EKSTRA
MENÜ

Fazla Mesai

Fazla Mesai haberleri sayfasında güncel ve son dakika Fazla Mesai hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.471 Fazla Mesai haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Fazla Mesai Haberleri

Evdeki hesap çarşıya uymadı

Evdeki hesap çarşıya uymadı

Galatasaray’ın ikinci yarıda ya atacağı ya da yiyeceği belliydi.

20.09.2021Futbol
Oryantasyon nedir Oryantasyon haftası ne demek

Oryantasyon nedir? Oryantasyon haftası ne demek?

Oryantasyon, yönlendirme, kılavuzluk etme anlamlarını taşıyan ve Fransızca orientation kelimesinin Türkçe söylenişidir. Oryantasyon eğitimi ile işe veya organizasyona yeni başlayan çalışanların işin gerektirdiği tutum ve bilgileri edinmeleri, düşünsel ve/veya bedensel becerileri kazanmaları, bu şekilde en kısa zamanda kendilerini önemli hissederek kuruma aidiyet hissinin oluşması, işe ve kuruma uyumlarının sağlanması amaçlanır. Oryantasyon haftası ise okullarda, iş yerlerinde karşılaşılan bir süreci ifade etmektedir. Bu hafta içerisinde öğrenci ya da işçi kuruma adapte olmaya çalışıyor.

15.09.2021Gündem
Çalışanları isyan etti... Nusrete ABDde dava şoku

Çalışanları isyan etti... Nusret'e ABD'de dava şoku!

'Salt Bae' hareketiyle ünlenen işletmeci Nusret Gökçe'nin başı çalışanları tarafından açılan dava nedeniyle belada. 5 Türk vatandaşı çalışan Gökçe'ye haftada normal çalışma süresinden 70 saat fazla çalışıp, karşılığını alamadıkları için dava açtı.

19.08.2021Ekonomi
Ölçme Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Ölçme Türleri Ve Araçları Hakkında Bilgi

Ölçme Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Ölçme Türleri Ve Araçları Hakkında Bilgi

Bütün dünya bir şeyleri ölçmek etrafında döner. Her şey ölçülebilir. Herhangi bir konuda verimlilik dahi, verimli çalıştığımıza ilişkin verimlilik endeksleriyle ölçülür. Peki, ölçüm nedir? Merak edilen tüm detayları derledik.

22.07.2021Araştırma
Tatlıcılarda yoğun mesai

Tatlıcılarda yoğun mesai

Kurban Bayramı’nın gelmesi ile tatlıcılardaki hareketlilik de hız kazandı. Baklavacılar ve tatlıcılar talebe yetişebilmek için fazla mesai yaparken, bayramda baklava fiyatları 30 ile 150 TL arasında değişiyor.

20.07.2021Ekonomi
Takbis nedir, nasıl kullanılır Takbis belgesi nereden alınır

Takbis nedir, nasıl kullanılır? Takbis belgesi nereden alınır?

Bütün dünya ile birlikte ülkemizde de başta özel sektör olmak üzere kamu kurum ve kuruluşları internet ortamında hizmet vermeye başlamıştır. Son yıllarda her alanda hızlı bir dönüşüm olmuş ve insanlar ilk önce internet bankacılığı, mobil uygulamalar benzeri hayatı kolaylaştırıcı dijital uygulamalarla tanışmışlardır. Bu çerçevede TAKBİS kavramı sıklıkla karşılaşılan bir kavram olmaya başlamıştır. Gazetelerde, televizyonlarda TAKBİS uygulamasından bahsedildiğini işitilince bu kavramın ne demek olduğu, bu uygulamanın nasıl bir uygulama olduğu merak edilir olmuştur. İşte; TAKBİS nedir, nasıl bir uygulamadır, nasıl kullanılır ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

15.07.2021Araştırma
Bayram sofraları için fazla mesai başladı

Bayram sofraları için fazla mesai başladı

Bu Kurban Bayramı’nda aileler ilk kez yeni normal kapsamında aynı sofralarda buluşmak için gün sayıyor. 157 yaşındaki Hafız Mustafa 1864’ün CEO’su Eren Ongurlar, bayramlarımızın geleneksel lezzetleri olan baklava ve lokuma dair önemli bilgiler paylaştı.

13.07.2021Lezizz
İdari izin yıllık izinden düşülür mü Uzmanlar yanıtladı

İdari izin yıllık izinden düşülür mü? Uzmanlar yanıtladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını açıkladı. “İdari izin yıllık izinden düşülür mü?” sorusu en çok arananlar arasında yer aldı. İdari tatil ve resmi tatil arasındaki farkları ve çalışanın yıllık izinlerine ne şekilde yansıdığını Avukat Arabulucu Ayşin Sincar ve Avukat Fırat Epözdemir’e sorduk.

13.07.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan tasarruf tedbirleri genelgesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "tasarruf tedbirleri" genelgesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuda tasarruf sağlanması için bir dizi karar aldı. Bu karara göre, taşıt alımları sınırlandırılacak ve bazılarının satışı gerçekleştirilecek. Cep telefonu faturalarına düzenleme getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu kurumlarının lojman, arsa satın almaları gibi işlemlerin yapılmayacağını duyurdu.

30.06.2021Ekonomi
Yabancı yaşlı bakıcılara da asgari ücret

Yabancı yaşlı bakıcılara da asgari ücret

Federal İş Mahkemesi, yaşlı bakımında çalışan yabancı kadınlara da gerektiğinde günde 24 saat asgari ücret ödenmesine karar verdi.

25.06.2021Avrupa
Mavi Yaka Nedir Mavi Yaka Çalışanları Ne İş Yapar Ne Kadar Maaş Alır

Mavi Yaka Nedir? Mavi Yaka Çalışanları Ne İş Yapar? Ne Kadar Maaş Alır?

Günümüzde iş yaşamında çeşitlilik artıyor. Özellikle iş yaşamında mavi yaka ve beyaz yaka tabiri çalışanları çalıştıkları alana göre ayırması ile bilinir. Mavi yakalı tabiri ise çok merak edilmektedir. Mavi Yaka nedir? Mavi Yaka çalışanları ne iş yapar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

27.05.2021Kobi
Puantaj Ne Demek Puantaj Cetveli Nedir Ve Nasıl Doldurulur

Puantaj Ne Demek? Puantaj Cetveli Nedir Ve Nasıl Doldurulur

Günümüzde çok sayıda iş alanı vardır. Bu iş alanlarında çalışan personellerin sayısı ise iş yerine göre değişiklik gösterebilir. Tabi, işverenler çalıştırdığı personelleri düzenli olarak takip etmek ister. Sizler için Puantaj ne demek? Puantaj cetveli nedir ve nasıl doldurulur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.05.2021Kobi
Bugün Dünya Hemşireler Günü... Beyaz meleklerin ağır yükü

Bugün Dünya Hemşireler Günü... Beyaz meleklerin ağır yükü

Bugün 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü. Pandeminin en önde gelen savaşçılarından olan hemşireler 1.5 yıldır canını dişine takarak çalışsa da bu dönemin zorlu psikolojisi omuzlarında ağır bir yük oluşturuyor. Türk Hemşireler Derneği Genel Başkanı Sevilay Şenol Çelik, yaşadıkları zorlu dönemi anlattı.

12.05.2021Gündem
Fazla Mesai Hesaplama Nasıl Yapılır Fazla Mesai Ücreti Hesaplama İşlemi (2021)

Fazla Mesai Hesaplama Nasıl Yapılır? Fazla Mesai Ücreti Hesaplama İşlemi (2021)

Birçok çalışan fazla mesai yaparak çalışma şartlarını değerlendirebilir. Bu fazla mesaiyi kişi kendisi de talep edebilir çalıştığı firma da çalışana verebilir. Fazla mesai isminden de anlaşılacağı gibi norma çalışma saatlerinin dışında ek çalışma süresini ifade eder. Özellikle birçok sektörde fazla mesai ile de çalışan elemanlar söz konusudur. Genelde fabrikalarda bu sistem uygulanır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Kobi
Fazla mesaisini alamayanlar dikkat Kıdem tazminatınızı alabilirsiniz

Fazla mesaisini alamayanlar dikkat! Kıdem tazminatınızı alabilirsiniz

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, fazla mesai yaptığı halde ücretin ödenmemesini işçi tarafından haklı fesih olarak karara bağladı. Böylece fazla mesaisini alamayan işçiler iş akitlerini feshederek kıdem tazminatını alabilecek.

27.04.2021Ekonomi
Sıkıcı bir hayat, ışıltılı bir roman

Sıkıcı bir hayat, ışıltılı bir roman

Siyasi bakış açısını varoluşçu kaygılarla birleştiren Dag Solstad, en önemli yapıtları arasında gösterilen ‘T. Singer’ romanında silik bir adamın sıkıcı ve boşa geçmiş hayatını acımasız bir netlik ve kara mizahla tasvir ediyor.

23.04.2021Kitap Sanat
Yunanistan duvar örüyor, işçilere para ödemiyor... İsyan bayrağı açtılar

Yunanistan duvar örüyor, işçilere para ödemiyor... İsyan bayrağı açtılar!

Yunanistan'ın Türkiye sınırındaki 27 km'lik çit projesinin inşaatı devam ederken işçilere ödeme yapmaması eleştirilere yol açtı. Paralarını alamayan işçiler işi bırakma noktasına geldiler.

16.04.2021Dünya
Avusturya’da Sağlık Bakanı istifa etti

Avusturya’da Sağlık Bakanı istifa etti

Avusturya hükümetinin Yeşiller Partili Sağlık Bakanı Rudolf Anschober, son dönemlerde yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.

13.04.2021Avrupa
Son dakika haberler... Avusturyada büyük şok Sağlık Bakanı istifa etti

Son dakika haberler... Avusturya'da büyük şok! Sağlık Bakanı istifa etti

Koronavirüs salgınında vaka ve ölüm sayılarında artış yaşanan Avusturya'da sürpriz bir gelişme yaşandı. 'Çok yoruldum, daha fazla dayanamıyorum' diyen Sağlık Bakanı Rudolf Anschober istifa etti.

13.04.2021Dünya
Yaz yaz bitmiyor... Bu işte yanlış yapan öder

Yaz yaz bitmiyor... Bu işte yanlış yapan öder

Bu hafta İşin Peşinde sayfası için mali müşavirlik mesleğini deneyimledim. Zorlu sınavların ardından neredeyse 30 yaşında mesleğe adım atılan bu işte 4-5 bin liralardan başlayan aylık kazançlar 10 bin liraya kadar çıkıyor. Her iş, kanun ve hesaba dayalı. İlk olarak maaş bordrolarını hazırlarken kalemlerin ne anlama geldiğini iyice öğrendim. Faturaları siteme işleyip vergiden düşülecek miktarları hesapladım. Ancak faturalar ve bordrolar yazarak bitecek gibi değildi. Saatlerce masa başında oturup bu evrakları bitirmek gerekiyor.

29.03.2021Ekonomi
5 saat uyku, gerisi mesai... Genç analistler tükendik dedi, ortalık karıştı

5 saat uyku, gerisi mesai... Genç analistler 'tükendik' dedi, ortalık karıştı!

Gelecek vadeden gençlerin en çok çalışmak istediği yatırım bankalarından Goldman Sachs, şimdilerde alt mevkideki genç analistlerin isyanı ile gündemde. Ama tartışma aslında çok daha büyük...

26.03.2021Gündem
Bay J Kerem Bursine söyledikleriyle gündemde - Bay J kimdir, gerçek adı ne, nereli

Bay J Kerem Bursin'e söyledikleriyle gündemde - Bay J kimdir, gerçek adı ne, nereli?

Bay J Kerem Kerem Bursin'e söyledikleriyle gündemde. Salondakiler ve Kerem Bursin, Bay J'nin "Kerem Bey zor şartlarda çalışıyor. Gözleriniz dolacak ama geçen yıl bölüm başı 120 bin TL alarak çalışmaya devam etti" sözleriyle adeta şoke oldu. Bay J daha sonra söylediklerinin yanlış anlaşıldığını söyledi. Peki, Bay J kimdir, gerçek adı ne, nereli?

12.03.2021Magazin
Sosyal hizmet personeli normal mesai sistemine geçmek istiyor

Sosyal hizmet personeli normal mesai sistemine geçmek istiyor

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, sosyal hizmet çalışanlarının yaklaşık 1 yıldır kesintisiz şekilde 7, 10, 14 ve 20 günlük vardiya sistemiyle özveriyle görev yaptığını belirterek, bu çalışanların kademeli normalleşmeyle normal mesai sistemine dönmesi gerektiğini söyledi.

7.03.2021Ekonomi
Fenerbahçede Emre Belözoğlu tarz değiştirdi, Trabzonda galibiyet geldi

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu tarz değiştirdi, Trabzon'da galibiyet geldi

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Trabzonspor maçı sürecinde fazla mesai yaptı. Hafta boyu Samandıra'da kamp kuran ve futbolcularla özel görüşmeler yapan Belözoğlu, Trabzon'da karşılaşma öncesi tarz değişikliği yaparak sahaya indi.

2.03.2021Futbol
Mutfaklarda enerji israfını azaltmanıza yardım edecek ipuçları

Mutfaklarda enerji israfını azaltmanıza yardım edecek ipuçları

Mutfaklar evlerimizde enerji tüketiminin en fazla olduğu alanlar. Sürekli çalışan buzdolapları, yanan fırınlar ve diğer ev aletlerinin tamamı elektrik ya da gazla çalışıyor. Buna musluklardan akan suları ve hatta tükettiğimiz gıdaların üretim aşamasında harcanan enerjiyi bile dahil etmek mümkün. Peki mutfakta enerji tüketimini azaltmak için neler yapabiliriz? İşte çok işinize yarayacak birkaç fikir…

‘Evden çalışma için yeni iş hukukuna ihtiyaç var’

‘Evden çalışma için yeni iş hukukuna ihtiyaç var’

Pandemi nedeniyle Türkiye genelinde binlerce şirket, beyaz yakalı çalışanları için ‘evden çalışma’yı kalıcı hale getirdi. Ancak ‘evden çalışma’ uygulaması, evlerini ofise çevirmek zorunda kalan çalışanlar için ciddi hak kayıplarını da beraberinde getiriyor.

17.02.2021Ekonomi
Gerilimi yüksek iş

Gerilimi yüksek iş

Bu hafta, sahada zorlu şartlarda çalışan elektrik dağıtım personellerinin arasına katıldım. Sivas’ın Şarkışla ilçesinde karla kaplı arazide yaya olarak ekipmanları taşıyıp 31 bin 500 volt akımın geçtiği elektrik nakil hatlarına tırmandım. Elektriği kesilen bir köye enerji sağladık. Demir direklerin tepesinde yüksek akıma yakın çalışmak, ayakçak ile tahta direklere tırmanmak gerçekten cesaret istiyor. Kilolarca ekipmanla yarım metreyi bulan karda bata çıka yürümek ise hiç de kolay değil. Ellerim dondu, botlarımın içi karla doldu.

15.02.2021Ekonomi
50 kuruşluk kraker için işten atıldı, dava açtı 35 bin lira kazandı

50 kuruşluk kraker için işten atıldı, dava açtı 35 bin lira kazandı

Diyarbakır'da çalıştığı markette 50 kuruşluk krakeri kasadan geçirmeyip ve fiş kesmeyen işçinin işine son verilmişti. Dava açan işçi 35 bin 888 lira tazminat kazandı.

1.02.2021Ekonomi
Anadolu Sigorta çalışanları ‘Biz Bize’ de buluşuyor

Anadolu Sigorta çalışanları ‘Biz Bize’ de buluşuyor

Anadolu Sigorta, insan kaynakları alanında geliştirdiği ‘Biz Bize’ mobil platformuyla ortak bir buluşma noktası yarattı. Çalışanlar arasındaki iletişimi güçlendirerek ekiplerin hayatını kolaylaştıran “Biz Bize” uygulamasıyla; kurum içi iletişimin güçlendirilmesi ve çalışanlar arasındaki sinerjinin artırılması hedefleniyor.

15.01.2021Sigorta
Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar: Bilim adanmışlık ister

Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar: Bilim adanmışlık ister

16 Ocak 1883 tarihinde Hamidiye Ticaret Mekteb-i Âlisi ismi altında Cağaloğlu’nda bir evde eğitime başlayan Marmara Üniversitesi’nin ilk mezunları sadece 13 kişiydi. Yıllar geçtikçe fakülte sayısı da arttı, mezunlar da… 1989 yılında bu tarihi okulun mezunlarından biri de iktisat bölümünü bitiren Erol Özvar oldu.

11.01.2021Eğitim
Defin işlemleri yetişmiyor

Defin işlemleri yetişmiyor

Almanya’da korona salgınında can kaybı artınca krematoryumlar ve cenaze kaldırma şirketleri fazla mesai yapmaya başladı. Cenaze işlemlerinde çalışacak personele ihtiyaç doğdu.

10.01.2021Avrupa
Çinden kritik Bahar Bayramı uyarısı

Çin'den kritik Bahar Bayramı uyarısı

Çin kültüründe önemli yer tutan Bahar Bayramı yaklaşırken yetkililer kritik uyarılarda bulundu. Yılın en fazla seyahatinin yaşanacağı Çuncie (Bahar Bayramı) öncesi artan koronavirüs vakalarının salgın riskini artıracağı belirtilerek, halka "gereksiz seyahatlerden kaçınmaları çağrısı" yapıldı.

30.12.2020Dünya
İBB ve İETT işçilerine yüzde 13 zam yapıldı

İBB ve İETT işçilerine yüzde 13 zam yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İETT Genel Müdürlüğünde işçi statüsünde çalışan personelin maaşına birinci yıl için yüzde 13, ikinci yıl için ise TÜFE oranında zam yapılacak.

17.12.2020Gündem
Son dakika… Yargıtay’dan müdürleri üzen haber

Son dakika… Yargıtay’dan müdürleri üzen haber!

Özel sektörde çalışan milyonlarca kişiyi ilgilendiren emsal bir karara imza atan Yargıtay, müdür ya da üst seviyede yönetici olan çalışanlara fazla mesai ücreti ödenmeyeceğine hükmetti.

17.12.2020Haber
Son dakika… Yargıtay’dan müdürleri üzen haber

Son dakika… Yargıtay’dan müdürleri üzen haber!

Özel sektörde çalışan milyonlarca kişiyi ilgilendiren emsal bir karara imza atan Yargıtay, müdür ya da üst seviyede yönetici olan çalışanlara fazla mesai ücreti ödenmeyeceğine hükmetti.

17.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Yargıtaydan emsal karar Tazminatsız kovulmasının önünü açtı...

Son dakika haberi: Yargıtay'dan emsal karar! Tazminatsız kovulmasının önünü açtı...

Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, verdiği emsal nitelikteki kararla mesai arkadaşlarına tehditler savurup hakaret eden işçinin tazminatsız kovulmasının önünü açtı. Kararda ' Açıklanan delil durumuna göre davalı işverenin fesihte haklı olduğu gözetilerek kıdem ve ihbar tazminatlarının reddi gerekirken kabulüne karar verilmesi hatalıdır. Mahkeme hükmü oy birliği ile bozulmuştur.' denildi. Kararla birlikte hal ve hareketleriyle iş yerindeki huzuru bozan geçimsiz işçiler işten atılabilecek.

13.12.2020Ekonomi
ODTÜ’deki şoförlerin ‘ayrımcılık’ zaferi

ODTÜ’deki şoförlerin ‘ayrımcılık’ zaferi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) işçi kadrosunda çalışan bir grup şoför, üniversite yönetim tarafından işe geliş gidişlerde imza alındığını, aynı işi yapan memur kadrosundaki şoförlerden imza alınmadığını, bu uygulamanın ayrımcılık olduğunu savunarak, Ankara 38. İş Mahkemesine dava açtı.

11.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Ankarada mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi İşte yeni mesai saatleri

Son dakika haberi: Ankara'da mesai saatlerinde düzenlemeye gidildi! İşte yeni mesai saatleri

Son dakika haberi... Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Organize Sanayi Bölgesi (OSB), küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarının mesai saatlerini 08.00-18.00 olarak belirledi.

3.12.2020Gündem
Bakan Dönmez: Yer altı işçilerimizin ücretini, asgari ücretin en az iki katı olarak belirledik

Bakan Dönmez: Yer altı işçilerimizin ücretini, asgari ücretin en az iki katı olarak belirledik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Linyit ve taş kömürü çıkarılan iş yerlerinde, yer altında çalışan işçilerimize ödenecek ücreti, asgari ücretin en az iki katı olarak belirledik. Madencilerimize zorunlu ferdi kaza sigortası yaptırılması zorunluluğunu getirdik. Yer altında çalışan işçilerin çalışma saatlerini günde en fazla 7,5, haftada en fazla 37,5 saat olarak belirledik" dedi.

3.12.2020Ekonomi
4. nesli ile Türkiye yollarına çıkıyor

4. nesli ile Türkiye yollarına çıkıyor

1999 yılında birinci nesli tanıtılan Toyota Yaris’in, dördüncü nesili Türkiye yollarına çıkıyor.

25.11.2020Ekonomi
Otomotive virüs bulaştı

Otomotive virüs bulaştı

Ağustos ayı sonunda gerçekleştirilen basın toplantısında, otomotiv sektörünün ilk dalgayı sorunsuz atlattığını vurgulayan TAYSAD Başkanı Alper Kanca bu haftaki konuşmasında, “Çember daralıyor, tüm önlemlerimize rağmen kontrolsüz sosyal hayat otomotiv sektörü çalışanlarına virüsü bulaştırdı” şeklinde konuştu. Mart-kasım dönemi pozitif çalışan oranı yüzde 5.4 iken yalnızca 1 günde (5 Kasım 2020) yüzde 1.8 oranında pozitif çıktı. Başkan Yardımcısı Kemal Yazıcı, “Buna karşın kapanma öngörmüyoruz” dedi.

23.11.2020Ekonomi
İzmirde OSBlerde mesai 07.00de başlayacak

İzmir'de OSB'lerde mesai 07.00'de başlayacak

İzmir'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında organize sanayi bölgeleri (OSB), küçük sanayi siteleri ve sanayi kuruluşlarında mesainin 07.00'de başlayacağı bildirildi.

13.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

‘Talibancı cumhuriyetçi’ kadınlar, kulaklığı atın yoksa ikna odasına

New York Times’a konuşan Taliban yöneticisinin adı Mücahid...

27.08.2021

Arabulucuda el sıkışıldığında vergi nasıl hesaplanacak?

İşten ayrılmalar yaşandığında kıdem ve ihbar tazminatının koşulları genel olarak herkes tarafından bilinir.

6.07.2021

Şimdi kime ne görev düşüyor?

Mart 2020’den bu yana dünyayı esir alan, binlerce insanı hayattan koparan Covid-19 salgınında farklı bir safhadayız.

23.06.2021

Kılıçdaroğlu üzülmesin, PKK ve HDP’nin planı hazır

Terör örgütü PKK’nın elebaşının talimatıyla kurulan ve onun tarafından yönetilen HDP’nin kapatılmasıyla ilgili dilekçe eksikliklerin giderilmesinden sonra Yargıtay Başsavcılığı tarafından yeniden Anayasa Mahkemesi’ne gönderildi. CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, onları savunmak için konuyu HDP yönetiminin umurunda bile olmayan “demokrasiye” getirdi.

11.06.2021

Terörist PKK’nın destekçisi HDP’nin suçu ne?

Yargıtay Başsavcılığı tarafından HDP’nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi’ne yollanan 609 sayfalık iddianame, isim isim, yer yer, tarih tarih HDP’nin işinin siyaset yapmaktan çok, terör örgütü PKK’nın yardımcı kuruluşu olduğunu gösteriyor.

22.03.2021

Terörist Öcalan’ın projesinin sonu

14 Ekim 2012 tarihinde Ankara’da BDP’nin 2. Olağanüstü Genel Kongresi gerçekleştirildi, 15 Ekim günü Halkların Demokratik Kongresi’nin (HDK) parti haline dönüştürülmesi ve BDP ile birleşmesiyle birlikte HDP kuruldu, eşbaşkanlıklarına Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ seçildi.

19.03.2021

Uzaktan çalışmaya geçilmesinde işçinin onayı

Uzaktan çalışma İş Kanunu’nda 2016 yılında karşılığını bulmuş ve pandemi sebebiyle sıkça gündeme gelmiştir. Kanunun 14. Maddesinde “çağrı üzerine çalışma ve uzaktan çalışma” başlığı altında uzaktan çalışmanın tanımı ve ana unsurlarına yer verilerek diğer usul ve esaslarına ilişkin yönetmelik ise 10.03.2021 tarih ve 31419 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

16.03.2021