EKSTRA
MENÜ

Fazla Mesai

Fazla Mesai haberleri sayfasında güncel ve son dakika Fazla Mesai hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.471 Fazla Mesai haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Fazla Mesai Haberleri

5 yılda 500 çalışan yurtdışına gitti

5 yılda 500 çalışan yurtdışına gitti

Türkiye’de 16 bin 600 çalışanı olan Bosch Grubu, bu yıl sonuna kadar 1.000-1.500 kişiyi daha işe almayı planlıyor. Esnek çalışma, rotasyon ve sunduğu yurtdışı kariyer olanakları ile yeni mezunların ilgisini çeken Bosch Grubu, 5 yılda 500 kişiyi yurtdışına gönderdi. Bosch Türkiye ve Orta Doğu İK Direktörü Umut Güvenç ile İK uygulamalarını konuştuk.

Türk bayrağı satışında rekor artış

Türk bayrağı satışında rekor artış

Darbe girişimine karşı halkın sokağa inmesi ile Türk bayrağı imalatında rekor bir artış sağlandı. Bayrak imalatçıları talebe karşılık verebilmek için fazla mesai yaparken, kısa sürede ülke genelinde 100 milyon bayrak üretilip satıldığı öğrenildi. Bayrak üreticileri, bayrak imalatı için ham kumaş bulamadıklarını söyledi.

20.07.2016Ekonomi
Alman ekonomisi ‘mesai’ ile büyüdü

Alman ekonomisi ‘mesai’ ile büyüdü

Almanya'da ekonomideki canlanma, çalışanların çok daha fazla mesai yapmasına neden oldu. Yeni işçi istihdamı yerine, yük çalışanların sırtına bindi ve çalışanlar daha fazla mesaiye kaldı.

12.07.2016Avrupa
Sahte sigorta yaptıranlara ceza geliyor

Sahte sigorta yaptıranlara ceza geliyor

Sahte sigorta yaptırıp emekli olan, sağlık hizmetlerinden yararlanan ve düşük bordro düzenleyip vergi kaçıran patronlar 5 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.

11.07.2016Ekonomi
İş dünyasından paket sevinci

İş dünyasından paket sevinci

BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın bayram arefesi açıkladığı ‘Ekonomik Müjdeler Paketi’ iş dünyasını çok sevindirdi. Tüm iş çevreleri son yıllarda sürekli dile getirdikleri düzenlemelerin neredeyse tamamının bu pakette yer aldığını belirterek, bu reformcu anlayışın süreklilik kazanması gerektiğini kaydetti. 65’inci hükümet, paketin vakit kaybetmeden uygulanabilmesi için de hızlı çalışacak. Yasal düzenleme gerektiren uygulamalar için Meclis yoğun mesai yapacak.

5.07.2016Ekonomi
Arabuluculuk yasası bekleniyor

Arabuluculuk yasası bekleniyor

Çalışanların bilinçlenmesi, haklarına sahip çıkması sebebiyle iş davaları da yıldan yıla artıyor. 2015 yılında iş mahkemelerindeki dava sayısı 455 bin 984’ü buldu. En çok dava işçilerin açtıkları alacak davaları yani kıdem, ihbar tazminatları, fazla mesai ve yıllık izinler. İş mahkemelerinin yükünü hafifletmek için 2.5 yıl önce getirilen arabuluculuk sisteminin, yakında yasalaşması beklenen İş Mahkemeleri Kanunu ile “zorunlu” hale getirilmesi bekleniyor.

Maliyecilerin ani vergi denetimi nasıl ve ne zaman yapılır: Bir sabah ansızın

Maliyecilerin ani vergi denetimi nasıl ve ne zaman yapılır: Bir sabah ansızın!

Fransız maliyeciler geçtiğimiz hafta Google’a baskın yapıp vergi kaçırıldığı iddialarını araştırdılar. Peki Türkiye’de durum ne? Türkiye’de ani baskınları Vergi Usul Kanunu düzenliyor. Aramalı inceleme için ön şart sulh yargıcının karar vermesi.

31.05.2016Ekonomi
Fazla mesai ödemesi yok, işe iade hakkı yok

Fazla mesai ödemesi yok, işe iade hakkı yok

CEO’ların, üst düzey yöneticilerin bazıları yüzbinlerce lira kazanıyor. Bu bardağın dolu tarafı. Boş tarafa gelince CEO’ların ne fazla mesai ücreti alma ne de işe iade davası açma hakkı var. Yüksek kazançlarına rağmen yıllık beyanname vermeyen CEO’ların durumu da yeni yasa ile değişecek. Beyanname verecekler.

17.05.2016Ekonomi
8 aya kadar kiralık işçi çalıştırmayı sağlayan yasa çıktı

8 aya kadar kiralık işçi çalıştırmayı sağlayan yasa çıktı

Sendikaların ve muhalefetin ‘kölelik yasası’ diyerek karşı çıktığı kiralık işçi ve esnek çalışmaya ilişkin düzenlemeler Meclis’ten geçti. Buna göre maden ve kamuda kullanılamayacak kiralık işçiler 4+4 aylık kiralanabilecek.

6.05.2016Ekonomi
Yok böyle eylem İşçiler iki saat fazla mesai istiyor

Yok böyle eylem! İşçiler iki saat fazla mesai istiyor

Ülke genelindeki şeker fabrikalarında görev yapan geçici işçilerin kadroya alınmaları veşeker sektörünün sorunlarının çözümü amacıyla, Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi işçileri Sendikası (Şeker-İş) Genel Merkezi tarafından alınan 2 saat fazla çalışma eylemine, Yozgat Şeker Fabrikası’nda çalışan işçiler de katılarak, eyleme destek verdi. 

4.05.2016Haber
Yok böyle eylem İşçiler iki saat fazla mesai istiyor

Yok böyle eylem! İşçiler iki saat fazla mesai istiyor

Ülke genelindeki şeker fabrikalarında görev yapan geçici işçilerin kadroya alınmaları ve şeker sektörünün sorunlarının çözümü amacıyla, Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi işçileri Sendikası (Şeker-İş) Genel Merkezi tarafından alınan 2 saat fazla çalışma eylemine, Yozgat Şeker Fabrikası’nda çalışan işçiler de katılarak, eyleme destek verdi.

4.05.2016Ekonomi
Kuzey Korede bir süreliğine evlenmek ve ölmek yasak

Kuzey Kore'de bir süreliğine evlenmek ve ölmek yasak!

Kim Jong-un idaresindeki Kuzey Kore'de yıllar sonra bir ilk yaşanırken, ülkede hayat adeta duracak. İktidardaki Kore İşçi Partisi'nin bu Cuma gerçekleştirilecek son 36 yıldaki ilk kongresinden önce bir dizi ilginç güvenlik önemi devreye sokulacak.

2.05.2016Dünya
Fabrikada 2 saat fazla çalışarak eylem yapıyorlar

Fabrikada 2 saat fazla çalışarak eylem yapıyorlar

 İç Anadolu’nun en büyük fabrikalarından olan Bor Şeker fabrikasındaki işçiler sıra dışı bir eyleme imza attılar. İşçiler, sezonluk çalışan işçilere kadro verilmesi için bir ay boyunca her gün 2 saat fazla çalışarak eylem yapma kararı aldı.

29.04.2016Gündem
Kıdem tazminatında önemli gelişme

Kıdem tazminatında önemli gelişme

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, önümüzdeki günlerde kıdem tazminatı fonunun altyapısını meclise getireceklerini, ayrıca çek yasası ile şirket kurmayı kolaylaştıran düzenlemeyi de çok yakında meclise sunacaklarını söyledi.

13.04.2016Ekonomi
En sık görülen rüyalar ve anlamları

En sık görülen rüyalar ve anlamları

Gördüğümüz bazı rüyalar her gece bizi sıcacık yatağımızdan kan ter içinde uyandırır. Artık onlar bizim takıntımız olmuştur. Anlamını bulmak için saatlerce internette dolaşır, rüya tabirleri kitaplarına bakarız. Halbuki bu rüyalar bilinçaltımızın bize gönderdiği mesajlardır.

1.04.2016Sağlık
Fransız öğrenciler çalışma reformuna karşı ayaklandı

Fransız öğrenciler çalışma reformuna karşı ayaklandı!

Fransa'da öğrenciler Çalışma Bakanlığı'nın hazırladığı reform paketini protesto etmek için sokaklara döküldü.

31.03.2016Dünya
Fransada protestolar hayatı felç etti

Fransa'da protestolar hayatı felç etti

Fransa'da çalışma yasası protestoları başkent Paris başka olmak üzere birçok kentte hayatı durdurdu.

31.03.2016Dünya
Yüzbinlerce işçiyi ilgilendiren taşeron tasarısıyla ilgili tüm detaylar

Yüzbinlerce işçiyi ilgilendiren taşeron tasarısıyla ilgili tüm detaylar

Hükümetin kamudaki taşeronlara ilişkin getirdiği yeni düzenleme tam melez bir sistemi öngörüyor. Taşeronlar kadroya alınırken SSK’lı haklarına sahip olacak, yıllık zamları memur artışına göre belirlenecek, sosyal hakları ise sözleşmeli personel kapsamında olacak.

29.03.2016Ekonomi
İstanbula çamur yağdı

İstanbul'a çamur yağdı

İstanbul'da güneyden esen şiddetli rüzgarın beraberinde getirdiği toz görüş mesafesini düşürdü. Gökyüzü toz bulutlarıyla kaplandı. Sabahsaatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayan ve kentin üzerineöğlen saatlerinde çöken toz bulutu, bazı bölgelerde yağmurla buluşuncaçamur olup yağdı. Özellikle otomobillerin üzeri çamurla kaplandı. Otoyıkamacılar fazla mesai yaptı.

24.03.2016Haber
İstanbula çamur yağdı

İstanbul'a çamur yağdı

İstanbul'da güneyden esen şiddetli rüzgarın beraberinde getirdiği toz görüş mesafesini düşürdü.

24.03.2016Gündem
Türkiye’den YGS manzaraları

Türkiye’den YGS manzaraları

2 milyondan fazla adayın katıldığı YGS saat 10.00’da başladı. Adaylar sınav salonlarında ter dökerken, aileleri de sınav merkezleri önündeki heyecanlı bekleyişini sürdürdü. Aksaray’da bir baba da oğlunu YGS’ye motive etmek ve ikinci kez üniversite okumak için sınava girdiğini söyledi.

13.03.2016Eğitim
İranlı turistler İstanbul’a akın ediyor

İranlı turistler İstanbul’a akın ediyor

ABD, Avrupa Birliği (AB) ve Birleşmiş Milletler (BM) tarafından İran’a uygulanan ambargonun kalkması sonrası. bu ülkede yaşanan ekonomik canlanmaya bağlı olarak başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasına İranlı turistler akın etmeye başladı. Günde karşılıklı 18 tarifeli seferin yapıldığı İstanbul-İran arasındaki uçak seferlerindeki doluluk oranının Nevruz’la birlikte yüzde yüze ulaşması bekleniyor.

9.03.2016Ekonomi
Turizmde çalışana fazla mesai

Turizmde çalışana fazla mesai

Turizm için açıklanan teşvik paketinden sonra, sektör çalışanlarına fazla mesai yolu gözüktü. İşverenin, daha sonra izinle telafi etmek şartıyla, çalışana mesai ücreti vermeden fazla çalışma yaptırma hakkı, turizm sektörü için genişletiliyor. Düzenleme, ödünç işçilikle ilgili yasa tasarısına önceki gece önergeyle eklendi.

24.02.2016Ekonomi
Türk-İş: Kıdemi değiştiremezler

Türk-İş: Kıdemi değiştiremezler

TÜRK-İş, kıdem tazminatı tartışmaları ve kiralık işçilik tasarısıyla ilgili olarak “Geriye gidecek düzenlemelere izin vermeyiz” çıkışında bulundu. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, kıdem tazminatıyla ilgili olarak “Cumhurbaşkanımızın sözü var. Uzlaşma olacak diye. O yüzden yapmazlar, yapamazlar. Hak kaybı olan bir düzenleme gelirse köy köy kasaba kasaba dolaşırız” dedi.

15.02.2016Ekonomi
SGK’tan işverene kayıt dışı uyarısı

SGK’tan işverene kayıt dışı uyarısı

SGK İzmir Bölge Müdürü Engin Bilgili, İzmir’de 68 denetim elemanı ile çalıştıklarını ihbar üzerine hareket ettiklerini belirterek, işvereni kayıt dışı konusunda uyardı. Bilgili, 2015 verilerine göre işverenin kayıt dışı çalıştırılan bir işçinin tespiti halinde işverene yıllık 40 bin liralık yaptırımı olduğunu hatırlattı, kayıtlı işçinin maliyetinin ise yılda 6 bin lira olduğunu söyledi.

10.02.2016Ege

Yazar Sonuçları

Bir sabah ansızın!

Fransız maliyeciler geçtiğimiz hafta Google’a baskın yapıp vergi kaçırıldığı iddialarını araştırdılar. Peki Türkiye’de durum ne? Türkiye’de ani baskınları Vergi Usul Kanunu düzenliyor. Aramalı inceleme için önşart sulh yargıcının karar vermesi.

31.05.2016

CEO'luk da zor zanaat

CEO’ların, üst düzey yöneticilerin bazıları yüzbinlerce lira kazanıyor. Bu bardağın dolu tarafı. Boş tarafa gelince CEO’ların ne fazla mesai ücreti alma ne de işe iade davası açma hakkı var. Mesaisini kendi belirlediği için bu hak onlara tanınmamış.

17.05.2016

MHP, AK Parti empasında

MHP zor günler geçiriyor.

16.05.2016

‘Şevket Sucukları’nın beyaz ve mavi yakalıları

‘MERZİFON şiveli’ patron Şevket’le, ‘plaza şiveli’ şirket yöneticileri arasında geçen bir yönetim toplantısını canlandırıyor skeç...

3.05.2016

Yavuz gitti Petkim özelleşti!

2008 yılında Azerbaycan devleti petrol şirketi Socar’a geçen Petkim’de Kenan Yavuz dönemi sona erdi. Peki bu sürpriz kararın perde arkasında ne var?

30.04.2016