EKSTRA
MENÜ

Fabrika Siparişleri

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 338 haberi bulunmuştur.

Fabrika Siparişleri Haberleri

Bebek şekeri nikáh şekerini solladı

Bebek şekeri nikáh şekerini solladı

Yarının damatları, gelinleri şekerlerini artık kundaktayken dağıtıyor. Son 10 yılda yaygınlaşan doğum şekeri dağıtma alışkanlığı hızla yaygınlaştı. Satışları nikah şekerini geride bırakmak üzere. Doğumda hastaneye ya da eve gelen ziyaretçilere verilen bebek şekerleri o kadar çok talep görüyor ki, piyasadaki çeşitleri binleri buluyor.

28.06.2007Kelebek
Boeingin 787 ailesine 634 sipariş Yeni

Boeing'in 787 ailesine 634 sipariş Yeni

Boeing Ticari Uçaklar Avrupa, Rusya ve Orta Asya Satış Başkan Yardımcısı Marlin Dailey, piyasanın 787'ye tepkisinin çok iyi olduğunu belirterek, 45 müşteriye 634 adet 787 sattıklarını bildirdi.

25.06.2007Gündem
Hedef Ankara’ya dev bir çikolata fabrikası kurmak

Hedef Ankara’ya dev bir çikolata fabrikası kurmak

Liva Pastaneleri’nin patronu Hacıosmanoğlu, dört kardeşi ile birlikte başladığı İpragaz bayiliği işinden, Başkent’in en büyük ve tek pastane zincirine giden öykülerini, Ankara Hürriyet’e anlattı.

10.10.2006Gündem
Hedef 26 milyon turistin her birine bir porselen

Hedef 26 milyon turistin her birine bir porselen

Önceki hafta İstanbul’da düzenlenen müzayedede 125 milyar liraya satılan nadide vazo, unutmak üzere olduğumuz bir kültür değerini yeniden hatırlattı. Sultan Abdülhamid’in isteği üzerine kurulan Yıldız Porselen önce sarayın, sonra Türkiye’nin nadide porselenlerini üretti. Uzun süre bir "müze-fabrika" olarak kaldı. Sadece özel üretimler yapıp siparişleri gerçekleştirdi.

22.04.2006Kelebek
Düğün paramı sermaye yaptım iç çamaşır fabrikatörü oldum

Düğün paramı sermaye yaptım iç çamaşır fabrikatörü oldum

Aris Tekstil’in sahibi Ali Özdinç, babasının 75 koyun satarak verdiği düğün parasıyla 1990’da Konya’dan ayrılıp İstanbul’da iç çamaşırı imalathanesi kurdu. Askerde tanıştığı Çetin Enöz’ü de ortak alıp, ABD ve Avrupa’ya ihracata başladı. Şimdi Gallipoli ve Recita’yla büyüyor.

4.07.2005Ekonomi
Vidalı kompresörle Brezilya Çin ve Afrika’ya yerleştik

Vidalı kompresörle Brezilya Çin ve Afrika’ya yerleştik

Aile boyu makine mühendisi Kuzucanlar’ın şirketi Komsan Kompresör, Çin, Brezilya ve Güney Afrika’da kompresör üretimine başladı. Ukrayna ve Türkiye’de de haziranda iki büyük fabrika açacak. Atilla Cengiz Kuzucan, ‘Yurtdışında fabrika kurmamız, vidalı kompresör başarımızla oldu’ dedi.

4.04.2005Ekonomi
Biz orta sınıf Türk erkeğine hitap ediyoruz

Biz orta sınıf Türk erkeğine hitap ediyoruz

Genellikle markalar, sahiplerinden daha çok tanınır. Ama Ramsey için bunu söylemek zor. Remzi Gür’ü mü tanıyorsunuz Ramsey’i mi? Başbakan’a olan yakınlığı nedeniyle medyada sıklıkla haber olan Remzi Gür’ün 1985’te Londra’da kurduğu Ramsey bugün Türkiye’de 152 noktada satılıyor. İngiltere, İtalya, Almanya gibi ülkelerde 18 mağazası var.

13.08.2004Kelebek
Başbakan da, Seda Sayan da bizim jakuzide rahatlıyor

Başbakan da, Seda Sayan da bizim jakuzide rahatlıyor

Yıllık 480 bin küvet kapasitesine ulaşıp dünyanın önde gelen üreticileri arasına giren Sanica'nın lüks sınıftaki jakuzi, compact ve saunalı compact banyo küvetlerinde Türkiye'nin ünlüleri yıkanıyor, rahatlıyor. Liste Başbakan Erdoğan'dan Seda Sayan'a kadar uzanıyor.

23.11.2003Ekonomi
‘En iyisi Bursa’ dedik Megane II Sedanı verdik

‘En iyisi Bursa’ dedik Megane II Sedan'ı verdik

Renault'nun sadece Bursa'da üretilip, 84 ülkeye ihraç edilecek Megan II Sedan modeli eylülde piyasaya çıkacak. Renault Uluslararası Operasyonlar Direktörü Luc Alexandra Menard, ‘‘Renault'nun yurtdışı fabrikaları arasında en iyisi Bursa. En iyi seçimi yapıp, Megan II Sedan'ı burada ürettik’’ dedi.

28.08.2003Ekonomi
Bir zamanlar... ünlü değillerdi

Bir zamanlar... ünlü değillerdi

Eğer herhangi bir ülkenin kralı, kraliçesi ya da veliahtı değilseniz, ya da tanınmış birinin yakını, ünlü olarak doğmuyorsunuz kuşkusuz. Her attıkları adım olay olan ünlü şarkıcı ve oyuncular da bir zamanlar sokağa çıktıklarında kimsenin tanımadığı sıradan insanlardı. Peki o zamanlarda neler yapıyorlardı dersiniz. Tezgahtarlıktan müezzinliığe, şoförlükten, garsoluğa kadar aklınıza gelebilecek her türlü işi tabi ki..

19.08.2003Kelebek
‘Gezen kurt aç kalmaz’ dedik, üretime asıldık

‘Gezen kurt aç kalmaz’ dedik, üretime asıldık

Frankfurt'taki ev tekstili sektör fuarı Heimtextil, Türk tekstilcilerin yüzünü güldürdü. ‘‘Gezen kurt aç kalmaz’’ sözünü örnek veren Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, tam kapasite çalışacaklarını, yeni yatırım için de makine siparişi verdiklerini açıkladı.

13.01.2003Ekonomi
LİV, Teşvikiyeye yepyeni bir soluk getirdi

LİV, Teşvikiye'ye yepyeni bir soluk getirdi!

Ekim 2002'de Teşvikiye'de açılan LİV, kısa sürede farklı konsepti ve ürünleri ile beğeni topladı. Her türlü iç ve dış giyimin yanısıra eldiven, eşarp, şal, şapka ve değişik aksesuvarlara uzanan geniş bir ürün yelpazesine sahip.

27.11.2002Moda Trendleri

Yazar Sonuçları

7 Euro’luk Türk işçisi, 27.6 Euro’luk Alman’ı sokaklara döker mi

MAN Ticari Araçlar Grubu’nun bilanço toplantısı için şirketin Münih’teki merkezindeyiz.

30.03.2006

A380 krizi yendi

Havacılık dünyasını sarsan krize rağmen Airbus Endüstri dünyanın büyük yolcu uçağı olacak A380 imalatını hiç durdurmadı.

9.02.2002

Şenol Bey, Washington'da Boeing'e üretim yapacak

ŞENOL YEĞİN ile Almanya gezisi sırasında, Münster'deki şık lokantada aynı masaya düştük.

3.01.2002