EKSTRA
MENÜ

Evlilik Sorunları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.828 haberi bulunmuştur.

Evlilik Sorunları Haberleri

Uyku apnesi, ciddi rahatsızlıklara neden olabiliyor

Uyku apnesi, ciddi rahatsızlıklara neden olabiliyor

Uyku apnesi ve tedavisi konusunda bilgi veren Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Salih Bilgin, “Uyku apne sendromu tansiyonu yükseltir, insülin direncine neden olur ve stres hormonlarının seviyesini artırır. Tüm bu nedenler kalp damar hastalığının oluşmasına ve ilerlemesine neden olur. Damar hastalıkları ve kan oksijen seviyesindeki azalma, yüksek tansiyon kalpte olduğu gibi beyni de etkileyerek inmeye neden olabilir” dedi.

8.12.2020Sağlık
Çiftlerin Birbirine Yaklaşımı Nasıl Olmalı

Çiftlerin Birbirine Yaklaşımı Nasıl Olmalı?

Evlilikte çiftler arasında zaman zaman çatışmalar yaşanabilir. Eşlerin sürekli ve koşulsuz bir ilgi beklemesi, ilişkide bazı boşluklar oluşturabilir. Uzman Klinik Psikolog M. Berk Karaoğlu, çift ilişkileri üzerine önemli bilgiler paylaştı.

3.09.2020Aşk
Cinsel İstek Neden Azalır

Cinsel İstek Neden Azalır?

Cinsellikten soğuma, kişide veya çiftin ilişkisinde zorluklara yol açan cinsel ilgilerde, istek ve fantezilerde azalmadır. Peki bu neden olur? Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney anlatıyor.

31.08.2020Cinsellik
Evlilikte Güç Savaşı Nedir

Evlilikte Güç Savaşı Nedir?

Evlilik hayatındaki huzursuzlukların en önemli sebeplerinin başında güç savaşları geliyor. Uzman Psikolojik Danışman Şenol Baygül evlilikte güç savaşları konusunda önemli noktaların altını çiziyor.

28.05.2020Evlilik
Evliliği sağlıklı bir şekilde devam ettirmenin 10 yolu

Evliliği sağlıklı bir şekilde devam ettirmenin 10 yolu

Evlilik yaşayan bir canlıdır. Nasıl ki her canlının ihtiyaçları varsa evliliğin de ihtiyaçları vardır. Bunları görmezden gelmek ya da önemsememek mutsuzluğa zemin hazırlar. Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, evliliği sağlıklı bir şekilde devam ettirmenin ve korumanın 10 yolunu anlatıyor.

16.01.2020İlişkiler
Cinsel işlev bozukluğu tipleri nelerdir, neden olur

Cinsel işlev bozukluğu tipleri nelerdir, neden olur?

Cinsel işlev bozukluğu nedir, neden olur? Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Dilek Meltem Taşdemir Erinç, cinsel işlev bozukluğu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

3.05.2019Sağlık
3 kişiden 1’i Cinsel İşlev Bozukluğu Yaşıyor

3 kişiden 1’i Cinsel İşlev Bozukluğu Yaşıyor

Cinsel yaşam, bireyin ruhunu ve bedenini tanıması ile başlıyor. Bedensel ve ruhsal bazı hastalıklar ise cinsel yaşam sorununa yol açıyor. Depresyon başta olmak üzere, birçok psikiyatrik hastalığın cinsel yaşamı etkilediğini belirten uzmanlar, her 3 kişiden birinin yaşamının bir döneminde en az 1 kez cinsel işlev bozukluğu yaşadığına dikkat çekti. Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Dilek Meltem Taşdemir Erinç, cinsel işlev bozukluğu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

4.01.2019Cinsellik
Cinsel Sorunlar İlişkileri Tehlikeye Sokuyor

Cinsel Sorunlar İlişkileri Tehlikeye Sokuyor!

Bazen eşlerden birinin olumsuz ve farkında olmadan yaptığı bir davranış birden bire kendinde veya eşinde işlevsel cinsel bozukluğun ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Kişide başlayan bir bozukluk partnerini de etkileyebiliyor. Ancak bu sorunlar çözümsüz değildir. Psikiyatri Uzmanı Dr. Mustafa Güveli konu ile ilgili bilgiler verdi.

17.12.2018Cinsellik
Cinsel ilişki ağrısının sebebi ve çözümü nedir

Cinsel ilişki ağrısının sebebi ve çözümü nedir?

Kadın cinsel problemlerinin başında cinsel ilişkide hissedilen ağrı sorunu geliyor. Her 10 kadından birisinin problemi olan cinsel ilişki ağrısı veya tıbbi ismi ile ‘disparoni’ hakkında bilgileri Jinekolog Op. Dr. Süleyman Eserdağ cevapladı.

15.05.2018Sağlık
Selin Karacehennem kimdir, kaç yaşında

Selin Karacehennem kimdir, kaç yaşında?

Katıldığı televizyon programlarındaki yorumları ve söylediği sözlerle tanınan Selin Karacehennem, yaptığı çıkışlarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Vatandaşlar evlilik terapisti olarak bilinen Selin Karacehennem'in kim olduğunu, yaşını ve mesleğini sorguluyor. Peki, Selin Karacehennem kimdir? Kaç yaşında ve mesleği ne?

13.03.2018Televizyon
Selin Karacehennem kimdir, kaç yaşında

Selin Karacehennem kimdir, kaç yaşında?

Selin Karacehennem, katıldığı programlardaki yorumlarıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Uzun yıllardır evlilik terapistliği yapan Selin Karacehennem’in yaşı ve eğitimi merak ediliyor. Peki Selin Karacehennem kimdir, kaç yaşında?

20.02.2018Televizyon
Cinsel İsteksizlik Neden Kadınlarda Daha Fazla

Cinsel İsteksizlik Neden Kadınlarda Daha Fazla?

Cinsel isteksizlik, toplumdan topluma değişmekle birlikte yetiştirme tarzı ve kadınlara yönelik baskılar nedeniyle kadınlarda daha fazla görülmektedir. Psikiyatri ve Nöroloji uzmanı Dr. Selin Baran, kadınlarda cinsel isteksizliğin nedenlerini ve çözüm yollarını anlattı...

5.10.2017Cinsellik
Her çocuk ‘biricik’tir, unutmayın

Her çocuk ‘biricik’tir, unutmayın

Her çocuk genetik, biyolojik ve mizaç yapısı, zekâsı, duygusal, psikolojik ve sosyal gelişimi bakımından biriciktir; diğerlerinden farklıdır. Bu nedenle ailelerin her çocuğun özellikleri ve içinde bulunduğu yaş dönemi ve koşullarına uygun davranmaları gerekiyor.

11.07.2016Eğitim
Ekonomik sebepler boşanmanın başlıca sebebi

Ekonomik sebepler boşanmanın başlıca sebebi

Boşanma sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar hangileri?

1.06.2016Sağlık
Güzel başlayan ilişkilerin sonu hüsran bitmesin

Güzel başlayan ilişkilerin sonu hüsran bitmesin

Masalsı bir aşk hikâyesinin sonunun felaketle sonuçlanmasının nedeni nedir?

5.01.2016Kelebek
Uzun evlilikleri yürütmenin 10 yolu

Uzun evlilikleri yürütmenin 10 yolu

Aşk ve heyecanla başlayan iki kişilik evlilik hikayesine özen gösterilmesi gerekir.

27.12.2015Sağlık
Hangi konuda terapiye ihtiyacınız var

Hangi konuda terapiye ihtiyacınız var?

Kendi başınıza çözebileceğinizi düşündüğünüz sorunlarla uğraşmak o kadar kolay değil!

24.12.2015Sağlık
Evlilik nedir

Evlilik nedir?

Mutlu bir evlilik için dikkat edilmesi gerekenler ve dahası...

3.09.2015Sağlık
Ne zaman evlenmeliyim

Ne zaman evlenmeliyim?

Mutlu bir evlilik istiyorsanız evlilik kararı almadan önce bu önerilere kulak verin!

3.09.2015Sağlık
Evlilikte yaşanan sorunlar

Evlilikte yaşanan sorunlar

Evlendikten sonra eşlerin ve aralarındaki ilişki biçiminin değişmesi çok doğaldır.

7.07.2015Sağlık
İlişkiniz aslında sizsiniz

İlişkiniz aslında sizsiniz!

Sağlıklı evliliğin olmazsa olmazları nelerdir?

17.06.2015İlişkiler
Kronik yorgunlar

Kronik yorgunlar

Son yıllarda çalışanların büyük bir kısmı yorgunluktan şikayetçi. Yorgunluk, kişinin iş ve özel yaşamında verimini, yaşam kalitesini düşürüyor, ayrıca iş kazalarına zemin hazırlıyor. Çalışma hayatındaki yorgunluğun temelinde stres, kaygı, ağır iş yükü, uzun çalışma saatleri yatıyor. İşyerlerinin ve bireylerin alacağı önlemlerle yorgunluğu yönetmek mümkün.

İşte, uzun bir evliliğin sırrı

İşte, uzun bir evliliğin sırrı!

İyi günde kötü günde, yoksullukta ve bollukta...

15.02.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Boşanma ve nedenlerine bakış

Evlilik gibi sıcacık ve umut dolu duygularla birleşen yaşamların boşanma gibi soğuk, huzursuz edici duygularla yüz yüze gelinmesi birçok çiftin deneyimlediği bir yaşam olayı diyebiliriz. Elbette ki hiçbir çift boşanmak için evlenmez. Ama bazen durumlar istemeden buralara gelebiliyor. Bazı birey ya da çiftler için rahatlatıcı, nefes alıcı ve “ohh” dedirten bir çözüm de olabilirken birçok çift için durum oldukça üzücü ve sarsıcı olarak ifade bulabiliyor sonlanma aşamasında.

27.01.2021

Cinsel istek azalması

Kadınlarda son yıllarda cinsel istek azalması (cinsel isteksizlik, cinsel soğukluk), cinsel tiksinti bozukluğu, cinsel uyarılma bozukluğu gibi cinsel işlev problemleri artmaktadır. Cinsel sağlık için çok önemli olan bu tür problemlerin zamanında tespit edilerek özel cinsel terapilerin uygulanması pek çok problemi önleyebilecektir.

19.09.2020

Anorgazmi (Orgazm Olamama) nedir? Nasıl tedavi edilir?

Anorgazmi diğer anlamıyla ‘orgazm olamama’, özellikle kadınlarda sıkça görülen bir problemdir. Cinsel hayatta bazı dönemlerde görülebildiği gibi, orgazmın hiç yaşanamaması da söz konusu olabilir. Günümüzde tedavisi mümkündür.

3.09.2019

Evlilik içinde çocuk kalmak

Yedi yıllık evliliklerinde, eşinin her kavgadan sonra küstüğünü, haftalarca konuşmadığını, hatta yatağı ayırdığını, haftalarca seks yapmadıklarını anlatıyordu bir danışanım. “ aslında eşim çok sakin bir adamdır, bağırmaz çağırmaz, ama küstüğü zaman ben daha da sinirleniyorum. "Benimle konuş, sorunun nedenleri hakkında kafa yor, çözüm üret "diyorum ama sanki duvara söylüyorum.”

11.08.2019

Evliliğinizi kurtarmak için uzmandan yardım alın

Evliliklerde ailelerin gücünü ve desteğini inkâr edemeyiz. Bazen aileler bir evliliğin bitmesine yol açabilirler bazen de sorunlu bir evliliğin yeniden toparlanmasına yardım edebilirler. Buradaki kural evliliklerde aile büyüklerinin gençlere zaman tanıması, aralarındaki ilişkiye karışmaması, taraflar için yorumlar yapmaması gibi temel bazı tutumları olmalı.

21.06.2019

Kadınlarda orgazm olamama problemi ve tedavisi

Anorgazmi, yani cinsel ilişki veya mastürbasyon sırasında orgazm olamama veya oldukça zor olma sorunu birkaç farklı şekilde kendini gösterebilir.

30.05.2019

Hani benim mizahım nerde

Uzun zamandır yakamıza yapışan bir hastalık bu. Gülememe rahatsızlığı...

5.09.2018

Aynı evde yaşayan iki otelci

Sorun yaşayan çiftler, zorunlu olmadıkça hiçbir iletişime girmezler. Ama yalnız yaşamaktan korktukları için de birbirlerini baston olarak görerek hayata tutunurlar.

9.02.2018

Evlenmek mi, katlanmak mı?

Eğer siz de evliliğinizde bu sıkıntıları yaşıyorsanız...

6.12.2017

Oh be boşandım!

Biz olmaya çalışmak kendinden vazgeçmeye

8.06.2017

Eşinizin sevgilisi olun, annesi değil!

O sizin çocuğunuz değil eşiniz! Bazen kadınlar eşlerine de anne gibi davranırlar. bu durum çiftler arasındaki iletişimi azaltır.

4.06.2017

Çiftlerin birbirlerine alışması zaman alır

Yapılan araştırmalar evliliğin ilk yıllarının evliliğin geleceği üzerinde belirleyici olabilecek kadar kritik olduğunu göstermektedir.

25.05.2017

Ev ziyaretleri ile size geliyoruz

Bize bir çay ikram eder misiniz?

24.01.2017

Cinsel sorunlar

Cinselliğin evlilikle başlamadığının kabul edilmesi ve evlilik öncesinde de bilgilerin verilmesi gerekir.

18.01.2017
Lohusa depresyonunu her anne yaşar mı

Lohusa depresyonunu her anne yaşar mı?

Saçını süpürge etmek değil kendine zaman ayırmak mutlu ediyor.

21.10.2016
İkinci evliliği mutlu sürdürmenin yolları

İkinci evliliği mutlu sürdürmenin yolları

İkinci evliliğinizi aceleye getirmeyin!

24.05.2016

Evlilikte üç maymun tekniği

Evlenmeden önce ya da evliliğin ilk zamanlarında aşk tıpkı bir maskeli balo gibidir.

1.11.2015
Evliliğinizdeki çatışmalarla nasıl baş ediyorsunuz

Evliliğinizdeki çatışmalarla nasıl baş ediyorsunuz?

Çiftlerin çatışmasında 4 farklı stil var! Sizinki çatışma stiliniz hangisi?

21.07.2015
Nikahta keramet var mı

Nikahta keramet var mı?

Evlenecek bireylerin bilmesi gereken soruların yanıtları…

15.05.2015

Uzaklaşan kocamı nasıl geri kazanabilirim?

Sorunları halının altına süpürmekle onlardan kurtulamazsınız.

5.05.2015
Evliliklerin ömrü neden kısalıyor

Evliliklerin ömrü neden kısalıyor?

Mutlu ve tatmin edici bir evlilik için yapmanız gerekenler…

16.04.2015

Evliliklerde boşanma sinyalleri

Tartışmaların bile bir ısınma turu olmalı...

26.02.2015