EKSTRA
MENÜ

Fatih Akın

Fatih Akın ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fatih Akın haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.190 Fatih Akın haberi bulunmuştur.

Fatih Akın Haberleri

Bu liste çok konuşulur

Bu liste çok konuşulur

Time dergisi her yıl dünyanın en etkili 100 kişisini sıralayan bir liste yapıyor... Listeye liderler, bilim insanları, sanatçılar, düşünürler, din adamları giriyor. Peki Türkiye’de yaşayan en etkili isimler kimler? Yoğun gündemde hayatımıza kimler yön veriyor? 4 YÜZ, ‘Türkiye’nin en etkili 10 ismi kim’ sorusunun cevabını aradı. Enis Berberoğlu, Ertuğrul Özkök, Sedat Ergin ve Ahmet Hakan’ın kalemlerinden, sonuçları çok konuşulacak, çok tartışılacak bir liste ortaya çıktı

29.10.2011Kelebek
Özpetek ve Günsür kadar iyi kalpli adam az tanıdım

Özpetek ve Günsür kadar iyi kalpli adam az tanıdım

Narnia Günlükleri’nin yanı sıra Ferzan Özpetek filmlerinden de bildiğimiz Pierfrancesco Favina çevreci bir film için İstanbul’a geldi. Türk sinemasını pek bilmiyor ama Ferzan Özpetek ve Mehmet Günsür’la yakın dost olduğunu anlatıyor

28.10.2011Kelebek
İki dizide oynadım diye oyuncu mu oldum

İki dizide oynadım diye oyuncu mu oldum!

Henüz 20 yaşında dizilerin aranan yüzleri arasına giren Hazal Kaya, Mecmua dergisi için Ayşe Arman’ın sorularını yanıtladı.

13.10.2011Kelebek
Türk rolü oyanamak istemiyorum

Türk rolü oyanamak istemiyorum

"Sadece bir toplum için örnek oluşturmak istemiyorum"

14.09.2011Gündem
Almanca konuşunca annem küfrederdi

Almanca konuşunca annem küfrederdi

ALMANYA’nın Hamburg kentinde yaşayan yönetmen Fatih Akın, “Im Clinch - Die Geschichte Meiner Filme” (Filmlerimin Tarihçesi) adında bir kitap yazdı.

12.09.2011Kelebek
Fatih Akından yeni kitap

Fatih Akın'dan yeni kitap

Almanya'nın Hamburg kentinde yaşayan yönetmen Fatih Akın, kendisi, yaşamı, filmleri ve boks yaşantısını ele aldığı "Im Clinch - Die Geschichte Meiner Filme (Filmlerimin Tarihçesi) adli kitap yazdı. Kitabın Perşembe günü piyasaya çıkacağı bildirildi.

12.09.2011Gündem
Egemen Bağıştan Almanyada yaşayan Türklere çağrı

Egemen Bağış'tan Almanya'da yaşayan Türklere çağrı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Almanya'da yaşayan Türklere çağrıda bulunarak, tüm demokratik haklarından faydalanmalarını ve iyi bir eğitimle daha da güçlenmelerini istedi

10.09.2011Gündem
Artık göç yok globalleşme var

Artık göç yok globalleşme var

Berlin’de başlayan “Almancı-50 Yıllık Sahte Evlilik” festivali kapsamında gerçekleştirilen “Gegen die Leinwaende” adlı sinema etkinliği, Fatih Akın’ın belgesel ve sinema filminin gösterimiyle başladı.

3.09.2011Kelebek
New York’ta sahne ve set tasarımının yükselen yıldızı

New York’ta sahne ve set tasarımının yükselen yıldızı

“Eğer burada yapabiliyorsam, her yerde yaparım!” İlk defa Martin Scorsese’nin yönettiği müzikal drama türündeki ‘New York, New York’ filminde Lisa Minelli tarafından seslendirilen, daha sonra Frank Sinatra’nın yorumuyla efsaneleşen ‘New York, New York’ şarkısının efsane nakaratıdır bu cümle.

2.09.2011Kelebek
45 yıl sonra yeniden

45 yıl sonra yeniden

Bu yıl Altın Portakal Film Festivali'nde ünlü yönetmen Lütfi Akad'ın filmi “Hudutların Kanunu” ile yönetmenliğini Fred Von Bohlen-Hegewald'ın yaptığı “Kalabaka”, geçen yıl ilk kez başlatılan “Pelikülün İzinde” başlığı altında gösterilecek.

8.08.2011Gündem
Almanyaya göçeli yarım asır oldu

Almanya'ya göçeli yarım asır oldu

“Türkler göçebe millettir” denir ya, Cumhuriyet döneminin en büyük göçünü gerçekleştirmeye başladığımız tarihin üzerinden tam 50 yıl geçti. 1961’deki ilk ‘konuk Türk işçisi’nin ardından milyonlarca erkek ve kadın ‘acı vatan’a gitti. Başta hepsi 1-2 yıllığına diye niyetlendi ama çoğu geri dönmedi. Orada evlendiler, çocuk sahibi oldular, iş kurdular, yaşlandılar ve öldüler. En büyük zorluğu ‘Alamancı’ olarak anılan ilk nesil çekti. Ne Almanya’da Alman ne de Türkiye’de Türk olabildiler. Hep yabancı gibi yaşadılar. Ama onların çocukları ve torunları, bugün Alman toplumunda her alanda söz sahibi. Üçüncü nesil, kendini iki ülkenin ve kültürün karışımı olarak tanımlıyor. Aralarından dünyaca ünlü yönetmenler, yazarlar, oyuncular, sporcular, bilim insanları ve siyasetçiler çıkıyor

30.07.2011Gündem
Çatıdan takip

Çatıdan takip

Fatih Akın, önceki akşam kaldığı dairenin terasında oyuncu dostlarını ağırladı. Parti sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

21.07.2011Kelebek
Kısa ve Acısız en iyi film seçildi

'Kısa ve Acısız' en iyi film seçildi

“Hamburger Morgenpost” gazetesinin internet sitesi okuyucuları, yönetmen Fatih Akın'ın Soul Kitchen filmini, en iyi film seçti.

4.07.2011Gündem
Senaryo yağmuruna tutuldum

Senaryo yağmuruna tutuldum

ALMANYA’nın Münih Kenti’nde devam eden 29. Münih Festivali’nde Sinema Teşvik Ödülü jüri üyesi olan Sibel Kekilli, son dönemde kendisine gelen tekliflerin arttığını açıkladı.

1.07.2011Kelebek
Akın Yıldızlar Bulvarında

Akın 'Yıldızlar Bulvarı'nda

Türk yönetmen Fatih Akın, Almanya'nın başkenti Berlin'deki Potsdamer Platz meydanının yakınlarında bulunan “Yıldızlar Bulvarı”na (Boulevard der Stars), üzerinde adının yazılı olduğu bir yıldızın konulması ile onurlandırılacak.

10.06.2011Gündem
Nurgül Yeşilçay’a Kirsten’in teklifi

Nurgül Yeşilçay’a Kirsten’in teklifi

DÜNYACA ünlü isimleri İstanbul’da buluşturan Istancool Festivali kapsamında dün Vakko Moda Merkezi’nde “Pazarlama çağında sinema” başlıklı bir söyleşi düzenlendi.

28.05.2011Kelebek
Nurgül Kirstenı fena kıskandı

Nurgül Kirsten'ı fena kıskandı

Bir yanda ayağının tozuyla Cannes’dan büyük ödül alarak İstanbul’a gelen Kirsten Dust bir yandan da 2007’de Fatih Akın’ın ‘Yaşamın Kıyısında’ filmiyle Cannes’dan eli boş dönen Nurgül Yeşilçay… İki güzel oyuncunun katıldıkları panelde aralarında geçen ödül dialoğu İstancool festivaline damgasını vurdu.

27.05.2011Gündem
Güneyli film yapmak istiyorum

'Güney'li film yapmak istiyorum

Fatih Akın, Yılmaz Güney hakkında bir film yapmak istediğini söyledi.

22.05.2011Gündem
Hudutların Kanunu ağlattı

'Hudutların Kanunu' ağlattı

Cannes Film Festivali'nin klasikler bölümünde, Türk sinemasının ilk yönetmenlerinden Lütfi Akad'ın “Hudutların Kanunu” filminin gösteriminde duygulu anlar yaşandı.

15.05.2011Gündem
Yılmaz Güney’i Scorsese Baba istedi

Yılmaz Güney’i Scorsese Baba istedi

Cannes Film Festivali’nin Klasikler bölümünde dün Fatih Akın’ın katkılarıyla restore edilen Yılmaz Güney’in 1966 yapımı “Hudutların Kanunu” filminin galası yapıldı. Fatih Akın bu filmi restore etme fikrinin Martin Scorsese’nin istediğini anlattı.

14.05.2011Kelebek
Son gün gösterilecek olması avantaj

'Son gün gösterilecek olması avantaj'

Ankara Sinema Derneği Başkanı Ahmet Boyacioğlu, Cannes Film Festivalinin, "Altın Palmiye" bölümünde yarışan Nuri Bilge Ceylan'in "Bir Zamanlar Anadolu'da" filminin son gün jürinin önüne çıkacak olmasını bir avantaj olarak değerlendirdi.

12.05.2011Gündem
Hudutların Kanunu Cannesda

'Hudutların Kanunu' Cannes'da

Türk sinemasının ilk yönetmenlerinden Lütfi Akad'ın “Hudutların Kanunu” filminin restore edilmiş kopyası ilk kez 64. Cannes Film Festivalinin klasikler bölümünde gösterilecek.

12.05.2011Gündem
Cannesda bir ilk

Cannes'da bir ilk

Türk sinemasının ilk yönetmenlerinden Lütfi Akad'ın “Hudutların Kanunu” filminin restore edilmiş kopyası ilk kez 64. Cannes Film Festivali’nin klasikler bölümünde gösterilecek.

8.05.2011Gündem
Çirkin Kral, Cannes’da

Çirkin Kral, Cannes’da

64. Uluslararası Cannes Film Festivali’nde, Türk sinemasının ‘Çirkin Kral’ı Yılmaz Güney’in başrol oynadığı “Hudutların Kanunu” filmi de gösterilecek.

7.05.2011Kelebek
Emniyet şeridinden ölüm geçişi

Emniyet şeridinden ölüm geçişi

Adapazarı’nda önceki gece, Fatih Atik (23) yönetimindeki otomobille, yanında seyreden Tugay Aktaş yönetimindeki otomobili emniyet şeridini kullanarak geçmek istedi.

11.04.2011Gündem
Varol Vekiloğlu, İBF Avrupa Şampiyonu oldu

Varol Vekiloğlu, İBF Avrupa Şampiyonu oldu

Almanya'nın başkenti Berlin'de yaşayan Türk boksör Varol Vekiloğlu, yarı ağır sıklette İBF Avrupa Şampiyonu oldu.

3.04.2011Spor
Milli Boksör Selçuk Aydın Rus rakibini yendi

Milli Boksör Selçuk Aydın Rus rakibini yendi

ORTA sıklette üç kemer sahibi şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın, Beyaz Rusya’dan Dzmitry Lubackhin’i Almanya’nın başkenti Berlin’de nakavt etti.

2.04.2011Spor
Selçuk Sovyet duvarını yıktı

Selçuk Sovyet duvarını yıktı

Orta sıklette üç kemer sahibi şampiyon boksörümüz Selçuk Aydın, Beyaz Rusya'dan Dzmitry Lubackhin'i Almanya'nın başkenti Berlin'de nakavt etti.

2.04.2011Spor
Dikkat Lütfen ciddiye almayınız Yandaki röportaj tamamen asparagastır

Dikkat! Lütfen ciddiye almayınız! Yandaki röportaj tamamen asparagastır

Türk gazetecilerin yabancı organizasyonlardaki halini görmelisiniz. Bir ünlü yakalayıp yan yana fotoğraf çektirebilmek için yapmadıkları numara/atmadıkları takla kalmıyor. Sebep mi? Facebook değil tabii... Memlekete dönüşte ‘özel röportaj’ patlatmak.

1.04.2011Kelebek
Küba’dan boksör kaçırdı Fatih Akın’a ilham verdi

Küba’dan boksör kaçırdı Fatih Akın’a ilham verdi

Boks camiası onu ‘boksör avcısı’ olarak tanıyor. Ahmet Öner doğup büyüdüğü Almanya’da boks menajerliği yapıyor. ABD’de ve Almanya’da şirketleri var. Bu eski boksör, 2007’de dünya şampiyonu iki Kübalı boksörü kaçırarak adını duyurdu. Küba lideri Fidel Castro bir röportajında “Bir Türk boksörlerimizi çaldı” dedi. Öner’in film gibi hayatı ünlü yönetmen Fatih Akın tarafından beyazperdeye de aktarılıyor

28.03.2011Spor Arena
Limuzinden indim Murat 124e bindim

Limuzinden indim Murat 124'e bindim

72. Koğuş filminde; bir sahnedeki bakışı, koğuşta Hülya Avşar’la olan kavga sahneleri ve oyunculuğuyla akıllarda kalan Nursel Köse’yle ilginç bir röportaj…

22.03.2011Seyahat
Bir başarı öyküsü

Bir başarı öyküsü

Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçisi Dr. Eckart Cuntz Hürriyet için yazdı.

14.03.2011Dünya
2. el Kısa Film Festivali başladı

2. el Kısa Film Festivali başladı

Bu yıl 5. kez düzenlecek olan 2. el Kısa Film Festivali başlıyor. 2007 yılından beri gerçekleştirilen ve 5 Mart'a kadar devam edecek festivalin özelliği ise yarışmaya katılan kısa filmlerin, daha önce en az 1 festivalden elenmiş olması. Kısa filmcilere destek olmayı amaçlayan festival ‘ön elemede elenmiş film kötü film değildir’ sloganıyla yoluna devam ediyor.

4.03.2011Gündem
Ankara sinematografik bir kent

Ankara sinematografik bir kent

Zeki Demirkubuz özgün bir yönetmen. Filmlerinin her ayrıntısına hakim olmak istiyor, senaryosunu yazıyor, görüntü yönetmenliği ve kurgusunu da kendisi yapıyor. Sırrı Süreyya Önder ile Engin Günaydın’ın rol aldığı yeni filmi ‘Yeraltı’nın senaryosu da yine kendisine ait.Bu filmi Ankara’da çekti. Ama Ankara’yı yeni keşfedenlerden değil. 10 yıl önce ‘İtiraf’ filmini de Ankara’da çekmişti

26.02.2011Kelebek
Kekillinin filmi Oscara aday

Kekilli'nin filmi Oscar'a aday

Wall Street Journal, başrolünü Sibel Kekilli'nin oynadığı ödüllü film 'Ayrılık'ın Almanya'nın Oscar'a aday filmi olduğunu yazdı.

17.01.2011Spor Arena
Sibel Kekillinin başrol oynadığı film Almanyanın Oscar adayı

Sibel Kekilli'nin başrol oynadığı film Almanya'nın Oscar adayı

ABD'nin önemli gazetelerinden Wall Street Journal (WSJ), başrolünü Almanya doğumlu aktris Sibel Kekilli'nin oynadığı ödüllü film “Yabancı”nın (When We Leave) Almanya'nın Oscar'a aday filmi olduğunu yazdı.

16.01.2011Gündem
Bu film şifreli bir gelenek

Bu film şifreli bir gelenek

Türk sinemaseverler Luca Guadagnino’yu “Melisa P.” filmi ile tanıdılar. Hani şu İtalyan genç kız. Küçük yaşta cinsel fantezilerini, deneyimlerini cesaretle kaleme alan ve “Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi” adıyla bilinen Melisa Panarello eserini beyazperdeye aktaran İtalyan yönetmen.Luca Guadagnino bu kez karşımıza iddialı bir yapıtla çıkıyor. “Io Sono l’Amore” yani “Benim Adım Aşk”. Film, Kuzey İtalya’nın kasvetli Milanosunda geçen bir aristokrasinin çöküşünü tüm ayrıntıları ile anlatıyor. Venedik Film Festivali’ne de katılan ve büyük beğeni kazanan bu dev yapıtı, Guadagnio’yla konuştuk.

14.01.2011Kelebek
En iyi 5 film arasında

En iyi 5 film arasında

FATİH Akın’ın 2009 yılında çektiği “Soul Kitchen” filmi, geçtiğimiz gün ABD’de düzenlenen 2011 Ulusal Film Eleştirmenleri Birliği Ödülleri Galası’nda (2011 National Board of Review Awards Gala) “En İyi 5 Yabancı Film” arasında gösterildi.

13.01.2011Gündem
Kekilli en iyi Berlinli

Kekilli en iyi 'Berlinli'

"Berliner Morgenpost" gazetesi ile "104,6 RTL" adlı radyonun düzenlediği 2010 yılının "En iyi Berlinli" adayları arasında Türk kökenli oyuncu Sibel Kekilli ile ülkede yaşayan Müslüman göçmenleri eleştiren Almanya Merkez Bankasının eski Yönetim Kurulu Üyesi Thilo Sarrazin de yer aldı.

BERLİN (A.A)

28.12.2010Gündem
Fatih Akına büyük onur

Fatih Akın'a büyük onur

Yönetmen Fatih Akın, sinema sanatına katkılarından dolayı Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali'nin "onur ödülüne" layık görüldü.

21.12.2010Gündem
Fatih Akına büyük onur

Fatih Akın'a büyük onur

Yönetmen Fatih Akın, sinema sanatına katkılarından dolayı Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali'nin "onur ödülüne" layık görüldü.

21.12.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Ganz Unten (En Alttakiler)

“BİZ onları iş yapmak için çağırdık, insan oldukları meydana çıktı.”

19.09.2011

Onlara aldırma Hayyam, dostum

BEYOĞLU’nda zabıtanın sokak müzisyenlerinin enstrümanlarına el koyması kendi çapında bir infial yarattı.

17.08.2011

Bir gönül meselesi

Geçen hafta herkesin aklına “Gönül Yarası” filmi gelmiş.

22.07.2011

Vatan Almanya ise şampiyon Koray Guenter

BUNDAN 50 yıl önce, 1961’de 1500 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşından oluşan ilk “gurbetçi” kafilesi Almanya’ya ulaştı.

11.07.2011

İçimde bir his var Türk sevgilim olacak

Pırıl pırıl, güneşli bir gün.

Ayasofya, turistten yıkılıyor.

Biz hamamdayız.

4.06.2011

Ceylan jüriyi ancak tören sonrasında gördü

DÜNYA bir kaç filmin yanı sıra, “Bir Zamanlar Anadolu’da” filminin de peşine düşüyor. Film yakında tüm Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da vizyona giriyor.İlgi boşuna değil. Nuri Bilge Ceylan “Bir Zamanlar Anadolu” filmiyle Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü kazanıyor. 2003’te Jüri Büyük Ödülü, 2006’da FİBRESCİ Ödülü, 2008’de “en iyi yönetmen” ödülü kazanan Ceylan, önceki gün Cannes’da dördüncü ödülüne uzanıyor.

23.05.2011

İnsanlık haysiyetinin düştüğü en dip kuyu!

İnsanlık haysiyetinin düştüğü en dip nokta nedir?

8.03.2011

Yarın sıra kim bilir hangimizde?

Hıncal Uluç’un Defne Joy yazısı ile ilgili olarak “ölünün, söylenenlere cevap veremeyecek bir kadının, bir annenin ardından bunlar yazılır mıydı?” diyenler var.

8.02.2011