EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Fatih Belediyesi

Fatih Belediyesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fatih Belediyesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.290 Fatih Belediyesi haberi bulunmuştur.

Fatih Belediyesi Haberleri

Kapalıçarşı yangınında ilginç iddia

Kapalıçarşı yangınında ilginç iddia

Kapalıçarşı’nın Hasırcılar Kapısı’ndaki güvenlik ofisinde çıkan yangın, Kapalıçarşı Esnaflar Derneği yönetimiyle muhalifler arasındaki çatlağı daha da büyüttü. 2011’deki dernek seçiminin ardından yönetim hakkında usulsüzlük iddiasıyla suç duyurusunda bulunan muhalif esnaflar, yangının bilerek çıkartıldığını ve bu yolla delil olabilecek resmi belgelerin yok edildiğini iddia etti. Dernek Başkanı Hasan Fırat iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

24.12.2012Gündem
Çemberlitaşı bitiren muamma

Çemberlitaş'ı bitiren muamma

Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı'nın Beyazıt ile Sultanahmet durakları arasındaki Çemberlitaş durağı, bir ayı aşkın süredir çalışma yapıldığı gerekçesiyle kapalı durumda. Semt esnafı, işleri azaldığı ve bilgilendirilmedikleri için tepkili.

22.12.2012Gündem
İmamlara İngilizce

İmamlara İngilizce

Artık imamlar İngilizce konuşacak. Projenin sahibi Fatih Belediyesi. İstanbul Müftülüğü ile işbirliği yapıldı.

19.12.2012Gündem
İMAMLAR İNGİLİZCE EĞİTİMİNDE

İMAMLAR İNGİLİZCE EĞİTİMİNDE

Artık imamlar İngilizce konuşacak. Projenin sahibi Fatih Belediyesi. İstanbul Müftülüğü'yle işbirliği yapıldı. Amaç tarihi ilçedeki turistik camilerdeki din görevlilerinin İngilizce öğrenmesini sağlamak. Camilerine gelen turistlerle konuşacak imamların yetiştirilmesi hedefleniyor. Bunun için ilk adım bugün atıldı. İngiliz öğretmenlerin eşliğinde seviye tespit sınavı yapıldı. Yazılı sınav bitince ilk ders yapıldı. Ancak sözlü sınavda imamlar zor anlar yaşadı. Sözlü sınavdaki diyaloglar zaman zaman güldürdü. Beyazıt Camii Müezzini Mahir Sarikaya, bu eğitime ihtiyaçları olduğunu söyleyerek, "Turistler ayağımıza geliyor, iletişim kurmak istiyorsun, hiç bir şey bilmiyorsun" diye konuştu. Şehzade Camii İmamı Şükrü Zengin de ingilizcelerinin yetersiz olduğunu örnekleriyle anlattı. Özgür ALTUNCU - Yaşar KAÇMAZ - DHA

19.12.2012Haber
PAZARDA MANTAR OPERASYONU

PAZARDA MANTAR OPERASYONU

Fatih Şehremini'de kurulan salı pazarına gelen zabıta ekipleri, burada mantar satıcılarını kontrol etti. Satış belgesi olmayan pazarcıların ürünlerine el konuldu. Pazarcıları tek tek gezerek satılan mantarları kontrol eden ekipler, uygun görülmeyen ve sağlıklı olmayan mantarlara el koydu. Ürünleri kontrol eden Fatih Belediyesi'nde sağlık işlerinden görevli memur Alparslan Yorulmaz, tüketicilere önemli bilgiler verdi. Haber-Kamera: İbrahim AKTÜRK/İSTANBUL-DHA

11.12.2012Haber
Talipoğlu operasyonu

Talipoğlu operasyonu

FATİH Belediyesi son günlerde yaşanan mantar zehirlenmeleri ve konuyla ilgili olarak İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün uyarılarından sonra semt pazarlarında kaçak ve belgesiz mantar denetimi yaptı. Ünlü televizyoncu Tayfun Talipoğlu ve 3 arkadaşı önceki gün yediği mantardan zehirlenmiş ve hastaneye kaldırılmıştı.

11.12.2012Gündem
Kalbi iki maça dayanmadı

Kalbi iki maça dayanmadı

Yönettiği iki karşılaşma sonrası ihmal kurbanı olan HİF hakem Çağdaş Yüksel hayatını kaybetti.

10.12.2012Futbol
Ağaçların kesilmesine 3 ayrı açıklama

Ağaçların kesilmesine 3 ayrı açıklama

İstanbul Fatih Camisi’nin bahçesinde bulunan ağaçların üzerine önce 'x' işareti kondu, sonra işaretli ağaçlar yerlerinden söküldü. Yetkililer 3 günde 3 ayrı açıklama yaptı. Önce “Çok fazla turist ziyaret ediyor. Ağaçların yerine dinlenme alanı ile süs havuzu yapılacak. Zaten orijinalinde ağaç yok” dendi. Ardından Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, cenaze namazlarında sıkıntı yaşandığını, cemaat sığmadığı için alanı genişleteceklerini söyledi. Dün yapılan son açıklamaya göre ise, ağaçlar caminin havalandırmasına zarar veriyordu.

29.11.2012Gündem
Ağaç kesimi için bahane; Cenaze namazlarında sıkıntılar yaşanıyordu

Ağaç kesimi için bahane; "Cenaze namazlarında sıkıntılar yaşanıyordu"

FATİH Belediye Başkanı Mustafa Demir, Fatih Camii’nin avlusunda bulunan ağaçların yerlerinden sökülerek başka yerlerde tekrar ekildiğini belirterek “Cami avlusundaki cenaze namazlarında sıkıntılar yaşanıyordu. Musalla taşının yanındaki tuvaleti yerin altına indireceğiz. Musalla taşlarının etrafı açılacak daha geniş bir alana kavuşacağız. Belki bu işlem sırasında da bazı ağaçları sökmemiz gerekebilir” dedi.

27.11.2012Gündem
Fatih Camisi artık ağaçsız

Fatih Camisi artık ağaçsız

Fatih Camisi’nin bahçesinde kesilen 6 çınar ağacının ardından, Akdeniz Medresesi ile cami arasında kalan yeşil alandaki ağaçlar da teker teker kesiliyor.

26.11.2012Gündem
İşte yeni Çapa ve Cerrahpaşa

İşte yeni Çapa ve Cerrahpaşa

İstanbul Tıp ve Cerrahpaşa Tıp fakültelerini yenileyecek proje kapsamında dün İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ile Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı binasının yıkımı yapıldı.

5.11.2012Ekonomi
İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Polikliniğinin yıkımına başlandı

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Polikliniği'nin yıkımına başlandı

Fatih Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Polikliniği binasının yıkımına başlandı. İstanbul ve il dışından gelen hastalarına yıllarca hizmet veren bina yıkılarak, yerine yeni ve modern bir bina inşa edilecek.

5.11.2012Gündem
ÇAPA TIP FAKÜLTESİNDE YIKIM BAŞLADI

ÇAPA TIP FAKÜLTESİ'NDE YIKIM BAŞLADI

Kentsel dönüşüm projesi kapsamına alınan İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Polikliniği binasında yıkım bu sabah itibariyle başladı. İstanbul'da hastalarına yıllarca hizmet veren Çocuk Polikliniği binası yıkılarak yerine yeni ve modern bir bina inşa edilecek.İstanbul Üniversitesi ile Fatih Belediyesi iş birliğinde kentsel dönüşüm projesi içerisine alınan Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakültelerinde yıkım çalışmaları başladı. Yıkım çalışmalarında ilk kazma aylar öncesinden boşaltılan ve yıkıma hazır halde bulunan Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Polikliniğine vuruldu. İş makineleri ile güvenli bir şekilde yıkımına başlanılan Çocuk polikliniği tamamen yıkılmasının ardından yerlerine modern binalar yapılacak.Haber Kamera: Bulut MÜLHİM İstanbul DHA

5.11.2012Haber
Cerrahpaşa ve Çapa 7 yıl içinde yenileniyor

Cerrahpaşa ve Çapa 7 yıl içinde yenileniyor

Uzun yıllar “İstanbul Üniversitesi hastaneleri şehir dışına mı taşınmalı, yoksa bulundukları yerde mi yenilenmeli?” konusuna sonunda karar verildi. İki hastane de 5-7 yıl içinde bütün binaları yeniden yapılacak. Eski binalar yıkılacak, tarihi olanlar restore edilecek. Binaların tamamının maliyetinin 1.5 milyar doları bulması bekleniyor.

18.10.2012Gündem
Fener-Balat’taki evleri rapor kurtaracak

Fener-Balat’taki evleri rapor kurtaracak

Fatih Belediyesi’nin hayata geçirmeye çalıştığı, tarihi evlerin ön cephelerinin korunarak arka kısımlarına yeni binalar yapılmasını öngören Fener-Balat-Ayvansaray Projesi, mahallelinin itirazları üzerine İstanbul 5’inci İdare Mahkemesi tarafından ‘kamu yararına olmadığı’ gerekçesiyle Haziran’da iptal edildi.

10.10.2012Gündem
SULTANAHMETTE EN ÇITIR FESTİVAL

SULTANAHMET'TE EN 'ÇITIR' FESTİVAL

Fatih Belediyesi tarafından bu yıl 3.'sü düzenlenen Geleneksel Sultanahmet Simit Festivali, sürpriz dans gösterileriyle başladı. Sultanamet Meydanı'nda simit tezgahlarını görenler sıcak simit yemek için kuyruklar oluşturdu.

28.09.2012Haber
Bu savunmaya rağmen 16 yıl

Bu savunmaya rağmen 16 yıl

Balyoz davasında 8’i kurmay 9 jandarma subayının, dijital belgelerdeki Çarşaf Eylem Planı çerçevesinde Fatih Camisi’ni bombalayacakları ve halkı galeyana getirecekleri iddia edildi.

24.09.2012Gündem
Sulukule’de proje iptal edildi, inşaat sürüyor, fiyatlar tavan yaptı

Sulukule’de proje iptal edildi, inşaat sürüyor, fiyatlar tavan yaptı

Romanların bölge dışına çıkarılarak TOKİ-Fatih Belediyesi ortaklığında başlatılan Sulukule projesi mahkemece üç ayrı kararla iptal edildi ama hem inşaat sürüyor hem de daha bitmeyen dairelerin fiyatı tavan yaptı.

20.09.2012Ekonomi
2 Afrikalıya sevgi seli

2 Afrikalıya sevgi seli

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 2. Grup'ta mücadele eden Hakkari Zapspor'a transfer olan Kamerunlu Aime Ojamen ile Malili Salifou Dembele, kısa sürede Hakkarililerin sevgisini kazandı.

8.09.2012Futbol
Kapalıçarşının çatısında korsan tuvalet

Kapalıçarşı'nın çatısında korsan tuvalet

‘007 James Bond’ filminin çekimleri sırasında tarihi binaya zarar verildiği düşüncesiyle çok tartışılan Kapalıçarşı’nın çatısına pisuvar yaptılar. Tarihi çarşıda dükkânı olan esnaf, tuvalet ihtiyacı için çatıda kendisine bir boşluk oluşturmuş sonra bir lavabo ile bir pisuvar kondurmuş. Giderini de çatının yağmur oluklarına bağlamış. Diğer yandan tarihi Kapalıçarşı’nın çatısında ne ararsan var. Klima, baz istasyonu, su deposu, her türlü anten, çöp yığını bulunan çatının statik yapısı da tehlikede...

7.09.2012Gündem
Mahmutpaşada bir ay sürecek indirim festivali başladı

Mahmutpaşa'da bir ay sürecek indirim festivali başladı

Mahmutpaşa Tüccar ve Esnafları Koruma Çarşıları Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenen “İndirim Günleri” festivali başladı. Bir ay sürecek festival kapsamında ürünler yüzde 70'e varan oranlarda indirimli satılacak.

29.08.2012Ekonomi
Fatih Camisi’nde 10 bin kişiye kahvaltı

Fatih Camisi’nde 10 bin kişiye kahvaltı

Fatih Belediyesi tarafından bayram sabahı Fatih Camisi Avlusu’nda 10 bin kişiye kahvaltı ikramı yapılırken, 8 bin vatandaşa da Süleymaniye, Sultanahmet ve Sümbül Efendi Camileri’nde çorba dağıtıldı.

19.08.2012Gündem
KONU DEPREMDİ BÖYLE DİNLEDİLER

KONU DEPREMDİ! BÖYLE DİNLEDİLER

Fatih Belediyesi ve TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından "Deprem ve Kentsel Dönüşüm" başlıklı konferans düzenlendi. Fatih Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'ndeki konferansa, Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Erdik, Jeofizik Mühendisi Prof. Dr. Ahmet Ercan ve AK Parti Kayseri Milletvekili TBMM Bayındırlık ve İmar Komisyonu üyesi Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır gibi isimler katıldı. Pelin Gündeş Bakır'ın yaklaşık yarım saat süren konuşması sırasında, salonda bulunan dinleyicilerden bazıları uyukladı. Gözleri kapanan katılımcıların, konuşmanın büyük bölümünde uyuduğu görüldü.İhsan YALÇIN-İSTANBUL-DHA

17.08.2012Haber
Belediyeden yardım eli

Belediyeden yardım eli

ANNESİ Emine Öncel’in cesediyle 7 yıl aynı evde yaşayan Nazan Öncel’e (47) Fatih Belediyesi yardım eli uzattı.

6.08.2012Gündem
Sokakta 6 liralık iftar

Sokakta 6 liralık iftar

İŞ dünyası ramazanda otellerde verdikleri iftarlardan vazgeçerken, belediyelerin düzenlediği sokak iftarlarına yöneldi. Otelde 100 liraya kadar yükselen kişi başı maliyet sokak iftarında 4.50 lira ile 8 lira arasında değişiyor. Ortalama maliyet ise 6 lira oluyor.

18.07.2012Ekonomi
Mahkeme kararı henüz bize ulaşmadı

Mahkeme kararı henüz bize ulaşmadı

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Fener-Balat-Ayvansaray projesinin iptal kararına ilişkin olarak, “Mahkeme kararı henüz bize ulaşmadı ama Sulukule'den dolayı tecrübelerimiz var. Süreç devam ediyor. Sulukule'de zaten proje bitti, orada herhangi bir sıkıntı olmayacak diye düşünüyorum” dedi.

21.06.2012Ekonomi
Fener-Balat’a da iptal

Fener-Balat’a da iptal

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “İktidarımıza mâl olma pahasına vazgeçmeyeceğiz” dediği kentsel dönüşüme yargıdan bir iptal daha geldi.

20.06.2012Gündem
Sulukule’de ‘mağduruz’ ittifakı

Sulukule’de ‘mağduruz’ ittifakı

İstanbul 4’üncü İdare Mahkemesi’nin Fatih Belediyesi ve TOKİ ortaklığında başlattığı Sulukule Projesi’ni Mimarlar Odası, Şehir Plancıları Odası ve Sulukule Roman Kültürünü Geliştirme ve Dayanışma Derneği’nin açtığı üç ayrı dava sonunda ayrı ayrı iptal etmesinin ardından mahalle hareketlendi.

13.06.2012Gündem
Extreme Sailing İstanbulluları yelkene doyurdu

Extreme Sailing İstanbulluları yelkene doyurdu

Organizasyonu Euroasia Sports tarafından yapılan Extreme Sailing Series’in 3. Etabı, 07-10 Haziran 2012 tarihleri arasında İstanbul Ahırkapı’da gerçekleştirildi.

13.06.2012Spor
Sulukule projesi iptal

Sulukule projesi iptal

İstanbul Sulukule’de, Romanlar’ın tasfiyesinden hemen sonra yapımına başlanan konut projesi, tamamlanmak üzereyken iptal edildi. Fatih Belediyesi ile TOKİ ortaklığında inşa edilen konutlar için 13 gün sonra kura çekimi yapılacaktı.

12.06.2012Gündem
Temiz çevre genç nesil için en değerli miras

Temiz çevre genç nesil için en değerli miras

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, günümüzde çevre sorunlarının küresel boyutta bir tehdit olduğunu ve çözümünde tüm ülkelerin ortak gayretinin gerektiğini dile getirdi.

5.06.2012Gündem
Çatıda basın toplantısı

Çatıda basın toplantısı

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kapalıçarşı ve çevresinin restorasyon çalışmalarının toplam maliyetinin yaklaşık 200 milyon TL olmasının öngörüldüğünü bildirdi.

24.05.2012Gündem
Fatihte 115 cadde ve sokak trafiğine kapatılacak

Fatih'te 115 cadde ve sokak trafiğine kapatılacak

Fatih'te 115 cadde ve sokak, yarından itibaren araç trafiğine kapalı olacak.

20.05.2012Kelebek
Ralliciler Azeri şarkı ezberlemek zorunda

"Ralliciler Azeri şarkı ezberlemek zorunda"

Bu sene 7'ncisi düzenlenen ve Almanya'nın güneyi Oberstaufen'dan start alan Allgeau-Orient Klasik Otomobil Ralli organizasyonunda finişe yakalaşılıyor. Organizasyonun Türkiye sorumlusu Nadir Serin, yarış içinde takımların hepsinin bazı ödevlerinin olduğunu söyledi.

3.05.2012Spor
Beyazıt esnafı ikiye bölündü

Beyazıt esnafı ikiye bölündü

Beyazıt Gedikpaşa’da bulunan bazı cadde ve sokaklar 1 Mayıs tarihinden itibaren yayalaştırma projesi kapsamında 10.00 ile 18.00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacak. Fatih Belediyesi, yolların kapatılacağını Gedikpaşa’daki sokaklara asılan afişlerle duyurdu. Sokak üzerinde dükkanı bulunan esnafın bir kısmı, bu durumdan şikayetçi.

21.04.2012Gündem
Fatih Belediyesinden ağaç açıklaması

Fatih Belediyesi'nden ağaç açıklaması

Fatih Belediyesi, kesildiği iddia edilen ağaçalar hakkında 'gereken bakım ve budama yapılamamıştır' açıklaması yaptı.

19.04.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Sokak kedilerine köşkler yapılsın

Bayrampaşa Belediyesi, sokak kedileri için 10 ayrı noktaya kedi köşkleri yaptırdı. Diğer belediye başkanlarından da bu projeye destek olmalarını bekliyoruz.

27.12.2012

Halit Akçatepe’nin çapkınlıkları!

Halit Akçatepe, oyunculukta 70’inci yılını kutlarken ve yeni bir diziye başlamışken, niye çapkınlıklarını anlatmaya başladı acaba?

17.12.2012

Düyun-u Umumiye Yunanistan’da!

AKBANK’ın stratejistlerinden Evren Kırıkoğlu, Yunanistan ile ilgili analiz tespitinde ilginç bir değerlendirme yapmış: ”Yunanistan’ın borç ödeme programının gevşetilmesi doğrultusunda attığı yeni adımların Osmanlı tarihinde yaşananları yansıtır nitelikte” olduğunu belirterek şöyle diyor: “Ülke, özelleştirmelerden sağlanan fonlar ile % 30’un üzerindeki faiz dışı fazlayı, dış borç faizinin ödenmesi için kullanılacak ayrı bir fon hesabına aktaracak.

28.11.2012

Dönişeyruk, dönişeyruk

REKLAM kuşaklarında dönüp dönen “fena ötesi” inşaat şirketi reklamına selam olsun!

12.11.2012

Topbaş’a Taksim daveti

PAZAR günü Taksim’deydim.

15.10.2012

Almanlar Türkiye’de sempatik, içeride sert

SON yıllarda Alman yerel yönetimlerin Türkiye’ye ilgisi arttı. İki ülke arasındaki çok sayıdaki kardeş şehir ve kasabalara neredeyse her ay bir yenisi ekleniyor. Dün yazdık. Almanya’nın kaplıcalar kenti Wiesbaden ile İstanbul’un Fatih ilçesi kardeş oldu.

19.09.2012

Bir gariban partilinin ‘hukuk mücadelesi’...

EMİNÖNÜ, Fatih Belediyesi’ne katılmadan önce Eminönü Belediyesi’ndeki yolsuzlukları ve usulsüzlükleri yaza yaza bitirememiştik. Ahmet Çetinsaya (ANAP), Lütfi Kibiroğlu (RP) ve Nevzat Er (AKP) dönemlerini...

3.09.2012

‘Haşlama su’ nedir bilir misiniz?

“KAYNAK sularını çok arayacağız” derken, eski İstanbul Orman Bölge Müdürü ve Küresel Isınma ile Mücadele Derneği Genel Başkanı Faruk Çebi “Hazır su sektörünün, göz ardı edilen en büyük zararı”na değişen bir not gönderdi.

7.08.2012

Eminönü Meydanı’nda iftar topu

İftar yemeklerini severim, ramazanın ilk iftarı için de Eminönü’ndeki Hamdi’ye gittim. İki yan masada Demet Akalın ve eşi Okan Kurt oruç açmak için ezan saatini bekliyordu.

23.07.2012

Anneanne tarifleri Eti korumasında

ÜLKER’in kurucusu Sabri Ülker’in ölümü nedeniyle kaleme aldığı duygusal veda mesajında gündeme gelen Eti Grubu’nun kurucusu Firuz Kanatlı için “lezzet” önemli bir sözcük.

21.06.2012

Deniz turizm ve ekonomi

BEYOĞLU Belediyesi’nin kültür şenliklerinde Esra Alkan’ın yönetmenliğini yaptığı, Sema Moris’in şarkılarını söylediği ‘Beyoğlu’nun Kalp Atışları’ belgesel filmini seyrettik hafta sonu...

13.06.2012

Penti’den aile içi şiddet mağdurlarına destek

HER şey, Emel Armutçu’nun telefonuyla başladı.

8.05.2012