MENÜ

Eymir Gölü

Eymir Gölü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eymir Gölü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 588 Eymir Gölü haberi bulunmuştur.

Eymir Gölü Haberleri

Eymir Gölü’nde sonbahar

Eymir Gölü’nde sonbahar

Ankara’nın temiz hava deposu diyebileceğimiz bir doğa cenneti Eymir Gölü. 13.5 kilometrelik göl çevresindeki ağaçlık alanıyla başkente oksijen sağlıyor. Ayrıca çeşitli sportif faaliyetler için de biçilmiş kaftan. Burada bisiklete binip yürüyüş yapmak veya olta ile balık tutup kürek çekmek serbest. Gölün kenarını minder ve hamaklarla donatan büfelerde sucuk ve balık ekmek yemek bir başka keyif.

11.10.2007Seyahat
Ankara Eymir Gölündeki yangın söndürüldü

Ankara Eymir Gölü'ndeki yangın söndürüldü

Ankara’da, Ahlatlıbel bölgesinde Eymir Gölü yakınlarında meydana gelen orman yangını söndürüldü.

25.08.2007Gündem
Romantizme seyahat

Romantizme seyahat

İstanbul’un Kızkulesi manzaralı Salacak sahili, Ankara’nın Eymir Gölü, İzmir’in Kordonboyu, Bodrum’un kalesi hafızalarımızda sevdayla, romantizmle özdeşleşen mekanlar. Nice aşık sevgilisiyle ilk kez buralarda buluştu, el ele tutuştu, kalbinin hiç beklemediği kadar hızlı çarpabileceğini keşfetti. Eğer romantizmi kartpostallarda pek rastlamadığınız mekanlarda yaşamak, farklı kentleri keşfetmek istiyorsanız yola düşmenin tam zamanı. İşte beş kentten romantizmi yaşayabileceğiniz beş farklı mekan.

17.06.2007Seyahat
ASELSAN intiharlarında şok iddia

ASELSAN intiharlarında şok iddia

ASELSAN mühendisi Başbilen’in ölümünde son dakika gelişmesi. Başbilen’in “milli yazılım projesi” üzerinde çalıştığı ortaya çıkınca ailesi intihar raporuna itiraz etti. Kardeş Başbilen: Adım gibi eminim Hüseyin öldürüldü.

21.03.2007Gündem
“Kopya intiharlar” ve düşündürdükleri...

“Kopya intiharlar” ve düşündürdükleri...

Açık Gazete’de hem sorumluluk üstlenmiş, hem de köşe yazarlığı yapan meslektaşım Birsen Altıner, geçtiğimiz günlerde “Kopya intiharlar” başlığı altında “sır ve sis perdesi” henüz aralanmayan “üçüz intiharlar” konusunu analiz etmeye çalıştı. Dahası herkesin bir ucundan tuttuğu ama hükümetin ve polisin pek aldırmadığı ya da “öyle görünmek” zorunda kaldığı “peşpeşe gelen intiharların” perde gerisinde neler olabileceğini irdeledi. (Sezai BAYAR / Ankara)

11.03.2007Gündem
ASELSAN’da ikinci mühendis intiharı

ASELSAN’da ikinci mühendis intiharı

Aselsan, dün 5 ay arayla ikinci mühendisinin intiharıyla sarsıldı.

16.01.2007Gündem
ODTÜlü öğrenci, cepten mesajla intiharını haber verdi

ODTÜ'lü öğrenci, cep'ten mesajla intiharını haber verdi

Ortadoğu Teknik Üniversitesinde (ODTÜ) master yapan genç, arkadaşlarına, cep telefonuyla “hakkınızı helal edin” diye mesaj çektikten sonra Eymir Gölü kenarında tabancayla intihar etmiş olarak bulundu.

16.01.2007Gündem
Eymir Gölü kamışlığında yangın

Eymir Gölü kamışlığında yangın

ANKARA’nın Gölbaşı İlçesi'nde, Eymir Gölü bataklığındaki kamışlık alanda yangın çıktı. Yangının doğal gaz şebeke istasyonuna yakın olması paniğe neden olurken, bataklığın üzerinden geçen yüksek gerilim hatlarının etkilenmemesi için ilçenin elektrikleri uzun süre kesildi.

29.12.2006Gündem
Eymirde orman ve otlak yangını

Eymir'de orman ve otlak yangını

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde iki yerde çıkan yangın, itfaiye ve orman ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

15.08.2006Gündem
Mogan Gölü kıyısında yangın

Mogan Gölü kıyısında yangın

Mogan Gölü kıyısındaki kamışlık alanda çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

28.03.2006Gündem
Bu göllerde su seviyesi düşüyor

Bu göllerde su seviyesi düşüyor

Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde bulunan Mogan ve Eymir göllerinde, su seviyesinin her geçen gün düştüğü bildirildi.

23.10.2005Gündem
İnternette dağ bisikleti sezonu açıldı

İnternette dağ bisikleti sezonu açıldı!

Sonbahar dağ bisikleti tutkunlarının mevsimi. Piknikçilerin terk ettiği ormanlar, deniz ve göl kenarları sadece onlara kalıyor. Türkiye’de pek çok bisikletçi, bisiklet grubu ve tur var. Aralarındaki iletişimi internet yoluyla sağlayan bisiklet tutkunları belirli günlerde bir araya gelip bisiklete biniyorlar. Üstelik bu gezilere katılabilmek için bisikletinizin olmasına bile gerek yok. Yine internet siteleri aracılığıyla bisiklet kiralayabilirsiniz.

13.10.2005Kelebek
Türkiye’nin en iyi bisiklet parkurları

Türkiye’nin en iyi bisiklet parkurları

Bisiklet sevgisi üç tekerlekle başlar ve genelde başarılı bir eğitim yılı sonunda, karne hediyesi olarak iki tekerlekle sürer. Ellerini bırakıp, bisiklet sürmenin ilk sevinciyle iyice perçinlenir. Yıllar geçtikçe kimileri için çocukluğa ait bir anı olarak kalır. Kimileri ise keyif ve spor amaçlı devam eder. Bir de bu işi profesyonel olarak yapan sporcular var.

2.06.2005Seyahat
Eymir Gölü’nde karşılaşmışlar

Eymir Gölü’nde karşılaşmışlar

Ülkücülerin manevi lideri Alparslan Türkeş’le 1968 kuşağı sol gençliğin efsanevi lideri Deniz Gezmiş’in 12 Mart 1971 öncesinde karşı karşıya geldikleri ortaya çıktı.

22.05.2005Gündem
Eymir Gölü’nde karşılaşmışlar

Eymir Gölü’nde karşılaşmışlar

Ülkücülerin manevi lideri Alparslan Türkeş’le 1968 kuşağı sol gençliğin efsanevi lideri Deniz Gezmiş’in 12 Mart 1971 öncesinde karşı karşıya geldikleri ortaya çıktı.

22.05.2005Gündem
Karadeniz Bölgesi’nin İç Anadolu’ya açılan 5 bin yıllık kapısı

Karadeniz Bölgesi’nin İç Anadolu’ya açılan 5 bin yıllık kapısı

Çorum kenti genellikle, Hattuşa, Yazılıkaya ve Alacahöyük Hitit yerleşimlerini gezmek için bir üs olarak kullanılır. Bazı turistler Boğazkale’de, bazılarıysa Çorum merkezdeki yıldızlı otellerde kalmayı tercih ederler.

21.03.2004Seyahat

Yazar Sonuçları

Sosyetenin bayram çıkartması

RAMAZAN Bayramı hafta sonuna denk gelince tatil de sadece üç günle kısıtlı oldu. Ama buna rağmen pek çok Ankaralı, yazdan kalma son sıcakları değerlendirip soluğu Güney ve Ege sahillerinde aldı. Sosyetenin bayram randevusu ise Antalya’daydı. Ankara ve İstanbul sosyetesi soluğu Nadire İçkale’nin bu yıl Belek’te açtığı Spice Otel’de aldı.

14.10.2007

Taşocağı mafyası

SİZİN Polatlı’nın Temelli Beldesi’nde bulunan Ücret köyü halkına taş ocağı açılmaması konusunda verdiğiniz desteğe öncelikli olarak teşekkür ederim.

17.04.2007

Mogan ve Eymir’in kurtuluşu da Kızılırmak’ta...

MOGAN Gölü’nün, dolayısıyla Eymir’in de evsel, endüstriyel ve tarımsal kaynaklı kirleticilerle doğrudan ya da yüzeysel akış yoluyla kirlenmesi yıllardır söz konusuydu.

13.03.2007