EKSTRA
MENÜ

Felluce

Felluce haberleri sayfasında güncel ve son dakika Felluce hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.495 Felluce haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Felluce Haberleri

Son dakika: ABD Başkanı Joe Bidena tepkiler art arda geldi: Sözcükler tarihi değiştiremez

Son dakika: ABD Başkanı Joe Biden'a tepkiler art arda geldi: 'Sözcükler tarihi değiştiremez'

Son dakika haberi... ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında soykırım ifadelerini kullandı. Açıklama sonrası TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olayları için 'soykırım' ifadesini kullanmasına art arda tepki gösterdi.

25.04.2021Gündem
Joe Bidenın soykırım sözüne hem hükümet hem muhalefetten tepki yağdı

Joe Biden'ın 'soykırım' sözüne hem hükümet hem muhalefetten tepki yağdı

Joe Biden'ın 'soykırım' nitelemesine karşı Türkiye, tek yürek oldu. ABD Başkanı’nın açıklamasına iktidar ve muhalefetten ortak bir şekilde çok güçlü tepki geldi. İşte o tepkiler...

25.04.2021Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Bizim şanlı tarihimizde Ermeni soykırımı yoktur ve asla olmamıştır

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: 'Bizim şanlı tarihimizde Ermeni soykırımı yoktur ve asla olmamıştır!'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin tarihinde sözde Ermeni soykırımının olmadığını belirterek, "Hiçbir somut veri ve bilgiye dayanmayan bu yalanı ortaya atanlar ve bunu kabullenenler tarihin yüz karalarıdır" dedi.

24.04.2021Gündem
Irakın şehirleri neler Irak başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Irak'ın şehirleri neler? Irak başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Irak ülkemizin sınır komşularından biridir. Irak gerek kültürü ile gerekse de yaşayış tarzı ile oldukça farklı bir ülkedir. Irak şehirleri de en çok ziyaret edilen şehirlerarasına girmiştir. Irak'ı ziyaret etmek isteyen kişiler ise ülke hakkında detaylı bilgi edinmektedirler. Irak şehirleri dünyaca ünlü şehirler arasındadır. Peki, Irak'ın şehirleri neler? Irak'ın başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte Irak'a dair bilinmesi gerekenler.

18.06.2020Seyahat
Irakın Zikar kentinde protestocular valilik binasını ateşe verdi

Irak'ın Zikar kentinde protestocular valilik binasını ateşe verdi

Irak'ın güneyindeki Zikar vilayetinde hükümet karşıtı gösteri düzenleyen protestocular valilik binasını ateşe verdi.

25.11.2019Dünya
Ebu Bekir el Bağdadi kimdir

Ebu Bekir el Bağdadi kimdir?

ABD'nin 27 Ekim'de İdlib'de düzenlediği bir operasyon sırasında ölen IŞİD'in lideri Ebu Bekir El Bağdadi'nin eşi yakalandı. DEAŞ elebaşı Bağdadi'nin eşinin yakalandığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurdu. Peki, Bağdadi kimdir?

6.11.2019Gündem
Vahşinin sonu DEAŞ lideri Bağdadi operasyonla öldürüldü

Vahşinin sonu! DEAŞ lideri Bağdadi operasyonla öldürüldü

Terör örgütü DEAŞ’ın kurucusu Ebubekir el Bağdadi’ye yönelik önceki gece Suriye’nin İdlib vilayetindeki Barisha köyünde ABD askerlerince operasyon düzenledi. Operasyona 8 helikopter katıldı. ABD Başkanı Trump dün Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, Bağdadi’nin bir tünelde kıstırıldığını, üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirerek iki eşi ve üç çocuğuyla öldüğünü söyledi.

28.10.2019Dünya
Yaşamındaki karanlık noktalar: Gizemli tutukluluk...

Yaşamındaki karanlık noktalar: Gizemli tutukluluk...

DEAŞ elebaşı terörist Ebubekir el-Bağdadi'nin yaşamına damga vuran olaylar dizisi, 2004'te Irak'ta ABD tarafından gözaltına alınıp serbest bırakıldığı dönemle başladı.

27.10.2019Dünya
Bağdadi kimdir DEAŞ lideri Bağdadi hakkında bazı bilgiler

Bağdadi kimdir? DEAŞ lideri Bağdadi hakkında bazı bilgiler

Tam adı Ebubekir el-Bağdadi olan ve medyada Bağdadi olarak anılan DEAŞ lideri, ABD askerlerinin kendisini yakalamaları an meselesiyken üzerindeki intihar yeleğini patlatarak intihar etti. Patlama esnasında Bağdadinin yanında 3 çocuğu da vardı. Peki, Bağdadi kimdir ve öldüğünde kaç yaşındaydı? İşte, Bağdadi hakkında merak edilen bazı bilgiler

27.10.2019Gündem
Irakta 5 avcı DEAŞ tarafından öldürüldü

Irak'ta 5 avcı DEAŞ tarafından öldürüldü

Terör örgütü DEAŞ, Irak'ın Felluce kentinde 5 avcıyı silahla tarayarak öldürdü.

23.02.2019Dünya
Irakın ABD askeri varlığına karşı tutumu sertleşiyor

Irak'ın ABD askeri varlığına karşı tutumu sertleşiyor

Irak'ta askeri varlığını yeniden güçlendirmek isteyen ABD'ye karşı Bağdat yönetimi daha sert bir tutum sergilemeye başladı. Başbakan Abdulmehdi, ülkede yabancı askeri üs istemediklerini ABD'ye iletti.

14.02.2019Dünya
Iraktaki krizin temel nedeni: Su yönetimindeki hata

Irak'taki krizin temel nedeni: Su yönetimindeki hata

Irak, son 39 yıldır sahne olduğu savaş döngüsü nedeniyle zarar gören altyapısı, nüfus artışı gibi etkenlerin yanı sıra su yönetimindeki hatalardan dolayı halihazırda ciddi anlamda su sıkıntısı çekiyor.

5.01.2019Dünya
YPGnin ithal teröristleri

YPG'nin ithal teröristleri

Afrin’de operasyon sürerken YPG terör örgütü Batı’da ‘Türkiye sivilleri vuruyor’  diyerek kara propagandayla gerçeği saptırıyor... Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nden Doç. Dr. Serhat Erkmen, sahada araştırma yapan bir akademisyen. 2015’ten bu yana terör örgütü YPG’ye katılan yabancıları araştırıyor. Şimdiye dek 29 ülke ve yaklaşık 500 yabancı teröristin bilgilerine ulaştı. Erkmen ile hem operasyonu, hem de yabancı teröristlerin profillerini konuştuk. En çok katılımın ABD'den olduğunu söyleyen Erkmen, "Ulaştığınız sayının kaçı ölmüş?" sorusuna şu yanıtı veriyor: 40’ı. Burada şunu söylemek gerek: ABD’den katılanların çoğu eski asker ama ölenlerin çoğu sol örgütlerden katılanlardan. Diğerleri cephe gerisinde işi yürütüp, bunları da sahaya sürüyorlar sanırım.

4.03.2018Gündem
Irakın yeniden inşası 88 milyar dolara mal olacak

Irak'ın yeniden inşası 88 milyar dolara mal olacak

Irak hükümeti, terör örgütü DEAŞ ile yapılan mücadelenin ülke genelinde büyük bir yıkım yarattığını, temel altyapının ve yıkılan binaların yeniden inşası için hesaplanan maliyetin de 88.2 milyar dolar olduğunu açıkladı.

12.02.2018Dünya
Sanal Gerçeklik ve İnteraktif Hikayeler sergisi açılıyor

Sanal Gerçeklik ve İnteraktif Hikayeler sergisi açılıyor

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin yeni bölümü "Sanal Gerçeklik ve İnteraktif Hikayeler" sergisi 17 Şubat Cuma günü açılıyor.

17.02.2017Teknoloji
İngiliz komutandan El Bab açıklaması: Yakında tamamen kurtarılmasını bekliyoruz

İngiliz komutandan El Bab açıklaması: "Yakında tamamen kurtarılmasını bekliyoruz"

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı Birleşik Görev Gücü Doğal Kararlılık Operasyonu Komutan Yardımcısı Tümgeneral Rupert Jones, Türkiye destekli güçlerin kısa bir süre içinde El Bab ilçesini tamamen DEAŞ’tan almasını beklediklerini belirtti.

15.02.2017Dünya
ABD Savunma Bakanından Kuzey Kore’ye  tehdit

ABD Savunma Bakanı'ndan Kuzey Kore’ye tehdit!

İlk yurtdışı ziyareti kapsamında Güney Kore'nin yolunu tutan ABD Savunma Bakanı James Mattis, Kuzey Kore rejimini uyararak, “herhangi bir şekilde nükleer silah kullanımına ezici kuvvetle cevap vereceklerini” kaydetti.

3.02.2017Dünya
İbadi: Musulun doğusu DEAŞtan kurtarıldı

İbadi: Musul'un doğusu DEAŞ'tan kurtarıldı

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, Musul'un doğusunun tamamının terör örgütü DEAŞ'tan kurtarıldığını bildirdi. İbadi, ABD Başkanı Donald Trump'tan ülkesine verilen desteğin artacağı sözünü aldığını da dile getirdi.

24.01.2017Dünya
David Mitchell: İnsan çok şeydir, insan her şeydir…

David Mitchell: İnsan çok şeydir, insan her şeydir…

‘Bulut Atlası’nı başyapıt olarak gösteriyorlardı. ‘Jacob de Zoet’in Bin Sonbaharı’yla daha da iyisini yazdı. Doğan Kitap tarafından henüz yayımlanan ’Kemik Saatler’ ise çıtayı daha da yükseğe koydu… Dünyanın en iyi yazarları arasında sayılan David Mitchell ile kendine özgü bir evren kurduğu ‘Kemik Saatler’ üzerine konuştuk.

13.01.2017Keyif
DEAŞ elebaşlarından Mahmut el-Isevi öldürüldü

DEAŞ elebaşlarından Mahmut el-Isevi öldürüldü

DEAŞ’ın istihbarat ve medya yapılanmasında görev alan elebaşlarından Mahmut el-Isevi adlı teröristin Rakka yakınlarında ABD öncülüğündeki koalisyonun gerçekleştirdiği hava saldırısında öldürüldüğü bildirildi.

6.01.2017Dünya
Delil diye yanlış fotoğrafı gösterdi.... BM Güvenlik Konseyinde skandal

Delil diye yanlış fotoğrafı gösterdi.... BM Güvenlik Konseyi'nde skandal

BM Güvenlik Konseyi’nde düzenlenen acil Halep oturumunda rejime yöneltilen tüm insan hakkı ihlâli suçlamalarını reddeden Suriye BM Daimi Temsilcisi Beşar Caferi, ordunun Halep'te sivillere iyi davrandığını ispatlamak için bir sivile yardım eden asker fotoğrafı gösterdi. Ancak gösterdiği fotoğraf, Halep'te değil, aylar önce Irak'ın Felluce kentinde çekilmişti.

14.12.2016Dünya
Trump Savunma Bakanını açıkladı

Trump Savunma Bakanı'nı açıkladı

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump, Savunma Bakanlığı'na atayacağı kişiyi açıkladı. Kazandığı eyaletlere teşekkür ziyaretlerine başlayan Trump, Ohio'ya bağlı Cincinnati şehrinde destekçilerine seslenirken, emekli general James Mattis'i Savunma Bakanlığı'na getireceğini söyledi. Mattis'in, özellikle 2005 yılında Afganistan'la ilgili söylediği sözler büyük tepki çekmişti.

2.12.2016Dünya
Savaşçı keşiş

Savaşçı keşiş

Emekli general Mike Flynn’i Ulusal Güvenlik Danışmanı atadıktan sonra seçilmiş ABD Başkanı Trump’ın, Savunma Bakanlığı Pentagon’un koltuğuna da Emekli Deniz Piyade General James Mattis’i getireceği konuşuluyor. Mattis’in ordudaki lakapları ‘Savaşçı keşiş’ ve ‘Çılgın köpek’.

22.11.2016Dünya
Düğün salonuna saldırdılar: 16 ölü

Düğün salonuna saldırdılar: 16 ölü

Irak'ın batısındaki Enbar vilayetine bağlı Felluce'de düğün salonunu hedef alan bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre,16 kişinin öldüğü, 30 kişinin de yaralandığı bildirildi.

17.11.2016Dünya
Haşdi Şabiden Telafere operasyon

Haşdi Şabi'den Telafer'e operasyon

Türkiye'nin Musul Harekâtı'nda yer almasına karşı çıktığı Şii milis grubu Haşdi Şabi, Musul'un batısındaki Telafer'e operasyon başlattıklarını duyurdu. Sabah saatlerinde başlayan harekâtta Şii milislerin şu ana kadar 7 köyü ele geçirdiği belirtildi.

29.10.2016Dünya
Obama nın Özel Temsilcisine Rakka sorusu

Obama 'nın Özel Temsilcisi'ne Rakka sorusu

İtalya Dışişleri Bakanı Gentiloni, ABD Başkanı Barack Obama'nın DEAŞ'la Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk ile bir araya geldi. Görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında bir gazetecinin McGruk'a “Suriyeli Kürtleri destekliyorsunuz, Türkler de muhalifleri destekliyor. Bu durum, Rakka’nın kurtarılması konusunda bir dezavantaj yaratır mı" sorusuna McGurk, "Bu iyi bir soru. Biz Türkiye ile çok yakın bir şekilde çalışıyoruz. Başkan Obama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birkaç gün önce görüştü. Çok yapıcı bir konuşmaydı." şeklinde cevap verdi.

28.10.2016Dünya
Haşdi Şabiden Telafer açıklaması

Haşdi Şabi'den 'Telafer' açıklaması

Irak'ta İran destekli Şii milisler, Musul'un batısındaki DEAŞ mevzilerine düzenleyeceği operasyonla ilgili açıklamada bulundu. Şii milislerin hedefinde yaklaşık 100 bin Türkmen'in yaşadığı Telafer var.

28.10.2016Dünya
Haşdi Şabiden tedirgin eden açıklama

Haşdi Şabi'den tedirgin eden açıklama

Irak'ta Şii milis gücü Haşdi Şabi, Irak ordusunun Musul'u ele geçirmek için giriştiği operasyona destek olacağını açıkladı. Bu açıklama, nüfusun çoğunluğu Sünni olan Musul ve çevresinde mezhep çatışması endişesini artırıyor. Haşdi Şabi'nin yönleneceği iki bölgeden biri ise yaklaşık 100 bin Türkmen'in yaşadığı Telafer.

19.10.2016Dünya
DEAŞ 150 otomobile ve 250 İHAya bomba yerleştirdi

DEAŞ 150 otomobile ve 250 İHA'ya bomba yerleştirdi

Musul'un terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılması için başlatılan operasyon sürerken; ABD, DEAŞ'ın sivilleri canlı kalkan olarak kullandığını açıkladı. Times gazetesinin haberine göre ise Musul'daki DEAŞ militanları 150 otomobil ile 250 insansız hava aracına bomba yerleştirdi. DEAŞ'ın, bir tank taburunu yok edebilecek mühimmata sahip olduğu belirtildi.

19.10.2016Dünya
Irakta Haşdi Şabi endişesi

Irak'ta 'Haşdi Şabi' endişesi

Irak'ta terör örgütü DEAŞ'a yönelik Musul operasyonu sürerken, Şii milis gücü Haşdi Şabi kısmen bu harekatın dışında bırakıldı. Ancak Haşdi Şabi'nin, DEAŞ'ın elindeki bir başka yerleşim yeri olan Havice'ye yönlendirilmesi, bu kez de söz konusu Sünni kasabasında mezhep temelli çatışma endişelerine yol açtı.

17.10.2016Dünya
Musul planı

Musul planı

2014’ten beri DEAŞ’ın elinde bulunan Irak’ın Musul kenti için girişilecek harekât öncesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Irak Başbakanı Haydar El İbadi arasında yaşanan gerginliğin ardından ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan üst düzey bir yetkili, Washington’ın tartışmayı nasıl ele aldığını ilk defa Hürriyet’e değerlendirdi. Yetkili, Ankara’dan yapılan, Türkiye’nin Musul’da tek taraflı bir harekâta girişeceği yönündeki açıklamaları ‘ciddiye aldıklarını’ ve ‘endişelendiklerini’ belirtti.

13.10.2016Dünya
IŞİD, mahkumları bu kafeslere kapatmış

IŞİD, mahkumları bu kafeslere kapatmış!

Irak'ın Felluce kentinde terörörgütü IŞİD'in mahkumları insanlık dışı şartlara tuttuğu bir şeriatmahkemesinin görüntüleri ortaya çıktı. Irak ordusunun Haziran ayında IŞİD'inelinden aldığı kentte çekilen görüntüleri, Russia Today yayımladı. Daha önce lüksdairelerin bulunduğu bina, IŞİD'in kenti Ocak 2014'te ele geçirmesinden sonraterör örgütü tarafından mahkeme salonu ve hapishane olarak kullanılmayabaşlandı. Örgütün mahkumları tuttuğu dar kafesler ise IŞİD'in bir başkainsanlık dışı uygulamasını gözler önüne seriyor. 

12.09.2016Haber
IŞİD, mahkumları bu kafeslere kapatmış

IŞİD, mahkumları bu kafeslere kapatmış!

Irak'ın Felluce kentinde terör örgütü IŞİD'in mahkumları insanlık dışı şartlarda tuttuğu bir şeriat mahkemesinin görüntüleri ortaya çıktı.

12.09.2016Dünya
ABD’den Irak’a Musul ziyareti

ABD’den Irak’a 'Musul' ziyareti

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, dün Irak’ın başkenti Bağdat’a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

11.07.2016Dünya
Kaynar suya atıp canlı canlı haşladılar

Kaynar suya atıp canlı canlı haşladılar!

Terör örgütü IŞİD, Irak'ın Selahaddin vilayetinde çatışmadan kaçan yedi militanını canlı canlı haşlayarak öldürdü.

7.07.2016Dünya
4lü Mahmur dansı

4'lü Mahmur dansı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin başkenti Erbil’e 1.5 saat mesafede. Ve kasabanın içinde daracık bir alanda yaşananlar, bölgede IŞİD’e alan açan karmaşanın mikro bir örneği. Yer peşmergenin. Ama peşmerge çok kısa süreliğine IŞİD’in eline geçen, sonra kurtarılan kasabanın etrafına hendek açmış, mevzi kurmuş, ilerlemeden bekliyor. Kâğıt üzerinde kendi yönetiminde görünen bölgeye girmek için Kuzey Irak Kürdistan Hükümeti’yle anlaşma yapan Irak ordusu gelip peşmergenin yanına kamp kurmuş. Hendeği aşıp IŞİD’e karşı ilerlemeye çalışıyor. Amerikalılar destek için bölgede. Tam ikisinin arasında da onların kampı var. Biraz uzakta ise PKK’lılar konuşlanmış. Onlar da “IŞİD’le savaşmaya hazırız, Irak ordusu bizi istiyor ama peşmerge istemiyor” diyor. Herkesin bir diğeriyle ince bir çizgide dans ettiği yer burası: Mahmur.

6.07.2016Dünya
Irakta kimsenin kutlamadığı zafer

Irak'ta kimsenin kutlamadığı zafer

Havalimanına indiğiniz andan itibaren karşınıza adım başı polis kontrol noktaları çıkıyor. Elinizde belgeler. Sürekli sorgulanıyorsunuz. İçeride kurtarılmış bölgeler var. Her yere giremiyorsunuz. Etraf harabe halde. Savaşın kalıntıları. İşsizlik, fakirlik sosyal hayatı tüketmiş. Kimse birbirine güvenmiyor. Herkes kendi mezhebiyle. Şiiyseniz Şiilerle yaşıyorsunuz. Sünni’yseniz ya geriye kalan bir avuç Sünni’yi bulup onlara yanaşıyor ya da kenti terk ediyorsunuz. Başkent. Ama hükümet bile bölünmüş. Şii Başbakanı koruyan askerler, Sünni Savunma Bakanı için çalışanları durdurup nereye gittiklerini soruyorlar. Ve bir bayrak var. Ama neyi temsil ettiği meçhul. Ülkenin üçte biri ‘terör örgütü’ olarak tanımlanan bir grubun elinde. O grup da kentin sınırlarına 50 km kadar yaklaşmış. İşte Bağdat bugün böyle bir yer. Ve Bağdat’a bir saat uzaklıktaki Felluce’nin IŞİD’den kurtarıldığı gün ortaya çıkan tablo da bu resmi hemen değiştirecek bir şey değil. Ama hiç değilse Bağdat halkının acılarını hafifletebilecek bir umut.

4.07.2016Dünya

Yazar Sonuçları

EL-Bab ve ötesi...

Türkiye'nin 24 Ağustos 2016 tarihinden beri sürdürmekte olduğu Fırat Kalkanı harekatının en kritik aşaması bu hafta yaşanacak. Zira artık El-Bab'ta Silahlı Kuvvetlerimizin alışkın olmadığı ve harekata başlarken de hiç bir aşamada yaşayacağını öngörmediği bir "kent savaşı" başlıyor.

12.02.2017

Erdoğan’ın Trump’a verdiği mesaj

OBAMA, özellikle dış politikada en başarısız ABD başkanlarından biri oldu.

23.01.2017

DEAŞ’ın Musul stratejisi

MUSUL operasyonu 16 Ekim’de başladı.

22.10.2016

Musul operasyonu kaç gün sürecek?

MUSUL operasyonu başlayalı 24 saat oldu ama ne zaman biteceği merak ediliyor.

17.10.2016

Cerablus problemleri

ÇARŞAMBA sabahı Türkiye’nin Cerablus’ta başlattığı operasyondan beş saat önce Karkamış’tayım.

27.08.2016

Çocuğu canlı bomba yapan ey Ortadoğu Allah belanı versin

IRAK’ta canlı bomba haline getirilen şu çocuğa bakın...

22.08.2016

Münbiç'in kurtuluşu: Tesadüf bu ya..

Münbiç deyip geçmeyin, küçük ama önemli bir yerdir.

14.08.2016

Dünya Saddam yalanıyla böyle kaosa sürüklendi

Sadece İngiltere değil, bütün dünya 6 Temmuz’da açıklanan bir raporla çalkalanıyor.

8.07.2016