EKSTRA
MENÜ

Farklılık

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 13.182 haberi bulunmuştur.

Farklılık Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğandan yerli füze Atmaca paylaşımı Hedefini tam isabetle vurmayı başardı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli füze Atmaca paylaşımı! 'Hedefini tam isabetle vurmayı başardı'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atmaca Gemisavar Füzesi'nin, bugün envantere girişi öncesinde gerçekleştirilen son test atışında ilk kez bir gemi hedefini tam isabetle vurduğunu bildirdi. ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci gelişmeyi "Türk Silahlı Kuvvetleri açısından çok ciddi bir dönüm noktası" şeklinde değerlendirdi.

18.06.2021Gündem
Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Zihnimiz, etrafımızdaki dünyayı sürekli olarak yorumlama ihtiyacı duyar, olaylara anlam vermeye çalışır. Bazen dünyayı doğru bir şekilde görürüz – gerçekte olduğu gibi-  fakat stres anlarında zihnimizin ürünleri olan sahip olduğumuz düşünceler, başımıza gelenleri gerçekçi bir resim ile çizemez. Örneğin, öncesinde yaptığınız bir hatayı hatırlamak, kendi kendinize “Hiçbir şeyi doğru yapamıyorum ve yapamayacağım!” demenize yani aşırı genelleme yapabilmenize sebep olur.

18.06.2021Eğitim
Gidişte ve dönüşte farklı kurallar

Gidişte ve dönüşte farklı kurallar

Son on günde riskli bölgelerde bulunmayanların seyahatlerinde hiçbir kısıtlama yok. Türkiye gibi bir risk ülkesinden geliyorsanız veya Avusturya’da yaşıyorsanız izin dönüşü uymanız gereken kurallar var.

17.06.2021Avrupa
Düğünlerde yeni dönem fiyatlara da yansıyacak Flaş zam açıklaması

Düğünlerde yeni dönem fiyatlara da yansıyacak! Flaş zam açıklaması

Düğünlerde ikram dönemi dün itibarıyla terar başladı. İstanbul Düğün Salonları Toplantı ve Davet Organizatörleri Derneği Genel Sekreteri Ahmet Batmaz, düğünlerde ikram edilen ürünlere gelen zamları hatırlarak, "Henüz düğün salonlarının fiyatlarında bir değişim olmadı ancak bu ürünlere gelen zamlar doğrultusunda işletme sahipleri de fiyatları artıracaklar." dedi.

16.06.2021Ekonomi
Nazım nedir, ne anlama gelir Edebiyatta Nazım şekli ve özellikleri

Nazım nedir, ne anlama gelir? Edebiyatta Nazım şekli ve özellikleri

Nazım; şiirin kafiyeli hali şeklinde tanımlanabilir. Pek çok değişik türü üstünden nazım şekilleri bulunmaktadır. Bilhassa eski zamanlardaki usta şairlerin sık sık kullandığı metotlardan birisidir. Peki; nazım nedir, ne anlama gelir? Edebiyatta Nazım şekli ve özellikleri nelerdir? İşte detaylar.

15.06.2021Araştırma
Amnezi nedir, türleri nelerdir Amnezi hastalığının tedavisi ve tanısı

Amnezi nedir, türleri nelerdir? Amnezi hastalığının tedavisi ve tanısı

Zamanın en büyük problemlerinden biri olarak kabul edilen Amnezi hastalığı pek çok insanda farklı türlerde görülmektedir. Genel olarak internet üzerinden araştırmalar yapan kimseler bu hafıza kaybı hastalığı hakkında daha fazla bilgi arıyorlar. Peki, Amnezi nedir ve türleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.06.2021Araştırma
Akşam namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır

Akşam namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır?

Gündelik hayatında ibadet eden kişiler, günlük 5 vakit namaz kılıyor. Namaz vakitlerinden biri olan akşam namazı, pek çok kişinin vaktini araştırdığı bir namazdır. Akşam namazının ne zaman ve en geç saat kaça kadar kılınacağı merak ediliyor. Akşam namazı ne zaman ve saat kaça kadar kılınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.06.2021Namaz Rehberi
Müsilajdan sonra bir kabus daha: “Artık ağ atmak istemiyoruz”

Müsilajdan sonra bir kabus daha: “Artık ağ atmak istemiyoruz”

Günlerdir Marmara Denizi’ndeki müsilaj sorununu konuşuyoruz, peş peşe gelen felaket fotoğrafları ile iyice endişelenmeye başladık. Ancak İstanbul Boğazı için bir başka tehdit de denizanası istilası. Bizi bekleyen tehlikeler neler? Konunun uzmanları hurriyet.com.tr’ye anlattı.

14.06.2021Gündem
Çocuklarla Felsefe

Çocuklarla Felsefe

Dünyanın neresinde ve hangi kültür havzasında olursa olsun, çocukların eğitimi öteden beri en önemli ve öncelikli konular arasında yer alıyor. Bu duyarlılık, günümüze doğru gelindiğinde bilgi ve teknolojinin gelişimi, aynı zamanda uzmanlaşmaya bağlı olarak daha da gelişiyor Modern eğitimin en çok üzerinde odaklandığı hususlardan biri, belki en önemlisi, bireyin zihinsel yeterliği çerçevesinde düşünme becerileri (eleştirel, yansıtıcı, yaratıcı düşünme), kişisel tatmin ve verimliliğin artırılması konusu.

14.06.2021Eğitim
6 yıl uzayda beklediler... Uzay yavruları dünyada doğdu

6 yıl uzayda beklediler... 'Uzay yavruları' dünyada doğdu!

Bilim insanları, insanlığın uzaydaki geleceği için yaptıkları çalışmaları sürdürüyorlar. Uzaydaki radyasyonun doğurganlık üzerine ektisine araştıran uzmanlar uzaya götürülen ve 6 yıl bekletilen fare spermlerinden sağlıklı yavrular doğduğunu müjdeledi.

12.06.2021Dünya
Son Dakika: EURO 2020deki Türkiye - İtalya maçında tribünde kaç taraftar olacak Açıklandı...

Son Dakika: EURO 2020'deki Türkiye - İtalya maçında tribünde kaç taraftar olacak? Açıklandı...

EURO 2020'nin açılış maçı öncesi nefesler tutulurken stat çevresinde taraftarlar maç heyecanını yaşamaya başladı. Tribünde maçı izleyecek biletli taraftar adedi de belli oldu.

11.06.2021Futbol
Covid-19 aşıları hangi hastalarda daha az etkili Uzmanlar yanıtladı…

Covid-19 aşıları hangi hastalarda daha az etkili? Uzmanlar yanıtladı…

Covid-19 salgınında tehlike hala geçmiş değil... Salgından çıkış için en önemli araç aşılama. Çeşitli tıbbi problemler nedeniyle bağışıklık sistemi baskılanmış kişiler için ise aşı konusu çok daha hassas. Bu konuda akıllardaki soruları uzmanlara birlikte masaya yatırdık...

11.06.2021Gündem
Turizm için son viraj

Turizm için son viraj

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Rusya ile Türkiye arasındaki uçuş kısıtlamasının kaldırılması için yürütülen diplomatik girişimlerin son aşamaya geldiğini belirterek, “Ruslar ziyaret programı istediler verdik. İki sayfa soru sordular, cevaplarını verdik. Türkiye, vaka sayılarında Avrupa kriterlerine geldi” dedi.

11.06.2021Ekonomi
‘Ne gerek var bu kulelere’

‘Ne gerek var bu kulelere’

Giresun’daki ‘saat kulesi’ tartışması, dikkatleri hemen her kentte dikilen bu kulelere çevirdi. Adeta sektör halini alan saat kulelerinin, orta çağ dönemine ait olduğuna dikkat çeken sanat tarihçisi Zeki Coşkun, “Artık herkesin saati var, kuleler gereksiz” dedi...

11.06.2021Gündem
Siyer nedir Siyer konusu ve amacı hakkında bilgi

Siyer nedir? Siyer konusu ve amacı hakkında bilgi

Siyer kelimesi bilinen ve araştırılan kelimeler arasında yer almaktadır. Siz de eğer siyer kelimesini duyuyorsanız ne anlama geldiği hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Siyer nedir? Siyer konusu ve amacı hakkında bilgiler nelerdir? Siyer hakkında kelime anlamı ve merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

11.06.2021Ramazan Özel
Embesil ne demek TDKya göre embesil kelimesinin anlamı nedir Embesil sözlük anlamı

Embesil ne demek? TDK'ya göre embesil kelimesinin anlamı nedir? Embesil sözlük anlamı

Embesil kelimesi Latinceden Fransızcaya, Fransızcadan da diğer Avrupa dillerine geçmiştir. İlk kez Antik Roma döneminde kullanılan bu sözcüğün orijinal hali ''imbecillus'' şeklinde yazılır. Fransızcası ''İmbecile'' şeklinde yazılan kelime daha çok psikiyatri alanında kullanılır. TDK'ya göre embesil kelimesinin anlamı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Sözlük
Zeyilname Nedir Zeyilname Ne Zaman Ve Neden Düzenlenir

Zeyilname Nedir? Zeyilname Ne Zaman Ve Neden Düzenlenir

Muhasebe ve sigorta alanında yaygın olarak kullanılmakta olan terimlerden biri olan zeyilname, bilhassa sigorta sözleşmelerinde oldukça önemli bir yere sahip durumdadır. Sizin için Zeyilname nedir? Zeyilname ne zaman ve neden düzenlenir konu başlıklarını merak edilen tüm detayları ile birlikte derledik.

10.06.2021Araştırma
Bakan Kasapoğlu sordu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş cevapladı

Bakan Kasapoğlu sordu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş cevapladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile bir araya geldi.

10.06.2021EURO2020
Egzersiz Nedir, Faydaları Nelerdir Aerobik, İnterval Ve İzometrik Egzersizler Nasıl Yapılır

Egzersiz Nedir, Faydaları Nelerdir? Aerobik, İnterval Ve İzometrik Egzersizler Nasıl Yapılır?

İnsan sağlığı kaliteli bir yaşam sürdürmek için çok önemli bir etmendir. Kaliteli bir yaşamın ilk şartı da düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Peki egzersiz nedir, faydaları nelerdir? Aerobik, interval ve izometrik egzersizler nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
Dolama Nedir, Belirtileri Nelerdir Dolama Hastalığının Tanısı Ve Tedavi Yöntemleri..

Dolama Nedir, Belirtileri Nelerdir? Dolama Hastalığının Tanısı Ve Tedavi Yöntemleri..

Tıp dilinde paronişi olarak tanımlanmakta olan dolama, el veya ayak parmaklarında bulunan tırnak dokusunun çevresinde bulunan epidermisin enfekte olmasıdır. Sizin için Dolama nedir, belirtileri nelerdir? Dolama hastalığının tanısı ve tedavi yöntemleri konu başlıklarını tüm detayları ile derledik.

10.06.2021Araştırma
Biyom Nedir, Kaça Ayrılır Biyom Çeşitleri, Özellikleri Ve Örnekleri

Biyom Nedir, Kaça Ayrılır? Biyom Çeşitleri, Özellikleri Ve Örnekleri

Biyom, geniş ekosistemleri tanımlamak amacı doğrultusunda kullanılan biyolojik bir terimdir. Benzer iklim tiplerinin görülmesinin söz konusu olduğu bölgelerde yaşayan canlı grupları için de aynı terim kullanılmaktadır. Merak eden okurlar için Biyom nedir, kaça ayrılır? Biyom çeşitleri, özellikleri ve örneklerini derledik.

9.06.2021Araştırma
Balyaj Nedir, Nasıl Yapılır Evde Yapılan Balyaj Yıkandıkça Açılır Mı

Balyaj Nedir, Nasıl Yapılır? Evde Yapılan Balyaj Yıkandıkça Açılır Mı?

Balyaj kelimesi günlük hayat içerisinde sıklıkla karşılaşılmakta olan bir kelime olarak ifade edilebilir. Balyaj kelimesini duyan kişiler ne olduğu hakkında bilgi edinmek isteyebilir. Balyaj nedir, nasıl yapılır? Evde yapılan balyaj yıkandıkça açılır mı? Balyajın ne olduğu ile ilgili olarak ve nasıl uygulandığıyla ilgili olarak detayları derledik.

9.06.2021Araştırma
Supplement Nedir Ve Ne İşe Yarar Supplement Yararları Ve Zararları Nelerdir

Supplement Nedir Ve Ne İşe Yarar? Supplement Yararları Ve Zararları Nelerdir

Sağlıklı ve dinç bir vücuda sahip olmak için belli başlı maddeleri yeterli olarak almak gerekir. Özellikle vücutta yetersiz maddeler bulunduğunda bunlar dışarıdan da alınabilir. Özellikle Supplement de çok merak uyandırır. Supplement nedir ve ne işe yarar? Supplement yararları ve zararları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

9.06.2021 Araştırma
Sonda Nedir Ve Neden Takılır Sonda Nasıl Ve Nereye Takılır Sondanın Çıkarılması Hakkında Bilgi

Sonda Nedir Ve Neden Takılır? Sonda Nasıl Ve Nereye Takılır? Sondanın Çıkarılması Hakkında Bilgi

Sağlık sorunlarında kişilerin daha kolay ihtiyaçlarınızı giderebilmesi için bazı yöntemler uygulanır. Sonda kişilerin duyduğu ve araştırdığı bir terimdir. Özellikle tıp alanında kullanılan yöntemlerden olması nedeniyle, insanların araştırdığı bir bilgidir. Sonda nedir ve neden takılır? Sonda nasıl ve nereye takılır? Sondanın çıkarılması hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

9.06.2021Araştırma
Şive Nedir Şive, Ağız Ve Lehçe Arasındaki Farklar Neler Şivenin Tanımı

Şive Nedir? Şive, Ağız Ve Lehçe Arasındaki Farklar Neler? Şivenin Tanımı

Dil, bir sesli işaretler sistemidir. Aynı toplulukta olan ve aynı milletten oluşan toplumların anlaşabilmesini sağlayan en gelişmiş iletişim aracı dildir. Dilin kaynağı çok eski dönemlere dayanır. Şive ve lehçe ne demektir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Riziko Nedir Ve Riziko Primi Ne İşe Yarar

Riziko Nedir Ve Riziko Primi Ne İşe Yarar?

Sigorta hukukunun en temel kavramları arasında yer alan riziko, tazmin borcu meydana çıkarabilecek herhangi bir olayın ortaya çıkmasına denir. Herhangi bir kıymete zarar verme olasılığına sigorta sözlüğünde riziko ismi verilir. Riziko nedir ve riziko primi ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Refleks Nedir Ve Nasıl Oluşur Refleks Kaça Ayrılır Ve Vücudun Refleks Merkezi Neresidir

Refleks Nedir Ve Nasıl Oluşur? Refleks Kaça Ayrılır Ve Vücudun Refleks Merkezi Neresidir

Bir diğer adı tepke olarak bilinen refleks, dışarıdan gelen bir uyarının sonucunda tepkilere yol açan istem dışı bir hareket olarak bilinir. Bu sistem sinir sistemi tarafından kontrol edilir ve kendi içerisinde ayrılır. Refleks yayı aracılı ile kendini gösteren refleks, şaşırma ya da korkma gibi durumlarda da kendini gösteren bir harekettir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Pigment Nedir Ve Ne İşe Yarar Pigment Nasıl Elde Edilir Ve Kullanılır

Pigment Nedir Ve Ne İşe Yarar? Pigment Nasıl Elde Edilir Ve Kullanılır

Renkler doğanın her alanında bulunmaktadır. Özellikle renklendirmeler sırasında da pigmentlerden yararlanılır. Pigment nedir ve ne işe yarar? Pigment nasıl elde edilir ve kullanılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

9.06.2021Araştırma
Ortodoks Nedir Ve Neye İnanır Ortodoks Hristiyanlık Mezhebi Hakkında Bilgi

Ortodoks Nedir Ve Neye İnanır? Ortodoks Hristiyanlık Mezhebi Hakkında Bilgi

Ortodoks bir dini mezhep olup, Hristiyanlık dinin 3 mezhebinden biri olarak öne çıkmaktadır. Mezhepler arasında bazı ufak farklılıkların varlığı söz konusudur. Sizin için Ortodoks nedir ve neye inanır? Ortodoks Hristiyanlık mezhebi hakkında bilgi konularını merak edilen detaylarıyla birlikte derledik.

9.06.2021Araştırma
Manifold Nedir Ve Ne İşe Yarar Manifold Nasıl Sökülür Ve Temizlenir Manifold Tamiri Hakkında Bilgi

Manifold Nedir Ve Ne İşe Yarar? Manifold Nasıl Sökülür Ve Temizlenir? Manifold Tamiri Hakkında Bilgi

Günümüzde otomotiv sektörü önemli bir gelişme gösteriyor. Otomobillerin doğru bir şekilde çalışması ve herhangi bir aksilik yaşanmaması için sistemlere ihtiyaç duyulur. Özellikle bazı marka ve modellerde bulunan otomobillerde manifold bulunur. Manifold nedir ve ne işe yarar? Manifold nasıl sökülür ve temizlenir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

9.06.2021Araştırma
Hacizli mallara elektronik satış

Hacizli mallara elektronik satış

Hacizli malların elektronik ortamda satılması için düzenleme yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe göre, hacizli malların elektronik ortamda satılması için satış ilanı yapılacak. Elektronik ortamda satılamayan menkul malların satışı pazarlık usulüyle fiziki veya elektronik ortamda yapılabilecek.

9.06.2021Ekonomi
Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak

Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

Adrese dayalı lise sorgulama ekranı, 2021 LGS kapsamında ter döken pek çok öğrenci için kritik bir önem arz ediyor. Öğrencilerin LGS tercihleri kapsamında muhakkak yer vereceği adrese dayalı liseler, ikametin en yakınındaki okulu ifade edecek. Peki, MEB tarafından adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

8.06.2021Gündem
Rüyada Kırmızı Elbise Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kırmızı Elbise Giymek Ve Almak Tabiri

Rüyada Kırmızı Elbise Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kırmızı Elbise Giymek Ve Almak Tabiri

Rüyada pek çok durumun görüldüğünü belirtmek mümkündür. Bununla birlikte rüya sahipleri, rüyalarının nasıl yorumlandığını araştırmaktadırlar. Peki rüyada kırmızı elbise görmek ne anlama gelir? Rüyada kırmızı elbise giymek ve almak tabiri nedir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
LGS 2021 soruları zorladı Matematik eleyecek

LGS 2021 soruları zorladı! Matematik eleyecek

Sekizinci sınıf öğrencilerinin hayallerindeki liseye girmek için ter döktüğü LGS dün yapıldı. Öğrenciler Türkçe sorularının kolay ancak matematik sorularının uzun ve zor olduğunu söyledi. Soruları Hürriyet’e değerlendiren uzmanlar da “Bu yılki LGS, son dört yılın en zor sınavıydı. Öğrenciler çok zorlandı, matematik eleyici olacak” dedi.

7.06.2021Eğitim
LGS 2021 soruları sözel: Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce soruları

LGS 2021 soruları sözel: Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce soruları

LGS sözel soruları, MEB internet sitesi üzerinden yayımlandı. Toplam 50 soruya 75 dakika içerisinde yanıt veren öğrenciler, sınavın ardından sözel bölüm içerisindeki Türkçe, İnkilap, Din Kültürü, İngilizce sorularını araştırmaya başladı. İlk oturum içerisinde yer alan LGS sözel sınavı için cevap anahtarı da kitapçığın en altında yer buldu. İşte, LGS 2021 soruları hakkında detaylı bilgiler

6.06.2021Gündem
Uzmanlar LGSyi değerlendirdi

Uzmanlar LGS'yi değerlendirdi

Liselere Geçiş Sistemi’nin (LGS) sona ermesinin ardından, uzmanlar sınav sorularını değerlendirmeye başladı.

6.06.2021Eğitim
Tescilli 10’uncu kiraz Kemalpaşa’dan

Tescilli 10’uncu kiraz Kemalpaşa’dan

Rengi, tadı ve aromasıyla Anadolu meyve dünyasında ayrıcalıklı bir yere sahip olan İzmir’in Kemalpaşa kirazı coğrafi işaret aldı. Mevsimsel özelliğiyle diğer yörelerdekilerden erken olgunlaşan bu kiraz, hepsinden daha ağır ve büyük, antioksidan oranı da en yüksek tür.

Türkiyenin en güzel mavi tur durakları

Türkiye'nin en güzel mavi tur durakları

Pandemi nedeniyle kalabalıktan uzak fakat arkadaş gruplarıyla beraber tatil yapmak isteyenler için Türkiye'nin mavi tur durakları doğanın içinde lüks bir tatil fırsatı sunuyor.

6.06.2021Gündem
Hibe desteği ne zaman verilecek İşte hibe desteği NACE kodu ile başvuru detayları

Hibe desteği ne zaman verilecek? İşte hibe desteği NACE kodu ile başvuru detayları

Hibe desteği başvuruları gündemde yer almaya devam ediyor. Esnafın faydalanacağı hibe desteği başvuruları e-Devlet üzerinden yapılacak. Ticaret Bakanlığı tarafından esnafa verilecek hibe desteğinde yaşanacak yoğunluğun önüne geçmek adına başvurular TC numarasının son hanesine göre farklılık gösterebilecek. 25 Mayıs 2021 Salı günü başlayan hibe desteği başvuru işlemleri 23 Haziran 2021 Çarşamba günü 23:59’a kadar devam edecek. Müracaatlarda 3 bin ve 5 bin TL olmak üzere iki farklı tutar hesaplara yatırılacak. Peki, hibe desteği ne zaman verilecek? İşte, Hibe desteği başvuruları ve ödemeler ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.06.2021Ekonomi
Fenerbahçeli Jan Vesely: Ben sakat olmasaydım, koronavirüs sürecimiz olmasaydı Final-Fourda yer alırdık...

Fenerbahçeli Jan Vesely: "Ben sakat olmasaydım, koronavirüs sürecimiz olmasaydı Final-Four'da yer alırdık..."

2014 yılından bu yana Fenerbahçe forması giyen ve bu sezon sarı-lacivertli forma ile 7'nci sezonunu tamamlayacak olan Çekyalı oyuncu Jan Vesely, sezonun geride kalan bölümü ve Çarşamba günü başlayacak olan ING Basketbol Süper Ligi Final serisi ile ilgili olarak Demirören Haber Ajansı'na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

2.06.2021Basketbol
Bauhaus açık mı, kaçta açılıyor/kapanıyor Bauhaus hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri 2021

Bauhaus açık mı, kaçta açılıyor/kapanıyor? Bauhaus hafta içi ve hafta sonu çalışma saatleri 2021

1 Haziran'da başlayan ve Haziran ayı boyunca devam edecek olan "Kademeli Normalleşme" sürecinde, ülkemizde ve dünyada onlarca mağaza sahip olan Bauhaus’un çalışma saatleri de vatandaşlarca araştırılıyor. Bauhaus’un bu süreçte açık olup olmadığı, sabah saat kaçta açıldığı ve akşam saat kaçta kapandığının yanı sıra hafta sonu çalışma planı da internette sorgulanıyor. Peki, Bauhaus saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Hafta sonu çalışma saatleri nedir? Bayramlarda açık mı? İşte, Bauhaus çalışma saatleri...

2.06.2021Gündem
Noterler cumartesi açık mı, saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor Noter hafta içi/ hafta sonu çalışma saatleri 2021

Noterler cumartesi açık mı, saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Noter hafta içi/ hafta sonu çalışma saatleri 2021

Noterlerde her gün pek çok vatandaş işlem gerçekleştiriyor. Ayrıca pandemi nedeniyle çalışma saatleri de değişikli gösterebiliyor. 1 Haziran'da İçişleri Bakanlığı tarafından alınan yeni kararlar dahilinde kurum ve kuruluşların çalışma saatlerinde de değişikliğe gidildi. Bu nedenle noter çalışma saatleri resmi işlemlerini yapmak isteyenler tarafından araştırılıyor. Peki noterler cumartesi açık mı, hafta içi saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Öğle arası saatleri nedir? İşte noter çalışma saatleri 2021...

2.06.2021Gündem
Almanlar bavulu hazırlamış, üzerinde oturuyor

'Almanlar bavulu hazırlamış, üzerinde oturuyor'

Türkiye ile Almanya’nın geçen yıl yürüttüğü ‘güvenli koridor’ kuralının bu yıl da uygulanması gerektiğini belirten Almanya Seyahat Acenteleri Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, önlemlerin alınması halinde tatilin de önünde hiçbir engel olmadığını söyledi. Türkiye’nin, İspanya ve Yunanistan’ın ardından rezervasyonlarda üçüncü sırada yer aldığını ifade eden Fiebig, “İnsanlar yeniden dışarı çıkmak, dinlenmek ve seyahate gitmek istiyor. Son yapılan kamuoyu yoklamaları bunu gösterdi. Yani Almanlar bavullarını hazırlamış, üzerinde oturuyor diyebiliriz. Şimdi tatil dönemi yaklaşıyor ve artan seyahate çıkma isteğini görebiliyoruz” dedi.

1.06.2021Avrupa

Yazar Sonuçları

Sanat eserlerinden masallar yaratarak çocuklarınızı farklı bir yolculuğa çıkın

Ebeveynlere çocuklarıyla keyifli vakit geçirme fırsatı yaratan masalların, zihinsel gelişim üzerindeki etkisi de büyüktür. Yıllardır genellikle uyku öncesi aktivitesi olarak hepimizin çocukluk anılarında yerini almış olsa da adalet, iyilik, dürüstlük gibi hayata dair kavramların kazanılması açısından okul öncesi dönem çocuklarına masal okumak önemlidir.

16.06.2021

19 yıllık siyaset pratiğinin öğrettiği beş şey

Doğal olmayan yolların denenmesine meyletmek...

8.06.2021

Ekonomik veriler baş döndürdü

Piyasalar bardağın dolu tarafını gördü ve bu yönde fiyatlama yaptı. ABD 10 yıllık bono faiz oranı tekrar yüzde 1.60 seviyesinin altına geriledi. Altın (ons dolar) tepki alımlarıyla karşılaştı. ABD ve Euro bölgesinden gelen güçlü veriler ekonomilerde toparlanmanın sürdüğünü gösterirken, ekonomideki büyümeden güç alan dış borsalar çıkış trendlerini ve gücünü korudu.

6.06.2021

Siğil tedavi edilebilir mi?

Genellikle zararsız olarak bilinen siğiller uzun süre geçmediği zaman takip edilmesi gerekir. Peki siğil tedavi edilebilir mi? İşte konuyla ilgili merak edilenler…

5.06.2021