EKSTRA
MENÜ

Eyfel

Eyfel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eyfel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.265 Eyfel haberi bulunmuştur.

Eyfel Haberleri

Şaşırtıcı ve güzel: İran

Şaşırtıcı ve güzel: İran

Beş bin yıla yayılan bir tarih... Rejim değişikliğiyle, savaşla hırpalanmış bir halk ama İran ve İranlılar önyargıların çok ötesinde: Hep çok şaşırtıcı, hep çok güzel!

10.12.2018Seyahat
Fransa karıştı

Fransa karıştı

Fransa’nın başkenti Paris’te dün sokağa inen binlerce ‘sarı yelekli’ Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un sarayına yürümek isterken polis tarafından biber gazıyla engellendi. Başkent Paris’te hayat durma noktasına geldi. Gösterilerde ülke çapında yaklaşık 1400 kişi gözaltına alındı.

9.12.2018Dünya
Son dakika... Fransada gösteri öncesi gözaltılar başladı

Son dakika... Fransa'da gösteri öncesi gözaltılar başladı

Fransa'nın başkenti Paris'te sarı yeleklilerin düzenleyeceği gösteri öncesi 317 kişi gözaltına alındı.

8.12.2018Dünya
Fransa Başbakanı Philippe sarı yeleklilerle görüştü

Fransa Başbakanı Philippe sarı yeleklilerle görüştü

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, akaryakıt zamlarının düşürülmesi ve ekonomik koşulların iyileştirilmesi için gösteriler düzenleyen sarı yeleklilerden bir heyeti kabul etti.

8.12.2018Dünya
Egzotik ihracatçı

Egzotik ihracatçı

Dünyada 100 ülkede satılan Jotun’un en büyük 4’üncü üretim üssü Türkiye’den aralarında adını pek duymadığımız Palau, Faroe Adaları, Curaçao gibi ülkelere ihracat yapılıyor. 36 ülkeye Türkiye’den ihracat yapıldığını anlatan Jotun Doğu Avrupa ve Orta Asya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Şükrü Ergün, “TİM’den egzotik ülkelere ihracat ödülü aldık” dedi.

8.12.2018Ekonomi
Liselilere kötü muamele tepki çekti

Liselilere kötü muamele tepki çekti

Fransa’da ‘sarı yelekliler’in gösterilerinde liselilerin gözaltı sırasında kötü muamele gördüklerine dair görüntüler Fransa'da tepki topladı. Bugün başta başkent Paris olmak üzere Fransa genelinde protestolar var. Hükümet, başkentte olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.

8.12.2018Dünya
Fransa hafta sonu eylemleri için alarma geçti

Fransa hafta sonu eylemleri için alarma geçti

Fransa Başbakanı Philippe, "sarı yeleklilerin" ülke genelinde cumartesi düzenleyecekleri gösterilerde 89 bin polisin görev yapacağını ve sadece Paris'i 8 bin polisin yanı sıra bir düzine zırhlı aracın koruyacağını açıkladı.

7.12.2018Dünya
Fransa teyakkuzda: Hepsini kapatın

Fransa teyakkuzda: Hepsini kapatın!

Fransız polisi, başkent Paris'te cumartesi yapılacak gösteri nedeniyle Champs-Elysees'deki mağazalar ve restoranların kapalı tutulmasını istedi. Protestolar sebebiyle Eyfel kulesi de kapanacak. Fransa Başbakanı protestolar için 65 bin polisin görev yapacağını belirtti. Fransa'daki sol partiler meclise gensoru vereceğini duyururken Macron'a destek 18'lere geriledi.

6.12.2018Dünya
Valette, Eylemciler Macronun istifa etmesini istiyor

Valette, 'Eylemciler Macron'un istifa etmesini istiyor'

Fransa'da akaryakıt zamlarını protesto eden "Sarı yeleklilerin" Paris Koordinatörü Thierry Paul Valette, akaryakıta ek vergi koyulmasının bardağı taşıran son damla olduğunu ve eylemcilerin Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un istifasını istediklerini söyledi.

30.11.2018Dünya
Bakan açıkladı Yarın o yollara dikkat

Bakan açıkladı! Yarın o yollara dikkat

Fransa İçişleri Bakanı Christophe Castaner, France 3 radyosuna yaptığı açıklamada, Champs-Elysees Caddesi’nin, ‘Sarı yelekliler’in akaryakıt zamlarını protesto etmek için yarın düzenleyeceği gösteri nedeniyle trafiğe kapatılacağını bildirdi.

30.11.2018Avrupa
2019un seyahat trendleri

2019'un seyahat trendleri

Seyahatin artık sadece deniz kenarına gidip güneşlenmek veya bir otelin içinde vakit geçirmek anlamına gelmediği son birkaç senedir, gezgin olmak ve gezerken deneyimlemek olgusu birçok değişikliği ve gelişmeyi de beraberinde getirdi. Zira bir süredir seyahatler o dönemin yükselen değerlerine ve bu değerler çerçevesinde belirlenen trendlere göre şekilleniyor. İşte 2019'un şekillendirecek seyahat trendleri...

29.11.2018Seyahat
Sarı öfke... Meydan okudu

'Sarı' öfke... Meydan okudu

Fransa'da akaryakıt zamlarını protesto eden "Sarı yeleklerin" hükümetle müzakereleri yürütmek için kurulan temsil heyetinin sözcülerinde Eric Drouet, Fransızları cumartesi başkent Paris'in Champs-Elysees Caddesi'nde düzenleyecekleri büyük gösteriye davet etti.

28.11.2018Dünya
Eyfel Kulesi’nin merdivenin bir parçası 169 bin Euroya satıldı

Eyfel Kulesi’nin merdivenin bir parçası 169 bin Euro'ya satıldı

Artcurial Müzayede Evi, Paris’in simgesi Eyfel Kulesi'nin merdiveninin bir parçasını açık artırmada 169 bin Euro'ya sattı.

28.11.2018Ekonomi
AB, Fransadaki şiddet olayları karşısında sessiz

AB, Fransa'daki şiddet olayları karşısında sessiz

Dünyanın farklı yerlerindeki protestolara ilişkin uyarıda bulunan AB, 756 kişinin yaralandığı, 2 kişinin hayatını kaybettiği Fransa'daki "akaryakıt zammı" gösterilerini görmezden geldi.

26.11.2018Dünya
Bu kez intihar eden polis için yürüdüler

Bu kez intihar eden polis için yürüdüler

Fransa’nın başkenti Paris’te aralarında çok sayıda polisin de bulunduğu yaklaşık bin 500 kişi, 12 Eylül’de silahla intihar eden Maggy Biskupski adlı kadın polis memurunun anısına yürüyüş gerçekleştirdi.

26.11.2018Avrupa
Çamlıca Kulesinin açılış tarihi belli oldu

Çamlıca Kulesi'nin açılış tarihi belli oldu

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaatında yetkililerden bilgi aldı. Ardından basın mensuplarına açıklama yapan Turhan, kuleyi 2019 yılının Temmuz ayında hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

16.11.2018Ekonomi
“Nehir nerelerde” diyenler bilsin ki ben iyiyim, hem de çok iyi...

“Nehir nerelerde?” diyenler bilsin ki ben iyiyim, hem de çok iyi...

Altı yıl önce Paris’e taşındı. 19 metrekarelik bir evde Kendine yeni hayat kurdu. Bu süreçte bir evlilik ve ayrılık yaşadı. Sorbonne Üniversitesi’nde eğitim aldı. Dansa ve meditasyona merak sardı. Kendi deyimiyle hayata karşı bakışını esnetti. Nehir Erdoğan şimdi Kanal D’de başlayan ‘İkizler Memo-Can’ dizisiyle ekrana döndü. Onunla Paris’i, orada yaşadıklarını ve dizisini konuştuk.

10.11.2018Hürriyet Pazar
Ucuza seyahat etmenin püf noktaları

Ucuza seyahat etmenin püf noktaları

Günümüzde hemen hemen herkesin özellikle genç kesimin en büyük hayallerinden biri dünyayı gezmek. İş yoğunluğu ve maddiyat derken bu hayaller erteleniyor. Eğer siz de ‘’Hiç olmazsa bütçemin yettiği kadarını gezsem yeter"’ diyenlerdenseniz bu haber tam size göre. İşte az bütçeyle çok yer gezmenin tüyoları.

8.11.2018Seyahat
Genç Gezginler İçin Ucuza Seyahat Etme Tüyoları

Genç Gezginler İçin Ucuza Seyahat Etme Tüyoları

Günümüzde hemen hemen herkesin özellikle genç kesimin en büyük hayallerinden biri dünyayı gezmektir. Kimi zaman vakit sıkıntısı, kimi zaman iş yoğunluğu, kimi zamansa maalesef maliyet yüzünden ertelenir hep bu hayaller.Az bütçeyle mümkün olduğunca çok yer gezebilmesi için tüyolar hazırladı. Keyifli okumalar dileriz!

Parisin Demir Leydisi nedir

Paris'in 'Demir Leydi'si nedir?

Paris'in 'Demir Leydi'si olarak bilinen yapının adı merak konusu oldu. Paris'in 'Demir Leydi'si olarak anılan yapının ismini merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, Paris'in 'Demir Leydi'si nedir? İşte, söz konusu sorunun cevabı...

4.11.2018Gündem
Asya turizminin gözde durağı Tayland

Asya turizminin gözde durağı Tayland

Asya bölgesi turizminin vazgeçilmez duraklarından Güneydoğu Asya ülkesi Tayland, Buda figürleriyle dolu süslü tapınakları, kraliyet sarayları ve gece pazarları ile dikkati çekiyor.

31.10.2018Seyahat
Portekiz’e ismini veren şehir: Porto

Portekiz’e ismini veren şehir: Porto

Avrupa kıtasının en batı ucuna ev sahipliği yapan Atlas Okyanusu kıyılarındaki güzel ülke Portekiz deyince, akla ilk Lizbon gelir. Porto, Lizbon’un biraz gölgesinde kalsa da ülkeye adını veren şehirdir aslında. Uzun yıllar Emevilerin yönetiminde kaldıktan sonra Portekiz Krallığı’nın önemli bir şehri haline gelen Porto, bugün UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde de yer alıyor. Boğazı andıran Rio Douro nehri, martı sesleri ve bol yokuşlu, dar sokakları ile Türk misafirlerine biraz İstanbul’u anımsatır. Gelin Portekiz’e ismini veren bu şehri yakından tanıyalım…

22.10.2018Seyahat
Dev yatırımda işlem tamam: Açılışa hazırlanıyor

Dev yatırımda işlem tamam: Açılışa hazırlanıyor

Türkiye'nin dış ticaret açığını tek başına yıllık en az 1,5 milyar dolar azaltması öngörülen ve özel sektör tarafından tek noktaya yapılan en büyük yatırım olan STAR Rafineri, 7 yıllık yapım sürecinin ardından açılışa hazırlanıyor.

12.10.2018Ekonomi
“Hurda ithalatına harcadığımız kaynakla otomobil fabrika kurabiliriz”

“Hurda ithalatına harcadığımız kaynakla otomobil fabrika kurabiliriz”

Türkiye’de yılda ortalama 500 bin ton e-atık çıktığını ve bu rakamın her yıl yüzde 10 arttığını belirten ELDAY Genel Müdürü Muharrem Yamaç, “2015 yılında toplam e-atık miktarımızın sadece yüzde 5’ini geri dönüşüm zincirine kazandırabildik. Oysa ithal ettiğimiz hammaddeye elimizdeki hurdalardan ulaşırsak, yurtdışına aktardığımız bu kaynaklarla üç tane yerli ve milli otomobil fabrikası kurabiliriz” diyor.

24.09.2018Teknoloji
Sen Nehri kıyısında 36 saat

Sen Nehri kıyısında 36 saat

Fransa’nın başkenti hayatını Sen Nehri’ne borçlu. Kentin ilk yerleşimi nehir üzerindeki adacıklardan Île de la Cité’e kurulmuştu. Bugün bu ünlü nehir 37 köprünün altından geçiyor ve Işık Kenti’nin etrafında 12 kilometrelik kavis yapıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren taş duvarların arasından akan nehir başlı başına bir cazibe merkezi. Tarih, mimari derseniz Notre Dame’ın ortaçağdan kalma kuleleri, 19. yy anıtı Eyfel Kulesi, Monde Arabe Enstitüsü gibi post modern yapılar... Sanat, tasarım derseniz Louvre ve Musee d’Orsay’ın yanı sıra dünya çapında eserlerin sergilendiği pek çok küçük müze... Yemek, festival derseniz hedonistleri cennete taşıyacak restoranlar... Bunların yanında kentin soluk aldığı Tuileries bahçeleri, Jardin des Plantes... Nehir kenarını takip eden 72 numaralı otobüse, nehirdeki Batobus’a atlayın ya da büyük bölümü trafiğe kapalı parkurda doyasıya yürüyün. Sonbaharda Sen kıyısında keşfedecek çok şey var.

16.09.2018Seyahat
Herkesin gördüğü Eyfel Kulesi... Ancak gerçek bambaşka...

Herkesin gördüğü Eyfel Kulesi... Ancak gerçek bambaşka...

Praglı David Tesinsky herkesin ziyaret ettiği Eyfel Kulesi dışında yaptığı çalışmayla gerçekleri de gösteriyor.

8.09.2018Ekonomi
Japonya, uzay asansörü testlerine başlıyor

Japonya, 'uzay asansörü' testlerine başlıyor

Japon araştırmacılar, 100 yıllık 'uzay asansörü' hayalini gerçeğe dönüştürme yolunda küçük de olsa bir atmaya hazırlanıyor. Minyatür bir uzay asansörünün ilk testleri bu ay yapılacak.

6.09.2018Teknoloji
Çölün içinde bir cennet: Dubai

Çölün içinde bir cennet: Dubai

Arap Yarımadası’nın güneydoğusunda yer alan, Abu Dabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü’l-Hayme, Şarika ve Ummül-Kayveyn adlı yedi emirlikten oluşan bir Orta Doğu ülkesi olan Birleşik Arap Emirlikleri'nin gezilecek yerlerinden bazılarını haberimizde bulabilirsiniz...

15.08.2018Seyahat
Eyfel Kulesi çalışanlarından iş yoğunluğu grevi.. Ziyarete kapatıldı

Eyfel Kulesi çalışanlarından iş yoğunluğu grevi.. Ziyarete kapatıldı

Fransa'nın sembollerinden Eyfel Kulesi, çalışanlarının greve gitmesi nedeniyle kapılarını kapattı.

2.08.2018Dünya
BMW gibisiniz: Wyndham Hotel EMEA Başkanı Türkiye’nin her turiste hitap ettiğini söyledi

BMW gibisiniz!: Wyndham Hotel EMEA Başkanı Türkiye’nin her turiste hitap ettiğini söyledi

Türkiye turizminin 2016’da yaşanan kötü süreci, “Türkiye ne yapması gerekiyorsa onu yaptı” şeklinde değerlendiren Wyndham Hotels & Resorts Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkanı Dimitris Manikis, “Türkiye kriz sonrasında dolulukları arttırdı. Şimdi sıra fiyatlarda. Türkiye’nin bu konuda büyük avantajı bulunuyor çünkü her alıcı için bir çeşidi var. BMW de böyledir. 6 farklı X modeli var ve her alıcıya hitap edebiliyor” dedi.

26.07.2018Ekonomi
Eyfel Kulesi’nden 25 metre kısa olacak Türkiye’nin en yükseği

Eyfel Kulesi’nden 25 metre kısa olacak! Türkiye’nin en yükseği

Türkiye'nin en yüksek ve dünyanın ise 3. yüksek barajı olacak olan Yusufeli Barajı'nın gövdesinin yapımına başlandı. 275 metre gövde yüksekliği ile Eyfel Kulesi’nden 25 metre kısa olacak barajın gövdesi için kullanılacak beton ile ise Artvin’den Edirne’ye 13 metre platform genişliğinde beton yol yapılabiliyor.

20.07.2018Ekonomi
Trump kulelerinde Erdoğan pankartı

Trump kulelerinde Erdoğan pankartı

İSTANBUL Şişli’deki Trump Towers’ta ikamet eden ve aynı zamanda burada ofisi bulunan işkadını Aliye Uzun tarafından 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıldönümü nedeniyle özel hazırlatılan ‘Başkan Erdoğan’ yazılı pankart 154 metre yükseklikteki gökdelenden sarkıtıldı.

19.07.2018Gündem
Romantizmin başkenti: Fransa

Romantizmin başkenti: Fransa

Fransa, romantizmin başkenti olarak da kabul edilen başkenti Paris olmak üzere, Avrupa'nın ve dünyanın başta gelen tarihi ve turistik ülkelerinden biridir. Şimdi, Fransa'nın gezilecek yerlerinden bazılarını tanıyalım...

9.07.2018Seyahat
Google Earth evinizle Paris arasındaki mesafeyi ölçecek

Google Earth evinizle Paris arasındaki mesafeyi ölçecek

Google Haritalar'da halihazırda olan mesafe ölçme özelliği Google Earth'e de geliyor.

26.06.2018Teknoloji
Ünlü edebiyatçıların eserlerine konu olan dünya kentleri

Ünlü edebiyatçıların eserlerine konu olan dünya kentleri

Edebiyatla arası iyi olan gezginlerdenseniz, hem klasik hem de çağdaş romanlarda rastladığınız pek çok önemli kentin gözünüzde canlandırdığınızdan daha da ötesi olduğunu görmek istersiniz. İşte bu yüzden, ünlü edebiyatçıların eserlerine en çok konu olmuş şehirleri görmek ve kendi gözünüzle keşfetmek ayrı bir keyif olacaktır.

18.06.2018Seyahat
2.3 milyon dolara satıldı

2.3 milyon dolara satıldı

Paris’te Eyfel Kulesi’nde sergilenen Jura Devri’ne ait teropod türü dinozor fosili, açık artırmada 2.3 milyon dolara satıldı. 9 metre boyundaki fosolin 150 milyon yıllık olduğu tahmin ediliyor.

5.06.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Noel pazarlarıyla büyüleyici Paris!

Kasımın ortasından itibaren, ahşap dağ evleri ve ışıklandırmalı sokaklarıyla ‘Santa Claus’ topraklarına büyüleyici bir yolculuk yapmaya ne dersiniz? Paris'teki Noel pazarları her ‘arrondissement’a yani bölgeye özel farklı deneyimler yaşatmak üzere sizi bekliyor. Havalar soğuk ama yürüyüş için harika bir parkur oluşturacağım sizlere. Işıl ışıl ve rengârenk… Tarçın ve köknar kokan sokaklarda dans etmeye hazır mısınız? İşte bölge bölge Paris’te Noel heyecanı…

23.11.2018

Bravo gençler, bravo

İslam Uyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Barış Turhan, Rasim Yalçıntaş, Muhammet Caner, Emre Pekduru, Yunus Emre Aydemir ve Furkan Önkol’a sahiplenme kültürlerinden ötürü teşekkür ediyorum.

22.11.2018

Portekiz’e ismini veren şehir: Porto

Avrupa kıtasının en batı ucuna ev sahipliği yapan Atlas Okyanusu kıyılarındaki güzel ülke Portekiz deyince, akla ilk Lizbon gelir. Porto, Lizbon’un biraz gölgesinde kalsa da ülkeye adını veren şehirdir aslında. Uzun yıllar Emevilerin yönetiminde kaldıktan sonra Portekiz Krallığı’nın önemli bir şehri haline gelen Porto, bugün UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde de yer alıyor. Boğazı andıran Rio Douro nehri, martı sesleri ve bol yokuşlu, dar sokakları ile Türk misafirlerine biraz İstanbul’u anımsatır. Gelin Portekiz’e ismini veren bu şehri yakından tanıyalım…

17.10.2018

Buyurun ‘Ölümsüzlük Odası’na

İster misiniz ölümsüz olmayı, bilemem. Ama orada duruyor, gidin görün. ‘Ölümsüzlük Odası’.

15.09.2018

Bursa gastronomik kent olduğunu hatırlamalı

Gastronomi Turizmi Derneği, gastronomik marka kentlerimizde farkındalık yaratmak üzere başlattığı projesi kapsamında geçtiğimiz günlerde Bursa’nın lezzetlerini keşfetmek ve yerel yönetimlere destek olmak amacıyla bir gezi düzenledi. Basın Konseyi ve Gastronomik Seyahat Acenteleri’nden oluşan heyet Bursa Turizmi Platformu işbirliğiyle ağırlanırken, bilinmeyen ve unutulmuş lezzetleri markalaştırmak adına önemli işbirliklerinin de adımları atılmış oldu. İncelemeler sonrası Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe ile gastronomi turizminde Bursa’nın önemi ve markalaşma adına gerekli yol haritası üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Boztepe, “Bursa dünyadaki sayılı gastronomik kentlerden biridir. Ancak üzerindeki tozun alınması gerekiyor” dedi.

20.08.2018

Bizim neslimizin çocukları hapisteki solcu babalarını böyle hatırladı, böyle anlattı

ANNESİNİ çok iyi tanıdığım, o ise çocukluğunu bildiğim bir genç kadındı.

21.07.2018

Bodrum’da nereye gidilir ne yapılır

Herkese iyi bayramlar! İşte size bayramlık, eğlencelik bir Bodrum rehberi...

14.06.2018