EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Farkındalık

Farkındalık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Farkındalık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.969 Farkındalık haberi bulunmuştur.

Farkındalık Haberleri

Kimse sizi sevmiyorsa dikkat

Kimse sizi sevmiyorsa dikkat!

Çok zekisiniz, iyi eğitimlisiniz, çalışkansınız, kendinizle gurur duyuyorsunuz ama ´kimse sizi sevmiyor´. Bunu ´sevmeyenlerin kötü niyetine´ bağlıyorsunuz, çünkü kendinizi çok seviyorsunuz... Ve gün geliyor işsiz kalıyorsunuz. Nedeni: Kimse sizinle çalışmak istemiyor, EQ´nuz zayıf.... Son yılların en büyük keşfi Duygusal Zeka (EQ), Entelektüel Zeka´nın (IQ) önüne geçti. Farklı sektör ve şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan Çetin Şenüren, deneyimlerinden hareketle EQ´nun önemini yazdı.

11.08.2001Kelebek
İnsanlar Nasıl Daha İyi Çalışır

İnsanlar Nasıl Daha İyi Çalışır?

Yapılan araştırmalara göre, çalışanların fikrinin alınması ve kararlara katılımlarının sağlanması, motivasyonlarına olumlu etki yapıyor.

10.10.2001İyi Yaşam
TÜSİAD araştırması: Oylar kötünün iyisine gidiyor

TÜSİAD araştırması: Oylar kötünün iyisine gidiyor

TÜSİAD'ın 'Seçim Sistemi ve Siyasi Partiler' araştırmasında, seçmenlerin üçte birinin, 'daha kötülerin iktidarından sakınmak için kötülerin iyisine' oy verdiği ortaya çıktı.

26.12.2001Gündem
TÜSİAD araştırması: Oylar kötünün iyisine gidiyor

TÜSİAD araştırması: Oylar kötünün iyisine gidiyor

TÜSİAD tarafından hazırlatılan 'Seçim Sistemi ve Siyasi Partiler' araştırmasında, seçmenlerin üçte birinin, 'daha kötülerin iktidarından sakınmak için kötülerin iyisine' oy verdiği ortaya çıktı.

26.12.2001Gündem
Doğru zaman, doğru yer, doğru kişi

Doğru zaman, doğru yer, doğru kişi

Hürriyet İK Gazetesi ve yenibir.com sponsorluğunda yapılan 'Birlikte İnsan Kaynakları Toplantıları'nın dördüncüsü Hürriyet Medya Towers, Çetin Emeç Salonu'nda yapıldı. 'İş Hayatında Başarılı, Aile Hayatında Mutlu Olmanın Anahtarı, Duygusal Zeka' konulu toplantıya 200 konuk katıldı.

9.02.2002Gündem
Eylemlerimizin yüzde 90’ı otomatik

Eylemlerimizin yüzde 90’ı otomatik

Para ödülü beklemek, kumarda ve borsada kazanmak, tuttuğumuz takımın gol atmasına sevinmek gibi çeşitli toplumsal ödül beklentilerinin hemen hepsi, bilincimiz dışında, tamamen beyin tarafından otomatik yönlendiriliyor.

15.03.2002Spor
Bahçede maydanoz yetiştirmenin en iyi emeklilik planı olduğundan emin misiniz

Bahçede maydanoz yetiştirmenin en iyi emeklilik planı olduğundan emin misiniz?

Hepimiz bir gün emekli olacağımızın hayali ile yaşıyoruz. Emekli olunca seyahate çıkılacak, güneye yerleşilecek, bahçede sebze yetiştirilecek, araba satılıp yerine tekne alınacak, hep isteyip de gerçekleştirilemeyen keman veya resim derslerine başlanacak gibi.

25.05.2002Kelebek
Hasta şirketlerin doktoru Türkiye’de

Hasta şirketlerin doktoru Türkiye’de

30'dan fazla ülkede 'Fortune 500' sıralamasında yer alan birçok şirketin danışmanı olan, eğitimci, yazar Manfred Kets De Vries Türkiye'ye geliyor. Sabancı Üniversitesi'nde 'Liderliğin Gizemi' adlı bir konferans verecek olan De Vries psikanaliz yöntemini iş dünyasına nasıl adapte ettiğini ve liderliğin ana hatlarını anlattı.

26.10.2002Gündem
Bakandan başarılı sanatçılara teşekkür mektubu

Bakandan başarılı sanatçılara teşekkür mektubu

Kültür Bakanı Hüseyin Çelik, son günlerde başarılarıyla sanat dünyasında gündeme gelen sanatçılara "takdir" mektupları yağdırıyor. Çelik, kırık ayağıyla oyununu tamamlayan tiyatro sanatçısı Funda Gökgücü, 2002 Dünya Güzellik Yarışması'nda "En İyi Kostüm Tasarımcısı" seçilen ünlü modacı Cemil İpekçi, Sanat Kurumu'nun "Jüri Özel Ödülü"nü alan Fazıl Say, Fransız Kültür Bakanlığı'nca liyakat nişanı ile ödüllendirilen fotoğraf sanatçısı Ara Güler'e kutlama ve takdir mektupları gönderdi.

19.12.2002Gündem
Oğluma söz verdim intihar etmem

Oğluma söz verdim intihar etmem

Zeynep Everi benim arkadaşım. Power FM'de Sevgi Dolu Saat'lerden tanıyorum onu. Önce sesini. Buğuludur. İnsanı yakalar. Kim bu kadın diye sordurtur. Ben de sordum, tanıştık, arkadaş olduk. Ara ara telefonla konuşurduk. Ve sonra o büyük felaket geldi. Aman Tanrım! O Caner, Zeynep'in oğlu Caner miydi?

25.01.2003Kelebek
Doğru otur, mutlu kalk: Feldenkrais Metodu

Doğru otur, mutlu kalk: Feldenkrais Metodu

Feldenkrais, bedeni doğru kullanmayı sağlayan psiko-somatik bir eğitim yöntemi. Sırt, boyun, eklem ağrılarından şikâyet edenlere rahat hareket imkânı sağlıyor. Felç, Multiple Skleroz, Parkinson gibi hastalıklarda da etkili oluyor.

10 soruda selülit

10 soruda selülit

Selüliti 1950'lerde Fransız kozmetikçiler yaşamımıza soktu. O gün bugündür giderek daha çok duyuyoruz bu kelimeyi. Farkındalık arttıkça da birçok kadın ve ender de olsa erkek, selüliti dert ediyor.

9.05.2003Kelebek

Yazar Sonuçları