EKSTRA
MENÜ

Faiz Oranları

Faiz Oranları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Faiz Oranları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.230 Faiz Oranları haberi bulunmuştur.

Faiz Oranları Haberleri

BDDK 121 milyon lira ceza kesti

BDDK 121 milyon lira ceza kesti

BDDK, salgınla mücadele döneminde bankalara yönelik şikayetler üzerine mayıs ayında bankalara toplam 121,7 milyon lira idari para cezası verdi.

2.06.2020Ekonomi
Halkbank kredi faiz oranları hesaplama: Halkbank kredi faiz oranları konut, taşıt, ihtiyaç kredi faiz oranları

Halkbank kredi faiz oranları hesaplama: Halkbank kredi faiz oranları konut, taşıt, ihtiyaç kredi faiz oranları

Halkbank kredi faiz oranları araştırılan konular arasında yerini aldı. Dün yapılan açıklamada yeni desteklerin hayata geçirileceği duyuruldu. 2 Haziran’dan itibaren konut kredisi faiz oranı 0,64, 5 Haziran’dan itibaren yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşteriler firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere taşıt kredisi faiz oranı %0,49 - %0,69 olacak. İşte detaylar…

2.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Konut, taşıt, tatil ve ihtiyaç kredisinde tarihi fırsat İşte faiz oranları

Son dakika haberler: Konut, taşıt, tatil ve ihtiyaç kredisinde tarihi fırsat! İşte faiz oranları

Kamu bankalarından ekonomiyi canlandırma yönünde çok büyük bir hamle geldi. Konuttan taşıta mobilyadan tatile geri ödemesiz dönemli 180 aya varan vadeli 4 yeni kredi paketi açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, destek paketiyle vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanacağını, yerli üretime destek verileceğini ve tüm sektörlerincanlanacağını dile getirdi. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank'ın öncüsü olduğu tarihi kampanyaya Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankaları da katıldı. İşte kamu bankalarının başlatmış olduğu dev kredi kampanyasına ilişkin tüm detaylar...

2.06.2020Ekonomi
1 yıl ertelemeli Halkbank, Vakıfbank Ziraat Bankası faiz oranları Konut kredisi faiz oranları ve ödeme tablosu

1 yıl ertelemeli Halkbank, Vakıfbank Ziraat Bankası faiz oranları! Konut kredisi faiz oranları ve ödeme tablosu

Son konut kredisi faiz oranları ile ev almak isteyenler için büyük bir fırsat doğuran Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası, 2 Haziran itibariyle kredi kullanımlarını şubeleri aracılığıyla hizmete açtı. Cazip taşıt, tatil, tüketici ihtiyaç ve konut kredisi faiz oranları haricinde ertelemeli kredi imkanı da sunan 3 kamu bankası, konut kredisinde 12 ay sonra ödeme imkanı sunarken, ikinci el taşıt ve tüketici kredisinde 6 ay, tatil destek kredi paketinde ise 6 ve 9 ay erteleme imkanı sunuyor. Halkbank, Vakıfbank Ziraat Bankası faiz oranları arasında en çok talep görmesi beklenen kredi türü ise konut kredisi olarak değerlendiriliyor. İşte, Halkbank, Vakıfbank Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ve ödeme tablosu

2.06.2020Ekonomi
Süper kredi paketi

Süper kredi paketi

Kamu bankaları normalleşme süreciyle birlikte 4 yeni kredi paketini açıkladı.

2.06.2020Ekonomi
10 Bin TL 6 ay ödemesiz Vakıfbank sosyal destek kredisi faiz oranları ve ödeme tablosu..

10 Bin TL 6 ay ödemesiz Vakıfbank sosyal destek kredisi faiz oranları ve ödeme tablosu..

Vakıfbank sosyal hayatı destek kredi paketi ile mobilya, elektronik, beyaz eşya, ev boya-seramik-kapı ve pencere sistemleri, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet sektörlerini desteklemek amacı ile 10 bin TL 6 ay ödemesiz destek kredileri sunuyor. Yapılan açıklamada, Yerli üretim yapan firmalar ile anlaşmalar yapılacak ve asgari 3.000 TL, azami 30.000 TL kredi tutarı ile 6 ay ödemesiz azami 60 ay vade, aylık %0,55 faiz oranı ile finansman imkanı sunulacağı belirtildi. Sosyal Hayatı Destek Kredisi Paketi başvuruları 5 Haziran’dan itibaren yapılacak. İşte Vakıfbank 10 Bin TL 6 ay ödemesiz sosyal destek kredisi faiz oranları ve ödeme tablosu...

1.06.2020Ekonomi
Kamu bankalarından tarihin en düşük konut kredi faiz hamlesi

Kamu bankalarından tarihin en düşük konut kredi faiz hamlesi

Türkiye tarihinin en düşük konut kredi faiz oranları, yüzde 0,64 ile kamu bankaları tarafından yarından itibaren vatandaşlara sunulacak.

1.06.2020Ekonomi
Vakıfbank 6 ay ödemesiz tatil destek kredisi ödeme tablosu ve faiz oranları.. Tatil destek kredisi ne zaman çekilebilecek

Vakıfbank 6 ay ödemesiz tatil destek kredisi ödeme tablosu ve faiz oranları.. Tatil destek kredisi ne zaman çekilebilecek?

Tatil yapmak isteyenler bu yıl kamu bankaları tarafından verilen destek kredileri ile bu imkandan daha rahat faydalanabilecek. Krediler 10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunuluyor. İşte Vakıfbank tatil 6 ay ödemesiz destek kredisi ödeme tablosu ve faiz oranları.. Tatil destek kredisi ne zaman çekilebilecek?

1.06.2020Ekonomi
Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları.. Vakıfbank otomobil, motosiklet taşıt kredisi ödeme tablosu

Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları.. Vakıfbank otomobil, motosiklet taşıt kredisi ödeme tablosu!

Vakıfbank taşıt kredisi ne kadar? Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları ve ödeme tablosunu açıkladı. Normalleşme sürecine geçiş ve normal hayatın canlanması için hayata geçirilen Vakıfbank taşı kredisinde binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık %0,49 - %0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak. İşte, Vakıfbank otomobil, motosiklet taşıt kredisi ödeme tablosu.

1.06.2020Ekonomi
Fed Bullard: En kötüsü geride kalmış olabilir

Fed Bullard: En kötüsü geride kalmış olabilir

St. Louis Fed Başkanı Bullard, ekonomik daralma konusunda en kötüsünün geride kalmış olabileceğini söyledi

28.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcan müjdeyi verdi: İhracatçılara yeni destek paketi

Son dakika... Bakan Pekcan müjdeyi verdi: İhracatçılara yeni destek paketi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan Covid-19 salgınının ihracatçılara olan olumsuz etkilerini azaltmak amacıyla Türk Eximbank'ın "Stok Finansman Destek Paketi"ni devreye aldıklarını açıkladı.

22.05.2020Ekonomi
Kredi faizleri düştü mü Banka kredi faiz oranları 2020

Kredi faizleri düştü mü? Banka kredi faiz oranları 2020!

Son gelen faiz indirimleri sonrasında kredi faizleri düştü mü sorusu pek çok tüketicinin araştırdığı konu olmaya başladı. Banka kredi faiz oranları hakkında bilgi edinmek isteyen tüketiciler, konut kredisi ya da bireysel ihtiyaç kredisi güncel faiz oranları aracılığıyla alım kararlarına yön verecek. Peki, kredi faizleri düştü mü? İşte, konut ve bireysel kullanım için banka kredi faiz oranları hakkında detaylı bilgiler

21.05.2020Ekonomi
Konut kredilerinde maliyet azaldı

Konut kredilerinde maliyet azaldı

Konut kredi faiz oranı son bir yılda 850 baz puan azaldı. 10 yıl vadeli 200 bin lira kredi kullanan tüketici, geçen yıl mayısta aylık 3 bin 839 lira öderken, söz konusu tutar bu senenin aynı döneminde 2 bin 787 liraya düştü.

20.05.2020Ekonomi
Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Küresel piyasalar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili artan "ikinci dalga" endişeleri ve para politikalarında gevşeme konusunda sona yaklaşıldığına ilişkin sinyallerle negatif seyrediyor.

14.05.2020Ekonomi
BIST100 100 bin puanı aştı, dolar 6.97 lirada

BIST100 100 bin puanı aştı, dolar 6.97 lirada

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 99 bin 443 puan ile 100 bin 865 puan arasında dalgalandığı günü yüzde 0.55 artışla 100 bin 159 puanda tamamladı. Gün sonunda BIST Sanayi Endeksi yüzde 1.35 artıda, BIST Mali Endeks yüzde 0.17 ekside ve BIST Hizmetler Endeksi yüzde 0.52 artıdaydı.

13.05.2020Ekonomi
Son dakika... BDDK Başkanı Akben: Manipülasyona karşı koymaya devam edeceğiz

Son dakika... BDDK Başkanı Akben: Manipülasyona karşı koymaya devam edeceğiz

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben "Manipülasyon girişimlerine karşı koymaya kararlılıkla devam edeceğiz." dedi.

10.05.2020Ekonomi
Kamu ve özel bankalar arasındaki fark mevduat faizlerine de yansıdı

Kamu ve özel bankalar arasındaki fark mevduat faizlerine de yansıdı

Mevduat faizlerinde kamu bankaları, bazı özel bankalara göre 3-4 puan daha yüksek faiz imkanı sunarken, kredi tarafında da tüketicilere uygun faiz oranları sağlıyor.

8.05.2020Ekonomi
Ticari kredi faizlerinde yüzde 10’un altı görüldü

Ticari kredi faizlerinde yüzde 10’un altı görüldü

Ticari kredi faizlerinde yüzde 10’un altı görülerek, ortalama faiz yüzde 9.53 oldu.

6.05.2020Ekonomi
Fed yetkilileri salgının ABD ekonomisine etkisini değerlendirdi

Fed yetkilileri salgının ABD ekonomisine etkisini değerlendirdi

ABD Merkez Bankası (Fed) Dallas Şubesi Başkanı Robert Kaplan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Amerikan ekonomisinde "tarihi" bir daralmanın beklendiğini ve daha fazla teşvike ihtiyaç olduğunu ifade etti.

2.05.2020Ekonomi
Almanya için umutlu ama zor bir hafta başlıyor

Almanya için umutlu ama zor bir hafta başlıyor

Korona gölgesinde yeni bir haftaya daha giriyoruz. Ekonomide önemli açıklamalar gelecek bu hafta. Perşembe günü Merkel eyalet başbakanlarıyla korona önlemleri ve geleceğini konuşacak. Bir yandan umutlu bir yandan zor bir hafta başlıyor.

26.04.2020Avrupa
Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları ne kadar İşte konut kredisi hesaplama ekranı

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları ne kadar? İşte konut kredisi hesaplama ekranı

Bankaların konut kredisi faiz oranları ile ilgili yaptıkları açıklamalar, ev almak isteyen vatandaşlar tarafından yakından takip ediliyor. Konu ile ilgili son açıklama Yapı Kredi’den geldi. Yapı Kredi’nin sunduğu bu fırsattan faydalanmak isteyenlerin kredi tutarı üst limiti olmadan, 120 aya kadar tüm vadelerde aylık yüzde 0,89 faiz oranlı konut kredisi kullanılabileceği açıklandı. İşte Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları...

21.04.2020Ekonomi
Çin’de faiz indirimi sonra Asya piyasaları yükseldi

Çin’de faiz indirimi sonra Asya piyasaları yükseldi

Çin’de Covid-19 salgınından etkilenen ekonomiyi canlandırmak ve şirketlerin borçlanma maliyetlerini azaltmak için, politika faizi olan temel borç verme faiz oranları ikinci kez düşürülmesinin ardından, Asya piyasaları yeni haftaya yükselişle başladılar.

20.04.2020Ekonomi
Halkbankın destek paketi Kovid-19 sürecinde esnafın yüzünü güldürüyor

Halkbank'ın destek paketi Kovid-19 sürecinde esnafın yüzünü güldürüyor

Koronavirüs salgınının küçük ve orta işletmelere etkilerini azaltıp, ülke ekonomisine can suyu vermeyi amaçlayan Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında Halkbank tarafından hayata geçirilen destek paketleri esnafın hem yüzünü güldürdü, hem üretimin sürmesini sağladı.

18.04.2020Ekonomi
Yurt dışında OSBler kurulabilecek

Yurt dışında OSB'ler kurulabilecek

Organize sanayi bölgesi (OSB) tüzel kişilikleri veya Türkiye'de yerleşik şirketler tarafından yurt dışında OSB'ler kurulabilecek, kurulan, işletilen veya ortak olunan bu bölgeler için eğitim ve danışmanlık ile kredi destekleri sağlanabilecek.

14.04.2020Ekonomi
Avrupa Adalet Divanı’ndan sevindiren karar

Avrupa Adalet Divanı’ndan sevindiren karar

Avrupa Adalet Divanı (EUGH), Landgericht Saarbrücken’de ‘ev kredisi sözleşmesi’nin iptaliyle ilgili açılan bir davayı karara bağladı. Davayı açan borçlu, sözleşmedeki, ‘Sözleşmenin İptali Usulü’ kısmının yeterince açık ve anlaşılabilir olmadığını gerekçe göstererek ‘ev kredisi’ sözleşmesinin iptalini istemiş, Avrupa Adalet Divanı da tüketiciyi haklı bulmuş ve sözleşmenin iptali ile ilgili kısımın da açık ve anlaşılır şekilde düzenlenmesi gerektiğini vurgulamıştır.

3.04.2020Avrupa
Bankalar kredi ötelemesinde cari faiz oranlarını kullanacak

Bankalar kredi ötelemesinde cari faiz oranlarını kullanacak

Türk bankacılık sektörü, ödeme güçlüğü çeken firma ve bireysel müşterilerinin kredi taksiti, faiz ve anaparasını cari faiz oranlarıyla 3 ay erteleyecek.

29.03.2020Ekonomi
Asgari ödeme tutarı düşürüldü

Asgari ödeme tutarı düşürüldü

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartı ödemelerinde asgari ödeme sınırını yüzde 30’dan yüzde 20’ye düşürdü. BDDK’ya kredi kartı ödemelerinde düzenleme yapma yetkisi de verildi. Ayrıca Merkez Bankası’nın aldığı kararla, 1 Nisan 2020’den geçerli olmak üzere, Türk Lirası cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 1.40’tan yüzde 1.25’e düşürüldü.

29.03.2020Ekonomi
Altın fiyatları corona virüsle dalgalanıyor

Altın fiyatları corona virüsle dalgalanıyor

Yatırımcılar, altını güvenli liman olarak tercih ederken, altının ons fiyatı ilk çeyrekte yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 1451-1703 dolar bandında işlem gördü.

25.03.2020Ekonomi
TESK’ten ‘esnaf kredilerinde iyileştirme’ talebi

TESK’ten ‘esnaf kredilerinde iyileştirme’ talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafa kullandırılan kredilerinin gecikme faiz oranlarının düşürülmesini ve kredi şartlarında iyileştirme yapılmasını istedi.

23.03.2020Ekonomi
Koronavirüsün etkilerini azaltacak destek paketinde iş dünyasının talebi: ‘Krediler yapılandırılsın vergiler ertelensin’

Koronavirüsün etkilerini azaltacak destek paketinde iş dünyasının talebi: ‘Krediler yapılandırılsın vergiler ertelensin’

İş dünyası bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak destek paketine kilitlendi. Koronavirüsün ekonomideki etkilerini en aza indirmek için devreye alınacak destek paketi öncesinde iş dünyası ile temasa geçerek beklentilerini ve taleplerini sorduk.

18.03.2020Ekonomi
Son dakika... IMFten coronavirüs için 1 trilyon dolar

Son dakika... IMF'ten coronavirüs için 1 trilyon dolar

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için 1 trilyon dolarlık kredi kapasitesini aktif hale getirmek için hazır olduklarını açıkladı.

16.03.2020Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankasından faiz hamlesi

Son dakika... Merkez Bankası'ndan faiz hamlesi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası TL zorunlu karşılıklara uygulanan faiz/nema oranını 20 Mart'tan itibaren yüzde 8'den yüzde 6'ya indirdi.

16.03.2020Ekonomi
ECB corona virüsle mücadele edecek

ECB corona virüsle mücadele edecek

Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Avrupa ülkelerinin koronavirüs ile mücadelesine yardım etmek için para politikasının sınırlarını zorlayarak ekonomiyi canlandırıcı önlem paketi açıklayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

12.03.2020Ekonomi
Fed yine faiz indirir mi

Fed yine faiz indirir mi?

Dünyayı etkileyen coronavirüs ile merkez bankaları faiz indirimine gidiyor. Fed de bu nedenle faiz indirimi gerçekleştirdi. Buna ek olarak yeni faiz indirimi adımları gelebilir.

7.03.2020Ekonomi
Kredili satışta rekor beklentisi

Kredili satışta rekor beklentisi

Gayrimenkul sektörü temsilcileri banka kredili konut satışlarında rekor öngörüyor.

1.03.2020Ekonomi
Fitchten Türkiye açıklaması

Fitch'ten Türkiye açıklaması

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in Direktörü Douglas Winslow, Türkiye'de yakın vadede büyümenin iyileşmesine ilişkin güvenlerinin daha fazla olduğunu söyledi.

27.02.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı Rekor kırıldı

Son dakika... Bakan açıkladı! Rekor kırıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Çin'den yapılan ara malı tedariklerinin bir kısmının ülkemize kayma durumu var. Aralık 2019 ve Ocak 2020'de 783 yatırım teşvik belgesi düzenledik, üst üste 2 ay verdiğimiz belgede teşvik tarihimizin rekorunu kırdık" açıklamasında bulundu.

26.02.2020Ekonomi
Güncel bireysel kredi faizleri nedir İşte en uygun 2020 bireysel faiz oranları

Güncel bireysel kredi faizleri nedir? İşte en uygun 2020 bireysel faiz oranları

Faiz oranlarındaki düşüş vatandaşı krediye yönlendirdi. Kredi çekerek ihtiyaçlarını gideren vatandaşlar uzun vadede borç ödeme imkanına da kavuşuyor. Bireysel kredilerdeki son faiz oranlarını merak eden vatandaşlar 2020 bireysel kredi faizlerini merak ediyorlar. İşte en uygun kredi faiz oranları

22.02.2020Ekonomi
Fitch Türkiyenin notunu teyit etti

Fitch Türkiye'nin notunu teyit etti

Fitch Ratings, Türkiye'nin "BB-" seviyesindeki kredi notunu ve "durağan" görünümünü teyit etti.

22.02.2020Ekonomi
HSBC büyük işten çıkarma yapacak

HSBC büyük işten çıkarma yapacak

HSBC yeni stratejisi ile gelecek üç yılda 100 milyar dolarlık varlığını azaltıp 35,000 kişiyi işten çıkaracak.

18.02.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Taksitle satış yapan mağazalarda büyük tuzak Başvuranlar perişan oldu

Son dakika haberler: Taksitle satış yapan mağazalarda büyük tuzak! Başvuranlar perişan oldu

Taksitle satış yapan mağazalarda ödenemeyen borçlara fahiş faiz uygulanıyor. 6 bin liralık mobilyanın parasını ödeyemeyen bir ailenin evi icradan satışta. Başka bir ailenin 4 bin 800 liralık borcu 209 bin liraya çıktı; 2 kişinin maaşına haciz konuldu. Sebep, yüzde 9’luk yasal faiz yerine yüzde 180’e varan faizlerin uygulanması. İşin içinden çıkamayan mağdurlar bir araya gelerek 3 ay kadar önce bir dernek kurdu.

17.02.2020Ekonomi
Konut satışında lider ilçeler Esenyurt ve Çankaya oldu

Konut satışında lider ilçeler Esenyurt ve Çankaya oldu

Geçen yıl en çok konut satılan ilçeler sıralamasında başı 955 bin nüfusla Türkiye'nin en kalabalık ilçesi olan Esenyurt çekti. 2019 genelinde 33 bin 194 konutun satıldığı Esenyurt'u, 21 bin 120 adetle Çankaya, 20 bin 526 adetle Keçiören, 19 bin 880 adetle Antalya Kepez ve 17 bin 581 adetle Mamak takip etti.

13.02.2020Ekonomi
Enerji sektörüne kredi desteği 2019da 240 milyar lirayı aştı

Enerji sektörüne kredi desteği 2019'da 240 milyar lirayı aştı

Türk bankacılık sektörü, 2019'da enerji alanında faaliyet gösteren şirketlere kredi desteğini bir önceki yıla göre 23 milyar 684 milyon lira artırdı. Böylece enerji sektörünün toplam kredi stoku 240 milyar 147 milyar liraya yükseldi.

12.02.2020Ekonomi
Küresel fonlardaki altın miktarı ocakta rekor seviyeye ulaştı

Küresel fonlardaki altın miktarı ocakta rekor seviyeye ulaştı

Dünya Altın Konseyi raporuna göre küresel fonlardaki altın miktarı, geçen ay 61 tonluk artışla tüm zamanların zirvesi olan 2 bin 947 tona çıktı.

12.02.2020Ekonomi
Çıldırtan banka komisyonuna son

Çıldırtan banka komisyonuna son

Bankaların aldıkları ücret ve komisyonlar yeniden düzenlendi. Ticari müşterilerden alınabilecek ücret, masraf sayısı 2 bin 400’den51 adede, finansal tüketicilerde 20’den 16’ya düşürüldü. EFT ücretlerine de üst sınır getirildi. Bin liranın altındaki EFT internet veya mobil bankacılık hizmetlerinden yapılıyorsa 1 lirayı aşamayacak.

11.02.2020Ekonomi
Merkez Bankası açıkladı Faizler serbest belirlenecek

Merkez Bankası açıkladı! Faizler serbest belirlenecek

Mevduat ve kredi faiz oranları ile katılma hesapları kar ve zarara katılma oranlarına ilişkin esas ve şartları belirlemek amacıyla hazırlanan yeni tebliğ, 1 Mart'tan itibaren yürürlüğe girecek.

10.02.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Virüs ekonomik verilere de bulaştı

Koronavirüs salgını tüm dünya üzerinde etkisini arttırıyor. Ekonomide yaşanan durgunluk ve beklentilerdeki bozulma artık verilere yansımaya başladı. ABD’de bir önceki hafta işsizlik başvuruları 3.3 milyon iken geçen hafta 6.6 milyonu aştı. İki haftada 10 milyon kişi işsiz kaldı. ABD, Çin, Almanya başta olmak üzere küçülme tahminleri dramatik şekilde aşağıya çekildi. Ancak henüz Türkiye’deki ekonomik verilere ciddi bir yansıma görülmüyor.

5.04.2020

Piyasalar yara sarmaya çalışıyor

Koronavirüsün ekonomiler üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik tedbirler devam ediyor.

26.03.2020

Dijital Varlık Dünyasının Haylaz Meleği

Son bir yıldır ilgi odağım Blockchain hakkında merakım doymak bilmiyor. Zihnimde onu sahnenin tam ortasına koydum, tüm spotları da üzerine çaktım. Geçmişte ne yaptıysam onun için yapmış olduğuma inanarak bloklardan zincirler inşa etmeye çalışıyorum o sahneye. Bunun adı aşk olsa gerek. Bugün Blockchain’in hakkını ödeyen sektör: Finans.

25.03.2020

Bu hafta, Küresel Ekonomik bir türbülans!

Günaydın, hepinize yepyeni bir günden merhaba…Bu haftadan sonra bambaşka bir döneme giriş yapıyoruz. Yani aslında 2020 yılı bugünden sonra başlıyor desek pek yalan olmaz.

16.03.2020