EKSTRA
MENÜ

Fast Food

Fast Food ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fast Food haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.668 Fast Food haberi bulunmuştur.

Fast Food Haberleri

Böbrek taşından kurtulmak için bunlara dikkat

Böbrek taşından kurtulmak için bunlara dikkat

Özellikle de gece saatlerinde şiddetli sancılarla uykudan uyandıran, yaşamı kabusa çeviren bir sorun; böbrek taşı. Halk arasında ‘idrar yollarından kum dökme’ olarak bilinen bu hastalık erkeklerde kadınlara göre iki üç kat daha fazla görülüyor. Doç. Dr. Hakan Özveri, böbrek taşının en çok yetersiz sıvı alımından kaynaklandığını belirterek “Bununla birlikte, son yıllarda sağlıksız beslenme, aşırı tuz tüketimi ve yüksek proteinli diyetler yapılması da idrardaki mineral yoğunluğunun, böbreğin eritebileceğinden fazla miktarda olmasına ve böbrek taşları oluşumuna neden oluyor” diyor.

27.11.2019Sağlık
Cevap böyle geldi: Naziler gizli gizli döner yer

Cevap böyle geldi: Naziler gizli gizli döner yer

Danimarka’dan Güney Afrika’ya hamburgere kafa tutuyor ama büyük zincirlerin aksine küçük işletmeler sistemiyle yayılıyor. Birçok Avrupa kentinde sayıları binlere ulaştı. Sempozyumlar düzenleniyor, tezlere konu oluyor. Yurtdışındaki macerasına kaldırım kenarlarında başlayan Türk döneri ikinci vatanı Almanya’da ‘yeni nesil dönerci’lerle sınıf atlıyor; dünyanın önemli otellerinin mönülerine giriyor. Üstelik artık kuvvetli bir siyasi sembol. Nasıl mı?

24.11.2019Hürriyet Pazar
Cheeseburger (çizburger) nasıl yapılır Evde cheeseburger tarifi

Cheeseburger (çizburger) nasıl yapılır? Evde cheeseburger tarifi

Hem büyük hem de küçüklerin severek tükettiği cheeseburger (çizburger) her evde bulunan malzemelerle yapılabiliyor. Köftesinden ekmeğine kadar evlerinizde kendi ellerinizle yapacağınız cheeseburgeri misafirlerinize de yaparak onları şaşırtabilirsiniz. Peki, evde cheeseburger nasıl yapılır?

Plastiği bırakıyor

Plastiği bırakıyor

Avrupa’da çok fazla plastik kullanımına neden olduğu için eleştirilen fast food zinciri McDonald’s radikal bir karar aldı.

15.11.2019Dünya
Eskiden hamburgerle besleniyordu

Eskiden hamburgerle besleniyordu

Bir zamanlar sadece fast food yiyerek beslenirdi. Şimdi yıldızlarla kırmızı halıda.

BACKGRID USA, INSTAGRAM

11.11.2019Magazin
Osteoporoz (kemik erimesi) nedir Belirtileri ve tedavisi

Osteoporoz (kemik erimesi) nedir? Belirtileri ve tedavisi

Osteoporoz, en sık görülen kemik hastalığı olarak kabul ediliyor. Kemiklerin kırılmasına veya zayıflamasına neden olabiliyor. Peki, osteoporoz hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şenay Şıldır, osteoporoz ile bilinmesi gerekenleri ve tedavi için önemli ipuçlarını anlattı.

8.11.2019Sağlık
Osteoporoz (Kemik Erimesi) Belirtileri ve Tedavisi

Osteoporoz (Kemik Erimesi) Belirtileri ve Tedavisi

Zamanla boyunuzun kısaldığını ve kilo aldığınızı düşünüyorsanız osteoporoz ile karşı karşıya olabilirsiniz. Özellikle de sırt ağrılarınız yaşam kalitenizi etkilemeye başladıysa ve en küçük aktivitede bile yorulup nefes almakta zorlanıyorsanız geciktirmeden bir doktora gitmelisiniz. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Şenay Şıldır, osteoporoz (kemik erimesi) ile bilinmesi gerekenleri ve savaşmak için önemli ipuçlarını anlattı.

8.11.2019İyi Yaşam
Çalışanla aşk yaşayan CEO kovuldu

Çalışanla aşk yaşayan CEO kovuldu

McDonald’s CEO’su Steve Easterbrook, bir çalışanıyla ilişki yaşadığı ve şirketin prensiplerini çiğnediği gerekçesiyle görevinden alındı. Yılda 16 milyon dolar kazanan Easterbrook’un ne kadar tazminat alacağı henüz açıklanmadı.

5.11.2019Dünya
Dev şirketin yöneticisinden flaş karar Çalışanıyla ilişki yaşayınca...

Dev şirketin yöneticisinden flaş karar! Çalışanıyla ilişki yaşayınca...

Dünyanın en büyük fast food restoran şirketlerinden birinin üst yöneticisi ve genel müdürü, bir çalışanıyla ilişki yaşadığı için işini kaybetti.

4.11.2019Ekonomi
Kalorisini bilen daha az tüketiyor

Kalorisini bilen daha az tüketiyor

ABD’deki Harvard Üniversitesi’nin yaptığı araştırma, tüketicilerin yedikleri yemekten alacakları kalori miktarının menüde önceden belirtilmesi durumunda ortalama 60 kalori daha az tükettiklerini ortaya koydu.

1.11.2019Dünya
Yanlış beslenme alışkanlıkları sağlık faturasını kabartıyor

Yanlış beslenme alışkanlıkları sağlık faturasını kabartıyor

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü, bu yıl Dünya Gıda Günü'nde sağlıklı ve sürdürülebilir beslenmenin önemine dikkati çekiyor.

15.10.2019Ekonomi
Ülkeyi saran trendin mutfağında neler oluyor Burger sırları

Ülkeyi saran trendin mutfağında neler oluyor? Burger sırları

33 yıl önce, meşhur Amerikan zincirinin ülkeye girmesiyle, bildiğimiz köfte-ekmeğin sadece bir gün içinde ‘fast food’ oluşunu izledik. 11 yıl önce de Londralı Gourmet Burger Kitchen’ın İstanbul’da dükkân açmasıyla sınıf atlamasını... Seyir hız kesmeden devam ediyor; eti, ekmeği, sosu, eşlikçisi derken bu dünya yeniliğe doymuyor. Üstelik artık mekân seçeneği de çok fazla. Karar verirken size yardımcı olması için son dönemin en sevilen burgercilerinin mutfağına daldık.

13.10.2019Hürriyet Pazar
MasterChef yarışmacısı Faruk Batuhan kimdir Faruk Batuhan Öner kaç yaşında

MasterChef yarışmacısı Faruk Batuhan kimdir? Faruk Batuhan Öner kaç yaşında?

MasterChef Türkiye'nin bu haftaki bölümünde eleme potasına çıkacak iki kişiden biri arkadaşlarının verdiği oylar sonrası Faruk Batuhan Öner oldu. Faruk Batuhan Öner'in kim olduğu ve özel yaşamı ile kariyeri, bu gelişmenin üzerine yarışmanın takipçileri tarafından araştırıldı. Peki, MasterChef yarışmacısı Faruk Batuhan kimdir?

9.10.2019Televizyon
Bu neyin havası sevgili sokak yemekleri

Bu neyin havası sevgili sokak yemekleri?

Onun sarayı, bunun dünyası, berikinin bistrosu... Sizin havanız kime ey ‘street food’ ahalisi?

Gelenek ve gelecek buluşuyor

Gelenek ve gelecek buluşuyor

Yeşilköy’de çadırlar kuruldu, yaylar gerildi, ciritler dizildi... Ve Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen Etnospor Kültür Festivali için geri sayım başladı. 3-6 Ekim arasında düzenlenecek dört günlük festivalin amaç ve hedeflerini Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkan Vekili Hakan Kazancı ile konuştum.

1.10.2019Magazin
30 dk. koşarak bir oyun oynamak 200 kalori harcatıyor

30 dk. koşarak bir oyun oynamak 200 kalori harcatıyor!

30 dk koşarak bir oyun oynamak 200 kalori harcatırken, dijital oyunlar ve televizyon izlemenin kalori harcatan bir etkisi olmadığı gibi ekstra yeme isteğini de artırarak 200 kalori almaya bir neden olduğunu dile getiren Diyetisyen Büşra Totan, dijital oyunların hareketsizleştirdiği çocuğunuzu diyet psikolojisine sokmadan nasıl sağlıklı beslenmeye yöneltebileceğinizi anlattı.

MasterChef yarışmacısı Faruk Batuhan kimdir

MasterChef yarışmacısı Faruk Batuhan kimdir?

MasterChef Türkiye'nin bu haftaki bölümünde eleme potasına çıkacak iki kişiden biri Faruk Batuhan Öner oldu. Faruk Batuhan Öner'in kim olduğu ve özel yaşamı, bu gelişmenin üzerine yarışmanın takipçileri tarafından merak edildi. Peki, MasterChef yarışmacısı Faruk Batuhan kimdir?

24.09.2019Televizyon
Burger King, artık çocuk menülerinde plastik oyuncak dağıtmayacak

Burger King, artık çocuk menülerinde plastik oyuncak dağıtmayacak

Plastik atıklarını azaltma baskısı altındaki Amerikan fast food zinciri Burger King, bundan böyle çocuk menüleriyle birlikte hediye oyuncak vermeme kararı aldı.

19.09.2019Dünya
Yiyeceklerin Psikolojimize Etkisi

Yiyeceklerin Psikolojimize Etkisi

En temel fizyolojik ihtiyaçlarımızın başında yeme-içme gelir. Bebeklikten itibaren sağlıklı gelişimin olmazsa olmaz parçası olan yiyecekler, insan sağlığı için oldukça önemli yer tutmaktadır. Gün içinde sağlıklı ve doğru beslenme; fizyolojik gelişim ve sağlık açısından önemli olmakla birlikte, ruh sağlığımız içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Uzman Klinik Psikolog Merve Kırna konu ile ilgili bilgiler verdi.

Doğru Beslen, Depresyona Girme

Doğru Beslen, Depresyona Girme

İnsanlar neden intihar eder? İntiharın başlıca sebebi olan depresyonla mücadelede yediklerimiz ne kadar etkili? Mutluluk - mutsuzluk, hastalıklara yakalanmayı ne ölçüde etkiliyor? Ruh sağlığının fiziksel sağlık üzerindeki etkisi nedir? Mutluluğu artıran, bizi depresyondan uzaklaştıran yiyecekler var mı? Diyetisyen Emre Uzun, ruh sağlığımızı güçlendiren yiyecekleri anlatıyor...

17.09.2019İyi Yaşam
Bu Kanser Belirtilerini Göz Ardı Etmeyin

Bu Kanser Belirtilerini Göz Ardı Etmeyin!

Son yıllarda akciğer, prostat ve meme kanserinden sonra en çok görülen ve en çok yaşam kaybına neden olan kanser türlerinden biri olan kolorektal kanserler hakkında merak edilenleri Genel Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Muhammed Zübeyr Üçüncü’den öğrendik…

16.09.2019İyi Yaşam
‘İstanbul bağımlısıyım’

‘İstanbul bağımlısıyım’

“Benim İstanbul’um”da has bir İstanbullunun, 80 yılı aşkın ömrünün tamamını İstanbul’da geçirmiş Doğan Hızlan’ın rehberliğinde dünyanın en güzel şehirlerinden birini içeriden bakışla okuyup tanımanın keyfini yaşıyorsunuz.

12.09.2019Kitap Sanat
Beslenme çantasında bunlar mutlaka olsun

Beslenme çantasında bunlar mutlaka olsun!

Çocukların gelişimi için okul çağı çok önemli ve bu dönemde beslenmeleri büyük önem taşıyor. Uzman Diyetisyen Kübra Esin, çocukların beslenme çantasında mutlaka olması gerekenleri sıraladı.

Aşkı unuttum

Aşkı unuttum

Futbol dünyasından ekranlara transfer olan Serenay Aktaş bilinmeyenlerini Women’s Fitness dergisinin yeni sayısına anlattı. Uzun süredir hayatında kimse olmadığını söyleyen Aktaş, “Bu duyguyu yaşamayalı o kadar oldu ki, hatırlayamıyorum” dedi.

4.09.2019Magazin
10 yıldır aşırı abur cubur yediği için kör ve sağır oldu

10 yıldır aşırı abur cubur yediği için kör ve sağır oldu!

İngiltere'de 17 yaşındaki bir genç, yaklaşık son 10 yıldır 'abur cubur yemekten' kör ve sağır oldu. Gencin patates cipsi, patates kızartması, beyaz ekmek ve işlenmiş et ağırlıklı beslenmesi sonucu, 14 yaşında yorgunluk şikayetiyle doktora gittiğini, 15 yaşından itibaren görme ve işitme kaybı yaşamaya başladığı kaydedildi. Peki sürekli abur cubur tüketmek ve sağlıksız beslenmek vücutta nasıl bir etki yaratıyor? Çocuklarımıza sağlıklı ve dengeli beslenme konusunda neler yapabiliriz? Bakın Uzman Diyetisyen M. Turgay Köse bu konuda aileleri nasıl uyarıyor.

Okul Gıdası için düzenleme talebi

"Okul Gıdası" için düzenleme talebi

Okul kantinlerinde satılacak gıdaların üzerinde "Okul Gıdası" logosunun yer almasına 16 Eylül itibarıyla başlanması öngörülürken, kantin işletmecileri uygulamanın yeniden düzenlenmesini talep etti.

28.08.2019Ekonomi
Şeker, Kanser Riskini Artırıyor

'Şeker, Kanser Riskini Artırıyor'

Çikolata, baklava gibi tatlılar, gazlı içecekler, hazır meyve suları gibi basit şeker kaynakları organ yağlanmasına yol açarak kanser riskini artırıyor. Şeker hastalarının kansere yakalanma riskinin diğer kişilere oranla 3 kat daha fazla olduğunu belirten İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Canfeza Sezgin, "Yoğun şekerli gıdalar tüketmek kansere karşı korunmamızı sağlayan doğal antioksidan sistemimizi yarı yarıya azaltır" dedi.

‘Okul Gıdası’ için düzenleme talebi

Okul kantinlerinde satılacak gıdaların üzerinde ‘Okul Gıdası’ logosunun yer almasına 16 Eylül itibarıyla başlanması öngörülürken, kantin işletmecileri uygulamanın yeniden düzenlenmesini talep etti.

28.08.2019Eğitim
Şekerli gıdalar organ yağlanmasına yol açıyor

Şekerli gıdalar organ yağlanmasına yol açıyor

Çikolata, baklava gibi tatlılar, gazlı içecekler, hazır meyve suları gibi basit şeker kaynakları organ yağlanmasına yol açarak kanser riskini artırıyor. Şeker hastalarının kansere yakalanma riskinin diğer kişilere oranla 3 kat daha fazla olduğunu belirten İç Hastalıkları ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Canfeza Sezgin, "Yoğun şekerli gıdalar tüketmek kansere karşı korunmamızı sağlayan doğal antioksidan sistemimizi yarı yarıya azaltır" dedi.

28.08.2019Sağlık
Fast food kargaların da kolesterolünü artırdı

Fast food kargaların da kolesterolünü artırdı

Uzmanlar, fast food artıklarıyla beslenen kargaların da kolesterolünün arttığını tespit etti.

26.08.2019Teknoloji
Diyette Borç Ödeme Formülü İle Tanışın

Diyette 'Borç Ödeme Formülü' İle Tanışın

Fazla kiloyla mücadele eden pek çok insan diyet yaparken besinlerin içeriğinden çok kalorisiyle ilgileniyor. Kalori hesabıyla tüketilen gıdalar fayda yerine zarar getirebilirken, kilo verme hayali de yarım kalabiliyor. Tüketilecek fazla kaloriyi 'borç ödeme formülü' ile telafi edebilirsiniz. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Gözde Ateş, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Dünyanın en iyi parti şehirleri Listede Türkiye’den de bir yer var…

Dünyanın en iyi parti şehirleri! Listede Türkiye’den de bir yer var…

Lonely Planet’in yaptığı çalışmaya göre, Belgrad ‘Dünyanın en iyi parti şehri’ olarak öne çıkmayı başarmış. Bu araştırma içerisinde 36 şehirde, bar ve kulüp sayısı, suç oranı gibi farklı sekiz kategoride analiz gerçekleştirilmiş. Bunların içerisinde iki gecelik konaklama fiyatı, taksi ücreti, fast food ve ortalama bir büyük bira fiyatı gibi kıstaslar da göz önüne alınmış. İşte detaylar…

22.08.2019Seyahat
Anne adayları hazır gıdalardan uzak durmalı

Anne adayları hazır gıdalardan uzak durmalı

Doç. Dr. Semih Zeki Uludağ, tüp bebek sürecindeki anne adaylarına beslenme konusunda uyarılarda bulundu. Dr. Uludağ, anne adaylarının hazır gıdalardan uzak durması gerektiğini ifade etti.

Yazar Sonuçları

KALİTELİ DÖNER MANİFESTOSU

En sıradan döner bile sıradan bir hamburgerden daha lezzetlidir.

24.11.2019

Ülkemizde hep ‘kötü’, ‘iyi’yi kovuyor

Fatih Karadeniz Pidecisi İbrahim Usta’ya, “Neden kubbeli taş fırın kullanmıyorsun” diye sorduğumda, “Müşteriler alışık değil o kokuya, rahatsız oluyorlar” diye cevap verdi. Margarine alışanın yayla tereyağına dudak bükmesi ya da kötü yağlara alışanların kusursuz zeytinyağını ağır bulması gibi... Kötü olan, bizde bir süre sonra norm haline geliyor.

23.11.2019

Bende de reflü olabilir mi?

Size dört soru soracağım. Bu sorulardan üçüne “evet” diyorsanız, sizde de reflü sorunu olabilir, dikkatli olun.

22.11.2019

Bu lince dur diyecek yok mu?

Spor kıyafetiyle nişanlanan gençle dalga geçildi sosyal medyada...

21.11.2019

Erken ergenlik nedir? Erken ergenliğin nedenleri nelerdir?

Ergenlik dönemi fiziksel ve hormonal olarak çocukluktan yetişkinliğe geçiş sürecidir. Ergenlikte hormonal değişim ile birlikte sekonder cinsel özelliklerin belirginleşmesi, vücut yağ dağılımın değişimi, boy uzamasında sıçrama ile yetişkin boya ulaşma, erkek ve kızlarda fertilite kazanımı olur.

20.11.2019

Oyunlarda rekor kırıyorlar ama ayakkabı bağlamayı bile bilmiyorlar

Çocuğunuz günde kaç saat bilgisayar başında oyun oynuyor? Peki ya tek başına özlük becerilerini yerine getirebiliyor mu? Oyunlarda olduğu kadar gerçek hayatta da aktif mi? Uzman Klinik Psikolog Göksu Telmaç, dijital oyunların çocukları yalnızlaştırdığını dile getiriyor ve anne-babaları uyardı.

1.11.2019

'Fetih Suresi' ile gittik akıl süresi ile döneriz

Önceki gün Soçi’de müzakereler devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın bir gazeteci, şunu sordu:

24.10.2019

Gelenek ve gelecek buluşuyor

Yeşilköy’de çadırlar kuruldu, yaylar gerildi, ciritler dizildi... Ve Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından düzenlenen Etnospor Kültür Festivali için geri sayım başladı. 3-6 Ekim arasında düzenlenecek dört günlük festivalin amaç ve hedeflerini Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkan Vekili Hakan Kazancı ile konuştum. 

1.10.2019

Macera dolu ‘kavanoz’

‘Heyecan’ yemeğin alışveriş, hazırlık, pişirme ve tabii ki tatma aşamalarında hissettiğimiz duyguyu, en iyi tarif edeceğimiz kelime olsa gerek. Bilmediğimiz tatları, kokuları, değişik mutfakları, farklı sunum şekillerini tadarken de heyecanlanmaz mıyız?

27.09.2019
Kolon kanseri sessiz ve sinsice ilerliyor

Kolon kanseri sessiz ve sinsice ilerliyor

Dünya üzerinde her yıl yaklaşık bir milyon kişiye kolon kanseri tanısı konulduğunu dile getiren Genel Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. İlker Sücüllü, kolon kanserinin erken teşhis edilmesi durumunda tamamen ortadan kaldırılabileceğini dile getirdi, kolon kanseri ve tedavisiyle ilgili önemli bilgiler aktardı.

26.09.2019

Bir kötü, bir vasat, bir iyi, bir çok iyi, bir de olağan dışı lezzet tattım Adanalı Yusuf Usta

Bizde fast food’la şef mutfağı arası, yöresel, makul fiyat ve leziz yemekleri olan mekân çok. Çünkü hem alıcıları var hem de ne yapmak istediğini bilen ve işinin ehli zanaatkârlarımız yok değil. Özellikle de et ve kebap işinde. Yusuf Usta da bunlardan biri. Kendisinin sloganı şöyle: ‘Dünyada kebap, ahirette sevap’. Bence dünyada sevap işlemenin bir yolu da yaptığın işin hakkını vermek.

21.09.2019

Bomonti’nin üst düzey Fransız’ı Bâtard

Haysiyeti olan iyi bir şef taklitçi olmaz. Yediği iyi yemeklerden etkilenir ama ülkesinin şartları, mutfaktaki ekipman ve bulunan malzemeye göre o yemeği yorumlar. Onur Okan bu duruma iyi bir örnek.

24.08.2019

Lezzet dağıtıyoruz

Sayfalarca menü, onlarca afili fotoğraf ve gösterişli sunumlar...

22.08.2019

Her şeyin formülü sahicilik

Bir kadın düşünün ki 70’lerde var, 80’lerde var, 90’larda, 2000’lerde... 2020’ye geldik, hâlâ var! Nükhet Duru... Her daim seksi, her daim klas. Kim ne derse desin, hâlâ müthiş bir sesi, söylemekten mutlu olduğumuz şarkıları, projeleri, konserleri, albümleri var. İçinden fışkıran, bitmeyen bir enerji var. Hayatının öyle bir döneminde ki, müthiş seçici, hiçbir şeyi zorunlu olduğu için yapmıyor, canı isterse, içine sinerse yapıyor. O yüzden de ne yaparsa iyi oluyor. Yeni albümü çıktı çıkacak, genç nesil müzisyenlerle düet yaptı ve Ağustos’un 28’inde İstanbul Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluşacak. O gece bizi çeşitli sürprizler bekliyor.

18.08.2019

Kızı Nil’le seyahatler zorlaşınca ‘Yolda oyna’yı yarattı!

İşte bir cuma daha...Biliyorsunuz, cumaları kadın girişimcileri yazıyorum. Saksıyı farklı çalıştıran, yürünmemiş yollarda yürüyen kadın girişimcileri... Aslı Yılmaz da onlardan biri. Güzel ve tatlı kızı Nil’le yaptığı seyahatler ‘işkenceye dönmeye’ başlayınca, ‘Yolda Oyna’ diye içinde türlü türlü oyuncaklar ve oyunlar olan bir kutu hazırlamaya karar veriyor. Bingooo! Kızı Nil bayılıyor. Aslı Yılmaz da başka anne-babalara da faydası olsun diye üretime geçiyor ve online’da satışa sunuyor. Kutudaki tüm oyunlar ve oyuncaklar, uzman psikolog Burcu Gençer’le hayata geçirdikleri, anne-babayla birlikte oynanabilecek tatlı oyunlar. Öncelikli amaçlarından biri de ebeveyn-çocuk ilişkisini güçlendirmek...

16.08.2019