MENÜ

Faiz Oranları

Faiz Oranları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Faiz Oranları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.893 Faiz Oranları haberi bulunmuştur.

Faiz Oranları Haberleri

PTT Kredisi nedir

PTT Kredisi nedir?

Emekli kredisi olarak da bilinen PTT kredisi, ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emekliler için bir merak konusu. Peki tam olarak nedir PTT kredisi?

16.12.2017Kredi
Fark et, ara, pazarlık yap iptal olsun

Fark et, ara, pazarlık yap iptal olsun

Bankaların kredi kartı için yıllık ücret alması yasalarla düzenlenmiş hakları. Ancak kartı sahipleri bankaların müşteri temsilcileri ile pazarlık yapıp şartlı/şartsız kredi kartı ücretlerini iptal ettirebiliyor.

15.12.2017Ekonomi
Bundesbank: Düşük faiz döneminde riskler birikti

Bundesbank: Düşük faiz döneminde riskler birikti

Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), ekonominin yüksek konut fiyatlarından zayıf bankalara kadar bir dizi risklerle karşı karşıya olduğunu ancak yatırımcıların ülke ekonomisinde sekiz yıldır süren başarılı gidiş nedeniyle bu kırılganlıklara dikkat etmediklerini söyledi.

29.11.2017Ekonomi
O borçlar 1 yıl ertelendi

O borçlar 1 yıl ertelendi

Çeşitli afetler nedeniyle zarar gören üreticilerin kredi borçları 1 yıl ertelendi.

29.11.2017Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ertemden çarpıcı faiz açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ertem'den çarpıcı 'faiz' açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı Cemil Ertem, Merkez Bankası'nın (TCMB) enflasyon beklentileri bozulduğu takdirde faizleri yukarı çekebileceğini, bankanın bir adım atmak için Para Politikası Kurulu (PPK) kararını beklemeksizin faiz artırabilecek bir politika seti kullandığını söyledi.

23.11.2017Ekonomi
İşte marka marka kış kampanyaları

İşte marka marka kış kampanyaları

Havaların iyice soğumaya başladığı bugünlerde aracınızı kışa hazırlamak için elinizi çabuk tutun, yoksa hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilirsiniz... Bir sabah kalktığınızda otomobiliniz çalışmayabilir veya yolda ıslak zeminde zorluk çekebilirsiniz. Bunun şakası yok! Hem kendi hem çevrenizdekilerin hayatını tehlikeye atmayın. Bu konuda otomotiv markaları size destek olup, kış bakımları için kampanyaları devreye sokmuş durumda. O yüzden elinizi çabuk tutun.

22.11.2017Ekonomi
Çıkan fonlar ocakta gelir

Çıkan fonlar ocakta gelir

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sanayinin çalkantılı dönemi atlatması için gerekli desteğin verileceğine inandığını söyledi. TOBB Sanayi Odaları Konsey Toplantısı’nın açılışında konuşan Hisarcıklıoğlu, içerde ve dışarda mali piyasalardaki çalkantılara dikkat çekti.

21.11.2017Ekonomi
Enflasyona sebep  hıyar değil faiz

Enflasyona sebep hıyar değil faiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankası’nın tahminlerine dikkat çekerek, “Söylediklerinizin hiçbiri tutmuyor ya, tutmaz. Yanlış yoldasınız. Neymiş merkez bankalarının bağımsızlığı var müdahale etmeyin. Müdahale etmediğimiz için bu hale geliyor” şeklinde konuştu.

17.11.2017Ekonomi
Moodys Türkiye raporunu yayınladı: Dirençli ekonomi güçlü kamu finansmanı...

Moody's Türkiye raporunu yayınladı: Dirençli ekonomi güçlü kamu finansmanı...

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi profilinin, dirençli ekonomi ve güçlü kamu finansmanını siyasi risklere ve dış hassasiyete karşı dengelediğini duyurdu. Öte yandan raporda, büyümenin yavaş kalması, kamu finansmanı gücünde kötüleşme görülmesi ve kurumsal gücün zayıflaması durumunda ülkenin kredi notunun indirilebileceği uyarısı da yapıldı.

17.11.2017Ekonomi
Kredi yapılandırma nedir, nasıl hesaplanır

Kredi yapılandırma nedir, nasıl hesaplanır?

Kredi başvurusu yaptınız, krediniz onaylandı, ödemeye başladınız ama bir süre sonra aldığınız kredi, artık sizin için en uygun kredi koşullarını sağlamıyor.  Kredi borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız en iyi alternatiflerden birisi kuşkusuz kredi yapılandırma işlemi.

16.11.2017Kredi
Esnafın faiz indirimi beklentisi

Esnafın faiz indirimi beklentisi

Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, bankaların faiz oranları ile aracılık maliyetlerini düşürmesinin piyasaları ve reel sektörü olumlu etkileyeceğini belirtti.

21.10.2017Ekonomi
Faizlerin kabul edilebilir düzeyde olmasını sağlayacağız

'Faizlerin kabul edilebilir düzeyde olmasını sağlayacağız'

Başbakan Binali Yıldırım, AKP'nin grup toplantısında yaptığı konuşmada ekonomi ile ilgili şunları söyledi:

17.10.2017Ekonomi
İkinci el taşıt kredisi ile ilgili bilmeniz gerekenler

İkinci el taşıt kredisi ile ilgili bilmeniz gerekenler!

Herkesin sıfır araç hayali olsa da ikinci el araçlara da rağbet çok fazla. Özellikle fiyatların daha uygun olması ve vergi oranının daha düşük olmasından dolayı tercih edilen ikinci el araçlarda taşıt kredisi süreci biraz farklılık gösteriyor.

17.10.2017Ekonomi
Borcunuzu başka bankaya taşıyabilirsiniz

Borcunuzu başka bankaya taşıyabilirsiniz!

Farklı bankalardan çektiğiniz ihtiyaç kredisi borçlarınız ya da kredi kartı borçlarınız biriktiyse ve hem ödemesi hem takip etmesi zorlaştıysa bir banka ile anlaşarak borç transferi seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Peki borç transferi nedir, nasıl yapılabilir, şartları nelerdir?

12.10.2017Kredi
Atamalarda liyakat kurumlarda kalite

Atamalarda liyakat kurumlarda kalite

TÜRKİYE Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik ile başkan olmasının ardından ikinci kez bir araya geldik. Sakin ve yapıcı kişiliği ile dikkat çeken Bilecik’in bu tavrı Kurum’un son aylarda Ankara ile ilişkilerine de yansımış durumda ki 1-2 yıl önceki gerilim yok bugün. Türkiye gündeminin baş döndürücü bir hızla değiştiğine dikkat çeken Bilecik, “İnşallah biz masadan kalkana kadar gündem değişmez” diyerek başlıyor sorularımızı cevaplamaya...

2.10.2017Ekonomi
Fed toplantısından ne bekleniyor

Fed toplantısından ne bekleniyor?

Fed'in Çarşamba günkü toplantısında faizlerde değişikliğe gidilmesi beklenmezken bilanço küçültme başlangıç tarihinin duyurulması bekleniyor.

18.09.2017Ekonomi
Konutta yeni seferberlik başladı İşte şimdi al, 2019’da öde kampanyaları

Konutta yeni seferberlik başladı! İşte şimdi al, 2019’da öde kampanyaları

EMLAK Konut GYO müteahhitleri konut pazarını hareketlendirmek için yeni bir kampanya başlattı. 22 gayrimenkul projesinin dahil olduğu kampanya 14 Eylül- 31 Ekim tarihleri arasında geçerli olacak. Bu kampanya ile daire bedelinin yüzde 5’ini peşin verenler ev sahibi olacak. Peşinatın kalan yüzde 15’i bir yıl sonraya ertelenecek. Kalan yüzde 80 için de banka kredisi kullanılacak. Kredinin taksit ödemeleri Ocak 2019’da başlayacak. Peşin alımlarda yüzde 15 indirim uygulanacak.

16.09.2017Ekonomi
Bakan Ağbal: Önemli olan kurda istikrar

Bakan Ağbal: Önemli olan kurda istikrar

Maliye Bakanı Naci Ağbal "Ekonomi 2017 sonunda rahat bir şekilde yüzde 5'in üzerinde büyüyecek, büyümedeki ivme vergi indirimlerinin devam etmesini gerekli kılmıyor" dedi. Dolar kuru ile ilgili tartışmalar devam ederken Bakan Ağbal, 'Türkiye ekonomisi için önemli olan kurda istikrar" şeklinde konuştu.

14.09.2017Ekonomi
Palandöken: İşi bozulan esnafa bir darbe de bankadan

Palandöken: İşi bozulan esnafa bir darbe de bankadan

POS cihazı kullanan esnaf ve sanatkârlara bankaların belirli bir hasılat hedefi verdiğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bankaların verdiği hasılat hedefini tutturamayan esnaf, ‘Üye İşyeri Verimsizlik Ücreti’ adı altında bankalara bir nevi ceza ödüyor. Dolayısıyla işi iyi gitmeyen esnafa bir darbe de banka vuruyor. Bu da ahlaki değil” dedi.

13.09.2017Ekonomi
Kredi faizleri 8 ayda 150-300 baz puan arttı

Kredi faizleri 8 ayda 150-300 baz puan arttı

Son 8 aylık dönemde konut kredisi faizleri 150 baz puan, ihtiyaç kredisi faizleri 240 baz puan, ticari kredi faizleri 275 baz puan ve taşıt kredisi faizleri 300 baz puan yükseldi.

12.09.2017Ekonomi
İhtiyaç kredisi mi nakit avans mı

İhtiyaç kredisi mi nakit avans mı?

Acil paraya ihtiyaç duyduğunuzda başvurubileceğiniz iki yöntem var: İhtiyaç kredisi ve nakit avans. Peki taksitli nakit avans çekmek mi yoksa ihtiyaç kredisi kullanmak mı daha kârlı? Faiz oranları ve geri ödeme taksit miktarları kıyaslandığında ortaya nasıl bir tablo çıkıyor? Hangikredi.com tarafından hazırlanan bir yazıda detaylı bir karşılaştırma yapılmış.

7.09.2017Kredi
Dev şirketin CEOsu uyardı

Dev şirketin CEO'su uyardı

Deutsche Bank CEO'su John Cryan, fiyat balonları konusunda uyarılarda bulundu

7.09.2017Ekonomi
Deutsche Bank CEO’sundan ‘balon fiyat’ uyarısı

Deutsche Bank CEO’sundan ‘balon fiyat’ uyarısı

Deutsche Bank CEO’su John Cryan, Avrupa Merkez Bankası’na (ECB) çağrı yaparak, ucuz para sağlama politikasını değiştirmesini istedi.

6.09.2017Dünya
TESK: Bankacılık sektörü büyürken vatandaşın parası küçülüyor

TESK: Bankacılık sektörü büyürken vatandaşın parası küçülüyor

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bankaların kar oranının yüzde 33, yasal takipli sayısının yüzde 2 arttığını belirtirken, borcu yüzünen 712 bin kişisin yasal takipte olduğunu, kredi ve kredi kartı borcu devam eden 3 milyon kişinin olduğunu belirtirken, "Bankacılık sektörü büyürken vatandaşın parası küçülüyor. Çeşitli adlar altında vatandaştan ücret alınmamalı" dedi.

4.09.2017Ekonomi
Zorunlu trafik sigortasındaki artış enflasyonun 2 katı”

"Zorunlu trafik sigortasındaki artış enflasyonun 2 katı”

Son alınan kararla, zorunlu trafik sigortasındaki aylık artış oranının Eylül ayından itibaren yüzde 1’den yüzde 1,5’a çıkarıldığını söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu karardan sonra zorunlu trafik sigortasındaki yıllık artış oranı yüzde 18’i buldu. Bu oran enflasyonun 2 katı. Sigorta primlerindeki artış enflasyon oranından daha fazla olmamalı” dedi.

30.08.2017Ekonomi
Bayram kredisi kampanyaları başladı

Bayram kredisi kampanyaları başladı

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla müşterilerinin artan nakit ihtiyaçlarına yönelik çeşitli kredi kampanyaları düzenleyen bankalar, yüzde 0,99'dan başlayan faiz oranı, 48 aya varan vade ve farklı ödeme seçenekleri sunuyor. Geleneksel hale gelen bayram kredilerinin yanı sıra bazı bankalar da taşıt, esnaf ve işletmelere özel kampanyalar düzenliyor.

22.08.2017Ekonomi
İngiltere’de işsizlik 42 yılın en düşük seviyesinde

İngiltere’de işsizlik 42 yılın en düşük seviyesinde

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) verilerine göre nisan mayıs ve haziran aylarını kapsayan üç aylık dönemde işsizlik oranı, bir önceki dönemde kaydedilen yüzde 4.5 seviyesinden yüzde 4.4’e geriledi.

16.08.2017Ekonomi
Domates bankası kuruldu

Domates bankası kuruldu

Banka, müşterilerine tüm temel bankacılık servislerini sunarken, bankaya domates yatırma imkanı da sunuyor.

5.08.2017Ekonomi
Ne kadar kredi alabilirim

Ne kadar kredi alabilirim?

Kredi hesaplama işleminden sonra başvuru yapmak isteyenler öncelikli olarak kredi faiz oranları, kredi masrafları, kredi sigorta ücreti ve kredi maliyeti gibi koşullara bakarlar ki bu doğru bir yöntemdir. Ancak bir kredinin sizin en uygun kredi olması, sizin alacağınız kredi tutarını değiştirmeyebilir.

4.08.2017Kredi

Yazar Sonuçları

Fark et, ara, pazarlık yap, iptal olsun

Bankaların kredi kartı için yıllık ücret alması yasalarla düzenlenmiş hakları. Ancak kart sahipleri bazı bankaların müşteri temsilcileriyle pazarlık yapıp şartlı/şartsız kredi kartı ücretlerini iptal ettirebiliyor.

15.12.2017

Gözler yine Merkez’de

Kasım ayı enflasyonunun yüksek gelmesinin ardından 14 Aralık’ta Türkiye Merkez Bankası’nın faiz arttırım olasılığı kuvvetlendi. Yıllık enflasyon, Merkez Bankası’nın bankaları fonladığı geç likidite penceresi faiz oranının üzerine çıktı. Beklentiler geç likidite penceresinde bir puanlık artış olacağı, diğer faiz oranlarının ise sabit kalacağı yönünde.

9.12.2017

Bir faiz hikâyesi

KANUNİ Sultan Süleyman zamanındayız. Viyana kapılarından Hint Okyanusu’na uzanan “cihan devleti”nde ciddi sorunlar baş göstermektedir.

19.11.2017

Faizsiz merkez bankacıları dövizsiz müdahale buldu

MERKEZ Bankası şimdi, vadesinde takası TL üzerinden kur farkı üzerinden yapılacak vadeli döviz satımı (non-deliverable forward) penceresi açacağını duyurdu.

14.11.2017

Kasım sıkıntısı

Piyasalarda Kasım havası yaşanıyor. Son 10 yıllık periyotta kasım ayı ortalamalarına göre borsa yüzde 3.1 değer kaybederken, döviz sepeti yüzde 1.5 yükseldi. Bu yıl da Kasım geleneği sürecek gibi...

11.11.2017

Mevcut faiz oranları bu kırılganlığı taşımıyor

MERKEZ Bankası yönetimi, tahmin ettiğimiz gibi, haftaya kura müdahale önlemleri alarak başladı. Ancak piyasadaki tepkilere bakacak olursak; “Merkez Bankası’nın dolaylı müdahalelerinin yetmeyeceği, faiz artışı yapıp, asıl silahını kullanmak zorunda kalacağı” görüşünün hakim olmaya başladığını görüyoruz.

6.11.2017

Bırakın da bankalar sağlam kalsın

TÜRKİYE’de bitmek bilmeyen faiz tartışması son dönemde yeniden canlandı. Siyasi otoritenin düşük faiz istemesi normal ama bu kadar kırılgan bir süreçte yapılacak faiz baskısının sonuçlarının ağır olabileceği unutulmamalı.

30.10.2017

Kur mu faiz mi?

Beklendiği gibi Merkez Bankası faizde değişikliğe gitmedi. Merkez Bankası faizleri korurken, bankalara faiz oranlarını düşürmesi yönündeki telkinler etkisiz kalabilir. Faiz oranlarının sıcak para girişlerindeki işlevi biliniyor. Faiz düşüşü, kurların hareketlenmesi olasılığı ile birlikte ‘Kur mu faiz mi’ tartışmalarının tekrar gündeme gelmesine neden olabilir.

16.09.2017

3.50 lira dolara baraj oldu

Son dönemlerde borsada çıkış trendi devam ediyor. Ancak olumlu hava ve sıcak para girişlerine rağmen dolar/TL 3.50 barajında seyrediyor.

5.08.2017