EKSTRA
MENÜ

Fen Lisesi

Fen Lisesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fen Lisesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.798 Fen Lisesi haberi bulunmuştur.

Fen Lisesi Haberleri

Liselilerden emekli yük hayvanlarına destek

Liselilerden emekli yük hayvanlarına destek

“Baskıyla Değil Saygıyla” sloganıyla yola çıkan lise öğrencileri, HAYTAP’ın emekli yük ve çiftlik hayvanları için Bursa’da kurduğu barınak adına başlatılan bağış kampanyasına “Toplumsal Şiddet ve Hoşgörüsüzlük” projesiyle destek verdi.

10.05.2021Eğitim
Sadakatsiz Faruk kimdir

Sadakatsiz Faruk kimdir?

Faruk karakteri Sadakatsiz dizisinin son bölümlerinde dikkat çeken karakterlerden biri oldu. Asya'yı hastalıklı bir şekilde takip eden Faruk'un Derin'i kaçırdığı ortaya çıkmıştı. Sadakatsiz dizisinde Faruk karakterini Onur Berk Arslanoğlu canlandırıyor. Peki, Sadakatsiz dizisinde Faruk kimdir, hastalığı ne?

28.04.2021Televizyon
Liseli kızlardan matematikte 4 madalya

Liseli kızlardan matematikte 4 madalya

Tüm dünyada kız öğrencilerin matematiğe olan ilgilerini arttırmak amacıyla 2012'den itibaren düzenlenmeye başlanan Avrupa Kızlar Matematik Olimpiyatı'nın 10'uncusu, salgın nedeniyle 9-15 Nisan'da, çevrim içi olarak Gürcistan merkezli olarak gerçekleştirildi.

22.04.2021Eğitim
Lise öğrencileri insansız su altı robotu geliştirdi

Lise öğrencileri insansız su altı robotu geliştirdi

Manisa Fen Lisesi öğrencileri, TEKNOFEST Havacılık Uzay ve Teknoloji Festival 2021 İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması kapsamında insansız su altı robotu geliştirdi. 3 boyutlu katı modelleme programında hazırlanan su altı manevra kabiliyetine sahip robot, yapay zekayla kendi kendine karar verebiliyor ve bazı görevleri otonom şekilde yerine getirebiliyor.

20.04.2021Eğitim
DOSAB atık suyun yüzde 40’ını kazanmak için 90 milyon lira yatırım yaptı

DOSAB atık suyun yüzde 40’ını kazanmak için 90 milyon lira yatırım yaptı

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi (DOSAB), atık su arıtma tesisinden deşarj edilen suyu üretimde tekrar kullanmak için 2017 yılında başladığı ve 90 milyon TL yatırım yaptığı projelerini tamamladı. Bu çevreci yatırım ile suyun yüzde 40’ı geri kazanılıyor.

19.04.2021Ekonomi
Babası için icat çıkardı

Babası için icat çıkardı

Vanlı lise öğrencisi Mehmet, babasının yıllardır çektiği bel ağrısana dayanamadı. Eskiden inşaatlarda çalışan babasının acısını dindirmek için omurga destek aparatı geliştiren genç, SEY (Semra-Enver Yücel) Vakfı tarafından özel ödüle layık görüldü.

18.04.2021Gündem
Fizik çalışmalarıyla Stanford Üniversitesi’nden burs kazandı

Fizik çalışmalarıyla Stanford Üniversitesi’nden burs kazandı

Aydın Fen Lisesi öğrencisi Umut Kaan Eren'in fizik alanındaki başarısıyla ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan dünyanın en önemli üniversitelerinden Stanford Üniversitesi’ne tam burslu kabul edildi.

10.04.2021Eğitim
Liselilerden uluslararası çevre projesi

Liselilerden uluslararası çevre projesi

Bilfen Üsküdar Fen Lisesi öğrencileri Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın da desteğiyle düzenlenen “Young Reporters of the Environment (YRE)” yarışmasına katıldı. Türkiye’den sadece 14 okulun kabul aldığı ve 11- 25 yaş arası öğrencilerin katıldığı YRE, iki veya daha fazla ülkeden öğrencilerin ortak çalışmasına olanak sağlayan bir yarışma olarak öne çıkıyor.

10.04.2021Eğitim
Şampiyon genç girişimciler

Şampiyon genç girişimciler

SEY (Semra-Enver Yücel) Vakfı tarafından yeni fikirleri ve yaratıcı gençleri desteklemek amacı ile bu yıl ilki düzenlenen ‘Genç Girişimciler Yarışması’nın sonuçları belli oldu. Türkiye çapından 200’den fazla liseli öğrencinin başvuru yaptığı yarışmada 72 proje ön değerlendirmeye hak kazandı, 16 proje ise finale kaldı.

9.04.2021Eğitim
Fen Lisesinde skandal uygulama Öğretmenlere Kovid-19 nöbeti

Fen Lisesi'nde skandal uygulama! Öğretmenlere Kovid-19 nöbeti

Antalya'nın Kemer ilçesindeki Göynük Fen Lisesi'nde 11 öğrenci, koronavirüse yakalandı. Okul pansiyonunda nöbete kalan öğretmenlere ise idare tarafından, karantinaya alınan öğrencilerin yemeklerini vermeleri, ateşlerini ölçmeleri ve yoklama almaları gerektiğinin söylendiği ileri sürüldü.

7.04.2021Gündem
Ahmet Çağlar Özketen kimdir Yerli aşı için yaptığı açıklamalarla konuşuluyor

Ahmet Çağlar Özketen kimdir? Yerli aşı için yaptığı açıklamalarla konuşuluyor

Ahmet Çağlar Özketen, yerli aşı olarak da tanımlanan burundan spreyle covid-19 aşısı için çalışmalar yaptıklarını ve aşının yakın zamanda geliştirilebileceği açıklamasını duyurmuştu. Peki, Ahmet Çağlar Özketen kimdir? İşte, yerli aşı ile birlikte gündeme gelen Ahmet Çağlar Özketen hakkında detaylı bilgiler

31.03.2021Gündem
Özel okullar LGS’ye göre öğrenci alacak

Özel okullar LGS’ye göre öğrenci alacak

Amerikan Robert Lisesi, Fransız ve İtalyan okullarının aralarında bulunduğu yabancı liseler ve bazı Türk okulları bu yıl da öğrencilerini Liseye Geçiş Sınavı (LGS) puanına göre alacak. Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) 24 Mart'ta yaptığı toplantıda bu konuda prensip kararı aldı. Buna göre özel liseler 6 Haziran’da yapılacak 2021 LGS puanı sonuçlarına göre öğrenci kaydı yapacak.

24.03.2021Eğitim
Kırşehirde 2 lisede eğitime koronavirüs arası

Kırşehir'de 2 lisede eğitime 'koronavirüs' arası

KIRŞEHİR'de, koronavirüs vakası tespit edilen 2 lisede yüz yüze eğitime 14 gün ara verildi.

23.03.2021Gündem
TEV’den 48 öğrenciye daha üstün başarı bursu

TEV’den 48 öğrenciye daha üstün başarı bursu

Türk Eğitim Vakfı (TEV) Üstün Başarı Bursları ile destek olduğu 182 öğrenciye 48 yeni bursiyer daha ekledi. 2007 yılından bu yana verilen burs için TEV ailesine katılan öğrenciler, düzenlenen online basın toplantısıyla tanıtıldı.

19.03.2021Eğitim
Kartal hangi partide İşte Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yükselin biyografisi

Kartal hangi partide? İşte Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'in biyografisi

İstanbul'un 39 ilçesinden biri olan Kartal’ın hangi partide olduğu ve belediye başkanının kim olduğu merak ediliyor. 2014'ten 2019'a kadar Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) adayı Altınok Öz, Belediye Başkanı olarak görev yapmıştı. 2019 Mart seçimi ardından Kartal Belediye Başkanı değişmişti. Peki, Kartal hangi partide? İşte Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'in biyografisi

26.02.2021Gündem
Hatay’dan İstanbul’a çifte başarı öyküsü

Hatay’dan İstanbul’a çifte başarı öyküsü

Hataylı Özgül Tanış ve Semra Kılınç’ın hayatı, çocuk yaşta tanıştıkları Anadolu Bursiyerleri programıyla değişti. Özgül şimdi tıp, Semra ise hukuk fakültesinde.

24.02.2021Eğitim
Doğan Cüceloğlu ismi o okulda yaşayacak

Doğan Cüceloğlu ismi o okulda yaşayacak

Geçtiğimiz salı gün hayatını kaybeden ünlü psikolog Doğan Cüceloğlu’nun adı Küçükçekmece Fen lisesine verildi. Haberi sosyal medya hesabından duyuran İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Doğan Cüceloğlu’nun öğrencilere ilham kaynağı olacağını söyledi.

19.02.2021Eğitim
İstanbul Valisi duyurdu... Doğan Cüceloğlunun adı Küçükçekmecede fen lisesine verildi

İstanbul Valisi duyurdu... Doğan Cüceloğlu'nun adı Küçükçekmece'de fen lisesine verildi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, hayatını kaybeden psikolog ve yazar Doğan Cüceloğlu'nun isminin Küçükçekmece'deki Fen Lisesi'ne verildiğini duyurdu.

19.02.2021Gündem
Bu okul çok akıllı

Bu okul çok akıllı

Türkiye’nin önde gelen okullarından bir tanesi olan İstanbul Atatürk Fen Lisesi, eğitim kalitesi kadar okul binasıyla da göz kamaştırıyor. Kendi elektriğini üreten, yağmur suyunu depolayıp kullanan ve 9 büyüklüğünde depreme dayanıklı olan lise, Türkiye’nin LEED Platinum Sertifikası’nı alan ilk okul oldu.

14.02.2021Eğitim
Yönetişim = Kurumların dayanıklılığı

Yönetişim = Kurumların dayanıklılığı

Pandemiyle yüzleştiğimiz ilk günler, doğrusunu söylemek gerekirse küresel çaptaki bu krize birkaç ay ömür biçmiştim. Artçı sarsıntıları, yan etkileri de hesaba katarsak en fazla bir yılda her şeyin düzeleceğini, COVID-19’u da sağlam bir hayat dersi olarak bireysel ve kurumsal tarihime yazıp, torunlarıma hatta belki ilerde birlikte çalışacağım Alfa Kuşağına anlatmak gibi planlarım vardı. Şu anda Alfa Kuşağına verebileceğim tek mesaj şu: Bazı şeyler, tüm istatistiklere, öngörülere, deneyimlere rağmen beklediğinizden çok uzun sürebilir, sakin olun.

8.02.2021Eğitim
Biri türkü avcısı diğeri doğuştan müzisyen

Biri türkü avcısı diğeri doğuştan müzisyen

Türkülerin ve hikayelerin peşinden koşan bir müzik öğretmeni ve 12 yaşında 12 enstrüman çalan doğuştan müzisyen bir çocuk. İkisinin yolu bir müzik kampında kesişti. Sonra müzik öğretmeni Emre Dayıoğlu genç yetenek Eren Yavuz’un elinden tuttu ve yürümeye başladılar. Hatta koşmaya.

7.02.2021Eğitim
Çernobil’den MIT’e

Çernobil’den MIT’e

İzmir Fen Lisesi son sınıf öğrencisi Deniz Güner ABD'deki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ne (MIT) kabul edildi. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan MIT’den yüzde yüz bursa hakkı kazanan Güner, kimyaya olan ilgisinin başarıyı getirdiğini ifade etti.

7.02.2021Eğitim
Ayvalık’tan Google’a

Ayvalık’tan Google’a

Balıkesir Ayvalık’lı olan Mert Özer’in dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden Google’a yapmış olduğu iş başvurusu kabul edildi. Binlerce kişi arasından seçilen Mert Özer, Google’un en stratejik bölümlerinden biri olan, internet alışverişlerindeki para transferleri ve finans güvenliği biriminde görev yapacak.

3.02.2021Gündem
Yarıyıl tatilinden beklentiler

Yarıyıl tatilinden beklentiler

Öğrenci ve velilerin bu yarıyıl tatilinde farklı beklentilerinin yanında benzer beklentileri de var. Bu beklentileri sıralamadan önce bir araştırma sonucunu paylaşmakta yarar var. ‘Geçmişi hatırlamak, yeni olasılıklar yaratmaktan çok daha kolay.’ Bu nedenle bugünü geçmişle kıyaslama eğiliminde oluruz, bugünü diğer olasılıklarla karşılaştırmak gerektiğinde bile böyle hareket ederiz. Yarıyıl tatili için de bu durum geçerli.

1.02.2021Eğitim
MEB’den fen lisesi için işbirliği protokolü

MEB’den fen lisesi için işbirliği protokolü

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Türk Patent ve Marka Kurumu arasında fen liselerinde de fikri mülkiyet çalışmalarını yaygınlaştırmak için işbirliği protokolü imzalandı.

21.01.2021Eğitim
Kalpten kalbe yol olun

Kalpten kalbe yol olun

9 yaşındaki Yusuf Eren Dayan ve Dr. Mahmut Sami Akıllı, pandeminin gölgesinde umut içerisinde kalp nakli bekleyen yüzlerce kişiden sadece ikisi. 20 metrekarelik hastane odasında o müjdeli haberi bekliyorlar: “Bağışlıyoruz; biz yitirdik, onlar yaşasın...”

19.01.2021Gündem
Küçük yürekler sağlık çalışanları için çarptı

Küçük yürekler sağlık çalışanları için çarptı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında 'Sağlık Çalışanlarına Vefa' konulu mektup, resim ve kısa film yarışması düzenledi. Seçici kurulunda bakanlık yetkililerinin yanı sıra Bilim Kurulu üyelerinin de yer aldığı yarışmada öğrenciler hislerini resimler ve kısa filmlere döktü, birbirinden duygusal satırlar kaleme aldı.

18.01.2021Eğitim
TÜBİTAK geleceğin bilim insanlarına ilham veriyor

TÜBİTAK geleceğin bilim insanlarına ilham veriyor

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), sağladığı destekler ve gerçekleştirdiği çalışmalarla Türkiye'nin bilim ve teknoloji ekosistemine katkıda bulunurken, gençleri odağına aldığı programlarla da geleceğin bilim insanlarına ilham veriyor.

18.01.2021Teknoloji
Aydında lise öğrencisi Deniz Günerden gururlandıran başarı

Aydın'da lise öğrencisi Deniz Güner'den gururlandıran başarı!

Aydın'ın Didim ilçesinde Deniz Güner (18), kimya konulu çeşitli şampiyonalarda aldığı madalyalarla dikkat çekti. Dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'ne (MİT) kabulüyle kent sakinlerine gurur yaşatan Güner, "İleride mesleğimi akademide devam ettirmek istiyorum. Kimya üzerine profesör olmak istiyorum" dedi.

5.01.2021Gündem
Olimpiyat şampiyonu gencin büyük başarısı: MITe kabul edildi

Olimpiyat şampiyonu gencin büyük başarısı: MIT'e kabul edildi

Kimya alanında gösterdiği başarılarla uluslararası olimpiyatlarda madalyalar kazanan İzmir Fen Lisesi 12. sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Deniz Güner, dünyanın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Massachusetts Teknoloji Enstitüsüne (MIT) kabul edildi.

28.12.2020Teknoloji
Kodlama Okulu açıldı

Kodlama Okulu açıldı

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KTMSO), İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu iş birliğiyle Kodlama Okulu açıldı.

22.12.2020Teknoloji
Babasına refakatçı öğrencilerine öğretmen

Babasına refakatçı öğrencilerine öğretmen

Diyarbakır Cumhuriyet Fen Lisesi’nde matematik öğretmeni Mehmet Aydın (35), Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören babası Mehmet Ali Aydın’a (60) refakatçilik ederken, aynı zamanda öğrencilerini de ihmal etmeyip, soğuk havaya rağmen hastane bahçesindeki banklarda uzaktan eğitim vermeye devam ediyor. Aydın, babasının hayatının bir parçası olduğunu belirterek, "Baba neyse öğrencilerimiz de bizim için öyle. Onlar da bizim geleceğimiz, ileride yetiştireceğimiz çınarlarımız" dedi.

14.12.2020Eğitim
Son dakika: Sosyal medya Zeynep Naz Avcı’nın sevincini konuşuyor O anın görüntülerini paylaştı ve…

Son dakika: Sosyal medya Zeynep Naz Avcı’nın sevincini konuşuyor! O anın görüntülerini paylaştı ve…

Fen lisesinde eğitim gören Zeynep Naz Avcı, 17 yaşında büyük bir başarıya imza attı. Avcı, ABD'nin California eyaletinde bulunan Stanford Üniversitesi'ne kabul edildi.

14.12.2020Gündem
Koronavirüs tedavisi gören babasına refakatçi öğretmen bahçede uzaktan eğitim veriyor

Koronavirüs tedavisi gören babasına refakatçi öğretmen bahçede uzaktan eğitim veriyor

Diyarbakır Cumhuriyet Fen Lisesi'nde matematik öğretmeni Mehmet Aydın (35), Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs tedavisi gören babası Mehmet Ali Aydın'a (60) refakatçilik ederken, aynı zamanda öğrencilerini de ihmal etmeyip soğuk havaya rağmen hastane bahçesindeki banklarda uzaktan eğitim vermeye devam ediyor. Aydın, babasının hayatının bir parçası olduğunu belirterek, "Baba neyse öğrencilerimiz de bizim için öyledir. Onlar da bizim geleceğimiz, ileride yetiştireceğimiz çınarlarımızdır" dedi.

14.12.2020Gündem
Yarım milyon öğrencinin katıldığı yarışma sonuçlandı

Yarım milyon öğrencinin katıldığı yarışma sonuçlandı

MEB ve Yeşilay işbirliğiyle ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler, çevrimiçi yapılan ödül töreniyle açıklandı.

1.12.2020Eğitim
Çalıkuşları bu yıl Ankara’ya uçmayacak

Çalıkuşları bu yıl Ankara’ya uçmayacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Öğretmenler Günü'nün buruk geçmemesi amacıyla 81 ilden seçilen ve eğitimde fark oluşturan öğretmenlerle 24 Kasım’da 11.00-12.00 saatlerinde çevrimiçi ortamda bir araya gelecek. Seçilen öğretmenler arasında, sadece öğrencilerine değil yaşadıkları bölgede dezavantajlı kadın ve çocuklara yönelik çalışmalar da yapan birçok öğretmen yer alıyor.

23.11.2020Eğitim
Cinnah Genç Yazarlar Ödülü sahiplerini buldu

'Cinnah Genç Yazarlar Ödülü' sahiplerini buldu

'Atatürk ve Muhammed Ali Cinnah'ın 20'nci Yüzyıldaki Rolü' başlığı altında bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen 'Cinnah Genç Yazarlar Ödülü' Kompozisyon Yarışması sonuçlandı.

11.11.2020Eğitim
Tek göz odadan tıp fakültesine

Tek göz odadan tıp fakültesine

Muş’un Hasköy ilçesinde bu sene tıp fakültesini sadece bir kişi kazanabildi. Zor şartlarda okuyup başarılı bir öğrenci olan Dilan Taş, tüm ilçenin gururu oldu. Ama belli ki ailesinin tek gururu olmayacak. Çünkü onun yolundan giden, hatta şimdiden daha ötesini yapmayı kafaya koyan dört kişi daha var evde. Tek göz oda evlerinde bir masa bile yok. Ama okumaları için her zaman destekçileri olan bir babaları, her zaman yanlarında olan bir anneleri ve en önemlisi büyük hayalleri ve çalışma arzuları var. Aile sıcaklığıyla ısıttıkları küçük yuvalarına bir de isim koymuşlar: 'Ana okulu'

25.10.2020Eğitim
11 yaşında 10 enstrüman çalıyor

11 yaşında 10 enstrüman çalıyor

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Eren Yavuz, 10 farklı enstrüman çalıyor.

17.10.2020Eğitim
Bakan Selçuk’tan tablet müjdesi

Bakan Selçuk’tan 'tablet' müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitimin ikinci aşamasının ilk sabahında Çankırı’daki Tüney Köyü’ndeydi. Şehit Mehmet Demir ilkokulunu ziyaret eden Bakan Selçuk burada yaptığı açıklamada, “Tabletlerin dağıtımına bugün itibarıyla başlıyoruz” dedi. Ziya Selçuk daha sonra Çankırı TOBB Fen Lisesi ve Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

12.10.2020Eğitim
Liseliler Türkiyenin İHA gücünü ileriye taşımak istiyor

Liseliler Türkiye'nin İHA gücünü ileriye taşımak istiyor

Yaklaşık 40 kilometre menzille otomatik uçma kabiliyeti ve harita üzerinde istenilen bölgeye faydalı yük bırakabilme özelliğine sahip insansız hava aracı (İHA) yapan İzmirli 5 lise öğrencisi, bu alanda çok daha ileri noktalara gelmeyi hedefliyor. Menemen Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri Lütfi Emre Aşkın, Murat Enes Barut, Kemal Utku Yüzbaşıoğlu, Emir Savran ve Yılmaz Kömürcü'nün geliştirdiği İHA, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında Gaziantep'te düzenlenen İHA yarışmalarında 2. oldu.

8.10.2020Teknoloji
En iyi liseler listesi - Türkiyenin en iyi 10 lisesi

En iyi liseler listesi - Türkiye'nin en iyi 10 lisesi

Öğrencilerin üniversiteden önceki son durakları olan liseler, eğitim- öğretim hayatının en önemli basamaklarından birini oluşturmaktadır. Kendileri için en uygun liseyi seçen öğrenciler istedikleri üniversiteyi ve bölümü kazanmaya bir adım daha yaklaşıyor. Türkiye'nin en iyi 10 lisesi hangisi? Sizin için listeledik.

28.09.2020Yaşam
Topluma fayda sağlayacak projeler Teknofestte tanıtılıyor

Topluma fayda sağlayacak projeler Teknofest'te tanıtılıyor

Festival kapsamında düzenlenen İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması'nda, topluma fayda sağlayacak projelerin ortaya çıkarılması hedefleniyor.

26.09.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bireysel ihtiyaçtan global marka yarattı

Yoğun iş stresini hafifletmek için golf oynamaya başlar. Ama karşısına 3 boyutlu görme engeli çıkar. Görme konusunda yaşadığı sorun, Batuhan Okur’a önemli bir girişimcilik fırsatı sunar. Okur, atılan topun gittiği yeri görmek için bir atış monitörü geliştirir ve 2010’da Singapur’da Rapsodo doğar. Okur, süreç içerisinde golfün yanına beyzbolu ekleyerek yazılım ve donanım üretir. Batuhan Okur, 2018’de de İzmir AR-GE ofisini kurarak Amerika’ya ihracata başlar. “Bugün 4 ayrı kıtada 4 farklı ülkede faaliyet gösteren spor teknolojisi firmasıyız” diyen Batuhan Okur’un gündeminde ise hem istihdam artışı hem de Türkiye’deki cirosunu iki yılda 50 milyon dolara çıkarmak var.

24.01.2021

Tek derdimiz telefonu kaybetmekken...

Karantina, İtalyanca “kırk gün” demek...

26.11.2020