EKSTRA
MENÜ

Evergrande

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 263 haberi bulunmuştur.

Evergrande Haberleri

Küresel piyasalarda gözler BoE Başkanı Baileyde

Küresel piyasalarda gözler BoE Başkanı Bailey'de

Küresel piyasalarda, enflasyon baskısı sonrası para politikasında sıkılaştırıcı adımların fiyatlanması piyasalar için risk unsuru oluştururken, dünkü sözle yönlendirmeleri ile faiz artırım beklentilerini artıran İngiltere Merkez Bankası (BoE) Başkanı Andrew Bailey'in bugünkü açıklamaları yatırımcıların odağına yerleşti.

19.10.2021Ekonomi
Küresel piyasalar Fed tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalar Fed tutanaklarına odaklandı

Küresel pay piyasaları, rekor seviyelere çıkan emtia fiyatları, ABD'deki borç tavanı krizi ve karışık gelen iş gücü piyasası verileriyle sınırlı da olsa yükseliş eğiliminde hareket ederken, gelecek hafta gözler ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları ve enflasyon verilerine çevrildi.

9.10.2021Ekonomi
Son dakika... Fantasiada şok Tahvil işlemleri durduruldu

Son dakika... Fantasia'da şok! Tahvil işlemleri durduruldu

Dünyanın gözünü çevirdiği Çin gayrimenkul şirketleri birer birer dökülmeye başladı. Evergrande'den sonra Fantasia da tahvillerini ödemekte güçlük çekiyor. Şangay Borsası tedbir olarak Fantasia'nın tahvil işlemlerini durdurdu.

8.10.2021Ekonomi
Endişeler artıyor... Kriz büyüyor Bir şirket daha duyurdu

Endişeler artıyor... Kriz büyüyor! Bir şirket daha duyurdu

Çin'de gayrimenkul sektöründe kriz büyüyor. Evergrande skandalı gündemi sarsarken şimdi Fantasia şirketinde 4 Ekim'de vadesi gelen tahvil ödemesini gerçekleştirilemedi.

5.10.2021Ekonomi
Yurt içi piyasalar enflasyon verilerini bekliyor

Yurt içi piyasalar enflasyon verilerini bekliyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası ortaya çıkan sorunlar küresel ekonomi ve finans piyasalarında etkili olmaya devam ederken, bu kapsamda merkez bankalarının para politikaları da gündemin üst sıralarında kalmayı sürdürüyor.

4.10.2021Ekonomi
Son dakika... Evergrandenin hissesi işleme kapatıldı

Son dakika... Evergrande'nin hissesi işleme kapatıldı

Yaklaşık 300 milyar dolarlık borcunu çevirmekte güçlük çeken Çinli gayrimenkul geliştirme şirketi Evergrande'nin Hong Kong Borsası'ndaki işlem sıraları durduruldu.

4.10.2021Ekonomi
Küresel piyasalar karışık seyrediyor

Küresel piyasalar karışık seyrediyor

Küresel piyasalar, para politikası yapıcılarının enflasyondaki arz şoklarının geçici olduğuna yönelik mesajlarını yinelenmesi sonrası sakinleşirken, bugün gözler ABD'de büyüme başta olmak üzere yoğun veri gündemine çevrildi.

30.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalar enflasyon endişesiyle negatif seyrediyor

Küresel piyasalar enflasyon endişesiyle negatif seyrediyor

Küresel piyasalar artan enflasyon baskısı nedeniyle karışık bir seyir izlerken, bugün gözler ABD, Avrupa, Japonya ve İngiltere merkez bankası başkanlarının Avrupa Merkez Bankası Merkez Bankacılığı Forumu'nda yapacakları konuşmalara çevrildi.

29.09.2021Ekonomi
Dünya piyasalarının gözü burada Evergrandede yeni gelişme

Dünya piyasalarının gözü burada! Evergrande'de yeni gelişme

Çin'in en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan Evergrande, Shengjing Bank'taki hisselerini 9,99 milyar yuana (1.5 milyar dolar) devletin sahip olduğu bir varlık yönetim şirketine sattı.

29.09.2021Ekonomi
Altının işi zor Yatırımcı ne yapmalı Uzmanlar değerlendirdi

Altının işi zor! Yatırımcı ne yapmalı? Uzmanlar değerlendirdi

Altının ons fiyatı 1,5 ayın en düşük seviyesini görürken; ons altının hareketiyle gram altında yükselişler sınırlı bir aralıkta kalıyor. Görünen tabloda altın fiyatları için zor bir dönemin yaşanabileceği tahmin edilirken; Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk ve Gedik Yatırım Yatırım Danışmanı Eda Karadağ altın fiyatları üzerinde yaşanan son gelişmeleri ve olası senaryoları hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

28.09.2021Ekonomi
Gözler bu haberde Çinde panik havası

Gözler bu haberde! Çin'de panik havası

Çin'in en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan Evergrande'nin içinde bulunduğu mali kriz yüzünden finansal piyasalarda panik havası hakim.

28.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalar, tedarik sıkıntılarıyla karışık seyrediyor

Küresel piyasalar, tedarik sıkıntılarıyla karışık seyrediyor

Küresel piyasalar, artan tedarik sıkıntıları ve Çin'in ekonomik regülasyonlarına ilişkin belirsizliklerle haftaya karışık bir seyirle başlarken, ABD ve Avrupa başta olmak üzere merkez bankası başkanlarının açıklamaları hafta boyunca piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak.

27.09.2021Ekonomi
Kripto paralar için yeni hamle Tüm dünyayı etkileyecek... Çinden yasak geldi

Kripto paralar için yeni hamle! Tüm dünyayı etkileyecek... Çin'den yasak geldi

Çin, kripto para ticaretine yönelik baskıyı yoğunlaştırdı. Çin Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu ile Çin Merkez Bankası, kripto para madenciliği ve kripto para ticaretine karşı bir kez daha harekete geçti. Çin'in hamlesiyle Bitcoin de geriledi.

24.09.2021Ekonomi
ECB Başkanından enflasyon açıklaması

ECB Başkanı'ndan enflasyon açıklaması

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Avro Bölgesi’nde enflasyonu hakkında açıklamada bulundu.

24.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalarda, bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ve diğer yetkililerin açıklamaları takip edilecek.

24.09.2021Ekonomi
Evergrande nedir, ne demek Çin ve kripto para için neden önemli Küresel piyasalarda Evergrande endişesi

Evergrande nedir, ne demek? Çin ve kripto para için neden önemli? Küresel piyasalarda Evergrande endişesi

Evergrande nedir, sorusu gelen piyasalarda sürekli olarak konuşulan haberlerin ardından merak konusu oldu. Çinli Evergrande'nin muhtemel iflası konusunda Çin hükümeti müdahalede bulunmazken, piyasalarda da endişe yaşandı. Evergrande, Çin'in en büyük gayrimenkul geliştiricisi olarak bilinmektedir. Kripto paralar ve Bitcoin'deki düşüşü de Evergrande'ye bağlayan analistler, şirketin tahvil kuponlarını ödeyemeyecek durumda olduğu bilgisini paylaşmışlardı. Peki, Evergrande nedir ne demek? Çin ve kripto para için neden önemli? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

24.09.2021Ekonomi
Son dakika... Evergrandede son dakika gelişmesi Hisseleri yüzde 30 prim yaptı

Son dakika... Evergrande'de son dakika gelişmesi! Hisseleri yüzde 30 prim yaptı

Çin'den dev gayrimenkul şirketi Evergrande'nin 300 milyar dolarlık borcuyla iflas etmesi beklenirken tahvil geri ödemelerinin yapılması ve konutların sahiplerine teslim edilmesi yönünde şirketin yönetim kurulu karar aldı. Bu gelişme ile Asya piyasaları nefes alırken Evergrande hissesi yüzde 30 yükseldi.

23.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Fed faiz kararını açıkladı

Son dakika haberi... Fed faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed, küresel piyasaların odaklandığı faiz kararını açıkladı. Fed faizi yüzde 0 ile yüzde 0.25 arasında sabit bıraktı. Fed yaptığı açıklama ile tahvil alımlarının azaltımına ilişkin açık kapı bırakırken yakın zamanda bunun faaliyete geçebileceğini de duyurdu. Fed Başkanı Powell, yaptığı açıklamada "Fed, varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefini yakaladı. FOMC üyelerinin çoğu varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefinin de yakalandığını düşünüyorlar, ancak bazıları hala gidilecek yol olduğunu düşünüyorlar. Fed hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını test edecek ve varlık alımları konusunda bir karar verecek. Test sonuçlarına göre varlık alımlarında bir azaltım kararı gelecek toplantıda da verilebilir" dedi.

22.09.2021Ekonomi
Tarih tekerrür mü ediyor Evergrande ikinci Lehman Brothers krizini tetikler mi

Tarih tekerrür mü ediyor? Evergrande ikinci Lehman Brothers krizini tetikler mi?

Tüm dünya Çinli dev gayrimenkul şirketi Evergrande’yi konuşuyor. Yaklaşık 300 milyar dolar borcu olan Evergrande’nin borçlarını ödeyemeyerek iflas edeceği iddia ediliyor. 2008 yılında mortgage krizinde de ABD’li dev yatırım bankası Lehman Brothers 613 milyar dolar borçla iflas etmişti. Şimdi dünya ikinci bir Lehman Brothers’ı yaşayacak mı? İşte yanıtlar…

22.09.2021Ekonomi
Son dakika... Bitcoin 40 bin doların altını gördü

Son dakika... Bitcoin 40 bin doların altını gördü

Kripto para birimlerinin atası Bitcoin, 40 bin dolar seviyesinin altına geriledi. 39 bin 745 doları gören Bitcoin, iflasın eşiğinde olan Çinli gayrimenkul devi Evergrande'nin tahvil kupon ödemesi yapacağını duyurmasının ardından 42 bin dolar seviyesine yükseldi.

22.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalarda gözler Fede çevrildi

Küresel piyasalarda gözler Fed'e çevrildi

Küresel piyasalarda, Çinli Evergrande şirketinin risk algısını artırmasıyla karışık bir seyir izlenirken, bugün gözler ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikası kararlarına çevrildi.

22.09.2021Ekonomi
Evergrande nedir, ne demek Tüm dünya piyasaları ve Çin Evergrande krizi ile çalkalanıyor..

Evergrande nedir, ne demek? Tüm dünya piyasaları ve Çin Evergrande krizi ile çalkalanıyor..

Evergrande krizi tüm dünyanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Evergrande, Çin merkezli bir emlak devidir. İflas ettiğine dair ihtimaller piyasaları etkileyen Evergrande, anailstler ve piyasa uzmanları tarafından yakından takip ediliyor. 1996 yılında kurulan Evergrande'nin web sitesindeki bilgilere göre, 280'den fazla şehirde 1.300'den fazla projesi bulunan şirket, Fortune 500 listesinde 2020'de 122. sırada yer aldı. Toplam varlıkları yaklaşık 350 milyar dolar (2,3 trilyon yuan), yıllık satış gelirleri de 110 milyar doları (700 milyar yuan) aşan şirkette 200 bin kişi çalışıyor. Öte yandan, şirket inşaat alanının dışında teknoloji ve sağlık gibi alanlara da yatırım yaparken, finansallardaki bozulmada bu adımların da etkili olmuş olabileceği tahmin ediliyor.

22.09.2021Ekonomi
Altın fiyatlarında rota yeniden oluşturulacak Kader günü yarın

Altın fiyatlarında rota yeniden oluşturulacak! Kader günü yarın

Piyasalar günlerdir Fed'e kilitlenmiş durumdayken, yeni endişe Çinli dev emlak geliştirme şirketi 'Evergrande' oldu. Altın fiyatlarının rotasının, Fed'in vereceği mesajlar sonrası yeniden oluşturulması bekleniyor. Gözler ise, yarın açıklanacak olan Fed'in para politikasına ilişkin ip uçlarında olacak. Işık Menkul Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Örnek, Tuncay Turşucu Araştırma ve Danışmanlık Kurucusu Tuncay Turşucu ve Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı altın fiyatları üzerindeki gelişmeleri ve olası beklentilerini hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

21.09.2021Ekonomi
Borsa güne yükselişle başladı

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,64 artışla 1.400,84 puandan başladı. Bankacılık endeksi yüzde 0,85 ve holding endeksi yüzde 0,75 artış kaydetti.

21.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalar Evergrande şokunu atlatmaya çalışıyor

Küresel piyasalar 'Evergrande' şokunu atlatmaya çalışıyor

Küresel piyasalar Çinli Evergrande şirketinin Çin'de finansal istikrarı tehdit edebileceği endişesiyle dün son ayların en sert satıcılı gününü geride bırakırken, yeni günde tepki alımlarının etkisini artırdığı görülüyor.

21.09.2021Ekonomi
Son dakika... Kripto paralarda sert çöküş

Son dakika... Kripto paralarda sert çöküş

Kripto para birimleri iki gündür sert kayba yöneldi. SEC'in baskı kurması nedeniyle Coinbase'in kripto para kredi verme programını devreye almaması da satışları hızlandırdı.

21.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel pay piyasaları ekonomik toparlanmaya ilişkin artan endişeler ve Çin'deki regülasyon adımlarıyla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler başta Fed olmak üzere küresel bazda merkez bankalarının para politikası kararlarına çevrildi.

18.09.2021Ekonomi
Bu hafta gözler merkez bankalarında

Bu hafta gözler merkez bankalarında

Küresel pay piyasaları ekonomik toparlanmaya ilişkin artan endişeler ve Çin'deki regülasyon adımlarıyla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler, başta ABD Merkez Bankası (Fed) olmak üzere küresel bazda merkez bankalarının para politikası kararlarına çevrildi.

18.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün ABD'de vadeli işlem kontratları ve opsiyonlarda vade sonu olması sebebiyle pay piyasalarında oynaklığın artma riski bulunuyor.

17.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalar Lagardeın açıklamalarına odaklandı

Küresel piyasalar Lagarde'ın açıklamalarına odaklandı

Küresel piyasalar, Çin'deki regülasyon adımları, dünya genelinde artan enflasyonist baskılar ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin olumsuz haber akışıyla yeni güne satıcılı başlarken, gözler Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde'ın bugün yapacağı konuşmaya çevrildi.

16.09.2021Ekonomi
Fenerbahçe ve Galatasaray istemişti Paulinhoda son dakika transfer gelişmesi...

Fenerbahçe ve Galatasaray istemişti! Paulinho'da son dakika transfer gelişmesi...

Son dakika... Brezilyalı futbolcu Paulinho'dan Galatasaray ve Fenerbahçe'ye kötü haber geldi. 32 yaşındaki futbolcu yıldız futbolcuya çok ciddi bir teklif geldi ve Paulinho bu talebi değerlendirdi. Brezilyalı futbolcunun önümüzdeki günlerde Shabab Al-Ahli yetkilileriyle görüşme gerçekleştirip transferi sonuçlandıracağı iddia edildi.

18.07.2021Futbol
Son Dakika Haberi... Galatasaray taraftarını heyecanlandıran Paulinhodan flaş transfer itirafları Teklifi açıkladı

Son Dakika Haberi... Galatasaray taraftarını heyecanlandıran Paulinho'dan flaş transfer itirafları! Teklifi açıkladı

Galatasaray'ın gündeminde yer aldığı belirtilen ve geçtiğimiz gün sosyal medyada Fatih Terim'in paylaşımlarını beğenen Paulinho, transferiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Brezilyalı futbolcu, Avrupa'dan gelen bir teklifi kabul etmediğini de söyledi.

4.07.2021Futbol
Son Dakika: Anderson Taliscadan 6 milyon euro açıklaması

Son Dakika: Anderson Talisca'dan '6 milyon euro' açıklaması

2016-2018 yılları arasında Beşiktaş forması giyen Anderson Talisca, Al Nassr'a attığı imza sonrası değerlendirmeler yaptı. Talisca, Arabistan'a para için gitmediğini ifade etti.

2.07.2021Futbol
Son dakika transfer haberi Galatasaraydan Kouyate ve Paulinho bombası Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara sonrası

Son dakika transfer haberi! Galatasaray'dan Kouyate ve Paulinho bombası! Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara sonrası

Transferde Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara'ya imza attırmak için gün sayan Galatasaray, Cheikhou Kouyate ve Paulinho için girişimlerini sürdürüyor.

30.05.2021Futbol
Son Dakika: Galatasaraydan Paulinho çalımı Beşiktaş derken...

Son Dakika: Galatasaray'dan Paulinho çalımı! Beşiktaş derken...

Galatasaray'da son dakika Paulinho gelişmesi... Galatasaray'ın bir teklifte bulunduğu belirtilen Brezilyalı yıldız Paulinho, kısıtlamalar nedeniyle Çin'e dönemezken takımı Guangzhou Evergrande ile olan sözleşmesini feshetmek istiyor.

20.05.2021Futbol
Son Dakika: Beşiktaşın eski yıldızı Anderson Taliscanın transferi açıklandı Resmen Al Nassrda

Son Dakika: Beşiktaş'ın eski yıldızı Anderson Talisca'nın transferi açıklandı! Resmen Al Nassr'da

Beşiktaş'ın eski yıldızlarından Anderson Talisca, Suudi Arabistan ekiplerinden Al Nassr'a transfer oldu.

17.05.2021Futbol
Son Dakika: Anderson Talisca için Al Hilal iddiası Transferde büyük ters köşe...

Son Dakika: Anderson Talisca için Al Hilal iddiası! Transferde büyük ters köşe...

Fenerbahçe'nin ilgilendiği Moussa Marega'yı bedelsiz olarak kadrosuna katan Al Hilal, şimdi de Anderson Talisca'nın peşinde.

11.05.2021Futbol
Eczacıbaşı VitrAda Ferhat Akbaş dönemi 2 yıllık anlaşma...

Eczacıbaşı VitrA'da Ferhat Akbaş dönemi! 2 yıllık anlaşma...

Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı, 35 yaşındaki antrenör Ferhat Akbaş ile 2 yıllığına sözleşme imzaladı.

29.04.2021Voleybol
Galatasarayın Mostafa Mohamed transferinde son dakika Menajerler transferi karıştırdı...

Galatasaray'ın Mostafa Mohamed transferinde son dakika! Menajerler transferi karıştırdı...

Galatasaray'ın transfer etmek için çaba gösterdiği Mostafa Mohamed transferi kelimenin tam manasıyla kördüğüm oldu. Saint Etienne'nin de talip olduğu oyuncu için araya giren menajerler transferi karıştırdı.

28.01.2021Futbol
Inter, ismini ve kulüp armasını değiştiriyor

Inter, ismini ve kulüp armasını değiştiriyor

İtalya'nın dev kulüplerinden Inter, kabuk değiştiriyor.

19.01.2021Avrupa
Anderson Talisca bombası İnternet görüşmesi sızdı...

Anderson Talisca bombası! İnternet görüşmesi sızdı...

Ara transfer dönemine kadrosuna takviye yapmak adına harekete geçen Beşiktaş'ta Anderson Talisca bombası patladı. İnternet üzerinden yapılan o görüşmenin detayları sızdı...

31.12.2020Futbol
Son Dakika | Çinden Beşiktaş transferi için Talisca açıklaması

Son Dakika | Çin'den Beşiktaş transferi için Talisca açıklaması!

Transferde son günlerde adı Beşiktaş ile anılan ve sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar ile dikkat çeken Anderson Talisca için Çin'den çarpıcı bir transfer açıklaması geldi.

18.12.2020Futbol
Son Dakika | Beşiktaştan Anderson Talisca açıklaması

Son Dakika | Beşiktaş'tan Anderson Talisca açıklaması!

Brezilyalı yıldız Anderson Talisca'nın geçtiğimiz günlerde Beşiktaş ile ilgili yaptığı paylaşımlarla taraftarı heyecanlandırmıştı. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, konuyla ilgili açıklama yaptı.

17.12.2020Futbol
Son Dakika | Anderson Talisca Beşiktaş bombasını patlattı Bir kez daha...

Son Dakika | Anderson Talisca Beşiktaş bombasını patlattı! Bir kez daha...

Beşiktaş ile Anderson Talisca'nın yolları yeniden kesişiyor gibi.. Beşiktaş forması giydiği dönemde taraftarların sevgilisi haline gelen Brezilyalı futbolcu Talisca, sosyal medya hesabı üzerinden siyah-beyazlıları heyecanlandıran bir paylaşım yaptı.

15.12.2020Futbol
Başakşehir kadrosundaki 28 futbolcunun 23ü ilk şampiyonluğuna yakın

Başakşehir kadrosundaki 28 futbolcunun 23'ü ilk şampiyonluğuna yakın!

Medipol Başakşehir'in kadrosundaki 28 futbolcudan 23'ü Süper Lig'de ilk şampiyonluk sevincine çok yaklaştı.

16.07.2020Futbol
Medipol Başakşehir altıncı farklı şampiyon olabilir

Medipol Başakşehir altıncı farklı şampiyon olabilir!

Süper Lig'in 32. haftasında yarın deplasmanda İttifak Holding Konyaspor ile karşılaşacak Medipol Başakşehir, maçı kazanması ve en yakın takipçisi Trabzonspor'un da Yukatel Denizlispor'a yenilmesi durumunda bitime iki hafta kala lig tarihindeki ilk şampiyonluğunu elde ederek tarihe geçecek.

12.07.2020Futbol
Anderson Talisca Çine geri döndü

Anderson Talisca Çin'e geri döndü!

Çin'de patlak veren Koronavirüs salgını sebebiyle ülkesi Brezilya'ya giden Anderson Talisca'nın yılan hikayesine dönen geri dönüş macerası sona erdi. Yıldız futbolcu Çin'e geri döndü.

30.06.2020Futbol
Son Dakika | Talisca transfer bombasını patlattı Açıkladı...

Son Dakika | Talisca transfer bombasını patlattı! Açıkladı...

Türkiye'de transfer dönemlerinde adı Beşiktaş ve Fenerbahçe ile anılan Brezilyalı yıldız Talisca'dan sürpriz bir açıklama geldi.

16.06.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Fed’in ayağı frende

Geçen hafta merkez bankalarının kararları takip edildi. ABD Merkez Bankası (Fed), beklentilere paralel olarak faizi değiştirmedi. Kararın ardından Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarına odaklanıldı. Tahvil alımları konusunda yol haritası şekillendi. Fed üyelerinin çoğunluğunun beklentisi 2022 sonuna doğru faiz arttırımı yönünde oldu. Bu bakımdan Fed’in ayağını fren pedalına koyduğunu ancak henüz frene basmadığını söyleyebiliriz.

26.09.2021

Gözler merkez bankalarında

Aralarında ABD, Çin, Japonya, İngiltere, Brezilya, Güney Afrika ve Türkiye’nin de olduğu 10’dan fazla merkez bankasının toplantısı gelecek hafta gerçekleştirilecek. Piyasaların gözü kulağı ise merkez bankalarının toplantılarında olacak. Fed’in tahvil alımlarının azaltıp azaltmayacağı kararı ise dış piyasaların öncelikli gündemleri arasında.

19.09.2021