EKSTRA
MENÜ

F 15

F 15 haberleri sayfasında güncel ve son dakika F 15 hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.197 F 15 haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

F 15 Haberleri

Suudi Arabistan Yunanistana savaş uçağı gönderiyor Niyetleri Türkiyeye gözdağı vermek

Suudi Arabistan Yunanistan'a savaş uçağı gönderiyor! Niyetleri Türkiye'ye gözdağı vermek

Yunan medyasında yer alan haberlere göre, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın emriyle çok sayıda F-15 jeti, Girit'teki Suda Üssü'ne Türkiye'ye gözdağı vermek için inecek. Haberlerde, F-15 savaş uçaklarının Yunan pilotlar tarafından kullanılacağı belirtiliyor.

4.01.2021Dünya
İran’ı kızdıran Amerikan hamlesi: F-15’ler Şii milisleri vurdu

İran’ı kızdıran Amerikan hamlesi: F-15’ler Şii milisleri vurdu

ABD, Irak ve Suriye’de İran’a yakınlığıyla bilinen Şii milis güçlerine ilk kez hava saldırısı düzenledi. Irak’taki ABD-İran hesaplaşması saldırıyla yeni bir boyut kazandı. Saldırılarda 25 milisin öldüğü bildirildi.

31.12.2019Dünya
Son dakika: Katar krizinde flaş gelişme... Katar ve ABD...

Son dakika: Katar krizinde flaş gelişme... Katar ve ABD...

Katar Savunma Bakanlığı, 12 milyar dolar değerinde F15 savaş uçağı alımı için ABD ile anlaşma imzalandığını duyurdu. Anlaşmanın 36 adet savaş uçağı alımını kapsadığı bildirildi.

14.06.2017Dünya
Efsane emekliye ayrılıyor..

Efsane emekliye ayrılıyor..

ABD F-15 savaş uçaklarını emekli ediyor

31.03.2017Ekonomi
Amerikan F-15’ler Türkiye’den çekiliyor

Amerikan F-15’ler Türkiye’den çekiliyor

ABD ve Rusya, Suriye krizinde yürüttükleri işbirliğini genişletirken, Pentagon, geçen ay İncirlik Üssü’ne konuşlandırılan ve 6’sı Ankara’nın talebiyle, Rusya’nın ihlallerine karşı Türk hava sahasını korumak için görevlendirilen F-15’leri, 1.5 ay bile olmadan Türkiye’den çektiğini açıkladı.

16.12.2015Dünya
ABD, İncirlikteki F-15leri çekti

ABD, İncirlik'teki F-15'leri çekti

ABD ve Rusya, Suriye krizinde yürüttükleri işbirliğini genişletirken, Pentagon, geçen ay İncirlik Üssü’ne konuşlandırılan ve 6’sı Ankara’nın talebiyle, Rusya’nın ihlallerine karşı Türk hava sahasını korumak için görevlendirilen F-15’leri, 1.5 ay bile olmadan Türkiye’den çektiğini açıkladı.

16.12.2015Dünya
ABD: F15 savaş uçakları İncirlik Üssü’ne geldi

ABD: F15 savaş uçakları İncirlik Üssü’ne geldi

ABD Savunma Bakanlığı, 6 adet F15 E tipi savaş uçağının, İncirlik Üssü’ne Perşembe günü ulaştığını açıkladı.

13.11.2015Gündem
F-15’lerin iki sırrı

F-15’lerin iki sırrı

TÜRKİYE’nin elinde yeterli sayıda F-16 savaş uçağı bulunmasına rağmen ABD’den özellikle neden F-15 tipi savaş uçağı istediğinin gerekçesi belli oldu.

12.11.2015Gündem
Anadolu Kartalı tatbikatı başladı

Anadolu Kartalı tatbikatı başladı

ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikan Hava Kuvvetleri'nden 12 adet F-15'nin Anadolu Kartalı tatbikatı için Türkiye'ye geldiğini duyurdu.

9.06.2015Dünya
f İstanbulda kaçırılmaması gereken 10 film

!f İstanbul'da kaçırılmaması gereken 10 film

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 13-23 Şubat aralığında sinemasever İstanbullular ile buluşuyor...

6.02.2014İyi Yaşam
İnşirah Suresi Okunuşu - Elemneşrahleke Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

İnşirah Suresi Okunuşu - Elemneşrahleke Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

İnşirah Suresi Mekke döneminde inmiştir. 8 âyettir. İnşirah Suresi Türkçe Okunuşu sayfamız üzerinden İnşirah suresi anlamı, fazileti, Arapça yazılışı ve Diyanet Meali okunabilir. Halk tarafından Elemneşrahleke suresi olarak bilinen sure hakkında tüm detaylar..

27.07.2021Namaz Sureleri
Duayen tiyatrocu Ali Poyrazoğlu ile Bodrumdaki yazlığında buluştuk: Anılarımı yazıyorum ikinci gün toplatılabilir

Duayen tiyatrocu Ali Poyrazoğlu ile Bodrum'daki yazlığında buluştuk: Anılarımı yazıyorum ikinci gün toplatılabilir

35: Türkçeye çevirdiği kitap sayısı... 500: Yazıp, yönetip, oynadığı televizyon dizisi bölümü... 4: Pandemide yazdığı kitap sayısı. 3: Şu anda Türkiye’nin çeşitli şehirlerini dolaşan oyun sayısı... 300: Radyoda yaptığı arkası yarın bölümü... 600 bin: Şirketlere verdiği eğitim ve seminerlerde tedrisatından geçen kişi... 50: Kendi adıyla kurduğu özel tiyatronun bu yıl girdiği yaş... “Tiyatromun 50’nci yılını da yeni projelerle kutlayacağım” diyor Ali Poyrazoğlu. Usta tiyatrocuyla bayram vesilesiyle Bodrum’daki evinde konuştum...

21.07.2021Magazin
Nem Nedir Havada Nem Nasıl Oluşur Nem Ve Sıcaklık İlişkisi

Nem Nedir? Havada Nem Nasıl Oluşur? Nem Ve Sıcaklık İlişkisi

Nem kavramı, günlük hayatta insanları duyduğu bir kelime olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların büyük çoğunluğunun nemin ne olduğunu bilmesine karşın konuyla alakalı bilgi sahibi olmayan insanlar bulunmaktadır. Sizin için Nem nedir? Havada nem nasıl oluşur? Nem ve Sıcaklık ilişkisi konularını detayları ile derledik.

27.05.2021Araştırma
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kaftancıoğluna 500 bin liralık tazminat davası

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kaftancıoğlu'na 500 bin liralık tazminat davası!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesine 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

27.05.2021Gündem
Man adası davası: Kılıçdaroğlunun 142 bin lira tazminat ödemesine karar verildi

Man adası davası: Kılıçdaroğlu'nun 142 bin lira tazminat ödemesine karar verildi

CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun 5 Aralık 2017'de Man Adası konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarına yönelik iddiaları üzerine istinaf mahkemesinin bozarak yerel mahkemeye geri gönderdiği davada, Kılıçdaroğlu'nun yeniden 142 bin lira tazminat ödemesine hükmedildi.

20.05.2021Gündem
MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

MEB, akla takılan tüm soruları yanıtladı

"Lise Sınavları İle İlgili Merak Edilenler", "Uzaktan Eğitim", "Sınıf Geçme", "Devamsızlık", "Kayıt-Nakil", "Projeler", "Burs ve Pansiyon İşlemleri", "Genel" başlıklarındaki sınava ilişkin bazı sorular ve yanıtları şöyle:

17.05.2021Eğitim
Son dakika haberi... 18 yaş altına bireysel emeklilik sistemi TBMMye sunuldu

Son dakika haberi... 18 yaş altına bireysel emeklilik sistemi TBMM'ye sunuldu

18 yaş altı vatandaşların Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamına alınmasına yönelik kanun teklifi yeni ekonomi paketi kapsamında TBMM Başkanlığına sunuldu.

10.05.2021Ekonomi
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alımı alıyor İşte başvuru şartları ve başvuruların yapılacağı adres bilgisi

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alımı alıyor! İşte başvuru şartları ve başvuruların yapılacağı adres bilgisi

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alımı yapılacağını duyurdu. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu personel alımı ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Adaylar sadece bir pozisyon için başvuru yapabilecek. Birden fazla pozisyona başvuran adayın başvuruları geçersiz sayılacak. Başvurular, sadece Kurumun, basvuru.ayk.gov.tr internet adresi üzerinden alınacak.

5.05.2021Gündem
Duruşmada hareketli anlar yaşandı, karar çıktı İsteseler ikisini de vururlardı

Duruşmada hareketli anlar yaşandı, karar çıktı! 'İsteseler ikisini de vururlardı'

Sanatçı İbrahim Tatlıses'in ağır yaralandığı 14 Mart 2011'deki silahlı saldırıda, asistanı ve şoförüne de ateş edilmesine ilişkin davada karar çıktı. Sanıklardan Abdullah Uçmak, savcının araştırmadan mütalaa hazırladığını iddia ederek ''İsteseler ikisini de vururlardı. Bu kişileri öldürmek istemedikleri belli. Bu dosya başından beri berbat bir dosya'' dedi. Sanıklar Abdullah Uçmak, Ersin Altun ve Yunus Ayık'ın İbrahim Tatlıses'in asistanı Buket Çakıcı'ya yönelik eylemlerinden dolayı "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan ayrı ayrı 15 yıl, Tatlıses'in şoförü Hakan Çalışkan'a yönelik eylemlerinden dolayı da yine aynı suçtan ayrı ayrı 15 yıl olmak üzere 3 sanığın otuzar yıl hapisle cezalandırılmasına karar verildi.

18.03.2021Gündem
Zeynep Şenpınarı canice öldürmüştü Flaş gelişme

Zeynep Şenpınar'ı canice öldürmüştü! Flaş gelişme

Muğla'da kız arkadaşı Zeynep Şenpınar'ı (25) 37 bıçak darbesiyle öldüren ardından da aynı bıçakla kendisini yaralayan boksör Selim Ahmet Kemaloğlu (27), hakkında flaş bir gelişme yaşandı. İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan rapora göre, cezai ehliyetinin tam olduğu, cinayeti işlediği esnada akıl ya da zeka geriliğine rastlanmadığı öğrenildi.

15.03.2021Gündem
Davut Güloğlu’nun yargılamanın yenilenmesi talebine ret

Davut Güloğlu’nun yargılamanın yenilenmesi talebine ret

ÜNLÜ şarkıcı Sıla Gençoğlu hakkında yaklaşık 4 yıl önce Demokrasi ve Şehitler Mitingi için söylediği sözler üzerine küfür ettiği iddiasıyla "hakaret" suçundan 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırılan şarkıcı Davut Güloğlu’nun yargılamanın yenilenmesi talebiyle yaptığı başvuru mahkemece reddedildi.

5.03.2021Magazin
Sılaya hakaretten ceza alan Davut Güloğlundan yargılamanın yenilenmesi talebi

Sıla'ya hakaretten ceza alan Davut Güloğlu'ndan yargılamanın yenilenmesi talebi

Şarkıcı Sıla Gençoğlu hakkında yaklaşık 4 yıl önce Demokrasi ve Şehitler Mitingi için söylediği sözler üzerine küfür ettiği iddiasıyla "hakaret" suçundan 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırılan şarkıcı Davut Güloğlu yargılamanın yenilenmesi talebiyle mahkemeye başvurdu.

4.03.2021Magazin
FETÖ elebaşı Gülenin de aralarında bulunduğu 62 darbeci hakkında flaş karar

FETÖ elebaşı Gülen'in de aralarında bulunduğu 62 darbeci hakkında flaş karar

Milli Savunma Bakanlığınca, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Samandıra'da bulunan 4. Havacılık Alay Komutanlığı'nda oluşan maddi zararın giderilmesi için darbeci 62 sanık hakkında açılan tazminat davası karara bağlandı. Anadolu 20. Asliye Hukuk mahkemesi, karara bağlanan tazminat davasında, aralarında örgüt elebaşı Fetullah Gülen ile darbenin kritik isimleri Adil Öksüz, Kemal Batmaz, Mehmet Dişli, Mehmet Partigöç ve Akın Öztürk'ün de yer aldığı 62 darbecinin, 15 Temmuz 2016 tarihinden işleyecek yasal faizi ile birlikte toplam 831 bin 745 lira maddi tazminat ödemesini kararlaştırdı.

16.02.2021Gündem
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) 19 sözleşmeli personel alımı yapıyor İşte, başvuru şartları

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) 19 sözleşmeli personel alımı yapıyor! İşte, başvuru şartları

Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ)Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde Ön lisans mezunları için 2020 KPSS (B) grubu KPSSP93 puan sırası esas alınmak suretiyle personel alımı gerçekleştirilecek. Peki, MKÜ sözleşmeli personel alımı şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

12.02.2021Gündem
Samsungun yeni bombaları tanıtıldı

Samsung'un yeni bombaları tanıtıldı!

Teknoloji devi Samsung, her yıl olduğu gibi 2021'in ilk Unpacked etkinliğine imza attı. İşte Samsung'un bu akşam duyurusunu yaptığı yeni bomba ürünleri...

14.01.2021Teknoloji
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 50 uzman yardımcısı alacak İşte başvuru şartları

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 50 uzman yardımcısı alacak! İşte başvuru şartları

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 50 uzman yardımcısı kadrosuna atama yapmak üzere sözlü sınavla personel alacacağı duyuruldu. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Bakanlığın merkez teşkilatı birimlerinde açık bulunan kadrolarda, üniversitelerin çeşitli bölümlerinden mezun 50 personel istihdam edilecek. İşte, başvuru şartları...

1.01.2021Gündem
TCL 10 SE incelemesi

TCL 10 SE incelemesi

Türkiye'de adını giderek daha sık duyduğumuz teknoloji üreticilerinden TCL, yeni telefonlarını kullanıcılarla buluşturuyor. Şirketin yeni telefonlarından biri de TCL 10 SE adını taşıyor.

29.12.2020Teknoloji
Kritik düzenleme Mecliste kabul edildi TBMM tatile girdi

Kritik düzenleme Meclis'te kabul edildi! TBMM tatile girdi

Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Teklif görüşmelerinin ardından TBMM tatile girdi.

26.12.2020Gündem
Trump 2021 savunma bütçesini veto etti

Trump 2021 savunma bütçesini veto etti

ABD Başkanı Donald Trump 740 milyar dolarlık savunma bütçesini daha önceden de söylediği gibi veto etti. Tasarı tekrar Kongre'ye gider ve aynı çoğunlukla geçerse Trump imzalamak zorunda kalacak.

24.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Donald Trump, Türkiyeye yaptırım kararlarını da içeren 2021 savunma bütçesini veto etti

Son dakika haberi: Donald Trump, Türkiye'ye yaptırım kararlarını da içeren 2021 savunma bütçesini veto etti

Son dakika haberi... ABD Başkanı Donald Trump, daha önce "veto edeceğini" açıkladığı, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı veto etti. Tasarıda, Rusya'dan satın alınan S-400 hava savunma sistemi nedeniyle Türkiye'ye yaptırım uygulanmasını öngören maddeler de bulunuyordu. Fakat Trump savunma bütçesini beklemeden, CAATSA yaptırımlarını içeren paketi onaylamıştı.

23.12.2020Dünya
Adil Öksüz’ün kaçışında yeni detay Kayınvalidesi...

Adil Öksüz’ün kaçışında yeni detay! Kayınvalidesi...

FETÖ/PDY’ye yönelik yürütülen soruşturmada Adil Öksüz’ün kayınvalidesi Hatice Yıldırım’ın 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasının gerekçeli kararında Bank Asya’da 21 adet hesap açtırıp para yatırdığı ve damadını evinde saklayarak kaçmasına yardımcı olduğu belirtildi.

21.12.2020Gündem
Son dakika haberleri... Öğretmenin dağıttığı form iğrenç olayı ortaya çıkardı 8 yıldır sürüyormuş

Son dakika haberleri... Öğretmenin dağıttığı form iğrenç olayı ortaya çıkardı! 8 yıldır sürüyormuş

İstanbul Pendik'te 13 yaşındaki kız öğrenci M.E.'nin, iki yıl önce sınıf öğretmeni tarafından dağıtılan 'Öğrenci Bilgi Formu'na el yazısı ile ailesinden şiddet gördüğünü yazması 8 yıllık cinsel saldırıyı ortaya çıkardı. M.E. şiddet gördüğünü forma yazdıktan sonra da ikili görüşmede sınıf öğretmenine, ağabeyinin kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi. Olayın savcılığa intikal etmesi üzerine ağabey Ş.E. hakkında "Zincirleme şekilde kan bağıyla bağlı çocuğun cinsel istismarı" suçundan dava açıldı. Yargılama aşamasında M.E. ifadesini geri çekti. Ancak mahkeme, M.E.'nin, verilecek ceza sonrası ailesi tarafından kendisine uygulanacak şiddetten korktuğu için suçlamadan vazgeçtiğini gerekçe göstererek Ş.E.'ye 10 yıl hapis cezasına çarptırarak tutuklanmasına karar verdi.

20.12.2020Gündem
O kanun teklifi TBMMde kabul edildi

O kanun teklifi TBMM'de kabul edildi

Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi.

19.12.2020Gündem
HTC Türkiye pazarına geri dönüyor

HTC Türkiye pazarına geri dönüyor

Bir dönem Türkiye pazarında telefonlarıyla kullanıcılara ulaşan HTC, uzun bir aradan sonra Türkiye pazarına geri dönüyor. Satışa sunulacak ilk HTC telefon modeli de ortaya çıktı.

17.12.2020Teknoloji
ABDden Türkiyeye S-400 yaptırımı

ABD'den Türkiye'ye S-400 yaptırımı

ABD Senatosu, savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran ve Başkan Trump'ın "veto edeceğini" söylediği Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'nı kabul etti. Savunma bütçesi tasarısında Türkiye’ye yaptırım uygulanmasını öngören bir bölüm de yer aldı. Tasarıda, Türkiye’nin S-400’leri teslim almasının ABD Hasımlarına Yaptırım Yoluyla Mücadele Yasası (CAATSA) kapsamında Rusya ile önemli bir işlem olarak kabul edildiği ve NDAA’nın yasalaşmasından sonra 30 gün içinde Türkiye’de S-400 alımına müdahil olanlara CAATSA yaptırımlarının uygulanması talep edildi.

11.12.2020Dünya
PTT personel alımı için 55 bin kadro iddiaları doğru mu

PTT personel alımı için 55 bin kadro iddiaları doğru mu?

PTT personel alımı kapsamında bir süredir gündemde yer alan 55 bin personel alımı yapılacağı iddiaları, pek çok vatandaşın yakın takibinde yer almaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yayımladığı kapsamlı personel alımı ilanları ile kadrosunu genişleten PTT için 2020 yılında 55 bin personel alımı yapacağı iddiaları, içinde bulunduğumuz yılın ilk günlerinden bu yana gündemde yer alıyordu. Peki, PTT 55 bin personel alımı iddiaları gerçeği yansıtıyor mu? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

8.12.2020Gündem
ABD Kongresi 740 milyar dolarlık savunma bütçesine son halini verdi

ABD Kongresi 740 milyar dolarlık savunma bütçesine son halini verdi

ABD Kongresinin Senato ve Temsilciler Meclisi kanatları, 2021 mali yılı için savunma bütçesine 740 milyar dolar ayıran Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) Tasarısı'na son halini verdi.

4.12.2020Dünya
Sıla’nın, Davut Güloğlu’na açtığı tazminat davasında karar çıktı

Sıla’nın, Davut Güloğlu’na açtığı tazminat davasında karar çıktı

ÜNLÜ şarkıcı Sıla Gençoğlu Amani hakkında yaklaşık 4 yıl önce Demokrasi ve Şehitler Mitingi için söylediği sözler üzerine küfür ettiği iddiasıyla "hakaret" suçundan 8 bin 500 TL adli para cezasına çarptırılan şarkıcı Davut Güloğlu’na bir kötü haber de tazminat davasından geldi. Sıla’nın açtığı 60 bin liralık tazminat davasını kısmen kabul eden mahkeme, Güloğlu’ndan 4 bin lira manevi tazminatın haksız fiil tarihinden işleyecek yasal faizle birlikte alınarak Sıla’ya vermesine karar verdi.

26.11.2020Magazin
DHMİ memur alımı yapıyor Stajyer personel başvuru ekranı ve şartları bilgisi

DHMİ memur alımı yapıyor! Stajyer personel başvuru ekranı ve şartları bilgisi

DHMİ personel alımı için müracaatlar başladı. 200 stajyer hava trafik kontrolörü ve 7 asistan hava trafik kontrolörü olmak üzere toplam 207 memur alımı yapacak olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), 16 Kasım-30 Kasım tarihlerinde başvuruları kabul edecek. Peki, DHMİ memur alımı başvurusu nasıl yapılır ve şartları nelerdir? İşte, DHMİ personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

16.11.2020Gündem
Bakan Varank: Milli Hibrit Tohum Geliştirme Projesini başlattık

Bakan Varank: Milli Hibrit Tohum Geliştirme Projesi'ni başlattık

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Tohumculuk alanında son yıllarda artan ivmeyi desteklemek ve yerli firmalarımızın rekabetçiliğini yükseltmek için kollarımızı sıvadık. Milli Hibrit Tohum Geliştirme Projesi'ni başlattık." dedi.

6.11.2020Gündem
Leyla Aydemirin ailesi karara itiraz etti

Leyla Aydemir'in ailesi karara itiraz etti

Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ailesinin avukatı Erdoğan Tunç, çocuğun ölümüne ilişkin amcası Yusuf Aydemir'in "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığı, 6 sanığında beraat ettiği davada verilen karara itiraz etti.

3.11.2020Gündem
Rayiç bedel nedir Rayiç bedeli ne demek

Rayiç bedel nedir? Rayiç bedeli ne demek?

Rayiç bedel, bir ürün ya da mal satın alımları esnasında karşılaşılan terimlerden birisidir. Rayiç bedel üzerinden yapılan değerlemeler, alınmak istenen ürün, hizmet ya da malın fiyatını belirlemede büyük kolaylık sağlar. Bu değerleme, zaman zaman ekspertiz tarafından yapılırken, bazı durumlarda ise benzer ürünlerin gözden geçirilmesi ile belirli bir metoda bağlı kalınmadan çıkarılabilmektedir. Peki, Rayiç bedel nedir ve nasıl belirlenir? İşte, rayiç bedel belirlenmesi ve tespiti için bazı bilgiler

29.10.2020Ekonomi
BSMV nedir BSMV vergisi ve oranı hakkında detaylı bilgiler

BSMV nedir? BSMV vergisi ve oranı hakkında detaylı bilgiler

BSMV olarak bilinen Banka Sigorta Muamele Vergisi, belirli bankacılık işlemlerinde karşılaşılabilecek bir vergilendirme tutarıdır. Bankalardan tahsil edilen BSMV vergi oranı, dolayısıyla banka müşterilerine de yansımaktadır. Peki, binde 2 oranı ile ödenen BSMV vergisi tam olarak nedir?

2.10.2020Ekonomi
Koşmak ne zaman icat edildi

Koşmak ne zaman icat edildi?

Koşmak, tarih boyunca farklı sporların temelini oluşturmuştur. Uzun mesafe ve kısa mesafe koşuları, bazen çeşitli eklemelerin de yapılmasıyla birlikte farklı türlere de evrilmiştir. Koşmak bazen pist içerisinde gerçekleşebildiği gibi bazen de doğa ortamlarda icra edilebilmektedir. Peki, koşmak ne zaman icat edildi ve koşu türleri nelerdir? İşte, o detaylar

24.09.2020Ekonomi
Asitçi enişte 5 milyon lira tazminat ödeyecek

Asitçi enişte 5 milyon lira tazminat ödeyecek

İstanbul’da beş yıl önce gittikleri restoranın çocuk oyun alanında eşinin yeğeninin yüzüne asit atan Cihan Araçman’a 5 milyon 330 bin 379 lira tazminat cezası verildi. Toplam 12 yıl hapis cezası alan Araçman’ın mal varlıklarına tedbir kararı konmuştu.

17.09.2020Gündem
İsmail Koyuncu kimdir İTÜ Rektörü İsmail Koyuncu nereli

İsmail Koyuncu kimdir? İTÜ Rektörü İsmail Koyuncu nereli?

İsmail Koyuncu, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü olarak atanmasının ardından araştırılan isim olmaya başladı. İTÜ bünyesinde pek çok görevde bulunan İsmail Koyuncu, TÜBİTAK bünyesinde de bazı görevlerde bulundu. Peki, Prof. Dr. İsmail Koyuncu kimdir ve nereli? İşte, İTÜ Rektörü İsmail Koyuncu hakkında merak edilen bazı bilgiler

14.08.2020Gündem
60/f Trafik Cezası nedir Madde 60/f Trafik Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

60/f Trafik Cezası nedir? Madde 60/f Trafik Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Toplumun ve yayaların güvenliğini sağlamak amacıyla, trafik cezaları caydırıcı olması istenen ve insanları korumak amacıyla belirlenen cezalardır. Bu sebeple tüm toplum yararına olmaktadır. Ülkemizde kural ihlalini önlemek amacıyla birçok trafik cezası uygulanmaktadır. 60-f trafik cezası da bu cezalardan biridir. 60-f trafik cezası ile ilgili detayları derledik.

13.08.2020Gündem
57/1-F Trafik Cezası nedir Madde 57/1-F Trafik Cezası ne kadar Ceza puanı kaçtır (2020)

57/1-F Trafik Cezası nedir? Madde 57/1-F Trafik Cezası ne kadar? Ceza puanı kaçtır? (2020)

Trafik kazaları ülkemizde sıklıkla karşılan bir durum haline gelmiştir. Bu duruma sebebiyet verenler, ihmalkar davranan araç sürücüleridir. Kazaları en aza indirgemek için trafik cezaları konulmuştur. Bu cezalar sayesinde kazaların azalması veya olamaması mümkündür. Trafik için önemli cezalardan biriside 57/1-f maddesinde yer almaktadır. Bu yazıda 57/1-f kaç lira? 57/1-f cezası Kaç puan? 57/1-f cezası indirimli ödenir mi ve Nasıl ödenir? Bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

12.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Onlar yerine biz utanç duyuyoruz!

Emekli deniz amirallerinin haline bakınca, doğrusu onlar adına biz utanıyor, yerin dibine giriyoruz! Bu ne utanmazlık, ne pervasızlık ve ne hadsizliktir?

7.04.2021

'İrtica' düzenlemesi TSK’da FETÖ’yü önlemedi, güçlendirdi

Harp okullarına girişte “irtica” şartı kaldırıldı diye kıyamet koparılıyor.

29.03.2021