EKSTRA
MENÜ

Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Eyfel Kulesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.060 Eyfel Kulesi haberi bulunmuştur.

Eyfel Kulesi

Fransa’nın sembolü ve en büyük turizm cazibelerinden biri olan Eyfel Kulesi her yıl ortalama 6 milyon ziyaretçisini ağırlamaktadır.

Eyfel kulesi 1887 ile 1889 yılları arasında Gustave Eiffel tarafından Fransız devriminin 100 yıl kutlamaları için yapılmıştır. Yapılış amacı ise Paris fuarının giriş kapısı olarak kullanılmasıdır. Büyük bir özveri ile yapılan yapı bittikten sonra ise halkın, sanatçıların ve mimarların çok büyük eleştirisine maruz kalmıştır. Kuleyi kimse beğenmemiş bir demir yığını olarak şehrin ortasında korkunç bir görüntüye neden olduğunu söylenmiştir.

Bu denli yoğun eleştiri sonrasında kule hakkında yıkılma kararı verilmiş ancak son anda kuleyi telgraf anteni olarak kullanma kararı alınır ve kule yıkılmaz. İşte son anda yıkılmaktan kurtulan Eyfel Kulesi günümüzün en meşhur yapıları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Eyfel Kulesi Haberleri

Dünyaya göktaşı çarpacak mı Nostradamusun 2021 kehanetleri akıllara geldi...

Dünya'ya göktaşı çarpacak mı? Nostradamus'un 2021 kehanetleri akıllara geldi...

Kehanetleriyle günümüzde de adından söz ettiren Nostradamus'un 2021 yılında dünyaya göktaşı çarpacağı sözleri yeniden gündeme geldi. Eyfel Kulesi büyüklüğündeki bir asteroidin dünyaya 'yakın' mesafeden geçecek olması 2021'in ilk felaketi olarak yorumlandı. 'Oldukça büyük ve tehlikeli olduğu değerlendirilen asteroid için NASA'dan kesin bir açıklama yapılmazken, göktaşının 270 metre çapında olduğunu belirten bilim insanları erken tespit sistemi için harekete geçti. İşte, Nostradamus 2021 kehanetleri ve konuyla ilgili bilgiler.

6.01.2021Teknoloji
NASA alarma geçti 2021in ilk felaketi olabilir...

NASA alarma geçti! 2021'in ilk felaketi olabilir...

NASA, Eyfel Kulesi büyüklüğündeki bir asteroidin dünyaya 'yakın' mesafeden geçecek olmasından dolayı alarma geçti. 2021'in ilk felaketi olduğu düşünülen olay akla Fransız astrolog Nostradamus'un sözlerini getirdi. Nostradamus 2021 yılı için ‘Gökyüzünde ateş ve uzun bir kıvılcım izi görülür.’ sözlerini kullanmıştı.

4.01.2021Dünya
Kömürhan Köprüsü açıldı Yüzde 100 yerli imkanlarla yapıldı

Kömürhan Köprüsü açıldı! Yüzde 100 yerli imkanlarla yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle Kömürhan Köprüsü'nün açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "İnşallah 2021’i reform yılı haline dönüştüreceğiz. Ülkemizdeki tüm kesimlerin katılımıyla büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası için gereken adımları milletimizle atacağız.  Ülkemizi yatırım, üretim, istihdam ve özgürlükler bakımından geliştirerek hedefimize ulaşacağız" dedi.

2.01.2021Ekonomi
Dünyada dördüncü sırada Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli açılışı yarın gerçekleştirilecek

Dünyada dördüncü sırada! Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli açılışı yarın gerçekleştirilecek

İnşasında Eyfel Kulesi'ndeki kadar, yaklaşık 7 bin ton çelik kullanılan Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli, yarın açılıyor. Kömürhan Köprüsü, 380 metrelik orta açıklığıyla dünyada dördüncü sırada yer aldı.

1.01.2021Haber
Dünyada dördüncü sırada... Açılışı yarın gerçekleştirilecek

Dünyada dördüncü sırada... Açılışı yarın gerçekleştirilecek!

İnşasında Eyfel Kulesi'ndeki kadar, yaklaşık 7 bin ton çelik kullanılan Kömürhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli, yarın açılıyor. Kömürhan Köprüsü, 380 metrelik orta açıklığıyla dünyada dördüncü sırada yer aldı.

1.01.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Yusufeli Barajı, ekonomiye yılda 1 milyar 500 milyon lira katkı sağlayacak

Bakan Pakdemirli: Yusufeli Barajı, ekonomiye yılda 1 milyar 500 milyon lira katkı sağlayacak

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, inşaat çalışmaları devam eden Yusufeli Barajı’nın 260 metre yüksekliğe ulaştığını ve son 15 metreye girildiğini belirterek, "Tamamlandığında yaklaşık 2,5 milyon nüfuslu bir şehrin yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak ve ekonomiye yılda 1 milyar 500 milyon lira katkı sağlayacak" dedi.

16.12.2020Ekonomi
Yüksekliği Eyfel Kulesini geçti... Dünyanın en büyüğü olacak

Yüksekliği Eyfel Kulesi'ni geçti... Dünyanın en büyüğü olacak!

Çanakkale Boğazı'nın Avrupa ve Asya yakalarını birleştirecek "1915 Çanakkale Köprüsü"nün ayaklarının yüksekliği, Fransa'nın başkenti Paris'in simgesi 300 metrelik Eyfel Kulesi'ni geçti.

29.11.2020Ekonomi
Fransada kriz büyüyor, gerginlik had safhada Macron bizi korumuyor

Fransa'da kriz büyüyor, gerginlik had safhada! 'Macron bizi korumuyor'

Fransa'da sarı yelekliler ve güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısı karşıtları gösteriler düzenlerken başkent Paris ve Rennes'deki eylemlerde olay çıktı.

21.11.2020Dünya
İyi yemek yapmak, iyi bir aşktan daha tatmin edici

İyi yemek yapmak, iyi bir aşktan daha tatmin edici

10 yıl önce Türkiye’ye geldi. Hayatının aşkıyla karşılaşıp evlendi. Kına gecesi de yaptı, hamama da gitti. Türkiye’deki en güzel dönemini Bağcılar’da geçirdi. Türkçe konuşamıyordu ama komşuları onu o kadar sevdi ki ekmeğe bir kere bile para vermedi! Yakında Ortaköy’de açacağı yeni restoranı için 2.800 ayrı zeytinyağı tadan İtalyan şef Danilo Zanna, yaza kadar 'feci' Türkçe çalışıp herkesi şaşırtacağını söylüyor.

Karadeniz gazına depo Tuz Gölü’nde

Karadeniz gazına depo Tuz Gölü’nde

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz’de keşfedilen gazın Tuz Gölü’nde depolanacağını söyledi. Karadeniz’de 405 milyar metreküp doğalgazın keşfedildiğini hatırlatan Bakan Dönmez, 2023 yılından itibaren Tuz Gölü doğalgaz depolama alanında depolanacağını belirtti.

28.10.2020Ekonomi
İngilterede Lordlar Kamarası üyesinden Macrona tepki

İngiltere'de Lordlar Kamarası üyesinden Macron'a tepki

İngiltere'de Lordlar Kamarası'nın Müslüman üyesi Lord Nazir Ahmed, Hazreti Muhammed'i hedef alan karikatürleri savunan ve İslam karşıtı açıklamalar yapan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a tepki gösterdi.

27.10.2020Dünya
Son dakika: Bir yanda İslam karşıtları öte yanda radikaller... Fransa nereye gidiyor

Son dakika: Bir yanda İslam karşıtları öte yanda radikaller... Fransa nereye gidiyor?

Fransa’da İslam karşıtlığı siyasi bir söyleme dönüşürken peş peşe yaşanan şoke edici olaylar, ülkenin ciddi bir kutuplaşma sarmalına yakalanmış olabileceğine işaret ediyor.

22.10.2020Dünya
Fransada Müslüman kadınlara ırkçı saldırı

Fransada Müslüman kadınlara ırkçı saldırı

Fransada iki Müslüman kadının Eyfel Kulesi yakınlarında bıçaklı saldırıya uğradığı bildirildi.

21.10.2020Avrupa
Son dakika haberi... Eyfel Kulesindeki bomba ihbarı asılsız çıktı

Son dakika haberi... Eyfel Kulesi'ndeki bomba ihbarı asılsız çıktı

Fransa'nın başkenti Paris'teki Eyfel Kulesi'ne yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı. Polis yetkilisi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğlene yakın saatlerde yapılan bomba ihbarının asılsız çıktığını belirtti.

23.09.2020Haber
Son dakika: Pariste Eyfel Kulesinde bomba ihbarı

Son dakika: Paris'te Eyfel Kulesinde bomba ihbarı!

Gelen son dakika haberine göre, Fransa'nın başkenti Paris'teki Eyfel Kulesi bomba ihbarı nedeniyle boşaltıldı. Eyfel Kulesi 1 saat sonra tekrar ziyarete açıldı.

23.09.2020Dünya
Akkuyu Nükleer Santralinde ikinci reaktör için çalışmalar bitti

Akkuyu Nükleer Santrali'nde ikinci reaktör için çalışmalar bitti

Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) ikinci güç ünitesinde, reaktör ve türbin binalarının temel plakaları için yürütülen beton dökme çalışmaları tamamlandı.

22.09.2020Ekonomi
İngiltere polisi, James Bond’un çalınan silahlarının peşinde

İngiltere polisi, James Bond’un çalınan silahlarının peşinde

İngiltere’de polis, James Bond filmlerinde kullanılan ve geçen mart ayında çalınan silahların bulunabilmesi için halktan yardım istedi.

22.09.2020Avrupa
James Bondun silahları çalındı İngiliz polisi halktan yardım istedi

James Bond'un silahları çalındı! İngiliz polisi halktan yardım istedi

İngiltere'de polis, James Bond filmlerinde kullanılan ve geçen mart ayında çalınan silahların bulunabilmesi için halktan yardım istedi.

21.09.2020Dünya
Paris seyahatini kabusa döndürecek durum: Paris Sendromu

Paris seyahatini kabusa döndürecek durum: Paris Sendromu

Her yıl milyonlarda insan farklı ülkeleri, farklı kültürleri tanımak için seyahat ediyor. Bu seyahatler ister uzun ister kısa olsun, muhteşem deneyimler yaşamayı sağlıyor. Fakat bazen gidilen yerde umulan bulunmuyor. Fotoğraflarda görüp beğendiğiniz o büyüleyici yerler gördüğünüzde tüm büyüsünü yitirebiliyor. Tam da bu duruma bir ad vermişler; Paris Sendromu. Peki Paris sendromu nedir?

14.09.2020Seyahat
Yusufeli Barajı ile Türkiyenin hidroelektrik enerji üretim kapasitesi yüzde 2 artacak

Yusufeli Barajı ile Türkiye'nin hidroelektrik enerji üretim kapasitesi yüzde 2 artacak

Artvin'de yapımı tamamlandığında kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye'nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve HES inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

7.09.2020Ekonomi
Yusufeli Barajı kapasiteyi yüzde 2 artıracak

Yusufeli Barajı kapasiteyi yüzde 2 artıracak

Artvin'de yapımı tamamlandığında kemer baraj sınıfında 275 metreyle Türkiye'nin birinci, dünyanın üçüncü en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı ve HES inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

7.09.2020Ekonomi
Eyfel Kulesinin önünde bile fotoğrafı var Bir kez tadan bir daha başkasını yemez

Eyfel Kulesi'nin önünde bile fotoğrafı var! 'Bir kez tadan bir daha başkasını yemez'

Tokat'ın Erbaa ilçesinde 3 yıl önce coğrafi işaret verilen ve adına festival düzenlenen üzüm yaprağı dünyanın pek çok ülkesinden talep görüyor.

Fatih böyle gitti, bir ayda buldu

Fatih böyle gitti, bir ayda buldu

İstanbul’un fethinin 567’nci yıldönümü olan 29 Mayıs 2020’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Haydarpaşa Limanı’ndan uğurladığı Fatih, 20 Temmuz 2020’de başladığı Tuna 1 kuyusundaki sondajında 320 milyar metreküp doğalgaz rezervine ulaşarak Türkiye’yi sevince boğdu.

22.08.2020Gündem
İşte Fatihin hikayesi... Bakan Albayrak 2 yıl önce Yeni bir milada tanık oluyoruz demişti

İşte Fatih'in hikayesi... Bakan Albayrak 2 yıl önce 'Yeni bir milada tanık oluyoruz' demişti

29 Mayıs 2018'de yola çıkan Türkiye'nin ilk milli sondaj gemisi Fatih, bugün büyük bir başarıyla tekrar gündemde. Yola çıkışı sırasında törende konuşan Bakan Albayrak, "Türkiye'nin enerji tarihinde yeni bir milada tanık oluyoruz" demişti. Bakan Albayrak, bugün ise "Ülkemizin makus talihini tarihe gömdüğümüz büyük bir zafere imza attık. Artık ne doğu ne batı yeni eksen Türkiye" açıklamasında bulundu.

21.08.2020Ekonomi
Türkiyenin en yükseğinde son 50 metre Tamamlandığında Eyfel Kulesinden 25 metre kısa olacak

Türkiye'nin en yükseğinde son 50 metre! Tamamlandığında Eyfel Kulesi'nden 25 metre kısa olacak

Yusufeli Barajı’nın tamamlanması için son 50 metre kaldı. 225 metre gövde yüksekliğine ulaşan Baraj bittiğinde Eyfel Kulesi'nden 25 metre kısa olacak.

11.08.2020Ekonomi
Yusufeli Barajının yapımında son 50 metre

Yusufeli Barajı'nın yapımında son 50 metre

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız "Yusufeli Barajı'na 3 milyon 400 bin metreküp beton dökülerek, gövde betonunda yüzde 85 gerçekleşme sağlandı. Barajımız 225 metre yüksekliğe ulaştı" dedi.

11.08.2020Ekonomi
Düğünde gördü sabah annesini yolladı

Düğünde gördü sabah annesini yolladı

Aile Meclisi bu hafta, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır ve eşi Fatma Çakır’ın Düzce Gümüşova’daki bağ evlerine konuk oldu. Fatma Hanım’ı bir akraba düğününde gören Fahri Çakır, hemen ertesi sabah annesini ve kız kardeşlerini evlerine göndermiş.

20.07.2020Gündem
Eyfel Kulesi yeniden ziyarete açıldı

Eyfel Kulesi yeniden ziyarete açıldı

Yeni tip koronavirüs COVID-19 salgını önlemleri kapsamında 13 Mart'ta ziyarete kapatılan Paris'in sembol yapısı Eyfel Kulesi yeniden açıldı.

26.06.2020Keyif
Eyfel Kulesi ziyaretçilere açılıyor

Eyfel Kulesi ziyaretçilere açılıyor

Fransa’da dünyanın en ünlü yapılarından olan Eyfel Kulesi, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle kapalı kaldığı 3 ayın ardından bugün ziyaretçilere yeniden açılıyor.

25.06.2020Haber
Eyfel Kulesi bugün ziyaretçilere açılıyor

Eyfel Kulesi bugün ziyaretçilere açılıyor

Fransa’da dünyanın en ünlü yapılarından olan Eyfel Kulesi, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle kapalı kaldığı 3 ayın ardından bugün ziyaretçilere yeniden açılıyor.

25.06.2020Dünya
Fransa şokta 2. Dünya Savaşından beri ilk...

Fransa şokta! 2. Dünya Savaşı'ndan beri ilk...

Fransa'nın sembolik Eyfel Kulesi, 25 Haziran Perşembe günü halka tekrar açıldığında II. Dünya Savaşı'ndan bu yana en uzun kapanışına son verecek.

24.06.2020Ekonomi
Alüminyum meşrubat kutulardan iskeletini yaptıkları robot şampiyonluk getirdi

Alüminyum meşrubat kutulardan iskeletini yaptıkları robot şampiyonluk getirdi

En prestijli robot yarışmalarından biri olarak gösterilen FRC İstanbul Regional Robot Turnuvası’ndan Şampiyonluk Kupası ve iki ödülle dönen River Robotics Team #8079, 2021 yılı Şubat ayında Amerika'nın Houston kentinde yapılacak olan FRC Dünya Şampiyonası'na katılarak Türkiye’yi temsil etme hakkını kazandı. “Fırsat ver” ve “fark yarat” mottoları ile bir robot yapmanın çok ötesine geçen takım, Türkiye’nin imkanları kısıtlı bölgelerinde eğitim gören kardeşlerini bilimle buluşturmayı ve geleceğe daha hazır hale gelmeleri için destek olmayı hedefliyor. Takım 26 Haziran günü 1. yaşını da organize ettiği “Bilim Seferberliği Kampanyası” ile kutlayacak.

24.06.2020Teknoloji
Fransanın şehirleri neler Fransa başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Fransa'nın şehirleri neler? Fransa başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Fransa Avrupa kıtasında yer alan bir ülkedir. Fransa özellikle ünlü şehirleri ve ünlü meydanları olan bir şehirdir. Avrupa kıtasının en gelişmiş şehirlerinden biri olan Fransa aynı zamanda bir Schengen ülkesidir. Fransa Dünya'nın en hızlı gelişmeye devam eden sanayide de oldukça gelişmiş bir şehir olarak bilinmektedir. Peki, Fransa'nın şehirleri neler? Fransa başkenti ve nüfusu nedir? Fransa'nın yüzölçümü ve telefon kodu bilgileri nelerdir? İşte Fransa şehrine dair merak edilenler.

18.06.2020Seyahat
‘Kaldığımız yerden devam edeceğiz’

‘Kaldığımız yerden devam edeceğiz’

Normalleşme süreci ile birlikte uzun süredir yapılamayan uçak seferleri de yavaş yavaş eskiye dönüyor. Gelinen noktada operasyonların çok küçültüldüğünü ifade eden İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, “Biz salgın krizinden önce 11 ay bu havalimanını çok başarılı bir şekilde işlettik. 400 binden fazla uçak indi-kalktı ve 64 milyon yolcu geldi, gitti. Yarın aynı hızla ayağa kaldıracağız. Yarın buraya 1300 uçak gelsin, biz 1300 uçağı almaya, onlara hizmet vermeye hazırız. Sadece küçük bir ara verdik” dedi.

1.06.2020Ekonomi
İGA İcra Kurulu Başkanı Samsunlu Bir Zafer Anıtı: İstanbul Havalimanı belgeselini anlattı

İGA İcra Kurulu Başkanı Samsunlu "Bir Zafer Anıtı: İstanbul Havalimanı" belgeselini anlattı

İGA İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu "Belgeselimiz, bu kadar zor şartlarla başlayan havalimanının, 42 ay gibi gerçekten inanılmaz bir sürede insanların kullanımına sunulmasının hikayesidir" dedi.

31.05.2020Ekonomi
‘Fatih’ten Karadeniz seferi

‘Fatih’ten Karadeniz seferi

Fatih Sondaj gemisi Karadeniz’deki yeni görevi için yola çıktı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Fatih Karadeniz’de Tuna-1 kuyusunda görev yapacak. 3. Sondaj gemimiz olan Kanuni ise yakında Akdeniz’de suya iniyor” dedi.

30.05.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan az önce açıkladı Yeni durağı belli oldu

Son dakika... Bakan az önce açıkladı! Yeni durağı belli oldu

Fatih Sondaj Gemisi’nin Haydarpaşa Limanı’ndan Karadeniz’deki yeni görevine uğurlamak için yapılan törende konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Fatih 15 Temmuz tarihinde göreve başlayacak. Fatih’in Karadeniz’deki ilk sondaj noktası ise Tuna-1 lokasyonu olacak” dedi. Haydarpaşa Limanı'nda gerçekleşen uğurlama töreninin ardından Fatih sondaj gemisi saat 18.00 sıralarında Marmara'dan İstanbul Boğazı'na girdi.

29.05.2020Ekonomi
Türkiyenin ilk yerli sondaj gemisi Fatih özellikleri nedir

Türkiye'nin ilk yerli sondaj gemisi "Fatih" özellikleri nedir?

Türkiye'nin ilk yerli sondaj gemisi "Fatih", Karadeniz'de sondaj faaliyetleri gerçekleştirmek üzere İstanbul'un fethinin 567. yıl dönümü olan 29 Mayıs'ta sefere çıkacak. Peki Türkiye'nin ilk yerli sondaj gemisi "Fatih" özellikleri nedir?

27.05.2020Gündem
Eyfel bu kez onlar için aydınlatıldı

Eyfel bu kez onlar için aydınlatıldı

Eyfel Kulesi, koronavirüs salgınıyla mücadele eden çalışanlara teşekkür etmek amacıyla aydınlatıldı.

12.05.2020Avrupa
Sokaklarda insan yok, dünya alarmda

Sokaklarda insan yok, dünya alarmda

Tüm dünyadaki vaka sayısı bir milyonu aştı. Hayatını kaybedenlerin sayısıysa 55 binin üzerinde. Sağlık sistemlerini işler halde tutmak isteyen hükümetler, vatandaşlarından evlerinde kalmalarını talep etti. Tüm dünyadan fotoğraflar bu talebe olumlu yanıt verildiğini gösteriyor.

Fransada Banka Hesabı Nasıl Açılır Fransız Bankasında Banka Hesabı Açma

Fransa'da Banka Hesabı Nasıl Açılır? Fransız Bankasında Banka Hesabı Açma

Fransa’ya yerleşmeyi ya da Fransa’da uzun süre kalmayı planlıyorsanız, kiranız, faturalarınız ve tüm diğer ödemelerinizi yapabilmek için bu ülkede bir banka hesabı açtırmak zorundasınız. Bu sebeple bu konuyu araştıran ve cevaplarını merak edenler için Fransa'da banka hesabı nasıl açılır? Fransız bankasında banka hesabı açma konularını sizler için detaylandırdık.

6.04.2020Gündem
Tepeden tırnağa bembeyaz

Tepeden tırnağa bembeyaz

Soğuk havalar hâlâ kendini hissettiriyor ama martın gelişiyle gardıroplarımızı yavaş yavaş sıcak günler için hazırlamaya başladık. Bu ara dönemin trendiyse şaşıracaksınız ama baştan aşağı bembeyaz giyinmekten geçiyor.

Tarih, lezzet ve deneyim Basel’deyim

Tarih, lezzet ve deneyim Basel’deyim!

İsviçre’nin Fransa-Almanya sınırındaki Basel yılda bir kez sıradışı bir olayı yaşar. Bu yıl 1 Mart’a rastlayan ritüelin adı Morgenstreich. Basel’deki en eski kilisenin çanı dört kez çaldığında çevredeki tüm ışıklar söner. Özel kostümlü bando, Fasnacht’ın (karnavalın) başladığını ilan eden ezgiyi çalar. 72 saat sürecek bu özel karnaval şehrin özgün karakterini sergilemesi açısından önemlidir. Dünyanın en büyük sanat fuarı Art Basel (bu yıl 18-21 Haziran) ile tanınan şehrin halkına göre, Fasnacht yılın en güzel üç günüdür.

1.03.2020Seyahat
Güneş şehri Paris

Güneş şehri Paris

Fransa’nın başkenti ve dünyanın en gözde turizm merkezlerinden biri olan Paris, önemli tarihî olaylara sahne olan meydanları, kafeleri, mutfak kültürü ve sanatçılara ilham veren sokaklarıyla rüyaları süsleyecek güzellikte bir şehir.

Yazar Sonuçları

Moda sektöründe Fijital Defile trendi

Teknolojik gelişmelerin moda sektörüne katkısı, pandemi sürecinin de etkisiyle dijital ve fizikselin buluşması “fijital” kavramı ile şekilleniyor. Fijital, İngilizce Phygital (Physical + Digital) kelimesinin dilimizdeki karşılığı. Bir nevi hem fiziksel hem dijital stratejilerin ilişkilendirilerek kurgulandığı yani ikisi bir arada diyebileceğimiz bir yöntem olarak tanımlanıyor fijital. Fakat fiziksel ortamda gerçekleştirilen bir etkinliği fijital olarak tanımlayabilmenin, onu dijitalde sadece yayınlamaktan çok daha fazlası olduğunun altını önemle çizmek gerek.

5.01.2021

Işıl ışıl bir eğlence dünyası: Las Vegas  

Bu karantina sürecinde hepimizin en çok yaptığı şeylerden biri evimizde tatil fotoğraflarımıza bakmak ve geleceği yönelik tatil planları yapmak oldu. Eskiden özgürce gezebildiğimiz günlerin değerini her gün daha iyi anlıyoruz. Eski fotoğraflara bakarken bu soğuk kış günlerinde renkli, sıcak ve eğlenceli dünyasıyla Las Vegas’ta olmayı hayal ettim. Hadi gelin biraz Las Vegas’ı tanıyalım. Belki karantina sonrası ilk durağınız Las Vegas olur. 

14.12.2020

Canlı renkleri yaşadığımız mekanda kullanabilmek

Yaşadığımız mekanlarda sevdiğimiz renkleri görmek, o renk ile özdeşleşen objelerimizi sergilemek isteriz. Fakat seçimimiz olan renkler, canlı renkler ise? Elbette, sevdiğimiz renklerin nötr veya soft renkler olması gerekmiyor.

20.06.2020

Küme içi ilişkiler: Ve Cem ve Serenay

Cem Yılmaz ve Serenay Sarıkaya beraberliğinin resmileşmesi sonrası ilk düşündüğüm şey:

12.02.2020

Masmavi sular, sıcacık kumlar ve dünyanın enleri

Körfezin masmavi sularında yüzüp upuzun kumsallarda güneşlenen, dünyanın her yerinden gelen turistler ve ‘expat’ denen yabancılar… İstanbul’dan uçak ile 4.5 saatlik uçuş mesafesinde, sıcak ve egzotik bir yer Dubai. Bu hafta sizi, sonunda soğumaya başlayan İstanbul havasından sıcacık bir coğrafyaya davet ediyorum. Kalın kışlık kazakları, montları, bereleri evde bırakın ve Dubai’nin güneşiyle ısınmaya hazır olun.

9.02.2020

Atlas Okyanusu kıyısında Akdeniz ruhu taşıyan şehir: Lizbon

Avrupa'nın en batısında yer alan, İstanbul'a benzeyen renkli sokaklarıyla ünlü bir şehir Lizbon. Akdeniz'e kıyısı olmadığı halde Akdeniz ülkesi esintileri taşıyan bu şehirde kendinizi yabancı hissetmeyeceksiniz. Şehrin merkezinde yer alan Tejo Nehri'nin hediyesi haliç oluşumu, sarı tramvayları, enfes güzellikteki sokakları ve meşhur pastaneleriyle Lizbon, Cebelitarık Boğazı'nın öbür yakasından güzelliklerini keşfe davet ediyor. O halde şimdi koltuklarınıza kurulun Lizbon'a gidiyoruz. İşte size Lizbon gezi rehberi…

30.01.2020