EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Feng Shui

Feng Shui ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Feng Shui haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 341 Feng Shui haberi bulunmuştur.

Feng Shui Haberleri

Feng Shui’de ne doğru ne yanlış

Feng Shui’de ne doğru ne yanlış?

Yaşam alanlarımızdaki enerjinin doğru yönlendirilmesi esasına dayanan Feng Shui, mekan yerleşimlerinde farklı sonuçlar yaratabiliyor. Feng Shui danışmanı Esra Koyuncu da, Evim dergisinin yeni sayısında bir okuma köşesini bu felsefedeki doğru ve yanlışlara göre düzenledi.

20.08.2006Kelebek
Perde koltuğa uyar mı korkusuna son

Perde koltuğa uyar mı korkusuna son

Koltuğunuzun rengine uygun perdeyi, duvarınızla uyumlu halıyı, nevresim takımınızın renk ve deseninin yatak odanızdaki berjere uyup uymayacağını mı merak ediyorsunuz? O zaman içinde Seray, Marshall gibi tanınmış markaların da yer aldığı, internetteki Ev Döşe dekorasyon merkezine bir göz atın.

4.08.2006Kelebek
Venedik aynaları geri döndü

Venedik aynaları geri döndü

Ayna, Sümerler’in camın yansımasını fark etmesiyle hayatımıza girdi. Artık hayatın vazgeçilmezleri arasında. El aynalarından devasa varak çerçeveli aynalara uzanan çeşitliliğiyle dekorasyonda farklılık yaratmak isteyenlerin sıklıkla kullandıkları aynalar, kullanıldıkları mekana ferahlık ve ışıltı sağlıyor. Bugünlerde en moda olan ise varak çerçeveli Venedik aynaları. Tabii tercihiniz minimalizmden yana ise metal, ahşap çerçeveli ya da çerçevesiz aynalar da kullanabilirsiniz.

3.02.2006Kelebek
Köpek yılı geliyor

Köpek yılı geliyor

29 Ocak’tan itibaren dünya, Çin takvimine göre köpek yılına giriyor. Astrologlara göre doğal afetlerle geçen horoz yılını geride bırakan dünyayı nispeten sakin bir dönem bekliyor, ancak bu sükunet dönemi fırtına öncesindeki sessizlik gibi de olabilir.

25.01.2006Dünya
Ev ve işyerinde enerjinin peşindeler

Ev ve işyerinde enerjinin peşindeler

Çin orijinli mekan seçme ve düzenleme öğretisi Feng Shui önce evlerimize girdi. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de birçok insan sadece evini değil işyerini de binlerce yıllık Çin öğretisinden yola çıkarak düzenlemeye başladı. Feng Shui artık fabrikalarda, tıp merkezlerinde, iş merkezlerinde de uygulama alanı buluyor. İş Kuleler, Sabancı Center gibi mekanlarda da Feng Shui uygulandığı anlatılıyor.

7.10.2005Kelebek
Dekorasyonda Feng Shui rüzgárı

Dekorasyonda Feng Shui rüzgárı

Yarın sona erecek İstanbul Lütfi Kırdar Rumeli Exhibition Center’daki İç Mimari & Dekorasyon 2005 Fuarı’nda dolu bir seminer programı var.

23.09.2005Gündem
Oğlunun tüm eşyası beyaz

Oğlunun tüm eşyası beyaz

Geçtiğimiz çarşamba günü ilk bebeği Preston Michael Spears Federline’ı dünyaya getiren popstar Britney Spears, hayatının en mutlu günlerini yaşıyor.

18.09.2005Kelebek
Hercai aşklar yılı

Hercai aşklar yılı

Çin astroloji takvimine göre 9 Şubat'tan itibaren dünya 'Horoz yılı'na girdi. Çalışkanlığın, kibirin ve tüyleri gibi renkli günlerin habercisi olan 'Horoz yılı' aynı zamanda, aniden alevlenen aşkların yılı olacak.

24.07.2005Aşk
Müşteriler stres olmasın diye bahşiş yasak

Müşteriler stres olmasın diye bahşiş yasak

Amerika’da bankacılık yapan Zeynep Hızıroğlu, kendi işyerini açmaya karar verince Türkiye’ye döndü ve bir spa açmak üzere kolları sıvadı. Türkiye’de ve Amerika’da estetisyen belgesi alan, birçok kursa katılan Hızıroğlu’nun 2002’de açtığı ‘Sefa Spa’ özellikle bekarlığa veda partileriyle büyük ilgi çekiyor.

2.06.2005Kelebek
Makyaj çantanızı detokslayın

Makyaj çantanızı detokslayın

Makyaj çantanız patlamış bir boya fabrikasına mı benziyor? işte size kutularında ufalanmış pudra parçalarından ve akmış parlatıcılardan kurtulma konusunda yol gösterecek ve yeni sezon ganimetlerine yatırım yapmanız için yardımcı olacak altı adım detoks programı. Bol bukleler ve kusursuz yüzler işte biz geliyoruz!!!

8.05.2005Makyaj
Evlenme teklifini diz çökerek yaptı

Evlenme teklifini diz çökerek yaptı

İngilizler, Prens Charles ile Camilla’nın önceki gün açıklanan düğün haberine odaklandı. Sarayda düğün hazırlıklarına başlanırken İngiliz basınında Charles ile Camilla’nın ilişkisi ele alan geniş haberler çıkıyor. Evlilik kararının açıklanmasından bir gün sonra ortaya çıkan en çarpıcı gerçeklerden biri Charles’ın evlenme teklifini Camilla’ya diz çökerek yapmış olması.

11.02.2005Dünya
Evlenme teklifini diz çökerek yaptı

Evlenme teklifini diz çökerek yaptı

Prens Charles ile Camilla’nın evlilik kararının açıklanmasının ardından Charles’ın, Camilla’ya evlenme teklifini diz çökerek yaptığı ortaya çıktı.

11.02.2005Kelebek
Hercai aşklar yılı başladı

Hercai aşklar yılı başladı

Çin astroloji takvimine göre 9 Şubat’tan itibaren dünya ‘Horoz yılı’na girdi. Çalışkanlığın, kibirin ve tüyleri gibi renkli günlerin habercisi olan ‘Horoz yılı’ aynı zamanda, aniden alevlenen aşkların yılı olacak.

10.02.2005Kelebek
Horoz yılı seferberliği

Horoz yılı seferberliği

Çin astroloji takvimine göre bugün dünya horoz yılına girdi. Horoz yılı için tedbir alanların sayısı hiç de az değil. Çiftler, horoz yılı gelmeden evlenmek için seferber oldu.

9.02.2005Kelebek
Horoz yılı seferberliği

Horoz yılı seferberliği

Çin astroloji takvimine göre bugün dünya horoz yılına girdi. İnişli çıkışlı olması beklenen horoz yılı için şimdiden tedbir alanların sayısı hiç de az değil. Çiftler, horoz yılı gelmeden evlenmek için, anne adayları bebeklerini sezaryenle doğurmak için seferber oldu. Geçmişteki horoz yıllarında Hitler iktidara gelmiş, Japonya’ya atom bombası atılmıştı.

8.02.2005Kelebek
En şık ve en hesaplı hediye mum

En şık ve en hesaplı hediye mum

Mum şimdi süslü, kokulu, rengarenk çeşitleriyle popüler bir ev aksesuvarı ve özel günlerde hayat kurtaran bir hediyelik. Son birkaç yılda, mumlar çok çeşitlendi. Jel mumlar, tea light’lar, kokulular, yüzen mumlar, dışı peluş, kadife kaplı ayaklı mumlar gibi pek çok değişik model çıktı ortaya.

3.02.2005Kelebek
Abdi İpekçi Caddesi alışverişten sonra gece hayatının da merkezi

Abdi İpekçi Caddesi alışverişten sonra gece hayatının da merkezi

Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’nin restoran ve cafe-barlarına her gün bir yenisi ekleniyor. Hepsinin de konsepti birbirine yakın. Özellikle hafta sonları sadece yemek için bile tüm mekanların kapısında sıra bekleyenlere rastlanıyor. Buna rağmen restoranların çoğu rezervasyon almıyor.

9.12.2004Seyahat

Yazar Sonuçları

Bitmeyen aşk Siyah&beyaz

Yeni ev koleksiyonlarında uzun zamandır hissetmediğim bir sadeleşme, azalma, düzleşme eğilimi fark ediyorum.

1.09.2006

Punk Shui: Evi tanınmayacak hale getirme sanatı

Feng Shui hadisesini bilenler vardır aranızda. "Evi toplayıp huzur bulma sanatı" diyeceğim; takipçilerinin elinden kurtulsam, çocukların ve kocasının arkasını toplamaktan bıkmış ev kadınlarından kurtulamayacağım.

4.08.2006

Türkler beton ve mermer sever

Binlerce kez yazılmış çizilmiştir.

Bir kere de ben yazsam herhalde kıyamet kopmaz:

25.07.2006

Evinizin belki de bir terapiste ihtiyacı var

Mekanlar biçimlenirken muhakkak bizden izler taşırlar. Aksi olduğunda içinde yaşamamız, üretmemiz, keyif almamız zorlaşır.

22.06.2006

Cahilim, bencilim, gururluyum

Ben bu muhabbetten hakikaten sıkıldım. O kadar sıkıldım ki, bu özrü kabahatinden büyük geyiğe sardıran bütün "sanatçı"ları, Kaan Ertem’in hiper kahramanı, güzel insan, gönül adamı Erkut Abi’ye havale etmek istiyorum.

5.04.2006

Yatak odalarında neler oluyor

Bu hafta evinizin en özel odasında, yatak odanızda geziniyoruz. Eğer bir değişiklik planlıyorsanız, şu üç ipucunu gözardı etmeyin:

30.03.2006

Biz duymuyoruz ama elektronik kirlilik bas bas bağırıyor ve bizi hasta ediyor

Pek çok şeyi görüyoruz ama duyamıyoruz. Hatta sırf bu yüzden birçok şeyi tamamen sessiz zannediyoruz. Belki de sesini duymadığımız için birçok şeye yeterince önem de vermiyoruz.

19.12.2005

Bir kadını dansa kaldırabilir misin Abdullah

ÖNCE CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in, Vatan’dan Devrim Sevimay’a yaptığı açıklamayı okuyalım:

‘AKP’nin çağdaş bir parti olduğunu söyleyenlere soruyorum: Tayyip Erdoğan ya da Abdullah Gül, bir balo düzenleyip bir kadını dansa kaldırabilir mi? Kaldıramaz. Peki böyle çağdaş parti olur mu?’

13.10.2005

Güzellik ve adalet önem kazanacak

Uyum, ahenk ve güzelliğin ön plana çıkacağı bir döneme giriyoruz.

22.09.2005

DYO reklamındaki nanomali

NANO bir önek... Küçücük, minnacık anlamına geliyor. Nano ölçeğinde de milyarda bir demek... Bilim adamları çalışırken çalışırken maddeyi çok küçük parçalara ayırdıklarında biyolojik, fiziksel ve kimyasal özelliklerinin değiştiğini fark ettiler.

17.09.2005

Uzakdoğu’da Feng Shui olmadan adım atmak yok

Bence siz de ‘feng shui’siz adım atmayın!

31.03.2005

Hedonist bilgiler ışığında horizontal haftasonu

Topesto ara sıra dünyanın en büyük güzelliğini yapıyormuş gibi havalarla bir kitap, bir film, işte ne bileyim bir dergi getirir, atar.

11.03.2005

Kokteyl ortamında Peter Sellers gibi kalmak

Çarşamba akşamı, Oğlak Yayınları 499’uncu (Rekin Teksoy’un Sinema Tarihi) ve 500’üncü (Tarihin Süzgecinde Mutfak Kültürümüz, Deniz Gürsoy) kitaplarını tanıttı ve 12’nci yaş gününü kutladı.

5.02.2005