MENÜ
Arşiv

Eymir Gölü

Eymir Gölü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eymir Gölü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 586 Eymir Gölü haberi bulunmuştur.

Eymir Gölü Haberleri

ODTÜlü mezunlar Melih Gökçeki protesto etti

ODTÜ'lü mezunlar Melih Gökçek'i protesto etti

ODTÜ Mezunları Derneği üyesi grup, ODTÜ'deki bazı binaların kaçak olduğu ve yıkılacağı tartışmaları nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i protesto etti.

27.07.2008Gündem
Eymir’de orman yangını

Eymir’de orman yangını

ANKARA’nın Gölbaşı İlçesi sınırlarındaki Eymir Gölü’nün çevresindeki orman yangınında, yaklaşık 10 dönümlük otluk alan ile 2 dönümlük çamlık alan kül oldu. Güçlükle söndürülen yangının söndürülmeden atılan bir sigara izmatirinden kaynaklanmış olabileceği belirtildi.

8.08.2008Gündem
Moganda sular böyle çekildi

Mogan'da sular böyle çekildi

ANKARA'nın Gölbaşı İlçesi'ne hayat veren Mogan Gölü'nde 2006- 2008 yılları arasındaki su seviyesinin nasıl çekildiği fotoğraflarla da ortaya konuldu.

31.08.2008Gündem
Başkentin denizi aratmayan gölleri

Başkentin denizi aratmayan gölleri

Ankara çevresindeki göller, yazı başkentte geçirmek zorunda kalanlara sahil atmosferini yaşatıyor. Göllerin çevresinde güneşlenmek, piknik yapmak mümkün. Sonbaharla birlikte göçmen kuşların konaklamaya başladığı alanlarda kuş gözlemi de yapabilirsiniz.

31.08.2008Seyahat
Mogan Gölündeki balıklar için tehlike geçmedi

Mogan Gölü'ndeki balıklar için tehlike geçmedi

GÖLBAŞI Belediye Başkanı Abdulnasır Haşlak ile Göl-Der Başkanı İsa Ömercan, Mogan Gölü'ndeki balık ölümleri tehlikesinin geçmediğini söyledi.

9.09.2008Gündem
Eski vekilin evine Ergenekon baskını

Eski vekilin evine Ergenekon baskını

Eski DYP milletvekil olan Salih Çelen'in Ankara'daki villasında Ergenekon davası kapsamında arama çalışması yapılıyor.

28.04.2009Gündem
Belgeleri hamallar imha etti

Belgeleri hamallar imha etti

İhbar üzerine Ergenekon soruşturması kapsamında villasında 5 saat arama yapılan eski DYP milletvekili Zübeyde Hanım Şehit Anaları Vakfı Başkanı Avukat Salih Çelen, yakılmış halde bulunan belgeleri kendisinin imha ettirdiğini söyledi.

28.04.2009Gündem
Beşiktaşın şampiyonluğu şaşırttı

Beşiktaş'ın şampiyonluğu şaşırttı

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD)'nin yeni yönetim kurulu 15 Haziran Pazartesi günü Çankaya Köşkünde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etti.

16.06.2009Futbol
Kayserili işini bilir

Kayserili işini bilir

"Mehmet Topuz artık büyük takımlardan birinde oynamak istiyordu ve Kayserispor da bundan gereken yararı sağlamaya çalıştı. Tahmin ediyorum ki iyi bir kazanç sağlandı.
Zaten Kayserililer işin bu yönünü iyi bilir. Mehmet Topuz’un Fenerbahçe’ye gitmesine üzülmedim. Aslında onun büyük bir kulübe gidişi Kayseri için onurdur."

16.06.2009Futbol
‘Sigara satılacak yer’de ODTÜ-GATA tartışması

‘Sigara satılacak yer’de ODTÜ-GATA tartışması

Tütün ve alkol yönetmeliği hazırlıkları, sigara yasaklarıyla ilgili ilginç tartışmaları ortaya çıkardı. ‘Hizmet verilen yer’ tanımı, ODTÜ sınırları içindeki Eymir Gölü çevresinde ve GATA’da sigara satılıp satılamayacağı tartışması yarattı. Şimdi yetkililer ODTÜ’nün bahçesindeki mesire yeri Eymir Gölü’nde ya da GATA’nın kantininde sigara satılıp satılamayacağını tartışıyor.

14.07.2009Ekonomi
Mogan’da ölü balıklar toplanıyor

Mogan’da ölü balıklar toplanıyor

Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’ndeki Mogan Gölü’nde son bir hafta onbinlerce balığın ölü olarak su yüzüne vurmasıyla çevre felaketi yaşanıyor.

28.10.2009Gündem
Mogan Gölünün su seviyesi yükseldi

Mogan Gölü'nün su seviyesi yükseldi

ANKARA’nın Gölbaşı İlçesi’ne hayat veren ve son 4 ayda su seviyesi 1.5 metreden fazla yükselen Mogan Gölü’ndeki fazla sular Eymir Gölü’ne tahliye ediliyor.

10.03.2010Gündem

Yazar Sonuçları

Neden sevilir, neden sevilmez

BAŞKA şehirlerin insanlarının belki de en çok eleştirdikleri kenttir Ankara. Bunda başkent olmasının şüphesiz büyük etkisi vardır. Bir İstanbullu için o çoğu zaman hep sıkıcıdır, birçok İzmirli içinse çok muhafazakar. Bu eleştirilere kimi zaman çok kızarız, kimi zaman da hak veririz.

24.08.2008

40 yıl önce 40 yıl sonra

ELEKTRONİK postama gelen fotoğrafları ilk gördüğümde gerçek olduklarına inanmadım. "Fotomontajdır, birileri şaka yapmıştır" diye düşündüm.

5.10.2008

140 çeşit kuş güler

BAZEN gazetecilerin de, Ankaralı'nın da hafızasız, algısız, muhakemesiz, iyice saf yerine konmaya çalışıldığını düşünüyorum.

14.10.2008

Ankara’nın suları bollaştı da haberimiz mi yok

ANKARA Büyükşehir Belediyesi 14 Nisan 2009 tarihinde, "yeşil alanların tanker ile sulanması uygulamasından vazgeçilip, eskiden olduğu gibi, şebeke suyu ile sulama yapılabileceği" yönünde bir karar alarak kamu kurumlarına bildirdi.

11.05.2009

Ben provokatör değilim

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi Basın Koordinatörü Avni Kavlak’ın, beni iftiracılıkla suçladığı yazısını okuyunca ne diyeceğimi bilemedim.

20.05.2009

Yeni Emniyet Müdürü Özdemir’den ilk rica

ANKARA Emniyet Müdür yardımcısı olarak başarılı hizmetler veren Orhan Özdemir, bu kez il Emniyet Müdürü olarak Başkente dönüyor.

26.06.2009

TRT’de etnik ve dinsel ayrımcılık!

KIZIM Çağın’la TRT Çocuk izliyorduk. Pazar sabahını öğlene bağlayan saatler diyebilirim. Dış kaynaklı bir yapım.

4.07.2009

Eymir’de ağaç katliamı var

BİLDİĞİNİZ gibi, Eymir Gölü Ankara’nın doğal rekreasyon özelliğiyle en çekici köşelerinden biridir. Haftada 2-3 kez bu göl kenarında ya da gölü çevreleyen sırtlardaki ormanlık alanlarda yürüyüş ya da bisiklet sporu yaparım.

22.12.2009

Orman nedir, bilelim

ODTÜ Ağaçlandırma ve Çevre Düzenleme Müdürlüğü, ‘Eymir’de ağaç katliamı var’(23.12.2009) başlıklı yazıya şu açıklamayı yaptı:

27.12.2009