EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Fatih Akın

Fatih Akın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fatih Akın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.192 Fatih Akın haberi bulunmuştur.

Fatih Akın Haberleri

Alman dergisinden Türk oyunculara övgü

Alman dergisinden Türk oyunculara övgü

Almanya'da haftalık yayımlanan "Hörzu" adlı televizyon dergisi, Türk oyuncuların Alman rakiplerini gölgede bıraktıklarını yazdı. Dergi, Almanya'da yaşayan Türk yönetmen Fatih Akın'dan da övgüyle sözetti. Haberde Yeşiller Partisi Federal Meclis milletvekili Cem Özdemir'in konuyla ilgili yorumuna da yer verildi.

9.02.2002Gündem
Hamburg Festivali Akının filmiyle açılıyor

Hamburg Festivali Akın'ın filmiyle açılıyor

Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenen film festivali 23 Eylül'de Fatih Akın'ın "Solino" adlı yeni filminin gösterimiyle başlayacak. Başrollerini Moritz Bleibtreu ile Barnaby Metschurat, Lucas Gregorowicz ve Patrycia Ziolkowska'nın paylaştıkları filmde, 60'lı yıllarda Almanya'ya gelerek Ruhr bölgesinde ilk pizzacıyı açan İtalyan bir ailenin yaşantısı anlatılıyor. Film 7 Kasım'da da Almanya çapında gösterime girecek.

16.08.2002Spor Arena
Yine festival zamanı

Yine festival zamanı

İstanbullu sinemaseverlerin bir yıldır heyecanla beklediği günler yaklaşıyor. Bu yıl 22'nci kez düzenlenen Uluslararası İstanbul Film Festivali 12 Nisan ile 27 Nisan tarihleri arasında yapılıyor. Festival Çinli yönetmen Chen Kaige'nin Han Ni Zai Yiki (Birlikte) adlı filmiye açılıyor. Kapanış filmi ise İspanyol yönetmen Antonio Hernandez'in En La Viudad Sin Limites (Sınırsız Kentte) adlı filmi. Festival kapsamında klasikten moderne 200'e yakın film sanatseverlere sunulacak.

6.03.2003Gündem
Genç Türklerin gözüyle

Genç Türkler'in gözüyle

22. Uluslararası İstanbul Film Festivali'ne yeni bir bölüm daha eklendi bu yıl.Yurdışında yaşayan ve çalışmalarını sürdüren genç Türk yönetmelerin yapıtlarının yeraldığı Dışarıdaki Genç Türkler. Bu bölümde festival seyircisinin önceki yıllardan tanıdığı Fatih Akın'ın yanısıra Bilge Ebiri, Sülbiye V. Günar , Aslı Özge'nin izmasını taşıyan dört film yeralıyor.

7.04.2003Kelebek
Temmuzda

Temmuzda

Almanya'da yaşayan Türk yönetmen Fatih Akın'ın katıldığı festivallerde bir çok ödül kazanan Temmuzda (Im Juli) adlı filmi gösterime giriyor. Kısa ve Acısız, Solino gibi yapıtlarıyla tanınan 1973 Hamburg doğumlu Akın, Almanya'nın genç kuşak sinemacıları arasında özel bir yere sahip. Yönetmen Temmuzda adlı filminde 'aşkın' peşinden giden gençlerin öyküsünü anlatıyor.

8.07.2003Gündem
Üç yeni film gösterimde

Üç yeni film gösterimde

Yazın sokakların sıcağından bunalanlar için sinema salonlarında üstelik de serin havada birbirinden ilginç seçenekler var. Bugün de bunlara üç yeni film daha ekleniyor. Almanya'da yaşayan Türk yönetmen Fatih Akın'ın Temmuzda filmi haftanın yenilerinden. Mezarımı Derin Kaz ve Trainspotting'in yönetmeni Danny Boyle, 28 Gün Sonra ile yine şaşırtıyor. Rob Schneider'in başrölünü üstlendiği Ateşli Piliç ise keyifli bir seyirlik.

11.07.2003Gündem
Almanyanın Tarantinosu

Almanya'nın Tarantino'su

Almanya doğumlu Türk yönetmen Fatih Akın, yeni filmi ‘‘Temmuzda’’nın tanıtımı için Türkiye'ye geldi. Sert ve marjinal anlatımı nedeniyle Alman basını tarafından ‘‘Almanya'nın Tarantino'su’’ diye nitelenen Akın, Türk ve dünya sinemasına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

14.07.2003Gündem
Akının filmi ABDde

Akın'ın filmi ABD'de

Almanya doğumlu Türk yönetmen Fatih Akın'ın ''Temmuz'da'' (Im Juli) adlı filmi ABD'nin Chicago kentinde bir hafta süreyle seyirciyle buluşacak.

9.08.2003Gündem
Akının filmi ABDde

Akın'ın filmi ABD'de

Almanya doğumlu Türk yönetmen Fatih Akın'ın ''Temmuz'da'' (Im Juli) adlı filmi ABD'nin Chicago kentinde gösterime girdi. Chicago Sinematek'te bir hafta süreyle gösterilecek olan 2000 yapımı film, Chicago'nun eğlence rehberi olarak bilinen New City gazetesi tarafından haftanın filmi ilan edildi.

9.08.2003Gündem
Kısa ve Acısız

Kısa ve Acısız

Biraz geç de olsa Almanyada yaşayan Türk yönetmen Fatih Akın'ın ilk uzun metrajlı filmi Kısa ve Acısız (Kurz und Schmerzlos) festivaller dışında ticari gösterime çıkıyor. Geçen sezon Temmuz'da ile sinemalara konuk olan Fatih Akın, Almanya'da yaşayan, cezaevinden yeni çıkmış bir Türk göçmenin öyküsünü anlatıyor filmde.

3.11.2003Gündem
Berlinale protestoyla başladı

Berlinale protestoyla başladı

Yeni yılın ilk büyük sinema buluşması olan 54'üncü Berlin Film Festivali (Berlinale) öğrencilerin protestosuyla başladı. Marlene Dietrich Meydanı'nı dolduran yüzlerce öğrenci, eğitim giderlerinin kısıtlanmasını protesto etti. Festival yöneticisi Dieter Kosslick gösteriyi eleştirerek "Bu aptalca" yorumunu yaptı.

26.01.2004Gündem
Duvara Karşı ya tam not

"Duvara Karşı" ya tam not

Hamburg doğumlu 30 yaşındaki sinema yönetmeni Fatih Akın'ın Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışan "Duvara Karşı" adlı filmi göz doldurdu. Avrupa gazeteleri,Türk oyuncuların rol aldığı filmin hem izleyiciler hem de eleştirmenlerden tam not aldığını yazdı.

13.02.2004Gündem
Altın Ayı Duvara Karşıya

Altın Ayı "Duvara Karşı"ya

Türk asıllı yönetmen Fatih Akın'ın "Gegen die Wand" (Duvara karşı) adlı filmi, 54. Berlin Film Festivali Berlinale'de "Altın Ayı" ödülünü kazandı.

14.02.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Garp Cephesinde Yeni Bir Şey Yok

BU işi ‘‘Adet’’ haline getirdik.. Her özel maçtan sonra ‘‘Hazırlık müsabakaları ölçü olmaz’’ diyoruz..

27.03.2002

Türk Sineması'nın 89 yıllık macerası

TÜRK SİNEMASI'nın 89. yaş günü, cuma günü saat 12.00'den itibaren İstanbul'un çeşitli yerlerinde kutlanacak. Dağıtılan kitaplarla seyirci bilgilendirilecek.

12.11.2003

İmajımız sanatçılara emanet

Fransız Le Monde Gazetesi'nin New York Times ile ortak İngilizce çıkarttığı bir ek var.

1.02.2004