EKSTRA
MENÜ

Fatih Belediyesi

Fatih Belediyesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fatih Belediyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.290 Fatih Belediyesi haberi bulunmuştur.

Fatih Belediyesi Haberleri

Yap boz tahtasına döndü... Celal Ağa’ya ikinci tıraş

Yap boz tahtasına döndü... Celal Ağa’ya ikinci tıraş

Vezneciler’de 5 polisin şehit olduğu, 5 sivilin de hayatını yitirdiği patlamada büyük hasar gören Celal Ağa Konağı (Oteli), bir yıl üzeri brandayla kaplı bekledikten sonra, önce Kurul onaylı projesine aykırı inşa edilen bölümleri tıraşlanıp temizlendi. Aylar süren çalışma sonucu iç mekanlar ile dış cephesi tamir edilip yenilenerek, kullanıma hazır hale geldi. Ancak, Kurul’un onayladığı projenin uygulanmadığı gerekçesiyle, Celal Ağa Oteli’ne ikinci bir darbe daha geldi. Önceki gün otelin etrafı metal paravanlarla çevrilip otelin ön kısmındaki fazlalıklar, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından tıraşlanmaya başladı.

20.11.2017Gündem
İstanbulu yeniden fethediyoruz

İstanbul'u yeniden fethediyoruz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yapılaşma konusundaki eleştirilerini sürdürerek, “Valilerimiz, belediye başkanlarımdan rica ediyorum. Lütfen şu dikey yapılaşmaya illerimizde, ilçelerimizde müsaade etmeyin. Bize düşen görev, tespit edebildiğimiz ve medeniyetimiz açısından değer taşıyan her esere sahip çıkmaktır. Açık söylemek gerekirse ayağa kaldırdığımız, ecdadın emaneti olan her eserle adeta İstanbul’u yeniden fethediyoruz” dedi. Fatih Belediyesi’nin ‘Kültürel Mirası İhya Restorasyon Projeleri Tanıtım’ toplantısında konuşan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

11.11.2017Gündem
Tabelada Arapça davası

Tabelada Arapça davası

İstanbul Fatih Belediyesi, 2016’da Yusufpaşa’da bulunan restoranlara bir tebligat göndererek, tabelalarda sadece Latin alfabesi kullanılacağını bildirdi. Arapça yazılı tabelasını değiştirmek istemeyen fast-food restoranı sahibi Mohamed Nizar Bitar belediyeye karşı hukuk mücadelesi başlattı.

11.11.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan İstanbul açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İstanbul açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Fetih bu şehrin fiziksel olarak ele geçirilmesi değil. Asıl Fetih bugün yaptığımız eserlerle bu şehre damgayı vurmaktır. Ayağa kaldırdığımız her eserle İstanbul'u yeniden fethediyoruz. Şehirlerimiz gecekonduların, zevksiz binaların istilasına uğradı. Valilerimizden, belediye başkanlarımızdan rica ediyorum, lütfen, dikey yapılaşmaya müsaade etmeyin" dedi.

11.11.2017Gündem
En yaşanabilir şehir hangisi

En yaşanabilir şehir hangisi?

Önümüzdeki 35 yıl içerisinde 2.5 milyar insan kentlere taşınacak. Yaşanabilir şehirler, sürdürülebilir bir dünyanın vazgeçilmezi. Peki bir şehri yaşanabilir kılan unsurlar neler? İstanbul’un kendisi ne kadar yaşanabilir durumda... Bunları WRI Türkiye yetkilileri ile konuştuk. Yapılan araştırmalar, İstanbul’un özellikle trafik ve toplu taşıma bakımından kötü durumda olduğunu ortaya koyuyor.

19.10.2017Ekonomi

Topkapı Sarayı'nın Hasbahçe'si 'denetimli inşaat'a açılıyor

Koruma Kurulu Topkapı Sarayı’nı 1. derece arkeolojik sit alanından 3. dereceye düşürme kararı aldı.

12.10.2017Gündem
Sultanahmet’te gizemli kazı

Sultanahmet’te gizemli kazı

Basın İlan Kurumu’nun Sultanahmet’teki eski binasının bulunduğu arsada uzun süredir bir kazı devam ediyor. Etrafı ve üstü galvanizlerle kapatılan arsadaki çalışma için İstanbul Arkeoloji Müzeleri “Kazıdan haberimiz yok’’ diyor.

3.10.2017Gündem
Son dakika: Erdoğanın ilgisini çekti.... Hemen yanlarına gitti...

Son dakika: Erdoğan'ın ilgisini çekti.... Hemen yanlarına gitti...

Fatih Belediyesi'nin desteğiyle kurulan Afrika Dostluk Spor Takımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilgi odağı oldu.

13.09.2017Gündem
Kaleden kaleye şahin uçurdum

Kaleden kaleye şahin uçurdum

Üzerinde pek düşünmeden söylediğimiz “Orası çok eski mahalledir” lafının ucu nereye kadar gider? Sadece sokak isimleri bile insanı mazide tura çıkarabilir mi? Topkapı Kaleiçi’nde yerinde gördük.

Koruma kurulu raporu: Tıraşlanan otel projeye uygun değil

Koruma kurulu raporu: Tıraşlanan otel projeye uygun değil

İstanbul Vezneciler’de 9.5 metre yüksekliğinde yapılması gerekirken 15.5 metre yapılan Celalağa Konağı Oteli’nin adeta yuttuğu tarihi Acemioğlanlar Hamamı için karar çıktı.

30.07.2017Gündem
Celal Ağa’ya önce tıraş sonra makyaj

Celal Ağa’ya önce tıraş sonra makyaj

Vezneciler’de geçen yıl 7 Haziran’da 5 polisin şehit olduğu, 5 vatandaşın da hayatını kaybettiği bombalı saldırıda büyük hasar gören Celal Ağa Konağı Otel, kaçak bölümleri tıraşlanarak yıkıldıktan sonra tadilata alındı, Celal Ağa Konağı’nın sahibi Celal Yüksel, “Suçumuzu kabul ettik” diyerek otelin Acemoğlu Hamamı’nın bulunduğu bölümdeki kaçak katını kendisi yıktı.

9.06.2017Gündem
Benzema, Fatihte iftar yemeğine katıldı

Benzema, Fatih'te iftar yemeğine katıldı

Şampiyonlar Ligi şampiyonu Real Madrid'in dünyaca ünlü futbolcusu Karim Benzema, dün geldiği İstanbul'da Fatih Belediyesi'nindüzenlediği sokak iftarına katıldı.

6.06.2017Futbol
Karim Benzema İstanbulda

Karim Benzema İstanbul'da!

FENERBAHÇELİ futbolcu Van der Wiel'in 4,5 milyon Dolar dolandırıldığını iddia ederek şikayette bulunduğu ve polis tarafından sorguya alınan Ümit Akbulut, Real Madrid'in yıldızı Karim Benzema'yı İstanbul'a getirdi.

5.06.2017Spor Arena
İstanbulda iftar saat kaçta açılacak İstanbul iftar çadırları listesi

İstanbul'da iftar saat kaçta açılacak? İstanbul iftar çadırları listesi

İstanbul iftar saat kaçta, iftara kaç saat kaldı? Saatlerin ilerlemesiyle birlikte 2017 imsakiyesine dair sorular sıklaştı. Akşam için hazırlıklarını sürdüren İstanbullular bir yandan da orucun saat kaçta açılacağını merak ediyor. Türkiye'nin dört bir yanında oruç ibadetini yerine getirmeye çalışan vatandaşlar için iftar saatlerini derledik. 2017 imsakiyesine dair bilgiler ve İstanbul iftar çadırları listesi detayda!

2.06.2017Gündem
İstanbulun ortasında aynı gün iki kez yine aynı dehşet

İstanbul'un ortasında aynı gün iki kez yine aynı dehşet

İstanbul Fatih'te hafriyat kamyonu dehşeti yaşandı. Fatih ilçesinde aynı gün içinde hafriyat kamyonları iki kadını ezdi. Bir kadın ölürken diğeri ağır yaralandı.

29.03.2017Gündem
Ceyhun Yılmaz öğrencilerle sosyal medyayı konuştu

Ceyhun Yılmaz öğrencilerle sosyal medyayı konuştu

Ceyhun Yılmaz, ‘Sosyal Medya Nasıl Kullanılmaz’ söyleşisinde öğrencilerle buluştu.

17.03.2017Eğitim
Alın terini koruyan kıdem tazminatı fonu

Alın terini koruyan kıdem tazminatı fonu

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı fonuna ilişkin, "Zora düşmüş bir işverenin elinde mi olmalı haklar yoksa güçlü bir fonda mı olmalı? İnşallah önümüzdeki dönemde alın terinin hakkını koruyan bir kıdem tazminatı fonunu paydaşlarımızla birlikte anlaşarak çıkartacağız" dedi.

10.03.2017Ekonomi
Kupon arsa İBB’ye geçti

Kupon arsa İBB’ye geçti

Üzerinde ne yapılacağı merakla beklenen İstanbul Vatan Caddesi’ndeki arsanın tamamı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) geçti. Metal Yapı Konut, alışveriş merkezi projesinden aniden vazgeçerken, 13 bin metrekarelik arsadaki 6 bin 400 metrekare payını 370 milyon TL’ye arsanın yarısının sahibi olan İBB’ye sattı.

3.03.2017Ekonomi
Emsalsiz arsa İBB’ye geçti

Emsalsiz arsa İBB’ye geçti

Üzerinde ne yapılacağı merakla beklenen İstanbul Vatan Caddesi’ndeki arsanın tamamı İstanbul Büyük-şehir Belediyesi’ne (İBB) geçti. Metal Yapı Konut, alış-veriş merkezi projesinden aniden vazgeçerken, 13 bin metrekarelik arsadaki 6 bin 400 metrekare payını 370 milyon TL’ye arsanın yarısının sahibi olan İBB’ye sattı.

3.03.2017Ekonomi
Tarihi surlara ‘portatif örtü’

Tarihi surlara ‘portatif örtü’

Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ‘nitelikli portatif örtü’ izni verince, Fatih Belediyesi, İstanbul’un en eski yapılarından olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan tarihi surlara çatı monte edip, düğün salonu açtı. Belediye’ye göre, Koruma Kurulu kararıyla monte edilen çatının surlara hiçbir zararı yok!

26.02.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Vefatının 79. yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle anıyoruz: Atatürk ve ‘Miras 7’

ERDOĞAN ve AKP’nin 2019’a dönük Atatürkçü söylemi dikkat çekerken, yeni yayınlanan ‘Miras-Atatürk’ün 7 Emaneti’ (Remzi) adlı kitap tartışmaya yeni bir boyut getiriyor.

9.11.2017

Topkapı Sarayı nasıl kurtulur

TOPKAPI Sarayı’nın etrafındaki surlar külliyen 15’inci asırdaki Osmanlı’ya yani Fatih Sultan Mehmet devrine aittir.

21.10.2017

AİHM ve fonksiyon zaafı

AİHM, OHAL’den hak kaybına uğrayan bir kişinin yaptığı başvuruyu, yine bir başka OHAL kararnamesi ile kurulması öngörülen, ‘Olağanüstü Hal İşlemlerini İnceleme Komisyonu’na müracaat edildikten sonra gündeme alacağı gerekçesi ile reddetmiş...

13.06.2017

Kartal ‘Pekiyi’yi hak ediyor

KARTAL’ı birkaç yıldır görmemiştik. Ne gibi değişiklikler oluyor ve imar hareketleri nereye gidiyor? Görünce gerçekten şaşırdık. Kartal’ın geleceği ne olacak diye sormamalı, çünkü ‘yıldız’ olmuş, gideceği yere kadar gider. 30 yıl sonra bir daha dönüşüm geçirir. Deniz ile yeşil bir araya gelmiş. Doğu-batı ve kuzey-güney yönlü ulaşım akslarının ortasında kalmış. Ulaşım sorunu yok. Kentsel dönüşümü başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. 41 bin kişi kentsel dönüşüme uğramış. Nüfusu son 7 yılda yaklaşık 30 bin artarak 460 bine yaklaşmış. Yeşil alan ve sosyal donatı alanlarına her yıl yenileri ekleniyor. Yatırımcıların yoğun ilgisi nedeniyle emlak fiyatları son 5 yılda üçe katlanmış.

11.05.2017

Cezayir’i neden daha iyi tanımalıyız? 

Afrika’nın en büyük devleti o. Bütün Kuzey Afrika’nın en güzel, en tipik mekânları orada. Üstelik bunlar Türkiye’nin restorasyon desteğiyle ayakta. Dahası, ülkedeki Roma harabeleri muazzam önem taşıyor ve bunların farkına varmak Türkiye tarihini öğrenmek açısından da önemli.

4.03.2017

Surlara düğün salonu oldu mu şimdi Başkan?

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, çalışmalarını yakından takip ettiğim, pek çok işini alkışladığım çalışkan ve başarılı bulduğum bir yerel yöneticidir.

28.02.2017

Ne yani benim gelinimin duvağı mı ıslansaydı?

KİŞİ başı 46 TL’den başlayıp 58 TL’ye kadar uzanan farklı mönülerden birini seçerek “Beyaz Et Düğün” yapılabiliyor sosyal tesislerimizde sevgili okur...

27.02.2017