EKSTRA
MENÜ

Faydası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 15.588 haberi bulunmuştur.

Faydası Haberleri

Kartopu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kartopu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kartopu Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kartopu Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kartopu ağacı, Adoxaceae ailesinin Viburnum türüne ait olan bir ağaç türüdür. Bu ağacın diğer adı ise, gilaburu ismi ile de bilinir. Her mevsim yeşil kalan bu bitkinin kenarları karşılıklı ve dilim şeklindedir. Kartopu ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Kına Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kına Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kına Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kına Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kına, geçmiş zamanlardan bu yana kullanılmakta olan bir İslam geleneğidir. Eski zamanlarda kına bitkisinin, evlenecek olan kişileri kötülüklerden ve nazardan koruduğuna inanılır ve bu sebeple çiftlere kına gecesi düzenlenirdi. Günümüzde bu ünlü gelenek hala devam etmektedir. Peki, Kına ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Kına ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Kızılçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kızılçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kızılçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kızılçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Günümüzde birbirinden farklı ağaç türleri bulunuyor. Çeşitlerine ve yapılarına göre bu ağaçların bakım şekilleri de değişiyor. Türkiye genelinde en çok yetişen ağaçlardan bir tanesi de kızılçam ağacı olarak bilinmektedir. Kızılçam ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Kral Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kral Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kral Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kral Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kral Ağacı, özellikle Çin'de yayılma alanı bulan, oldukça hızlı büyüyen bir ağaç türü olarak bilinir. Ortalama olarak ömrü 70 yıl kadardır. Şartları uygun olduğunda 5 ila 7 yıl arasında kesim aşamasına gelinir. En uygun ve ekonomik olan kesim zamanı kesildikten sonra 10. yılıdır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Böğürtlen Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Böğürtlen Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Böğürtlen Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Böğürtlen Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye'de en fazla yetiştirilen ağaç türleri arasında Böğürtlen ağacı yer almaktadır. Böğürtlen ağacı hem özelliği bakımından hem de faydası bakımından oldukça fazla tercih edilmektedir. Ülkemiz iklim koşulları da yine bu ağacın yetiştirilmesine uygundur. Böğürtlen ağacı bundan dolayı sürekli olarak tercih edilmektedir. Son haftalarda da Böğürtlen ağacı yine araştırılan ağaçlardan birisi olmuştur. Peki Böğürtlen ağacı nedir? Böğürtlen ağacı nasıl yetişir? Böğürtlen ağacının bakımı nasıl yapılır? Böğürtlen ağacının özellikleri nelerdir? İşte Böğürtlen ağacı hakkında bilinmeyen bütün detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mamut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mamut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mamut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mamut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mamut ağacı dünyada en çok yetiştirilen ağaçlardan bir tanesidir. Mamut ağacı özellikleri ve bakımı ile dikkat çekmektedir. Mamut ağacı yetiştirmek isteyenler özellikle internet ya da sosyal medya üzerinden bu ağaç hakkında araştırma yapmaktadırlar. Mamut ağacının Latince ismi de en çok araştırılanlar arasındadır. Peki mamut ağacı nedir? Mamut ağacı nerede yetişmektedir? Mamut ağacı nasıl yetişir? Mamut ağacı yapraklarını döküyor mu? Mamut ağacının hastalıkları nelerdir? İşte mamut ağacı ile ilgili tüm bilgiler.

25.03.2021Bitki Bakımı
Mersin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mersin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mersin Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mersin Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mersin ağacı, maki grubuna dahil olan çalı formundaki bir ağaç türüdür. Ülkemizde de sıklıkla karşılaşılan mersin ağacının meyvesinin tüketilmesi insana sağlık açısından pek çok fayda sağlar. Peki mersin ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Mersin ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi nelerdir? Sizler için mersin ağacı hakkında merak edilenleri derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Barut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Barut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Barut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Barut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Barut ağacı, cehrigiller (Rhamnaceae) familyasına ait kapalı tohumlu bir ağaç türüdür. Kabuk, dal, çiçek ve gövde kısımlarından ayrı ayrı kullanılan barut ağacının insan sağlığına pek çok faydası bulunur. Peki, barut ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Barut ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgiler nelerdir? Barut ağacı hakkında merak edilen bilgileri derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Neem Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Neem Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Neem Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Neem Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Neem ağacı, Hindistan'da binlerce yıldan beri köy eczanesi olarak da biliniyor. Hintli kadınların en önemli güzellik sırrı olan Neem ağacı, giderek popülerliğini arttırıyor. Neem ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Banyan Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Banyan Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Banyan Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Banyan Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ülkemizde yetişen ve adı çok bilinmeyen bir ağaç türü olan banyan ağacı yetişimi sadece ülkemizde değil dünya genelinde de yaygındır. Banyan ağacı faydaları fazla olan bir ağaç türüdür. Bundan dolayı bu ağacı sık sık yetiştirenleri görmek mümkündür. Banyan ağacı yetiştirmek isteyen kişilerin sayısı da bir hayli fazladır. Peki banyan ağacı nedir? Banyan ağacı en çok nerelerde yetişir? Banyan ağacının özellikleri nelerdir? Banyan ağacının bakımı nasıl olmalıdır? İşte banyan ağacı ile ilgili bilinmeyenler.

25.03.2021Bitki Bakımı
Balsa Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Balsa Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Balsa Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Balsa Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Balsa ağacı ülkemizde yetişen ağaç türlerinden bir tanesidir. En çok kullanılan ağaçlardan bir tanesi olan balsa ağacı sürekli olarak internet üzerinden araştırılmaktadır. Balsa ağacı ile ilgili bu ağacı yetiştirmek isteyen kişiler çeşitli platformlar ile araştırılıyor. Peki balsa ağacı nedir? Balsa ağacı nerede yetişmektedir? Balsa ağacı özellikleri nelerdir? Balsa ağacının bakımı nasıl yapılmaktadır? Balsa ağacı nasıl yetişmektedir ve bakımı nasıl yapılır? İşte balsa ağacı ile ilgili bilinmeyen tüm bilgiler.

25.03.2021Bitki Bakımı
Ayva Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ayva Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ayva Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ayva Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ayva dünyada en fazla yetişen ağaç türlerinden bir tanesidir. Ülkemizde de yine ayva üretimi oldukça fazladır. Bundan dolayı ayva ağaçları popülasyonu ülkemizde geniş bir alana yayılmıştır. Ayva ağacı yetiştirmenin belirli bir püf noktaları vardır. Ayva ağacı yetiştirmenin püf noktalarını merak edenler internet üzerinden ayva ağacı araştırması yapmaktadırlar. Peki, ayva ağacı nedir? Ayva ağacı nerede yetişmektedir? Ayva ağacı nasıl yetiştirilir? Ayva ağacının özellikleri nelerdir? İşte ayva ağacı ile ilgili bilinmesi gereken detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Ayous Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ayous Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ayous Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ayous Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Batı kökenli bir ağaç olan Ayous, yumuşak ve hafif yapısı ile kolaylıkla işlenebilen bir ağaç türü olarak dünya çapında tanınmaktadır. Yumuşak tropik ağaç kategorisinde yer alan Ayous ağacı, en fazla tercih edilen ağaçlardan biridir. Kolay renk alması ve kuruduktan sonra çok az deformasyona uğrama riski olması Ayous ağacını diğer ağaç türleri arasında farklı ve özel kılmaktadır. Bu ağaç türüne dair "Ayous ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Ayous ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi" gibi merak edilen konuları detayları derledik.

25.03.2021Bitki Bakımı
Ateş Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ateş Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ateş Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ateş Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ateş ağacı harika bir görüntüye sahip, renkleri göz alıcı bir çiçektir. Amerika’da Poinciana adı ile bilinmektedir. Çiçeklerinin gösterişli olması kadar son derece zarif yaprakları da etkileyicidir. Yapısal olarak narin bir çiçektir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Pikan Cevizi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Pikan Cevizi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgİ

Pikan Cevizi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Pikan Cevizi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgİ

 Dünya genelinde farklı coğrafyalara ait birbirinden farklı ağaç türleri bulunuyor. Özellikle meyve ağaçları sağlığa pek çok faydası bulunan meyveler veriyor. Günümüzde en çok merak edilen ise genellikle pikan ceviz ağacı oluyor. Pikan cevizi ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
16. İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısı yapıldı

16. İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısı yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen N Kolay İstanbul Yarı Maratonu basın toplantısı Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Basın mensupları toplantıya büyük ilgi gösterdi.

24.03.2021Diğer
Sabun Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sabun Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sabun Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sabun Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

 Ağaçlar, bir bitki türü olup bitkiler içerisinde en büyük gövdeye sahip olanıdır. Oksijen ve hava temizlemesi ile sevilen ağaçlar, aynı zamanda birçok faydalı meyve ve yaprak da sunar bizlere. Sabun ağacının da faydaları pek çoktur. Bu yüzden merak edilen ve internette sıkça araştırılan bu ağaç türünü sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Sarıçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sarıçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sarıçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sarıçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye iklim bakımından zengin bir ülkedir. Birçok iklimi aynı anda yaşayabildiğinden dolayı birçok ağaç türü de ülkemizde yetişmektedir. Bu ağaçlardan bir tanesi de sarıçam ağacıdır. Sarıçam ağacı görüntüsü ile yetiştiriciliği fazladır. Özellikle bahçesinde sarıçam ağacı yetiştirmek isteyen kişiler sarıçam ağacı nedir ve nasıl yetiştirilir şeklinde araştırma yapmaktadırlar. Peki sarıçam ağacı nedir? Sarıçam ağacı nasıl yetişir? Sarıçam ağacının özellikleri nelerdir? Sarıçam ağacı hastalıkları ve bu ağacın faydaları nelerdir? İşte sarıçam ağacı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Sümbül Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sümbül Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sümbül Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sümbül Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Lale benzeri Avrupa'dan dünyaya yayılan sümbül ağacı, bahar ve yaz mevsiminde hoş kokulu mavimsi çiçekleriyle tercih edilir. Zambak ve lalede olduğu gibi sümbül ağacı soğandan üretilen bir bitkidir. Sümbül ağacı nedir, nerede yetişir, özellikleri nelerdir, ne zaman dikilir, bakımı nasıl olmalı gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı

Muşmulanın Faydaları Nelerdir? Şifa Dağıtan Besin Muşmula…

Muşmula deyim yerindeyse her derde deva bir meyvedir. İçeriğindeki antioksidan sayesinde zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olan, aynı zamanda zengin bir kalsiyum deposu muşmulanın faydalarına gelin yakından bakalım.

24.03.2021İyi Yaşam
Vanilya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Vanilya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Vanilya Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Vanilya Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya üzerinde çok sayıda bitki türü ve çok sayıda ağaç türü bulunur. Ağaç türlerinden biri de vanilya ağacıdır? Vanilya ağacı nedir? Vanilya ağacı Latince ismi nedir? Vanilya ağacı özellikleri nelerdir? Vanilya ağacı nerede yetişir? Vanilya ağacı nasıl yetiştirilir ve budanır? Vanilya ağacı yaprak döker mi? Vanilya ağacının faydaları nedir? İşte detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Brokolinin faydaları nelerdir Brokoli tüketirken bunlara dikkat

Brokolinin faydaları nelerdir? Brokoli tüketirken bunlara dikkat

Brokoli, insan sağlığı için faydalı olan besinlerin başında geliyor. Düzenli olarak tüketildiğinde tansiyondan diyabete pek çok rahatsızlığı önlemeye yardımcı oluyor. Ayrıca vitamin ve mineral yönünden de oldukça zengin bir besin. Peki brokolinin faydaları nelerdir? Brokoli tüketirken dikkat edilmesi gerekenler...

24.03.2021Sağlık
Kayın Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kayın Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kayın Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kayın Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ağaçlar, oksijeni sağlama, hava kirliliğini önlemede bizlere en büyük yardımı sağlayan bitkilerdir. Üstelik uzun bir zaman dilimine şahitlik eden yaşamları sayesinde geçmişte günümüze, günümüzden de geleceğe miras olarak aktarılmaktadır. Uzun yıllar boyunca yaşayabilen ağaçlardan biri olan Kayın ağacı hakkında tüm merak ettiklerinizi derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Kavak Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kavak Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kavak Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kavak Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kavak, ağacı ülkemizde bolca yetişebilen ağaç türlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Söğütgiller ailesinden olan Populus cinsini meydana getiren hemen tüm taksonları ağaç halinde bulunan, iki evcikli odunsu bitki türüdür. Sizin için Kavak ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Kavak ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Karabiber Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Karabiber Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Karabiber Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Karabiber Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye'de yetişen pek çok ağaç vardır. Bu ağaçlardan bir tanesi de Karabiber ağacıdır. Karabiber ağacı biber ağacı türlerinden biri olarak bilinmektedir. Özellikle Karabiber ağacı yetiştirmek isteyen kişiler nasıl yetiştireceğinin araştırmasını yapmaktadırlar. Son haftalarda karabiber ağacı ile ilgili araştırma yapılmaktadır. Peki karabiber ağacı nedir? Karabiber ağacı nasıl yetiştirilir? Karabiber ağacı özellikleri nedir? Karabiber ağacı bakımı nasıldır? Karabiber ağacı ne zaman dikilmelidir? İşte Karabiber ağacı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Kamkat Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kumkuat Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kamkat Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kumkuat Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kamkat ağacı turunçgiller familyasından gelmektedir ve Çincede altın portakal anlamına gelmektedir. Bu ağacın meyvesi ise yenebilir ve kabuğu soyulmadan tüketilir. Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır ve meyveleri tam bir vitamin deposudur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Kahve Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Kahve Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kahve Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Kahve Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Kahve ağacı, kahve meyvesinin yetiştiği bir ağaçtır. İnsan hayatında önemli bir yer tutan kahvenin ağacı ve yetiştirilmesi hakkında pek az şey bilinmektedir. Kahve, kahve ağacının meyvesinin çekirdeklerinden üretilmektedir. Kahve meyvesi ise kahvenin renginden farklı olarak kırmızı renkte olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Ilgın Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ilgın Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ilgın Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ilgın Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ilgın ağacı Ilgıngiller ailesine ait bir bitki türüdür. Boyları çoğunlukla 100-150 cm arasında değişiklik gösteren bir bitkidir. Beyaz ve pembe çiçekleri bulunan ve hafif tüylü yapıda olan bir bitkidir. Türkiye'nin çoğu ilinde yetişir. Doğada serbest durumda bulunması da büyük olasılıktır. Halk arasında bu ağacın çiçeğine katır çiçeği denmektedir. Hemen hemen her ülkede yetişen bu bitkinin ana vatanı Mısır ve Şam olarak bilinir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Hurma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Hurma Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hurma Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Hurma Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hurma ağacı görüntüsü mükemmel olan ve aynı zamanda meyveleri faydalı olan bir ağaçtır. Hurma ağacı palmiyegiller grubundan gelmektedir ve tropikal bölgelerde yetişir. Yaprak kısımları dekoratif bir görüntüye sahiptir. Ağacın gövde yapısı pürüzlü ve kahverengimsi renklerde olur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Fıstık Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Fıstık Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Fıstık Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Fıstık Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Fıstık, hemen hemen herkesin severek tükettiği bir kuruyemiştir. Tatlılarda özellikle baklavada kullanılan fıstık nerede ve nasıl yetişir? Fıstığın faydası nedir? Fıstık ağacı nasıl yetişir gibi sorular akıllara gelebilir. İşte fıstık ağacı hakkında merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Defne Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Defne Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Defne Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Defne Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Defne ağacı en çok sevilen ağaçlar arasında yer almaktadır. Özellikle defne ağacı ülkemizde de sürekli olarak yetiştirilmektedir. Bahçesinde defne ağacı yetiştirmek isteyenler bu ağacı nasıl yetiştireceğini merak etmektedirler. Son aylarda defne ağacı ile ilgili yoğun bir araştırma yapılmaktadır. Peki defne ağacı nedir? Defne ağacı nerede yetişmektedir? Defne ağacının özellikleri nelerdir? Defne ağacı nasıl yetiştirilir? İşte Defne ağacı ile ilgili bilinmesi gereken her şey.

24.03.2021Bitki Bakımı
Çınar Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Çınar Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Çınar Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Çınar Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Çınar ağacı; Anavatanı Kuzey Amerika, Avrupa'nın doğusu ve Asya olan bir ağaç türüdür. Çınar ağacı ormanlık alanlardan çok dere, ırmak ve nehir yataklarının kenarlarında bulunmakta olup süs bitkisi olarak da yetiştirilebilmektedir. Sizin için Çınar ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Çınar ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi konularını detaylarıyla derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Ceviz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ceviz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ceviz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ceviz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ceviz, cevizgiller ailesine mensup olan Juglans cinsinden tek tüysü yaprakları karşılıklı olarak dizilmiş ve aromatik kokulu ağaç türlerine verilen ortak bir addır. Ülkemizde yetişen önemli ağaç türleri arasında bulunur. Sizin için Ceviz ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Ceviz ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Çay Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Çay Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Çay Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Çay Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Çay ağacı, Avustralya için endemik bir bitki türü olma özelliği taşımaktadır. Güneydoğu Queensland'ın kuzey kıyılarında ve aynı zamanda da akarsular boyunca, bataklık düzlüklerinde yetişen bir bitki türüdür. Sizin için Çay ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? Çay ağacı özellikleri, bakımı ve faydaları hakkında bilgi konu başlıklarını tüm detayları ile derledik.

24.03.2021Bitki Bakımı
Ardıç Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Ardıç Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ardıç Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Ardıç Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Ardıç ağacı hem son derece faydalı hem de ilginç özelliklere sahip olan bir ağaçtır. Servigiller familyasından gelen bu ağaç, üremek için başka bir türün desteğine ihtiyaç duyar. Ardıç ağacı iğne yapraklı bir ağaç türüdür ve sağlık içinde son derece faydalıdır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Andız Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Andız Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Andız Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Andız Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Andız, ya da Andız Ağacı, servigiller familyasından olan bir ağaç türüdür. Boyu yaklaşık olarak 15-20 metrelere kadar ulaşabilen bu ağaç, dünya üzerinde de farklı bölgeler üzerinde görülebilmektedir. Doğu Akdeniz, Suriye, Lübnan ve Güney Türkiye üzerinde yer alan bu ağaçlar, aynı zamanda 800-1700 m yüksekliklerde görülebilmektedir. Genellikle kayalık alanlarda görülen bu ağaç türü, farklı alanlar üzerinde de kullanılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Abanoz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Abanoz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Abanoz Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Abanoz Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya'da tropik iklimde yetişen pek çok ağaç türü olup o ağaç türlerinden birisi de abanoz ağacıdır. Abanoz ağacı ülkemizde pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle birçok sektörde abanoz ağacından faydalanılır. Abanoz ağacı sürekli olarak internet üzerinden de araştırılmaktadır. Bu ağacın faydaları araştırılmaktadır. Peki abanoz ağacı nedir? Abanoz ağacı nerede yetişmektedir? Abanoz ağacının özellikleri nelerdir? Abanoz ağacının faydaları nelerdir? İşte abanoz ağacı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Son Dakika: Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı ilk kez açıkladı Boupendza - Fenerbahçe gerçekleri...

Son Dakika: Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı ilk kez açıkladı! Boupendza - Fenerbahçe gerçekleri...

Atakaş Hatayspor Basın Sözcüsü Rahmi Vardı, son günlerde gündeme damga vuran Boupendza - Fenerbahçe flörtüne dair gerçekleri ilk kez Spor Arena'ya açıkladı. İşte çok ses getirecek o röportaj...

24.03.2021Futbol
Biberiye Çayının Faydaları Nelerdir Biberiye Çayı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Biberiye Çayının Faydaları Nelerdir? Biberiye Çayı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Biberiye çayı, biberiye bitkisinin yapraklarının kurutulup kaynatılması ile hazırlanır. Vücut için çeşitli faydaları olan bu çay, sindirimden baş ağrısına kadar pek çok şeye iyi geliyor. Peki biberiye çayı faydaları nelerdir, nasıl hazırlanır? İşte biberiye çayı hakkında bilinmesi gerekenler

Son dakika... Bakan Soyludan kürsüde sitem dolu sözler: Kusura bakmayın bunlar çıplak gerçekler

Son dakika... Bakan Soylu'dan kürsüde sitem dolu sözler: Kusura bakmayın bunlar çıplak gerçekler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da Türk polisi ve diğer kolluk kuvvetlerinin seyahat belgesi sahteciliği tespiti ve risk analizi kapasitesinin güçlendirilmesi projesi açılış konferansına katıldı. Kürsüdeki konuşmasında Avrupa ülkelerine sitem eden Bakan Soylu, ''Çok güzel takım elbiselerimiz var, giymeye devam edelim. Avrupa'da şaşalı toplantılar yapalım. Videokonferans bittikten sonra neşeyle hayatımıza devam edelim. Bu çocukların hakkını dünya nasıl ödeyecek. 'Mış' gibi yaparak ödeyemeyiz. Avrupa vur patlasın, çal oynasın devam etsin. Kusura bakmayın bunlar çıplak gerçekler'' dedi.

23.03.2021Gündem
UMKE personelinin çamur ve su geçiş sınavı

UMKE personelinin çamur ve su geçiş sınavı

ANTALYA'ya 24 ilden gelen UMKE personeli, ileri sürüş eğitimi görüyor. Zorlu parkurlarda ter döken ekipler, en çok çamur ve su geçişinde zorlandı.

23.03.2021Gündem
Çağlar Ertuğrul: Ajanlıkla ilgili bilmediğim çok şey varmış

Çağlar Ertuğrul: Ajanlıkla ilgili bilmediğim çok şey varmış

Çağlar Ertuğrul, “Teşkilat” adlı yeni dizisiyle izleyiciyle buluşuyor. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın başından geçen kurgusal hikayelerin anlatıldığı diziyle ilgili soruları yanıtlayan oyuncu, ajanlık konusunda bilmediği çok şey olduğunu söyledi.

23.03.2021Magazin
Hindistan cevizi yağı ne işe yarar Cilde ve saça faydaları ile öne çıkıyor

Hindistan cevizi yağı ne işe yarar? Cilde ve saça faydaları ile öne çıkıyor

Hindistan cevizi yağı hem saç hem de cilt için çok yararlı. Ancak doğal nemlendirici olarak tanımlanan Hindistan cevizi yağı kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcut. Peki Hindistan cevizi yağı ne işe yarar? İşte detaylar...

22.03.2021Kişisel Bakım
Limonlu Su Zayıflatır mı İşte Limonlu Suyun Faydaları

Limonlu Su Zayıflatır mı? İşte Limonlu Suyun Faydaları

Limon, C vitamini yönünden oldukça zengin bir besin ve sağlık için çok faydalı. Üstelik suyla karışınca da vücut için çok yararlı etkileri oluyor. Suyu tek başına içmek istemeyenler için de iyi bir alternatif. Peki limonlu su zayıflatır mı? İşte konuyla ilgili merak edilenler...

Myanmarda darbeye karşı yeni hamle: Halk ordusu kurmaya hazırlanıyorlar

Myanmar'da darbeye karşı yeni hamle: Halk ordusu kurmaya hazırlanıyorlar

Ulusal Meclisi Temsil Komitesi üyesi Zin Mar Aung, "Halkı cuntadan koruyacak silahlı bir güç kurulması için etnik silahlı gruplarla görüşüyoruz. Hedefimizin yüzde 80'ine ulaştık." dedi.

22.03.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Kadına şiddette istatistik değilim

Avukat Berrin Bayam, geçtiğimiz yıl evinde çalışan hizmetlisinin eşi tarafından silahlı saldırıya uğradı. İsabet eden 7 kurşun sonrası ağır yaralanarak hayata tutunmayı başaran Bayam, yaşadıklarını ilk kez tüm detaylarıyla röportajımızda anlattı. Şiddetle ilgili kadın ya da avukat olarak nisan ayı istatistiği değil hukuki adalet isteyen bir insan olduğunun altını çizen Berrin Bayam, “Yaşadığım olayı anlatmadıkça, öldürülen ya da dövülen avukat meslektaşlarımın, yakınlarımın maruz kaldığı psikolojik şiddetin sorumluluğunu hissetmeye başladım. En büyük eksiklik eğitim ve şiddetin bir iletişim aracı olmadığını acilen öğretmemiz gerekiyor,” dedi.

25.03.2021

Zayıflamaya destek sağlayan 42 yüksek proteinli yiyecek

Protein içeriği yüksek yiyecekler tüketmenin, kas geliştirme, kilo kaybı ve yedikten sonra daha uzun süre tok hissetme gibi birçok faydası vardır. Bol miktarda protein tüketmek faydalı olsa da dengeli beslenmek sağlıklı kalmanın önemli bir parçasıdır.

24.03.2021

Bugün ne yapsak

Bugün Ayvalık’ta ‘Kadın Oyunları Festivali’ başlıyor. Nejat Uygur Sahnesi’ndeki oyunların biletleri, Biletix’te...

23.03.2021