MENÜ

Faktoring

Faktoring ile ilgili tüm haberleri, son dakika Faktoring haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Faktoring haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.295 Faktoring haberi bulunmuştur.

Faktoring Haberleri

İhracatçılar, faktoringcilerle buluşturacak

İhracatçılar, faktoringcilerle buluşturacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi ve TİM Sektörler Konseyi üyeleri, Faktoring Derneği Başkanı Nejat Zafer Ataman ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelecek.

5.09.2012Ekonomi
Ekspo Faktoringden 50 milyon TLlik tahvil ihracı

Ekspo Faktoring'den 50 milyon TL'lik tahvil ihracı

Amerikan Emtia Finans Kurumu’nun (The Commodity Credit Corporation) İhracat Kredi Garanti Programına (GSM102) dünya çapında Bankalar dışında dâhil olan ilk finans kurumu olan Ekspo Faktoring, Ak Yatırım A.Ş. ile ortak hareket ederek 50 milyon TL’lık ikinci tahvil ihracını gerçekleştirdi.

3.08.2012Ekonomi
Altın Portakala haciz şoku

Altın Portakal'a haciz şoku

Bu yıl 49'uncusu düzenlenecek olan Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ni düzenleyen kurumlardan biri olan Antalya Kültür Sanat Vakfı'nda (AKSAV) 2009 yılında yönetici olarak çalışan Antalyaspor Kulübü Başkanı Hasan Yıldırım Akıncıoğlu'nun o dönemde 150 bin liralık bir çeke attığı imza, vakfa haciz olarak geri döndü.

31.07.2012Gündem
Türk tekstil devinin başarı hikâyesi iki yılda bitti

Türk tekstil devinin başarı hikâyesi iki yılda bitti

Banka emeklisi Aynur Bektaş ve eşi Süreyya Sıtkı Bektaş’ın 20 yıl önce küçük bir atölyede kurdukları Hey Tekstil son yılların en parlak şirketi konumundaydı. Ancak şirket şimdilerde haciz kararları ile boğuşuyor. Kurulan fabrikalar birer birer kapandı. Şirket ortaklarından Süreyya Sıtkı Bektaş ise geçtiğimiz ay yapılan 'hayali ihracat soruşturması' kapsamında tutuklanmıştı.

14.06.2012Ekonomi
Graniseri İngilizlere sattı, Rodi ile büyüyecek

Graniser'i İngilizlere sattı, Rodi ile büyüyecek

Granit sektörünün en büyüklerinden Graniser'in yüzde 75 hissesi 75 milyon dolar karşılığında İngiliz yatırım fonu Bancroft Private Equity LLP'ye satıldı. Graniser'in sahibi Kazancı ailesi, satıştan gelecek para ile tekstil sektöründeki markası Rodi Mood'u büyütecek.

6.06.2012Ekonomi
Kent Factoringe JCRdan yüksek not

Kent Factoring'e JCR'dan yüksek not

Süzer Grubu şirketleri arasında yer alan Kent Factoring, JCR-Eurasia Rating tarafından yüksek düzeyde yatırım yapılabilir kategorisinde derecelendirildi. JCR-Eurasia Rating, aynı zamanda Kent Factoring’in Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu ‘A (Trk)’, görünümünü ise ‘Pozitif’ olarak belirledi.

30.05.2012Ekonomi
Bireysel kredi ve kredi kartından şikayetçi olduk

Bireysel kredi ve kredi kartından şikayetçi olduk

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na (BDDK) geçen yıl toplam 9 bin 895 adet şikayet iletilirken, en fazla şikayet bireysel krediler ve kredi kartları konusunda yapıldı.

27.05.2012Ekonomi
Şüpheli işlem bildiriminde ‘terör’ arttı

Şüpheli işlem bildiriminde ‘terör’ arttı

MASAK 2011 Yılı Faaliyet Raporu’na göre, kurula geçen yıl 14 bin 460 şüpheli işlem, 71 savcılık ve mahkeme talebi, 369 da diğer olaylara ilişkin bildirim geldi.

26.05.2012Ekonomi
Kulüp 20 milyon zarara uğratıldı, paralar şirket hesaplarına aktarıldı

'Kulüp 20 milyon zarara uğratıldı, paralar şirket hesaplarına aktarıldı'

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl ve Asbaşkanı Mehmet Kızıl'ın da aralarında bulunduğu 15 kişinin tutuklanmasına yol açan soruşturma dosyasından çarpıcı detaylar çıktı. Bilirkişi raporuna göre Kulüp paraları şirket hesaplarına aktarıldı, sahte faturalar kesildi, Spor Toto'dan gelen paralar kasaya girmedi, 506 bin TL'ye satın alınan 75 lüks saatin izine rastlanmadı. Kulübün toplam zararı ise 20 milyon TL'yi aşıyor.

21.05.2012Ekonomi
KOBİ’ler ihracatı faktoringle artırdı, 3 milyar doları buldu

KOBİ’ler ihracatı faktoringle artırdı, 3 milyar doları buldu

Türkiye, ihracat pazarlarına açılan KOBİ’lerin bilinçlenmesi sayesinde, Çin’in ardından ihracatta faktoring kullanımını en fazla artıran ülke oldu. KOBİ’lerin risk bilincinin arttığını belirten TEB Faktoring Genel Müdürü Çağatay Baydar, “KOBİ’ler, ‘Avrupa’ya açık hesap mal satıyoruz.

4.05.2012Ekonomi
Kredi faizleri artık kişiye göre değişecek

Kredi faizleri artık kişiye göre değişecek

Merkez Bankası bünyesinde yer alan ‘kara liste’ uygulaması artık Türkiye Bankalar Birliği bünyesinde kurulacak Risk Merkezi’ne devroluyor. Yeni merkezde bankalar, katılım bankaları başta olmak üzere finansal kuruluşlar müşterilerine ait ‘olumlu’ ve ‘olumsuz’ tüm bilgileri Risk Merkezi’ne bildirecek. Bankalar, kredi verirken kişilerin Risk Merkezi’ndeki bilgilerini sorgulayacak. Riski düşük olana ‘düşük faizle’, riski yüksek olana yüksek faizle kredi verecek.

10.04.2012Ekonomi
Vuslat Doğan Sabancı geleceğin medyasını anlattı

Vuslat Doğan Sabancı geleceğin medyasını anlattı

Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, medyada geleceğin internet yayıncılığıyla birlikte içerik ve marka yaratmadaki başarıda olduğunu söyledi.

18.03.2012Ekonomi
Koç Holdingin 2011 karı 2.1 milyar lira

Koç Holding'in 2011 karı 2.1 milyar lira

Koç Holding, 2011 yılında net karını yüzde 22 artırarak 2 milyar 124 milyon liraya yükseltti.

9.03.2012Ekonomi
Bank Audi: Türkiye bankacılık sistemini geliştirmeyi başardı

Bank Audi: Türkiye bankacılık sistemini geliştirmeyi başardı

Bank Audi Baş Finansal Sorumlusu ve Strateji Müdürü Freddie Baz, Türkiye'deki bankacılık sektörünün çeşitlendirmeyi başarabildiğini,KOBİ'lere ve tüketicilere verilen kredilerin ticari ve kurumsal kredilerin toplamından daha yüksek olduğunu, ancak Arap dünyasında kurumsal ve ticari kredi oranının yüzde 80'i geçtiğini kaydetti.

29.02.2012Ekonomi
Bucaspor’da kritik gün

Bucaspor’da kritik gün

DENİZLİ’ye 1-0 yenilerek arka arkaya üçüncü mağlubiyetini alıp 12. sıraya inen Bucaspor’da yönetim bugün kritik bir toplantı yapacak.

27.02.2012Ege
Halkbank: 91 milyar liraya çıktık, 6’ncı sıraya yükseldik

Halkbank: 91 milyar liraya çıktık, 6’ncı sıraya yükseldik

Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, 2011’de aktiflerde yüzde 24.9 büyümeyle 91 milyar liraya ulaştıklarını belirterek, “Sektörün yüzde 21 büyüdüğü dönemde, böyle bir büyüme oranıyla bir basamak atlayarak altıncı banka konumuna geldik” dedi.

16.02.2012Ekonomi
Halkbankın net kârı 2 milyar lira oldu

Halkbank'ın net kârı 2 milyar lira oldu

Halkbank'ın 2011 yılı karı 2 milyar 45 milyon liraya ulaşırken, nakdi kredileri ise sektördeki büyümenin paralelinde 56 milyar lira olarak olarak gerçekleşti.

16.02.2012Ekonomi
Deutsche Banka factoring izni  çıktı

Deutsche Bank'a factoring izni çıktı

Deutsche Bank AŞ “factoring ve forfaiting” işlemleri gerçekleştirebilecek.

15.02.2012Ekonomi
Finansal kiralamada 519 milyon TL kâr

Finansal kiralamada 519 milyon TL kâr

Finansal kiralama şirketlerinin net dönem karı 2011 yılında bir önceki yıla göre yüzde 11.3 artışla 519.2 milyon TL’ye yükselirken, faktoring şirketlerinin net dönem karı yüzde 24.6 artışla 507.9 milyon TL’ye çıktı.

11.02.2012Ekonomi
Doğan Yayın Holdinge en yüksek nota sahip üçüncü kuruluş ödülü

Doğan Yayın Holding'e 'en yüksek nota sahip üçüncü kuruluş' ödülü

V. Kurumsal Yönetim Zirvesi" kapsamında düzenlenen ve bu yıl ikincisi verilen Kurumsal Yönetim Ödülleri sahiplerini buldu. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Kurumsal Yönetim Endeksi'nde bulunan 38 şirket arasından yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren kuruluşlara ödül verildi. Doğan Yayın Holding, 'en yüksek nota sahip 3'üncü kuruluş' oldu.

18.01.2012Ekonomi
TÜSİAD, ‘bağımsız üye’ tebliğine ‘orantısız sınırlama’ resti çekti

TÜSİAD, ‘bağımsız üye’ tebliğine ‘orantısız sınırlama’ resti çekti

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, SPK’nın halka açık şirketlerin yönetim kurullarına belirli sayıda bağımsız üyenin girmesi zorunluluğunu da içeren tebliğinin değiştirilmesini istedi. Boyner, “Bağımsız üyelere karşı değiliz. Ancak, bu haliyle bağımsız üyeler ana sermayedarın yönetim hakkına orantısız sınır getirebilir” dedi.

17.01.2012Ekonomi
Müge Tuna / vdf Faktoring Müdürü

Müge Tuna / vdf Faktoring Müdürü

Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler okudu. İş hayatına 1998 yılında başladı. Garanti Bankası Mecidiyeköy Ticari Şube’de iş hayatına devam etti.

16.01.2012Atamalar
Manisanın granit devine İngiliz ortak geldi

Manisa'nın granit devine İngiliz ortak geldi

Seramik ve granit sektörünün büyük üreticilerinden Graniser Granit Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş, Londra merkezli özel sermaye fon yönetim şirketi Bancroft Private Equity LLP'ye çoğunluk hissesinin satışı konusunda anlaştı. İşlemin hacminin 50 milyon doların üzerinde olduğu belirtiliyor.

5.01.2012Ekonomi
Hulki Kara/Garanti Faktoring Genel Müdürü

Hulki Kara/Garanti Faktoring Genel Müdürü

Dokuz Eylül Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat Bölümü mezunu. İş hayatına Garanti Bankası’nda Teftiş Kurulu Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Kara, yine Garanti Bankası bünyesinde çeşitli şube ve bölgelerin müdürlüklerini üstlendi.

2.01.2012Atamalar
Beşiktaşa Fi-Yapı şoku

Beşiktaş'a Fi-Yapı şoku

Fiyapı, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile İnönü Stadı ile ilgili yaptığı sponsorluk sözleşmesini feshettiğini bildirdi.

30.12.2011Ekonomi
Yeni slogan: Bu mesajı göstermeniz yeterli

Yeni slogan: Bu mesajı göstermeniz yeterli

Bankalardan borçlanma maliyetinin, Merkez Bankası'nın son dönemde aldığı sıkılaştırmaya yönelik önlemler sonrasında artmasıyla tefeciler de faaliyetlerine hız verdi. Fırsatı kaçırmak istemeyen tefeciler, kişisel bilgilerini de vererek cep telefonlarına ucuza borç verme yönünde mesajlar atmaya başladı.

12.12.2011Ekonomi
İzmirli KOBİ’ler faktoringi tanıdı

İzmirli KOBİ’ler faktoringi tanıdı

TİCARETİN çarklarını döndürerek reel sektöre fon sağlayan faktoringi kamuoyuna tanıtmak için toplantılar düzenleyen Faktoring Derneği, İzmir Ticaret Odası ve TOSYÖV işbirliğindeki “KOBİ’lere Sağlanan Destekler ve Alternatif Finans Olanakları” konulu toplantının da ana sponsoru oldu.

10.12.2011Ege
Denetmenler daha nazik olacak

Denetmenler daha nazik olacak

Vergi denetimini yapanlar, vergi mükelleflerinin yükümlülüklerini yerine getirip getirmediğini, mükellefin hak ve hukukunu da gözetmek suretiyle denetleyecekler. Mükelleflere ve diğer şahıslara karşı nazik, ölçülü ve mesleki saygınlığın gerektirdiği şekilde tutarlı davranılacak.

31.10.2011Ekonomi
BDDK: Bankalarla ilgili açıklamalarda herkesten ‘hassasiyet’ bekliyoruz

BDDK: Bankalarla ilgili açıklamalarda herkesten ‘hassasiyet’ bekliyoruz

BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, Dexia’nın içinde bulunduğu durumdan dolayı satışı gündeme gelen Denizbank’a talip olarak ortaya çıkan Rus Syberbank’ı ve Qatar National Bank’ı isim vermeden uyardı. Ortada ‘hiçbir şey yokken’ açıklama yapmanın hoş karşılanmayacağını söyleyen Bilgin, Türk bankaları üzerinden reklam yapılmasına kesinlikle izin vermeyiz” dedi.

19.10.2011Ekonomi
BDDK: Bu dönemde dedikodu riskine izin vermeyiz

BDDK: Bu dönemde dedikodu riskine izin vermeyiz

BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, “Hiçbir banka mensubu diğer bir banka hakkında 3-5 kuruş fazla mevduat toplamak için olumsuz bir ifade kullanamaz. Bu dönemde fısıltı, dedikodu riskine izin vermeyiz” uyarısı yaptı.

19.10.2011Ekonomi
Çağlayan: İsrail en büyük ekonomik partnerini kaybetti

Çağlayan: İsrail en büyük ekonomik partnerini kaybetti

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, BM raporunun ardından İsrail’in Türkiye gibi bir ekonomik partneri kaybettiği için büyük pişmanlık duyduğunu söyledi. İsrail ile Türkiye’nin savunma sanayiinde önemli işbirlikleri bulunurken, iki ülke arasında 2010 yılında 3.4 milyon dolarlık ticaret yapıldı.

6.09.2011Ekonomi
Gözler savunma sanayiine çevrildi

Gözler savunma sanayiine çevrildi

Türkiye'nin İsrail'e ilişkin açıkladığı kararların ardından gözler, iki ülke arasında en önemli işbirliği alanlarından birini oluşturan savunma sanayiine çevrildi.

6.09.2011Ekonomi
Enerjiye 3 milyar dolar verdi 1.1 milyar lira kâr yazdı

Enerjiye 3 milyar dolar verdi 1.1 milyar lira kâr yazdı

Yapı Kredi Bankası, yılın ilk yarısında 1 milyar 101 milyon lira net kâr elde etti. Yılın ikinci çeyreğinde, bir önceki çeyreğe göre yüzde 7 artışla net kârını 569 milyon liraya yükselten Yapı Kredi’nin toplam gelirleri önceki yılın aynı dönemine göre, yüzde 3 artarak 3 milyar 218 milyon TL’ye ulaştı.

3.08.2011Ekonomi
Yapı Kredi’den 1.1 milyar lira net kar

Yapı Kredi’den 1.1 milyar lira net kar

Yapı Kredi, 2011 yılının ilk yarısında 1 milyar 101 milyon TL’lik net kâr elde etti.

3.08.2011Ekonomi
TÜVTÜRKün Genel Müdürü değişti

TÜVTÜRK'ün Genel Müdürü değişti

TÜVTURK A.Ş.'de Genel Müdürlük görevine Kemal Ören'in getirildiği, bu görevde bulunan Naci Başerdem'in ise Doğuş Holding Turizm Grup Başkanı olduğu bildirildi.

19.07.2011Ekonomi
Hırvatistan’da Banka Brod’u aldı Türk dizileri ‘onay’ı kolaylaştırdı

Hırvatistan’da Banka Brod’u aldı Türk dizileri ‘onay’ı kolaylaştırdı

Hırvatistan Merkez Bankası Süzer Grubu’nun yüzde 87 hissesini 9.5 milyon Euro’ya satın aldığı Banka Brod’un hisselerinin Süzer’e devrini onayladı.

15.07.2011Ekonomi
2.2 trilyon doları temsil eden Factors Chain’e Türk başkan

2.2 trilyon doları temsil eden Factors Chain’e Türk başkan

Bünyesinde 68 ülkeden 254 faktoring şirketini barındıran Factors Chain International (FCI) Başkanlığına, TEB Faktoring Genel Müdürü Çağatay Baydar seçildi.

21.06.2011Ekonomi
Faktoring sektörünün dünya başkanlığına Türk isim

Faktoring sektörünün dünya başkanlığına Türk isim

Bünyesinde 68 ülkeden 254 faktoring şirketini barındıran dünyanın en büyük faktoring organizasyonu Factors Chain International(FCI) Başkanlığına, TEB Faktoring Genel Müdürü Çağatay Baydar seçildi.

21.06.2011Ekonomi
BDDK, tüketici, taşıt ve konut kredisine ‘karşılık’ freni koydu

BDDK, tüketici, taşıt ve konut kredisine ‘karşılık’ freni koydu

Kredilerdeki genişlemeye yönelik seçim sonrası atılması beklenen adımların ilkini Bankacılık Düsenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) arttı.

18.06.2011Ekonomi
Mercimek devi inşaat ve turizme girdi 2 milyar dolar ayırdı

Mercimek devi inşaat ve turizme girdi 2 milyar dolar ayırdı

Dünyada ‘mercimek devi’ olarak tanınan ve son dönemde Türkiye’de akaryakıta Fullpet’le adından söz ettiren Ar Şirketler Grubu, 2 milyar dolarlık kaynak ayırma planıyla inşaat ve turizm sektörüne girdi.

20.05.2011Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Abdullah’, Efe’nin gençlik aşkıymış

Efe Önbilgin’in Bodrum’da birlikte görüntülendiği ve “Adı Abdullah” dediği yeni sevgilisinin, gençlik aşkı Hüma Sade olduğu ortaya çıktı.

3.09.2012

Porselen evler

İzmir’in önde gelen inşaat firmalarından İzka’ın grup şirketleri Hiperbol ve Gültekinler, yeni projeye başladı. Kentte bir ilke imza atılan Beyaz Nokta’da dış cephe porselenle kaplandı.

25.07.2012

3 milyon dolar komisyonla ‘anlık kredi’ye girdi, 3.5 milyar dolarlık Credit Europe Rusya’da 20’nci oldu

FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, Rusya’da 15’inci yılını kutlayan Credit Europe’un Moskova’daki merkezinde bankanın öyküsünü anlatırken 1986 yılına döndü:

31.05.2012

BDDK ve SGK uyumasın

ALACAĞIN temliki karşılığı fatura temliki alınan, bu temliklere karşılık ödeme güvencesi olarak çekleri alan factoring firmaları, BDDK’nın izni ile kuruluyor.

17.04.2012

Dünyada 1 trilyon dolarlık örgütü yönetiyoruz, içerde 100 milyar dolara ulaşırız

FACTORS Chain International (FCI) Başkanı Çağatay Baydar, söze yönettiği örgütün büyüklüğüne dikkat çekerek girdi:

11.03.2012

Yönetimdeki 24 kişi 2 milyar doları buldu, Çağlayan bizi ‘en yerli sektör’ ilan etti

TÜRKİYE Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Cem Negrin, önce masadaki yönetim kurulu üyesi arkadaşlarını tanıttı:

19.02.2012

KKTC’de 600 milyon lirayı yakaladı, Türkiye’de banka sahibi olmayı gündeme aldı

GİRNE’deki (KKTC) Cratos Hotel’den Lefkoşa’ya doğru yola çıktığımızda İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ali Altınbaş, Altınbaş Holding’e ait Creditwest’in merkezine gideceğimizi dikkate alarak ön uyarıda bulundu:

1.09.2011