EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Eyfel

Eyfel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eyfel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.267 Eyfel haberi bulunmuştur.

Eyfel Haberleri

Ayasofya 13. sırada

Ayasofya 13. sırada

Dünyanın yeni 7 harikasını belirlemek amacıyla internette yapılan oylamada, Ayasofya Müzesi 13. sıraya geriledi.

23.12.2002Gündem
Ayasofya 13ncü sıraya geriledi

Ayasofya 13'ncü sıraya geriledi

Dünyanın yeni 7 harikasını belirlemek amacıyla internette yapılan oylamada, Ayasofya Müzesi 13. sıraya geriledi. Oylamada, Çin Seddi'nin oyların yüzde 9.84'unu alarak birinci sıraya yükseldiği, ikinciliğe yüzde 7.29 oy oranıyla Roma'daki Colosseum'un, üçüncülüğe de oyların yüzde 6.86'sını alan Tac Mahal'in yerleştiği belirtildi.

23.12.2002Gündem
Ayasofya 13. sıraya düştü

Ayasofya 13. sıraya düştü

Dünyanın yeni 7 harikasını belirlemek amacıyla internette yapılan oylamada Çin Seddi, oyların yüzde 9.84'unu alarak birinci sıraya, yüzde 7.29 oy oranıyla Roma'daki Colosseum ikinciliğe, oyların yüzde 6.86'sını alan Tac Mahal de üçüncülüğe yerleşti.

24.12.2002Gündem
Dünya yeniyıla güvenli giriyor

Dünya yeniyıla güvenli giriyor

Dünyanın birçok kentinde yılbaşı kutlamaları nedeniyle güvenlik önlemleri sıkılaştırılırken, yalnızca Endonezya'nın başkenti Cakarta'ya 200 bin polis yerleştirildi. Bali adasında 180 kişinin öldüğü bombalı saldırının ardından Endonezya'da, yılbaşı için Cakarta'daki alışveriş ve eğlence merkezleri ile dini yerlerin ve kamuya açık mekanların güvenliğini sağlamakla 200 bin polis görevlendirildi.

31.12.2002Dünya
Terör korkusu içinde yılbaşı

Terör korkusu içinde yılbaşı

2003'e dünya terörün gölgesinde girdi. Kenya ve Bali'de düzenlenen saldırılar nedeniyle olası bir terör eylemi korkusuyla dünyanın her köşesinde çok sıkı güvenlik önlemleri alındı.

31.12.2002Gündem
Terör korkusu içinde yılbaşı

Terör korkusu içinde yılbaşı

2003'e dünya terörün gölgesinde girdi. Kenya ve Bali'de düzenlenen saldırılar nedeniyle olası bir terör eylemi korkusuyla dünyanın her köşesinde çok sıkı güvenlik önlemleri alındı.

1.01.2003Dünya
Bu 20 güzel kadın Joenun peşinde

Bu 20 güzel kadın Joe'nun peşinde

Amerikan Fox TV'si ilginç bir şov başlattı. Aslında yoksul olan yakışıklı bir işçi, milyoner gibi tanıtılarak 20 kadınla Fransa'da bir şatoya kapatıldı.

7.01.2003Gündem
60 milyon dolarlık çarşıyı mühürlediler

60 milyon dolarlık çarşıyı mühürlediler

Eyfel Kulesi'nin mimarı Gustava Eifeel tarafından projesi çizilen İzmir eski gümrük binası, 60 milyon dolar harcamayla modern alışveriş merkezi haline getirildi. Ancak Bayındırlık Bakanlığı'nın imar planını onaylamaması nedeniyle alışveriş merkezindeki 29 mağaza ve 1 sinema mühürlendi.

10.01.2003Gündem
Kral ve Kraliçe’nin Disneyland kaçamağı

Kral ve Kraliçe’nin Disneyland kaçamağı

Bugüne kadar ''Sevgili misiniz'' sorusuna kaçamak cevaplar veren Dünya Güzellik Kraliçesi Azra Akın ile Best Model Dünya Birincisi Kıvanç Tatlıtuğ, Paris'te buluşarak hasret giderdi. İki genç sevgili, Tatlıtuğ'un imzaladığı modellik sözleşmesini Paris Disneyland'de kutladılar.

31.01.2003Gündem
En çok okunan gereksiz bilgiler

En çok okunan "gereksiz" bilgiler

Hipopotamların insandan daha hızlı koştuğunu, tarantulanın iki buçuk yıl yiyeceksiz yaşayabildiğini, Marilyn Monroe'nun altı tane ayak parmağı olduğunu biliyor muydunuz?

1.02.2003Gündem
Japon Mazda artık Avrupalı

Japon Mazda artık Avrupalı

Mazda6’ya benzerliğiyle dikkat çeken Mazda2’nin test sürüşleri Barcelona’da yapıldı. Avrupalı tüketiciler için tasarlanan ve Avrupa’da üretilen Mazda2, sportif görünümü ve mükemmel yol tutuşuyla öne çıkıyor. Mazda2, yılın ikinci yarısında Türkiye’ye gelecek.

9.02.2003Ekonomi
İstanbulda balonla gezi

İstanbul'da balonla gezi

Paris'te Eyfel Kulesi'nin yanında bulunan 32 metre boyunda, 10 katlı bina büyüklüğündeki dev balonun bir eşi, İstanbul'u kuş bakışı görmek isteyenler için haziran ayında Kadıköy'den havalanacak.

10.03.2003Gündem
Kısa kısa

Kısa kısa

25.06.2003Spor
Eyfel Kulesinde yangın çıktı

Eyfel Kulesi'nde yangın çıktı

Fransa'nın başkenti Paris'teki ünlü Eyfel Kulesi'nde yangın çıktı. En üst katta çıkan yangında ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi.

22.07.2003Dünya
Eyfel Kulesindeki yangın korkuttu

Eyfel Kulesi'ndeki yangın korkuttu

Fransa ve Paris'in simgesi Eyfel Kulesi'nde dün çıkan yangın panik yarattı. Kısa sürede söndürülen yangında, 324 metrelik ünlü yapı önlem olarak boşaltıldı.

22.07.2003Dünya
Gelin ve damatlar cesur nikah pozları cüretkar

Gelin ve damatlar cesur nikah pozları cüretkar

Klasik nikah fotoğrafı pozları değişiyor, yerini cüretkar görüntülere bırakıyor. Damat ve gelinin özel danışmanlar tarafından karşılanıp çekime hazırlandığı stüdyolarda dekorlarla birlikte bu pozlar da değişti. Şimdi yeni trend ateşli, seksi pozlar.

26.07.2003Kelebek
Çirkin infaz

Çirkin infaz!

Fındık kabuğunu doldurmayan komik bahanelerle Ertan Hatipoğlu'nun antrenörlük yaşamı bu ceza ile sona ererken, Atina Olimpiyatları'ndaki madalya umudumuz Abeylegessa'nın madalya şansı da tehlikeye düştü.

5.12.2003Spor
Ayasofya Müzesi 17. sırada

Ayasofya Müzesi 17. sırada

Dünyanın yeni 7 Harikası Cemiyeti tarafından organize edilen yarışmada, Türkiye'den aday gösterilen İstanbul'daki Ayasofya Müzesi, 17. sıraya düştü.

8.12.2003Gündem
Prag

Prag

Prag çok güzel bir şehir. Tarihi kentte gotik ayrıntılar barok tarzı, art-nouveau cepheli, kübist yapılarla kaynaşıyor. Çek Cumhuriyeti'nin başkenti, ekonomik ve politik alanda bir geçiş aşamasında. Bunda da pazar ekonomisine doğru yöneliş etkili. Ancak Prag hareketli ekonomik yaşamın yanı sıra bir kültür ve sanat başkenti aynı zamanda.

16.01.2004Seyahat
Bayramda Antalyaya yıldız yağmuru

Bayramda Antalya'ya yıldız yağmuru

Futbol turizmi sayesinde odalarının yarısını dolduran Antalya'daki turistik tesisler, Kurban Bayramı'nda ünlü ses sanatçılarıyla anlaşarak yerli tatilcilere müzik dolu bir program sunacaklar. Çoğunluğu Antalya yöresindeki konaklama tesisleri, bayramda başta İstanbul, Ankara ve Bursa olmak üzere büyük kentlerden tatilcileri bekliyor.

21.01.2004Gündem
Bir açık hava müzesi: Barcelona

Bir açık hava müzesi: Barcelona

İspanya'nın en çağdaş kentidir Barcelona. Dev sanat eserleriyle donatılmış geniş bulvarları, yüzyıllar ötesine götüren daracık antik sokakları, Akdeniz sıcaklığını taşıyan insanları ve ateşli flamenko danslarıyla, mutlaka görülmesi gereken bir kenttir.

4.02.2004Seyahat
Sadece Amerikan filmlerinde...

Sadece Amerikan filmlerinde...

Klasiktir, biliyorum, ama ben her seferinde gülüyorum. Hani “Sadece Amerikan filmlerinde görebileceğiniz 50 şey” diye bir liste vardır ya. Biri bana bunu göndermiş...

24.03.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Evet Hıncal Bey yüzüm ak ve her zaman sokaktayım

KONAK Belediye Başkanı Erdal İzgİ dünkü açıklamasından sonra teşekkür için aradığında, hakkında bazı gazetecilerin yazdığı ağır yazılardan ötürü çok üzgündü.

16.01.2003

Bizi kirletmeyin

Paris'te, ‘‘Le Pere Lachaise’’ isminde bir mezarlık var. Burada kimler yatmıyor, kimler, Oscar Wilde, Edith Piaf, Yves Montand, Honore de Balzac, Maria Callas, Camille Pisarro, Georges Bizet, Simone Signoret...

1.07.2003

Türkler ilgi göstermeyince Ayasofya sıra düştü

DÜNYANIN Yeni 7 Harikası seçimi için internette açılan siteye Türkler ilgi göstermeyince Ayasofya, 10'uncu sıradan 16'ncı sıraya düşmüş. ANKA'nın ‘‘Ayasofya Desteksiz Kaldı’’ haberinden öğrendim.

14.09.2003

Fotoğraf sektöründe ‘Titanik’ canlılığı

ANADOLU'daki fotoğrafçılar, müşteri çekmenin yolunu tatil hayallerini albüme taşımada buldu.

21.02.2004