MENÜ

Faktoring

Faktoring ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Faktoring haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.299 Faktoring haberi bulunmuştur.

Faktoring Haberleri

Çerçeve Anlaşmasına 39 imza

Çerçeve Anlaşması'na 39 imza

24 banka, 13 banka dışı mali kurum ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu ve tasfiye halindeki Emlakbank, Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçeve Anlaşması'na alacaklı kuruluşlar olarak imza koydular.

6.06.2002Ekonomi
Türkiyenin 7. bankasıydı

Türkiye'nin 7. bankasıydı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilen Pamukbank, 30 Eylül 2001 tarihi itibariyle, 8.6 katrilyon lira aktif büyüklükle bankalar arasında genel sıralamada 7., özel bankalar arasında 5. sırada bulunuyordu.

19.06.2002Ekonomi
Başaracaksın

Başaracaksın

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) istatistiklerine göre 4.3 milyon insan işsiz ya da çalıştığı halde yeni arayışlar içinde. Her yıl üniversitelerden 150 bin genç mezun oluyor. Türkiye'nin en büyük 500 büyük şirketinde üretim ve iş hacmi artmasına rağmen istihdam yerinde sayıyor. Krizin ardından işsizler, yeni mezunlar kendi işinin patronu olmak isteyenler girişimci olmanın yollarını aramaya başladılar. İş kurmaya nereden ve nasıl başlanmalı? Kendi işini kurmak isteyen girişimciler için bir rehber hazırladık.

22.06.2002Gündem
Factoring sektörü büyüyor

Factoring sektörü büyüyor

Dünya faktoring sektörünün toplam işlem hacmi 720 milyar Euro, Türkiye faktoring işlem hacmi ise 739 milyon euro düzeyine ulaştı.

25.06.2002Ekonomi
Damga vergisinden istisna edilen işlemler

Damga vergisinden istisna edilen işlemler

22.06.2002 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 4761 sayılı kanunla,

9.09.2002Ekonomi
Pamukbankta teklif verme süresi uzatıldı

Pamukbank'ta teklif verme süresi uzatıldı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Pamukbank için yatırımcıların inceleme yapma süresini 13 Aralık 2002, teklif verme süresini ise 20 Aralık 2002 tarihine kadar uzattı.

4.10.2002Ekonomi
Koç Uni Credito ile ortak oldu

Koç Uni Credito ile ortak oldu

Koç Finansal Hizmetler ile Unicredito Italiano SPA arasında eşit orandaki ortaklık anlaşması imzalandı. Koç, finans sektöründe daha aktif bir rol oynama kararı aldıklarını belirtti.

21.10.2002Ekonomi

Meğer polis beş aydır Demirkazık'ı arıyormuş

Önce Mehmet Ali Erbil'in kayınvalidesi İffet Erkuvan'la ilgili açıklamaları, ardından da AKP'den milletvekili adaylığı dolayısıyla medyanın ilgi odağı olan antikacı Nil Demirkazık'ın, ‘‘dolandırıcılık’’ suçundan yargılandığı ortaya çıktı.

8.11.2002Gündem
YK Factoring dünya dördüncüsü

YK Factoring dünya dördüncüsü

Yapı Kredi Faktoring, uluslararası Factors Chain International (FCI) üyelerinin değerlendirmesi sonucu, hizmet kalitesi ve gerçekleştirilen ihracat cirosu alanında ''Çok iyi'' derecesiyle, ihracat faktoringinde dünya dördüncüsü oldu.

11.11.2002Ekonomi
Toprak Yatırım Cıngıllıoğluna evet dedi

Toprak Yatırım Cıngıllıoğlu'na evet dedi

Toprak Yatırım Bankası'nın ana hissedarları Toprak Factoring ve Toprak Finansal Kiralama, bankadaki çoğunluk hisselerinin, en yüksek teklif veren Cıngıllıoğlu Grubu'na ait Elit Finans Factoring Hizmetleri A.Ş'ye satışı için karar aldı.

12.11.2002Ekonomi
Toprak Yatırım Cıngıllıoğlunun

Toprak Yatırım Cıngıllıoğlu'nun

Toprak Yatırım Bankası'nın ana hissedarları Toprak Factoring ve Toprak Finansal Kiralama, bankadaki çoğunluk hisselerinin, en yüksek teklif veren Cıngıllıoğlu Grubu'na ait Elit Finans Factoring Hizmetleri A.Ş'ye satışı için karar aldı.

12.11.2002Ekonomi
Toprak Yatırımın satışına itiraz

Toprak Yatırım'ın satışına itiraz

Toprak Yatırım Bankası'nın satışına Halis Toprak'ın şirketleri Toprak Seniteri ve Toprak Kağıt itiraz etti. Noter kanalıyla gönderilen ihtarnamelerde satış işlemlerine onay verilmemesi istendi.

15.11.2002Ekonomi
Fiba Bank, Finansbank ile birleşecek

Fiba Bank, Finansbank ile birleşecek

Finansbank Yönetim Kurulu Murahhas Azası Ömer Aras, Finansbank'ın ileriye dönük stratejisine uygun olarak grup içindeki etkin yönetim ve denetimin sağlanabilmesi ve verimliliğin artırılması amacıyla Fiba Bank'ın satın alınarak Finansbank A.Ş. ile birleştirilmesine karar verildiğini açıkladı.

19.11.2002Ekonomi
Özyeğin bankalarını birleştiriyor

Özyeğin bankalarını birleştiriyor

Hüsnü Özyeğin Fiba Grubu bünyesinde faaliyet gösteren iki bankasını birleştirme kararı aldı. İştiraklerden alınacak hisselerde Fiba Bank hisseleri 33.9 trilyon liraya Finansbank'ın olurken, birleşme ile iki yılda 21 milyon dolarlık tasarruf sağlanacak.

20.11.2002Ekonomi
Toprak Yatırım Elit Factoringin

Toprak Yatırım Elit Factoring'in

Toprak Yatırım Bankası'nın 10 milyon dolar karşılığında Elit Factoring'e satışının gerçekleştiği ve paranın Toprak Factoring ile Toprak Finansal Kiralama'nın hesaplarına yattığı bildirildi.

11.12.2002Ekonomi
Kadın Yöneticiler Zirvesi İstanbulda

Kadın Yöneticiler Zirvesi İstanbul'da

Human Resources Dergisi tarafından düzenlenen 1. Kadın Yöneticiler Zirvesi, 29 Ocak 2003 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilecek. Zirvede, Türkiye'nin kadın profesyonel yöneticileri ve girişimcileri, katılımcılara başarılarının sırlarını aktaracak.

11.12.2002Ekonomi