EKSTRA
MENÜ

Faydası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15.613 haberi bulunmuştur.

Faydası Haberleri

‘Karpuzdaki çocuk’ ne olacak

‘Karpuzdaki çocuk’ ne olacak?

Diyarbakır’da karpuz içindeki çocuk heykeli polemik konusu oldu. Vali Karaloğlu “Bırakın tartışılsın. Bu tartışmanın Diyarbakır’a zararı yok faydası var” dedi.

12.05.2021Gündem
Membran Nedir Ve Ne İşe Yarar Membran Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

Membran Nedir Ve Ne İşe Yarar? Membran Çeşitleri Ve Kullanım Alanları

Su, yaşam için büyük önem taşımakta olan temel unsurlardan birisi olarak kabul edilmektedir. Fakat suyun faydası olduğu gibi zararları da olabilmektedir. Sizin için Membran nedir ve ne işe yarar? Membran çeşitleri ve kullanım alanları konu başlıklarını tüm detayları ile derledik.

11.05.2021Araştırma
Diyarbakırdaki heykeller için açıklamalar

Diyarbakır'daki heykeller için açıklamalar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından havalimanı kavşağında yerleştirilen halay çeken folklor ekibi, karpuz içinde çocuk, kadayıf tepsisi taşıyan adam heykelleri ve burmalı bilezik figürü tartışma tartışma konusu oldu. Vali Münir Karaloğlu, ''Tartışmanın Diyarbakır'a bir zararı yok, faydası var arkadaşlar. Eğer gerçek fotoğraflarla beraber karşılaştırırsanız gerçeğe çok uygun olduğunu da görürsünüz. Bebeğin Diyarbakırlısı, Vanlısı, Rizelisi olmaz'' derken Diyarbakır Kültür, Turizm ve Musiki Derneği Başkanı Kenan Aksu da kentin tanıtımının bu şekilde olamayacağını söyledi. Aksu, ''Yapılan bu ucubeyi lütfen yıksınlar. 5 bin sene önce yapılan surlardaki kitabeler dahi o yapılan işten çok daha güzel'' ifadelerini kullandı.

11.05.2021Haber
Diyarbakırda karpuz içinde çocuk heykeli çok konuşulmuştu Vali Münir Karaloğlundan açıklama

Diyarbakır'da 'karpuz içinde çocuk' heykeli çok konuşulmuştu! Vali Münir Karaloğlu'ndan açıklama

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından havalimanı kavşağında yerleştirilen halay çeken folklor ekibi, karpuz içinde çocuk, kadayıf tepsisi taşıyan adam heykelleri ve burmalı bilezik figürü tartışma tartışma konusu oldu. Vali Münir Karaloğlu, ''Tartışmanın Diyarbakır'a bir zararı yok, faydası var arkadaşlar. Eğer gerçek fotoğraflarla beraber karşılaştırırsanız gerçeğe çok uygun olduğunu da görürsünüz. Bebeğin Diyarbakırlısı, Vanlısı, Rizelisi olmaz'' derken Diyarbakır Kültür, Turizm ve Musiki Derneği Başkanı Kenan Aksu da kentin tanıtımının bu şekilde olamayacağını söyledi. Heykellerle ilgili son açıklama da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden geldi.

11.05.2021Gündem
İsyan ettiren görüntü Ankarada flamingo avı

İsyan ettiren görüntü! Ankara'da flamingo avı

Ankara’nın yakınındaki kuş cennetinde, avcılar tarafından vurulmuş cansız flamingonun bedeni görenleri isyan ettirdi. Çevreciler “Hiçbir kişiye zararı olmayan hatta ekosisteme birçok faydası olan bir hayvanı öldürerek kim nasıl bir haz alabilir” diye soruyor.

11.05.2021Haber
İsyan ettiren görüntü Ankarada flamingo avı

İsyan ettiren görüntü! Ankara'da flamingo avı

Ankara’nın yakınındaki kuş cennetinde, avcılar tarafından vurulmuş cansız flamingonun bedeni görenleri isyan ettirdi. Çevreciler “Hiçbir kişiye zararı olmayan hatta ekosisteme birçok faydası olan bir hayvanı öldürerek kim nasıl bir haz alabilir” diye soruyor.

11.05.2021Gündem
Bankacılıkta tam ‘temassız’ dönem başladı

Bankacılıkta tam ‘temassız’ dönem başladı

Finansal kapsayıcılığın önemine dikkat çeken bankacılar, temassız müşteri olma süreciyle birlikte sadece sektörün değil Türkiye’nin ekonomik gelişimi için de daha tabana yaygın finansal erişimin olduğu, iyi bir döneme girildiğine dikkat çekiyor. Temassız müşteri olma teknolojilerini aktaran Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu ve Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Çağrı Süzer yeni dönemin müşteri, banka ve ülke için önemini anlattılar.

11.05.2021 Ekonomi
Kardiyo Nedir Ve Ne İşe Yarar Kardiyo Nasıl Yapılır Ve Faydaları Neler

Kardiyo Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kardiyo Nasıl Yapılır Ve Faydaları Neler

Kardiyo spor esnasında en çok yapılan egzersizlerden bir tanesidir. Kardiyo yapmak isteyenler kardiyo ile ilgili antrenmanlarını araştırmaktadırlar. Kardiyo antrenmanları birçok şekilde yapılabilir. Kardiyonun insan sağlığına faydaları da oldukça fazladır. Spora yeni başlayanlar kardiyo ile ilgili araştırma yapmaktadırlar. Son günlerde kardiyo araştırmaları trend olmuştur. Peki kardiyo nedir? Kardiyo ne işe yarar? Kardiyo nasıl yapılır? Kardiyonun faydaları nelerdir? İşte kardiyo ile ilgili tüm bilgiler.

10.05.2021Sağlık
Barbie Oyunun Faydaları Araştırması

Barbie Oyunun Faydaları Araştırması

Cardiff Üniversitesi’nde Barbie öncülüğünde oyuncak bebekle oynamanın faydaları üzerine bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmaya göre Barbie gibi oyuncak bebeklerle oynamanın empati ve sosyal becerileri besleyerek, çocukları geleceğe hazırlamada büyük faydalar sağladığı sonucuna varıldı. Bu projenin detaylarını konuşmak üzere Barbie Oyunun Faydaları Projesi Türkiye Sözcüsü Klinik Psikolog ve Oyun Terapisti İrem Polat ile bir araya geldik ve kendisine sorularımızı yönelttik.

Faruk Sabancı ve Norm Ender: Birbirimize ‘kanka, babuş, moruk’ deriz

Faruk Sabancı ve Norm Ender: Birbirimize ‘kanka, babuş, moruk’ deriz

Bir tarafta rap müziğin en önemli isimlerinden Norm Ender, diğer tarafta house/elektronik müzik yapan DJ ve prodüktör Faruk Sabancı... Bu ikili şimdi dostluklarını ‘Bulamazdım’ adlı bir şarkıyla taçlandırıyor. Sohbete arkadaşlıklarını konuşarak başladık, birlikte çalışırken hangi konularda zorlandıklarından günümüz şarkılarındaki elektronik, rap ve arabesk birleşimine kadar uzandık. Norm Ender’e ileride Demet Akalın’la bir düet yapıp yapmayacağını da sordum...

Bakanlar, parti liderleri ve Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan Mescid-i Aksa baskınına sert tepki

Bakanlar, parti liderleri ve Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Mescid-i Aksa baskınına sert tepki

Bakanlar, siyasi parti liderleri ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'da cemaate saldırmasına ilişkin sosyal medya hesaplarından tepki mesajı yayımladı.

8.05.2021Gündem
Isparta yemekleri - Ispartada ne yenir ve neyi meşhur Isparta mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Isparta yemekleri - Isparta'da ne yenir ve neyi meşhur? Isparta mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Isparta ilini her yıl birçok kişi ziyaret etmektedir. Bu durumun temelinden biri de oldukça lezzetli yemekleri olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından Isparta yemekleri - Isparta'da ne yenir ve neyi meşhur? Isparta mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

6.05.2021Lezizz
İngilizce hikayeler - İngilizce kısa hikayeler ve Türkçe anlamları

İngilizce hikayeler - İngilizce kısa hikayeler ve Türkçe anlamları

Sevgili öğrenciler, İngilizce öğrenmenin en güzel yollarından biri bol pratik yapmaktır. İngilizce derslerimizin ardından öğrendiğimiz her şeyi pratik yapmak çok önemlidir. Ne kadar çok pratik yapılırsa, kelime dağarcığı o kadar gelişir ve İngilizce diline olan hakimiyet o kadar artacaktır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.05.2021Sözlük
Abs Nedir Araçlarda Abs Ne İşe Yarar Ve Nasıl Çalışır

Abs Nedir? Araçlarda Abs Ne İşe Yarar Ve Nasıl Çalışır

Araçların üretimi sırasında güvenlik adına alınan birçok önlem bulunuyor. Arabanın olmazsa olmazı olan ABS sisteminin ne olduğu birçok kişinin merak ettiği bir konu oluyor. Bu konuda birçok araştırma yapan kişiler ABS sistemlerini detaylı olarak inceliyor. ABS nedir? Araçlarda ABS ne işe yarar ve nasıl çalışır? Soruları hakkında tüm detayları derledik.

3.05.2021Araştırma
Yoga Nedir Ve Nasıl Yapılır Yoga Çeşitleri Ve Faydaları

Yoga Nedir Ve Nasıl Yapılır? Yoga Çeşitleri Ve Faydaları

Günümüzde batı toplumu tarafından yaygın olarak uygulanan ve oldukça eski bir geçmişe sahip olan egzersize yoga ismi verilir. Tarihi milattan önce 3300 yıllarına kadar dayanan bu egzersiz zihinsel ve fiziksel anlamda sağlık elde etme amacıyla yapılır. Yoga nedir, nasıl yapılır, faydaları nelerdir ve daha fazlasını sizin için derledik.

3.05.2021Sağlık
Kinin Nedir Ve Ne İşe Yarar

Kinin Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Son zamanlar da bütün dünyayı etkisi altına alan virüsten dolayı insanlar birden çok doğal ilaçları aramaya başlamışlardır. Bu konu hakkında bir hayli söylenti vardır. Bu konuda öne çıkan bir madde var. Bu maddenin adı kinin maddesidir. Peki kinin maddesi ne işe yaramaktadır? Virüs ile nasıl mücadele etmektedir? Gerçekten de uzmanlara göre bu maddenin virüs için faydası var mıdır? İşte kinin maddesi ile ilgili detaylar.

3.05.2021Sağlık
Squat Nedir, Nasıl Yapılır Ve Ne İşe Yarar Squat Çeşitleri Ve Faydaları

Squat Nedir, Nasıl Yapılır Ve Ne İşe Yarar? Squat Çeşitleri Ve Faydaları

Vücut sağlığının korunmasında hiç şüphesiz düzenli spor yapmanın büyük faydası bulunmaktadır. Bu kapsamda sağlık adına yapılabilecek pek çok sportif faaliyet bulunmaktadır. Bunlardan biri de elbette squat olmaktadır. Sizin için çok fazla merak edilen Squat nedir, nasıl yapılır ve ne işe yarar? Squat çeşitleri ve faydaları şeklinde belirlenmiş konu başlıklarını derledik

3.05.2021Araştırma
Protein Tozu Nedir Ve Ne İşe Yarar Protein Tozu Kullanımı, Yararları Ve Zararları Hakkında Bilgi

Protein Tozu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Protein Tozu Kullanımı, Yararları Ve Zararları Hakkında Bilgi

Protein tozu özellikle sporcular tarafından kullanılan bir üründür. Spor yapan veya spora başlamayı düşünen kişiler protein tozunun ne işe yaradığını öğrenmek istiyor. Faydalarını ve zararlarını öğrenmek adına internet üzerinde araştırmalar yapıyor. Protein tozu nedir ve ne işe yarar? Protein tozu kullanımı, yararları ve zararları hakkında detayları derledik.

3.05.2021Araştırma
Glutamin Nedir Ve Ne İşe Yarar Glutamin Kullanımı, Yararları Ve Zararları Hakkında Bilgi

Glutamin Nedir Ve Ne İşe Yarar? Glutamin Kullanımı, Yararları Ve Zararları Hakkında Bilgi

Glutamin bir çeşit aminoasit olarak bilinmektedir. Vücutta oldukça fazla bulunan glutamin hakkında siz de daha detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Glutamin nedir ve ne işe yarar? Glutamin kullanımı, yararları ve zararları hakkında bilgiler nelerdir? Sizler için glutamin hakkında sıkça merak edilen bilgileri tüm detayları ile derledik.

3.05.2021Araştırma
Er-Rahman Ne Demek Er Rahman Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Er-Rahman Ne Demek? Er Rahman Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Allah'ın isimleri herkes tarafından bilinir. Er-Rahman esması Kuran'ı kerim içerisinde geçen bir esmadır. Bu esmanın ne anlama geldiği ve faziletinin ne olduğu birçok insanın merak ettiği bir konudur. Er-Rahman ne demek? Er Rahman Esması Türkçe anlamı ve zikrinin fazileti konuları hakkında detayları derledik.

3.05.2021Ramazan Özel
Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan, iddialara belge ile yanıt verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan, iddialara belge ile yanıt verdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 tedavisi görürken hayatını kaybeden Cemal Küçükşahin'in ölüm raporuyla ilgili iddialara Twitter hesabından yanıt verdi. Bakan Koca, Küçükşahin'in ölüm raporunda iddianın aksine olması gerektiği gibi Covid-19 yazdığını belgesiyle gösterdi.

3.05.2021Haber
Mahruze Teyze’ye ben de konuk oldum

Mahruze Teyze’ye ben de konuk oldum

Yerel seçimlerden önce pazarda karşılaştığı Ekrem İmamoğlu’na, “Sana oy vermem ama kete yaparım” diyen 66 yaşındaki Mahruze Keleş siyasilerin gözdesi oldu. Mahruze Teyze seçimin hemen ardından Ekrem İmamoğlu’nu, sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, son olarak da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Sultanbeyli’deki evinde ağırladı. Ben de Mahruze Teyze’nin evine konuk oldum.

3.05.2021Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan o iddialara belgeli yanıt

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan o iddialara belgeli yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 tedavisi görürken hayatını kaybeden Cemal Küçükşahin'in ölüm raporuyla ilgili iddialara Twitter hesabından yanıt verdi. Bakan Koca, Küçükşahin'in ölüm raporunda iddianın aksine olması gerektiği gibi Covid-19 yazdığını belgesiyle gösterdi.

2.05.2021Gündem
5 günlük babalık izni 6 aya uzatılsın ister misiniz

5 günlük babalık izni 6 aya uzatılsın ister misiniz?

Bazı babalar bu soruya “6 ay evde ne yapacağım?” diyedursun, dünyada doğum izninde cinsiyet eşitliğini sağlamaya yönelik ciddi adımlar atılıyor. Türkiye’deyse ‘ebeveynliğin ortak bir sorumluluk olduğu’ vurgusuyla Volvo ve Pfizer erkek çalışanlarının babalık iznini annelerinkiyle eşitledi. Amaç, çocuk bakımının yalnızca annenin omuzlarında olduğu algısını yıkmak ve doğum yapan kadınların işyerindeki dezavantajını ortadan kaldırmak.

‘Küçük zaferleri kutlamak hayatımızda büyük farklar yaratır’

‘Küçük zaferleri kutlamak hayatımızda büyük farklar yaratır’

Bir martının süzülerek uçuşu, çayın kokusu, kaldırım taşlarının arasından fışkırmış çiçekler... Görüyor, hissediyor, duyuyor, yaşıyor musunuz bunları, yoksa “Salgının bitmesine daha ne kadar var” sorusu aklınızdan bir türlü çıkmıyor mu? Yeryüzünde bir kişinin bile yanıt veremediği bu soruya kafayı takmak yerine, süreci daha iyi bir ruh haliyle sürdürmek isterseniz, ‘psikolojik esneklik’ kavramıyla acilen tanışmalısınız...

Malik-Ül Mülk Ne Demek Malikül Mülk Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Malik-Ül Mülk Ne Demek? Malikül Mülk Esması Türkçe Anlamı Ve Zikrinin Fazileti

Malikül Mülk ne demektir? Malikül Mülk esmasının anlamı nedir? Malikül Mülk esmasının Türkçe anlamı nedir? Malikül Mülk esmasının ebced değeri kaçtır? Malikül Mülk esmasını zikretmenin faziletleri ve faydaları nelerdir? Malikül Mülk esmasının anlamı ve faziletleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
Yıldız Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Yıldız (Dalya) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yıldız Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Yıldız (Dalya) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yıldız çiçeğinin adını Osmanlı döneminde Yıldız Sarayı’ndan aldığı söylenmektedir. Farklı renklerde çeşit çeşit açan bu güzelliğin bakımı ise oldukça zordur. Sıcağı seven Yıldız çiçeği Akdeniz ve Ege gibi sıcak, belli başlı iklim şartlarında yetişebilir. Yıldız çiçeği hakkında tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Yasemin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Yasemin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yasemin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Yasemin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yasemin çiçeği anavatanı Himalayalar olan bir çiçek türüdür. Bu çiçek dünya çapında Jasminum adıyla bilinmektedir. Güzel görüntüsü ile pek çok insanın dikkatini büyük ölçüde çekmeyi başaran çiçek türlerinden biridir. Sizin için Yasemin çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Yasemin çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Peygamber Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Peygamber Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Peygamber Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Peygamber Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Peygamber çiçeği nedir? Peygamber çiçeğinin özellikleri nelerdir? Peygamber çiçeği nasıl ekilir? Peygamber çiçeği nasıl çoğaltılır? Peygamber çiçeği nasıl sulanır? Peygamber çiçeği nerede yetişmektedir? Peygamber çiçeğinin Latincesi nedir? Peygamber çiçeği bitkisinin özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Mimoza Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Mimoza Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Mimoza Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Mimoza Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile bağdaştırılan Mimoza Çiçeği, oldukça hoş bir görünüme ve keskin bir kokuya sahip olması ile bilinir. Pek çok kişi bu güzel çiçeği ev ortamında yetiştirmenin yollarını aramaktadır. Mimoza çiçeklerinin genel yapısı, özellikleri, ekimi ve bakımı hakkında detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Bakan Kasapoğlundan dikkat çeken hakem sözleri Tek sorun onlarmış gibi algı oluşturulması yanlış

Bakan Kasapoğlu'ndan dikkat çeken hakem sözleri! "Tek sorun onlarmış gibi algı oluşturulması yanlış"

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yayıncı kuruluş beIN SPORTS'a konuk oldu. Güntekin Onay’ın sunumuyla gerçekleşen programda konuşan Kasapoğlu, “Biz sporu çok geniş bir bakış açısıyla değerlendiriyoruz. Türkiye’nin spor geleceğinde pek çok branşta başarılı bir geleceği görüyoruz. Yüzmeden jimnastiğe, atletizme, tenise, güreşe her alanda sporcularımız bizi gururlandıracaklar buna inanıyoruz" dedi.

30.04.2021Futbol
Manolya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Manolya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Manolya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Manolya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Manolya çiçeği; oldukça hoş bir kokusu olan, yaprakları ve oval görünümlü kaba bir çiçek türüdür. Manolya çiçeği; tür şeklinde iki çeşit şeklinde gruplandırılmaktadır. Manolya çiçeği; her mevsim rengini koruyan ender bitkilerin içerisinde yerini alır. Peki manolya çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Manolya çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Lilyum Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Lilyum Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Lilyum Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Lilyum Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Lilyum çiçeği en çok yetiştirilen çiçeklerdendir. Ülkemiz iklim şartlarına da uygun olan bir çiçektir. Lilyum çiçeği sürekli olarak yetiştirilmektedir. Özellikleri bakımından Lilyum çiçeği diğer çiçeklerden ayırıcı bir kaç özelliği vardır. Lilyum çiçeği ile ilgili son günlerde yoğun araştırmalar yapılmaktadır. Peki Lilyum çiçeği nedir? Lilyum çiçeği bakımı nasıl oluyor? Lilyum çiçeği anlamı nedir? Lilyum çiçeği özellikleri nelerdir? İşte Lilyum çiçeği ile ilgili her şey.

30.04.2021Bitki Bakımı
Küstüm Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Küstüm Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Küstüm Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Küstüm Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Küstüm çiçeği; en fazla ekilen çiçeklerden birisidir. Çok hassas bir yapıya sahip olan bu çiçeğin, bazı yararları ve özellikleri bulunur. Küstüm çiçeğinin kokusu oldukça güzeldir. Peki küstüm çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Küstüm çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nelerdir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kauçuk Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kauçuk Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kauçuk Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kauçuk Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kauçuk çiçeği en çok yetiştirilen çiçekler arasında yer almaktadır. Bundan dolayı Kauçuk çiçeği ile ilgili araştırmalar bir hayli fazladır. Çiçekçilerde de satılan bu çiçeğin pek çok faydası olduğu bilinmektedir. Kauçuk çiçeği sosyal medyadan da sürekli olarak paylaşılan bir çiçek olmuştur. Hal böyle olunca Kauçuk çiçeği popüler haline gelmiş bir çiçektir. Peki Kauçuk çiçeği nedir? Kauçuk çiçeği özellikleri nelerdir? Kauçuk çiçeği evde yetiştirilir mi? Kauçuk çiçeği hikayesi nedir? Kauçuk çiçeği faydaları nelerdir? İşte Kauçuk çiçeği ile ilgili her şey.

30.04.2021Bitki Bakımı
El-Vahid Ne Demek El Vahid Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Vahid Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El-Vahid Ne Demek? El Vahid Esması Türkçe Anlamı Ve Ya Vahid Zikrinin Fazileti İle Faydaları

El Vahid ne demektir? El Vahid esmasının anlamı nedir? El Vahid esmasının Türkçe anlamı nedir? El Vahid esmasını zikretmenin faziletleri ve faydaları nelerdir? El Vahid esmasının ebced değeri kaçtır? El Vahid esmasının anlamı ve faziletleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Ramazan Özel
Kar Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kar Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kar Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kar Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kar çiçeği, düğün çiçeğigiller familyasından olan bir bitki türüdür. 16. yüzyıldan bu yana yetiştiriciliği yapılan kar çiçeği hakkında bilinmeyen birçok nokta bulunuyor. Kar çiçeği nedir, bakımı nasıl yapılır, anlamı nedir, özellikleri ve faydaları nelerdir, sulanması nasıl yapılmalı gibi soruları yanıtladık.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kantaron Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kantaron Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kantaron Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kantaron Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kantaron çiçeği nedir? Kantaron çiçeğinin özellikleri nelerdir? Kantaron çiçeğinin faydaları nelerdir? Kantaron çiçeği nerelerde bulunur? Kantaron çiçeği nasıl ekilir? Kantaron çiçeği nasıl çoğaltılır? Kantaron çiçeğinin Latincesi nedir? Kantaron çiçeği nedir ve özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
İris Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır İris (Süsen) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

İris Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? İris (Süsen) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

İris çiçeği, büyüleyici güzellikte bir çiçek olmasının yanında mitolojiye konu olmuş bir çiçektir. Bu çiçek adını antik bir Yunan tanrıçası olan Okeanos’un soyundan gelen İris ’ten alır. Bu güzel mitolojik çiçek ile alakalı İris çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? İris (süsen) çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
İpek Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır İpek (Kedi Tırnağı) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

İpek Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? İpek (Kedi Tırnağı) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

İpek çiçeği dikkat çekici güzellikteki süs bitkileri arasındadır. Bu çiçeğin ayrıca öğle güzeli, kedi tırnağı, cilveli çiçeği, ipek çiçeği gibi yöresel adları bulunmaktadır. Yazın güneşli yerlerde susuzluğa dayanıklı bir bitkidir. Sizin için İpek çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? İpek (kedi tırnağı) çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Hatmi Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Hatmi Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hatmi Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Hatmi Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hatmi çiçeği çoğunlukla yol kenarlarında ve tarlalarda kendiliğinden yetişen bir bitki türü olup halk arasında Fatmagül çiçeği olarak bilinmektedir. Sağlık açısından da pek çok faydası olan bitkiler arasında yerini almaktadır. Sizin için Hatmi çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Hatmi çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konu başlıklarını tüm detaylarıyla derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Gecenin Kraliçesi Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Gecenin Kraliçesi Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Gecenin Kraliçesi Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Gecenin Kraliçesi Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Gecenin kraliçesi çiçeği en çok sevilen çiçeklerden bir tanesidir. Gecenin kraliçesi çiçeği bakımı ile ilgili araştırma yapılmaktadır. Gecenin kraliçesi çiçeği nadir çiçeklerden biri olarak bilinir. Nadir bulunan bir çiçek olan Gecenin kraliçesi çiçeği bakımına dikkat edilmesi gereken bir çiçektir. Son günlerde Gecenin kraliçesi çiçeği ile ilgili araştırmalar internet üzerinden artmıştır. Peki Gecenin kraliçesi çiçeği nedir? Gecenin kraliçesi çiçeği nasıl ekilir? Gecenin kraliçesi çiçeğinin tohumu nasıl olur? İşte Gecenin kraliçesi çiçeği ile ilgili tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Dua Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Dua Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Dua Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Dua Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Dua çiçeği, insana hissettirmiş olduğu muhteşem ötesi his ve ferahlık ile bilinen bir bitki olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan önemli ölçüde dikkatleri üzerine çeken bir çiçek türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Sizin için Dua çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Dua çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Deve Tabanı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Deve Tabanı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Deve Tabanı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Deve Tabanı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Deve tabanı çiçeği; benzersiz yaprakları ile evleri süsleyen bir çiçektir. Deve tabanı çiçeği; “Araceae” tropik familyasına ait bir çiçektir. Bu yüzden Swiss Cheese Plant ismiyle de bilinir. Neme düşkün bir bitkidir. Deve tabanı çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Deve tabanı çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı

Yazar Sonuçları

Yoksa sorun damarlarda mı

Covid-19 enfeksiyonu bizi her gün biraz daha şaşırtmaya, kafamızı daha da karıştırmaya devam ediyor.

10.05.2021

Sisteme dair

Bir taraftan sandık her şey değildir diye bağırıp da, diğer taraftan sürekli erken seçim istemek biraz tuhaf geliyor ama yine de üzerinde düşünmek lazım.

8.05.2021

Ev işi yaparak hem eğlensin hem öğrensin

Çocuklarına ev işi yaptırmaktan çekinen anne-babalar aslında pek de doğru bir şey yapmıyor. Çünkü uzmanlar çocukların ev işi yapmasının onların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağladığını söylüyor.

8.05.2021

O saçmalık ancak çöp kutusuna basket yapılır

Ekrem İmamoğlu’nun Fatih Sultan Mehmet türbesinde elinin arkasında olmasından yola çıkılarak başlatılan incelemenin tüm detaylarına baktım.

6.05.2021

Yanlış zaman, yanlış insan

Pandemide işsiz kalan müzisyenlere dikkat çekmek için başlatılan “Hepimiz İçin Ses Ver Türkiye” akımına Yıldız Tilbe de katıldı, şarkı söyleyip topu Tarkan’a attı. Tarkan önce sessiz kaldı, sonra daveti reddederek Tilbe’yi milyonların önüne attı. Yıllar önce Tarkan’a verdiği şarkıdaki gibi: Yanlış zaman, yanlış insan...

5.05.2021