MENÜ

Evden Çalışmak

Evden Çalışmak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Evden Çalışmak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.164 Evden Çalışmak haberi bulunmuştur.

Evden Çalışmak Haberleri

Güzel bir gülüş her virüsü öldürür

Güzel bir gülüş her virüsü öldürür

Bu hafta sinema ve televizyonu bir tarafa bırakıp başka bir ışıltılı dünyaya; moda camiasına geçiş yaptım. Çek model Karolina Kurkova ile görüntülü olarak görüştüm. Karantina günlerini Miami’de ailesiyle geçiren Kurkova’yı birçoğumuz 2006 yılında yapılan Victoria’s Secret şovunda, 2 bin pırlantayla süslü, 6.5 milyon dolar değerindeki “Hearts On Fire” adlı sutyeni taşımasıyla tanıdık. Ünlü top model, “Yakın gelecekte moda şovları, defileler çok az kişiyle yapılacak. Defileler film çeker gibi kaydedilecek ve gerekli kişilere, yani satın alma yetkililerine ve editörlere gönderilecek” diyor.

23.05.2020Magazin
Çalışanlar ‘evde de olur’ dedi

Çalışanlar ‘evde de olur’ dedi

Sağlığımız için evlere kapandık, işimizi de eve taşıdık. Peki bundan sonra ofis hayatı nasıl olacak? 303 firma çalışanıyla yapılan ankete göre evden çalışmaya alıştık. Anket katılımcılarının yüzde 74’ü salgın bitse de haftada 2-3 gün evden çalışmak istiyor.

22.05.2020Ekonomi
Pandemi Döneminde Hareketli Bir Yaşam Sürdürmeye Devam Etmek İçin Öneriler

Pandemi Döneminde Hareketli Bir Yaşam Sürdürmeye Devam Etmek İçin Öneriler

Birçok ülkenin evden çalışma şartını da içerecek şekilde “evde kal” politikalarına bağlı kaldığı bugünlerde, günlük rutinimizin kesintiye uğraması zaman zaman strese ya da endişeye yol açabilir. Çoğumuzun evden çalışmaya alışkın olmadığı düşünüldüğünde, sağlığınıza ayırmanız gereken zamanı ekran karşısında geçirmeye başladığınızı fark edebilirsiniz. Evden çalışma döneminde hareketli bir yaşam sürdürmenin mümkün olduğunu belirten Fitness Eğitmeni Samantha Clayton, aktif olmamızı sağlayacak önerilerini sıraladı.

21.05.2020İyi Yaşam
Evde Beraber Çalışmak Eşler Arasındaki İletişimi Nasıl Etkiler

Evde Beraber Çalışmak Eşler Arasındaki İletişimi Nasıl Etkiler?

Karantina dönemi sosyal, ev ve iş yaşantımızı etkiliyor. Birçoğumuz evden çalışmak zorunda kalıyoruz. Peki evde beraber çalışmak eşler arasındaki iletişimi nasıl etkiler? Psikolog Elif Doğru anlatıyor...

14.05.2020Evlilik
Büşra Develi: Kendimi mutfağa adadım

Büşra Develi: Kendimi mutfağa adadım

Büşra Develi, L’Officiel dergisinin mayıs sayısına kapak oldu. Oyuncu, dergiye verdiği röportajda karantina günlerini nasıl geçirdiğini ve bu süreçten öğrendiklerini de anlattı.

13.05.2020Magazin
Galatasarayda Albero Bartali şoku Türkiyeye dönemiyorum

Galatasaray'da Albero Bartali şoku! "Türkiye'ye dönemiyorum"

Galatasaray'ın fizik kondisyoneri, performans antrenörü Alberto Bartali, koronavirüs süreciyle ilgili konuştu.

10.05.2020Futbol
Evden Çalışmayı Nasıl Konforlu Hale Getirebiliriz

Evden Çalışmayı Nasıl Konforlu Hale Getirebiliriz?

Mimar Feza Ökten Koca, evlerimizden çalıştığımız bugünlerde verimliliği ve motivasyonu artırmak için mimari açıdan dikkat edilmesi gereken noktaları aktardı.

6.05.2020İyi Yaşam
Avusturya’da hayat normalleşmeye başladı

Avusturya’da hayat normalleşmeye başladı

Avusturya’da hükümetin 15 Mart’tan bu yana hayata geçirdiği katı kurallar, 2 Mayıs itibariyle kaldırıldı. Avusturya hükümetinin kononavirüse karşı aldığı sıkı tedbirler kapsamında süpermarketler, eczaneler ve bankaların dışındaki tüm sektörler kapalıydı. Hükümetin yeni aldığı kararla birlikte, gastronomi sektörü dışındaki tüm sektörler yeniden iş başı yaptı.

3.05.2020Avrupa
Karantina süreci iş yaşamını nasıl değiştirdi

Karantina süreci iş yaşamını nasıl değiştirdi?

Citrix adına OnePoll tarafından yapılan yeni bir araştırma sonuçlarına göre dünyanın her yerinde insanların evden çalışmanın getirdiği gerçeklere uyum sağlamalarıyla birlikte, çalışma yepyeni bir boyut kazandı. Yataklar çalışma masası, banyolar konferans odası haline geldi, çocuklar ve evcil hayvanlar sanal toplantıların davetsiz misafiri oldu ve kapalı olduğu düşünülen kameralar tuhaf sesleri ve anları yakaladı. Ancak çalışanlar üretkenliğini, her zamankinden daha fazla olmasa da sürdürüyor.

27.04.2020Teknoloji
Koronavirüs salgınıyla hangi şirketler yükselişe geçiyor

Koronavirüs salgınıyla hangi şirketler yükselişe geçiyor?

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın dört bir yanında çoğu şirket finansal olarak çok zor bir döneme girdi. Çoğu hükümet işsizlik ile başa çıkabilmek ve iflasların önüne geçebilmek için büyük miktarda kurtarma paketleri açıkladı. Bu kurtarma paketlerine rağmen dünya ekonomisinin 1930'larda yaşanan Büyük Buhran'dan bile daha büyük bir ekonomik krize girmesi bekleniyor.

16.04.2020Teknoloji
Evden çalışmayı verimli hale getirecek 4 öneri

Evden çalışmayı verimli hale getirecek 4 öneri

Karantina sürecinde birçoğumuz evden çalışıyoruz. Evden çalışmak çok güzel gibi görünse de bazı noktalara dikkat etmezsek oldukça zor hale gelebilir.

9.04.2020Evdehayat
Koronavirüs günlerinde evden çalışanlara 5 öneri

Koronavirüs günlerinde evden çalışanlara 5 öneri

Koronavirüsün yayılmasını engellemek için birçok şirket evden çalışma kararı aldı. Ancak evden çalışmak da belli bir disiplin gerektiriyor. Peki, bu disiplini nasıl sağlamalı, evden çalışırken nelere dikkat etmelisiniz? İşte evden çalışırken verimli olmak için öneriler…

7.04.2020Evdehayat
Korona Günlerinde Evden Çalışanların Yasal Hakları Nelerdir

Korona Günlerinde Evden Çalışanların Yasal Hakları Nelerdir?

Karantina kapsamında ülke genelinde kısıtlamalar başladı. Uzaktan çalışma imkanı bulan iş yerleri ise evden çalışmaya yöneldi. Peki evden çalışanların hakları neler? Avukat Emel Özbek anlatıyor...

Yatarak çalışmak olmaz

Yatarak çalışmak olmaz

Sırtınızı korumak için yatakta ya da kanepede değil, masada çalışın. Evdeki işleri ve varsa çocukların bakımını da mutlaka partnerinizle paylaşın.

İngiliz Büyükelçi Chilcott’dan Türkiye’ye mesaj: Medikal  üründe işbirliğini arttırabiliriz

İngiliz Büyükelçi Chilcott’dan Türkiye’ye mesaj: Medikal üründe işbirliğini arttırabiliriz

Hürriyet’e konuşan İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcoot, Türkiye’de birçok tıbbi malzeme üretildiğine işaret ederek iki ülkenin medikal üründe işbirliğini arttırabileceğini söyledi.

5.04.2020Dünya
Evden çalışma dönemi kulaklık satışlarını artırdı

Evden çalışma dönemi kulaklık satışlarını artırdı

Bircom, dijital kullanım raporlarını açıkladı. Rapora göre, ofis ve çağrı merkezi ürünlerinden, gaming kulaklıklarına dek ürün satışları son iki haftadır ciddi bir artış gösteriyor.

2.04.2020Teknoloji
İşte evden çalışmanın püf noktaları...

İşte evden çalışmanın püf noktaları...

BAŞTA Avrupa olmak üzere tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemisine karşı mücadele kapsamında hükümetler her gün yeni önlemler alıyor. Birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi Almanya’da da okullar şimdilik önümüzdeki ayın üçüncü haftasına kadar tatil edilirken, birçok iş yeri elemanlarına evden çalışma imkanı sunuyor. Tüm bu tedbirlerin arkasındaki neden, virüsün insandan insana geçmesinin önlenmesi. Peki ama evde kalmanın da belli kurallara bağlı olduğunu biliyor muydunuz?

29.03.2020Avrupa
25 dakika çalış,  5 dakika mola ver Tecrübeliler çömezlere öneriyor

25 dakika çalış, 5 dakika mola ver! Tecrübeliler çömezlere öneriyor

Kimi her sabah aynı saatte uyanıp güne başladığını söylüyor, kimi 25 dakikalık çalışmaların ardından 5 dakika mola vermeyi öneren pomodoro tekniğini anlatıyor. Evden çalışma düzenini oturtamadıysanız bu tavsiyelere kulak verin.

29.03.2020Hürriyet Pazar
Milyonlar eve kapandı, dizüstü bilgisayar satışları yükselişte

Milyonlar eve kapandı, dizüstü bilgisayar satışları yükselişte

Son yıllarda yapılan araştırmalar, bilgisayar satışlarının düşüşte olduğunu ve kullanıcıların eski bilgisayarlarını uzun süre kullandığını ortaya koymuştu. Ancak koronavirüs salgını nedeniyle milyonlarca insanın evden çalışmak durumunda kalmasıyla tablo değişmeye başladı. Özellikle de dizüstü bilgisayar satışlarında kayda değer bir artış yaşanıyor.

25.03.2020Evdehayat
Turkcell Genel Müdürü Erkan: Evde hayat var dedik, ne gerekiyorsa yaptık

Turkcell Genel Müdürü Erkan: Evde hayat var' dedik, ne gerekiyorsa yaptık

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan "Bizlerin sağlığı için büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla kendilerine ek data ve konuşma hediye edeceğiz" dedi.

24.03.2020Ekonomi
Evinizden çıkmadan planlayabileceğiniz 6 eğlenceli aktivite

Evinizden çıkmadan planlayabileceğiniz 6 eğlenceli aktivite

Çin'deki çiftler, koronavirüsle savaşmak için bir ay süren karantinadan çıktığında, Global Times gazetesi, Xi'an şehrinde boşanma davalarının sayısında bir artış olduğunu bildirdi. Bu boşanmaların gerçek sebebi ne olursa olsun, gün içinde bir partnerle evde sıkışıp kalmak, beraber evden çalışmak, sosyal mesafeyi korumak ilişkileri zora sokabilir.

24.03.2020Evdehayat
Evden çalışmanın püf noktaları

Evden çalışmanın püf noktaları

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada milyonlarca kişi evden çalışmaya başladı. Uzmanlar evden çalışmak zorunda kalanların mental sağlığı için bazı önerilerde bulunuyor.

22.03.2020Dünya
Evde çalışırken verimliliğinizi artırmanın 7 yolu

Evde çalışırken verimliliğinizi artırmanın 7 yolu

Tüm dünyayı saran Coronavirüs nedeniyle ülkemizde de alınan tedbirle birçoğumuz evimizden çalışmaya başladı. Bu süreçte evde daha üretken ve verimli olabilmek için nelere dikkat etmeliyiz? İşte evde çalışırken verimliliğinizi artırmanın 7 yolu...

20.03.2020İyi Yaşam
TurkNetten koronavirüsle ilgili önemli açıklama

TurkNet'ten koronavirüsle ilgili önemli açıklama

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan öğrenci ve çalışanların en temel ihtiyaçlarından biri de internet. İnternet hizmetinin kesintisiz bir şekilde verilmesi gerektiği bu dönemde operatörler birbiri ardına açıklamalar yaparken, TurkNet de kullanıcılarına e-posta yoluyla mesaj yolladı.

20.03.2020Teknoloji
İmzalar dijitale taşınınca evden çalışmak kolaylaştı

İmzalar dijitale taşınınca evden çalışmak kolaylaştı

Esnek veya uzaktan çalışma, verimliliğin ve çevikliğin artırılıp sabit genel giderlerinin azaltılması gibi avantajlarla iş hayatında uzun süredir konuşuluyor. Global Workplace Analytics tarafından yapılan ve ABD’de 12 yıl süren araştırmaya göre, evden çalışmak, bir şirkete çalışan başına ortalama yılda 11 bin Dolar tasarruf etme olanağı sunuyor. Ancak mobil çalışma eğilimi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) etkisini artırması ve dünya geneline yayılmasından sonra salgın hastalık olarak kabul edilmesi üzerine daha fazla konuşulmaya başlandı.

20.03.2020Teknoloji
Uzaktan bağlantıya talep 4 kat arttı

Uzaktan bağlantıya talep 4 kat arttı

Tüm dünyada hızla yayılan koronavirüsün Türkiye’de de görülmesinin ardından virüsün yayılmasını engellemek adına alınan önlemler daha önemli bir hal aldı.

15.03.2020Ekonomi
Avrupalıların yüzde 5.2’si evden çalışıyor

Avrupalıların yüzde 5.2’si evden çalışıyor

Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının yüzde 5.2’si işlerini evden yürüttü. Yüzde 14’lük oranla en çok Hollandalılar evde çalışmayı tercih ederken yüzde 0.3 oranla en az Bulgarlar seçti. Türkiye’de ise evden çalışma oranı yüzde 2.2 olarak belirlendi.

6.02.2020Avrupa
Samsung, MicroLED, QLED 8K ve Lifestyle TV serilerini ilk kez tanıttı

Samsung, MicroLED, QLED 8K ve Lifestyle TV serilerini ilk kez tanıttı

Samsung Electronics, CES 2020'den önce en son MicroLED, QLED 8K ve Lifestyle TV serisini tanıttı. Samsung'un duyurusunu yaptığı cihazlar; yeni ekran boyutları, 8K yapay zekâ görüntü sinyallerinin çözünürlüğünü çevirme yetenekleri, ekran yönlendirme teknolojisi ile dikkat çekiyor.

13.01.2020Teknoloji
10 çalışandan 7si işe gitmek istemiyor

10 çalışandan 7'si işe gitmek istemiyor

Araştırmalara göre Türkiye'de çalışanların yüzde 73'ü işe gitmeyip, evden çalışmaktan yana. Türkiye bu oranla dünyada beşinci sırada yer aldı.

27.03.2018Kampüs
Gençpadan kadın çalışanlara evden çalışma projesi

Gençpa'dan kadın çalışanlara evden çalışma projesi

“Türkiye’nin Akıllı Tedarikçisi” Gençpa, evlilik ve/veya çocuk sahibi olduktan sonra işten ayrılmak ya da il değiştirmek zorunda kalan kadın çalışanları için evden çalışma projesini başlattı.

31.01.2018Teknoloji
Home office çalışanların motivasyonunu artıracak öneriler

Home office çalışanların motivasyonunu artıracak öneriler

Evden çalışmak kulağa harika bir fikir gibi gelse de motivasyonunuzu daha kolay kaybedebilir, rehavete kapılabilirsiniz.

4.01.2018Kobi
Avantaj ve dezavantajları ile evden çalışma

Avantaj ve dezavantajları ile evden çalışma

Ofis hayatından, bitmek bilmeyen mesai saatlerinden bunalanlar için evden çalışma oldukça cazip bir seçenek gibi görünse de madalyonun bir de öbür yüzü var. İşte avantajları ve dezavantajlarıyla evden çalışma...

13.10.2017Kobi
Evden çalışan girişimcilere özel 7 öneri

Evden çalışan girişimcilere özel 7 öneri

Evden çalışmak son yıllarda girişim dünyasında yaygınlaşan bir çalışma biçimi haline geldi. İşte evden çalışan girişimcilere öneriler...

3.09.2017Kobi
Teknolojinin kadın liderleri kadınlara sesleniyor: Biz yapabildiysek siz de yapabilirsiniz

Teknolojinin kadın liderleri kadınlara sesleniyor: Biz yapabildiysek siz de yapabilirsiniz

Türkiye’de teknoloji alanında çalışan kadınları daha fazlasını başarmaları teşvik etmek amacıyla geçen yıl Microsoft tarafından hayata geçirilen Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması’nın ikincisi geöen pazartesi günü gerçekleşti. Kimi turnike ve AKBİL’siz geçiş sistemi tasarladı kimi lüks ofisini bırakıp yerin altında madencilerle çalışarak onların güvenliklerini sağladı, kimi de kadınların erkeklerden talimat almadan çalıştığı bir dijital restoran kurdu. İşte dokuz farklı kategoride yüzlerce kadının yarıştığı gecede ödül alanlar...

16.06.2017Hayat
Ofise dönüş

Ofise dönüş

Binlerce IBM çalışanı için evden çalışmak büyük bir avantajdı. Fakat şirket çalışanlarına sunduğu bu haktan vazgeçiyor. IBM, Amerika’da evden çalışan personelini ofislere geri çağırdı. Sebep, işbirliğini artırmak ve iş temposunu hızlandırmak. Daha önce de başka şirketlerin takım çalışması ve işbirliğini gerekçe göstererek evden çalışmayı sonlandırması, ‘acaba evden çalışma trendi bitiyor mu’ diye düşündürüyor.

Dijital dünyanın A Takımları Microsoft Teams ile buluşacak

Dijital dünyanın A Takımları Microsoft Teams ile buluşacak

Microsoft Office 365’in kolaylıklarını, ekip ruhu ile taçlandıran Microsoft, yeni hizmeti Microsoft Teams ile takım çalışmasına dinamizm katacak. Sohbet tabanlı ekip çalışma platformu Microsoft Teams, ortak belge üzerinde birlikte çalışmaktan, farklı konularda ekip içinde görüş paylaşmaya, grup konferans görüşmesi yapmaktan, toplantı notlarını paylaşmaya kadar farklı özellikleriyle öne çıkıyor.

28.03.2017Teknoloji
Hedef çeşitliliği arttırmak

Hedef çeşitliliği arttırmak

3M ,70 ülkede, 60 bin ürünle faaliyet gösteriyor. Türkiye’de ise 1987’den beri operasyonlarını sürdürüyor. Tüketici ürün grubu, elektronik & enerji grubu, sağlık bakım ürünleri grubu, endüstri ürünleri grubu ve güvenlik & grafik çözümleri grubu olmak üzere 5 ana iş grubunda faaliyet gösteren şirketin Türkiye’de 500 çalışanı var. Çalışanlarının yüzde 33’ü kadın, beyaz yakada bu oran yüzde 40’a çıkıyor. Kadın çalışan sayısını arttırmak için hem Türkiye’de hem de globalde çalışmalar yürüttüklerini söyleyen 3M Türkiye İK Direktörü Öznur Başaran, “Global olarak 2025’te hedef üst yönetim pozisyonlarında çeşitlilik içeren yönetici sayısını ikiye katlamak” diyor.

Evden işe, işten eve ışınlanmak gibi…

Evden işe, işten eve ışınlanmak gibi…

Önce işe gitmek ve sonra eve dönmek için yolda ne çok zaman harcıyoruz değil mi? Hem de tamamen kendimize ait olan zaman, her gün trafik stresinde eriyip gidiyor. Işınlama teknolojisi, gündelik hayatımıza girmemiş olsa da en az onun kadar etkili bir çözüm var.

Karda evden çalışmak mesai sayılıyor

Karda evden çalışmak mesai sayılıyor

Yoğun kar ulaşımı zorlaştırınca evden çalışmak zorunda kalanlar, bunu mail, mesaj ya da telefon görüşmesi ile ispatlayarak mesaiden saydırabilir. 4857 sayılı kanuna eklenen ‘uzaktan çalışma’ ifadesi buna imkân sağlıyor.

13.01.2017Ekonomi
2017de burçları neler bekliyor

2017'de burçları neler bekliyor?

'2017 yılında burcunuzu neler bekliyor?' diye merak ediyorsanız işte cevapları...

22.11.2016Hayat

Yazar Sonuçları

Güzel bir gülüş her virüsü öldürür

Bu hafta sinema ve televizyonu bir tarafa bırakıp başka bir ışıltılı dünyaya; moda camiasına geçiş yaptım. Çek model Karolina Kurkova ile görüntülü olarak görüştüm. Karantina günlerini Miami’de ailesiyle geçiren Kurkova’yı birçoğumuz 2006 yılında yapılan Victoria’s Secret şovunda, 2 bin pırlantayla süslü, 6.5 milyon dolar değerindeki “Hearts On Fire” adlı sutyeni taşımasıyla tanıdık. Ünlü top model, “Yakın gelecekte moda şovları, defileler çok az kişiyle yapılacak. Defileler film çeker gibi kaydedilecek ve gerekli kişilere, yani satın alma yetkililerine ve editörlere gönderilecek” diyor.

23.05.2020

Coronavirus sonrası yaşam - “Yeni Normal” hayatımıza neler getirecek ?

Son zamanlarda şu ifadeyi oldukça sık bir şekilde duymaya başladık: “Covid-19 salgını sonrası hayat asla eskisi gibi olmayacak…” Belirsizlik ve bilinmezliğin had safada olduğu bu süreçte, geleceğe yönelik tahminlerin bir kısmı iyimserken, bir kısmı ise oldukça düşündürücü. İlk şoku atlatma evresinde, yeni bir başlangıca hazırlanırken, artık oldukça net olarak ortaya çıkan bir gerçek var; bundan böyle farklı bir dünyada yaşayacağımız…

30.04.2020

Bu böyle gitmez

Koronavirüs salgınına karşı başarılı geçen bu süreçte çözümü zor bir problemle karşı karşıyayız.

16.04.2020

65 yaş

Bu durumda...

23.03.2020

Koronavirüs Salgınında Evden Çalışmak Mümkün mü?

Koronavirüsin sağlık üzerindeki etkileri sürüyor ve yeni önlemeler alınmaya devam ediyor. Maçlar seyirsiz oynanıyor, okullar tatil ediliyor, kamu kurumları önlemler alıyor. Peki özel sektörde çalışanlar ne yapacak? Herkes önlem alırken bu işin hukuki boyutunu Avukat Emel Özbek anlattı.

15.03.2020