EKSTRA
MENÜ

Falcon 9

Falcon 9 haberleri sayfasında güncel ve son dakika Falcon 9 hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 397 Falcon 9 haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Falcon 9 Haberleri

Spacex nedir Spacex amacı ve görevi hakkında bilgi

Spacex nedir? Spacex amacı ve görevi hakkında bilgi

Günümüzde teknoloji ve uzay bilimi oldukça gelişme göstermiştir. Bu gelişimde SpaceX Uzay Hizmetleri Şirketinin oynadığı rol ise oldukça geniş çaplıdır. Bugün NASA’ya dahi pek çok konuda yardımcı olan SpaceX aslında nedir, amaçları nelerdir detayları ile derledik.

15.07.2021Araştırma
TÜRKSAT 5A hizmete girdi... ‘Siber savunma kuracağız’

TÜRKSAT 5A hizmete girdi... ‘Siber savunma kuracağız’

Avrupa, Akdeniz, Ege, Karadeniz, Ortadoğu, Kuzey, Orta Batı, Güney Afrika bölgelerini kapsayan TÜRKSAT 5A uydusu hizmete girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Asıl büyük tehditlerin siber uzaydan geleceği bilinciyle güçlü siber savunma mekanizması oluşturacağız” dedi.

29.06.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türksat 5A Uydusu Hizmete Alma Törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türksat 5A Uydusu Hizmete Alma Töreni'ne katıldı

Türksat 5A haberleşme uydusu bugün TÜRKSAT’ın Ankara Gölbaşı’ndaki yerleşkesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılan törenle hizmete alındı. Hizmete alım töreninde uydu çalışmalarıyla 'Türkiye dünyadaki ilk 10 ülke arasına girecek' ifadesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Manevra ömrü 35 yıl olarak hesaplanan Türksat 5A ile mevcut uydularımızı yedekliyor, yörünge haklarımızı garanti altına alıyoruz" dedi.

28.06.2021Haber
Son dakika... Türksat 5A hizmete alındı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye dünyadaki ilk 10 ülke arasına girecek

Son dakika... Türksat 5A hizmete alındı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye dünyadaki ilk 10 ülke arasına girecek

Türksat 5A haberleşme uydusu bugün TÜRKSAT’ın Ankara Gölbaşı’ndaki yerleşkesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılan törenle hizmete alındı. Hizmete alım töreninde uydu çalışmalarıyla 'Türkiye dünyadaki ilk 10 ülke arasına girecek' ifadesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Manevra ömrü 35 yıl olarak hesaplanan Türksat 5A ile mevcut uydularımızı yedekliyor, yörünge haklarımızı garanti altına alıyoruz" dedi.

28.06.2021Ekonomi
SpaceX 7 tonluk dijital radyo uydusunu uzaya yolladı

SpaceX 7 tonluk dijital radyo uydusunu uzaya yolladı

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, uydu ve internet yayıncılığı hizmetleri sağlayan Sirius XM şirketinin dijital radyo uydusunu uzaya gönderdi.

7.06.2021Teknoloji
SpaceX, Dragon kargo mekiğini uzaya yolladı

SpaceX, Dragon kargo mekiğini uzaya yolladı

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) ikmal seferi yapacak kargo mekiğini uzaya gönderdi.

5.06.2021Teknoloji
NASA ve Space Xten ses getirecek proje: Uzaya taze meyve, deniz canlısı ve pamuk fidesi yolladılar

NASA ve Space X'ten ses getirecek proje: Uzaya taze meyve, deniz canlısı ve pamuk fidesi yolladılar!

NASA adına uzay taşımacılığı yapan SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) kargo taşıyan roketini fırlattı. ISS’e gönderilen kargonun içinde ise alışılmamış malzemeler bulunuyor. Bu ilginç malzemelerin uzun uzay konaklamalarının insan vücudundaki etkilerini daha iyi bir şekilde anlaşılması için çok önemli ve çığır açıcı bilgiler elde edeceği düşünülüyor.

4.06.2021Dünya
Uzaydan Kâbe

Uzaydan Kâbe

ABD’li SpaceX şirketinin Falcon 9 roketiyle 23 Nisan’da Uluslararası Uzay İstasyonu’na taşıdığı 4 astronottan biri olan Fransız Thomas Pesquet, Mekke’nin gece uzaydan çekilmiş fotoğrafını paylaşarak Ramazan Bayramı’nı kutladı.

14.05.2021Dünya
Fransız astronottan sıradışı Ramazan Bayramı kutlaması Mekke O kadar parlak ki göz kamaştırıyor

Fransız astronottan sıradışı Ramazan Bayramı kutlaması! '"Mekke! O kadar parlak ki göz kamaştırıyor'

SpaceX'in Falcon 9 roketiyle 23 Nisan'da Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) gönderilen Fransız astronot Thomas Pesquet, Kabe'nin bütün parlaklığıyla göründüğü ve Mekke'nin gece uzaydan çekilmiş fotoğrafını paylaşarak Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

13.05.2021Dünya
SpaceX, Dogecoin ile çalışacak

SpaceX, Dogecoin ile çalışacak

Sansasyonel kripto para birimi Dogecoin, milyarder iş adamı Elon Musk tarafından yine gündeme getirildi. Musk, SpaceX yörüngeye uydu yerleştirme ücretini Dogecoin olarak kabul edeceğini açıkladı.

10.05.2021Ekonomi
Astronotların film keyfi sosyal medyada

Astronotların film keyfi sosyal medyada!

Astronotlar boş vakitlerinde ne yaparlar? Yerçekimsiz ortamda yaşamak nasıl bir deneyimdir? Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görevli Fransız astronot Thomas Pesquet, ses getiren sosyal medya paylaşımında bu sorulara eğlenceli bir cevap vererek gündeme geldi.

8.05.2021Dünya
SpaceX Yıldız Savaşları Gününde 60 Starlink uydusunu uzaya yolladı

SpaceX 'Yıldız Savaşları Günü'nde 60 Starlink uydusunu uzaya yolladı

ABD'li roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, "Yıldız Savaşları Günü" olarak kutlanan 4 Mayıs'ta, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunu uzaya gönderdi.

5.05.2021Teknoloji
Elon Muskın hanesine bir sayı daha 68 milyon mil kazandınız

Elon Musk'ın hanesine bir sayı daha! '68 milyon mil kazandınız'

SpaceX'in uzay aracı dört astronotu sağ salim uzaya götürüp Dünya'ya geri getirmeyi başardı. Ticari uzay yolculuklarında çok büyük bir kilometre taşı olarak görülen bu başarı ne anlama geliyor?

4.05.2021Dünya
SpaceXin uzay görevinde UFO uyarısı

SpaceX'in uzay görevinde 'UFO' uyarısı

SpaceX'in kapsülü ile ISS'ye taşınan astornotların bu yolculuk esnasında bir kaza riski ile karşı karşıya kaldıkları ortaya çıktı.

26.04.2021Dünya
Dünya nefesini tuttu 4 astronotu taşıyan Crew Dragon mekiği uzaya fırlatıldı

Dünya nefesini tuttu! 4 astronotu taşıyan Crew Dragon mekiği uzaya fırlatıldı

Dünyanın merakla beklediği kalkışın fotoğraflarını haber ajansları servis etti; heyecan dorukta!ABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) 4 astronotu taşıyan Crew Dragon mekiğini uzaya yolladı.

23.04.2021Dünya
Elon Muskın hayaline bir darbe daha: Tarlaya düştü

Elon Musk'ın hayaline bir darbe daha: Tarlaya düştü

Elon Musk'ın sahibi olduğu ABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX'e ait roketin parçası ülkenin kuzeybatısındaki Washington eyaletinde bir tarlaya düştü.

5.04.2021Teknoloji
İki dev arasında bir kan davası... Elon Musk Jeff Bezosa karşı

İki dev arasında bir 'kan davası'... Elon Musk Jeff Bezos'a karşı

Onlar dünyanın en zengin iki insanı. İkisi de teknolojiden para kazanıyor, ikisi de bir sonraki hedef olarak uzayı görüyor. Ancak aralarındaki ilişkiyi dostane bir rekabet olarak nitelendirmek çok güç. İşte Jeff Bezos ile Elon Musk arasında 15 yıldan fazladır devam eden kan davasının hikayesi...

2.03.2021Ekonomi
Astronotlar uzayda kalma rekoru kırdı

Astronotlar 'uzayda kalma' rekoru kırdı

4 astronotun, 16 Kasım 2020’den bu yana Uluslararası Uzay İstasyonu’nda geçirdikleri 85 gün ile rekor kırdıkları kaydedildi.

9.02.2021Teknoloji
SpaceX aracı ile uzaya fırlatılan astronotlar uzayda kalma rekoru kırdı

SpaceX aracı ile uzaya fırlatılan astronotlar 'uzayda kalma' rekoru kırdı

Amerika Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), 2020 yılı kasım ayında SpaceX’e ait Falcon 9 roketi ile uzaya gönderdiği astronotların 'ABD topraklarından uzaya gidip en uzun kalma' rekoru kırdığını belirtti.

8.02.2021Dünya
SpaceXin ilk uzay yolculuğuna çıkacak 4. kişi çekilişle belirlenecek

SpaceX'in ilk uzay yolculuğuna çıkacak 4. kişi çekilişle belirlenecek

Elon Musk'a ait SpaceX şirketinin tamamen sivillerin katılacağı ilk uzay yolculuğuna çıkacak dördüncü kişi, ABD'deki bir çocuk hastanesine bağışta bulunan kişiler arasında çekilişle belirlenecek.

3.02.2021Teknoloji
İlk uzay yolculuğu olacak Katılacak 4. kişi çekilişle belirlenecek

İlk uzay yolculuğu olacak! Katılacak 4. kişi çekilişle belirlenecek

Elon Musk'a ait SpaceX şirketi ilk uzay yolculuğu için hazırlıklarına devam ediyor. Yolculukla ilgili yeni gelişme yaşandı. Buna göre uzay yolculuğuna çıkacak dördüncü kişi çekilişle katılacak. Çekiliş ABD'de yer alan çocuk hastanesine bağış yapan kişiler arasında yapılacak.

2.02.2021Ekonomi
Türkiye’nin ilk cep uydusunun uzay yolculuğu ertelendi

Türkiye’nin ilk cep uydusunun uzay yolculuğu ertelendi

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Grizu-263 Uzay Takımı tarafından tasarlanan Türkiye’nin en küçük cep uydusunun SpaceX Falcon roketi ile uzaya fırlatılması, mart ayına ertelendi. Cep uydusu, uzayda 1 yıl görev yapacak ve 525 kilometre alçak dünya yörüngesinde 4 yıl 8 ay boyunca uzayda kaldıktan sonra atmosferde yanarak yok olacak.

2.02.2021Teknoloji
Elon Musk kimdir Elon Muskun hayatı hakkında bilgiler

Elon Musk kimdir? Elon Musk'un hayatı hakkında bilgiler

Elon Musk, yapmış olduğu yatırımlar ve inovatif çalışmaları ile dikkatleri üzerine çeken isimler arasında yer alıyor. Tesla elektrikli otomobil, SpaceX uzay istasyonu, Paypal gibi pek çok girişimin sahibi olan Elon Musk, her geçen yıl yeni girişimleri ile kitlelerin karşısında yer alıyor. Elon Musk kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Elon Musk hakkında merak edilen bazı bilgiler

28.01.2021Gündem
SpaceX uzaya tek seferde 143 uydu fırlattı

SpaceX uzaya tek seferde 143 uydu fırlattı

ABD'li roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Transporter-1 görevi kapsamında uzaya tek seferde 143 uydu fırlattı.

25.01.2021Teknoloji
SpaceXten rekor Tek seferde 143 uydu fırlattı

SpaceX'ten rekor! Tek seferde 143 uydu fırlattı

ABD'li roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Transporter-1 görevi kapsamında uzaya tek seferde 143 uydu fırlattı.

24.01.2021Dünya
Türksat 5Anın yolculuğu planlandığı şekilde sürüyor

'Türksat 5A'nın yolculuğu planlandığı şekilde sürüyor'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Türksat-5A'nın alt sistem testlerinin sorunsuz tamamlandığını belirterek, uydunun yörünge yükseltme operasyonlarının başlatıldığını ifade etti.

20.01.2021Teknoloji
Türksat-5A uydusu hakkında önemli açıklama Testler sorunsuz tamamlandı

Türksat-5A uydusu hakkında önemli açıklama! Testler sorunsuz tamamlandı

Bakan Karaismailoğlu Türksat-5A'nın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, "Türksat-5A uydusunun alt sistem testleri sorunsuz olarak tamamlandı ve uydunun yörünge yükseltme operasyonları başlatıldı. Uydunun elektrikli itki sistemi kullanılarak yaklaşık dört ay sürecek yörünge yükseltme manevraları ve uydu üzerindeki tüm operasyonlar planlandığı şekilde devam ediyor" dedi.

20.01.2021Ekonomi
Türksat 5Anın yörünge yolculuğu kaç gün sürecek

Türksat 5A'nın yörünge yolculuğu kaç gün sürecek?

Türkiye'nin 5. nesil uydusu Türksat 5A'nın kontrolü Gölbaşı Uydu Yer İstasyonu'na devredilecek ve buradan gönderilecek komutlarla uydu yaklaşık bir ay boyunca performans testlerine tabi tutulacak.

11.01.2021Teknoloji
Türksat 5Anın yolculuğu 140 gün sürecek

Türksat 5A'nın yolculuğu 140 gün sürecek

Türkiye'nin 5. nesil uydusu Türksat 5A'nın kontrolü Gölbaşı Uydu Yer İstasyonu'na devredilecek ve buradan gönderilecek komutlarla uydu yaklaşık bir ay boyunca performans testlerine tabi tutulacak.

9.01.2021Ekonomi
TÜRKSAT 5A uydusu uzayda

TÜRKSAT 5A uydusu uzayda

Türksat 5A uydusu, ABD’nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü’nden uzaya fırlatıldı. Türksat 5A’dan 35’inci dakikadan sonra ilk sinyal geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun ise haziran ayında fırlatılmasının planlandığını bildirdi.

9.01.2021Ekonomi
Türksat 5A fırlatıldı, Elon Musk tweet’le duyurdu

Türksat 5A fırlatıldı, Elon Musk tweet’le duyurdu

Türk uydusu Türksat 5A dün uzaya fırlatılırken, uyduyu taşıyan SpaceX’in sahibi Elon Musk bu anları Twitter hesabından, “Falcon 9 Turkast 5A fırlatma görevinde, izleyin” diye duyurdu.

9.01.2021Gündem
TÜRKSAT 5A uydusu teknik özellikleri nedir Türkiyenin 7nci uydusu uzayda

TÜRKSAT 5A uydusu teknik özellikleri nedir? Türkiye'nin 7'nci uydusu uzayda

Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, sabah saatlerinde başarılı bir şekilde fırlatılan TÜRKSAT 5A'nın 4 ay sonra yörüngesine oturtulmasıyla 7'ye yükselecek.

8.01.2021Teknoloji
Türkiyenin aktif uydu sayısı 7ye yükseliyor

Türkiye'nin aktif uydu sayısı 7'ye yükseliyor

Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, sabah saatlerinde başarılı bir şekilde fırlatılan TÜRKSAT 5A'nın 4 ay sonra yörüngesine oturtulmasıyla 7'ye yükselecek.

8.01.2021Teknoloji
TÜRKSAT 5A nedir TÜRKSAT 5A uydusu ne işe yarayacak İşte TÜRKSAT 5A uydusu hakkında tüm merak edilenler

TÜRKSAT 5A nedir? TÜRKSAT 5A uydusu ne işe yarayacak? İşte TÜRKSAT 5A uydusu hakkında tüm merak edilenler

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, Türkiye saatiyle 05.15'de ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden başarıyla fırlatıldı. Türkiye'nin 5'inci nesil uydusu Türksat 5A, ,Space X firmasına ait Falcon 9 roketi ile uzaya gönderildi. Bu gelişmenin ardından TÜRKSAT 5A uydusunun kullanım alanları ve ne işe yarayacağı araştırılmaya başlandı. Peki, TÜRKSAT 5A nedir? TÜRKSAT 5A uydusu ne işe yarayacak?

8.01.2021Gündem
Türksat 5A uzaya fırlatıldı İlk sinyal geldi

Türksat 5A uzaya fırlatıldı! İlk sinyal geldi

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, Türkiye saatiyle 05.15'de ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden başarıyla fırlatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5A uydusundan ilk sinyalin alındığını açıkladı.

8.01.2021Teknoloji
Türksat 5A uydusu uzaya fırlatıldı

Türksat 5A uydusu uzaya fırlatıldı

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, Türkiye saatine göre 05.15'te Space X firmasına ait Falcon 9 roketiyle ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden başarıyla fırlatıldı.

8.01.2021Gündem
Türkiye için tarihi gün... Türksat 5A uydusu fırlatıldı

Türkiye için tarihi gün... Türksat 5A uydusu fırlatıldı!

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, ABD'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral üssünden Türkiye saatiyle 05:15'te uzaya başarıyla fırlatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türksat AŞ Genel Müdürü Cenk Şen ve beraberindeki bürokratlar uydunun uzaya fırlatılışını Cape Canaveral Üssü'ndeki fırlatma merkezinde düzenlenen törenle canlı olarak izledi. Bakan Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun haziranda fırlatılmasının planlandığını açıklarken, Türksat 5A uydusundan ilk sinyalin alındığını duyurdu.

8.01.2021Gündem
Türksat 5A uydusu canlı yayınla uzaya fırlatılacak - Türksat 5A uydusu özellikleri neler

Türksat 5A uydusu canlı yayınla uzaya fırlatılacak - Türksat 5A uydusu özellikleri neler?

Türksat 5A uydusunun canlı yayınla uzaya fırlatılması için saatler kaldı. Tamamen elektrikli itki sistemine sahip olan Türksat 5A Türkiye saatine göre 8 Ocak Cuma günü saat 04.28'de uzaya gönderilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada, "12 kilovat güçle çok daha kaliteli TV yayıncılığı ve haberleşme hizmeti sağlayacağız. 30 yıl süreyle uzayda hizmet verecek." dedi. Diğer yandan Türksat 5A uydusu özellikleri de yeniden gündeme geldi. İşte, Türksat 5A uydusu özellikleriyle ilgili bilgiler.

7.01.2021Teknoloji
Bakanlık duyurdu: Saatler kaldı

Bakanlık duyurdu: Saatler kaldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Türksat 5A’nın fırlatılmasına saatler kaldığını belirtilerek Türkiye saatine göre 8 Ocak Cuma günü saat 4.28’deTürksat 5A’nın uzaya gönderileceği bildirildi.

7.01.2021Ekonomi
TÜRKSAT 5A için geri sayım sürüyor: Saatler kaldı

TÜRKSAT 5A için geri sayım sürüyor: Saatler kaldı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Türksat 5A’nın fırlatılmasına saatler kaldığını belirtilerek Türkiye saatine göre 8 Ocak Cuma günü saat 4.28’deTürksat 5A’nın uzaya gönderileceği bildirildi.

7.01.2021Teknoloji
Türksat 5A uzaya fırlatılıyor Tarih belli oldu

Türksat 5A uzaya fırlatılıyor! Tarih belli oldu

Türksat 5A'nın, 31 derece doğu yörüngesindeki konumuna ulaşmak için yapacağı yolculuğun yaklaşık dört ay sürmesi ve bu yılın ikinci çeyreğinde hizmete başlaması hedefleniyor.

5.01.2021Teknoloji
ASELSAT 3U Küp Uydusu uzaya fırlatılacak

ASELSAT 3U Küp Uydusu uzaya fırlatılacak

ASELSAT 3U Küp Uydusu, 14 Ocak'ta SpaceX firmasına ait Falcon-9 roketi ile alçak dünya yörüngesine yerleştirilmek üzere ABD'ye gönderildi.

4.01.2021Teknoloji
SpaceX, Falcon 9 roketini uzaya fırlattı

SpaceX, Falcon 9 roketini uzaya fırlattı

Amerikan Space X firması Uluslararası Uzay İstasyonu’na kargo taşıyan roketini başarıyla fırlattı.

8.12.2020Teknoloji
ABD-Avrupa ortak yapımı bir uydu uzaya fırlatıldı

ABD-Avrupa ortak yapımı bir uydu uzaya fırlatıldı

ABD-Avrupa ortak yapımı bir uydu Kaliforniya’dan yörüngeye gönderildi. Uyduyu yörüngeye SpaceX şirketinin Falcon 9 roketi taşıdı.

24.11.2020Teknoloji
4 kişilik astronot ekibi Uluslararası Uzay İstasyonuna ulaştı

4 kişilik astronot ekibi Uluslararası Uzay İstasyonu'na ulaştı

Uzay İstasyonuna (ISS) 4 kişilik astronot ekibi taşıyan SpaceX'in personel taşıyıcı mekiği Crew Dragon hedefine ulaştı.

18.11.2020Teknoloji
SpaceX, dört NASA astronotunu başarıyla uzay istasyonuna götürdü

SpaceX, dört NASA astronotunu başarıyla uzay istasyonuna götürdü

Amerika Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) adına uçuş yapan Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX'e ait Dragon uzay aracı, 4 astronot yolcusuyla birlikte 27 saatlik yolculuğun ardından Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) kenetlendi.

17.11.2020Haber
Son dakika... SpaceX, 4 NASA astronotunu başarıyla uzay istasyonuna götürdü

Son dakika... SpaceX, 4 NASA astronotunu başarıyla uzay istasyonuna götürdü

Amerika Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA) adına uçuş yapan Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX’e ait Dragon uzay aracı, 4 astronot yolcusuyla birlikte 27 saatlik yolculuğun ardından Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) kenetlendi.

17.11.2020Dünya
NASA ve SpaceX uzaya fırlattı: Elon Musk ortalarda yoktu

NASA ve SpaceX uzaya fırlattı: Elon Musk ortalarda yoktu

NASA ve SpaceX, birlikte yeni bir uçuş gerçekleştirdi. 4 astronoyu uzaya taşıyan Falcon 9 roketi ile Crew Dragon kapsülü fırlatıldı. Astronotlar yarın hedeflerine ulaşacak. Ancak Elon Musk'ın fırlatma anında görünmemesi dikkat çekti.

16.11.2020Teknoloji
Kamera bozuldu, SpaceX Starlink uydularının fırlatılışını iptal etti

Kamera bozuldu, SpaceX Starlink uydularının fırlatılışını iptal etti

Amerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunun fırlatılışını iptal etti.

23.10.2020Teknoloji
SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal etti

SpaceX, Starlink uydularının fırlatılışını iptal etti

Amerikan roket, uydu ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Starlink internet uydu ağının parçası olan 60 iletişim uydusunun fırlatılışını iptal etti.

22.10.2020Dünya