EKSTRA
MENÜ

Faber Castell

Faber Castell ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Faber Castell haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 212 Faber Castell haberi bulunmuştur.

Faber Castell Haberleri

İstanbul sosyetesinin en güzel kızıydı, evlendi ve kontes oldu

İstanbul sosyetesinin en güzel kızıydı, evlendi ve kontes oldu

Ünlü oyuncu Can Yaman'ın İtalyan sevgilisi Diletta Leotta'ya yaptığı evlilik teklifi kelimenin tam anlamıyla olay oldu. Yaman, kiraladığı bir uçağın arkasına İtalyanca olarak "Diletta, benimle evlenir misin? Seni seviyorum... Can' yazarak teklifini Roma kentinin göklerine de yazdırdı.

18.02.2021Magazin
Almanya’nın en hesaplı sağlık sigortaları hangisi

Almanya’nın en hesaplı sağlık sigortaları hangisi?

Koronavirüs pandemisi sadece günlük hayatımızı olumsuz yönde etkilemekle kalmıyor, aşılar, yüzbinlerce kişiye yapılan PCR testleri ve tabii ki virüs nedeniyle hastalananların tedavi masrafları nedeniyle Almanya’da da sağlık harcamaları beklenmedik bir şekilde arttı.

12.12.2020Avrupa
Caroline Koçun annesinin külleri Türkiye’ye geliyor

Caroline Koç'un annesinin külleri Türkiye’ye geliyor

Koronavirüs nedeniyle 83 yaşında İsveç’te hayatını kaybeden Caroline Koç’un annesi Marianne Giraud’nun külleri, seyahat yasakları kalkar kalkmaz Türkiye’ye getirilecek.

22.04.2020Magazin
70 yıldır testiyi kırmadık

70 yıldır testiyi kırmadık

Dile kolay, 1950’de başlayıp 2020’ye kadar gelmiş bir ortaklık... Özilhan ve Yazıcı ailelerinin kurdukları Anadolu Grubu tam 70 yıldır faaliyette. 2019 3. çeyrek gelirleri 38 milyar TL’yi aşan, Türkiye dahil 19 ülkede, 66 üretim tesisinde yaklaşık 80 bin kişilik istihdam yaratan dev bir yapı. Grup, 55 yıldır dünya devi Coca-Cola Company ile de ortak. Birlikte 10 ülkede faaliyetteler. ABInBev, Faber-Castell, Isuzu ve Kia diğer uluslararası ortakları. Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özilhan bütün bu ortaklıklarda sağlanan başarı için ‘Dinlemeyle gelen ortak akıl’ diyor. Türkiye’nin otomobili projesindeki 5 ‘babayiğit’ten biri olan Özilhan’la, yerli otomobilden örneğine az rastlanan bu ortaklığın sırrına kadar pek çok konuyu konuştuk. İşte basketboldan torunlarıyla ilişkisine, müzikten izlediği dizilere kadar daha pek çok konuyu daha konuşmayı ihmal etmediğimiz Özilhan’ın ‘Ekonomi ve Ötesi’ne anlattıkları...

26.01.2020Ekonomi
Tatil için en iyi 10 etkinlik Hem öğrensinler hem eğlensinler

Tatil için en iyi 10 etkinlik! Hem öğrensinler hem eğlensinler

Gazeteci, gezgin ve yazarlardan oluşan jürimiz çocukların dokuz gün sürecek tatilde yapabilecekleri etkinlikleri seçti. İşte onları sanat, doğa ve bilimle buluşturmanın yolları...

Haydi çocuklar, biraz yaratıcı olun

Haydi çocuklar, biraz yaratıcı olun

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yaratıcı Çocuk Festivali, 25 ile 26 Mayıs'ta hem miniklere hem de anne ve babalarına kapılarını açıyor. Festival, Sunay Akın, Tanem Sivar- Edhem Dirvana, Varol Yaşaroğlu, Nil Karaibrahimgil ve Ezo Sunal gibi ünlüleri de ağırlayacak.

23.05.2019Magazin
Çocuklar yaratıcılıklarını bu festivalde gösterecek

Çocuklar yaratıcılıklarını bu festivalde gösterecek

İstanbul’da düzenlenen ‘Yaratıcı Çocuk Festivali’nde, çocukların hayal güçlerini kullanarak yaptığı sanat eserleri AR (Artırılmış Gerçeklik) teknolojisiyle gerçeğe dönüştürülecek. 25-26 Mayıs’ta düzenlenecek festivalde ebeveynler için de söyleşi yapılacak.

16.05.2019Eğitim

Yaratıcı Çocuk Festivali ikinci yılında

Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Yaratıcı Çocuk Festivali, 25 ile 26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Maçka'daki Küçükçiftlik Park'ta gerçekleşiyor.

18.04.2019Keyif
Sosyetik güzel müdür oldu... Yıllık maaşı 830 bin TL

Sosyetik güzel müdür oldu... Yıllık maaşı 830 bin TL!

Faber Castell’in veliahtıyla evli olan Melissa Von Faber Castell, Alman bir firmada yıllık 830 bin lira maaşla proje müdürü oldu.

2.10.2018Magazin
Şatonun Kapıları Çocuklar İçin Açılıyor

Şatonun Kapıları Çocuklar İçin Açılıyor!

Dünyanın lider kırtasiye markası Faber-Castell, günümüzün yaratıcılık ve eğlence odaklı ürünlerinin doğum yeri olan 250 yıllık şatosunun kapılarını çocuklar için açıyor.

6.07.2018Alışveriş
Çocuklara ilham verdiler

Çocuklara ilham verdiler

Türkiye’nin çocuklara yönelik ilk yaratıcılık odaklı kültür ve sanat festivali olan Yaratıcı Çocuk Festivali 2 ile 3 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti. Uniq İstanbul’da gerçekleştirilen festivali iki günde 11 bin 700 kişi ziyaret etti. 7 bini aşkın çocuk, 14 farklı atölyeden faydalanırken, 4500’ü aşkın ebeveyn de söyleşileri dikkatle dinledi.

5.06.2018Keyif
Haydi çocuklar Bu festival sizin için

Haydi çocuklar! Bu festival sizin için

Türkiye’nin çocuklara yönelik ilk yaratıcılık odaklı kültür ve sanat festivali, 2 ile 3 Haziran tarihlerinde Uniq İstanbul’da gerçekleştirilecek.

5.05.2018Keyif
Nasıl olsa sadece belgesel izliyoruz

Nasıl olsa sadece belgesel izliyoruz

64. sayımızın Bakış sayfasında, belgesellere bir bakış atıyoruz.

12.10.2017Kampüs
Öğrenciler Kafka’nın peşinde

Öğrenciler Kafka’nın peşinde

Öğrenciler, modern dünya edebiyatının özgün yazarlarından Kafka’yı yakından tanımak için doğduğu ve yaşadığı şehir Prag’a gittiler. ‘Franz Kafka; Yalnız Bir Adamın Peşinden’ temalı düzenlen gezi beş gün sürdü. Gezi kapsamında, Kafka'nın evi ve müzesi gezilirken, eser-yazar-dönem-zaman-mekan ilişkileri yerinde incelendi.

15.05.2017Eğitim
Faber-Castell’den Yaratıcılık Atölyeleri

Faber-Castell’den "Yaratıcılık Atölyeleri"

Faber-Castell’in Oyuncak Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ve Sabancı Müzesi’nde hayata geçirdiği "Yaratıcılık Atölyeleri" 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı sanatla karşılıyor. 22 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek atölyelerde çocuklar renkli ve yaratıcı çalışmalarla buluşacak.

18.04.2017Etkinlikler
Anadolu Grubu’ndan Adel için 77 milyon TL yatırım

Anadolu Grubu’ndan Adel için 77 milyon TL yatırım

Türkiye kırtasiye sektörünün lider markası Adel, 1969 yılında ilk kez üretime başladığı Kartal’daki üretim tesisini 77 milyon TL yatırımla 36 bin m2’lik alana kurulan Çayırova’ya taşıdı.

6.03.2016Ekonomi
Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell vefat etti

Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell vefat etti

Faber-Castell'in 8. kuşak temsilcisi Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell, ABD’nin Houston eyaletinde hayatını kaybetti.

25.01.2016Magazin
Uzaklarda arama ekibi önce gala yaptı sonra eğlendi

'Uzaklarda arama' ekibi önce gala yaptı sonra eğlendi

Türkan Şoray’ın 34 yıl sonra yönetmen koltuğuna oturduğu “Uzaklarda Arama”nın galası Kanyon’da yapıldı. Ekip galanın ardından Nişantaşı’ndaki Vanity adlı mekanda sabahın ilk ışıklarına kadar eğlendi.

26.11.2015Magazin
Çocuklar için her yerde şenlik var

Çocuklar için her yerde şenlik var

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye’nin dört bir yanında kutlanıyor. Birçok yerde 23 Nisan kapsamında çocuklar için konser ve tiyatrolar düzenleniyor, sirk gösterileri yapılıyor. İşte o etkinliklerden bazıları…

23.04.2015Eğitim
Minik misafirler

Minik misafirler

Çocuklar bazı akşamlarda en iyi arkadaşının evine misafir olmak istiyor. Anne-babalar da genellikle buna izin vermiyor. Ya da “Arkadaşına söyle, o bize gelsin” diyor. Peki, çocuklar neden arkadaşlarına misafir olmak istiyor? Arkadaş misafirliği neden önemli, Psikolog Serap Duygulu’ya sorduk.

22.03.2015Hayat
İstanbul Oyuncak Müzesi’nin sömestir etkinlikleri

İstanbul Oyuncak Müzesi’nin sömestir etkinlikleri

Çocuklar tatilde çok eğlenecek!

21.01.2015Etkinlikler
Oyuncak Müzesine Ocak ayında mutlaka uğrayın

Oyuncak Müzesi'ne Ocak ayında mutlaka uğrayın!

Birbirinden eğlenceli etkinlikler sizleri bekliyor!

14.01.2015Etkinlikler
Arsuz Plajı’nda düğün

Arsuz Plajı’nda düğün

Cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden Maya Portakal ile Antakyalı işadamı İbrahim Bitargil, Hatay Arsuz Plajı’nda görkemli bir düğün töreniyle evlendi.

7.09.2014Magazin
45inci kuruluş yılını yatırımla kutluyor

45'inci kuruluş yılını yatırımla kutluyor

Türkiye yazım, çizim, boyama ürünlerinin önemli firmalarından ADEL Kalemcilik, 2014 yılında 45. kuruluş yılını yeni yatırımlarla kutluyor. 2013 yılında cirosunu % 17 büyüten Adel Kalemcilik, 2013 yılını değerlendirdi.

8.05.2014Ekonomi
Anneler Günü’nü Bumerang ile kutlamaya ne dersiniz

Anneler Günü’nü Bumerang ile kutlamaya ne dersiniz?

Astrolog Şenay Yangel’in konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte sürprizler sizi bekli

8.05.2014Etkinlikler
Türk patronun DNA’sı

Türk patronun DNA’sı

Gazeteci Demet Cengiz, patronlarla yaptığı söyleşileri kitap haline getirdi. Türk patronlar ve yabancılar arasındaki farkları ortaya koydu. Hobileri, otomobil sevdaları, yeme alışkanlıkları her şey bu kitapta

5.10.2013Kelebek
Çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek atölyeler

Çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek atölyeler

Rahmi M. Koç Müzesi’nde çocukları her hafta farklı bir atölye çalışması bekliyor.

4.08.2013Etkinlikler
Sanatın yaratıcı dünyasına yolculuk zamanı

Sanatın yaratıcı dünyasına yolculuk zamanı

Birbirinden eğlenceli ve öğretici olan bu atölye çalışmalarını kaçırmayın!

11.07.2013Etkinlikler
Charles ve Melisa’dan torun istiyorum

Charles ve Melisa’dan torun istiyorum

Kont Anton Wolfgang von Faber-Castell (72), kalem şirketi FaberCastell’in 8’inci nesil CEO’su. Kendisiyle Nürnberg Stein’da bir araya geldik, kendi adını verdiği yeni lüks markaları Graf von Faber-Castell’i konuştuk.

24.06.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak

Bugün kendinize bir hedef belirleyin. Bu can sıkıcı günlerde toparlanmamıza faydası olacak.

30.12.2020

Annesinin külleri Türkiye’ye geliyor

Koronavirüs nedeniyle 83 yaşında İsveç’te hayatını kaybeden Caroline Koç’un annesi Marianne Giraud’nun külleri, seyahat yasakları kalkar kalkmaz Türkiye’ye getirilecek.

22.04.2020

Kalem üretenlerle kalem tüketenler Penfest’te buluşuyor

MARKAKALEM’in düzenlediği Türkiye’nin ilk Kalem Festivali (Penfest) yarın sabah saat 11.00’de Çırağan Palace Kempinski’de açılıyor. Festival 3 Kasım tarihine kadar devam edecek.

31.10.2018

Anı olsun diye oyuncu oldular

Home Store’un kurucusu Levent Penso’nun stil danışmanı olan kızı Verda Penso bir anı olsun diye oyuncu oldu.

18.07.2017

Kontes 2. kez Anne oldu

Ünlü kalem markası Faber Castell’in sahibi Kont Charles Alexander von Faber Castell ile evlenerek ‘kontes’ unvanı alan Melisa Eliyeşil, ikinci kez anne oldu.

8.06.2017

Vikingler’den ilham aldı

2012 yılında Melisa Eliyeşil’le evlenen dünyaca ünlü kalem firması Faber Castell’in sahibi Kont Charles Alexander Von-Faber Castell, markanın Vikingler’den ilham alınarak tasarlanan yeni kalem koleksiyonunu İstanbul’da tanıttı.

18.05.2017

Karl Lagerfeld’in kalemleri

Dünyanın en büyük kalem üreticisi Faber-Castell ve Karl Lagerfeld işbirliğiyle tasarlanan KARLBOX, Türkiye’de moda ve sanat tutkunları ile buluştu.

6.04.2017

Faber Castell oğlu için kalem üretti

Faber Castell’in sahibi Kont Charles von Faber Castell, Melissa Eliyeşil’den olan oğlu Leonard Alexander için üzerinde adı ve doğum tarihinin yazdığı bir hatıra kalemi tasarladı.

13.09.2016

Türk kontes Rihanna’nın kulisinde

Melisa ve Charles von Faber-Castell çifti, Almanya’da konser veren dünyaca ünlü yıldız Rihanna’yı kulisinde ziyaret etti.

10.08.2016

Türk halısı dünya şehirlerine seriliyor

Christian Dior, Louis Vuitton, Cartier, Michael Kors gibi dünyaca ünlü markalarla beş yıldızlı otel zincirlerinin halılarına imza atan Stepevi, Münih’te mağaza açtı.

19.06.2016

Babadan duygusal sarkı

Atasay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Kamer ile Çiğdem Kamer’in kızları Simay, önceki akşam Prof. Dr. Cihan Uras ve Dr. Yeşim Uras’ın bilgisayar mühendisi oğulları Ahmet Uras’la nikah masasına oturdu.

31.05.2015

Atıl Kutoğlu’nun kontes modeli

İki yıl önce Faber-Castell’in veliahtı Kont Charles von Faber-Castell’le evlenip ‘kontes’ olan Melissa von Faber-Castell, Atıl Kutoğlu için modellik yaptı.

14.04.2015

HELLO New Year

Hello! dergisinin geleneksel hale getirdiği “Yeni Yıla Merhaba” kutlaması, önceki gün şehrin en popüler yaşam merkezlerinden Akaretler’deki Sıraevler’de gerçekleşti.

25.12.2014

2014 coşkusu

Londra, Paris ve New York’ta olduğu gibi Türkiye’de de yeni yıl sokaklarda kutlandı.

1.01.2014

Patronları buluşturan kulüp

Sakıp Sabancı’nın eski damadı reklamcı Eran Tapan, Gezi Parkı olaylarının ardından iş dünyasının ünlü isimleriyle “Beyin Fırtınası Platformu”nu kurmuş, iktidar ve muhalefet temsilcileriyle görüşerek gergin havadan uzaklaşılması için çalışmalar yapmıştı.

19.08.2013

Minimalist reklamlar

İletişimde sadelik ve yaratıcılığı birlikte başaran reklamlara 25 örnek

3.08.2013

Taksim gezi’si

Her ay dünyanın başka bir ülkesini gezen, İstanbul gecelerinin patronlarından Celal Çapa, eşi Şebnem Çapa’yla bu kez geçtiğimiz hafta sonu Gezi Parkı için Taksim’deydi.

2.06.2013