EKSTRA
MENÜ

Fatih Belediyesi

Fatih Belediyesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fatih Belediyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.290 Fatih Belediyesi haberi bulunmuştur.

Fatih Belediyesi Haberleri

Yılın en iyi radyocuları için rekor oy kullanıldı

Yılın en iyi radyocuları için rekor oy kullanıldı

Bu yıl beşincisi belirlenecek "Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri" için yapılan ön elemede rekor oy kullanıldı. Fatih Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yarışmanın ön elemesinde tüm kategorilerde 1 milyon 871 bin 987 oy kullanıldı.

25.01.2017Magazin
Saksı kavgası kamerada

"Saksı" kavgası kamerada

Fatih'de bir işyeri sahibi ile aynı caddede işyeri bulunan esnaf arasında "saksı" koyma nedeniyle çıkan kavga güvenlik kamerasına yansıdı.Olay Fatih Süleymaniye'de meydana geldi. Ali Kemal Şahinsoy, sokakta kumaş toptancılığı yapan çok sayıda esnafla, işyerinin önünde yük indirip bindirmeleri nedeniyle tartıştı.Tartışmaya rağmen aynı sorunu yaşamaya devam eden Şahinsoy durumu belediyeye bildirdi. Fatih Belediyesi sokaktaki iş yerlerinin önüne plastik duba koyarak park yasağı getirdi. Ancak buna rağmen işyeri sahipleri plastik dubaları çiğneyerek yük indirip bindirmeye devam etti. Bunun üzerine Şahinsoy iş yerinin önüne 2 ahşap saksı koydurdu. Araçların sokakta duramaması yüzünden toplanan esnaf, Şahinsoy ile konuşmaya gitti. Ancak çıkan o konuşla önce tartışmaya sonra kavgaya dönüştü. Haber-Kamera: Sinan BİLGİLİ-İSTANBUL DHA

6.01.2017Haber
Kapalıçarşı teslim olmuş

Kapalıçarşı teslim olmuş

Fatih Belediyesi, Kapalıçarşı bünyesindeki basit onarım talepleri için, Koruma Kurulu’ndan genel bir karar alınmasını talep etti. Karar çıkınca, dükkân sahipleri, Koruma Kurulu denetiminden muaf tutulacak boya-badana gibi basit onarım ruhsatları ile dükkânlarında her türlü değişikliği yapmaya başladı.

2.01.2017Gündem
Bakanlık ‘tarihi baypas’tan 1 ay önce izin vermiş

Bakanlık ‘tarihi baypas’tan 1 ay önce izin vermiş

Hürriyet’in manşetine taşıdığı, tarihi yarımadada Koruma Kurulu’nun İBB Meclisi’nde baypas edilmesi kararından bir ay önce Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Koruma Kurulu’nu devre dışı bıraktığı ortaya çıktı. Kültür ve Turizm Bakanlığı kasım ayında koruma kurullarına gönderdiği yazıda, tescilsiz parsellerle ilgili dosyaları Fatih Belediyesi’ne iade etmeleri talimatı vermiş.

26.12.2016Gündem
Mustafa Demir: 17 Aralıkta iftira attılar

Mustafa Demir: 17 Aralık'ta iftira attılar

Fatih ilçesinin belediye başkanı Mustafa Demir, darbeci paralellerin kendilerini ilk olarak MİT krizinde gösterdiklerini, sonrasında gezi olayları ve arkasından da 17-25 Aralık'ın geldiğini; 17 Aralık'ta bu yapının kendisine iftira attığını, sonuç olarak bunların ne kadar hain olduklarını herkesin gördüğünü söyledi.

17.11.2016Gündem
Bir iyilik masalı

Bir iyilik masalı

Sinem ve Murat Asilcan, çocuklara her şeyin ücretsiz olduğu bir dünya yarattı. Gülben Ergen, onları Balat’taki binalarında ziyaret etti.

15.11.2016Magazin
250 yıllık binayı betonla sıvadılar

250 yıllık binayı betonla sıvadılar

18. yüzyıl mimarisi Yusuf Ağa Sıbyan Mektebi, beton sıva ile ‘restore edildi’. Kiremit rengine boyanan 250 yıllık tarihi yapı, tanınmaz hale geldi. Üstelik, Vakıflar Genel Müdürlüğü, tarihi yapıdaki çalışmayı Hürriyet’in sorusu üzerine öğrendi.

29.10.2016Gündem
Kapalıçarşıdaki restorasyon süreci yarın çatıdan başlıyor

Kapalıçarşı'daki restorasyon süreci yarın çatıdan başlıyor

Kapalıçarşı'da 5 yıl sürecek restorasyon süreci başlıyor. Restorasyon süreci, kanalizasyon işlerini, yerlerin onarımını, bazı yerlerin güçlendirilmesini, çatının onarımını ve ısıtma-soğutma işlerini kapsıyor.

13.07.2016Ekonomi
Osmanlıdan sonra Türkjiyede bir zulüm tarihi oldu

'Osmanlı'dan sonra Türkjiye'de bir zulüm tarihi oldu'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, önceki gün, Fatih Belediyesi tarafından düzenlenen “Tarihi ve Kültürel Yapısıyla Tarihi Yarımada” konulu “Sosyal Medya Sohbetleri”ne katıldı.

25.06.2016Gündem
Peygamber efendimizin hayatını hiç böyle izlemediniz

Peygamber efendimizin hayatını hiç böyle izlemediniz

Fatih Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında bir ilke daha imza atarak, Sultanahmet Camii'nde; ses, ışık, görsel animasyon ve seslendirmelerden oluşan ‘video mapping sunumu’ gerçekleştirdi.

20.06.2016Haber
Otele mühür, daha büyük faciayı önledi

Otele mühür, daha büyük faciayı önledi

Beyazıt Vezneciler'de saat 08.40 sıralarında polis otobüsünün geçişi sırasında bombalı araçla saldırı düzenlendi.Patlamanın hemen ardından olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevkedildi. Terör saldırısında 6 polis şehit oldu, 5 kişi de hayatını kaybetti. Patlamada 36 kişi de yaralandı. Patlamanın tam önünde meydana geldiği 90 odalı Celal Ağa Konağı adlı otel büyük hasar gördü. 3 yıl önce Fatih Belediyesi tarafından tarihi Acemoğlu Hamamı’nın yerine yapıldığı gerekçesiyle mühürlenen otelin kapalı olması can kaybının daha da artmasını önledi.

7.06.2016Gündem
Her Okula Bir Orkestra projesi

"Her Okula Bir Orkestra" projesi

Fatih Belediyesi’nin "Sulukule Sanat Akademisi" iş birliğinde hazırlanan, "Her Okula Bir Orkestra" projesi tanıtıldı.

31.05.2016Eğitim
Makam odasında sır bıçak

Makam odasında sır bıçak

İSTANBULFatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in Yardımcısı Okan Erhan Oflaz, salı günü makam odasında kimliği sır gibi saklanan bir kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. Oflaz kolundan yaralandı.

20.05.2016Gündem

İstanbul'un marul bayramı: Yedikule Marulu olmadan kuzu kapama yapılmaz!

İstanbul’un Marul Bayramı bu sene de 6 Mayıs Cuma günü Beyoğlu’nda, 7 Mayıs Cumartesi günü de Yedikule Bostanları’nda bir şenlikle kutlanacak. Bir de müjdeleri var: geçen yıl toplanan ve geçtiğimiz aylarda İstanbul’da yeniden toprakla buluşan atalık marul tohumları sayesinde Yedikule’deki şenliklerde - ve hafta boyunca İstanbul’daki şimdilik bir avuç, öncü işletmede - gerçek Yedikule marullarıyla yapılan yemekler de yıllar sonra İstanbul’a geri dönecek.

6.05.2016Hayat
Tarihi surlara asfalt

Tarihi surlara asfalt

İstanbul Arkeologlar Derneği, tarihi Yedikule surlarının koruma bandına asfalt döküp surlara zarar verdiği gerekçesiyle Fatih Belediyesi’ni Koruma Kurulu’na şikâyet etti.

5.05.2016Gündem
Kritik yaz öncesi Kapalıçarşıda bir gün

Kritik yaz öncesi Kapalıçarşı'da bir gün

Sultanahmet’te, Kapalıçarşı’da eskiden iğne atsan yere düşmezdi... Terör saldırılarından sonra Batılı turistler çok sevdikleri İstanbul’u pas geçmiş görünüyor. İki gün boyunca Kapalıçarşı’da dolaştık... Çarşı aynı ama keyif de kaçmış, turist de!

16.04.2016Hayat
İstanbulda 2 ses bombası patladı

İstanbul'da 2 ses bombası patladı!

İstanbul'da dün akşam önce Mecidiyeköy'de bir ses bombası patladı, 3 kişi yaralandı. Daha sonra ise Şişli'deki Piyalepaşa Katı Aktarma İstasyonu'nda çöp aracında yapılan boşaltım sırasında bir patlama meydana geldi. İlk incelemelerde patlamaya ses bombasının yol açtığı belirlendi.

10.04.2016Gündem
Şişli’de katı atık merkezinde patlama

Şişli’de katı atık merkezinde patlama

ŞİŞLİ’de bulunan Piyalepaşa Baruthane Katı Atık Aktarma İstasyonu’nda çöp aracında yapılan boşaltım sırasında büyük gürültüyle patlama meydana geldi. Ölen ve yaralananın olmadığı patlama merkezde çalışanlara korkulu anlar yaşattı. Polisin olayla ilgili soruşturması sürerken ilk incelemelerde patlamaya ses bombasının yol açtığı anlaşıldı.

10.04.2016Gündem
Başbakan Aşk-ı Nebi sergisini açtı

Başbakan 'Aşk-ı Nebi' sergisini açtı

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu dün Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic’le Sultanahmet Camisi’nde cuma namazı kıldı. Ardından da Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında Ayasofya Müzesi’ndeki ‘Aşk-ı Nebi’ sergisinin açılışını yaptı.

8.04.2016Gündem
TOMA’yı TOMA kurtardı

TOMA’yı TOMA kurtardı

Yeşil alanda ıslak zemine saplanan TOMA’yı alanda görevli başka bir TOMA kurtardı.

16.03.2016Gündem
Türkiye’den YGS manzaraları

Türkiye’den YGS manzaraları

2 milyondan fazla adayın katıldığı YGS saat 10.00’da başladı. Adaylar sınav salonlarında ter dökerken, aileleri de sınav merkezleri önündeki heyecanlı bekleyişini sürdürdü. Aksaray’da bir baba da oğlunu YGS’ye motive etmek ve ikinci kez üniversite okumak için sınava girdiğini söyledi.

13.03.2016Eğitim
Kapalıçarşıda damdan değişim

Kapalıçarşı'da damdan değişim

Tüm dünyada Türkiye’nin en tanınan tarihi yapılarından 555 yıllık Kapalıçarşı’da restorasyon başlıyor. Hem de en tartışılan yerinden yani çatısından...

4.03.2016Gündem
Yılın En İyi Üniversite Radyosu ödülü ÇOMÜ’ye

Yılın En İyi Üniversite Radyosu ödülü ÇOMÜ’ye

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İletişim Fakültesi radyosu Radyo TON, Fatih Belediyesi tarafından organize edilen 4’üncü Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri’nde, Yılın En İyi Üniversite Radyosu seçildi.

13.02.2016Eğitim
Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri nde kimler hangi ödülü aldı

Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri' nde kimler hangi ödülü aldı?

Merakla beklenen Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri sahiplerini buldu. Dinleyicilerin oyları ile belli olan en iyiler arasında kimler yer aldı? Hangi radyolar ve programcıları ödül aldı? Ayrıntılar haberimizde.

12.02.2016SemSeo
Sarı saç mağduru öğretmen adayı Van’a atandı

Sarı saç mağduru öğretmen adayı Van’a atandı

Adana’da, 2014 yılındaki Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) saç rengi sınav giriş belgesindeki fotoğrafından farklı olunca, başkasının yerine sınava girdiği şüphesiyle gözaltına alınan ve sınava giremeyen 26 yaşındaki Pelin Derya Çetinkaya, 2015 yılında tekrar girdiği sınavda aldığı puanla Van’a atandı.

11.02.2016Eğitim
Sarı saç mağduru öğretmen adayı Van’a atandı

Sarı saç mağduru öğretmen adayı Van’a atandı

Adana'da, 2014 yılındaki Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) saç rengi sınav giriş belgesindeki fotoğrafından farklı olunca, başkasının yerine sınava girdiği şüphesiyle gözaltına alınan ve sınava giremeyen 26 yaşındaki Pelin Derya Çetinkaya, 2015 yılında tekrar girdiği sınavda aldığı puanla Van’a atandı.

10.02.2016Gündem

Yazar Sonuçları

İstanbul’u kalbinden bıçaklamak niye?

HÜRRİYET’in geçtiğimiz Pazar günü birinci sayfasında yer alan Fatma Aksu’nun “Tarihi Yarımada’da Koruma Kurulu devre dışı” haberini yeterince konuşmadık. Hepimizin bildiği gibi Tarihi Yarımada İstanbul’umuzun kalbi. Tarihi yarımada 1985 yılında Unesco Dünya Miras Listesi’ne girmişti. İki yıl önce ise Unesco’nun “Tehlikeye Düşen Dünya Mirası” listesine alınması gündeme gelmişti.

29.12.2016

Best Model’dan ekrana

Onur Seyit Yaran.Bundan bir yıl önce spor akademisinde okuyan bir gençti.

5.12.2016

Bir iyilik masalı

Sinem ve Murat Asilcan, çocuklara her şeyin ücretsiz olduğu bir dünya yarattı. Gülben Ergen, onları Balat’taki binalarında ziyaret etti.

15.11.2016

Kuzgun Acar’ın ‘Kuşlar’ı Boğaziçi’ne bakıyor

SAKIP SABANCI MÜZESİ’nin bahçesine indiğinizde, Türk heykelinin önemli isimlerinden Kuzgun Acar’ın İstanbul Manifaturacılar Çarşısı’na yerleştirilen “Kuşlar - Soyut Kompozisyon” adlı eserini görebilirsiniz.

25.06.2016