk dolu 13 öneri.

25.04.2002Aşk
Şirketler Feng shui ile vuruyor

Şirketler 'Feng shui' ile vuruyor

Japonya ve Hong Kong'ta şirketler 'feng shui' yöntemini kullanarak rakiplerini zor durumda bırakıyorlar. Rakiplerini alt etmek için 'feng shui' danışmanları istihdam ediyorlar. Financial Times Gazetesi, Feng Shui cemiyetinin lideri Raymond Catchpole'dan feng shui yöntemini Bill Gates üzerinde denemesini istedi.Catchpole'un çalışmasına göre Gates'in feng shui saldırılarından korunabilmesi için yeşil giymesi gerekiyor.

17.08.2002Gündem
İstanbul, yine Naturel’de buluşacak

İstanbul, yine Naturel’de buluşacak

Naturel 2002 Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali 21-24 Kasım tarihlerinde üçüncü kez düzenleniyor.

20.11.2002Kelebek
Alternatif tıp mucizesine dikkat

Alternatif tıp mucizesine dikkat

Dr.İnci Erkin, "Alternatif terapileri çaresiz insanlara mucize gibi gösteren kişilere karşı halkın dikkatli olması gerektiğini belirtiyor.

Lütfen çocuklar duysun

Lütfen çocuklar duysun

Bir ülke nasıl fethedilir? Kuvvetler ayrılığı ilkesinin üçüncü sacayağı; yasama, yürütme ve yargı ele geçince elbette. Peki ya beşinci kuvvet medya? Medyaya hakim olan değil bir ülke, tesbih taneleri gibi fethedeceği ülkeleri sıraya dizebilir. Medyaya hakim olan, dünyaya hakim olur. Peki ya beşinci kuvvet bilgi? Efendim? Bilgi mi dediniz? O da ne ki? Sizi gidi çok bilmiş, entel burjuvalar. Bilip de naa’pacaksınız? Bakın aşağıda bir ülkenin gelmişinin, geçmişinin ve de (şayet kaldı ise) geleceğinin nasıl ele geçirildiğine dair örnek bir olay okuyabilirsiniz. Ya da “Canım ne gerek var okumaya…” diyerek, siz yine bu akşam televizyonun başına geçip canlı (ya da kanlı) yayında olanları seyrederseniz, olacaklardan sorumu değilim ona göre.

14.04.2003Kelebek
Evde SIPA oh, ne harika

Evde "SIPA" oh, ne harika!

Son zamanlarda SPA'yı çok duyuyor, ama terim olarak nedir, tam anlamıyla neleri kapsar bilmiyoruz. Hal böyle olunca bu işi A'dan Z'ye araştıralım, öğrenelim, öğrenmeklede kalmayıp evde bizzat uygulayalım dedik.

‘Feng shui’ içeri negatif enerji dışarı

‘Feng shui’ içeri negatif enerji dışarı

Mimar Sevinç Ormancı beş yıldır ofisleri ve evleri dizayn ederken feng shui felsefesinden yararlanıyor. Beş bin yıllık Çin felsefesinin özünde 'pozitif' olmanın yattığını söyleyen Ormancı iş yaşamında feng shui ile 'başarıyı ve mutluluğu' yakalamanın püf noktalarını anlattı.

12.09.2003Gündem
Hint işi astrolog

Hint işi astrolog

Şebnur Kuran Balcı, yıllarca medya ve halkla ilişkiler sektöründe çeşitli görevlerde bulundu. Şu anda Hint astroloğu olarak çalışıyor. 2001 yılında Hint Astrolojisi Merkezi'ni kurdu. İnsanlar Balcı'ya iş, kariyer ve sağlık konularında başvuruyor. Birçok şirkete danışmanlık yapıyor. Balcı, yatırım kararı olmadan önce kendisine gelip danışan şirketler olduğunu söylüyor.

3.10.2003Gündem
38’de 1 olmak veya Mehmet Kuşman

38’de 1 olmak veya Mehmet Kuşman

2-8 Ekim 2003 tarihli Tempo dergisinde haber başlığı söyle idi: “Urartu Uygarlığı bekçi Kuşman’la yaşıyor”. İlgimi çekmişti. Haberin ilk cümlesi daha da dikkati çekici ve güzeldi: “Van’ın Çavuştepe beldesinde tek kişilik bir Urartu Uygarlığı yaşıyor.” Yazıyı dikkatle okuduktan sonra, Mehmet Kuşman hakkında bir yazı yazmak gereğini hissettim.

6.10.2003Gündem
Balayında doğan restoran

Balayında doğan restoran

Geçen yıl nisan ayında açılan Banyan, zamanla Nişantaşı'nın popüler restoranlarından biri oldu. Mekanın karı-koca sahiplerinden Aslı Pasinli "Buraya macerayı seven, değişik yemekler yemekten hoşlanan insanlar geliyor" diyor.

Masaj

Masaj

Refleksolojiden yüz ve boyun jimnastiğine, Su-Jok Terapisi'nden Kraniyosakral Terapi'ye, Tantra'dan Shiatsu,ya pek çok masaj tekniği, hem fiziksel, hem mental, hem de spiritüel şifa veriyor.

1.03.2004İyi Yaşam
Evdeki fazlalıklardan kurtul huzur bul

Evdeki fazlalıklardan kurtul huzur bul

İlkbahar, dünyanın her yanında hem yeni bir başlangıcı simgeler hem de temizliği hatırlatır. Uzmanlar, evin altını üstüne getirip, dolaplardaki, çekmecelerdeki kullanılmayan, giyilmeyen eşyaları atmanın ya da ihtiyacı olanlara vermenin insanı rahatlattığını ve huzur verdiğini kaydettiler.

14.04.2004Gündem
Fazlalığı at huzuru bul

Fazlalığı at huzuru bul

Almanya’da en çok satılan kitaplar arasında olan ‘Safrayı at! İyi hisset’in (Weg mit dem Ballast! Feel Good!) yazarı Frank R. Schwebke, kullanılmayan, giyilmeyen eşyaları atmanın ya da ihtiyacı olanlara vermenin insanı rahatlattığını ve huzur verdiğini söylüyor.

15.04.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Herşey eşlerin mutluluğu için

Haftasonlarını iple çekiyorum.

‘‘Ordaaa bir ormannn var uzaktaaa...’’

‘‘O ormaaan bizim ormanımııız...’’ değil tabii.

8.07.2001

Kitaplar ve ihtiyaçlarımız

Hayli zamandır kitaplardan söz etmek istiyorum. Fakat 2002 yılına girdiğimizden bu yana öylesine yoğun ve öylesine etkileyici olaylar meydana geliyor ki, öncelikle bunlarla ilgilenmek ve anlamaya çalışmak gerekiyor.

17.02.2002

Las Vegas kumarhaneleri internete karşı

Acaba bu kadar çok gezmemin nedeni 40 yaş sendromu olabilir mi? Bana sormayın çünkü bilmiyorum. Bildiğim eskisinden daha fazla gezenti ruhuna sahip olduğum. Yine Los Angeles'a geldim biliyor musunuz?

10.07.2003

Uyuz olur insan gayri ihtiyari

İyi güzel de, kadının taş gibi şarkıları var onları ne yapacağız?

19.09.2003

Trump ve Petronas mimarları İstanbul'da buluşuyor

İKİTELLİ'ye her gün TEM otoyolundan gelmek ruh sağlığı açısından ciddi bir tehlike.

13.02.2004